Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

poruka: 29
|
čitano: 3.943
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav".
14 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

Moj PC  
17 5 hvala 0
14 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
Gremlin144 kaže...

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

 Mogu li te pitat zašto?

011000110010.
16 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Zato što je kul biti odmetnik :o

Moj PC  
5 1 hvala 0
8 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

mani je 7-ica takodjer najbolji windows ,medjutim nemam razloga da na novom racunalu,sastavljenom nakon izlaska 10.,koristim  ,,stari ,,OS kojei ce ostati bez podrske 

waaagh
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

"U sljedećim mjesecima i godinama očekuje se da će Windows 7 krenuti istim smjerom kao i Windows XP, postupnim smanjivanjem udjela u korist operativnog sustava Windows 10."

 

Prevedeno, možda dođe do smanjenja a možda i ne

Meni je sedmica super i ostajem pri njoj do kraja

 
6 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

ne čudi me. sedmica se i dalje izvrsno drži, usprkos prisilama, podvalama, nametanjima i inim "marketinškim" svinjarijama MS-a, zbog toga što je jednostavno dobra (skoro pa optimalna) u najvećem opsegu zadaća koje se obavljaju računalom. desetka je svjetlosnim godinama daleko od toga. možda se približi jednoga dana (2020.?) a ovo s "podrškom" ne kužim. kakva (biiiiip) podrška? za što? kome? meni je, primjerice, pao šum sa srca kad su napokon prestala "ažuriranja" (ne računam instalaciju desetke taktikom trojanskog konja) a sve i dalje radi kako valja. ovom se prigodom zahvaljujem autorima antivirusa 360 total security i shutup10. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2017 14:18 (Ajar).
Moj PC  
7 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
michael kaže...
Gremlin144 kaže...

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

 Mogu li te pitat zašto?

 Pa ta desetka, na ovom laptopu šta imam sve mi usporeno radi, treba mu kojih 20 min da se učita sve, a i puno interneta ždere


Sedmica sve lijepo leti, uživam raditi na njoj 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
Gremlin144 kaže...
Pa ta desetka, na ovom laptopu šta imam sve mi usporeno radi, treba mu kojih 20 min da se učita sve, a i puno interneta ždere


Sedmica sve lijepo leti, uživam raditi na njoj 

20 minuta da se sve učita? Jedino ako imaš 200 programa u startup folderu inače lažeš.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
Gremlin144 kaže...
michael kaže...
Gremlin144 kaže...

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

 Mogu li te pitat zašto?

 Pa ta desetka, na ovom laptopu šta imam sve mi usporeno radi, treba mu kojih 20 min da se učita sve, a i puno interneta ždere



 Evo kod mene boot desetke traje 7 sekundi.

15 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Evo već drugu (ili treću?) - nisam siguran kada je OS izišao - godinu koristim Windows 10 ali sam sve bliže opciji da ga uklonim i instaliram Windows 7.

 

Neki bugovi koji su bili prisutni kod izlaska prve verzije su prisutni i danas, Explorer počesto postaje neupotrebljiv (Unistack Service Group preuzme CPU i "prihefta" ga na nekih 70-80% iz samo njemu znanih razloga), Edge se ruši svako malo, a i Live Tiles na Start meniju malo rade, malo ne... Jednostavno nemam više ni volje ni živaca raditi refresh, ganjati Event Viewer da vidim u čemu je bio problem, tražiti po Google-u šta od opcija da gasim kako ovaj servis ne bi usporavao PC i sl... To su sve stvari s kojim nisam imao ni na Visti sa daleko lošijim računarom nego je to danas slučaj, pa mi se ne pada na pamet ni vječno peglat s ovim sistemom.

 

Jedini razlog zašto još uvijek nije uklonjen je ljenost, odnosno ne dâ mi se ponovo radit konfiguraciju što sâmih Windowsa, što programa koje kasnije instaliram. Ali po svemu sudeći i to će uslijedit...

Know your world.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Sto 10ka nosi bolje od 7mice? Osim sto se malo brze boota, ali to je sve nadomjesteno sa SSD-om pa mi sekunda manje nista ne znaci. Izgled mi se stvarno ne svida i jednostavno covjek navikne gdje sta stoji u Win 7 koji je vec dugo medu nama. Ima li jos sta? S vremenom kad WIn 7 bude kao XP da ga i bojler nece koristiti onda prijeci na novije. 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
8 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
michael kaže...
Gremlin144 kaže...

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

 Mogu li te pitat zašto?

 Zašto bih mijenjao?

Sve radi, JEDINA igra koju igram je tek nedavno dobila DX11 podršku, znam sve "ispod haube"...

14 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
crankshaft kaže...
Gremlin144 kaže...
Pa ta desetka, na ovom laptopu šta imam sve mi usporeno radi, treba mu kojih 20 min da se učita sve, a i puno interneta ždere


Sedmica sve lijepo leti, uživam raditi na njoj 

20 minuta da se sve učita? Jedino ako imaš 200 programa u startup folderu inače lažeš.

 

XXX kaže...
Gremlin144 kaže...
michael kaže...
Gremlin144 kaže...

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

 Mogu li te pitat zašto?

 Pa ta desetka, na ovom laptopu šta imam sve mi usporeno radi, treba mu kojih 20 min da se učita sve, a i puno interneta ždere



 Evo kod mene boot desetke traje 7 sekundi.

 Nije u pitanju bot, nego kad se upali windows neki proces u pozadini mi koristi hard disk 100% , a ako imma uključeni net, onda m iskida neki đavo. Zato mi je sve živo usporeno

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Evo kod mene možeš vidijeti da na desetki nakon boota podizanje desktop aplikacija traje dvadeset sekundi jer ih imam dosta. Sve zajedno 27 sekundi, nikada nisam imao bržio OS od windowsa 10.

10 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Ne znam zasto su ostali na win 7, ali ja sam bio neko vrijeme na 10 dok sam shvatio koliko mi zapravo sporo radi na laptopu. Takoder mi je pregledniji nekako za razliku od win 8, praktican mi je, bez dodatnih opcija. Koristim win 10 na kompu, al na laptopu mi je win 7 velika razlika od 10 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
Fake_Alert kaže...

Sto 10ka nosi bolje od 7mice? Osim sto se malo brze boota, ali to je sve nadomjesteno sa SSD-om pa mi sekunda manje nista ne znaci. Izgled mi se stvarno ne svida i jednostavno covjek navikne gdje sta stoji u Win 7 koji je vec dugo medu nama. Ima li jos sta? S vremenom kad WIn 7 bude kao XP da ga i bojler nece koristiti onda prijeci na novije. 

Na ovo pitanje ni ja još nisam vidio konkretan odgovor u sličnim temama ... osim što bi me Win 10 evangelisti popljuvali da sam glup i zaostao :).

Naravno, nisu uspjeli opravdati ni nasilni update i reboot kad se Windowsima sprdne (bar je kod Pro verzija to trebalo ostati sličnije 7-mici).

 

Na koncu, valjda nešto govori i to što uz sva ta nametanja i nuđenja besplatnog upgradea, nakon 2 godine Win 10 nije dogurao ni do 35%.

Toliko je dobar da i sam Microsoft ima "no-crap" verziju (LTSB), ali koja naravno nije za nas obične smrtnike.

 

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Meni je bolje u odnosu na prijašnje verzije ovak na prvu; instalacija sa USB stika na SSD traje desetak minuta, nakon toga ide jedna ili dvije zakrpe, za razliku od npr. sedmice koja se instalira dosta duže i krpa hrpom zakrpa. DX12 podrška koja ubrzava igre, brže bootanje, vrlo je sigurna tj. uopće ne koristim antivirusni softver. Ima tu još nekih finesa...meni sasvim dovoljno.

 

16 godina
online
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Da, to je plus za Win 10, ali isto tako se lako riješi i za Win 7, slipstream ili WSUS offline. Mene smeta da Microsoft ignorira kritike za stvari koje su promjenjene a ukinuta je svaka mogućnost prilagodbe.

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Imao Windows 10 nekih pola godine,ja mislio laptop zastario,kontam preslab je (za današnje standarde i je,ali..),sustav se dugo bootao,sve je štekalo..Instaliram Win7 i vidim kako laptop radi za 300% brže... NEću desetku instalirat dok to stvarno nebude potrebno.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
michael kaže...
Gremlin144 kaže...

Sedmicu nebi za ništa mjenjao, osim ako ću bit prisiljen zbog ne prihvačanja komponenti

 Mogu li te pitat zašto?

A zašto bi? Što to konkretno korisno dobiješ sa 10-kom? DX12? Cortanu? Prekrasan start izbornik koji podsjeća na onu izreku da "ne znaju da li bi piškili ili kakili"?

 

I zašto mijenjati nešto što pouzdano radi, ima ugodno sučelje i možeš sve odraditi s nečime što radi stvari kako se OS-u dopada, skida sve što mu se dopada, napravi od tebe P2P server, ima ružnije sučelje itd. (mogao bih još jedno vrijeme nabrajati, ali mislim da je poanta jasna). Što je drugo prednosti 10-ke? Jedini feature koji se meni do sada na 10-ki dopao je podrška za kontejnere, no i to je poprilično traljavo odrađeno. 7-ica će biti standardni OS svima kojima računalo treba radi posla do kraja supporta, a ja osobno ću se prebaciti na 8.1 nakon toga. 10-ku svako malo stavim isprobam kad izađe nova verzija čisto da sam up-to-date, no u produkciju je neću staviti tako dugo dok baš neću morati.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Ja sam nakon duže vremena korištenja desetke došao kod frenda na sedmicu. Wow effect. Žašto sam se ja maknuo s ovoga? Fascinira jednostavnost korištenja. Po riješenjima i izgledu nikad nebi rekao da je sedmica stariji os od desetke, zapravo obrnuto. Definitivno, od sedmice se krenulo u krivom smjeru.

Give a man a mask and he will show you his true face
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Ja stvarno ne znam kako vama steka 10tka i sta radite s kompom. U mene i5 4460 sa 8 gb RAM i fercera sve bez ikakviih stekanja. Vidim da je netko spomenuo antivirus gorr...zar se to jos koristi u 2017oj 😀

 
0 2 hvala 0
12 godina
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Normalno je da je win 7 vodeći,

ekipa traži stare DVD-ove sa sedmicom i

briše windowse 10 i instalira sedmicu.

Puno je bilo peripetija s desetkom od privatnosti,

nemogućnosti biranja ručnog instaliranja updateova

do sada najavljene mogućnosti instaliranja programa

samo preko MS store-a.

DX 12 igara još nema, tako da sedmica još "jaše".

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Moji dojmovi oko 7/10 problematike.

Kod kuće desetka oko godinu i nešto radi. Onako, radi radi pa ne radi... Dobro, doma je komp, pa nema neke velike štete oko toga. Klinac redovito malo popizdi kad se nešto desi, ali uglavnom radi...

Najveći problem je što sam nekoliko puta, radi automatskog update-a, te još uz to što je sistemska particija relativno premala za sve te novotarije (oko 60 gigi na SSD-u), ostao bez trenutačnog account-a, te se stvorio temporary account i više nisam nikako mogao vratiti postavke starog account-a. Niti prčkanje po registry-u nije pomoglo u dva puta. A zadnja svinjarija se dogodila prije par dana kad je upravo zbog tog update-a, stvoren novi account i promijenjen password, te sam se zbog toga skoro razveo od žene jer sam mislio da mi je, kao prvotravanjsku šalu, u dogovoru sa klincem promijenila password na accountu. A ispalo je da je opet kreiran novi account, baš zbog tog update. Tako da sam morao prisilno "ubiti" update na svim mrežnim karticama.

Na poslu ISKLJUČIVO Windows 7 i Windows XP. Da, XP još uvijek radi jer služi samo kao terminal na Win 2008 (također ga neću mijenjati u 2012 i više, sve dok radi).

Uglavnom, desetka je, za mene, promašen slučaj. Svaki drugi OS im je, MS-u, takav. 98 je bio OK, ME sranje, XP ok, Vista sranje, 7-mica OK, osmicu i desetku trpam u isti koš...

Kod Žnidaršića...
 
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

bitno da su mene sterali s 7ce...po drugi put u životu prisiljen mjenjati OS.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
a da ti njih steras u pm? i k tome instaliras 7cu s tpb-a? pa nije bill gates Bog..nije svijet poceo s njim i njegovom desetkom

10ka je poluproizvod, a ovo forsiranje updejta je kriminal.

ubi bandu, $atri gamad
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav
beerhunter kaže...

Moji dojmovi oko 7/10 problematike.

Kod kuće desetka oko godinu i nešto radi. Onako, radi radi pa ne radi... Dobro, doma je komp, pa nema neke velike štete oko toga. Klinac redovito malo popizdi kad se nešto desi, ali uglavnom radi...

Najveći problem je što sam nekoliko puta, radi automatskog update-a, te još uz to što je sistemska particija relativno premala za sve te novotarije (oko 60 gigi na SSD-u), ostao bez trenutačnog account-a, te se stvorio temporary account i više nisam nikako mogao vratiti postavke starog account-a. Niti prčkanje po registry-u nije pomoglo u dva puta. A zadnja svinjarija se dogodila prije par dana kad je upravo zbog tog update-a, stvoren novi account i promijenjen password, te sam se zbog toga skoro razveo od žene jer sam mislio da mi je, kao prvotravanjsku šalu, u dogovoru sa klincem promijenila password na accountu. A ispalo je da je opet kreiran novi account, baš zbog tog update. Tako da sam morao prisilno "ubiti" update na svim mrežnim karticama.

Na poslu ISKLJUČIVO Windows 7 i Windows XP. Da, XP još uvijek radi jer služi samo kao terminal na Win 2008 (također ga neću mijenjati u 2012 i više, sve dok radi).

Uglavnom, desetka je, za mene, promašen slučaj. Svaki drugi OS im je, MS-u, takav. 98 je bio OK, ME sranje, XP ok, Vista sranje, 7-mica OK, osmicu i desetku trpam u isti koš...

Automatski update možeš spriječiti u group policyu ako imaš Pro/Enterprise/EDU verziju.

 

 

Vista SP2 i 7 su isti OS-ovi više manje, a ni osmica nije predaleko, dovoljno je vidjeti i build numbere. Najveći pomaci su bili sa NT 4.0 na Windows 2000 i sa XP na Vistu. Hrpa novih featurea i velik napredak u kernelu. Nakon Viste su sve to manji pomaci. Puno toga uvedenog u visti postoji i danas u 7, 8, 8.1 i 10 poput:

 

- transparentnost

- ikone su od Viste do 8.1 iste bile

- searcha u start izborniku ilitiga instant search i bolji search općenito

- backup and restore

- network and sharing center i napredak na području mreža općenito

- windows mobility center

- windows update

- SuperFetch

- startup repair

- live taskbar thumbnails

- windows presentation foundation

- reliability and performance tool

- Windows Display Driver Model ilitiga WDDM

- Poboljšani Windows Firewall, Windows Defender, UAC, BitLocker i sigurnost općenito

- WIM (Windows Imaging) slike/images

- automatska promjena wallpapera i personalizacija

- način instalacije se promjenio sa dolaskom viste i takav je ostao više manje isto do dan danas

itd.

 

Buildovi:
4.0 -> NT 4.0

5.0 -> 2000

5.1 -> XP

6.0 -> Vista

6.1 -> 7

6.2 -> 8

6.3 -> 8.1

10.0 -> 10  (Međutim build numberi za win 10 u public beta testu su započinjali sa 6.4, kasnije je promijenjeno na 10.0)

 

 

Visti izlazi support 11.04.2017, odnosno za nekih tjedan dana. I dalje mi je to bio najljepši Windows OS: najbolji aero, gadgeti, wallpaperi, na windows vista ultimate je bila i mogućnost stavljanja videa za radnu površinu, pa onda onaj zeleni apstraktni wallpaper koji se koristio kod bootanja i u izbornicima, itd. Nakon Windows XP-a je ovo bio space shuttle, bar što se izgleda tiče. Za funkcionalnošću ne žalim, uvedeno je puno novih stvari od tada, ali vidi se da je Vista temelj svemu tomu.

 

 

 

Sa Windows 7 sam odmah prešao na 8 kad je izašao, međutim ubrzo sam se vratio nazad. Situacija se sa izlaskom Win 8.1 popravila i više se nikad nisam vratio na Windows 7, a sada sam već na Windows 10 od praktički public bete/insidera. Na tabletu i dalje imam 8.1 jer je taj OS izrađen za tablete, jednostavno ima te geste i GUI za tablete i tu je Win 10 napravio korak nazad. Tablet mode sam isprobao malo, ali nije to to.

 

Najviše zamjeram uvođenje špijuniranja (telemetry), sinkronizacije, integriranih u sustav i odmah omogućenih onedrivea i skypea, Microsoft Accounta (Makar mi se sad taj feature čak i sviđa), pa zatim tu je i automatski windows update i možda još par stvari koje stalno zahtjevaju izlazak na internet i rade konstantno u pozadini. To mi je jedina prednost kod Windows 7, on je u biti zadnji old school windows sustav bez navedenih stvari.

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.4.2017 0:33 (Hyperion).
16 godina
online
Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Za one koje sve gore navedeno i dalje nervira ... i na Ryzen ide Win 7, slično kao i za KabyLake, potrebno je ili slipstreamati Win 7 instalaciju i napraviti novi inst. USB ili imati staru PS/2 tipkovnicu za prebroditi fazu do instalacije drivera. Kod Ryzena mi je upalila i još jedna zgodna fora ... uz već instalirane Win 10, na drugu particiju sam iskrcao instalaciju Win 7 i pokrenuo Setup.exe, ali obični, ne x64 (on ne radi). Pregazi boot na prvoj particiji a zatim instalacija ide dalje normalno (naravno, bez funkcionalnog USBa, pa i dalje treba PS/2).

Malo brže nego raditi novi instalacijski image, posebno kad su obje particije SSD :)

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 i dalje vodeći operativni sustav

Tako sam i ja razmišljao...trgao se sa 7om dok dam mogao.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice