Zaradite na Sonyju?

poruka: 22
|
čitano: 4.690
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaradite na Sonyju?".
16 godina
neaktivan
offline
Zaradite na Sonyju?

tako treba.

covjek je pobjedio sustav.

Stara japanska: ako pas laje, nije dovoljno kuhan.
Moj PC  
15 0 hvala 0
16 godina
offline
Zaradite na Sonyju?

Kakav kralj, volim takve koji nađu neki zakon, pa to lijepo iskoriste i naplate. Mogli bismo i mi od naših lopova tipa Algoritam tražiti povrat novca ili mi nemamo takve zakone?!

Oko mene pijani drugari, a ja samo tebe dozivam....
 
12 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zaradite na Sonyju?

Uvek se osmehnem kada neko nađe rupu u zakonu, ako radi ničeg drugog onda radi principaOsmijeh

Cloud computing vesti i recenzije: http://www.ictcloud.wordpress.com
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaradite na Sonyju?

Ne bi li bilo logičnije da Sony isplaćuje naknadu, a ne onaj tko je prodao proizvod?

Nije prodavačeva krivica što je neki napuhanko u Sonyju odlučio uskratiti ljudima neku opciju, ne bi trebalo "kažnjavati" prodavača nego proizvođača...

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
odjavljen
offline
Zaradite na Sonyju?

Za uvezenu robu odgovara distributer, a sva prava kupac može ostvariti na prodajnom mjestu na kojem je kupio uređaj. Dakle dučan vrši refundaciju, koju potražuje od distributera, a distributer se može ili dogovoriti s proizvođačem ili ga prestati zastupati.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
0 0 hvala 3
16 godina
offline
Zaradite na Sonyju?

To je kada poznaješ pravo i pročitaš zakon, onda je sve lakše.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
paintb0x kaže...

Ne bi li bilo logičnije da Sony isplaćuje naknadu, a ne onaj tko je prodao proizvod?

Nije prodavačeva krivica što je neki napuhanko u Sonyju odlučio uskratiti ljudima neku opciju, ne bi trebalo "kažnjavati" prodavača nego proizvođača...

naravno... mozda sony daje amazonu 100 funti za povrat novca :D

potpis :D
16 godina
offline
Zaradite na Sonyju?

Inače ne volim takva tužakala i te gluposti ali ovdje je čovjek u pravu. možda je čovjek kupio ps3 samo da na njega pukne linux (mo'š mislit Smijeh) a ovi ga shebali u maknuli to. u svakom slučaju vrijedi pokušati, ako zbog ničeg onda bar zbog tih 700-tinjak kuna

There's no SAVE GAME in real life!!!
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Zaradite na Sonyju?

Samo sam čekao dan kada će se netko sjetiti ovakve mogućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.4.2010 22:49 (the_tux).
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zaradite na Sonyju?

Nista cudno. Jednom sam se zalio toshibi (dok je proizvodila stolna racunala) da napajanje iako u prospektu pise da ima 220 i 110v ima samo opciju 110v i da radi toga ne mogu koristiti to  racunalo u Europi i da sam ga zaludo vukao iz Amerike.  I odsteta je bila oko 400$. Doduse nakon visetjedne prepiske (jer racunalo je staro dvije godine), ali nisam odustajao.  I kad je sve proslo ja sam  promjenio transformator.  To su prava kupca.

 
4 1 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
Zaradite na Sonyju?

Ja bih ih sve odero Cool (naravno ako ima neki propust, ne ovako dok su 'pošteni')

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
Hacker-ri kaže...
paintb0x kaže...

Ne bi li bilo logičnije da Sony isplaćuje naknadu, a ne onaj tko je prodao proizvod?

Nije prodavačeva krivica što je neki napuhanko u Sonyju odlučio uskratiti ljudima neku opciju, ne bi trebalo "kažnjavati" prodavača nego proizvođača...

naravno... mozda sony daje amazonu 100 funti za povrat novca :D

  To je već u redu :)

Yeah, well, you know, that's just, like, your opinion, man.
15 godina
odjavljen
offline
Zaradite na Sonyju?

Ima tu druga strana priče. To sve stoji ukoliko Sony uskračuje neke druge mogučnosti korisnicima koji ne nadograde firmware (tipa online igranje). Međutim, ukoliko je jasno istaknuto da se stavljanjem novog firmware-a gubi Other OS mogučnost, a update nije preduvjet za ostvarivanje nekih drugih usluga, onda je upitno da li je on stvarno imao pravo na povrat.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
 
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Zaradite na Sonyju?

+ kad ide neki feature, nitko se ne žali Nevinašce

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Zaradite na Sonyju?

A Sony EULA?

 

"3. SERVICES AND UPDATES
(...)Some services may change your current settings, cause a loss of data or content, OR CAUSE SOME LOSS OF FUNCTIONALITY. It is recommended that you regularly back up any data on the hard disk that is of a type that can be backed up."

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
Sum_of_all_fears kaže...

A Sony EULA?

 

"3. SERVICES AND UPDATES
(...)Some services may change your current settings, cause a loss of data or content, OR CAUSE SOME LOSS OF FUNCTIONALITY. It is recommended that you regularly back up any data on the hard disk that is of a type that can be backed up."

To ih samo štiti ako naprave update pa sjebu nešto da trenutno ne radi, a ne da maknu funkciju u potpunosti

16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaradite na Sonyju?

@ MrBlc

krivo.

kupac na prodajnom mjestu neka prava može ostvariti samo ako je proizvod koji je kupio neispravan, tj ima nekakav nedostatak, i ako je u to nekom "razumnom roku" od datuma kupovine.

Silence! I Kill You...
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.4.2010 9:27 (no name).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
Quark kaže...

Uvek se osmehnem kada neko nađe rupu u zakonu, ako radi ničeg drugog onda radi principaOsmijeh

I don't think so. Ovi u Vladi traže rupe u zakonu i slično ne bi li pokrali milijarde, smrtnici jedva da mogu zakonska prava dobit.

 

My 2c.

15 godina
odjavljen
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
no name kaže...

@ MrBlc

krivo.

kupac na prodajnom mjestu neka prava može ostvariti samo ako je proizvod koji je kupio neispravan, tj ima nekakav nedostatak, i ako je u to nekom "razumnom roku" od datuma kupovine.

Ne, kupac na prodajnom mjestu ostvaruje prava, ali to ne znaći da je tvrtka ćije je prodajno mjesto ta koju to pravo tereti, već može biti i posrednik. Ako želiš uređaj vratiti nakon 3 dana, to pravo ostvaruješ na prodajnom mjestu i dučan je daje to pravo, međutim ako se uređaj nakon 2 mjeseca pokvario, ti pravo garancije opet možeš ostvariti na prodajnom mjestu, ali u tom slučaju je prodajno mjesto samo posrednik.

U životu ne postoje pobjednici, samo preživjeli.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
MrBlc kaže...

Ima tu druga strana priče. To sve stoji ukoliko Sony uskračuje neke druge mogučnosti korisnicima koji ne nadograde firmware (tipa online igranje). Međutim, ukoliko je jasno istaknuto da se stavljanjem novog firmware-a gubi Other OS mogučnost, a update nije preduvjet za ostvarivanje nekih drugih usluga, onda je upitno da li je on stvarno imao pravo na povrat.

Pogledaj ovaj članak. Napose obrati pažnju na ovaj odlomak:

 

"Iako u Sonyu svima preporučaju instalaciju novog firmwarea, za sada neće prisiljavati korisnike na taj potez. No bez novog firmwarea korisnici će izgubiti mogućnost pristupa PlayStation Networku, te igrama i Blu-ray filmovima koji ga zahtijevaju. Konzola će također prestati reproducirati zaštićene sadržaje s medijskih poslužitelja."

 

Sad, ovisi kolko će biti igara i filmova koji zahtjevaju taj novi firmware (prepostavljam svi nakon objave), ali svejedno odu PlayStation Network i zaštićeni sadržaji s poslužitelja...

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
15 godina
offline
RE: Zaradite na Sonyju?
dark_wizz kaže...

Inače ne volim takva tužakala i te gluposti ali ovdje je čovjek u pravu. možda je čovjek kupio ps3 samo da na njega pukne linux (mo'š mislit Smijeh) a ovi ga shebali u maknuli to. u svakom slučaju vrijedi pokušati, ako zbog ničeg onda bar zbog tih 700-tinjak kuna

Obzirom da (navodno) američko ministarstvo obrane, ako s ene varam, koristi ps3 konzole radi jeftinog supercomputinga, oni bi imali i najviše koristi. A kako ga koriste samo za to sumnjam da će updatati fw na novu verziju.

 

Osobno bih ps3 kupio samo i isključivo radi gran turisma (ostalo me ne zanima), makar je opcija s linuxom zanimljiva. Sad ga ne bih kupio nikako, jer me živcira takav sonyjev potez. Međutim, kako ga prodaju ispod cijene, a zaradu su namjeravali ostvarivati putem igara uopće me ne čudi što to uvode.

15 godina
neaktivan
offline
Zaradite na Sonyju?

Stvar je da svaka direktiva/zakon Europske unije ima veću težinu, odnosno je superiorna u odnosu na EULA-e, ugovore i ine stvari, ukoliko su ti ugovori i EULA-e u suprotnosti s direktivom/zakonom EU. I to je sve. Može Sony pisati što hoće, ukoliko je to u suprotnosti sa zakonima EU, gubi.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice