Windowsi 8 na USB memoriji

poruka: 53
|
čitano: 8.923
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi 8 na USB memoriji".
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

Jeeej, dobro da su se sjetili, kak se veli, bolje ikad nego nikad. Sigurno će i ovo prikazati kao nekaj revolucionarno.

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
3 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

Upravo dobih Flash USB od 16 GB Kingston....E sad ovo me razveselilo ali pitanje je hocu li moc jer ima "samo" 15 GB umjesto pravih 16 :S

Kad narastem bit ću Bill Gates, A'k ne narastem bit ću Steve Jobs
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Mojpismonosa kaže...

Upravo dobih Flash USB od 16 GB Kingston....E sad ovo me razveselilo ali pitanje je hocu li moc jer ima "samo" 15 GB umjesto pravih 16 :S

Vjerojatno ćeš moć, ako ćemo gledat po nekoj logici.

 

Windows 7 triba 15-ak gigabajta hard diska, pretpostavimo da će i windows 8 tribat otprilike toliko, a pošto će ovo bit nekakva portabilna verzija to će bit nešto manje, pretpostavljan nekih 5-6 GB.

 

Ovo su čisto moja predviđanja tako da ovo vjerojatno i nije točno. 

http://about.me/antesirkovic
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
sirka666 kaže...
Mojpismonosa kaže...

Upravo dobih Flash USB od 16 GB Kingston....E sad ovo me razveselilo ali pitanje je hocu li moc jer ima "samo" 15 GB umjesto pravih 16 :S

Vjerojatno ćeš moć, ako ćemo gledat po nekoj logici.

 

Windows 7 triba 15-ak gigabajta hard diska, pretpostavimo da će i windows 8 tribat otprilike toliko, a pošto će ovo bit nekakva portabilna verzija to će bit nešto manje, pretpostavljan nekih 5-6 GB.

 

Ovo su čisto moja predviđanja tako da ovo vjerojatno i nije točno. 

 

slažem se da će vjerojatno biti do nekih 7GB max...ali ja mislim da je važnija read/write brzina samog usb-a, pošto će se dosta podataka

čitati i zapisivati na usb tokom loadanja 'cijelog sustava'

16 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
mata kaže...

 

slažem se da će vjerojatno biti do nekih 7GB max...ali ja mislim da je važnija read/write brzina samog usb-a, pošto će se dosta podataka

čitati i zapisivati na usb tokom loadanja 'cijelog sustava'

Eto napokon nečeg za što se mogu dobro iskoristit USB 3.0 stickovi.

Unless Silkroad has a hole i can stick it in, i prefer spending money on the girlfriend... ;)
13 godina
protjeran
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

jel ovo znaci da ce se i instalcija win8 moci staviti na usb i sa njega instalirati a da ne treba DVD disk?(znam da se i sada moze ali treba dodatni program)

 
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
bugonja kaže...

jel ovo znaci da ce se i instalcija win8 moci staviti na usb i sa njega instalirati a da ne treba DVD disk?(znam da se i sada moze ali treba dodatni program)

Nisan siguran baš da triba program za to, samo triba podesit u biosu da se USB pali prvi a ne DVD.

 

Nego ovo ti znači da će sad windowse 8 bit moguće dizat sa usba i normalno funkcionirat bez da išta instaliraš.

http://about.me/antesirkovic
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
sirka666 kaže...
bugonja kaže...

jel ovo znaci da ce se i instalcija win8 moci staviti na usb i sa njega instalirati a da ne treba DVD disk?(znam da se i sada moze ali treba dodatni program)

Nisan siguran baš da triba program za to, samo triba podesit u biosu da se USB pali prvi a ne DVD.

 

Nego ovo ti znači da će sad windowse 8 bit moguće dizat sa usba i normalno funkcionirat bez da išta instaliraš.

Kao što Linux može već godinama :)

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

potpis :D
Moj PC  
2 40 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji

Trollovi jurišaju!!! {#}

sirka666 kaže...

Nego ovo ti znači da će sad windowse 8 bit moguće dizat sa usba i normalno funkcionirat bez da išta instaliraš.

Točno ,samo je pitanje dali će to biti moguće u svim verzijama ili samo u Enterprise (koju obični smrtnici neće moći kupiti)!

 

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.4.2011 15:03 (kizo2703).
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

............................................________
....................................,.-'"...................``~.,
.............................,.-"..................................."-.,
.........................,/...............................................":,
.....................,?......................................................\,
.................../...........................................................,}
................./......................................................,:`^`..}
.............../...................................................,:"........./
..............?.....__.........................................:`.........../
............./__.(....."~-,_..............................,:`........../
.........../(_...."~,_........"~,_....................,:`........_/
..........{.._$;_......"=,_......."-,_.......,.-~-,},.~";/....}
...........((.....*~_......."=-._......";,,./`..../"............../
...,,,___.\`~,......"~.,....................`.....}............../
............(....`=-,,.......`........................(......;_,,-"
............/.`~,......`-...............................\....../\
.............\`~.*-,.....................................|,./.....\,__
,,_..........}.>-._\...................................|..............`=~-,
.....`=~-,_\_......`\,.................................\
...................`=~-,,.\,...............................\
................................`:,,...........................`\..............__
.....................................`=-,...................,%`>--==``
........................................_\..........._,-%.......`\
...................................,<`.._|_,-&``................`

Do the inposible, see the invisible ROW ROW FIGHT THE POWER
14 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
kizo2703 kaže...
sirka666 kaže...

Nego ovo ti znači da će sad windowse 8 bit moguće dizat sa usba i normalno funkcionirat bez da išta instaliraš.

Točno ,samo je pitanje dali će to biti moguće u svim verzijama ili samo u Enterprise (koju obični smrtnici neće moći kupiti)!

 

ako bude samo u enterprise verziji to će samo biti dodatni razlog za jogurt verzije...

bolje da daju svima...

Ante Gotovina - HEROJ -- 15.04.2011. dan sramote........../// TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji

Only time will tell ... {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
13 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

Eto što si {#}!!!!!!!

 

 

Jedva čekam Windows 8 as major release from M$

** Live 4 Music **
16 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

 

Ajde se skoncentriraj...

14 godina
online
Windowsi 8 na USB memoriji

FIno je to sve. No iritira me to što će to vjerovatno biti dosupno korisnicima ultimate, professional i enterprise verzija. Mi ostali što kupimo home basic i home premium vjerovatno nećemo imati ništa od toga. To je jednostavno glupo. Tako je bilo sa xp modom koji je omogućen samo korisnicima professional i ultimate verzija. Ja sa svoje home premium to ne mogu skinuti tako da sam osuđen ilegalno skidanje xp-a i stalvjanja ga na virtual machine.

Unatoč glupome nadimku kojeg ne mogu promijeniti,ne igram CoD i sl.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

kolko para tolko muzike...

potpis :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

kolko para tolko muzike...

U svjetu OS-ova ti to baš i ne vrijedi...

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
14 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

No more can they keep us in, listen damnit, we will win.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji

U,stavili su nešto kaj na linuxu postoji već godinama i linux se može stavit na usb-ove manje od gige...

Ja sam Plavi zmaj.
15 godina
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
sirka666 kaže...

Nego ovo ti znači da će sad windowse 8 bit moguće dizat sa usba i normalno funkcionirat bez da išta instaliraš.

Znaci li to da cemo moci otici kod frenda s tim USB-om i podici windowse s istoga?

Ne stavljajte ruku u ventilator dok ventilator radi. Upozorenje na klimatizacijskom uređaju
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
lovac82 kaže...
sirka666 kaže...

Nego ovo ti znači da će sad windowse 8 bit moguće dizat sa usba i normalno funkcionirat bez da išta instaliraš.

Znaci li to da cemo moci otici kod frenda s tim USB-om i podici windowse s istoga?

da

15 godina
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

Windowsi 8 nisu prvi koji imaju tu mogučnost. Tko se sjeća MiniPE taj zna o čemu govorim

 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

Win 7 je prvi Win kog kojeg je moguce zamijeniti hardware kompletno drugacijom arhitekturom (ja ubacio HDD iz AMD masine u Intel i sve radilo nakon 35 min auto popravke) i da radi. Ocigledno da su mnogo toga izmijenili i napravili modularnijim. Vjerujem da bi i Win 7 se uz malo truda mogao uciniti donekle portabilnim. Win 8 je samo naredni korak u tom pravcu

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji

Dobro je znati! Znači ,više neće biti potreban sysprep za seljenje kompletnog sistema na novi PC!

 

Iako ,sa sysprepom to ide puno brže!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

Windows 7 se i sada moze pokrenuti s USB sticka najnormalnije, tako da Win 8 nije prvi Win OS koji to može. WinPE je nešto sasvim drugo.

Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji

Velika razlika je pokretanje instalacije windowsa SA usb-a i instalacija NA usb ,te pokretanje windowsa i rad u njima SA tog usb-a na bilo kojem PC-u ,o čemu se ovdje radi!

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put ned 17.4.2011 21:06 (kizo2703).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

 Ne diraj osinje gnijezno!!!! {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi 8 na USB memoriji
Hacker-ri kaže...

od kako je izasla win7 svima je ocita preslika OSXa, a isto tako ce u win8 biti stick, sto apple fura od davnina...

 

 

popstar kaže...

 Ne diraj osinje gnijezno!!!! {#}

Jabučari ,znači vi tvrdite da se OS X od davnina može instalirati NA bilo koji (dovoljno veliki) usb i pokretati SA njega na bilo kojem računalu??

 

Nebi rekel!! {#}

Oprostite mi.... nisam svjestan svoje nesvjesnosti...
Poruka je uređivana zadnji put pon 18.4.2011 1:14 (kizo2703).
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi 8 na USB memoriji

Ne znam dal od davnina, ali se može.

http://www.maciverse.com/install-boot-os-x-leopard-from-a-usb-flash-drive.html

 

Dok se Linux, ofc, može od davnina...

Q: a kako se to linux ponasa kad crkne hdd? A: zastekava svakih 60 sec,ali prezivi se
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice