Windows 7 povećava prednost pred XP-om

poruka: 67
|
čitano: 7.195
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 7 povećava prednost pred XP-om".
14 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

ja sam na ubuntu linux,defintivno mislim ponovno na windowse preči

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Sve to govori da je nakon toliko godina uz Office 2003, XP najpostojaniji MS-ov proizvod.

Idemo..idemo, sad je ovde, sad je ovde.. / Miš beli sreću deli /
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
to je valjda od kad sam ja presao na win7 odma im se statistika promijenila:)
13 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Bilo bi dobro kada mi "Microsoft" izbacio Service Pack 2 za 7micu , ali to se nažalost neće dogoditi :(

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 10:21 (Gale92).
 
0 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
Gale92 kaže...

Bilo bi dobro kada mi "Microsoft" izbacio Service Pack 2 za 7micu , ali to se nažalost neće dogoditi :(

I zašto isi tužan,šta bi dobio sa SP2?

 

 

11 godina
neaktivan
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Do win 8, uvijek sam prelazio na novu verziju čak i u testnoj fazi (od win 3.1 nadalje)

 

Probao sam i win 8, nakon tjedan dana sam odustao.

Live tiles, kako god sam ih podešavao ne pašu mi, nisam pobornik nikakvih društveni mreža, ne želim viđati facebook ili circle novosti,

ne zanima me trenutna prognoza, likedin i slične (meni nevažne) obavijesti, e kad sve to posložim dodbijem (meni) bezevzne pravokutnike.

 

Cijela ta filozofija sa live tiles, predviđena jetako da je korisnik nonstop na net-u i da takoreć ne gasi računalo (vjerovatno je zato sakriven shutdown),

meni osobno izgleda da je osmica prilagođena širem krugu korisnika, a nikako onima koji žive i rade od računala.

 

Radim sa i živim od AutoCAD-a i excel-a, ne vidim se još u osmici.

 
15 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

bas me zanima na koju foru su oni skupili te podatke 

http://revohd.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
xcvb kaže...

Do win 8, uvijek sam prelazio na novu verziju čak i u testnoj fazi (od win 3.1 nadalje)

 

Probao sam i win 8, nakon tjedan dana sam odustao.

Live tiles, kako god sam ih podešavao ne pašu mi, nisam pobornik nikakvih društveni mreža, ne želim viđati facebook ili circle novosti,

ne zanima me trenutna prognoza, likedin i slične (meni nevažne) obavijesti, e kad sve to posložim dodbijem (meni) bezevzne pravokutnike.

 

Cijela ta filozofija sa live tiles, predviđena jetako da je korisnik nonstop na net-u i da takoreć ne gasi računalo (vjerovatno je zato sakriven shutdown),

meni osobno izgleda da je osmica prilagođena širem krugu korisnika, a nikako onima koji žive i rade od računala.

 

Radim sa i živim od AutoCAD-a i excel-a, ne vidim se još u osmici.

Upravo. Ne vidim se ni ja. Testiram je već nekoliko dana i nema ništa novo sem igre i zabave. Za jednog ozbiljnog korisnika potpuni promašaj,za facebook generaciju potpuni pogodak

13 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Dvoumim se dal da je instaliram ili ne hmm hmmm...isprobao sam CP  te RP...  i nisam primjetio neke značajne novitete ( osim Metroa)  na odnosu Windowsa 7 .....jednostavno neznam

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
Gale92 kaže...

Dvoumim se dal da je instaliram ili ne hmm hmmm...isprobao sam CP  te RP...  i nisam primjetio neke značajne novitete ( osim Metroa)  na odnosu Windowsa 7 .....jednostavno neznam

Windows 8 moze privuci ozbiljnije korisnike,ne one tipa: izasao je preprepre beta windows 8 moram to imati, dobrim aplikacijama koje ce stvarno poboljsati produktivnost,brzinu rada,olaksati svakonevno obavljanje posla.Do sada nista od toga. Stanje je isto kao i na android marketu,hiljadu aplikacija,5 ih MOZDA valja i upotrebljivo je,ostale ko jaje jajetu slicne,potpuno nepotrebne, namjenjene gubljenu vremena i zajebancijama po internetu

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 11:04 (abyssis).
16 godina
neaktivan
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

8 je, za mene, teska koma. Najvise sto mi fali je da mogu kreirati svoje foldere u start menuu. Da su napravili da se grupe mogu kolapsirati bilo bi puno bolje. Ovako se sve svodi na silno skrolanje. A i skrolbarovi su koma.

Dellov notebook koji ima Win8 i gesture na touch padu je takodjer koma. Win8 zahtjeva gesture, ali to povlaci za sobom da moras gledati gdje se nalazi prst na touch padu. Npr, ako se povuce horizontalno od lijevog ruba prema sredini dobije se Alt+Tab. Jednostavno zahtjeva gledanje gdje se nalazi prst prije njegova pomicanja.

Ono sto je stvarno super je brzina bootanja. Start se pojavi nakon nekih 10sek (mjereno nakon biosa).

 

Ne mozes nikako spojiti tablet i desktop, a to je ono sto je MS napravio. Kasne 5 godina za drugima i sada na brzinu izbacuju Win za tablete, mobitele i PC. Gotovo pa isti OS sto ne funkcionira.

 

A da, ima i bugova jer mi WiFi jednostavno svako malo izgubi konekciju na Internet (prema routeru radi ali ne dalje). To je neovisno o routeru i provideru. Isto tako mi bas ni skrolanje nije radilo. Zna se dogodit da ne prihvati tap na scroll bar. To mi se do sada ni na jednom notebooku nije dogodilo.

 
0 2 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Ponavlja se priča kao i sa Vistom. Vista je predstavljala nešto novo i bolje samo loše odrađeno,Windows 7 je to sve ispravio.

 

Windows 8 vjerovatno predstavlja nešto još bolje samo je jako loše odrađeno,tek će na sljedećem windowsu nadoći.

 

@Drazen: desni klik na desktop/new folder/pin tu start i imaš ga u metru, ako si na to mislio

12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
abyssis kaže...

Ponavlja se priča kao i sa Vistom. Vista je predstavljala nešto novo i bolje samo loše odrađeno,Windows 7 je to sve ispravio.

 

Windows 8 vjerovatno predstavlja nešto još bolje samo je jako loše odrađeno,tek će na sljedećem windowsu nadoći.

 

@Drazen: desni klik na desktop/new folder/pin tu start i imaš ga u metru, ako si na to mislio

Kaj je tu bolje ?

http://revohd.com
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Ne razumijem,na osmici? Pa valjda je bolje, za nadati se nekim super dobrim aplikacijama za koje cemo reci, kako smo zivjeli bez njih.

14 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Što kada istekne podrška za Windows 7, a Microsoft još uvijek bude forsirao Metro sučelje?

 

Kad tad će se trebati prijeći na novo.

Swedish latin super funk.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
sirka666 kaže...

Što kada istekne podrška za Windows 7, a Microsoft još uvijek bude forsirao Metro sučelje?

 

Kad tad će se trebati prijeći na novo.

ubuntu 18.10 :P

Buducnost je nepredvidljiva :) 

http://revohd.com
14 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Prava stvar za sve ljubitelje klasičnog izgleda: http://startisback.com/

 

Ovaj dodatak od 500kB vraća start meni, miče metro UI i boota direktno na desktop... ne optećeuje sustav jer aktivira nativni kod koji se nalazi u samim windowsima.

 

Na kraju ostaje samo čista osmica onakva kakva bi za desktop i trebala biti.

 
3 0 hvala 4
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
sirka666 kaže...

Što kada istekne podrška za Windows 7, a Microsoft još uvijek bude forsirao Metro sučelje?

 

Kad tad će se trebati prijeći na novo.

Neće sigurno metro ostati na ovom nivou tetris kvadratića

15 godina
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
xcvb kaže...

Do win 8, uvijek sam prelazio na novu verziju čak i u testnoj fazi (od win 3.1 nadalje)

 

Probao sam i win 8, nakon tjedan dana sam odustao.

Live tiles, kako god sam ih podešavao ne pašu mi, nisam pobornik nikakvih društveni mreža, ne želim viđati facebook ili circle novosti,

ne zanima me trenutna prognoza, likedin i slične (meni nevažne) obavijesti, e kad sve to posložim dodbijem (meni) bezevzne pravokutnike.

 

Cijela ta filozofija sa live tiles, predviđena jetako da je korisnik nonstop na net-u i da takoreć ne gasi računalo (vjerovatno je zato sakriven shutdown),

meni osobno izgleda da je osmica prilagođena širem krugu korisnika, a nikako onima koji žive i rade od računala.

 

Radim sa i živim od AutoCAD-a i excel-a, ne vidim se još u osmici.

- jer je osnovna ideja ove verzije tablet i sl. uređaji. Sve je podređeno tom cilju. Za 'normalno korištenje' je desktop ili classic shell..

 (edit) .. i naravno sedmica, pa i XP.

Drazen kaže...

..

Ono sto je stvarno super je brzina bootanja. Start se pojavi nakon nekih 10sek (mjereno nakon biosa).

..

 -jedna od urbanih legendi.. nije ni ugašeno računalo, tj hibrid. (pokušaj ući u BIOS, ili napravi pravi shutdown).. trik, ne brzina. Brzinu računala (bootanja ili u radu) određuje hardware (minus) količina smeća u startupu. Osmica nije nikakav čudotvorni OS. Btw boot R2 je još brži (opet trik, jer je defaultno ugašen audio, BT, WLAN, AERO...).

 

abyssis kaže...

Ponavlja se priča kao i sa Vistom. Vista je predstavljala nešto novo i bolje samo loše odrađeno,Windows 7 je to sve ispravio.

 

Windows 8 vjerovatno predstavlja nešto još bolje samo je jako loše odrađeno,tek će na sljedećem windowsu nadoći.

 

..

 -još jedan urbana legenda, besmislica. Svaka MSova (re)inkarnacija OSa je dobra (odlična), problem su useri (navike-korištenje) i hardware (resursi računala i posdrška drivera). U vrijeme izlaska Viste hardware+driveri su bili problem (=loša Vista), dok se do Sedmice stvar stabilizirala (=dobra Sedmica). LOL za kriterij jer OS nije krivac za hardware, on ga samo iskorištava ali je 'krivac' proizvođač i korisnikova očekivanja 'da OS leti' na staroj kanti... Današnji jeftikaneri (i notebookovi) koji se mogu kupiti na polici konzuma dolaze s 4GB.. u vrijeme Viste je malo koji user imao +512MB. Jednostavan test, instaliraj bilo koji OS na takvu konfiguraciju i izvuci zaključak. Krivac je hardware, ne OS.

 

 

Osmica je mix 2008R2+7, teoretski savršen i ispod haube stvarno odličan OS (kojeg bi mogao dobiti npr modanjem 2008 u workstation) ali kao i sve ostale starije usere (navika-desktop-rad..) MetroUI je jednostavno neprobavljiv. No s vremenom će juzer prihvatiti ili će MS ubaciti classic (kao što već postoje rješenja). Jednako je bio 'rez' kod sedmice npr onemogućavanje upgradea direktno s XPa, sad je to opet moguće u osmici, tj. trenutna 'politička odluka' MSa (da bi osigurali bolji start nego npr Visti), kao i 'propusti' u jeftinijm opcijama kupnje-nadogradnje i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 13:09 (ihush).
16 godina
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
MatkoBB kaže...

Prava stvar za sve ljubitelje klasičnog izgleda:http://startisback.com/

 

Ovaj dodatak od 500kB vraća start meni, miče metro UI i boota direktno na desktop... ne optećeuje sustav jer aktivira nativni kod koji se nalazi u samim windowsima.

 

Na kraju ostaje samo čista osmica onakva kakva bi za desktop i trebala biti.

Ne bi ja to koristil nikak još je nekakva Beta,{#} zbog čega to instalirat kad imaš več odavno provjereno rješenje kao odlični Classic Shell i nema problema.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-8/95931.aspx?page=8&jumpto=3067025&sort=asc&view=flat

http://www.vhnd.com/a-different-kind-of-truth/
14 godina
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
abyssis kaže...

Neće sigurno metro ostati na ovom nivou tetris kvadratića

Teško da će odustati od toga, čitav novi imidž im se vrti oko kvadratića i izražene tipografije.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
rambox kaže...
MatkoBB kaže...

Prava stvar za sve ljubitelje klasičnog izgleda:http://startisback.com/

 

Ovaj dodatak od 500kB vraća start meni, miče metro UI i boota direktno na desktop... ne optećeuje sustav jer aktivira nativni kod koji se nalazi u samim windowsima.

 

Na kraju ostaje samo čista osmica onakva kakva bi za desktop i trebala biti.

Ne bi ja to koristil nikak još je nekakva Beta,{#} zbog čega to instalirat kad imaš več odavno provjereno rješenje kao odlični Classic Shell i nema problema.{#}

 

http://www.bug.hr/forum/topic/windows/windows-8/95931.aspx?page=8&jumpto=3067025&sort=asc&view=flat

Nema veze što je beta... odlično radi... Razlika između ovoga i Classic Shella je velika... kao što sam već naveo StartIsBack aktivira nativni code koji se nalazi u Windowsima i nikakvi dodatni servisi se ne pokreću, što nije slučaj kod CS...

 

To već i u veličini vidiš... StarIsBack - 580kB, Classic Shell - 8,3MB... oko 16X veći za istu stvar.

14 godina
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
sirka666 kaže...

Što kada istekne podrška za Windows 7, a Microsoft još uvijek bude forsirao Metro sučelje?

 

Kad tad će se trebati prijeći na novo.

Pa i podrška za XP je nadživjela čitavu Vistu, tako da to sve ovisi samo o tome kako će koji OS prihvatiti korisnici.

www.damagehigh.com // Don't fix what ain't broken!
15 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

-win lifecycle.. sedmica je tu do 2015/20.. uz podsjetnik da je i XP ostao nekoliko godina dulje nego je to MS želio (zakonska obaveza proizvođača je support, vrijeme nakon prestanka prodaje.. dakle samo duži support je moguć.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 13:47 (ihush).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
MatkoBB kaže...

Prava stvar za sve ljubitelje klasičnog izgleda: http://startisback.com/

 

Ovaj dodatak od 500kB vraća start meni, miče metro UI i boota direktno na desktop... ne optećeuje sustav jer aktivira nativni kod koji se nalazi u samim windowsima.

 

Na kraju ostaje samo čista osmica onakva kakva bi za desktop i trebala biti.

Čemu sve ovo,bolje ostani na sedmici. Ima li iko od ovih osmaša da pregledava neku stranicu,šalje maiove,dopisuje se, preko metra, a da nije uvidio koliko je to osakaćeno sučelje?

13 godina
neaktivan
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Da nema world of tanksa nebi moj hdd vidio osmice.Drugim riječima kompletno bi se riješio svih windowsa.eventualno virtualka radi faksa.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Ja ne vidim da je u naslovu osmica ali da ima dežurnih pljuvača ponovno, gospodo nitko vas ne prisiljava da budete na osmici zar ne?

 

btw sa lapa ne koristim niti jedan preglednik iz metro-a ne vidim potrebe za tim.... :)

bug caruje, um klade valja
Poruka je uređivana zadnji put sub 3.11.2012 21:27 (Oldy).
 
1 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
Drazen kaže...

8 je, za mene, teska koma. Najvise sto mi fali je da mogu kreirati svoje foldere u start menuu. Da su napravili da se grupe mogu kolapsirati bilo bi puno bolje. Ovako se sve svodi na silno skrolanje. A i skrolbarovi su koma.

Dellov notebook koji ima Win8 i gesture na touch padu je takodjer koma. Win8 zahtjeva gesture, ali to povlaci za sobom da moras gledati gdje se nalazi prst na touch padu. Npr, ako se povuce horizontalno od lijevog ruba prema sredini dobije se Alt+Tab. Jednostavno zahtjeva gledanje gdje se nalazi prst prije njegova pomicanja.

Ono sto je stvarno super je brzina bootanja. Start se pojavi nakon nekih 10sek (mjereno nakon biosa).

 

Ne mozes nikako spojiti tablet i desktop, a to je ono sto je MS napravio. Kasne 5 godina za drugima i sada na brzinu izbacuju Win za tablete, mobitele i PC. Gotovo pa isti OS sto ne funkcionira.

 

A da, ima i bugova jer mi WiFi jednostavno svako malo izgubi konekciju na Internet (prema routeru radi ali ne dalje). To je neovisno o routeru i provideru. Isto tako mi bas ni skrolanje nije radilo. Zna se dogodit da ne prihvati tap na scroll bar. To mi se do sada ni na jednom notebooku nije dogodilo.

WIndows 8 je katastrofa od sustava, barem za desktop. Ja sam izmjerio i slabiji system rating i sporije dizanje OS-a (racunamo trenutak kad se pojavi desktop a ne tileovi) od Win 7 SP2. 7-ici treba manje od 40 sekundi, 8-ici kako kada, no nikad manje od toliko. Fora sa tileovima je potpuno neprilagodjena i nepotrebna za desktop OS, pogotovo sto se po defaultu ucitavaju ti tileovi a ne desktop. PDF-ovi se otvaraju u metro UI-u, skrivajuci sve ostale tabove, tj prozore pa se teško prebacivati na nešto drugo, UI totalno usporava ozbiljan rad. Cemu? Tileovi imaju smisla jedino na tabletima i smartfonima. Jedinu korist bi od tog dizajna mogli imati 10'' tableti za x86 proceve i punokrvnim win 8 (dakle ne RT verziji) na kojima ce se moci koristiti i standardne aplikacije kao i za win 8 na stolnim racunalima. tu vidim sansu MS-a.

MatkoBB kaže...

Prava stvar za sve ljubitelje klasičnog izgleda: http://startisback.com/

 

Ovaj dodatak od 500kB vraća start meni, miče metro UI i boota direktno na desktop... ne optećeuje sustav jer aktivira nativni kod koji se nalazi u samim windowsima.

 

Na kraju ostaje samo čista osmica onakva kakva bi za desktop i trebala biti.

slicno radi i program pokki koji stavlja fini start gumb i sve ostalo, no njegovom instalacijom vrijeme podizanja se jos vise produzuje. koji je smisao uopce tih win 8 na desktop racunalu? ja ga stvarno ne vidim, neka mi netko kaze razlog zasto bi netko presao sa 7-ice na ovo?

Oldy kaže...

Ja ne vidim da je u naslovu osmica ali da ima dežurnih pljuvača ponovno, gospodo nitko vas ne prisiljava da budete na osmici zar ne?

 

btw sa lapa ne koristim niti jedan preglednik iz metro-a ne vidim potrebe za tim.... :)

nitko ne pljuje bez razloga. koji je po tebi razlog prelaska na win 8? meni nista nije brze no na 7-ici. IE10 je mozda nesto optimiziraniji, ali ionako koristim Chrome za surfanje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.11.2012 11:03 (jellybean).
13 godina
online
Windows 7 povećava prednost pred XP-om

Staviš Win 7 x64 programe i i igre na pouzdan i brz SATA III SSD (Samsung 830 ili OCZ Vertex 4) veličine barem 120GB i sve će radit brže nego na Win 8.

 

A opet imaš pouzdan OS bez nepotrebnih gluposti i ostalih sranja.

Valentin
 
0 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows 7 povećava prednost pred XP-om
jellybean kaže...
..WIndows 8 je katastrofa od sustava, barem za desktop. Ja sam izmjerio i slabiji system rating i sporije dizanje OS-a (racunamo trenutak kad se pojavi desktop a ne tileovi) od Win 7 SP2. 7-ici treba manje od 40 sekundi, 8-ici kako kada, no nikad manje od toliko...
..

nitko ne pljuje bez razloga. koji je po tebi razlog prelaska na win 8? meni nista nije brze no na 7-ici. IE10 je mozda nesto optimiziraniji, ali ionako koristim Chrome za surfanje.

-krenimo od Win7-SP2 ..? Naravno, tad su tvoji dojmovi na temelju (čega)?

-istivremeno se 'svađam' s onima koji tvrde da se osmica boota za nekoliko sekundi. Obje tvrdnje su ugl. posljedica neznanja.

-razlog prelaska na 8? To je argument? OS je izbor korisnika (prema njegovim potrebama-željama), uz cijenu licence.

-kraće, osmica je zvjerski OS. Iritira me MetroUI, neću preći na njega barem godinu dana na poslovnim računalima, na osobnim nemam niakakv razlog (svejedno, inercija me tad zadržava na sedmici), ali je izuzetno kvalitetan, dok je desktop zapravo sedmica (ostatak ispod haube je ex-server). Razlog za prelazak na novi OS je isključivo support (hardwarea i MSa), trenutno je stvar izbora, za par godina izbora neće biti. jednako kao za XP ili bilo koji stariji OS kad dođe novija verzija.

Valentin17 kaže...

Staviš Win 7 x64 programe i i igre na pouzdan i brz SATA III SSD (Samsung 830 ili OCZ Vertex 4) veličine barem 120GB i sve će radit brže nego na Win 8.

 

A opet imaš pouzdan OS bez nepotrebnih gluposti i ostalih sranja.

 -svaki OS je pouzdan, bez nepotrebnih gluposti i sranja.. Svaki OS korisnik natrpa upravo takvim sranjima. Osmica nije čudotvorni napitak, to je samo OS. Dodaj tako nepotrebne gluposti u sedmicu i vrijedi ista tvrdnja. Upravo testeri i svježe instalacije osmice zaboravljaju da čist OS svježe instaliran bez smeća, radi brže... pa tako tvrde da je osmica brža. Pogotovo boot time, =sleep=hybrid. Neznanje i nekritičko pljuckanje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice