Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

poruka: 28
|
čitano: 3.467
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl".
14 godina
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

Da prevedem marketinško proljevanje:

 

Nije ovo nikakav brdski bicikl, osim po najopširnijoj mogućoj definiciji. Ima nekakav amortizer pa je valjda zbog toga "brdski".

Kad umjesto detaljnih specifikacija opisuju dijelove samo riječima Shimano i hidraulično, znaš da se radi o najjeftinijim dijelovima koji postoje.

 

Ovo je super jeftini gradski bicikl za vožnju po suhom, pretežito ravnom terenu.

 

Može proći za asfalt te dobro utabanu tvrdu zemlju i sitni šljunak (npr. dijelovi za šetnju u parku Maksimiru i sl.). Amortizer dobar jedino za ublažavanje vibracija na prije navedenim tipovima terena. Težina od 13.6 kila je s obzirom na cijenu dobra, ali opet ništa posebno.

 

Znači bike je super za ljude koji žele kupiti što jeftiniji bicikl za vožnju po parkiću i po gradu i fora su im ove dodatne mogućnosti tipa lociranje itd.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 10:14 (FLes).
Moj PC  
9 2 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

"mogućnošću upravljanja biciklom jednom rukom"

 

Sta bi ovo trebalo biti???????????????

16 godina
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

Širina guma 27.5"  

 

Dajte bagovci ne sramotite se, znam da ovo nije vaše područje, ali ipak... 

Moj PC  
15 0 hvala 0
8 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

A nisu ni ugradjeni ;) Valjda se mogu skidati ;)

15 godina
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

brdski je zbog toga što je namijenjen brđanima zalutalima u grad. a sve ostalo ima u onim dodacima za bajs, kaj se mentnu na guvernal. ovaj nema ni blatobrane (v. pod "smeđa traka na leđima"). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 12:33 (Ajar).
Moj PC  
14 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
Decidirana aplikacija?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
U originalnom clanku sa gizmoa (bugov clanak je samo prevod istoga) kaze " Also, the bike is convenient for one-handed operation". Vjerojatno se misli na tapkanje po smart uredjajima fiksiranim na volanu, a ne voznji jednom rukom kako prevod sugerira?

Inace, nelosha cijena, ok, vjerojatno najniza shimano oprema, ali svejedno, full diskovi, alu frame, brendiran bicikl, cak i dobro izgleda.. za gradsku voznju/parkove/makadamcice skroz solidno.
16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
mcf kaže...


Inace, nelosha cijena, ok, vjerojatno najniza shimano oprema, ali svejedno, full diskovi, alu frame, brendiran bicikl, cak i dobro izgleda.. za gradsku voznju/parkove/makadamcice skroz solidno.

 Je, Xiaomi se baš u zadnje vrijeme isprofilirao na tržištu MTBa. Uz bok Treku, Cubeu, Specializedu i dr. 

12 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
lllnuclearlll kaže...

 Je, Xiaomi se baš u zadnje vrijeme isprofilirao na tržištu MTBa. Uz bok Treku, Cubeu, Specializedu i dr. 

 Možda nije uz bok Treku, ali je sasvim dobar koliko čujem od ljudi koji su isprobali.

Sad kako bi prošao po našem kršu, ne znam ali bi volio isprobati da nije tlaka importati u HR.

 

Kolega ima ovakav (prošlogodišnji model) i kaže da je stvarno tip-top.

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
8 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

Niko ne spori to a sta je nekome tip top zavisi od potreba. Da ces za 300 USD dobiti dobar mtb jaaaaaaaaaaaaaaaako tesko...................

 

Samo hidraulicne kocnice kostaju toliko......

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 12:42 (Torent).
11 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
FLes kaže...

Da prevedem marketinško proljevanje:

 

Nije ovo nikakav brdski bicikl, osim po najopširnijoj mogućoj definiciji. Ima nekakav amortizer pa je valjda zbog toga "brdski".

Kad umjesto detaljnih specifikacija opisuju dijelove samo riječima Shimano i hidraulično, znaš da se radi o najjeftinijim dijelovima koji postoje.

 

Ovo je super jeftini gradski bicikl za vožnju po suhom, pretežito ravnom terenu.

 

Može proći za asfalt te dobro utabanu tvrdu zemlju i sitni šljunak (npr. dijelovi za šetnju u parku Maksimiru i sl.). Amortizer dobar jedino za ublažavanje vibracija na prije navedenim tipovima terena. Težina od 13.6 kila je s obzirom na cijenu dobra, ali opet ništa posebno.

 

Znači bike je super za ljude koji žele kupiti što jeftiniji bicikl za vožnju po parkiću i po gradu i fora su im ove dodatne mogućnosti tipa lociranje itd.

 LOL

 

Prvo i osnovno, ovo je solidan bike a s obzirom na cijenu ODLICAN!

I da, ovo je MTB - ilitiga po RH brdsko biciklo :D svidjelo se to tebi ili ne

 

 

ovaj je mortizer uredu za klasicno pedaliranje XTC stazama sto se radi, pazi sada brdskim biciklom :)

s obzirom na iskustvo, ja bih ovo vozio i na manje zahtijevnim DH/enduro stazama, sporije od neke AM/DH/enduro bicikle al bez problema :D

 

 

ovaj je bajk odlican za svakog pocetnika koji ulazi u svijet brdskog biciklizma a prije toga nije vozio bike ozbiljnije.

14 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
LudaRajcica kaže...

 

Prvo i osnovno, ovo je solidan bike a s obzirom na cijenu ODLICAN!

Pa i napisao sam da je bike super (za to što je). A super je poprilično isto kao i odlično.

 

LudaRajcica kaže...

 

I da, ovo je MTB - ilitiga po RH brdsko biciklo :D svidjelo se to tebi ili ne

Gradski više nego brdski.

 

LudaRajcica kaže...

 

ovaj je mortizer uredu za klasicno pedaliranje XTC stazama sto se radi, pazi sada brdskim biciklom :)

s obzirom na iskustvo, ja bih ovo vozio i na manje zahtijevnim DH/enduro stazama, sporije od neke AM/DH/enduro bicikle al bez problema :D

Sretno.

16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
LudaRajcica kaže...

 

 

ovaj je bajk odlican za svakog pocetnika koji ulazi u svijet brdskog biciklizma a prije toga nije vozio bike ozbiljnije.

 Je, pa ga potrga za mjesec dana i kupuje bolji... Vidio scenarij 10 puta.

14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
FLes kaže...
LudaRajcica kaže...

 

I da, ovo je MTB - ilitiga po RH brdsko biciklo :D svidjelo se to tebi ili ne

Gradski više nego brdski.

 

Ne, ovo je MTB po definiciji, i geometrija rame i dimenzija kola i MTB vilica - cisti entry level MTB.

To sta ti zelis redefinirat poznate pojmove je tvoj problem. A jeftina shimano hidraulika radi odlicno.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
LudaRajcica kaže...
FLes kaže...

Da prevedem marketinško proljevanje:

 

Nije ovo nikakav brdski bicikl, osim po najopširnijoj mogućoj definiciji. Ima nekakav amortizer pa je valjda zbog toga "brdski".

Kad umjesto detaljnih specifikacija opisuju dijelove samo riječima Shimano i hidraulično, znaš da se radi o najjeftinijim dijelovima koji postoje.

 

Ovo je super jeftini gradski bicikl za vožnju po suhom, pretežito ravnom terenu.

 

Može proći za asfalt te dobro utabanu tvrdu zemlju i sitni šljunak (npr. dijelovi za šetnju u parku Maksimiru i sl.). Amortizer dobar jedino za ublažavanje vibracija na prije navedenim tipovima terena. Težina od 13.6 kila je s obzirom na cijenu dobra, ali opet ništa posebno.

 

Znači bike je super za ljude koji žele kupiti što jeftiniji bicikl za vožnju po parkiću i po gradu i fora su im ove dodatne mogućnosti tipa lociranje itd.

 LOL

 

Prvo i osnovno, ovo je solidan bike a s obzirom na cijenu ODLICAN!

I da, ovo je MTB - ilitiga po RH brdsko biciklo :D svidjelo se to tebi ili ne

 

 

ovaj je mortizer uredu za klasicno pedaliranje XTC stazama sto se radi, pazi sada brdskim biciklom :)

s obzirom na iskustvo, ja bih ovo vozio i na manje zahtijevnim DH/enduro stazama, sporije od neke AM/DH/enduro bicikle al bez problema :D

 

 

ovaj je bajk odlican za svakog pocetnika koji ulazi u svijet brdskog biciklizma a prije toga nije vozio bike ozbiljnije.

 Hvala uzimam bajk i postajem brdjanin, ionako ih dosta ima u gradu trebao bi se uklopiti. 

Takodjer prodajem povoljno Ridgeback mx4 2012, oko 150 eura. Frame je dodatno pojacan i ima celave gume za cestu. 21"

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 16:01 (O_O_O).
16 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
lllnuclearlll kaže...

Širina guma 27.5"  

 

Dajte bagovci ne sramotite se, znam da ovo nije vaše područje, ali ipak... 

 cim Matija pise vijest i cim u vijesti nema postotaka, mozes ocekivat gluposti

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
nixass kaže...
lllnuclearlll kaže...

Širina guma 27.5"  

 

Dajte bagovci ne sramotite se, znam da ovo nije vaše područje, ali ipak... 

 cim Matija pise vijest i cim u vijesti nema postotaka, mozes ocekivat gluposti

 Probaj ti bolje prepisat/google translate clanak ako mozes  Neka zvi zakace svoj prevod gizmondovog clanka.

15 godina
neaktivan
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

cijena od 300 dolara zvuči predobro da bi bilo istinito

 

onaj tko ne vjeruje što govorim neka proba pogledati u lokalnom bajk shopu i usporedi što se može dobiti za 2000kn kod nas

 

ovdje je 27,5 veličina kotača sa hidraulikom što su prve stavke ako se gleda na dugotrajnost, pogotovo dok je budžet u prvom planu

 

 

ono što mene zanima je kakva je to 11 speed grupa ?  Izgleda mi kao kopija SRAM-a.. vrlo zanimljivo :D

evo već i ta pogonska grupa se NE MOŽE kupiti ispod 150 eura za najjeftiniju varijantu (pogon, lanac, kazeta, zadnji mjenjač kao i šifter)

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 16:19 (LOL123).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

@LOL123 ne izgleda ni blizu kao kopija SRAM-a, ovo izgleda kao XT M8000 shifter, sa drugim imenom na njemu.

Ste videli lepote, ko sredi noci Zapiha veter samote Rosa, reke in morja R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
" Je, Xiaomi se baš u zadnje vrijeme isprofilirao na tržištu MTBa. Uz bok Treku, Cubeu, Specializedu i dr. "

Nisam rekao da je pro brend, nego brendiran. Ako bi birao izmedju noname kineskog sklepanca ili necega sto nosi xiaomi brend, uvijek bi isao na xiaomi.

8 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
LOL123 kaže...

cijena od 300 dolara zvuči predobro da bi bilo istinito

 

onaj tko ne vjeruje što govorim neka proba pogledati u lokalnom bajk shopu i usporedi što se može dobiti za 2000kn kod nas

 

ovdje je 27,5 veličina kotača sa hidraulikom što su prve stavke ako se gleda na dugotrajnost, pogotovo dok je budžet u prvom planu

 

 

ono što mene zanima je kakva je to 11 speed grupa ?  Izgleda mi kao kopija SRAM-a.. vrlo zanimljivo :D

evo već i ta pogonska grupa se NE MOŽE kupiti ispod 150 eura za najjeftiniju varijantu (pogon, lanac, kazeta, zadnji mjenjač kao i šifter)

 Kako ti ove brojke garantuju dugotrajnost?????????????????????

8 godina
odjavljen
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
mcf kaže...
" Je, Xiaomi se baš u zadnje vrijeme isprofilirao na tržištu MTBa. Uz bok Treku, Cubeu, Specializedu i dr. "

Nisam rekao da je pro brend, nego brendiran. Ako bi birao izmedju noname kineskog sklepanca ili necega sto nosi xiaomi brend, uvijek bi isao na xiaomi.

 Xiaomi je no name u svijetu bicikala... Bi li rekao za samsung da je brandirani bajk? Ili apple? Bi li kupio trek telefon? Ako neko ima u nekoj industriji ne znaci da je ime u svim industrijama....

14 godina
protjeran
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

O kakvim brandovima pricate, svi stavljaju iste djelove, ako se geometrija cini ok, nema se tu sta puno mislit. Neces slomit ramu voznjom za kakvu je takav bike namjenjen...

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
lllnuclearlll kaže...

Širina guma 27.5"  

 

Dajte bagovci ne sramotite se, znam da ovo nije vaše područje, ali ipak... 

E da to je tak fučkaj ga, kad se za pisanje vijesti niti malo ne potrudiš+nema provjere kaj smo zapravo napisali.

 

Kaj se tiče 27.5 kotača/obruča, realno Xiaomi se tu zeznul trebali su odma nabaci 28 kotače ili obruče.

 

E sad ako gledaš cijenu, za 300dolara Giant ili Trek pa nema nikakve šanse da na njihovom bajsu nađeš niti najeftinije Shimano hidrauličke disk kočnice.Kineski Giant je največi proizvođač bajsova na svijetu. Kod njih moraš nadoplatit(Trek ili Specialized ista priča)za poznato ime, tu je kvaka dakle plati za Giant ime, iako je osim rame bajs okvirno skupina najeftinijih bajs djelova.

 

Eto City/Trekking Giantiča za 340dolara, najeftiniji Shimano stražnji mjenjač za 70kn+standardne V-Brake kočnice.Stražnji zupčanik je opet kranc jeftikaner, ili najeftinije debelo ispod 100kn čista bižuterija.Dakle loš omjer zupčanika, 14-34T+ samo 21 brzina kao večina skupljih Pevecikala. Giant tolko škrtari/štedi za 330dolara, da na bajsu nisu mogli nabacit niti več odavno standardnih 24 brzina+stražnji zupčanik 11-32T koji košta čak 100kn itd.

 

https://www.giant-bicycles.com/us/escape-3

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.8.2017 21:59 (rambox).
14 godina
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

mislim da je bicikl sasvim dobar za ne pretjerano zahtjevne korisnike, a to je 95+% ljudi. Za te novce teško da se može dobiti nešto bolje, a zahtjevni korisnici ionako niti ne gledaju tako jeftine bicikle. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
rambox kaže...

E da to je tak fučkaj ga, kad se za pisanje vijesti niti malo ne potrudiš+nema provjere kaj smo zapravo napisali.

 

Kaj se tiče 27.5 kotača/obruča, realno Xiaomi se tu zeznul trebali su odma nabaci 28 kotače ili obruče.

 

E sad ako gledaš cijenu, za 300dolara Giant ili Trek pa nema nikakve šanse da na njihovom bajsu nađeš niti najeftinije Shimano hidrauličke disk kočnice.Kineski Giant je največi proizvođač bajsova na svijetu. Kod njih moraš nadoplatit(Trek ili Specialized ista priča)za poznato ime, tu je kvaka dakle plati za Giant ime, iako je osim rame bajs okvirno skupina najeftinijih bajs djelova.

 

Eto City/Trekking Giantiča za 340dolara, najeftiniji Shimano stražnji mjenjač za 70kn+standardne V-Brake kočnice.Stražnji zupčanik je opet kranc jeftikaner, ili najeftinije debelo ispod 100kn čista bižuterija.Dakle loš omjer zupčanika, 14-34T+ samo 21 brzina kao večina skupljih Pevecikala. Giant tolko škrtari/štedi za 330dolara, da na bajsu nisu mogli nabacit niti več odavno standardnih 24 brzina+stražnji zupčanik 11-32T koji košta čak 100kn itd.

 

https://www.giant-bicycles.com/us/escape-3

Ovo je MTB, dakle nema tu 28" kola nego 27,5" sta je MTB standard a ne cestovni/treking.

 

A bajk ocjenjivat po broju brzina je u najmanju ruku smijesno. Sram Eagle je vrh vrhova i vidi vraga samo 12 brzina...

13 godina
offline
Re: Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl
"Xiaomi je no name u svijetu bicikala... Bi li rekao za samsung da je brandirani bajk? Ili apple? Bi li kupio trek telefon? Ako neko ima u nekoj industriji ne znaci da je ime u svim industrijama...."

Da, kao sto rekoh, radije bi samsung bajk ili trek telefon nego neki "pevecoid", ako nista drugo radi podrske i sta znam da ipak netko stoji iza proizvoda.

Inace, xiaomi nije totalni noname u svijetu bicikla, ne znam koliko pratis bajk scenu, ali xiaomi vec neko vrijeme izdaje elektricne i obicne bajkove, i na bicilklistickim forumima su dosta hvaljeni, sumirano sa great value for money od onih koji su ih isprobali.

@ansha naravno da su sve isti dijelovi, i u brandiranom workstationu su isti dijelovi ko u "sklepancu", pa opet workstationi sa duplom cijenom imaju svoju publiku.

Radi se o dobrom balansiranju dijelova, "kabliranju", izborom rame, alu materijalom, varom na rami, podrsci i tako to.

Uglavnom, bavio sam se biciklizmom godinama, ostajem pri svome da je za ciljanu publiku ovo dobar bajk po toj cijeni, koga zanimaju detalji oko shiftera i vilice, ima na guglu detalje.
11 godina
offline
Xiaomi predstavio pametni brdski bicikl

Za nekoga tko kupuje bajk do 2000 kn definitivno dobar deal. Ne samo da se za tu cijenu kod konkurencije ne mogu naći dijelovi te kvalitete, nego konkurencija u tom cjenovnom rangu uopće ne nudi ovu elektroniku za praćenje, mjerenje... Da sam klinac od 15 godina definitivno bi se zaljubio u ovaj bajk. A pričakajmo malo, možda izbace i neku skuplju i kvalitetniju verziju za nas zahtjevnije.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice