Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

poruka: 48
|
čitano: 7.304
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?".
15 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

ne, nego zato sto je Xbox One, One product family, One platform, One storepa je tribao  i novi OS biti Windows 1 ali Bill Gates je poslao svoju sliku iz mladosti te im rekao da im je ideja 0, ali su oni to krivo razumili i dodali tu nulu.

thus

Windows 10

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 12:34 (Abomb).
Moj PC  
6 15 hvala 0
12 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

mogli su ga super nazvati Windows X {#}

Moj PC  
17 1 hvala 0
13 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

if(version.StartsWith("Windows 11))

{ /* 10 */} else {

Hoće li onda sljedeća verija biti 20?

Moj PC  
18 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Meni se zapravo svidja razlog ako je istinit. Umjesto da polome cijelo trziste zbog neceg kao sto je ime, jednostavno su se prilagodili. Zrelija odluka, nego inzistirati na svome i cekati da ljudi koji su legacy aplikaciju izdali 90-ih naprave novi build (ako se jos uvijek bave programiranjem, a nisu se prekvalificirali u gobleniste).

Why so serious???
 
21 0 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Super vam je članak, samo u nadnaslovu ne treba pisati 'Softver' nego 'Spradačina'.

 

 

Ili možda netko ozbiljno misli da se provjera verzije OS-a izvodi na ovakav način?

 

:D

 
9 12 hvala 3
15 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

ma to su oni toliko lukavo i strateški mudro izveli da se neprijatelj još desetljećima neće oporaviti od iznenađenja i nanesenih mu gubitaka. {#}

I know that you believe you understand what you think I said, but I'm not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 3 hvala 0
15 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Ma boli me briga kako će se zvati...

 
8 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
maxym kaže...

Super vam je članak, samo u nadnaslovu ne treba pisati 'Softver' nego 'Spradačina'.

 

 

Ili možda netko ozbiljno misli da se provjera verzije OS-a izvodi na ovakav način?

 

:D

Vidio sam na svoje oči da postoje slučajevi kada programeri na ovaj način provjeravaju verziju nečega.

16 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

To je tako kad imate "programere".

Ja to delam ovako:


OSVERSIONINFO vi = { sizeof(OSVERSIONINFO), 0 };if(GetVersionEx(&vi))
{
vi.dwMajorVersion -> 6 za >= Vista
vi.dwMinorVersion -> 1 za Win7


Po svojoj prilici ce onda Win10 biti 7.0
 
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Vrlo jednostavno :)

 
15 16 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Ma svi znamo da im je 7 pojeo 9.
11 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

A da su ga nazvali 09?

 

Ovo je isti razlog kao i Y2K bug. Programeri su lijeni i pokušavaju uštedjeti koliko puta moraju udariti tipkovnicu. :)

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 13:42 (gordan0810).
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
ivan599 kaže...

Vrlo jednostavno :)

 

Fali ti NT4 i Windows 2000.

Living on my planet is so easy; there is peace, there is love and there is ecstasy.
15 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Markus Dignus kaže...
Ma svi znamo da im je 7 pojeo 9.

{#}

15 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Ne, nego zato što je iz marketinške perspektive bolje prodavati nešto što je 3 verzije bolje od onoga što većina ima kući {#}

 

Većina Windows korisnika koristi Win7, dakle Win10 je za 3 VERZIJE BOLJI, a Win9 samo za dvije

 

Plus, onaj lijepi faktor da smo ušli u dvoznamenkaste i okrugle brojeve, pa korisnik misli da su i featurei unutra sigurno okrugli i dvostruko bolji nego prije... {#}

Tražiš best buy računalo? - http://assemblio.hr/
Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Ako upotrijebimo rimske brojke MS je ustvari napravio OS X {#}

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Drazen kaže...

To je tako kad imate "programere".

Ja to delam ovako:


OSVERSIONINFO vi = { sizeof(OSVERSIONINFO), 0 };if(GetVersionEx(&vi))
{
vi.dwMajorVersion -> 6 za >= Vista
vi.dwMinorVersion -> 1 za Win7


Po svojoj prilici ce onda Win10 biti 7.0

Bit će najvjerojatnije 6.4 jer MajorVersion mijenjaju tek kad izbace potpuno novi kernel na kojem stari driveri prestaju raditi.

 

Inace ni tvoj primjer nije baš naj, jer dwMajorVersion = 6 i dwMinorVersion = 1 označavaju i Win7 i Win 2008 R2, pa moraš koristiti OSVERIONINFOEX.

 

Prekomplicirano za tako jednostavnu funkciju{#}

10 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Kaj nema funkcija da ti kaže Vista, 7, XP ?

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Ja mislim da su upravo uspjeli u onom što su htjeli postići preskakanjem devetke,a to je da što više ljudi prića o novim winzima.

--------------------------------------------------------------------------------------------
 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
xvx kaže...
Drazen kaže...

To je tako kad imate "programere".

Ja to delam ovako:


OSVERSIONINFO vi = { sizeof(OSVERSIONINFO), 0 };if(GetVersionEx(&vi))
{
vi.dwMajorVersion -> 6 za >= Vista
vi.dwMinorVersion -> 1 za Win7


Po svojoj prilici ce onda Win10 biti 7.0

Bit će najvjerojatnije 6.4 jer MajorVersion mijenjaju tek kad izbace potpuno novi kernel na kojem stari driveri prestaju raditi.

 

Inace ni tvoj primjer nije baš naj, jer dwMajorVersion = 6 i dwMinorVersion = 1 označavaju i Win7 i Win 2008 R2, pa moraš koristiti OSVERIONINFOEX.

 

Prekomplicirano za tako jednostavnu funkciju{#}

 

To je samo primjer kako se treba gledati verziju OSa, a ne koristiti nekakvo parsanje (searchanje) stringova ili kaj ja znam kaj.

 

14 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Entry Point kaže...

Kaj nema funkcija da ti kaže Vista, 7, XP ?

Bila je, ali je prouzročila tisuće na bugova, jer je neki genijalac u Microsoftu odlučio da vraća minor i major verziju obrnuto, pa je za Win 3.0 vraćala nešto tipa "0.3", a za Win 3.1 "1.3", a za 4.0 "0.4".


Nakon toga su uveli GetVersionEx koju je komplicirano koristiti.

 

Umjesto jednostavnog

 

if(GetVersion() >= WIN7)

{

   //WIN7 ili veći

}

 

moraš napisati:

 

OSVERSIONINFO os;

os.dwOSVersionInfoSize = sizeof(OSVERSIONINFO);
GetVersionEx(&os);

// if Windows version is vista, 7 or higher, use NET
if(os.dwMajorVersion >= 6)
{
   if(os.dwMajorVesion > 6 || os.dwMinorVesion >= 1)
   {
      // Win7 ili veci
   }
}

 

prekompicirano, poglavito za Visual Basic programere koji su izgleda pribjegavali provjeri rade li na XP-u ili 9x usporedbom iz naziva os-a "Windows 9", "Windows X", pa bi sad mislili da rade na "95/98".

 

14 godina
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Drazen kaže...

 

To je samo primjer kako se treba gledati verziju OSa, a ne koristiti nekakvo parsanje (searchanje) stringova ili kaj ja znam kaj.

 

 

Ma je, samo pokušavam dočarati kako je to bilo komplicirano VB 6.0 "programerima" koji su onda parsirali stringove, proizvodili DLL Hell kopiranjem prastare verzije msvcrt.dll i slično.

15 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Objesite me javno na bilo kojem trgu ali ako igdje u ovom 9841 Buildu nađete da se Windowsi zovu Windows 10, ja ću si sam zavezati konopac oko glave.

Za sada je Windows Technical Preview, dakle samo Windows.. ali koga zanima Windowsi su dakle ZMAJ. Koga zanima više neka ćita tamo u temama oko Windowsa 10 u vezi komentara IT vijesti.

Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Zašto nije Windows One kao što je Xbox One i to ???

 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Entry Point kaže...

Kaj nema funkcija da ti kaže Vista, 7, XP ?

Ima: msinfo32 - svejedno dali ćete to napisati u tražilicu, Command Prompt ili Power Shell, ispisat će vam sve o vašem računalu, počevši od OS-a.

I da: službeno,verzija se zove Windows Technical Preview. Bez brojeva.

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 17:24 (kizo2703).
14 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Pa zato šta apple sad izbacuje 10.10 verziju pa da ne budu nazadni,,, barem sa brojevima :)
 
0 3 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
kizo2703 kaže...

Ima: msinfo32 - svejedno dali ćete to napisati u tražilicu, Command Prompt ili Power Shell, ispisat će vam sve o vašem računalu, počevši od OS-a.

Fulao si. Nije pitanje o vanjskoj aplikaciji za informiranje krajnjeg korisnika, nego o programatskom pikanju verzije OS-a. Dražen je objasnio kako se to radi...

 

Ono što je EntryPoint u stvari pitao je nema li nešto intuitivnije od toga. AFAIK - nema.

Ali nije to neki bauk. Imaš major, minor, i release brojeve. Za detekciju NT vs 9x (ako ti slučajno treba) imaš platfom id. Za detaljnije pikanje postoji OSVERSIONINFOEX. I onda samo uspoređuješ sa tabelom. U praksi, u većini slučajeva se možeš izvući sa samo major i minor brojevima...

A C program is like a fast dance on a newly waxed dance floor by people carrying razors.
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.10.2014 18:20 (rustweaver).
14 godina
offline
Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?

Sramota je da jednom softwerskom divu poput Microsofra neko linija školskog programskog koda predstavlja problem.

Moj PC  
2 5 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
rustweaver kaže...

Fulao si. Nije pitanje o vanjskoj aplikaciji za informiranje krajnjeg korisnika, nego o programatskom pikanju verzije OS-a. Dražen je objasnio kako se to radi...

 

Ono što je EntryPoint u stvari pitao je nema li nešto intuitivnije od toga. AFAIK - nema.

Ali nije to neki bauk. Imaš major, minor, i release brojeve. Za detekciju NT vs 9x (ako ti slučajno treba) imaš platfom id. Za detaljnije pikanje postoji OSVERSIONINFOEX. I onda samo uspoređuješ sa tabelom. U praksi, u većini slučajeva se možeš izvući sa samo major i minor brojevima...

Dobro, malo krivo sročeno, pošto odgovor nije išao samo njemu. {#}

This is a 44 Magnum, the most powerfull handgun in the world, and will blow your head clean off, so You've gotta ask yourself a question: Do I feel lucky? Well, do ya, punk?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zašto je Microsoft preskočio Windows 9?
Zale kaže...

Sramota je da jednom softwerskom divu poput Microsofra neko linija školskog programskog koda predstavlja problem.

 

Nije sramota, ljudi jednostavno ne žele rizikovati i to je to..a uostalom, zvao se ovaj windows 9 ili 10 je totalno nebitno.

U meni ostaje samo bol i bijes. - Mel
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice