Windows 10 mobiteli mogu postati PC

poruka: 39
|
čitano: 7.618
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 mobiteli mogu postati PC".
12 godina
neaktivan
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Bilo bi dobro da obradite i temu HoloLens-a, jako zanimljiva igračka :D

www.wpnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Znači sada je to Utrka,tko će prvi,MS ili Ubuntu.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
3 6 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Podsjeti me kada je Ubuntu najavio ovu opciju na telefonima, a onda me podsjeti koliko Ubuntu telefona postoji na tržištu koji imaju kapaciteta za ovako nešta.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Bila bi velika steta da to ne bude radilo s trenutnim mobitelima. I da ne radi bezicno ;)
...i tako dalje
13 godina
protjeran
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
neo.gz kaže...

Podsjeti me kada je Ubuntu najavio ovu opciju na telefonima, a onda me podsjeti koliko Ubuntu telefona postoji na tržištu koji imaju kapaciteta za ovako nešta.

 Toljago

http://www.bug.hr/forum/topic/mobilni-os-ovi-softver/ubuntu-touch-skupna-tema/222405.aspx

http://www.soundstream.com/
13 godina
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Ovo bude bilo mrak.

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Ono što se obično zaboravlja (a MS prešućuje) je da se radi ipak o dvije različite arhitekture i da na telefonu možete vrtiti samo ARM aplikacije. Dakle spajanjem miša i tipkovnice ne dobivate PC, dobivate samo slično sučelje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

ce se moc instalirati npr. photoshop lightoom na mobitel?

TiONiO
 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

A kad sam ja rekao da to dolazi u budućnosti ismijan  sam bio i dobio hrpu td. 

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Windowsi će biti čudo.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Tionio kaže...

ce se moc instalirati npr. photoshop lightoom na mobitel?

 Ako ne postoji verzija za ARM procesore - neće.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Samo ARM appovi će se vrtiti. Osim ako jednog dana ne dođe intel atom cpu u Lumia mobitelu.
15 godina
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
izzy007 kaže...
Samo ARM appovi će se vrtiti. Osim ako jednog dana ne dođe intel atom cpu u Lumia mobitelu.

Već sada ima telefona koji vrte Intel Atom primjerice ovaj:

 

Lenovo K900 sa Intel Atom Z2580 procesorom Lenovo K900 sa Intel Atom Z2580 procesorom
 

A pitanja je dana kada će i ostali (ima tu i kineza nekih uglavnom ima) izbaciti neki x86 phablet onda zaista idemo ka snovima zvanim "procesorska kockica". Samo, sada sve je na Microsoftu da shvati da instalacijska procedura treba i mora da prođe na svaki kompatibilan x86 uređaj. (ionako na ovim Insider Preview verziji 10-tke imaju drivere za sav živi hardware na svijetu)

U domenu tableta najbolji su upravo oni koji imaju primjerice Intel Core M u sebi kao što je Lenovo Helix Gen. 2 po meni trenutno najbolji tablet na svijetu.

16 godina
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

pa da dns smartovi su dosta hw jaki za surf,video i sl... fino se spoji i imas nuc 

bravo microsoft!

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

 Tesko da ce time privuc veliki broj ljudi u svoj ekosustav. zaboravljaju koliki je broj ljudi kojima je ios/android tablet sasvim dovoljan (surfanje, mailovi, pokoja aplikacija), i koji jednostavno vise nemaju potrebe za windows masinama. 

 

 Sad, ne velim da ce microsoft proci kao nokija ali mislim da nisu smjeli dopustiti toliku dominaciju ova druga dva os- a i da ce se ubrzo na trzistu kucnih racunala morati boriti za trece mjesto..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Visak kaže...
Ono što se obično zaboravlja (a MS prešućuje) je da se radi ipak o dvije različite arhitekture i da na telefonu možete vrtiti samo ARM aplikacije. Dakle spajanjem miša i tipkovnice ne dobivate PC, dobivate samo slično sučelje.

 Ono što MS želi je da se pišu Metro aplikacije u JavaScriptu koje bi radile na obije arhitekture, pa bi zapravo postalo svejedno radi li se samo o sličnom sučelju ili o istom OS-u. Samo bi ostala razlika u snazi, pa tako i u namjeni.

Naravno to su puste želje :)

16 godina
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

koliko nostradamusa ovdje na temi hehe

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
MS je car OSeva i samo cekam njihovu pobjedu na mobilnom trzistu....pod pobjedu to ne moraju biti kvartalne zarade, nego kvaliteta samog OSa.


Ovo je vise nego moguce.....koristim NUCeve, a i Stealth PCeve i zbilja se nadam da ce utrpati nesto u mini kuciste.
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
15 godina
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Tionio kaže...

ce se moc instalirati npr. photoshop lightoom na mobitel?

Moraš to gledati ovako kako bi ti naslov članka imao smisao: 95% (lupam cifru, manj sigurno nije) ljudi nema PS ili LR na računaru, isto toliko ljudi ne igra zadnju triologiju Dragon Age Inquisition, isto tako tom velikom procentu ljudi Photoshop je svaka aplikacija koja modificira sliku (bilo na jeftinom 8" tabletu, bilo na kineskom android telefonu), oni pojma nemaju da je Photoshop tržišno zaštićeno ime tvrtke Adobe, profesionalna alatka za obradau i manipulaciju restorske grafike dijametralno suprotna a bratskog Illustratora koja barata vektorskom grafikom.

 

Ako tako gledaš stvari i postaviš još par nekih slučajeva, primjerice Office kroz browser koji zna baratati zatvorenim MS Office ssutavom tipa .docx onda u tom slučaju Windows 10 mobiteli itekako mogu postati PC. 27" FHD Monitor bi ti bio accessories kao i primjerice futrola za isti.

 

Ono što ti i ja tražimo (ili priželjkujemo) sačekat ćemo još par godina.

 

lllnuclearlll kaže...

koliko nostradamusa ovdje na temi hehe

Da da, zanimljiv mi je ovaj koji predviđa propast Microsofta kao Nokie, hehhe, kud se (ja) umješa u temu. Odo jest palačinke

16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Osobno mi je tema vrlo interesantna još od prije par godina kad je Ubuntu najavio sličan koncept, no nije baš tu sve tako bajno kako se čini. Prvi problem je taj da takvo računalo ima ipak dosta limitirane performanse, a u ovom slučaju je limitirano i arhitekturom. Druga stvar je da ako je računalo i telefon sve u jednom znači da ti svaki poziv prekida rad na ekranu, a ima i još drugih razloga zašto ovo nije univerzalno upotrijebljivo. Neke od razloga za korištenje takvog uređaja je zamijenilo dijeljenje putem clouda, kad možeš početi pisati mail na telefonu, a po potrebi ga završiti na računalu nije ti bitno da taj telefon spojiš na monitor i tamo to radiš. Koncept jest vrlo zanimljiv, ali ciljana skupina će biti ipak dosta mala.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Pogledaj prvo promo video...

 

prikazano je kako poziv NE ometa rad na "racunalu/monitoru"

15 godina
online
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

http://www.stealth.com/pb/index.php?comp=LPC-681

 

Upiknuo sam ovo i dobio 2TB USB3.0 eksterni i uzivam...

 

Bilo gdje spajam, monitori su doslovno kao sto je Envy rekao - dodaci.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
 
0 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
izzy007 kaže...
Samo ARM appovi će se vrtiti. Osim ako jednog dana ne dođe intel atom cpu u Lumia mobitelu.

 svejedno nečes moči koristiti adobeove aplikacije za desktop računala. Jer procesor mora imati sve setove instrukcije koje imaju PC procesori.Evo mogu ja navesto primjer sječam se da sam davno imao Komp sa duronom 750mhz i htio na njemu koristiti adobe photoshop i nisam mogao. Tražio je mislim sse2 set instrukcija, no davno je to bilo možda je bilo nešto drugo. Ono sto ja želim reći mobilni procesori su napravljeni da budu štedlivi, da se manje grijeju i zbog toga su neke stvari morali žrtvovati, jer te neke stvari nisu stvarno potrebne za smartphone. 

 

 

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Od 2013. Canonical ima ovu ideju. Za svoj DE Unity8 koji rade, najčešća riječ koja se spominje je konvergencija. Po demu ispod vidi se da su daleko odmakli u razvoju.

 

Microsoft je od onoga koji postavlja trendove, postao onaj koji slijedi trendove. Vidimo to u slučaju razvoja vlastitog docker rješenja, preuzeto od slčnih rješenja na Linux serveru, vidimo to po konačnoj implementaciji Windows Storea, i sad po konvergenciji. Što je dobro treba implementirati ;)

 

 

There is no job like cron job!
 
1 1 hvala 1
15 godina
online
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
Markić7 kaže...
izzy007 kaže...
Samo ARM appovi će se vrtiti. Osim ako jednog dana ne dođe intel atom cpu u Lumia mobitelu.

 svejedno nečes moči koristiti adobeove aplikacije za desktop računala. Jer procesor mora imati sve setove instrukcije koje imaju PC procesori.Evo mogu ja navesto primjer sječam se da sam davno imao Komp sa duronom 750mhz i htio na njemu koristiti adobe photoshop i nisam mogao. Tražio je mislim sse2 set instrukcija, no davno je to bilo možda je bilo nešto drugo. Ono sto ja želim reći mobilni procesori su napravljeni da budu štedlivi, da se manje grijeju i zbog toga su neke stvari morali žrtvovati, jer te neke stvari nisu stvarno potrebne za smartphone. 

 

 

 

 

 Već postoje LR i PS za ARM i rade mrak...pluginovi nisu nešto, a ni sam SW nije kompletno detaljan ali bi mogao biti u 2-3g

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011. http://500px.com/mihovilm
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
hrvooje kaže...

Od 2013. Canonical ima ovu ideju. Za svoj DE Unity8 koji rade, najčešća riječ koja se spominje je konvergencija. Po demu ispod vidi se da su daleko odmakli u razvoju.

 

Microsoft je od onoga koji postavlja trendove, postao onaj koji slijedi trendove. Vidimo to u slučaju razvoja vlastitog docker rješenja, preuzeto od slčnih rješenja na Linux serveru, vidimo to po konačnoj implementaciji Windows Storea, i sad po konvergenciji. Što je dobro treba implementirati ;)

 

 

Vidim, Canonical je daleko dogurao u ove zadnje dvije godine s ovim. No, to je u stvari manje bitno.

 

Windows Server vNext ce implementirati Docker engine za Linux i Win platformu, ali ce tu dodati jos jedan nacin rada Dockera, a to je unutar Hyper-V ljuske (ponajvise radi Nano servera). Sve ovo je napravljeno u suradnji s samom Docker i OS zajednicom oko toga.

 

Glede Continuum projekta, mislim da nije ni zamisljeno da telefon zamjeni PC. Ideja je da se olaksa rad spajanjem na veci monitor i pokretanjem najcesce koristenih aplikacija za poslovnu produktivnost (Outlook, Word, Excel i slicno). E sad, ako neko mtreba nesto jace, tu je uvijek Remote Desktop i Azure Remote App.

Yes, I work for Microsoft!
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2015 14:47 (mfrankovic).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
hrvooje kaže...

Od 2013. Canonical ima ovu ideju. Za svoj DE Unity8 koji rade, najčešća riječ koja se spominje je konvergencija. Po demu ispod vidi se da su daleko odmakli u razvoju.

 

Microsoft je od onoga koji postavlja trendove, postao onaj koji slijedi trendove. Vidimo to u slučaju razvoja vlastitog docker rješenja, preuzeto od slčnih rješenja na Linux serveru, vidimo to po konačnoj implementaciji Windows Storea, i sad po konvergenciji. Što je dobro treba implementirati ;)

 

 

 Još i oko verzije 12.04 je Shuttleworth govorio o "Ubuntu-u od televizora do mobitela."

A tko bi rekao da Windows 10 uvodi i package management i virtualne desktope. :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
hrvooje kaže...

Od 2013. Canonical ima ovu ideju. Za svoj DE Unity8 koji rade, najčešća riječ koja se spominje je konvergencija. Po demu ispod vidi se da su daleko odmakli u razvoju.

 

Microsoft je od onoga koji postavlja trendove, postao onaj koji slijedi trendove. Vidimo to u slučaju razvoja vlastitog docker rješenja, preuzeto od slčnih rješenja na Linux serveru, vidimo to po konačnoj implementaciji Windows Storea, i sad po konvergenciji. Što je dobro treba implementirati ;)

 

 

 S druge pak strane, temelji Continuuma su postavljeni sa Windows 8-icom... Čisto ako ćemo se busati u prsa tko koga slijedi.

 

Docker nije "rješenje", već je samo specifična implementacija kontejnera (slučaj kalkulator vs digitron). Međutim, s obzirom da je na polju razvojnih alata Microsoft ne tržišni lider, već par svjetlosnih godina ispred svih (Visual Studio je nedodirljiv IDE) - ovo tko slijedi, a tko postavlja trendove je čak neumjesno.

Da, ima stvari koje Microsoft asimilira ili usnojava od kada je Nadella preuzeo MS i dao mu novo lice - primjerice snažno guranje Git-a, ali to je sasvim normalnije kod svakih kompanija kada netko drugi nametne nešto za što se korisnici priljepe. Vrlo vjerojatno da je MS digao letvicu više u browser području i kroz neko vrijeme gotovo sigurno da će i Google i Mozilla kopirati neke stvari koje su ovaj tjedan bile predstavljene u Edgeu.

 

Da uopće ne ulazimo u rasporavu gdje je Microsoft vodeći inovator ili kompanija koja jedina ima takvu uslugu u svom portfoliu (spomenimo samo HoloLens i smartening applications preko Azue ML-a).

 

Ali da, ušli su u strateško partnerstvo sa Dockerom što je jasan pokazatelj da je kompanija u k****.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
13 godina
neaktivan
offline
Windows 10 mobiteli mogu postati PC

Što se tiče Hololense-a što fali Google-u i Glasswareu?

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 10 mobiteli mogu postati PC
apoteka kaže...
Bila bi velika steta da to ne bude radilo s trenutnim mobitelima. I da ne radi bezicno ;)

- zapravo i radi.. tj još se razvija, kao hyperv-RDC.. mobač postane 'daljinski', ali i druga strana kao TV je potrebna kao baza. Bit će.. (ako MS u tome vidi novac).

- pošto TV s win8 (10) za sad baš nešto i ne viđamo, a na PC baš i nema neke potrebe, normalno da za sad nije oko nas. .. najbitnije je rješiti TV u toj priči (ili dovoljno velik monitor, jer jedino tad remote ima smisla, ne ako sjedimo na 30cm od monitora).

 

Markić7 kaže...
izzy007 kaže...
Samo ARM appovi će se vrtiti. Osim ako jednog dana ne dođe intel atom cpu u Lumia mobitelu.

 svejedno nečes moči koristiti adobeove aplikacije za desktop računala. Jer procesor mora imati sve setove instrukcije koje imaju PC procesori...

 -kriterij je OS, ne chip-plastika ili silicij. (do trena kad MS ne izbaci app za Android, opet je kriterij OS, na OSu se izvode appsi, ne na HWu koji je samo requirements za konkretni task npr snagu, količinu RAMa ili neku SIMD instrukciju, 32-64bita itd., teoretski zanemarivo..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 3.5.2015 14:37 (ihush).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice