Windowsi više ne pitaju za browser

poruka: 35
|
čitano: 5.312
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi više ne pitaju za browser".
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Meni je ovo onako, dosta neshvatljiva odluka. To je kao da proizvođać automobila, recimo BMW mene mora pitat da li hoću motor od Mercedesa ili njihov ili koji ću radio u autu, boju ili gume kojeg proizvođaća. 

 

Proizvođać isporučuje proizvod koji ti kupuješ takav kakav je, a ja kasnije mogu odlučiti staviti druge gume, drugi radio ili čak promijeniti motor. 

 
29 3 hvala 0
15 godina
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

I ne trebaju da pitaju...Njihov os njihova stvar sta ce biti po defaultu na njemu a i Explorer je solidan broswer sam po sebi. Ni google nece da izadje WP korisnicima u susret sa svojim aplikacijama pa nikom nista.

Moj PC  
17 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Glupost oko koje se digla pusta prašina, potrošilo se pun qurac novaca ni za što...

Freak Show Inc.
 
21 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser

Nije baš tako.

Što kad bi BMW držao 92% tržišta automobila i na svim novim automobilima isporučivao BMW gume (znači vlastite proizvodnje) koje su objektivno srednja žalost.

E, to je prava usporedba.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Friday kaže...

Glupost oko koje se digla pusta prašina, potrošilo se pun qurac novaca ni za što...

 

Apsolutno se slažem {#}, samo bih još nadodao, vremena i živaca. Jer znalo mi se desiti da nakon instalacije instaliram i postavim kao zadani drugi browser i onda me za par dana sustav pita da li želim preuzeti i postaviti drugi zadani browser. 

 

http://www.norgems.com
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Friday kaže...

Glupost oko koje se digla pusta prašina, potrošilo se pun qurac novaca ni za što...

Da, ali je još uvijek u Windows Updateu.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
15 godina
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Friday kaže...

Glupost oko koje se digla pusta prašina, potrošilo se pun qurac novaca ni za što...

pa baš: linux forsira firefox, jabučari safari, google chrome ... svaki romko svoga konja (operu ne forsira nitko?). no da je to jedina idiotarija još bih se i zabrinuo. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
malina22 kaže...

I ne trebaju da pitaju...Njihov os njihova stvar sta ce biti po defaultu na njemu a i Explorer je solidan broswer sam po sebi. Ni google nece da izadje WP korisnicima u susret sa svojim aplikacijama pa nikom nista.

Lol,explorer solidan browser...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Ajar kaže...
Friday kaže...

Glupost oko koje se digla pusta prašina, potrošilo se pun qurac novaca ni za što...

pa baš: linux forsira firefox, jabučari safari, google chrome ... svaki romko svoga konja (operu ne forsira nitko?). no da je to jedina idiotarija još bih se i zabrinuo. {#}

Linux forsira firefox?A šta je sa kde distribucijama koje  konqueror forsiraju?Ili gnome distribucijama koje epiphany forsiraju?Ili sa onima koje forsiraju neki chromium/firefox fork? :P

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Znaci ja napravim kvalitetan proizvod, kvalitetniji od drugih i zato sto se drugi nisu dosjetili napraviti konkurentan proizvod mene se mora sputavati {#}. Zalosno je to di ovaj svijet ide, sva ta sputavanja, patenti itd.... A i ovo sto rade googlu je za svaku osudu. Pravdaju se da je sve to s ciljek zastite privatnosti korisnika, a upravo ti "spasitelji" najvise krse prava ljudi.

Nije bogat onaj koji nema, nego onaj koji ima
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 14:26 (Shockwave).
 
4 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Sve bi ja razumio da je recimo ista stvar postavljena primjerice i Apple-u za Safari ali ovako stvarno neshvatljiva odluka, i da stvar bude gora IE po svim statistikama nije izgubio gotovo nikakav udio. Da znam da ćete sada reći "Microsoft ima 92% udjela", ali zar je Microsoft kriv za to osim što ima kvalitetan OS?

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 15:23 (PlayMaker10).
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Friday kaže...

Glupost oko koje se digla pusta prašina, potrošilo se pun qurac novaca ni za što...

Nije glupost. Netko je postupao po nečijoj prijavi da ga drugačiji način ugrožava i taj prvi netko je zaključio da je pritužba osnovana. Jedina glupost je mogla biti eventualno taj zaključak.

Novce je očito potrošio samo Microsoft, a plaće u Briselu i onako dobijaju redovito ;)

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 15:30 (Thommar).
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Poanta je u tome da browser nije sastavni dio OS-a, samo smo navikli da se s instalacijom OS-a dobiva jedan jer svi žele na internet. Ukoliko si odlučio kupiti Windowse, Microsoft te ne bi smio tjerati da istovremeno koristiš i IE, zasebnu komponentu koja ima svoju izraženu alternativu. Primjer s BMW-om nije paralela. "Bolji" bi bio primjer da ti netko kaže "ako kupiš moj BMW, ja ću ti u njega instalirat stalak za iPhone 6+, a ti se slikaj".

Moj PC  
2 8 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
milin kaže...

Poanta je u tome da browser nije sastavni dio OS-a, samo smo navikli da se s instalacijom OS-a dobiva jedan jer svi žele na internet. Ukoliko si odlučio kupiti Windowse, Microsoft te ne bi smio tjerati da istovremeno koristiš i IE, zasebnu komponentu koja ima svoju izraženu alternativu. Primjer s BMW-om nije paralela. "Bolji" bi bio primjer da ti netko kaže "ako kupiš moj BMW, ja ću ti u njega instalirat stalak za iPhone 6+, a ti se slikaj".

 

Po toj logici bi trebalo onda ogoliti OS od svega što ima alternativu. Notepad, paint, calculator, file manager...

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
milin kaže...

Poanta je u tome da browser nije sastavni dio OS-a, samo smo navikli da se s instalacijom OS-a dobiva jedan jer svi žele na internet. Ukoliko si odlučio kupiti Windowse, Microsoft te ne bi smio tjerati da istovremeno koristiš i IE, zasebnu komponentu koja ima svoju izraženu alternativu. Primjer s BMW-om nije paralela. "Bolji" bi bio primjer da ti netko kaže "ako kupiš moj BMW, ja ću ti u njega instalirat stalak za iPhone 6+, a ti se slikaj".

Pa i da ga instalira kakve to veze opet ima? Nitko tebi ne brani da umjesto njega instaliraš stalak za Samsung koji si diobio kad si uzeo mob. Poanta je u tome da Microsoft ništa nikome ne brani. 

 

Da se dogodi da auto ide 20km manje ako si instalirao stalak za Samsunga, da izgubiš jamstvo ili da ti BMw zabranjuje korištenje Samsunga to ona bi razumio. Ovako ne kužim. 

 

Mislim da je krenulo od toga da se ljudi u principu ne znaju koristit računala, pa onda po inerciji koriste IE. No to opet ne znači ništa jer ni ja o autima pojma nemam pa nitko ne tjera ni jednog proizvođaća ičega da me mora pitati oču gume Sava ili Michelin. 

 

Ja priznam i da Microsoft ima monopol, no to opet nije toliko kriv Microsoft kad je stanje takvo da ako je Microsoft Mercedes kombi svi ostali su u najboljem slučaju rikše. 

 

Microsoft bi po meni bio dužan ni malo otežavat proizvođačima drugog softwarea da rade stvari za WIN. Znači nema skrivanja koda i sl. o čemu je bilo riječi, ili namjerno raditi da drugi programi ne rade kako treba. Znači ne smije BMW napravit auto na koji možeš montirat samo Sava gume, a sve ostale na njemu neče raditi. 

 

Evo još onda jedan primjer, zašto ja ne bi mogao, kad kupim mobitel odabrat koji OS hoću na njemu? Zbog čega iPhone ne mora meni ponudi android?

13 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Jeli je moguće internet explorer kompletno deinstalirati?Znam da prije nije bilo moguće,a oni koji su ručno izbrisali njegove dll-ove su imali nefunkcionalni IP stack.Pri tome ne mislim da ga se deaktivira,nego da ga se baš deinstalira.

http://en.wikipedia.org/wiki/Removal_of_Internet_Explorer 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.12.2014 17:05 (g12356).
Moj PC  
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
g12356 kaže...

Jeli je moguće internet explorer kompletno deinstalirati?Znam da prije nije bilo moguće,a oni koji su ručno izbrisali njegove dll-ove su imali nefunkcionalni IP stack.

Jer živimo u 1967. pa će ponestat magnetnih traka?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Evo o čemu pričam:

It is unclear what it means to "remove IE" because such a removal depends on being able to determine which files or functions on an installed Windows system are part of IE — that is, to draw a line between IE and the rest of Windows. Microsoft has held that this is not meaningful; that in Windows 98 and newer versions, "Internet Explorer" is not a separate piece of software but simply a brand name for the web browsing and HTML rendering capacities of the Windows operating system. In this view, the result of removing IE is simply a damaged Windows system; to have a working system without IE one must replace Windows entirely.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
g12356 kaže...

Evo o čemu pričam:

It is unclear what it means to "remove IE" because such a removal depends on being able to determine which files or functions on an installed Windows system are part of IE — that is, to draw a line between IE and the rest of Windows. Microsoft has held that this is not meaningful; that in Windows 98 and newer versions, "Internet Explorer" is not a separate piece of software but simply a brand name for the web browsing and HTML rendering capacities of the Windows operating system. In this view, the result of removing IE is simply a damaged Windows system; to have a working system without IE one must replace Windows entirely.

Znači to je više filozofsko pitanje nego tehničko?

14 godina
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser

tak i treba ... s windowsima ćeš dobit IE a ak oćeš neš drugo si intaliraj ... normalna stvar

15 godina
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
g12356 kaže...
malina22 kaže...

I ne trebaju da pitaju...Njihov os njihova stvar sta ce biti po defaultu na njemu a i Explorer je solidan broswer sam po sebi. Ni google nece da izadje WP korisnicima u susret sa svojim aplikacijama pa nikom nista.

Lol,explorer solidan browser...

Ajde šta ti to toliko radis u browseru da to explorer ne moze uraditi...Nemoj mi bacati neke brojeve sa nekih sintetickih benchmarka vec konkretno reci sta to ne moze explorer da uradi a da tebi svakodnevno treba i da ti to cini browser bolnim iskustvom?

13 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Pa za početak kaska za standardima:
https://html5test.com/results/desktop.html 

 

Html5 je ove godine službeno finaliziran i nema tu više isprike.

 

Tab preview,sinkronizacija podataka(bookmarci,otvoreni tabovi),undo zatvorenih tabova,neki dobar session management(rijetko kada imam ispod 10 tabova otvorenih na operi),spell check,stalni updatei(koji su i u pozadini uz sve to),integrirani preglednik pdf-ova(bez ikakvih pluginova)...I općenito da je browser koji se ne fura na minimalizam.To su npr. sve stvari koje čak i ova 'hendikepirana' chromium bazirana opera može.A uz sve to još bolje podržava html5 i u nekim testovima je brža.

Iako sam počeo i Firefox dosta koristiti u posljednje vrijeme.

Još kada bi uračunao i staru operu do verzije 12.15...Ali ta Opera je imala toliko mogućnosti da nitko ni od developera nije znao koje sve postoje(samo da napomenem par stvari:više setova gesti mišem,integrirani mail klijent,integrirani torrent klijent,bookmarci sa toliko featureova da bi to mogao u odvojeni program odvojit)... 

 

 

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Moj PC  
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Ta odluka je debilna kao i sve slicne odluke sa ciljom pljacke velikih firmi. EU se prvo nameracila na MS, a sada na Google. Razlog, otimacina love!

Zasto nesto slicno ne naprave za Android koji vlada trzistem mobitela? Mislim da je pitanje dana...

 

Daleko bi bilo pametnije da prekinu pljacku koja se zove renewal. Kupis software koji ima hrpetinu bugova, u godinu dana poprave neke i obicno dobijes slijedecu verziju free. Izdavanjem nove verzije prestaje ispravljanje bugova stare, a kao poklon dobijes nove bugove. Koje, ako zelis popravit moras platit! Lopovluk!!!!!

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser

Koliko nepismenih, nerazumnih trolova na bugu. Komentari u stilu meni ne pase kako je EU kaznila MS. Ne radi se naravno tu samo o Internet Exploreru vec nacinu na koji je MS ubijao konkurenciju. Citajte djeco i trolovi mozda nesto naucite.

http://en.wikipedia.org/wiki/European_Union_Microsoft_competition_case

http://en.wikipedia.org/wiki/United_States_v._Microsoft_Corp.

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.12.2014 2:55 (Ivo Robić).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Ovce žele da ih se sisa,a vuk dlaku mijenja ali ćud nikad.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
13 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
*šiša...na mobitelu sam.
Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
14 godina
offline
Windowsi više ne pitaju za browser

Nema tu nikakve rasprave, windowsi su ms-ovo igralište i mogu raditi šta hoće. 

Ako ti se ne sviđa ne da možeš instalirati jednostavno drugi browser nego slobodno možeš i potpuno drugi os staviti, di je problem?

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
EZY-E kaže...

Nema tu nikakve rasprave, windowsi su ms-ovo igralište i mogu raditi šta hoće. 

Ako ti se ne sviđa ne da možeš instalirati jednostavno drugi browser nego slobodno možeš i potpuno drugi os staviti, di je problem?

To je tvoja osobna percepcija i to je u redu, ali u Europi i USu postoje mehanizmi u zakonu koji bi trebali da sprijece kompanije da zloupoterbljavaju svoju poziciju na trzistu.

14 godina
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
Ivo Robić kaže...
EZY-E kaže...

Nema tu nikakve rasprave, windowsi su ms-ovo igralište i mogu raditi šta hoće. 

Ako ti se ne sviđa ne da možeš instalirati jednostavno drugi browser nego slobodno možeš i potpuno drugi os staviti, di je problem?

To je tvoja osobna percepcija i to je u redu, ali u Europi i USu postoje mehanizmi u zakonu koji bi trebali da sprijece kompanije da zloupoterbljavaju svoju poziciju na trzistu.

Nije to nikakvo zloupotrebljavanje pozicije, njihovo igralište, njihova pravila.

Informatičarski haiku: Jebo te, Ne radi, Opet | HTC Hero - iPhone 3GS - Nexus S - Nexus 7 - Htc 8S - iPhone 4 - Galaxy S2 - HTC Sensation - Lumia 625 i Nokia N8 - Dell Venue pro 8 i Xperia Z1 Compact
15 godina
odjavljen
offline
Re: Windowsi više ne pitaju za browser
EZY-E kaže...

Nije to nikakvo zloupotrebljavanje pozicije, njihovo igralište, njihova pravila.

Zapravo je 'igraliste' od EU i USA. Ako zelis prodavati svoj proizvod na njihovom trzistu, postuj njihova pravila. Ne zelis postovati pravila? Hvala lijepo, srdacan pozdrav.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice