Wi-Fi ubija drveće?

poruka: 53
|
čitano: 7.107
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Wi-Fi ubija drveće?".
15 godina
online
Wi-Fi ubija drveće?

ovo sam na Gizmodu čitao još prošli tjedan{#}

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Wi-Fi ubija drveće?

 shit just got real

Giant Robot
Moj PC  
21 1 hvala 1
13 godina
offline
Wi-Fi ubija drveće?

..žalosno je da net.hr objavljuje neke vijesti prije na svom tehnoklik-u nego vi na bugu {#}

 

..sto se teme tice.. nekako je to nategnuto... mozda da su promatrali drvo u zatvorenom s utjecajem wifi-a pa promatrali promjene na drvetu, ali ovako je wifi samo mogući uzrok promjenama na drvetu!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi ubija drveće?
a sto onda nama radi? :/
A.
 
2 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
artfull kaže...
a sto onda nama radi? :/

posjec drva ::)

 

nista nece bit ucinjeno to je valjda svima jasno

Giant Robot
13 godina
offline
Wi-Fi ubija drveće?

...j*** i drva bi isla ONLAJN!

Tko se zadnji smije, nije skužio!
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
artfull kaže...
a sto onda nama radi? :/

 To ćemo vidjeti kroz par godina.

mp4-25
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi ubija drveće?

e a sta ako se drveće pobune i počmu nas tamanit ko u The Happening-u?

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.11.2010 21:21 (Superbeasto).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Wi-Fi ubija drveće?

Wifi postoji već dugi niz godina kao i GSM kao i hrpa drugih sranja. Problem bi mogao biti kod velike izloženosti tim zračenjima, a u gradovima je to puno veće jer svaka šuša uzima glupi wireless i onda kad im ne radi preko dva zida, uzmu antenu koja zrači na 2km. Razumijem da ljudi vole bežično, ali majko mila, povuć 10m kabela je 100x jeftinije od wireless AP-a i 50x brže. Ali što ćeš... A da ne pričamo kako su se majstori dosjetili popraviti "signal" takvoj ekipi pa su u N ubacili par antena pa nek zrači još više...

http://www.appoteka.net/ - http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi ubija drveće?
hmm cudno stvarno, ja sam jucer ukljucio wifi pa se pokraj mene neboder srusio :S
Jahao sam pješice.
Moj PC  
7 1 hvala 0
15 godina
offline
Wi-Fi ubija drveće?

meni je otac dobio alergiju od kada imamo wi-fi, stalno kishe i opcenito mu se pogorsalo zdravsteno stanje

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Wi-Fi ubija drveće?

ja imam glavobolje kada uključim wi-fi

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
zzib kaže...

meni je otac dobio alergiju od kada imamo wi-fi, stalno kishe i opcenito mu se pogorsalo zdravsteno stanje

zaboravio sam napomenuti: T-Com WiFi

15 godina
online
RE: Wi-Fi ubija drveće?
zzib kaže...
zzib kaže...

meni je otac dobio alergiju od kada imamo wi-fi, stalno kishe i opcenito mu se pogorsalo zdravsteno stanje

zaboravio sam napomenuti: T-Com WiFi

  kod mene također  {#}

Inter pedes virginum gaudium est iuvenum
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
zzib kaže...
zzib kaže...

meni je otac dobio alergiju od kada imamo wi-fi, stalno kishe i opcenito mu se pogorsalo zdravsteno stanje

zaboravio sam napomenuti: T-Com WiFi

 

prica se okolo da iskonov wifi ima manje utjecaja na zdravlje ;)

Tvoj win ovo nemoze http://www.youtube.com/watch?v=3V6365NQrV0 // Win 7 na osx-u http://www.youtube.com/watch?v=Co5BnTQDh2A
15 godina
odjavljen
offline
Wi-Fi ubija drveće?

Da ima veze s radio zračenjem, onda bi se to najviše manifestiralo u blizini odašiljača u ruralnim djelovima. Gradovi su pokriveni sa slabijim, gotovo homogenim signalom. Iako ima više izvora, ukupno zračenje je i dalje manje nego u okolici odašiljača koji pokriva šire ruralno područje. Sam WiFi izvan kuće ima zanemariv utjecaj, a ako netko i koristi jaču antenu (uz treba imati na umu i da je ukupna izlazna snaga na anteni zakonski limitirana i da je limit u Europi višestruko manji nego u Americi, te da je istraživanje provedeno u Nizozemskoj koja je ipak pravna država u kojoj pravni sustav funkcionira), to zračenje je usmjereno, pa opet statistički ne daje velik doprinos.

 

S druge strane u gradovima ima puno potencijalih uzroka ovakvih deformacija, od ispušnih plinova, preko ulične rasvjete do par stupnjeva veće temperature.

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
MrBlc kaže...

Da ima veze s radio zračenjem, onda bi se to najviše manifestiralo u blizini odašiljača u ruralnim djelovima. Gradovi su pokriveni sa slabijim, gotovo homogenim signalom. Iako ima više izvora, ukupno zračenje je i dalje manje nego u okolici odašiljača koji pokriva šire ruralno područje. Sam WiFi izvan kuće ima zanemariv utjecaj, a ako netko i koristi jaču antenu (uz treba imati na umu i da je ukupna izlazna snaga na anteni zakonski limitirana i da je limit u Europi višestruko manji nego u Americi, te da je istraživanje provedeno u Nizozemskoj koja je ipak pravna država u kojoj pravni sustav funkcionira), to zračenje je usmjereno, pa opet statistički ne daje velik doprinos.

 

S druge strane u gradovima ima puno potencijalih uzroka ovakvih deformacija, od ispušnih plinova, preko ulične rasvjete do par stupnjeva veće temperature.

Wi-Fi koristi istu frekvenciju kao i mikrovalna (2.4GHz)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?

Kaže ekipa da nema dokaza da je štetno - rekao bi ja da nema dokaza niti da je zdravo - kad je i jedno i drugo na snazi - znači da je neistraženo.

Složio bih se s kolegama da je prevelika komocija ljudi koji umjesto da provuku par metara kabela piče s wifi.jem.

Naime i voda nije štetna al ako je piješ 5 litara dnevno - dakle u gradu više niti neznaš koliko odašiljača ima, te od mobitela te od routera vrag sam zna koliko tih čudesa ima i onda da taj fantastični mobilni internet koji obavezno zakaže kada je najbitnije..

14 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi ubija drveće?

Ma nek me i deformira, al ja kablove necu!!!

 
2 5 hvala 0
15 godina
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
zbuzanic kaže...

Wifi postoji već dugi niz godina kao i GSM kao i hrpa drugih sranja. Problem bi mogao biti kod velike izloženosti tim zračenjima, a u gradovima je to puno veće jer svaka šuša uzima glupi wireless i onda kad im ne radi preko dva zida, uzmu antenu koja zrači na 2km. Razumijem da ljudi vole bežično, ali majko mila, povuć 10m kabela je 100x jeftinije od wireless AP-a i 50x brže. Ali što ćeš... A da ne pričamo kako su se majstori dosjetili popraviti "signal" takvoj ekipi pa su u N ubacili par antena pa nek zrači još više...

Pa ti si u wifi udruzi. I svjestan si da ako se mreza napravi kako treba, da je "rasipanje" signala minimalno. Dakle ne omnice i sranja. Ne 2mW kartice.

Mi smo na putu da budemo na putu prema izlazu iz krize [GOOGLE TRANSLATOR]: Na putu prema dolje
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
slavkec kaže...

Ma nek me i deformira, al ja kablove necu!!!

  Mujo, jesi to ti?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
slavkec kaže...

Ma nek me i deformira, al ja kablove necu!!!

A kako bi kasnije objasnio medicinskom osoblju da ti bežičnim putem ubrizgaju infuziju, nakon što se razboliš od zračenja?

15 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
zzib kaže...
MrBlc kaže...

Da ima veze s radio zračenjem, onda bi se to najviše manifestiralo u blizini odašiljača u ruralnim djelovima. Gradovi su pokriveni sa slabijim, gotovo homogenim signalom. Iako ima više izvora, ukupno zračenje je i dalje manje nego u okolici odašiljača koji pokriva šire ruralno područje. Sam WiFi izvan kuće ima zanemariv utjecaj, a ako netko i koristi jaču antenu (uz treba imati na umu i da je ukupna izlazna snaga na anteni zakonski limitirana i da je limit u Europi višestruko manji nego u Americi, te da je istraživanje provedeno u Nizozemskoj koja je ipak pravna država u kojoj pravni sustav funkcionira), to zračenje je usmjereno, pa opet statistički ne daje velik doprinos.

 

S druge strane u gradovima ima puno potencijalih uzroka ovakvih deformacija, od ispušnih plinova, preko ulične rasvjete do par stupnjeva veće temperature.

Wi-Fi koristi istu frekvenciju kao i mikrovalna (2.4GHz)

Sad sam provjerio - stari u pravu si a to fakat nije dobro.

15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi ubija drveće?

Meni se čini da je veći problem kad si neko prisloni na glavu mobitel, da zračenje ide direktno u mozak.

 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?

Prije puno godina jedan nas je profesor prosvjetljavao: pričala se priča oko sušenja jelovih šuma pa se spominjala kisela kiša. Kako vjerojanto kisele kiše već dugo padaju pa se nije primjetilo sušenje šume, po njemu nježna kora jele u kombinaciji s rtv difuzijom dovodi do protoka struje kroz iste i onda sušenja stabala - naravno nitko se nije sjetio, htio ili mogao javno govoriti o tome. Još je pričao da je najbolja fora bila u vojsci ako nemaš antene uzeti žicu i zabosti je jeli do mekog djela, idealna antena. Mana je da se ta jela sasuši nakon nekog vremena.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?
zzib kaže...

zaboravio sam napomenuti: T-Com WiFi

ja otkako sam prešao na bnet wifi, alergija je netragom nestala

rather sniffin glue instead of private networks
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wi-Fi ubija drveće?

@madmax

 

Poenta je ustvari da su svi danas naucnici i doktori i respektabilne licnost. Ovo ti skodi, pa ti sutra ne skodi; ovo je dobro, pa opet sutra ne valja... Sacekaj mjesec ili dva i izaci ce tekst u smislu "Klikanje misa proizvodi zvucnu frekvenciju koja negativno utice na koncentraciju i raspolozenje, naucno dokazali istrazivaci u Shvedskoj". Ovaj tekst (WI-FI) su vjerovatno platili neki zastupnici "kablovske" kompanije koja je u frci i treba kesh ili da se rijesi zaliha... al da ne idemo u dubine u prevodu marketing - propaganda ftw.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.11.2010 0:11 (slavkec).
14 godina
online
Wi-Fi ubija drveće?

Dali se tko sijeca filma Johnny Mnemonic. Nekako mi zvuci slicno :))

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Wi-Fi ubija drveće?
Hahaha... dobro da nisu rekli kako je studija pokazala da glazba Justina Biebera ubija drveće! :lol:
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wi-Fi ubija drveće?

Meni se čini da su ovim znanstvenicima mozgovi većdobro ozračeni. Važno da se piskara.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice