Windows 10 i na USB stickovima

poruka: 27
|
čitano: 4.890
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 10 i na USB stickovima".
15 godina
offline
Windows 10 i na USB stickovima

rufus i lili ... da bi život bio lakši. :)

 

a cd nisam držao u rukama do pred malo kad sam doma napravio čistku i sve u smeće.

Moj PC  
7 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 10 i na USB stickovima

 jako malo su oni zapravo toga napravili   samo preuzimaju pod svoje okrilje što drugi naprave 

 

i čak ni hvala im ne kažu ali uredno lupe cijenu pa tako i ovu instalaciju sa USB-om

 
1 6 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima

Ja mislim da bi bilo  super kada bi dvd u potpunosti odbacili, i windowse prodavali na usb stickovima koji više nisu tako skupi. 

 

 

15 godina
offline
Windows 10 i na USB stickovima

zgodno da je napokon nekome došlo iz dupeta u glavu uporabiti usb stick za takve stvari. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i na USB stickovima

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

 

Pa MS vec godinama ima sluzbeni alat za kreiranje bootabilnih USB-a iz ISO slika.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

(Naravno, postoje i 3rd party rijesenja tipa WinSetupFromUSB, Rufus i LiLi - kao sto je ranko091 naveo.)

 

ISO slike su takodjer dostupne sluzbenim kanalom:

Win7 https://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Win8.1 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 16:59 (nathan.fake).
 
14 0 hvala 6
15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
nathan.fake kaže...

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

 

Pa MS vec godinama ima sluzbeni alat za kreiranje bootabilnih USB-a iz ISO slika.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

(Naravno, postoje i 3rd party rijesenja tipa WinSetupFromUSB, Rufus i LiLi - kao sto je ranko091 naveo.)

 

ISO slike su takodjer dostupne sluzbenim kanalom:

Win7 https://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Win8.1 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

 upravo zbog toga što to ni jedan proizvođač softvera do sad nije učinio. "rješenja" trećih strana su nebitna. zbog čega nikad nisi mogao kupiti adobe CS na sticku ili quark ili windows ili macos ili bilo što takvo? svi forsiraju diskove. i igre su odavno mogle biti na sticku. ali nisu. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
nathan.fake kaže...

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

Kingston USB stick od 8GB kod nas košta oko 30 kn.

Microsoft ih sigurno može nabaviti puno jeftinije i dobiti veliki popust na ogromne količine.

Danas je sramotno nešto što košta oko 1000 kn prodavati na sporim i zastarjelim DVD medijima da bi ih korisnici sami prebacivali na vlastiti USB stick.

Svako normalno računalo koje podržava Windows 10 sigurno ima USB utor.

USB 2.0 se koristi već 15 godina a DVD uređaji se sve manje i manje ugrađuju u nova računala.

Ne volim kada moram formatirati sav svoj sadržaj USB sticka da bi na njega stavio Windows. Bilo bi zgodno imati poseban Windows USB stick uvijek spreman za instalaciju kada zatreba.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 18:19 (DragonShit).
15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
Ajar kaže...
nathan.fake kaže...

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

 

Pa MS vec godinama ima sluzbeni alat za kreiranje bootabilnih USB-a iz ISO slika.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

(Naravno, postoje i 3rd party rijesenja tipa WinSetupFromUSB, Rufus i LiLi - kao sto je ranko091 naveo.)

 

ISO slike su takodjer dostupne sluzbenim kanalom:

Win7 https://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Win8.1 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

 upravo zbog toga što to ni jedan proizvođač softvera do sad nije učinio. "rješenja" trećih strana su nebitna. zbog čega nikad nisi mogao kupiti adobe CS na sticku ili quark ili windows ili macos ili bilo što takvo? svi forsiraju diskove. i igre su odavno mogle biti na sticku. ali nisu. 

 ma digitalna distribucija će sve to zgazit. za nekoliko godina neće više bit mislim uopće medija ikakvih. mehanički diskovi su 30 lipa giga, jednostavno nema potrebe za medijima, samo smeće rade nakon što se software instalira, a ionako svi updejtovi naknadni nisu na disku  ili sitcku nego moraš sve nanovo skidat. tako da je cd ili usb čim ga kupiš outdated. tako da nema potrebe onda za takvim načinom distribucije.

15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
ranko091 kaže...

 ma digitalna distribucija će sve to zgazit. za nekoliko godina neće više bit mislim uopće medija ikakvih. mehanički diskovi su 30 lipa giga, jednostavno nema potrebe za medijima, samo smeće rade nakon što se software instalira, a ionako svi updejtovi naknadni nisu na disku  ili sitcku nego moraš sve nanovo skidat. tako da je cd ili usb čim ga kupiš outdated. tako da nema potrebe onda za takvim načinom distribucije.

 tehnologijsa omogućuje ažuriranje svake osnovne (poslije i "zakrpane") instalacije koja se kupi na usb-u, tako da u slučaju potrebe za ponovnim instaliranjem možeš imati odmah "slipstreamanu" integriranu instalaciju posljednje verzije. samo se pri ažuriranjima i krpanjima umetne instalacijski usb a kvalitetan softver odradi ostalo (ažurira instalirano i preradi instalaciju). govorim to za bilo koji program. ne kužim kako se toga nitko prije nije sjetio, a svi se kunu u korisnika (koji im je prvi u galaksiji). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 18:02 (Ajar).
15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
Ajar kaže...
ranko091 kaže...

 ma digitalna distribucija će sve to zgazit. za nekoliko godina neće više bit mislim uopće medija ikakvih. mehanički diskovi su 30 lipa giga, jednostavno nema potrebe za medijima, samo smeće rade nakon što se software instalira, a ionako svi updejtovi naknadni nisu na disku  ili sitcku nego moraš sve nanovo skidat. tako da je cd ili usb čim ga kupiš outdated. tako da nema potrebe onda za takvim načinom distribucije.

 tehnologijsa omogućuje ažuriranje svake osnovne (poslije i "zakrpane") instalacije koja se kupi na usb-u, tako da u slučaju potrebe za ponovnim instaliranjem možeš imati odmah "slipstreamanu" integriranu instalaciju posljednje verzije. samo se pri ažuriranjima i krpanjima umetne instalacijski usb a kvalitetan softver odradi ostalo (ažurira instalirano i preradi instalaciju). govorim to za bilo koji program. ne kužim kako se toga nitko prije nije sjetio, a svi se kunu u korisnika (koji im je prvi u galaksiji). 

 a šta ako zakrpe pređu memorijski limit medija?

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
ranko091 kaže...

 ma digitalna distribucija će sve to zgazit. za nekoliko godina neće više bit mislim uopće medija ikakvih. mehanički diskovi su 30 lipa giga, jednostavno nema potrebe za medijima, samo smeće rade nakon što se software instalira, a ionako svi updejtovi naknadni nisu na disku  ili sitcku nego moraš sve nanovo skidat. tako da je cd ili usb čim ga kupiš outdated. tako da nema potrebe onda za takvim načinom distribucije.

A kako misliš digitalnom distribucijom skinuti i instalirati Windows ako ti ne radi Internet ili ako ti ne radi Windows? Ja nisam nikada instalirao Windows iz Windowsa.

Digitalna distribucija je budućnost ali ne za operativne sustave nego za dodatni sadržaj (filmovi, glazba, igre, aplikacije).
ranko091 kaže...

 a šta ako zakrpe pređu memorijski limit medija?

Onda će to biti znak da je Windows postao bloatware i da treba preći na Linux
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 18:26 (DragonShit).
14 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
DragonShit kaže...

Kingston USB stick od 8GB kod nas košta oko 30 kn.

Ne volim kada moram formatirati sav svoj sadržaj USB sticka da bi na njega stavio Windows. Bilo bi zgodno imati poseban Windows USB stick uvijek spreman za instalaciju kada zatreba.

 Ako tako često reinstaliraš Windowse odvoji tih 30 kn i uzmi USB.

Swedish latin super funk.
15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
ranko091 kaže...

 a šta ako zakrpe pređu memorijski limit medija?

 iskusnom proizvođaču softvera takvo što nije problem predvidjeti (ms ionako izda novi os kad prekardaši sa zakrpama za postojeći) i mislim da bi dvostruko od prve instalacije bilo dovoljno (jer se masu datoteka pri krpanju zamjenjuje a ne dodaje). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
Ajar kaže...
nathan.fake kaže...

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

 

Pa MS vec godinama ima sluzbeni alat za kreiranje bootabilnih USB-a iz ISO slika.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

(Naravno, postoje i 3rd party rijesenja tipa WinSetupFromUSB, Rufus i LiLi - kao sto je ranko091 naveo.)

 

ISO slike su takodjer dostupne sluzbenim kanalom:

Win7 https://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Win8.1 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

 upravo zbog toga što to ni jedan proizvođač softvera do sad nije učinio. "rješenja" trećih strana su nebitna. zbog čega nikad nisi mogao kupiti adobe CS na sticku ili quark ili windows ili macos ili bilo što takvo? svi forsiraju diskove. i igre su odavno mogle biti na sticku. ali nisu. 

Kako nije?! Pa od 2009 MS izdaje sluzbeni tool za kreiranje bootabilnog USB-a, kao i download ISO slika (sve linkano gore). Kom treba USB, nek si napravi USB. Nikako "rijesenje" treće strane nije potrebno.

 

Isto tako, vec godinama, MS Office, Corel, Adobe, Autodesk, ... prodaju MLK (medialess license kit). Dobijes samo licencu, instalaciju skidas online. Na zahtjev moze i instalacijski medij, no on se ekstra naplacuje.

 

DragonShit kaže...

Kingston USB stick od 8GB kod nas košta oko 30 kn.

Microsoft ih sigurno može nabaviti puno jeftinije i dobiti veliki popust na ogromne količine.

Danas je sramotno nešto što košta oko 1000 kn prodavati na sporim i zastarjelim DVD medijima da bi ih korisnici sami prebacivali na vlastiti USB stick.

Svako normalno računalo koje podržava Windows 10 sigurno ima USB utor.

USB 2.0 se koristi već 15 godina a DVD uređaji se sve manje i manje ugrađuju u nova računala.

Ne volim kada moram formatirati sav svoj sadržaj USB sticka da bi na njega stavio Windows. Bilo bi zgodno imati poseban Windows USB stick uvijek spreman za instalaciju kada zatreba.

 Ne placas ti "1000kn spori i zastarijeli DVD", placas licencu... krajnje je nebitno s kojeg medija instaliras SW.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 18:54 (nathan.fake).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
nathan.fake kaže...

 Ne placas ti "1000kn spori i zastarijeli DVD", placas licencu...

Kako si ti pametan

nathan.fake kaže...

 krajnje je nebitno s kojeg medija instaliras SW.

Meni je bitno. Ako sam fizičko izdanje softvera puno platio onda očekujem da dolazi u luksuznom pakiranju ali ovdje se ne radi samo o pakiranju nego i funkcionalnosti, praktičnosti i brzini instalacijskog medija na kojem dolazi.
Ta cijena licence od 1000 kuna je izmišljena na nekom sastanku i može varirati od države do države, studentskom statusu, promidžbenom periodu itd.

Windows je mogao koštati i 1$ da su tako odlučili ili biti potpuno besplatan (kao što se češto nagađalo) pa bi i dalje bili profitabilni kao Android. 1000 kn nije malo pa su mogli barem 2% od toga iznosa odvojiti za puno kvalitetniju izvedbu i veće zadovoljstvo legalnih korisnika.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.6.2015 19:53 (DragonShit).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
nathan.fake kaže...

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

 

 

 Jer je u pitanju Microsoft.

Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
15 godina
offline
Windows 10 i na USB stickovima

Blablabla, nakeljili ste svi matične ploče stare godinu dvije i raspizdili se o bootanju s usb stickova. Što ću ja reći, kad moja krasna ploča od deset uspije bootati jedan stick, a u opcijama biosa nemam "boot from removable media" već neki kretenizam "boot from USB HDD" koji ne služi ničemu?

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
BlackMoon kaže...

Blablabla, nakeljili ste svi matične ploče stare godinu dvije i raspizdili se o bootanju s usb stickova. Što ću ja reći, kad moja krasna ploča od deset uspije bootati jedan stick, a u opcijama biosa nemam "boot from removable media" već neki kretenizam "boot from USB HDD" koji ne služi ničemu?

 Osim bootanju s USB-a?

www.lan-wars.com
9 godina
neaktivan
offline
Windows 10 i na USB stickovima

dobro su se sjetili,meni je problem sto ja u autu nemam usb utor(ne za vindovz vec za muziku) :D

pjeva i treat you like a real lady a rijanu vratio na tvorničke postavke
Poruka je uređivana zadnji put pet 26.6.2015 8:44 (hanteed).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
Ajar kaže...
nathan.fake kaže...

Cemu ovakav sarkastican ton u clanku?!

 

Pa MS vec godinama ima sluzbeni alat za kreiranje bootabilnih USB-a iz ISO slika.

https://www.microsoft.com/en-us/download/windows-usb-dvd-download-tool

(Naravno, postoje i 3rd party rijesenja tipa WinSetupFromUSB, Rufus i LiLi - kao sto je ranko091 naveo.)

 

ISO slike su takodjer dostupne sluzbenim kanalom:

Win7 https://www.microsoft.com/en-us/software-recovery

Win8.1 http://windows.microsoft.com/en-us/windows-8/create-reset-refresh-media

 upravo zbog toga što to ni jedan proizvođač softvera do sad nije učinio. "rješenja" trećih strana su nebitna. zbog čega nikad nisi mogao kupiti adobe CS na sticku ili quark ili windows ili macos ili bilo što takvo? svi forsiraju diskove. i igre su odavno mogle biti na sticku. ali nisu. 

 Autodesk već odavno daje instalacije AutoCad-a na USB-u koji je tvornički zaključan. Diskovi su prije bili od 16GB a sad su 32.

lol
15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
Fox Mulder kaže...
Ajar kaže...

 upravo zbog toga što to ni jedan proizvođač softvera do sad nije učinio. "rješenja" trećih strana su nebitna. zbog čega nikad nisi mogao kupiti adobe CS na sticku ili quark ili windows ili macos ili bilo što takvo? svi forsiraju diskove. i igre su odavno mogle biti na sticku. ali nisu. 

 Autodesk već odavno daje instalacije AutoCad-a na USB-u koji je tvornički zaključan. Diskovi su prije bili od 16GB a sad su 32.

 windows licenca 700 - 1500. autocad? 30 000+ . pa vidi di je lakše ugurat usb stick, a da te to cijenovno ne opali.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
BlackMoon kaže...

Blablabla, nakeljili ste svi matične ploče stare godinu dvije i raspizdili se o bootanju s usb stickova. Što ću ja reći, kad moja krasna ploča od deset uspije bootati jedan stick, a u opcijama biosa nemam "boot from removable media" već neki kretenizam "boot from USB HDD" koji ne služi ničemu?

E kad je teško googlati... Kako sam ja na ovoj ploči bootao DSL-N preko USBa? Po tebi, to je nemoguće.

 

Jedan vrlo jednostavan, a vrlo koristan alat.

 

P.S. - čemu ova strka oko instalacije sa USBa? Kao što je rečeno, MS ima svoj alat za to već godinama i radi bolje nego Rufus i ostatak ekipe.

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Windows 10 i na USB stickovima

Hvala na savjetima, ali nisam baš za instalacije programa koji petljaju po boot sektorima i managerima...

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima

A da si pročitao, vidio bi da ga možeš pokrenuti sa CDa ili mreže. Pokreneš Plop i onda bootaš stick... Kakvi boot sectori...

My name is Legion... For we are many!
15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
ranko091 kaže...
..

 windows licenca 700 - 1500. autocad? 30 000+ . pa vidi di je lakše ugurat usb stick, a da te to cijenovno ne opali.

da + ali.

- danas to nije razlog, nego recimo praktičnost/dimenzije.. i cijena je prihvatljiva (mada je dvd medij jeftiniji i brži za umnažanje dok se ne pojave odgovarajući industrijski replikatori za USB..).

- razlog kod ACADa i sl. je key, ne medij. Ne treba uspoređivati.

 

Sum_of_all_fears kaže...
..

 

P.S. - čemu ova strka oko instalacije sa USBa? Kao što je rečeno, MS ima svoj alat za to već godinama i radi bolje nego Rufus i ostatak ekipe.

- ali naravno da znalci izbjegavaju (ili ne znaju za MSove alate).

+ svaki medij može biti bootabilan/install stvar je praktičnosti, zatim podrška BIOSa/standardi.. neki tools je nepotreban, tj to je za juzera klase kliknext.

 

BlackMoon kaže...

Hvala na savjetima, ali nisam baš za instalacije programa koji petljaju po boot sektorima i managerima...

 -nisi za .. ?? Gle tema je win10 (OS, install) i najava USB medija umjesto dosadašnjeg DVD (kao što je nekad bio CD, FDD..). Za što zapravo nisi, za install ili ..?

OK, može i tako, instaliraš bez diranja boota (MBR/GPT) i bootmanagera (normalna installacijska procedura to ne nudi, moraš ručno ili naknadno ukloniti), jednostavno ostaviš bootabilan medij uboden i win se boota, makneš, ne boota...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima

To znaci da se windowsi ne bootaju ako stik nije ukopcan u racunalo?

15 godina
offline
Re: Windows 10 i na USB stickovima
alehandro kaže...

To znaci da se windowsi ne bootaju ako stik nije ukopcan u racunalo?

 -što? .. pretpostavka, misliš na boot OSa ako nema boota na disku? Taj odgovor je dat kao karikiran-besmislen (ali moguć) jer juzer ne želi da mu install nešto radi s bootom.. =besmislica, odnosno  nije dovoljno precizno.

 

za boot je potreban boot (medij/sector/manager-loader .. on dalje nastavlja učitavanje OSa), svejdno s kojeg medija.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice