Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova

poruka: 14
|
čitano: 2.901
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova".
9 godina
neaktivan
offline
Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova

kladim se da je ovo "umjetno" pomankanje...  cijene rastu zbog nadolazećeg potrošačkog ludila a ne pomankanja... ne bi bilo prvi puta

Moj PC  
15 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova

Pa upravo je Samsung u najvecim problemima s isporukom, jer pokusava isporuciti za globalne ugovore kao Apple, Google, HP, i nema za isporuku u distribuciju i maloprodaju.

ovaj porast cijena traje od srpnja, a očekuje se još veći porast cijena.

i onda kad dodaši porast tečaja dolara, ispadne da je SSD od 500kn iz lipnja sada 670kn.

 
8 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova

Bome , osjeti se lagani rast cijena i na Amazon.uk vec neko vrijeme . Prije mjesec i pol sam kupio m.2 Crucial  (275 GB  ) za 65 £ a pa je skocio na 67.5 ...a sad je vec skoro 72 £ ...A bas mi treba jos jedan da popunim jos ovaj jedan slot u laptopu . Izgleda da cu ipak ici na 500 GB 

People who boast about their IQ are losers - Stephen Hawking
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-

Američko gospodarstvo raste još od premise kad je dolar bio 5 i nešto kuna. Sad je 7, to nemože trajati predugo jer s takvim tečajem Amerika postaje nekonkurentna. Zbog takvog tečaja kroz nekoliko kvartala će se primijetiti usporavanje rasta i pad zaposlenosti jer SAD sam po sebi vise nema potencijala za unutarnji rast, a zbog tečaja će im izvoz padati (odnosno usporiti se rast). 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
Samo nek oni dizu cijene pa cu si ja umjesto ssd'a kupit slusalice, nikakav problem.
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-

Ma to su ti sve bajke i urbane legende s kojima se mazu oci naivnima, pogotovo sto se americkog gospodarstva tice. ako vec brijes na ekonomske spike, onda dodaj na tih 7 kuna po dolaru deprecijaciju i dobil budes istu kitu ko i prije..

14 godina
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
Sale_ds kaže...
Samo nek oni dizu cijene pa cu si ja umjesto ssd'a kupit slusalice, nikakav problem.

 Možeš i Windowse instalirat na slušalice.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
sirka666 kaže...
Sale_ds kaže...
Samo nek oni dizu cijene pa cu si ja umjesto ssd'a kupit slusalice, nikakav problem.

 Možeš i Windowse instalirat na slušalice.

 evo: 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
Pa planirao sam si uzet jos jedan ssd i bas gledam kak su cijene porasle tak da cu si kupit slusalice. Nije da mi je jos jedan bas prijeko potreban..
------ Battlelog ~ UrbanFsk ------
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
Sale_ds kaže...
Samo nek oni dizu cijene pa cu si ja umjesto ssd'a kupit slusalice, nikakav problem.

Tako je, sa slujama se hard bar ne čuje!

 

Ovaj scenarij je poznat od ranije, sad je izgledno i blago poskupljenje hardova radi praćenja opće cijene storagea!

coffe,coffe,coffe.....
15 godina
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
Sale_ds kaže...
Pa planirao sam si uzet jos jedan ssd i bas gledam kak su cijene porasle tak da cu si kupit slusalice. Nije da mi je jos jedan bas prijeko potreban..

 Ako ti kupiš slušalice ja cu si kupit 6 banana

16 godina
offline
Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova

Mogli su koji prigodni požar ili poplavu priložit za još veće poskupljenje 

 

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-
Te spike me podsjecaju na naftne nestasice, sad vise nitko to ne spominje bitno da su natukli cijenu koja je ostala! Ameri i Arapi se dave u novcima jbte! Sad cemo jos malo gledati Kineske šeike!lol
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
12 godina
neaktivan
offline
Zbog pomanjkanja NAND čipova rastu cijene SSD-ova

Neka poskupljuju i ssd i hdd..ja i tako oko 2TB onako ladno posjedujem još praznog,fala bogu a ne štedim prostor.

Svaka akcija ima svoju reakciju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice