Windows 8 u 128 bita?

poruka: 179
|
čitano: 41.525
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 u 128 bita?".
16 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

Odlicno!

Znaci opet ce mudraci govoriti o nepotrebnom prelasku na 128 bita i da su njima sasvim dovljna 64 bita koja vec imaju, kao sto vec godinama govore da su njima dovoljna njihova 32 bita i windowsi xp.

 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

Ljudi se najviše boje promjena. U tome je najveći problem.

 
21 2 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows 8 u 128 bita?

al kaj je da je, faka tpretjeruju s tim glupostima

svakih 3 dana novi OS, i novi hardver, novo sranje bez kojeg drugo sranje ne radi, 10k mjesečno iz đepa od svakog korisnika PC bi trebalo izbijat po njihovom

idioti prokleti

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy, http://doxyzagorec.mybrute.com
Moj PC  
23 5 hvala 1
15 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

ja sam za,ionako kad to bude izašlo ću si vjerojatno uzimat novi komp tako će mi to bit taman,lijepo neki intelov 16-jezgreni 128-bitni proc sa Nvidiom gt500 ili ATI 78xx i 10-ak GB DDR5 RAM-a,i naravno jedno 1TB SSD-aNevinašce

 

doxy kaže...

al kaj je da je, faka tpretjeruju s tim glupostima

svakih 3 dana novi OS, i novi hardver, novo sranje bez kojeg drugo sranje ne radi, 10k mjesečno iz đepa od svakog korisnika PC bi trebalo izbijat po njihovom

idioti prokleti

Pa meni 3 godine baš i nisu kao 3 dana kao što ti kažeš.Nerazumijem zašto bi zbog vas pojedinaca napredak tehnologije se usporio?! Pa jel tebe itko tjera da kupuješ komp?I zašto komp od 10000kn?! Pa danas funkcije koje većina kučnih korisnika radi može se složit sa kompom za nekih 2-3 tisuće kuna koji je dovoljno brz za uredske poslove,surfanje te povremeno igranje.Uostalom jedini razlog zašto većina ljudi mjenja kompove je zbog igri,dok zbog posla puno malo(pritom mislim na kučne korisnike kao učenike i slično ne one koji žive od kompa)pa word vrti i na win98 sa 128MB rama hehe

Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2009 17:48 (Stoja).
Moj PC  
17 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?

ALi 128 bita je krajnje potrebno!!!!

 
0 6 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Tale kaže...

ALi 128 bita je krajnje potrebno!!!!

Po čemu to zaključuješ smijem li pitati?

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?

ha, ovo je stvarno smiješno. Je da Microsoft ne zna napraviti poštenu reklamu, ali kako znaju spinati medije to je nevjerojatno. A i nevjerojatno mi je kako mediji to prihvate (reklame valjda) i igra je počela. Ajmo već razglabati o Windowsima za 10 godina "koji će biti revolucija", nema veze što u zadnje vrijeme jedva da i kvalitetni Notepad mogu napisati u manje od godinu dana...

 

Pa nisu još niti ovu verziju završili, prošla im je bila sramota a već obećavaju revoluciju i ne znam što u dvije buduće verzije, koje poučeni dosadašnjim iskustvom, možemo očekivati za 5 ili 10 godina. S time da prva verzija na skroz novoj arhitekturi će vjerojatno biti shit kao i Vista, onda će raditi tri godine na fixu koji će nazvati Windows 9 (naplatiti 200 usd) i ono muljanje prije toga ćemo obrisati preko noći i kanali će na sav glas početi hvaliti - najrevolucionarnije Windowse do sada, 128 bitne Windowse 9. Eh, na sreću za 10 godina industrija će biti daleko daleko od Microsoftovog pojmanja monolitih desktop rješenja, OS će biti free (još ti i plate što si odabrao njihovo).

 

Stvarno, već sam ostario s računalima (još od 1982.) i mislim da nam je industrija (i autori) skroz izgubili iskrenost i nemamo snage priznati da se mulja neuka javnost samo da se nešto prodaje i događa. Pa ljudi, to je kompanija koja niti pošteni browser ne želi (ne može?) napraviti - a to je sve što 90% korisnika danas treba, a tu ih se manipulira obećanjima o nekoj 128-bitnoj revoluciji koja i kad dođe opet će im za 90% dnevnih potreba nuditi najsporije internet iskustvo u najlošijem 128-bitnom browseru tog vremena - Internet Exploreru X (to naravno potpomognuto fah sistem administratorima koji samo MS instaliraju ki forisraju najlošiji proizvod zato jer, zato jer.... su fah idioti u najmanju ruku)

 

Vrijeme je da se tome kaže dosta, napravimo Micrsofotu tablicu osnovnih stvari koje mora napraviti (browser na prvom mjestu), i dok to ne riješe pošteno ne preporučiti ih niti jednom korisniku i držati ih na top listi negativaca (kao što Index ima za političare) u nadi da će shvatiti upozorenje i prestati spinati i posvetiiti se kvaliteti

 

 
9 13 hvala 1
15 godina
odjavljen
offline
Windows 8 u 128 bita?

Ljudi se boje promjena?!! Ljudi se boje više što stalno neko od njih muze novce, eto to je!

 
8 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?

Koje bedastoće...Pa koga briga za windowse 8?

Moj PC  
3 2 hvala 1
15 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

A dobro je znati unaprijed, ali dok 128 bita zaživi potrajati če. Meni 64 bita još uvjek ničem pametnom ne koriste osim da komp koristi više od 3.2 GB rama.

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2009 17:49 (Hummer).
 
12 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Hrvoje.B kaže...

Ajmo već razglabati o Windowsima za 10 godina "koji će biti revolucija", nema veze što u zadnje vrijeme jedva da i kvalitetni Notepad mogu napisati u manje od godinu dana...

 

Opet melješ gluposti k'o da imaš 15 godina i k'o da si Apple fanboy i mrzitelj MS-a... Ups?! Jesi!

 

Microsoft je u posljednjih 5 godina izbacio hrpu kvalitetnog softvera, počevši od vrhunskih razvojnih alata do Silverlighta u verziji 3 koji praši Flash na polju aplikacijskog razvoja.

Za razliku od onog užasa od OSX-a i Snow Leoparda koji nije u stanju napraviti pošteni OS update, a da ne govorim o tome da već godinama nisu u stanju korisnicima omogućiti najobičniji maksimizirani prozor. Jezivo.

Sve što napišem ili sam napisao isključivo je moje osobno mišljenje, koje se ne može niti smije uzimati kao činjenica niti tvrdnja. Sve što napišem može biti neistina i pogrešna tvrdnja.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?

to su sve samo nagađenja

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

Samo je mijena stalna.

 

Uostalom, pa neka idu na 128 bita. Neka idu na 256 bita. Ne vidim zašto ne. Cilj je napredak tehnologije, softver se treba prilagođavati trenutnom stanju, a ne obrnuto.

 

Što bi bilo da smo još na 16 bita?

 

P.S. Naravno, skupa s hardverom moraju napredovati algoritmi. Doduše oni su trenutno, rekao bih, i prenapredni u odnosu na hardver.

 
12 1 hvala 0
16 godina
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Riker kaže...

Koje bedastoće...Pa koga briga za windowse 8?

 One koji znaju da je Win7 samo usminkana vista, i cekaju pravi napredak da prijedju sa svojih Win98SE... ovaj.. mislim... Win XP na novi OS...

 

 

Think locally, act globally...
16 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

Mozda sad nema logike da koristimo 128 bita, ali gledao sam interesno video o istoriji M$ razvojnih alata.

Pred 10-15 godina ljudi su radili na obicnin 3.11 masinama, imali su 4Mb ram memorije, nisu imali pojma o .NET, C# i ostlih alata koji koristimo danas.

Za +10 godina, od standardnih 4 ili 8GB mozda bi koristili 10 puta vise memorije i hard diskova, tako da 128 bita i nije SF.

 

Ko je developer vredi da pogleda:

http://ecn.channel9.msdn.com/o9/ch9/2/4/8/9/8/4/VisualStudioDocumentaryPartOneAudioFinal_2MB_ch9.wmv

http://ecn.channel9.msdn.com/o9/ch9/3/4/8/9/8/4/VisualStudioDocumentaryPartTwoAudioFinal_2MB_ch9.wmv

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windows 8 u 128 bita?

Ma sad će krenuti i u 3256 bita...Mislim da je 64 bita sasvim dovoljno..

 

I za kraj jedna prigodna pjesmica:

 

Windows,Windows sa 128 bita,od tolike snage Bill Gatesu opala kita..Cool

 
6 11 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Sint1 kaže...

Odlicno!

Znaci opet ce mudraci govoriti o nepotrebnom prelasku na 128 bita i da su njima sasvim dovljna 64 bita koja vec imaju, kao sto vec godinama govore da su njima dovoljna njihova 32 bita i windowsi xp.

Naravno da su dovoljna. 64-bitni sustav je bio jako potreban jer ograničenje 4GB memorije postajalo sve evidentnije. S 64-bitnim nema takvih problema i ne vidim razloga za prelazak na 128 bit-a.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
15 godina
odjavljen
offline
Windows 8 u 128 bita?

Nerazumijem ljude koji panicare oko toga sto se uvode 128-bitni sustavi i govore odma kako je to kradja novaca, pa ko vas tera da kupujete 128-bitne sisteme, vecina nak i nak koristi 32-btine iako 64 bitni dosta dugo na trzistu, tako da ohladite s panicarenjem

 

svaka cast napretku

When life gives you lemons throw them at the mean people and hope it gets them in the eyes.
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Sint1 kaže...

Odlicno!

Znaci opet ce mudraci govoriti o nepotrebnom prelasku na 128 bita i da su njima sasvim dovljna 64 bita koja vec imaju, kao sto vec godinama govore da su njima dovoljna njihova 32 bita i windowsi xp.

Tvoj post me strašno podsjeća na ovaj komentar.

Paolo2612 kaže...
Sint1 kaže...

Odlicno!

Znaci opet ce mudraci govoriti o nepotrebnom prelasku na 128 bita i da su njima sasvim dovljna 64 bita koja vec imaju, kao sto vec godinama govore da su njima dovoljna njihova 32 bita i windowsi xp.

Naravno da su dovoljna. 64-bitni sustav je bio jako potreban jer ograničenje 4GB memorije postajalo sve evidentnije. S 64-bitnim nema takvih problema i ne vidim razloga za prelazak na 128 bit-a.

Za sada. Osim toga 128 sustav donosi više od prednosti od same mogućnosti korištenja više memorije...

14 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

Ako se sjećate microsoftove najave za win7 "...Operativni sustav će biti dostupan isključivo u 64bitnoj verziji....". Evo koliko ja znam dostupne su i 32bitne verzije! isto to je bilo i sa "okruglim" izbornicima....

Moje mišljenje je da su već sa win7 trebali povući granicu i izdavati samo 64bitne verzije jer onaj hardwere koji može izvoditi win7 bez poteškoća i jeste 64bitni. A sada ovo što je riječi o 128 bitnome sustavu mislim da je to još daleko..... Uostalom taj podatak nije potvrđen od microsofta a kamoli ostvaren.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Xanzzu kaže...
Paolo2612 kaže...
Sint1 kaže...

Odlicno!

Znaci opet ce mudraci govoriti o nepotrebnom prelasku na 128 bita i da su njima sasvim dovljna 64 bita koja vec imaju, kao sto vec godinama govore da su njima dovoljna njihova 32 bita i windowsi xp.

Naravno da su dovoljna. 64-bitni sustav je bio jako potreban jer ograničenje 4GB memorije postajalo sve evidentnije. S 64-bitnim nema takvih problema i ne vidim razloga za prelazak na 128 bit-a.

Za sada. Osim toga 128 sustav donosi više od prednosti od same mogućnosti korištenja više memorije...

Molim te nabroji mi koje i objasni zašto.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.10.2009 19:10 (Paolo2612).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?

Pa sjeti se 64 vs. 32 bita! 64bitni OS-evi imaju 64 bitni registar i samim time efikasniji rad od 32 bitnih... Također 64 bitni procesori su zadovoljniji sa 64 bitnim sustavom

Atomska bubamara - Last known good rank
16 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Oly_E3 kaže...

Pa sjeti se 64 vs. 32 bita! 64bitni OS-evi imaju 64 bitni registar i samim time efikasniji rad od 32 bitnih... Također 64 bitni procesori su zadovoljniji sa 64 bitnim sustavom

To što imaju 64-bitni registar ne znači efikasnost. Ovo zadovoljstvo mi molim te pojasni.

Možeš ti iščupati čovjeka s balkana, ali nikad balkan iz čovjeka.
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?

Samo da obavijestim drago pučanstvo i Bug - riječ je o apsolutnoj i 100postotnoj patki, Robert Morgan iz Microsofta će zauvijek ostati nedostupan jer takva osoba na tom mjestu ne postoji.

Early adopter
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Paolo2612 kaže...
Oly_E3 kaže...

Pa sjeti se 64 vs. 32 bita! 64bitni OS-evi imaju 64 bitni registar i samim time efikasniji rad od 32 bitnih... Također 64 bitni procesori su zadovoljniji sa 64 bitnim sustavom

To što imaju 64-bitni registar ne znači efikasnost. Ovo zadovoljstvo mi molim te pojasni.

Jer su projektirani za 64 bitni sustav, tj. posjeduju 64 bitne instrukcije

Atomska bubamara - Last known good rank
15 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

Oly_E3 kaže...

Pa sjeti se 64 vs. 32 bita! 64bitni OS-evi imaju 64 bitni registar i samim time efikasniji rad od 32 bitnih... Također 64 bitni procesori su zadovoljniji sa 64 bitnim sustavom

Odkad procesori osjećaju?Neodlučan

 

Ovo je stvarno pretjerivanje!!!

 

Ni 64-bitni os nećemo iskoristit još godinama, a oni bi već na 128-bitni LOL

 

Samo hoće da pređemo sa 64-bitnih procesora na 128-bitne i da intel i amd zarade.

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Windows 8 u 128 bita?
Hyperion kaže...

Odkad procesori osjećaju?Neodlučan

 

Ovo je stvarno pretjerivanje!!!

 

Ni 64-bitni os nećemo iskoristit još godinama, a oni bi već na 128-bitni LOL

 

 

Samo hoće da pređemo sa 64-bitnih procesora na 128-bitne i da intel i amd zarade.

Ovo su sve glasine... Sumnjam da će Win 8 tako brzo ugledati svjetlo dana, čak i u Alpha izvedbi

Atomska bubamara - Last known good rank
14 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows 8 u 128 bita?

ja sam za 128 bita definitivno.

samo rokaj brate,zelim u sljedecih 7 godina da pricam sa kompom

kome se ne svidja moze ostati na dosu sto se mene tice i nemojte slucajno kupiti nove dx11 graficke sta ces kupovati kad igre idu i na dx9 gluposti

What is the difference between Windows xp and Windows vista? A:Approximate 7 years
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Windows 8 u 128 bita?

Ja samo ne razumijem zašto odmah ne bi skočili na 256 bita ili 1024 bita? Znači nešto radikalnije gdje bi se skok u tehnologiji i performansama bolje vidio, a ne ovo trenutno mic po mic.

 
3 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice