S XP-a direktno na Windows 10

poruka: 37
|
čitano: 6.084
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "S XP-a direktno na Windows 10".
15 godina
odjavljen
offline
S XP-a direktno na Windows 10

Kad će taj CTP... Win 8.1 radi odlično ali ovaj i kao TP radi ko zmaj...

My name is Legion... For we are many!
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
online
S XP-a direktno na Windows 10

Win 10 TP je najbolji Windows do sada, prema tome žaliti za XP-om je neumjesno u najmanju ruku

 
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
skyactive kaže...

Win 10 TP je najbolji Windows do sada, prema tome žaliti za XP-om je neumjesno u najmanju ruku

Teško je reći da je najbolji do sada, posebno kad treba napraviti investiciju + migraciju.

A za veliki broj korisnika XP je više nego dobar, što je vidljivo po broju korisnika koji ga još koriste, ne samo za privatne svrhe.

15 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

piše na kartici : "Idite direktno u Windows 10, bez prolaska krot Windows 7. Nemojte pokupiti 4000 novaca. Čekate tri bacanja kocaka." {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Ajar kaže...

piše na kartici : "Idite direktno u Windows 10, bez prolaska krot Windows 7. Nemojte pokupiti 4000 novaca. Čekate tri bacanja kocaka." {#}

Dobarrrrrr... {#}

15 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

Migrirali bi korisnici sa XP i na 7 da im hardware omogućava isto. Većina ljudi koje znam koriste XP jer nemaju adekvatan hardware da nadograde sustav a velika većina niti novaca da kupi novi računar, i ako se nekako dočepaju neke love, prvo će se 'tabletizirati' u većini slučajeva jeftinim 7-8" kineskim tabletima. Puno je faktora u igri ali jedan je najvažniji:

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

Moj PC  
7 7 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10

I nekim čudom pokreneš windowse ali ti se onda sruši Chrome/Flash/antivirus... OS nije sam sebi svrha.

 

 

My name is Legion... For we are many!
16 godina
odjavljen
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Envy kaže...

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

 

Bez obzira na OS - šta danas možeš sa takvim strojem? Ništa!

 

Uostalom, zašto se nadogradnja hardvera za nove windowse smatra nekim super-skupim pothvatom? Kupiš si odličnu polovnu dual core (možda čak i quad) mašinu za dosta memorije za manje od 1000 kn. Čak i za manje od 500 kn možeš naći solidne strojeve.

Freak Show Inc.
9 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Envy kaže...

Migrirali bi korisnici sa XP i na 7 da im hardware omogućava isto. Većina ljudi koje znam koriste XP jer nemaju adekvatan hardware da nadograde sustav a velika većina niti novaca da kupi novi računar, i ako se nekako dočepaju neke love, prvo će se 'tabletizirati' u većini slučajeva jeftinim 7-8" kineskim tabletima. Puno je faktora u igri ali jedan je najvažniji:

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

ne znam čemu mu dajete minuse, microsoftovi plaćenici?

win7, 8 i 10 traže iste hardverske specifikacije, dok xp zahtjeva puno puno manje, i zašto bi meni cijeli operativni sustav trzao samo zbog glupe microsoftove ideje.

isto kao što nikad neću prihvatiti win8, nek oni izmišljaju sebi, ali ja to neću koristiti.

 

i za kraj, nije svima u cilju kupovati računalo radi novih windowsa, sjetite se da živite u hrvatskoj i da van bug foruma ima ljudi kojima je kompjuter zadnja stvar na koju žele dati novce

13 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

Svi bankomati imaju XP, prelazak na 10tku na njima baš i nije jednostavno... 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

-ono što je 'bitno' i što se provlači u postovima.. je želja MSa, vs onih koji drže XP na dobrom dijelu... kolača.

-nije HW, jer je već pocrkavao, nego licenca + RADI, soft. MS bi mogao malo relaxati keyeve za 8micu, to bi pomoglo kućnim juzerima, ali oni su već ionako na free-7nu. Ostaju oni drugi, koji je koriste OS zato jer piše ultimatedišn ili je jučer osvanuo na seedu, nego jednostavnost i dugovječnost aktivacije + radi. Tamo gjde je potrebno nešto novije kao java8 ili dx11 ionako XP ne konkurira, pa time neće ni postojati razlog za tranziciju (jer ni dosad taj razlog tom postotku korisnika nije bio bitan). MS opet puca na pogrešnu metu, tj PR misli da se pamfletima osvajaju postotci tržišta. Kad se (ako) pojavi with Bing, koji neće ispod haube imati killswitch, tad možda. Do tad OS koji radi, zvali ga mi linux, XP ili paradajz.. ostaje.

 

marsovac zemaljski kaže...
Envy kaže...

Migrirali bi korisnici sa XP i na 7 da im hardware omogućava isto. Većina ljudi koje znam koriste XP jer nemaju adekvatan hardware da nadograde sustav a velika većina niti novaca da kupi novi računar, i ako se nekako dočepaju neke love, prvo će se 'tabletizirati' u većini slučajeva jeftinim 7-8" kineskim tabletima. Puno je faktora u igri ali jedan je najvažniji:

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

ne znam čemu mu dajete minuse, microsoftovi plaćenici?

win7, 8 i 10 traže iste hardverske specifikacije, dok xp zahtjeva puno puno manje, i zašto bi meni cijeli operativni sustav trzao samo zbog glupe microsoftove ideje.

isto kao što nikad neću prihvatiti win8, nek oni izmišljaju sebi, ali ja to neću koristiti.

 

i za kraj, nije svima u cilju kupovati računalo radi novih windowsa, sjetite se da živite u hrvatskoj i da van bug foruma ima ljudi kojima je kompjuter zadnja stvar na koju žele dati novce

 

-prvo kraj, brže je.. ali vidi, ovo je bug forum, dakle ti si zalutao. btw, ljudima su računala kao i mobitel postali nezamjenjivi-neophodni, pa makar to bilo i samo za face, da ne spominjemo plaćanje računa, eDokumenti, škole.. itd. banalni skype je dovoljan razlog za nekog tko nema novac za tel.poziv npr Kanada-Australija..

Pa dalje s novcem i requirementsima, P3-733 je star koliko? Koliko dugo može raditi neka MBO, napajanje.. uz to, ništa od gore nabrojanih stvari ne možeš ni pokrenuti na takvom HWu, dakle i ako je ispravan, beskoristan je. Tad ili mibitel-tablet ili noviji PC-HW.. pa nestane tvoj argument, jer btw i na spomenuti PC se može instalirati OS, .. ali što s OSom? Gledati ga?...

Imaš svoj stav, mišljenje.. ali to ne znači da je nepogrešiv, nasuprot, presubjektivan si i mjeriš svijet (tuđe potrebe) svojim rukama.. griješiš i griješti ćeš, dok se ne prilagodiš svijetu, ne on tebi. NHF.

pa sad kraj od početka, minusi? kao TD na envyjev post? Evo, ja ga ne dajem, mada se ne slažem. Pošto se u TU/TD ne vidi nick, to radim tako, jer uvjek treba argumentirati. .. a tvoj argument je..? (zaboravio sam, što).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 12:51 (ihush).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Byron kaže...

Svi bankomati imaju XP, prelazak na 10tku na njima baš i nije jednostavno... 

Nisu baš svi na XP-u, ima ih dosta na sedmici.

ihush kaže...

-nije HW, jer je već pocrkavao, nego licenca + RADI, soft.

Pa ni nije tako puno hardvera crklo kojem je jedina opcija XP.

A što je najbolje XP je većini dovoljan, sve što je većini usera vulgaris bitno radi na njemu, razloga za prijelaz je jako malo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
marsovac zemaljski kaže...

i za kraj, nije svima u cilju kupovati računalo radi novih windowsa, sjetite se da živite u hrvatskoj i da van bug foruma ima ljudi kojima je kompjuter zadnja stvar na koju žele dati novce

 

Pa kakve veze oni uopće imaju sa ovime???

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Old Iggy kaže...
..

Pa ni nije tako puno hardvera crklo kojem je jedina opcija XP.

A što je najbolje XP je većini dovoljan, sve što je većini usera vulgaris bitno radi na njemu, razloga za prijelaz je jako malo.

uf.. dalo bi se natezati.. i da, čak nije toliko crklog, koliko beskorisnog ili neispaltivog za popravak.

-opet, tko to može KORISTITI? Perica i Štefica? Perica 'oče igre, FC4, Štefica mora predati GOP... što oni mogu na P3 (čak je sporedno što je gore XP, da je gore i neki čudotvorni linux koji radi po duhu svetom)? .. nema supporta, nema npr ie11, dx11, java8 (koja btw je već u travnju trebala biti .. ali srećom lopovi su prolongirali) itd..

-dakle, što možeš na takvom HWu (sporednije XP ali i to), a da nije usko npr CNC+acad10 s floppya koji tokari nadgrobne ploče ili spomenuti bankomati itd..

Kućni juzer ili poslovni jednostavno nemaju izbora. Osim igrati tetris, NFS5, Doom, tokariti, ...korištenje, ne OS+HW je kriterij a to je za 90% povezano s gore nabrojanim polugama, kojima možemo pridodati antiviruse, MSO, fisklaizaciju itd itd..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
odjavljen
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Friday kaže...

Pa kakve veze oni uopće imaju sa ovime???

Našli se ovi XP evanđelisti... Ista situacija kao i kod izlaska Viste, 7, 8/8.1... Uvijek jedno te isto.

 

Tko misli kupiti nove Winse, kupit će, tko ne misli, neće. Nisam vidio do sada da po vani šeće grupa naoružanih MSovaca i tjera ljude da instaliraju nešto novije.

 

A kao i do sada, u RH je glavni uzrok svemu tome piratluk. Vista se nije dala samo tako crackati (rearm, KMS), Win7 isto (loaderi su došli kasnije) a za Win8.1 isto ide KMS koji je prosječnom hrvatu prekompliciran.

My name is Legion... For we are many!
16 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
ihush kaže...
Old Iggy kaže...
..

Pa ni nije tako puno hardvera crklo kojem je jedina opcija XP.

A što je najbolje XP je većini dovoljan, sve što je većini usera vulgaris bitno radi na njemu, razloga za prijelaz je jako malo.

uf.. dalo bi se natezati.. i da, čak nije toliko crklog, koliko beskorisnog ili neispaltivog za popravak.

-opet, tko to može KORISTITI? Perica i Štefica? Perica 'oče igre, FC4, Štefica mora predati GOP... što oni mogu na P3 (čak je sporedno što je gore XP, da je gore i neki čudotvorni linux koji radi po duhu svetom)? .. nema supporta, nema npr ie11, dx11, java8 (koja btw je već u travnju trebala biti .. ali srećom lopovi su prolongirali) itd..

-dakle, što možeš na takvom HWu (sporednije XP ali i to), a da nije usko npr CNC+acad10 s floppya koji tokari nadgrobne ploče ili spomenuti bankomati itd..

Kućni juzer ili poslovni jednostavno nemaju izbora. Osim igrati tetris, NFS5, Doom, tokariti, ...korištenje, ne OS+HW je kriterij a to je za 90% povezano s gore nabrojanim polugama, kojima možemo pridodati antiviruse, MSO, fisklaizaciju itd itd..

Ogromna većina tih XP-a vrte osnovne poslovne aplikacije bez ikakvih problema i jedini realan problem je održavanje - nitko ga ne želi ugovoriti ako je pred istekom.

IE, DX, java, slične stvari - njima je sve to bitno k'o i kravata na kravi.

15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10

+ nastavak na Sum..

podsjetnik, kako je MS odlukom (ne nemogućnošću) onemogućio nadogradnju s XPa na 7, upravo zato da bi se Vista prodavala (godinu prije dolaska 7 na police). Sad rade obrnuto.

Ispada da se prema XPu (i 7) odnose maćehinski kao da su konkurencija. I dalje, postojeći korisnici kojima sys radi (koliko 15-tak %?) ako nemaju razlog za promjenu, neće mijenjati, da su imali jučer razlog, jučer bi promijenili. Sutra.. tko zna, možda, ali za sad nema logike jer tom krugu korsnika nije kriterij jednak kao Perici&Štefici (oni moraju). Cijena je manje bitna (kao bankama), KMS možda..

 

Old Iggy kaže...
..

Ogromna većina tih XP-a vrte osnovne poslovne aplikacije bez ikakvih problema i jedini realan problem je održavanje - nitko ga ne želi ugovoriti ako je pred istekom.

IE, DX, java, slične stvari - njima je sve to bitno k'o i kravata na kravi.

 

-da, ali to nisu Perica&Štefica.. soft je samo soft, može raditi na bilo kojoj platformi. ... ako je to stabilno danas, neće sutra doći do tranzicije na (kako sad nazivaju) win10.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.12.2014 13:11 (ihush).
13 godina
neaktivan
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Friday kaže...
Envy kaže...

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

 

Bez obzira na OS - šta danas možeš sa takvim strojem? Ništa!

 

Uostalom, zašto se nadogradnja hardvera za nove windowse smatra nekim super-skupim pothvatom? Kupiš si odličnu polovnu dual core (možda čak i quad) mašinu za dosta memorije za manje od 1000 kn. Čak i za manje od 500 kn možeš naći solidne strojeve.

Pa eto ja sam na samo malo bolji stroj(piii dvoptocesorski sa gigom rama) stavio lightweight linux dustru i uredno mogu na web,mail,čak i vježbati programiranje...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Sum_of_all_fears kaže...

I nekim čudom pokreneš windowse ali ti se onda sruši Chrome/Flash/antivirus... OS nije sam sebi svrha.

 

 

Ja znam da kada se tek pojavio Windows 8 bilo je takmičenje u tome tko će sa manje memorije dići OS. Rekord je bio sa 32MB RAM-a, (progooglajte bila je i vijest na Bugu) iako neupotrebljiv iz te informacije se može dosta toga izvući. Prije svega Windowsi 8.x (10) su kud i kamo hardwerski manje zahtjevniji od 7, od Viste da i ne govorim. To je presedan u pravljenju OS-a iz Redmonda, što automatski znači da ja na 6 godina staroj kanti (Vidi Moj PC) moguće vrtiti Windows 10 (Pogledajte tamo u Windows 10 dojmovi i problemi, bio mi je nativan OS više od mjesec dana dok ga zadnji Build nije totalno uništio) bolje nego XP/Vista/7.

 

To što MS ne da, da se OS instalira na CPU ima koj ne podržavaju one MMX, ND extenzije je mislim stvar politike same firme (sjetite se virusa Blastera), a mnogi možda imaju i sasvim dovoljoan CPU ali eto nema te funkcije.

 

OS nije sam sebi svrha tačno zato o tome pričm na odgovor kolege Fridaya...

Friday kaže...
* * *

 

(1) Bez obzira na OS - šta danas možeš sa takvim strojem? Ništa!

 

(2) Čak i za manje od 500 kn možeš naći solidne strojeve.

... (1) dakle jedan takav stroj (pomenuti Pentium 4) radi već 3 godine u mojoj garaži, koja je spojena sa ljetnjom kuhinjom. Dakle šta mogu sa takvim strojem: paaaa.. slušati muziku, pokretati youtube (narano u max 420p što je i dovoljno za monitor na koji je nakačen) surfati Internetom, što je još bolje, itekako mi je pomogao da zamjenim turbinu na motoru kao i NoX sistem koga zanima ovo je stranica http://bmwfans.info/parts-catalog gdje svaki BMW imate do u žicu i u šaraf rastavljen. Zapravo da budem isrken svako malo se tu raspali roštilj čak i u ovim zimskim danima, jedu se sušene kobasice, prži se carsko meso itekavo veselje + konektovan sam preko web Outlooka sa FB-om te Skypom (moj telefon nije 'pametni' telefon). Dakle šta taj stroj radi, pa čak i projektuje u Sketchupu neću dalje pričati.. toliko o tome da radi Ništa! Bez njega bi 'kreča' 20 godina stari radio i svi bi se žalili na bilo koju radio stanicu. 

 

(2) U potpunosti se slažem sa tobom. nikada jeftinije hardwerske konfiguracije nisu bile. Nekada predmet snova GTX 8800 (naslovnica BUG-a je krasila sa rečenicom "Najbrža grafička kartica na svijetu") sada se može kuiti za 200 kuna... ali problem je što ja znam ljude koji nemaju ni tih 1000 kuna za PC, pa se upravo voze XP-om na gore spomenutim konfiguracijama.

 

PS: Zaboravih spomenuti još jedan stroj koji imam, ovoga puta gore slabije spomenuti Pentium 3 na 733MHz, i zamisli šta on radi?Ima instaliranu Haupaggeovu TV karticu i sasvim uredno mi služi kao TV + ima i on i Skype i Chrome i Winamp i MPC-HC pa čak i Photoshop CS1 

 

marsovac zemaljski kaže...
* * *

 

i za kraj, nije svima u cilju kupovati računalo radi novih windowsa, sjetite se da živite u hrvatskoj i da van bug foruma ima ljudi kojima je kompjuter zadnja stvar na koju žele dati novce

Ja samo mogu dodati daj bože da živim u HR, ali ne živim ni tu nego u BiH, i ne žalim se ali poznajem jako jako puno ljudi, pretežno mladih bračnih parova koji faktički žive na kredit, i zaista kupnja novog PC je premet želja istih ali mogučnost nije čak ni stvar izbora.

 

Tako neki dan, imformatičar starog kova, čovjek u kasnim 40-tim ili ranim 50-tim godinama, spustio me je na zemlju poprilično (nakon što sam ju počeo da brojim šta teba da kupi i kako to sada više nije skupo kao što Friday kaže) kada mi je rekao "ja jedva skupim djeci za mjesečnu kartu". Dakle fanatsy je jedno RL sasvim druga stvar.

15 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

Mene samo zanima hocemo li mi vlanici 8.1 besplatno dobit 10-ku. To se pricalo u par navrata.

Battlefield is the Best, fuck the rest!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Envy kaže...
..
kupi i kako to sada više nije skupo kao što Friday kaže) kada mi je rekao "ja jedva skupim djeci za mjesečnu kartu". Dakle fanatsy je jedno RL sasvim druga stvar.

to ne smije biti argument.. tj jednako kao što netko ima za Ferarija netko nema za Fiću. Što npr s internetom kao preduvijetom? PC+SW se može donirati npr, ali troši struju i potreban je internet, što tad ako osoba nema ni za žarulju.. Pogrešna tema, nešto što nebi trebalo ni postojati.

(o instalaciji na 32MB neću, probaj, hint može s 64-92MB, pa nakon tog ukloniš da ostane samo 32MB, ali probaj pa nam javi...)

 

acarnoje kaže...

Mene samo zanima hocemo li mi vlanici 8.1 besplatno dobit 10-ku. To se pricalo u par navrata.

-ako promjene naziv, (trenutno kao win-10) tad su šanse manje, ako ga nazovu 8.2 tad 100%.

-dodatno, MS može uvjek bilo što dati for free, ili bagatelno, kao što je bilo za win8 i manje od 100kn (tu se ne računaju kupljena OEM računala koje su imale bonove za win8.. što je btw bilo za formalno drugi-stariji OS). To ovisi o njihovoj trenutnoj odluci (jer i reklame koštaju, u kampanji za 8 je potrošeno 1.6-2 milijarde$).

-neovisno, već postoji free.. mada nije baš jasno, ... naravno ne za tebe nego za OEMe ali čudni su i nepredvidivi puti nebeski internetski.. obično se nađe.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

ne želim vrijeđati ikog, ali aj uključite mozak malo,

ja nisam ovdje zalutao već govorim u ime svojih roditelja i sličnih zbog kojih bi ja trebao kupovati novo računalo, samo zato što microsoft se sjetio neke stvari ukinuti, i neke korisnike zakinuti.

ja osobno koristim windows 7 na računalu koji je sposoban to pokrenuti, ali ne pada mi napamet dati minimalac za novo računalo samo zbog microsofta i njihovih ideja.

 

e sad, ja znam da ovdje ima bogataša koji moraju imati sve najnovije, ali ako te hardware onemogući onda nemaš ni smisla koristiti OS na kojem ti ništa neće raditi kak spada.

da microsoft napravi win10 na sustavu na kojem vrtim xp, sutra prelazim, ovako microsoft pojedi sadržaj wc-a

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
ihush kaže...
Envy kaže...
..
kupi i kako to sada više nije skupo kao što Friday kaže) kada mi je rekao "ja jedva skupim djeci za mjesečnu kartu". Dakle fanatsy je jedno RL sasvim druga stvar.

to ne smije biti argument..

To je argument. Ne samo fizičkim već i pravnim osobama.

Što misliš zašto je još toliko firmi (ili pak prije spomenutih bankomata) na WinXP?

15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
ihush kaže...
Envy kaže...
* * *

(1) to ne smije biti argument.. * * *

(2) (o instalaciji na 32MB neću, probaj, hint može s 64-92MB, * * *)

 

* * *

(2) -ako promjene naziv, (trenutno kao win-10) tad su šanse manje, ako ga nazovu 8.2 tad 100%.

* * *

(1) Pusti tu priču, čitam tvoje kometare mjesecima (nema govora priznajem potkovan si znanjem) ali u jednu ruku malo i bahato se ponašaš, da nekažem "ja sve znam" ili "ja sam direktor svemira". Šta sada ja kao energetičar trebam govoriti ljudima pređite svi na uređaje sa A+++ razredom i umjesto 70 KM za struju dolazit će vam 30 KM (odmah za novac koji će uštedjeti svake godine mogu kupiti novi PC) kada isti ti ljudi jedva imaju za popravak jednog od tih uređaja (primjerice frižidera starog 15 godina).

 

Govorim ti šta mi ljudi iz stvarnog života pričaju..  mani se popovanja, svi mi zanmo da i HR i BiH mogu biti nove Švicarske, nismo mi glupi ljudi, ali zašto nismo i zašto nam je ovakva stopa nezaposleonsti kao i platežna moć ostavljam ti (vam) da razmišljate.

 

(2) Ne želim da probam, htio sam istaknuti da to mogu Windowsi 8 ali ne može Vista/7. Uostalom o energetsokj efikasnosti 8-ce uvjeri se sam tako da kupiš si onaj uređaj za mjerenje potrošnje struje pa na isti instaliraj Windows 7 pa onda 8. Meni PC radi 24/7/365 i primjetio sam da mi je račun za struju od 5-10 KM manji.

 

(3) Naziv će sigurno biti promjenjen i to vjerojatno u Windows 10 jer zadnji Build nosi kernel verzije 6.4 dok onaj procureni nosi oznaku 10.0. A za cijenu nadogradnje mogu reći da ne zanm, logka mi je da će možda, ali samo možda biti free za 8.x ali nikako ne i za Vista/7, ali opet kažem to je neka moja logika.

 

Dakle još jednom kažem stvarnost je jedno realnost sasvim druga pa stvar u mom slučaju to bi bilo ovako:

Stvarnost je: tablet Prestigio, na terasi Pentium 3 kao TV, u garaži Pentium 4 (moj pravi računar ću izostaviti) kao neki multimedijalni centar.

A Želje su sledeće: Na terasi Smar TV od minimum 50" i to onaj za malo teže uslove, u graži onaj Panasonicov 22" inčni tablet a ovaj Prestigio zamjeniti za Lenovo Helix gen 2 11,1" tablet hybrid po meni trenutno najbolji na svijetu.

l.p. 

16 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Envy kaže...

Migrirali bi korisnici sa XP i na 7 da im hardware omogućava isto. Većina ljudi koje znam koriste XP jer nemaju adekvatan hardware da nadograde sustav a velika većina niti novaca da kupi novi računar, i ako se nekako dočepaju neke love, prvo će se 'tabletizirati' u većini slučajeva jeftinim 7-8" kineskim tabletima. Puno je faktora u igri ali jedan je najvažniji:

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

A ja bih voleo da vidim taj računar da radi bilo šta korisno, inače je totalno nebitno koji OS koristi. 

 

Takve smo imali u Računskom centru fakulteta pre 10 godina (Win XP, Athlon 1GHz i 256MB RAM-a), i i tada je 256MB RAM-a bilo bedno: otvoriš jedan .doc, jedan .pdf i 5 browserskih tabova, i on kreće da swapuje kad uradiš Alt+Tab. I ne, nisu bili puni virusa, nego ti XP+driveri (pre svega za grafičku)+antivirus u startu pojedu skoro sav RAM. A danas je samo još gore, današnji web je za te mašine procesorski zahtevan (o RAM-u da ni ne pričamo, samo otvorite Task Manager). Nedavno mi je prijatelj rekao da je najzad nagovorio roditelje da bace stari P4 i da počnu da koriste laptop koji im je kupio. Ljudi su se preporodili, iako su, kao strpljivi penzioneri, nezahtevni korisnici, a računar im je imao "čak" 768MB RAM-a. Realno, od tih starudija se danas jedino može napraviti NAS od 20GB, ako to ikome treba.

15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Ivan(4) kaže...
Envy kaže...

* * *

 

Volio bih Vidjeti Windows 10.0 pokretan jednojezgrenim Pentium 4 od 1.6 GHz sa 256 MB RAM-a ili Pentium !!! na 733 MHz i 192 MB RAM-a.

A ja bih voleo da vidim taj računar da radi bilo šta korisno (1), inače je totalno nebitno koji OS koristi (2). 

 

Takve smo imali u Računskom centru fakulteta pre 10 godina (3) (Win XP, Athlon 1GHz i 256MB RAM-a), i i tada je 256MB RAM-a bilo bedno: otvoriš jedan .doc, jedan .pdf i 5 browserskih tabova (4) , i on kreće da swapuje kad uradiš Alt+Tab. I ne, nisu bili puni virusa, nego ti XP+driveri (pre svega za grafičku)+antivirus (5) u startu pojedu skoro sav RAM. A danas je samo još gore, današnji web je za te mašine procesorski zahtevan (o RAM-u da ni ne pričamo, samo otvorite Task Manager). Nedavno mi je prijatelj rekao da je najzad nagovorio roditelje (6) da bace stari P4 i da počnu da koriste laptop koji im je kupio. Ljudi su se preporodili, iako su, kao strpljivi penzioneri, nezahtevni korisnici, a računar im je imao "čak" 768MB RAM-a. Realno, od tih starudija se danas jedino može napraviti NAS (7) od 20GB, ako to ikome treba.

Ne shvataš poentu, ne mislim bukvlano stavljati Windows 10 na P3 na 733 MHz, ALI, ako to bude moglo (P3 je extreman primjer, P4 sa 512 MB bi bio dobar) to će biti pokazatelj dobrog posla ljudi u Microsoftu, ali buduči da je tema odavno skrenula sa pravog puta da tako i nastavimo...

 

(1) Radi korisno, na terasi služi kao TV i radio prijemnik (i opet starcima Skype bitan i on radi) a u garaži za Multimediju i gore spomenuti servis sa BMW-a

(2) Bitan je OS. Jer 15-tak + godina stara hauppageova TV kartica ima drivere samo i samo za XP i niti jedan drugi OS.

(3) To jesu 10 godina stare kante ali koje sada imaju svoje mjesto u kući i najmanje smetaju tako da dok ne dobiju zamjenu radit će zašto su namjenjeni.

(4) Naravno, da ne pokreće na njemu Office 2010/13 (mislim da se isti i ne mogu instalirati na XP-u) + Chrome sa par tabova + antivirus + bla bla. Pogledaj svrhu PC-a da ne ponavljam.

(5) Ta dva računara nemaju antivirusa, jer nemam potrebe za istim (ne ubacuju se strani USB stickovi) + svaki koji instaliram prepolovi mi performanse račuanra.

(6) Roditeljima sam uzeo 10,1" Acer tablet, spojen HDMI kablom na 42" LCD + imaju Bluetooth tastaturu i miš (mada rijetko koriste) i takav tablet bez problema vrti 1080p video + Chrome sa 5-6 tabova + Skype + Viber + Moon Reader.. ne žele računar sa ovim su i prezadovoljni.

(7) Jedino što se sa takvim računarom ne treba praviti jeste NAS, jer imati NAS koji troši 200-300w je van svake pameti, pogotovo ako se uzme u obzir potrošnja diskova (današnji TB-jtni HDD-ovi troše oko 8W) tako da je to jako jako glupa ideja + na takvim računarima nemaš SATA konektora a čak da i ugradiš PCI SATA kontroler takav računar teško da može baratati sa primjerice par 2 TB HDD-ova, barem ne u smislu da vam isporuči enke performanse.

 

Ispravka: Pentium 3 ima 256 MB RAM-a (128+64+64 DIMM) a Pentium 4 768 MB (512 + 256 DDR), sjetio sam se da sam postepeno nadograđivao.

 

Dakle, ako nisi sposoban da vidiš gdje bi Pentium 4 mogao imati primjenu, ne vidim razloga da uopće dižeš ruku i nešto kometarišeš.

 

15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
Old Iggy kaže...
..

To je argument. Ne samo fizičkim već i pravnim osobama.

Što misliš zašto je još toliko firmi (ili pak prije spomenutih bankomata) na WinXP?

-dali OS-app radi ono što korisnik (mali ili firma) treba, osnovni kriterij. Da npr ubacimo linux kao free.. tad bi kriterij bio što? Cijena? Ako neki bench mjeri FPSove koja kofiguracija ima veči score ta je pobjednik, cijena je odvojeni argument.. nebitan ako je primarni ''dali radi'' (što ugl pokopa free linux distre).

-izvlačenje extrema, socijalna situacija.. to nema posebne veze s MS OSom, nadogradnjom, kompatibilnosti i hrpom iznensenih tvrdnji. Ima samo s platežnom moći... a zašto kažem da to 'ne smije biti argument'? .. jer kućni korisnik plaća licencu za OS? Školarac? .. ni promil. A govorim o 'prosječnom useru, prosječnih želja, ne meni-tebi i posebnim slučajevima npr bralica za slabovidne...

-.. paradox, banke plaćaju extra MSu za support. Ili se ne razumijemo (ugl sam ja kriv) ili ... probat ću pojednostaviti, banke su već platile OS-XP, banke već imaju plaćen 7-8.. ali jednostavno žele (njihovi razlozi) i dalje XP i to ne zbog uštede na licenci.. nasuprot, plaćaju dodatan support. (banka možda uštedi na HWu, ali to nema veze s ovom pričom, pogotvo ao se uzmu u ubzir i bajke o 32MB i korisnom radu na 10god starom računalu...). Banke mijenjaju HW u ciklusu, 3-5g, bace ga ili doniraju... dvostruko jače nego spominjani PC, na kojem bi normalno radio i najnoviji OS. Tako da njima nije cijena HW tj klasičnog PCja problem, bankomati su nešto drugo...

 

Envy kaže...
ihush kaže...
Envy kaže...
* * *

(1) to ne smije biti argument.. * * *

(2) (o instalaciji na 32MB neću, probaj, hint može s 64-92MB, * * *)

 

* * *

(2) -ako promjene naziv, (trenutno kao win-10) tad su šanse manje, ako ga nazovu 8.2 tad 100%.

* * *

(1) Pusti tu priču, .. "ja sve znam" ili "ja sam direktor svemira". ..

-a gle, problem je što jedini sve znam.. i jesam bahat. Ima to veze i s gripom, pa mi se neda lagano objašnjavati (ljudima koji ipak nešto znaju..), šaka tableta mijenja percepciju, probaj.. boje su malo čudne ali ostalo je super.

-npr nabacuješ argumente i tad nekih 32MB je tvrdnja za što? Na forumu ima više korisnika koji imaju 32GB nego 32MB. Besparica nije tema, plaće.. ne kukam nego govorim o OSu. Pa tad npr dali si pokušao instalirati na 32MB? Pokušaj... trik je da ni install ne prolazi, tj nakon instala možeš ostaviti samo 32 i bootati OS, to je recimo sve što možeš. To je dokaz čega? Upotrebljivosti nije. Odluči, ili argumentiraš besparicom-cijenom, ili teh.podacima. Ja bi o podacima. Pa se opet pitam, koji kućni korisnik kupuje OS? Govorimo o softwareu. Dok istovremeno svi kupe PC (ili ga dobiju), nije free... za skunuti s neta. Bahatost? Da, ja takvo računalo ne poklanjam djeci koja nemaju za kruh, tad im kupim kruh. Dok računalo bacim i složim jače (ili navučem donatore..). NE uvjeravam tu djecu, da će biti sretna ako ne mogu na face, ako nemaju đifors, ako ne mogu igrati .. nit obečavam kerumima da će čudo tehnike AT-286 iz 80te vrtjeti sve njihove cloudove.. nisam Isus, nisam političar. Samo umjereno bahat, jer mi je dosta proljeva i lažnog sentimenta. Ako je za siromašne tad je dobra i S3Trio s 256KB za igranje... jer što će im igre kad nemaju ni struje ni kruha. Banke pak s druge strane imaju novac, bilijarde.. i još će platiti MSu za support, (a nemaju za noviji HW kojeg već bacaju?).  Dali novac treba biti argument u temi OS-kompatibilnost, potreba.. i želje MSa da i posljednjih (? koliko) 15% prisilno prebace na noviji OS. To je interes korsinika ili MSa? LOL. Ako je do sad radio, (kao što kaže iggy), radit će i danas.. možda i sutra i takav će promijenti OS kad to njemu odgovara ili kad mora, ne zato jer to propagira MSov PR koji želi tih 15%.. s 'pogrešnog' OSa. (čak paradoxalno, kao da bi MS bio sretniji da je to DE-linux, nego njegovo siroto čedo XP.. uskoro i 7). Kao i MSovoa odluka da omogući nadogradnju s XPa, koju je namjerno onemgućio u slučaju Sdmice. Kako taj detalj upada u ovu priču ako se uzme da je i dalje isti HW s kojeg bi se nadograđivalo?

Imam sve raspoložive/dostupne OSeve (govorim o rasponu od cca +30g skupljanja + net), ne govorim sad o najlegalnijim izvorima, koristit ću onaj koji mi radi ono što trebam, ne onaj koji MS milsi da mi treba, mada i oni znaju da je stvar u (njihovom) interesu, ne u mom 'trebanju'.

-gladni? nek jedu kolače. MS to ne radi zbog njihove gladi, nit ja to mogu kvalitetno riješiti (lokalno-globalno). Možda ovakva rečenica bude razumljivija, siromašni će izlaskom win-10, biti jednako siromašni, usprkos uber-fičeru kao mogućem upgradeu s XPa na 10godišnjem PCeku. B.Gates pomaže, MS ne, MS je korporacija koja ima svoje interese..

 

Ivan(4) kaže...
..

A ja bih voleo da vidim taj računar da radi bilo šta korisno, inače je totalno nebitno koji OS koristi. 

--

da. Smisao PCja je da radi (ono što je korisniku potrebno). Sve ostalo su dodatne opcije, koje se mogu birati samo ako je osnovna funkcija zadovoljena.

npr od nove godine, više nema u prodaji win7 (osim zaliha), pa sad dal je stvar izbora, cijene ili odluke vlasnika (i njegovog interesa).

 

možda i potrebno dodati, win8 je odličan OS. (btw, svaki OS je odličan).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
ihush kaže...
* * *

 

Envy kaže...
* * *

* * *

* * *

* * * šaka tableta mijenja percepciju, probaj.. boje su malo čudne ali ostalo je super.

* * *

Ne želim, vidim...  l.p. i sretno ozdravljenje

13 godina
offline
S XP-a direktno na Windows 10

Morate uzeti u obzir da MS ne gleda samo hrvatsku stvarnost. Netko nema za novi PC koji će pokretati Windows 10, ali opet, jako puno korisnika već ima dovoljno jaka računala. U svakom slučaju, niti jedni, niti drugi nisu zakinuti. Slabi uređaji imaju XP koji radi pouzdano, a oni koji imaju mašine, dobivaju adekvatan softver, ne znači da moraju biti zapostavljeni ako neki Štef ne može kupiti i7...

R.I.P. Tito Vilanova 25.04.2014. | Mes Que Un Club
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: S XP-a direktno na Windows 10
david7 kaže...

Morate uzeti u obzir da MS ne gleda samo hrvatsku stvarnost. Netko nema za novi PC koji će pokretati Windows 10, ali opet, jako puno korisnika već ima dovoljno jaka računala. U svakom slučaju, niti jedni, niti drugi nisu zakinuti. Slabi uređaji imaju XP koji radi pouzdano, a oni koji imaju mašine, dobivaju adekvatan softver, ne znači da moraju biti zapostavljeni ako neki Štef ne može kupiti i7...

 Samo dok još ljudi koriste XP će se u mmeđuvremenu otkrivati sve više sigurnosnih rupa...

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice