Windows 8 CP dostupan za skidanje zaključana tema

poruka: 854
|
čitano: 106.915
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows 8 CP dostupan za skidanje".
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
majstor.zlatko kaže...
psihoroba kaže...

jel mi neko moze preporucit starnicu di su kvalitetno odredjena recenzija windows 8-ice .. trebo bi usporedbu win 7 sa 8 --...hvala

 Evo pogledaj malo ovo: http://www.pcworld.com/article/252383/windows_8_preview_beats_windows_7_in_most_performance_tests.html

 

 

itomic009 kaže...

 Ma taj Metro je smeće za mobitele. Zašto se korisnici na osobnom računalu sa svom raskoši velikih monitora moraju prilagođavat mobitelima ?? Ako se taj metro šit nebude mogao trajno onesposobit ( odnosno da imam normalno desktop sučelje ) sigurno ostajem na trenutnom Windowsu.

Ali ako bude toliko bolji u performansama od win7, zasto ne i preci?

13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje

 Zato što me živcira taj mobitel look. Imam mobitel i tamo je OK na malom zaslonu, ali na kompu hoću normalni desktop. Ali več sam našao riješenje za taj Metro šit, tako da ću preći na novi Windos kad se to sve sredi još i dotjera.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
itomic009 kaže...

 Zato što me živcira taj mobitel look. Imam mobitel i tamo je OK na malom zaslonu, ali na kompu hoću normalni desktop. Ali več sam našao riješenje za taj Metro šit, tako da ću preći na novi Windos kad se to sve sredi još i dotjera.

Ovo nije "mobitel look", Metro je minimalističko sučelje. Pogledaj malo ovdje, a to kako ga ti zamišljaš je tvoja stvar, on jeste namjenjen da ujedini korisničko iskustvo na svim uređajima, ali je vrlo praktičan i na PC-u sa mišom i tipkovnicom.

13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

Kakva je razlika ako instaliram u virtual boxu i preko boota ?

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje

1. U virtualboxu ne radi kako spada koliko ja znam

2. Performanse virtualke su manje od pravog stroja (pogotovo 3D)

3. Sa virtualkom ne možeš zabrljati HDD tj. postojeće podatke i particije

4. Imaš opciju VHD instalacije...

http://nighthawk-software.blogspot.com/
13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
royalhero kaže...
itomic009 kaže...

 Zato što me živcira taj mobitel look. Imam mobitel i tamo je OK na malom zaslonu, ali na kompu hoću normalni desktop. Ali več sam našao riješenje za taj Metro šit, tako da ću preći na novi Windos kad se to sve sredi još i dotjera.

Ovo nije "mobitel look", Metro je minimalističko sučelje. Pogledaj malo ovdje, a to kako ga ti zamišljaš je tvoja stvar, on jeste namjenjen da ujedini korisničko iskustvo na svim uređajima, ali je vrlo praktičan i na PC-u sa mišom i tipkovnicom.

 To si sad tu preveo jednu rečenicu sa Wikipedie, i šta sad ?? Nisam ja jedini kojem neodgovara Metro sučelje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
itomic009 kaže...

Nisam ja jedini kojem neodgovara Metro sučelje.

E to je subjektivna stvar, sviđa li ti se ili ne, o tome nećemo, svako ima svoje ukuse.
Ja govorim o tome da Metro nije "mobitelski look".

13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

Ugl našel sam si još jedan hard od 150 gb pa sam si an njega instaliral W8 CP a na drugom hardu imam win7 pa ću samo svičat kabel s jednog na drugi .

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

Zna se itko koristit s music appom? Neznam kako staviti pjesme unutra? Help.

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
Tommy_123 kaže...

Zna se itko koristit s music appom? Neznam kako staviti pjesme unutra? Help.

 i ja sam pokušavao, ne sječam se jesam li uspio {#}

13 godina
neaktivan
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

Uspio sam :D

Freedom? THO THOSE WHO DONT HAVE IT,IT'S MORE VALUABLE THAN GOLD !!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

Kada gasim računar, stalno mi izbacuje ovu grešku koju moram po petnaestak puta stisnuti da bi se ugasio laptop, zna li neko do čega je. 

Problem Problem
  

 

Izvršio sam upgrade, nisam vršio instalaciju sa CD, nego direkt,

 

Ostalo je sve ok, samo ovo zeza.

Posjetite www.isz.internationalschool.ba
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

oce li se tko natjecat? 

Sačuvaj me bože HR kulture i srpskog junaštva
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

ako može pomoć u vezi snapa-a?
Kako bi ste preveli to na hrvatski i objasnili ako nekom nije problem pa nek napiše .. hvala i poz 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje

Prikaz perfomansi win-8 na spram win-7 , govori da je win-8 brži. pa baš je i brži zato što diže metro a ne klasični bot. A druga je stvar kod osmice ta da je po uputama iz microsoft-a napravljen tako da bi bio stalno na netu odnosno upaljen znači da bih spavao. Pa to je još jedan razlog njegove " brzine" koja ponajviše ovisi o hardwaru.

 

kombinacija klasičnog destopa i metro sučelja samo vas usporava a ne suprotno. Ali opet tko što voli nek izvoli.

 

Win-8 je samo ušminkana win-7 i to će ostati ćinjenica. jer u samom programu nema nikakvih novina zato microsoft odvlači pozornost na medije i internet trgovinu. A kakve to ima izravne veze s OS-win????

 

Ništa revolucijonalno niti poboljšano. Pnaj tko je kupio win-7, baciti će samo novac ako kupi win-8. pa čak i onima koji su još na win-XP bolje da stave win-7 nego osmicu. To je moje mišljenje a volio bih da me netko uvjeri u suprotno i da mi pokaže što je to novo u OS win-8, osim nabacanih medija za fotografiju, glazbu, video, trgovinu. xbox. a od tih aplikacija funkcionalnost i mogučnost istih je ravna nuli.

 

Nigdje niti rjeći o tome da je ovaj win-8 daleko sigurniji od virusa. da neče biti više uploada odnono svakotjednih dogradnji koje prelaze na kraju i giga-bajte. niti rijeći o tome?????

 

Nitko ne govori što je novo ispod haube???

To bih bilo kao i da u mercedes ugradite fićin motor. I svu pažnju odvučete na to kako su rubovi vrata kromirani ima 10 zračnih jastuka, metalik boju koja se preljeva na kiši mjenja boju itd...  a što s onim fičinim motorom???? dali če on to bez poboljašnja i i izvedbe sasvim novog motora moći izdržati. Naj vjerovatnije ne...

 

Ali nam zato microsoft redovno izdaje dogradnje i dogradnje, pa se pitam tko če nama platiti te silne mb, gb prenesene s neta, ili će nam pak microsoft platiti ratu za flet internet itd...

Dalo bih se tu puno toga reči. Samo ne budite ljudi naivni već pametni.

 

Uvjek vidite za čega vam koristi računalo i po tome si odredite što vam je potrebno a što ne, ne kupujte nešto samo zato da biste bili u trendu. Radije si platite tjedan dana na jadranu, te uživajte u svježem zraku i čistom moru... 

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
majstor.zlatko kaže...
bla-bla

Dragi majstore, Win7 nije ništa drugo nego ušminkana Vista SP2.

 

Evolucija, ne revolucija.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
majstor.zlatko kaže...

Prikaz perfomansi win-8 na spram win-7 , govori da je win-8 brži. pa baš je i brži zato što diže metro a ne klasični bot. A druga je stvar kod osmice ta da je po uputama iz microsoft-a napravljen tako da bi bio stalno na netu odnosno upaljen znači da bih spavao. Pa to je još jedan razlog njegove " brzine" koja ponajviše ovisi o hardwaru.

 

kombinacija klasičnog destopa i metro sučelja samo vas usporava a ne suprotno. Ali opet tko što voli nek izvoli.

 

Win-8 je samo ušminkana win-7 i to će ostati ćinjenica. jer u samom programu nema nikakvih novina zato microsoft odvlači pozornost na medije i internet trgovinu. A kakve to ima izravne veze s OS-win????

 

Ništa revolucijonalno niti poboljšano. Pnaj tko je kupio win-7, baciti će samo novac ako kupi win-8. pa čak i onima koji su još na win-XP bolje da stave win-7 nego osmicu. To je moje mišljenje a volio bih da me netko uvjeri u suprotno i da mi pokaže što je to novo u OS win-8, osim nabacanih medija za fotografiju, glazbu, video, trgovinu. xbox. a od tih aplikacija funkcionalnost i mogučnost istih je ravna nuli.

 

Nigdje niti rjeći o tome da je ovaj win-8 daleko sigurniji od virusa. da neče biti više uploada odnono svakotjednih dogradnji koje prelaze na kraju i giga-bajte. niti rijeći o tome?????

 

Nitko ne govori što je novo ispod haube???

To bih bilo kao i da u mercedes ugradite fićin motor. I svu pažnju odvučete na to kako su rubovi vrata kromirani ima 10 zračnih jastuka, metalik boju koja se preljeva na kiši mjenja boju itd...  a što s onim fičinim motorom???? dali če on to bez poboljašnja i i izvedbe sasvim novog motora moći izdržati. Naj vjerovatnije ne...

 

Ali nam zato microsoft redovno izdaje dogradnje i dogradnje, pa se pitam tko če nama platiti te silne mb, gb prenesene s neta, ili će nam pak microsoft platiti ratu za flet internet itd...

Dalo bih se tu puno toga reči. Samo ne budite ljudi naivni već pametni.

 

Uvjek vidite za čega vam koristi računalo i po tome si odredite što vam je potrebno a što ne, ne kupujte nešto samo zato da biste bili u trendu. Radije si platite tjedan dana na jadranu, te uživajte u svježem zraku i čistom moru... 

 

Lepi ti si totalno nepismen...

(a besmislenost i zbrčkanost toga što si napisao neću ni komentirati jer nemam tablete protiv glavobolje kod sebe)

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Windows 8 CP dostupan za skidanje

nemam tablete protiv glavobolje kod sebe

 

Probaj ga lupiti Surface-om. :D

 
0 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
Friday kaže...

 

Lepi ti si totalno nepismen...

(a besmislenost i zbrčkanost toga što si napisao neću ni komentirati jer nemam tablete protiv glavobolje kod sebe)

 Možda ja jesam nepismen, ali molim onda vas pismene da pojasnite razlike i poboljšanja u os win-8.

 

Ovake komentare obično daju ljudi koji nemaju morala niti karaktera osim što znaju pljuvati ili vrjeđati.

 

Na forumu svatko ima pravo iznjeti svoje stajalište, a ako sam ja nešto zbrkao onda vi koji imate windowse 8 u malom prstu onda ispravite moje navode.

 

Ali vi niste tu da bih netkome nešto objasnili jer naj-vjerovatnije to niti neznate. Ali ima u životu i gorih stvari od neznanja i ne-pojimanja nečega.

 

Ja imam osječaj da ste vi puni znanja i da čete rado to podjeliti na forumu kako i doliči pravim forumašima.

 

Bog i Hrvati....

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
majstor.zlatko kaže...
...

 

Bog i Hrvati....

EDIT - na tvom mjestu se uopće ne bih brinuo oko novih windowsa nego o tome gdje sam bio kad se u osnovnoj učio pravopis i gramatika. Možda zvuči grubo i možda zbog ovoga dobijem karton ali tvoji postovi uništavaju ovaj forum jer ljudi ne mogu biti sigurni da li trolaš sa tim izrazitim greškama ili si stvarno toliko nepismen. Nemoj se ljutiti ali ako si završio osnovnu školu idi pljusni nastavnicu iz hrvatskog što te pustila.

Freak Show Inc.
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 14:32 (Friday).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje

Friday...

 

Riječ " trolaš" ne postoji u Hrvatskom jeziku, kao gramatički rječnik. Toliko o Hrvatskom. Ali ne želim se spuštati na tvoju razinu jer najvjerovatnije ti mogu biti otac i to sigurno dva-puta.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 14:46 (majstor.zlatko).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
majstor.zlatko kaže...

Friday...

 

Riječ " trolaš" ne postoji u Hrvatskom jeziku, kao gramatički rječnik. Toliko o Hrvatskom. Ali ne želim se spuštati na tvoju razinu jer najvjerovatnije ti mogu biti otac i to sigurno dva-puta.

Gramatički rječnik? Opet trolaš?

Nego, ne znam baš da mi možeš biti otac 2 puta osim ako bi se radilo o istospolnoj zajednici u kojoj ti utjelovljuješ oba partnera. Ali biološki gledano - NIKAKO!

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
@majstor_zlatko: Kad neće nitko drugi onda ću ja. Windows 8 dolazi s antivirusom i firewalom koji rade odmah nakon instalacije, kad bi ovo bila jedina promjena, onaj koji ju je uveo zaslužio je veliki bonus na plaći. S druge strane kod mene na laptopu baterija traje dulje cca 30-45 minuta (korištenje istog je prilično jednolično). Brzina, hm, laptop je s novim OS-om brži ali ne mislim da je razlika značajna, vjerojatno je do iste došlo zbog poznate boljke Windowsa (usporavanje s vremenom i nemara mene kao korisnika). OS je već sada izuzetno zreo i pouzdan a i na Metro se s vremenom navikneš.
Stručnjak za odmaganje...
13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
Friday kaže...
majstor.zlatko kaže...

Friday...

 

Riječ " trolaš" ne postoji u Hrvatskom jeziku, kao gramatički rječnik. Toliko o Hrvatskom. Ali ne želim se spuštati na tvoju razinu jer najvjerovatnije ti mogu biti otac i to sigurno dva-puta.

Gramatički rječnik? Opet trolaš?

Nego, ne znam baš da mi možeš biti otac 2 puta osim ako bi se radilo o istospolnoj zajednici u kojoj ti utjelovljuješ oba partnera. Ali biološki gledano - NIKAKO!

 A šta si ti ovdje zadužen za gramatiku ??

16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
itomic009 kaže...
Friday kaže...
majstor.zlatko kaže...

Friday...

 

Riječ " trolaš" ne postoji u Hrvatskom jeziku, kao gramatički rječnik. Toliko o Hrvatskom. Ali ne želim se spuštati na tvoju razinu jer najvjerovatnije ti mogu biti otac i to sigurno dva-puta.

Gramatički rječnik? Opet trolaš?

Nego, ne znam baš da mi možeš biti otac 2 puta osim ako bi se radilo o istospolnoj zajednici u kojoj ti utjelovljuješ oba partnera. Ali biološki gledano - NIKAKO!

 A šta si ti ovdje zadužen za gramatiku ??

 

Da! Hoćeš da ti pokažem značku?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje

 Šta tu pametuješ i napadaš čovjeka ! Ovo je forum, i svatko ima pravo glasa, a ti ako imaš kakav prigovor na njegov književni izričaj, kukaj moderatorima. Nemoraš se tu šepurit po forumu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 18:55 (itomic009).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
itomic009 kaže...

 Šta tu pametuješ i napadaš čovjeka ! Ovo je forum, i svatko ima pravo glasa, a ti ako imaš kakav prigovor na njegovo književni izričaj kukaj moderatorima. Nemoraš se tu šepurit po forumu.

 

Tebi ukazivanje na užasno napisan post koji izgleda kao da je netko sjeo na tipkovnicu liči na šepurenje?

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje

Friday kaže...


Da! Hoćeš da ti pokažem značku?

Tu si znacku zabi u ..., znas vec gdje.

Sto se tice gramatickih gresaka,ako su vec toliko "ispod tvog nivoa" nemoj sudjelovat u raspravi.

Bit cemo pocasceni tvojim odsustvom.

 

Molio bih povratak na temu sa koje smo malo skrenuli zbog "gospodina savrsenog".

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.7.2012 18:56 (tadic).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
mario.L_hr kaže...
@majstor_zlatko: Kad neće nitko drugi onda ću ja. Windows 8 dolazi s antivirusom i firewalom koji rade odmah nakon instalacije, kad bi ovo bila jedina promjena, onaj koji ju je uveo zaslužio je veliki bonus na plaći. S druge strane kod mene na laptopu baterija traje dulje cca 30-45 minuta (korištenje istog je prilično jednolično). Brzina, hm, laptop je s novim OS-om brži ali ne mislim da je razlika značajna, vjerojatno je do iste došlo zbog poznate boljke Windowsa (usporavanje s vremenom i nemara mene kao korisnika). OS je već sada izuzetno zreo i pouzdan a i na Metro se s vremenom navikneš.

 Da ovo sa baterijom je istina. Ali metro aplikacije mi nisu legle, jer u njihovim aplikacijama osim, što se može pokreniti, pauzirati nemate baš nekih dodatnih funkcija. Za recimo dodavanje titla u video. Ili uštimavanje ekvilajzerom itd.

 

Na sve se s vremenom čovjek navikne, Ali da je nešto revolucijonalno i nije baš. metro može dobro doći zbog svoje velićine pa imate, zaista veliku mogučnost, stavljanja prečaca.

 

Imam orginalni win-7 tako da ču do win-9 ostati na njemu.

 

I hvala na objašnjenju. Tu i jesmo da svatko iznese ono što zna. A ne da drižimo sat Hrvatskog jezika.

13 godina
offline
Re: Windows 8 CP dostupan za skidanje
majstor.zlatko kaže...

 Da ovo sa baterijom je istina. Ali metro aplikacije mi nisu legle, jer u njihovim aplikacijama osim, što se može pokreniti, pauzirati nemate baš nekih dodatnih funkcija. Za recimo dodavanje titla u video. Ili uštimavanje ekvilajzerom itd.

 

Na sve se s vremenom čovjek navikne, Ali da je nešto revolucijonalno i nije baš. metro može dobro doći zbog svoje velićine pa imate, zaista veliku mogučnost, stavljanja prečaca.

 

Imam orginalni win-7 tako da ču do win-9 ostati na njemu.

 

I hvala na objašnjenju. Tu i jesmo da svatko iznese ono što zna. A ne da drižimo sat Hrvatskog jezika.

Gle, Metro može poslužiti ali ni ja ga ne preferiram, ždere me horizontalno skrolanje, nije mi leglo (stara mrcina ne usvaja lako nove trikove). Ako ti ne služi jednostavno ga ignoriraš i preskočiš, pa imaš dodataka koji te direktno vode u desktop i dodaju start gumb. Kad pogledaš do kud su došli Windowsi i ne možeš očekivati da će se događati nešto revolucionalno već samo evoluciju, logičan smjer u razvoju.

 

Što se tiče novog OS-a on kod mene u firmi dolazi samo s novim računalima, zato i isprobavam 8-cu jer ćemo krajem godine vjerojatno nabavljati nova računala. Moj dojam je da ćemo kupiti računala s predinstaliranom 8-com. Što se tiče doma, tu Windowsi nemaju šansu ali to je već neka druga tema.

Stručnjak za odmaganje...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice