Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u

poruka: 16
|
čitano: 1.432
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u".
16 godina
offline
Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u

Prije par tjedana sam na nekom tech portalu citao clanak kak se ljudi zale da Apple gasi ipod seriju proizvoda koja se prodaje duplo bolje od tih satova. 

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u

još ih dobro i uvaljuju, s obzirom na to koji je to šuft. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u

Iskreno, ne bih ga nosio ni da mi ga daju badava, niti vidim smisao takvog uređaja kod prosječne osobe.

 

Danas sat služi više kao modni dodatak nego kao nešto bez ćega se ne može.

Za tu svrhu postoje puno ljepši primjerci puno manjih cijena, dok s ovim više izgledaš kao "geek", nešto ko ekipa koja je svojevremeno nosila satove s daljinskim, kalkulatorima... i sličnim pizd*rijama.

 

scientia est potentia
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 11:33 (alien).
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u

"Samo" 20000 dnevno :-)

ili možda ovaj podatak nekom "ANALitičaru" otvori oči: "Apple has managed to sell more Apple Watches in a single day than the number of Android Wear smartwatches sold in an entire year"

 

Ali da, Apple to je ona kompanija koja propada i prodaje gluposti since 1976.

 
1 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
devotion kaže...

"Samo" 20000 dnevno :-)

ili možda ovaj podatak nekom "ANALitičaru" otvori oči: "Apple has managed to sell more Apple Watches in a single day than the number of Android Wear smartwatches sold in an entire year"

 

Ali da, Apple to je ona kompanija koja propada i prodaje gluposti since 1976.

 

Što ti govori ta činjenica, da unatoč tome što su recenzije bile mlake i da na tržištu postoji jeftinijih, funkcionalnijih i ljepših alternativa Apple uspije prodati više nego svi ostali?

Što govori činjenica da unatoč tome što Apple Watch ne donosi apsolutno ništa novo u odnosu na konkurenciju koja je tu godinama ljudi odjednom govore "jesi li vidio Apple Watch, kako kul" (i to u IT sektoru koji valjda prati trendove)?

 

Isto tako ništa ne znači što se Beats slušalice prodaju daleko bolje nego Sennheiserice unatoč očajnoj kvaliteti zvuka i visokoj cijeni - propaganda čini svoje.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.7.2015 14:39 (Chronosus).
14 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
Chronosus kaže...

 

Što ti govori ta činjenica, da unatoč tome što su recenzije bile mlake i da na tržištu postoji jeftinijih, funkcionalnijih i ljepših alternativa Apple uspije prodati više nego svi ostali?

Što govori činjenica da unatoč tome što Apple Watch ne donosi apsolutno ništa novo u odnosu na konkurenciju koja je tu godinama ljudi odjednom govore "jesi li vidio Apple Watch, kako kul" (i to u IT sektoru koji valjda prati trendove)?

 

Isto tako ništa ne znači što se Beats slušalice prodaju daleko bolje nego Sennheiserice unatoč očajnoj kvaliteti zvuka i visokoj cijeni - propaganda čini svoje.

To što si naveo nisu činjenice, već tvoj subjektivni dojam.


1. Beats slušalice, osobno ih više smatram pomodnim dodatkom nego superiornom kvalitetom zvuka, ali isto tako smatram da Sennheiser ima fulanih serija koje su vrlo preskupe za (ne)kvalitetu koju nude (osobno imam SH HD650). Beats ima modela koje su u TOP 10 po zvuku u određenim kategorijama, ali da i puno više modela koji su u TOP 10 najprecjenjenijih slušalica ili najgorih, ali sve su to samo subjektivni dojmovi, ne činjenice kako ti navodiš.
2. Na tržištu po tvojoj subjektivnoj procijeni postoje jeftinije, funkcionalnije i ljepše alternative, ali tržište je po svojoj subjektivnoj procjeni reklo da tvoje subjektivno mišljenje stoji u manjini i nije bitno :-)
3. Konkurencija godinama trpa sve i svašta u svoje proizvode (ne mislim samo na satove) u nadi da će pogoditi "to nešto" što tržište želi, očekuje ili na kraju plaća. Trpaju se nepotrebno višejezgreni CPU-i, ogromne količine memorije, super ekrani s gustoćom pixela da i Mantis škamp ne vidi razliku, itd, itd, ali nitko da pogodi baš "to nešto" izgleda. Kad se ostane bez argumenata i objašnjenja onda se sve naravno pripiše propagandi.

 

Ali, zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati, već svake godine sve više i više povećavati prodaju?
Ok, znam da je idući odgovor da je na svijetu puno budala koje eto kupuju, jer žele biti IN ili što već, ali istina je "voda duboka" :-)

 

P.S. ovo sve nisu činjenice, samo moj subjektivni dojam.

13 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
devotion kaže...
Chronosus kaže...

 

Što ti govori ta činjenica, da unatoč tome što su recenzije bile mlake i da na tržištu postoji jeftinijih, funkcionalnijih i ljepših alternativa Apple uspije prodati više nego svi ostali?

Što govori činjenica da unatoč tome što Apple Watch ne donosi apsolutno ništa novo u odnosu na konkurenciju koja je tu godinama ljudi odjednom govore "jesi li vidio Apple Watch, kako kul" (i to u IT sektoru koji valjda prati trendove)?

 

Isto tako ništa ne znači što se Beats slušalice prodaju daleko bolje nego Sennheiserice unatoč očajnoj kvaliteti zvuka i visokoj cijeni - propaganda čini svoje.

To što si naveo nisu činjenice, već tvoj subjektivni dojam.


1. Beats slušalice, osobno ih više smatram pomodnim dodatkom nego superiornom kvalitetom zvuka, ali isto tako smatram da Sennheiser ima fulanih serija koje su vrlo preskupe za (ne)kvalitetu koju nude (osobno imam SH HD650). Beats ima modela koje su u TOP 10 po zvuku u određenim kategorijama, ali da i puno više modela koji su u TOP 10 najprecjenjenijih slušalica ili najgorih, ali sve su to samo subjektivni dojmovi, ne činjenice kako ti navodiš.
2. Na tržištu po tvojoj subjektivnoj procijeni postoje jeftinije, funkcionalnije i ljepše alternative, ali tržište je po svojoj subjektivnoj procjeni reklo da tvoje subjektivno mišljenje stoji u manjini i nije bitno :-)
3. Konkurencija godinama trpa sve i svašta u svoje proizvode (ne mislim samo na satove) u nadi da će pogoditi "to nešto" što tržište želi, očekuje ili na kraju plaća. Trpaju se nepotrebno višejezgreni CPU-i, ogromne količine memorije, super ekrani s gustoćom pixela da i Mantis škamp ne vidi razliku, itd, itd, ali nitko da pogodi baš "to nešto" izgleda. Kad se ostane bez argumenata i objašnjenja onda se sve naravno pripiše propagandi.

 

Ali, zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati, već svake godine sve više i više povećavati prodaju?
Ok, znam da je idući odgovor da je na svijetu puno budala koje eto kupuju, jer žele biti IN ili što već, ali istina je "voda duboka" :-)

 

P.S. ovo sve nisu činjenice, samo moj subjektivni dojam.

 Ajmo reć da ovaj naslov dobro sumira priču oko Applea:

http://www.theverge.com/2015/7/8/8911731/apple-music-review

 

Isto bi se moglo reći i za Watch

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 11:18 (Chronosus).
14 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
Chronosus kaže...

 Ajmo reć da ovaj naslov dobro sumira priču oko Applea:

http://www.theverge.com/2015/7/8/8911731/apple-music-review

 

Isto bi se moglo reći i za Watch

 A hajdemo postaviti pitanje, a ne prenijeti link s nečijim tuđim mišljenjem. Koristiš li (jesi li isprobao) Apple Music?

Ili češ mi sada poslati link s nekom trećom temom oko Applea?

 

12 godina
odjavljen
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
devotion kaže...
Chronosus kaže...

 

Što ti govori ta činjenica, da unatoč tome što su recenzije bile mlake i da na tržištu postoji jeftinijih, funkcionalnijih i ljepših alternativa Apple uspije prodati više nego svi ostali?

Što govori činjenica da unatoč tome što Apple Watch ne donosi apsolutno ništa novo u odnosu na konkurenciju koja je tu godinama ljudi odjednom govore "jesi li vidio Apple Watch, kako kul" (i to u IT sektoru koji valjda prati trendove)?

 

Isto tako ništa ne znači što se Beats slušalice prodaju daleko bolje nego Sennheiserice unatoč očajnoj kvaliteti zvuka i visokoj cijeni - propaganda čini svoje.

To što si naveo nisu činjenice, već tvoj subjektivni dojam.


1. Beats slušalice, osobno ih više smatram pomodnim dodatkom nego superiornom kvalitetom zvuka, ali isto tako smatram da Sennheiser ima fulanih serija koje su vrlo preskupe za (ne)kvalitetu koju nude (osobno imam SH HD650). Beats ima modela koje su u TOP 10 po zvuku u određenim kategorijama, ali da i puno više modela koji su u TOP 10 najprecjenjenijih slušalica ili najgorih, ali sve su to samo subjektivni dojmovi, ne činjenice kako ti navodiš.
2. Na tržištu po tvojoj subjektivnoj procijeni postoje jeftinije, funkcionalnije i ljepše alternative, ali tržište je po svojoj subjektivnoj procjeni reklo da tvoje subjektivno mišljenje stoji u manjini i nije bitno :-)
3. Konkurencija godinama trpa sve i svašta u svoje proizvode (ne mislim samo na satove) u nadi da će pogoditi "to nešto" što tržište želi, očekuje ili na kraju plaća. Trpaju se nepotrebno višejezgreni CPU-i, ogromne količine memorije, super ekrani s gustoćom pixela da i Mantis škamp ne vidi razliku, itd, itd, ali nitko da pogodi baš "to nešto" izgleda. Kad se ostane bez argumenata i objašnjenja onda se sve naravno pripiše propagandi.

 

Ali, zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati, već svake godine sve više i više povećavati prodaju?

 

Kad trabunjamo, onda trabunjamo do kraja, jel? ;) 

 

1. Sennheiser možda ima fulanih serija, ali ove nove serije nisu fulane. Niti jedna. Čak i one koje su napravljene da budu rival Beatsu, super izgledaju (daleko bolje nego Beats) u imaju daleko bolji zvuk. 

Beats nema modela koji su u top 10 po zvuku, zato jer se Beats slušalice razlikuju samo po featuresima, boji i veličini. Jedino gdje Beats može biti u top 10 procijenjenih snobovskih brendova. A tu zauzima ponosno 1. mjesto ;) 

2. Ljepota je subjektivna, ali cijena i funkcionalnost nisu ;) 

Npr. Sony Smartwatch 3 je daleko funkcionalniji od Appleovog smart watcha. Može služiti kao standalone uređaj, povezuje se na milijune modela dok se Apple Watch može povezati na 5 modela itd. 

 

Realno gledano, Apple nije na tržištu od 1976., nego je osnovan te godine. 

 

P.S. nadam se da trolaš, jer bi to laganije objasnilo neke stvari. 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
9 godina
neaktivan
offline
Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u

Iskreno ti satovi nikad nece zazivjet, ne samo appleovi nego opcenito taj koncept. Uopce nerazumijem kakav je to kretenski um zakljucio da su takvi satovi buducnost? Dakle odma na prvu se vidi da je ta ideja ogromna glupost. Ljudi uopce danas vise ni ne koriste satove, jedini ljudi koji koriste satove su biznismeni i bogati ljudi kojima su satovi ukras i statusni simbol. A takav ti nece sigurno kupit neku appleovu tehnicku rugobu i s tim doc u firmu. Dakle te ljude vec mozemo precrtat.

A za nas svakodnevne korisnike, em su preskupi em su preglupi. Mislim koja je svrha toga uopce??? Evo iskreno ja nisam uspio zaljucit zasto bi koristio i davao pare na taj sat. Kolko sam skuzio cijeli koncept tih satova se temelji na cinjenici da su ti satovi pomagalo uz smartphone,tj nemaju skoro nikakvu korist ako nemas u sebe mobitel. Pa sto ce mi onda jbeni sat koji ima neko smece od kamere, ekran od 2 milimetra i jos pritome steka, ako iz depa za 0.5 sekundi mogu izvadit mobitel i napravit sto trebam ko covjek? Da mi ga daju besplatno 3. dan bi ga stavio u ladicu ili razbio cekicem jer ga ocito niko nebi ni rabljenog kupio

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
devotion kaže...
Chronosus kaže...

 Ajmo reć da ovaj naslov dobro sumira priču oko Applea:

http://www.theverge.com/2015/7/8/8911731/apple-music-review

 

Isto bi se moglo reći i za Watch

 A hajdemo postaviti pitanje, a ne prenijeti link s nečijim tuđim mišljenjem. Koristiš li (jesi li isprobao) Apple Music?

Ili češ mi sada poslati link s nekom trećom temom oko Applea?

 

 Napisao sam ti prije posta gore dosta dugačak odgovor po točkama kao kolega ispod ali sam slučajno stisnuo backspace i onda se sjetio koliko je uzaludno raspravljati se preko interneta (koliko god zabavno bilo). I taman nakon toga sam naletio na gornji članak pa rekao, eto, that sums it up.

Ne, nisam koristio Music ali svi reviewi govore manje-više isto. Koristio sam spotify i deezer, a cijeli pristup Appleov tome je gadan ko i svi njihovi drugi poslovni potezi unazad nekoliko godina.

Al ajde, kad sam već počeo pisati:

1. Kako je kolega rekao, ja još nisam naletio na LOŠE Sennheiser slušalice. Možda neke nisu best value ali nijedne nisu loše. Šokirao sam se kad sam čuo koliko dobro njihove najjeftinije in ear slušalice zvuče. Da, i Sennheiser ima modele koji imaju izraženi bas, ali to nema veze s kvalitetom zvuka.

2. Tržište je daleko od toga da nagrađuje najbolje. Najbolje prolazi najbolja reklama. Apple i Beats tu idu ruku pod ruku. Tržište nagrađuje mediokritete. Moj problem je što većina kupaca Appleovih uređaja niti ne pogleda što se drugo nudi na tržištu. Onak, defaultno zaključe da će to uzet bez imalo kritičkog promišljanja i promatranja... kao da ništa drugo ne postoji. To je prilično jedinstveno. Jedine kompanije za koje sam primjetio da se to događa su Beats i VW. A to je meni osobno tužno..

 

 Kažeš "zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati"... Ne zaboravi da je Microsoft spasio Apple od propasti '97. Nije to tako bezbrižnih i prosperitetnih 39 godina bilo kako se čini sad.

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.7.2015 15:04 (Chronosus).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
Chronosus kaže...

 Kažeš "zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati"... Ne zaboravi da je Microsoft spasio Apple od propasti '97. Nije to tako bezbrižnih i prosperitetnih 39 godina bilo kako se čini sad.

 

Mozes li nam malo poblize opisati kako je to MS spasio Apple? Tako sto je pristao nagoditi se na sudu radi kradje i platiti 150mil $, a ostatak na rate? Ili zato sto je u sklopu te sudske nagodbe pristao i napisati mac verziju MS Officea? Ako mislis na to, kako ih je tom nagodbom spasio, a ne spasavao sebe placanja jos vece odstete? Ili imas neki nov info za kojeg osobno ne znam?

 

Sto se tice aWatcha, smece kao i svi ostali takvi (bespotrebni) gadgeti.

13 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
Hann kaže...
Chronosus kaže...

 Kažeš "zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati"... Ne zaboravi da je Microsoft spasio Apple od propasti '97. Nije to tako bezbrižnih i prosperitetnih 39 godina bilo kako se čini sad.

 

Mozes li nam malo poblize opisati kako je to MS spasio Apple? Tako sto je pristao nagoditi se na sudu radi kradje i platiti 150mil $, a ostatak na rate? Ili zato sto je u sklopu te sudske nagodbe pristao i napisati mac verziju MS Officea? Ako mislis na to, kako ih je tom nagodbom spasio, a ne spasavao sebe placanja jos vece odstete? Ili imas neki nov info za kojeg osobno ne znam?

 

Sto se tice aWatcha, smece kao i svi ostali takvi (bespotrebni) gadgeti.

 

 

Na stranu Microsoftovi razlozi (iako im je to tad jednostavno bila jeftinija varijanta - što je microsoftu 150 milijunčića), Apple je bio na izdisaju tad. Tužakali su se oko izgleda Win koji je kopirao Mac OS (old habits die hard).

Spašavanje od oštete je smiješno. Misliš da Jobs ne bi rađe ganjao odštetu zbog kopiranja rađe da je smatrao da je to isplativije i da ima vremena za to? Kakvog to ima smisla?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
Chronosus kaže...
Hann kaže...
Chronosus kaže...

 Kažeš "zar stvarno misliš da netko na osnovu propagande može opstati na tržištu punih 39 godina i to ne samo opstati"... Ne zaboravi da je Microsoft spasio Apple od propasti '97. Nije to tako bezbrižnih i prosperitetnih 39 godina bilo kako se čini sad.

 

Mozes li nam malo poblize opisati kako je to MS spasio Apple? Tako sto je pristao nagoditi se na sudu radi kradje i platiti 150mil $, a ostatak na rate? Ili zato sto je u sklopu te sudske nagodbe pristao i napisati mac verziju MS Officea? Ako mislis na to, kako ih je tom nagodbom spasio, a ne spasavao sebe placanja jos vece odstete? Ili imas neki nov info za kojeg osobno ne znam?

 

Sto se tice aWatcha, smece kao i svi ostali takvi (bespotrebni) gadgeti.

 

 

Na stranu Microsoftovi razlozi (iako im je to tad jednostavno bila jeftinija varijanta - što je microsoftu 150 milijunčića), Apple je bio na izdisaju tad. Tužakali su se oko izgleda Win koji je kopirao Mac OS (old habits die hard).

Spašavanje od oštete je smiješno. Misliš da Jobs ne bi rađe ganjao odštetu zbog kopiranja rađe da je smatrao da je to isplativije i da ima vremena za to? Kakvog to ima smisla?

 

Na stranu MS razlozi? Prava odsteta se ne zna, samo se zna ta prva uplata od 150mil $. Neki nagadjaju da je cak i 1 milijarda $, sto za ono vrijeme nije mala lova. Kao sto nije ni tih 150mil $. Mislis da bi MS placao bilo sta da nije nesto skrivio? I ne, nisu ih tuzili radi samo izgleda. Ponovno dezinformacije siris. Tuzeni su radi kradje koda, izgleda, povrede odredjenih patenata, itd.

 

Ocito je MS odlucio igrati na sigurno, a da je to koristilo Appleu - naravno da je. Pa i sam Jobs je to rekao, jer se njemu osobno vise nije dalo ratovati i cijeli taj 'rat' je smatrao smijesnim i bespotrebnim. No izjaviti da je MS spasio Apple je smijesno. Procitao si to negdje, pa eto, ostalo ti. Nije MS spasio Apple. MS je spasio sebe, samo sto je spasavanjem sebe bio primoran spasiti i mrskog protivnika s kojim od tad odlicno suradjuje, pa su prakticki sve samo ne protivnici. No kod nas je u modi pljuvati po Appleu, iz boga pitaj kojeg razloga, pa cim se isti spomene krene se sa pljuvacinom.

16 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
alien kaže...

Iskreno, ne bih ga nosio ni da mi ga daju badava, niti vidim smisao takvog uređaja kod prosječne osobe.

 

Danas sat služi više kao modni dodatak nego kao nešto bez ćega se ne može.

Za tu svrhu postoje puno ljepši primjerci puno manjih cijena, dok s ovim više izgledaš kao "geek", nešto ko ekipa koja je svojevremeno nosila satove s daljinskim, kalkulatorima... i sličnim pizd*rijama.

 

Večina ljudi ipak ne razmišlja realno, a na ostalo nema smisla trošit tipkovnicu zato je tu dolnji video.

 

 

 

http://www.radiocrash.net/category/category/ekipa
14 godina
offline
Re: Zamjetan pad prodaje Apple Watcha u SAD-u
Deawood kaže...

 

Kad trabunjamo, onda trabunjamo do kraja, jel? ;) 

 

1. Sennheiser možda ima fulanih serija, ali ove nove serije nisu fulane. Niti jedna. Čak i one koje su napravljene da budu rival Beatsu, super izgledaju (daleko bolje nego Beats) u imaju daleko bolji zvuk. 

Beats nema modela koji su u top 10 po zvuku, zato jer se Beats slušalice razlikuju samo po featuresima, boji i veličini. Jedino gdje Beats može biti u top 10 procijenjenih snobovskih brendova. A tu zauzima ponosno 1. mjesto ;) 

2. Ljepota je subjektivna, ali cijena i funkcionalnost nisu ;) 

Npr. Sony Smartwatch 3 je daleko funkcionalniji od Appleovog smart watcha. Može služiti kao standalone uređaj, povezuje se na milijune modela dok se Apple Watch može povezati na 5 modela itd. 

 

Realno gledano, Apple nije na tržištu od 1976., nego je osnovan te godine. 

 

P.S. nadam se da trolaš, jer bi to laganije objasnilo neke stvari. 

 

1. Znači nisam rekao da su NOVE Sennheiser serije fulane ili bilo koje konkretno, već da ima fulanih serija koje su u kratko rečeno precijenjene (kao subjektivan dojam) i usput naveo da osobno koristim Sennheiser HD650 koje su odlične, ali gle čuda imam još Focal, Sennheiser PX 100-IIi, Sennheiser CX 400-II Precision, Sennheiser RS 120, a time želim reči da ipak iz vlastitog iskustva vrlo dobro znam tko je i što je Sennheiser u svijetu slušalica. Nije mi jasno kako ne znate čitati s razumijevanjem. Beats ima modela koji su u top 10 po zvuku (cnet), ali to su subjektivni testovi, a ne činjenice i to sam pokušao napisati. Beats  je svakako prilično dobro isfurana PR priča, a po tvom komentaru bi se reklo da sam ja Beats hvalio?! Želio sam samo napomenuti da određeni subjektivni dojam NIJE činjenica, a @Chronosus je svoje navode pisao kao činjenice!

2. Sve je to subjektivno. Tebi nešto vrijedi xy kuna, ali nekome drugome je to vrijedno samo x kuna, itd, itd. Iznos na nekom proizvodu je jedina činjenica, ali njegova cijena, odnosno vrijednost je apsolutno subjektivna. Isto vrijedi i za funkcionalnost. Ako netko traži recimo određenih 5 funkcionalnosti uređaja i ako navedeni uređaj ima tih 5 funkcionalnosti on je apsolutno funkcionalan toj osobi, to što neki uređaj nudi još 20 drugih funkcionalnosti koje ta osoba uopće ne treba/ ne koristi,  ne čini taj uređaj nimalo funkcionalnijim toj osobi. Što ja recimo imam od toga što se Sony smartwatch može povezati s "milijun" modela i služi kao standalone uređaj kad mi to ne treba, znači funkcionalnost je subjektivna. 

Ali ne očekujem da se složimo, jer se gubimo u temelju stvari, a to je što ti gledaš stvari isključivo kroz njihove specifikacije, ali ne i potrebu za istima i primjenu istih u praksi.

 

Apple je na tržištu od 1976., jer "The Apple I went on sale in July 1976 and was market-priced at $666.66" ili možda i kad izbace proizvod u prodaju nije dovoljno da bude na tržištu?

 

E sad se samo još trebaš zamisliti nad svojom zadnjom rečenicom pod P.S.-om

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice