YouTube dobio podršku za HDR

poruka: 16
|
čitano: 3.382
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "YouTube dobio podršku za HDR".
16 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

isprobao jos jucher ! super izgleda 

Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube dobio podršku za HDR
4mal kaže...

isprobao jos jucher ! super izgleda 

 

na smart tv-u? jel se updateao youtube? da li ima neka oznaka dok se playa (kao kad piše hd, 4k...) tako da se sigurno zna da je riječ o hdr-u?

PSN - darklydexter
15 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

Lijepo je to, bogate boje i sve...ali ova fotka sa ovim "klaunom" (iako to nije klaun) jer baš zavaravajuća.

Ispada kao da se želi prikazati da će boja biti kud i kamo bolja i realističnija na HDR monitoru nego na onom koji to nije.

 

Vjerujem ja da su boje bogatije, da je to sve živahnije....iako i to varira jer ako je onaj tko montira radio neki grejding na materijalu onda ni boje neće biti "realne".

Evo ispod fotka kako to prikazuje monitor star par godina koji je dobro da je LED a kamoli HDR.

origin: mrxa
 
5 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: YouTube dobio podršku za HDR
mrxa1 kaže...

Ispada kao da se želi prikazati da će boja biti kud i kamo bolja i realističnija na HDR monitoru nego na onom koji to nije.

Klasicni marketing BS ;)

 

Jednom sam na nekom (Sony Bravia) promo DVD-u dobio video klip u kojem prikazuju "razliku" izmedju DVD-a i Blu-ray-a...

 

Naravno, doticni DVD medij sam vrtio na DVD playeru... Spoiler alert "Blu-ray" sample je imo "bolju" sliku 

 

Tako i ovdje, pokazuju kako HDR monitor ima bolje boje od non-HDR monitora... dok ja, ti i vecina drugih gledamo sve to na non-HDR monitoru :D

16 godina
offline
Re: YouTube dobio podršku za HDR

pise 4k i drugacije zivlje izgleda nego preko kompa + u postavkama mi digne brihtnes na max u film modeu 

12 godina
offline
Re: YouTube dobio podršku za HDR
mrxa1 kaže...

Lijepo je to, bogate boje i sve...ali ova fotka sa ovim "klaunom" (iako to nije klaun) jer baš zavaravajuća.

Ispada kao da se želi prikazati da će boja biti kud i kamo bolja i realističnija na HDR monitoru nego na onom koji to nije.

 

Vjerujem ja da su boje bogatije, da je to sve živahnije....iako i to varira jer ako je onaj tko montira radio neki grejding na materijalu onda ni boje neće biti "realne".

Evo ispod fotka kako to prikazuje monitor star par godina koji je dobro da je LED a kamoli HDR.

 Baš to..

Ne kažem da HDR tehnologija(10+bit. paneli/matrice)ne pridonosi boljoj i živopisnijoj slici,zasigurno ima prednosti,samo sam mišljenja da nije to sada neka drastična promjena u udonosu na tv/mon. sadašnjice(led./ips. 8bit.,pa čak i boljih 6bit. panela).

Evo npr.,baš sam odvrtio onaj prvi video,i meni to sve predivno i "živahno" izgleda na 2k./ips. mon.

Baš bih volio vidjet u živo(rela-time)usporedbu svojeg mon. s nekim mon/tv. s hdr-om..

16 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

evo par slika

 

bdw chekiraj i ovo ali skini fajl i streamaj ga na telku 

 

non hdr ce prikazat sliku presvjetlu i ispranu

 

dok entyr hdr i premium ce prikazat u hdr-u

 

zato skini i pokreni kako sam napisaoo ako telka procita fajl tj hdr meta podatke

 

onda imas hdr telku

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 16:38 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
YouTube dobio podršku za HDR

meni to sve isto.. malo drukciji kontrast..  

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

jaca i preciznija boja bolja crna i lokalno zatamljenje + dinamicki kontrast 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

i tu skini ima hrpa 4k clipova isto pokrenut kao stream 

 

http://demo-uhd3d.com/categorie.php?tag=hdr

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
YouTube dobio podršku za HDR

Da li su trenutno dostupni samo promotivni clipovi ili ima i nekih emisija, dokumentaraca gdje se ne isiče važnost hdr-a. U tim promotivnim clipovima mi slika nikad ne djeluje realno, previše naglašavaju ono što reklamiraju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: YouTube dobio podršku za HDR
4mal kaže...

jaca i preciznija boja bolja crna i lokalno zatamljenje + dinamicki kontrast 

 kakve su ti postavke dinamickog kontrasta i smart led-a? ja sam sad stavio dinamicki na medium a smart led na high (lokalno zatamnjenje). To mi se na ovim hdr videima cini ok, ali na filmovima mi smeta kad reagira i na titlove.

PSN - darklydexter
16 godina
moderator
offline
YouTube dobio podršku za HDR

Skinuo sam prvi video iz liste i ubacio ga u Premiere. Video kao takav je standardni 8-bitni 4:2:0 i pazilo se da nema clippinga (preeksponiranog i rezanja crne), što će reći da je dinamički raspon zgnječen u standardnih 8 bita (a time je tonalitet ponešto oštećen), te da televizor jednostavno mora sliku prikazati s puno većim kontrastom i zasićenjem.

 

Kad se gleda na YouTubeu na PC-u, YouTubeo player jednostavno jako nafrlji kontrast i drastično nafrlji boje.

 

Trebalo bi se vidjeti baš uživo na HDR televizoru. Ovo kad se gleda na YouTubeu na običnom ekranu izgleda kao da je samo pojačao boje preko svaka mjere.

 

EDIT:

Kad se skine s YouTubea, skine se YouTubeov konvertirani videozapis. Originalni videozapisi bi trebali biti 10-bitni. A eto... To baš treba iskusiti na nečemu što može prikazati 10-bitnu sliku.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:36 (mbaksa).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

ja medium,standard smart led za hdr i super je konbinacija + gama je na 2 i najcrniji ton 

 

kod filmova zato 4k 8/10bit hevc-e gledam bez titla bas zbog toga 

 

 

mala digresija ima kakav 4k addon za kody ..sve kaj sam gledal i nashel je out of order 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 17:35 (4mal).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
YouTube dobio podršku za HDR

baxa sto sam ja napisao gore

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: YouTube dobio podršku za HDR

netflix,amazon prime + yt od danas 

 

bdw ovi 8/10 bit hevc filmovi su 60 mbita! i izgledaju fantasticno 

 

sto je pola manje od orginal 4k-blu raya (ali zanemarivo)

 

frend je dofurao tu x box one s sa par 4k hdr filmova i izgledalo je skoro indenticno ovim ripovima od 50-70gb-a

samo kaj ih ja gledam preko telke direkt 

 

nezelim forsat pc kad mi telka to fino odradjuje 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.11.2016 18:20 (4mal).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice