Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

poruka: 27
|
čitano: 2.751
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov".
16 godina
odjavljen
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

Gospodo spustite cijene i sve OK...

Freak Show Inc.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

kako ti korisnici mogu biti toliko bezobzirni, tvrdoglavi i glupi da ne shvaćaju kako uopće nije bitno što XP i 2003 rade dobro kad MS-u treba profit jer bez njega kapitalizam nema baš nekog smisla?! ts, ts ...

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Ajar kaže...

kako ti korisnici mogu biti toliko bezobzirni, tvrdoglavi i glupi da ne shvaćaju kako uopće nije bitno što XP i 2003 rade dobro kad MS-u treba profit jer bez njega kapitalizam nema baš nekog smisla?! ts, ts ...

 prije bi stavio ubuntu nego xp :)

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
tenac kaže...
..

 prije bi stavio ubuntu nego xp :)

 .. i što se spriječava ili koja je poveznica?

 

soft je nepoderiv, dok radi - radi. Kad dođe do promjene HWa, potreba, tad dođe i do smjene OSa ako neki konkretniji razlog ne postoji za/protiv drugačijeg izbora. Želja MSa je normalna želja/interes proizvođača, kupac pak ima sasvim suprotan interes/želju. Za 5god, ista tema s brojkom 2008 itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

Ček malo... kad je izašao Windows 2003? Koja je danas godina? Koliko je trajao besplatan support? Koliki je industrijski standard i koliki je, na primer, "životni vek" RHEL ili Ubuntu LTS izdanja?

 

Uopšte ne razumem u čemu su utemeljeni neki od komentara, MS je po pitanju trajanja podrške korektan barem koliko i bilo koji drugi proizvođač.

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Ivan(4) kaže...

Ček malo... kad je izašao Windows 2003? Koja je danas godina? Koliko je trajao besplatan support? Koliki je industrijski standard i koliki je, na primer, "životni vek" RHEL ili Ubuntu LTS izdanja?

 

Uopšte ne razumem u čemu su utemeljeni neki od komentara, MS je po pitanju trajanja podrške korektan barem koliko i bilo koji drugi proizvođač.

 

Dvije riječi: linuksaši!

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

MS je mjenjal licencna prava i to, cini mi se, na gore po korisnika. Npr recimo broj virtualki.

Ja isto tak vrtim stari 2008 R2 di mogu imat vise virtualki nego sto bi dobio sa 2012. Npr, 2008 Standard je 4 VM dok ih 2012 ima 2.

Znaci po njihovom bi morao bacit u smece 3000 USD kolko sam platil 2008 i pljunut 6000 USD za 2012 DataCentar Hmmm, bas imam viska 6000 USD koje bi mogel poklonit MSu i jos jedno 1500 USD drzavi za PDV koje NIKADA ne cu dobit nazad.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Drazen kaže...

MS je mjenjal licencna prava i to, cini mi se, na gore po korisnika. Npr recimo broj virtualki.

Ja isto tak vrtim stari 2008 R2 di mogu imat vise virtualki nego sto bi dobio sa 2012. Npr, 2008 Standard je 4 VM dok ih 2012 ima 2.

Znaci po njihovom bi morao bacit u smece 3000 USD kolko sam platil 2008 i pljunut 6000 USD za 2012 DataCentar Hmmm, bas imam viska 6000 USD koje bi mogel poklonit MSu i jos jedno 1500 USD drzavi za PDV koje NIKADA ne cu dobit nazad.

 a da probaš s dizanjem šatora ispred MS-a? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

windows server? sta se to stvarno koristi?

Moj PC  
1 4 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Dementor kaže...

windows server? sta se to stvarno koristi?

 

Podivljali mi provokator-senzori...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

ne, stvarno pitam...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Friday kaže...
Dementor kaže...

windows server? sta se to stvarno koristi?

 

Podivljali mi provokator-senzori...

 Slažem se u potpunosti.

Svakako pojedini linuksaši bi trebali pročitati ovaj post :D.

 

Sve što je lik rekao je na mjestu ;)

BajaBoss
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 17:11 (Franjic).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Franjic kaže...
Friday kaže...
Dementor kaže...

windows server? sta se to stvarno koristi?

 

Podivljali mi provokator-senzori...

 Slažem se u potpunosti.

Svakako pojedini linuksaši bi trebali pročitati ovaj post :D.

 

Sve što je lik rekao je na mjestu ;)

 

Zapravo je lik ukratko rekao sljedece:

"Imam ogromnih problema sa winzima, no prelijen sam da bih isprobao i naucio nesto drugo. Odhebite sa takvim savjetima"

 

Let the flamewars begin 

16 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Hann kaže...

 

Zapravo je lik ukratko rekao sljedece:

"Imam ogromnih problema sa winzima, no prelijen sam da bih isprobao i naucio nesto drugo. Odhebite sa takvim savjetima"

 

Let the flamewars begin 

Treba gledati iz poslovne perspektive. Promjena OS-a može povlačiti ogromne troškove, mjesece rada, a ako postoje "workaroundi" to se da prolongirati do dostupnog budžeta, novog OS-a, aplikacija...

Zato i ima još toliko XP-a i sličnih "zastarjelih" sustava. "Lijenost" admina je najmanji problem.

10 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

Problem je da sys admini i pratnja su preljeni i možda nemaju dovoljno znanja da unaprijed planiraju migracije na nove OS-e. Nema izlike "jao prevelik je sustav bla bla". Direktan otkaz u tom slučaju. Ili još bolje nemam vremena za to. Sys admin koji nema vremena se brinuti o sustavu. Otkaz.

 

Druga stvar je ako kompanija nema novaca.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

@Entry Point: U svetu dan danas ima ekstremno dobro plaćenih poslova za COBOL programere. Zašto? Zato što postoje ogromni, decenijama stari sistemi koje se niko ne usuđuje da zaustavi, tako da je praktično neizvodljivo migrirati na neko savremenije rešenje, a koji su rađeni u njemu (primer). Dakle, "preglomazan sistem kod koga bi migracija bila prekomplikovana i prerizična" itekako postoji kao valjan razlog. Drugo, misliš li da jedan sysadmin između dve migracije OS-a sedi i vrti palčevima? Ako imaš čoveka (ili sektor) koji je već u potpunosti uposlen i onda im dodaš još jedan ogroman zadatak, a da mu pri tom ne skineš ništa od "redovnih" zadataka, niti zaposliš još ljudi, realno je da je preopterećen i da za to nema vremena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

Windows Server 2003 je već odavno trebal biti umirovljen jer je to još poluproizvod i biloko kome je stalo do ikakve sigurnosti ga ne koristi.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

-sekta. Jedino mi nije jasna ta (potreba/poriv? kako to klasificirati.. bolest?) želja za flamanjem. Ako ne koristite MS win/server, kog vraga trkeljate u temi koja vas se ne dotikavle. Ako ga koristite, tad ima smilsa komentirati, bez tog 'uvijeta' koji je smisao (u konkretnoj temi, tj kraj supporta za 2003)..?

btw, posao admina je da sys radi, ne da ga nadograđuje svaki drugi dan (ili desetljeće). Koji OS? wtf is to bitno? Radi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
6 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

http://i.imgur.com/Rqa6Oe2.png :D
škole recimo nemaju novaca za promjenu a onda ni promjenu OSa, kao i mnoge javne ustanove..

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
osta_os kaže...

http://i.imgur.com/Rqa6Oe2.png :D
škole recimo nemaju novaca za promjenu a onda ni promjenu OSa, kao i mnoge javne ustanove..

 -znaš li išta o licencama? Ne? .. hint, nema cijene, nema troška, nema razlike.. osim što MS gura na novije. Jedino je pitanje HW/kompatibilnost i netko tko to treba odraditi. HW (cijena) nema veze s ovom temom ili MSom.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Entry Point kaže...

Problem je da sys admini i pratnja su preljeni i možda nemaju dovoljno znanja da unaprijed planiraju migracije na nove OS-e. Nema izlike "jao prevelik je sustav bla bla". Direktan otkaz u tom slučaju. Ili još bolje nemam vremena za to. Sys admin koji nema vremena se brinuti o sustavu. Otkaz.

 

Druga stvar je ako kompanija nema novaca.

Prvo, sysadmini nisu ti koji odlučuju. Ni o kupnji ni o nabavi licenci ni o svemu ostalom.

A s druge strane firme nemaju novaca. Između dvije opcije ostanak na 2k3 je realna situacija.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati

Zapravo je lik ukratko rekao sljedece:

"Imam ogromnih problema sa winzima, no prelijen sam da bih isprobao i naucio nesto drugo. Odhebite sa takvim savjetima"

 

Let the flamewars begin 

 Ja sam malo više za Windowse ali ne dižem windowse u nebo a linux kritiziram, jer to mi nije posao.

Posao mi je napraviti dobar sustav te ga kasnije održavati.

 

Moje prednosti koje sam ja uočio u Winzima je ta da je svaki serverski sustav preje***o sinkroniziran s drugim. 
Za primjer, imaš Active Directory, Exchange Server, SharePoint, SCCM... Ti sustavi rade što je najbitnije, te mi olakšaju posao, management klijent/server mašina sa jednoga mjesta, hvala Management Frameworku i Group policyu. 
Također u firmi imamo linuxe, na kojima se vrti Apache, MySQL, te nema potrebe da kažem da to ne radi kako treba, radi ali sve ima svoju namjenu, nema ovaj je bolji ovaj je loši, zavisi šta želiš.
Iskreno meni dosta znači management sa jednoga mjesta, brže riješim posao, imam vremena za dokumentiranje sustava, imam vremena da se bavim mrežama, pisanjem skirpiti. Danas je vrijeme bitna stvar ;)

BajaBoss
16 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Drazen kaže...

MS je mjenjal licencna prava i to, cini mi se, na gore po korisnika. Npr recimo broj virtualki.

Ja isto tak vrtim stari 2008 R2 di mogu imat vise virtualki nego sto bi dobio sa 2012. Npr, 2008 Standard je 4 VM dok ih 2012 ima 2.

Znaci po njihovom bi morao bacit u smece 3000 USD kolko sam platil 2008 i pljunut 6000 USD za 2012 DataCentar Hmmm, bas imam viska 6000 USD koje bi mogel poklonit MSu i jos jedno 1500 USD drzavi za PDV koje NIKADA ne cu dobit nazad.

 Ako vrtiš 4 VM sa jednom 2008R2 Standard licencom kršiš licencu

 

Server 2008 R2 STD - 2 VM

Server 2008 R2 Enterprise - 4 VM

Server 2008 R2 Datacenter - neograničeno VM

 

u Server 2012 su ukinuli Enterprise ediciju (i povećali cijene Standarda) ali bar nema razlike između edicija (osim prava na broj VM-a)

 

Server 2012 STD - 2 VM

Server 2012 Datacenter - neograničeno VM

 

Tek toliko da sve činjenice ispravne.... koliko toliko, jer je M$ licenciranje posebna vrsta silovanja mozga i razuma

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 9:16 (Bothari).
15 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Friday kaže...
Ivan(4) kaže...

Ček malo... kad je izašao Windows 2003? Koja je danas godina? Koliko je trajao besplatan support? Koliki je industrijski standard i koliki je, na primer, "životni vek" RHEL ili Ubuntu LTS izdanja?

 

Uopšte ne razumem u čemu su utemeljeni neki od komentara, MS je po pitanju trajanja podrške korektan barem koliko i bilo koji drugi proizvođač.

 

Dvije riječi: linuksaši!

 da, i onda pogledaš: Ubuntu Version Timeline i SUSE Linux distributions pa kad vidiš koliko kod njih traje support... Po terminlogiji Linuxaša bi već i Server 2012 trebo u mirovinu a Server 2008 trebo biti davno zaboravljena stvar... kod Ubuntua LTS verzije produženo održavanje gube za max 5 godina... Kod SUSE-a za Enterprise server je podrška 7 godina... proširiva do 10 ako dodatno platiš i to je u redu, a kada Microsoft ukine podršku za OS star 12-13-14 godina onda nastaje problem. Koja su to dvostruka mjerila.

 

Ja sam na poslu što se tiče Windows okoline od 1995 do sada imao sve skupa migracije - win95 - Win98 - WinXp - Win7 i to je to za sada i hrpica WinXP strojeva još radi jer su preslabi da se pređe na nešto novije

 

A na *nix strani, promjenilo se 3 verzije SCO UNIX-a, a onda se prešlo na SUSE Linux kada je SCO ošo na kvasinu.

 

Mjenjalo se OS tri puta otkada je SUSE u igri i sada se na virtualki vrte dvije različite verzije jer neznaš koja lošije radi, jedna se blokira, a druga gubi postavke lan portova na LAN/Serial adapterima Avocent. Naravno, obje verzije su sada već izvan podrške jerbo su zastarjele, a za nove verzije bi trebalo izmjenjati hrpu hardvera jer recimo jednu sitnicu za kernel 3-x nema podrške za te gorespomenute Avocente, a ima ih cca 3000 komada koje bi trebalo zamjeniti ako ćeš na noviju verziju Linuxa. U igri su verzije SLES 11 i SLES 11.3 za koje nema podrške već godinama a novije nemoš instalirati bez povećih ulaganja...

 

I samo da napomenem da u Windowsima dan-danas postoji podrška za gorenavedene Avocente...

 

I da, kod SUSE-a ekipa svaki put tako lijepo izrazbaca sve konfiguracijske datoteke tako da planiranje migracije sa jedne SUSE verzije na drugu sa samo jednom aplikacijom i njenim postavkama traje duplo duže nego planiranje migracije među verzijama Windowsa. I taman dok ti se javi neki problem na Linuxu "sorry ta verzije nije više podržana, ajte vi nadogradite pa ćemo onda vidjeti".

Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 13:53 (Gnjavator).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Hann kaže... 

Zapravo je lik ukratko rekao sljedece:

"Imam ogromnih problema sa winzima, no prelijen sam da bih isprobao i naucio nesto drugo. Odhebite sa takvim savjetima"

 

Let the flamewars begin 

 

Trolu jedan 

13 godina
offline
Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati nov

Recite što hoćete o MS podršci, ali nedavno sam instalirao HP 5L printer, iz devedeset i neke na Win7.Odmah su ga prepoznali, i sve je proradilo iz prve.Volio bih vidjeti takvu podršku na Linuxu.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windows Server 2003 bi vrlo lako mogao postati
Hrvoje001 kaže...

Recite što hoćete o MS podršci, ali nedavno sam instalirao HP 5L printer, iz devedeset i neke na Win7.Odmah su ga prepoznali, i sve je proradilo iz prve.Volio bih vidjeti takvu podršku na Linuxu.

 zapravo to je 'loš' primjer, jer radi i na linuxu, CUPS, uz problem interesa proizvođača koji ne želi izbaciti novi driver za win7x64 npr za scanner, printer itd. ali to nije stvar OSa, nego interesa. Support je pak statistika/interes. Tu je linux/free/open u prednosti  naravno za ovakve 'popularne' uređaje, za nešto opskurnije je ipak prednost win ali isključivo zbog dominacije zastupljenosti (intersa proizvođača i zatvorenih licenci). Veći problem je (povratak na temu) support proizvođača MBO da izdaju drivere za w2003 ili bilo koju kombinaciju... to je ono što može natjerati na promjenu OSa (ne MSova želja), ali VMovi rješavaju takve sitnice.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice