Zbogom staklu

poruka: 93
|
čitano: 13.052
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zbogom staklu".
14 godina
neaktivan
offline
Zbogom staklu

Denise, tekst na Stevenovom blogiću ti je očito bio tl;dr. Novo sučelje nećemo vidjeti u Release Preview. Microsoft će nas razveseliti s njim tek u RTM. Tko čeka, dočeka!

Early adopter
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Zbogom staklu

Samo neka osmica radi kako bog zapovjeda i nek ne šteka a za boju prozora mi se živo hebe. A ako se i zaželim nekih vizualnih poboljšanja uvijek će tu bit custom teme i specijalizirani programi

Basically any Mac is now an overrated/overpriced PC...
Moj PC  
22 0 hvala 0
12 godina
offline
Zbogom staklu

Sedmica mi radi toliko dobro da nemam ni najmanje potrebe isprobavati i mijenjati OS još par godina.

Sudeći po tradiciji kakvu Windows ima, a i svim dosadašnjim gay, pardon, metro najavama, idući OS bi trebao biti prijelazni između sedmice i devetke, sve mi se čini da ću osmicu elegantno preskočit kao primarni OS.

Aero je, barem meni, jedno od najljepših sučelja koje sam koristio.

Osvrt s korisničke strane - http://echo1.blog.hr/
 
60 3 hvala 0
15 godina
offline
Zbogom staklu

Ne čini mi se nešto privlačnim ali vidjet ćemo na šta će to ličiti kada stigne finalna verzija.

I don't always live on this planet but when I do, I don't want to.
 
2 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Zbogom staklu

Windows 7 ima predobar dizajn, poluprozirno staklo se stapa sa pozadinom, a u isto vrijeme daje moderan i fluidan izgled.

 

http://isvijet.com.hr
 
21 1 hvala 0
16 godina
offline
Zbogom staklu

Ajme uzasa... Ode ja na Mac...

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being cold...
Moj PC  
3 24 hvala 0
13 godina
offline
Zbogom staklu

Novo sučelje je bezveze, ovo na win 7 je sasvim OK, sučelje na 8 me lagano podsjeća na onaj izgled XPa ili čak verzija prije XPa (nema glasssa).

 

EDIT: Pa nemoj odmah prelazit na Mac, ostani radije na 7 {#}.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2012 18:48 (Valentin17).
 
5 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zbogom staklu

Aero mi je ionako isključen, ne volim điđe, pošto mi je primarno brizna, a pored upaljenog VS-a 10 i SSMS-a, koje skoro da i ne gasim, Aero mi je tu višak.
Windows Basic ili Classic su naljepše teme - ne bodu oči i više su mi geekovski. {#}

 
1 5 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbogom staklu
SupremeCommander kaže...

Ajme uzasa... Ode ja na Mac...

 

Nemoj!, ako moraš pređi na Linux, ali na Mac...

14 godina
neaktivan
offline
Re: Zbogom staklu
royalhero kaže...

Windows Basic ili Classic su naljepše teme - ne bodu oči i više su mi geekovski. {#}

Jel se moze staviti Classic na osmici? Ako moze, onda me zivo zaboli za ovaj dizajnerski fail...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Zbogom staklu

Osobno, ovo mi se baš sviđa. Samo se nadam da se može ukloniti onaj dio gdje je copy paste i sve te điđe miđe.

The world is your playground.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbogom staklu
rustweaver kaže...

Jel se moze staviti Classic na osmici?

Ne može, imaš, pored ostalih, samo Basic i High Contrast, ali i Basic je odličan.

http://nuangel.net/newspix/Win8CP_themes.png

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2012 19:05 (royalhero).
13 godina
neaktivan
offline
Zbogom staklu

Windowsi uvijek izgledaju preobično zašto ne mogu napravit nešto kao ovo{#}

http://minhtrimatrix.deviantart.com/gallery/#/d2xirxo

Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zbogom staklu

Hoće li biti dodatnog poboljšanja u Kernelu Os-a ? Briga me za izgled. Pravi geek ne mijenja Windowse zbog izgleda. {#}

 

Pazite kada ce Kepler da ga nafuraju mali sirok i pljosnat..(c) Vlada011
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zbogom staklu

heheh vratiše oni windowse na verziju win95.

13 godina
protjeran
offline
Zbogom staklu

OS-evi se vraćaju minimalizmu i funkcionalnosti (mada to ne mogu reći i za metro, al ajd).

 

Stakla, 3D gluposti su za one koji baš i ne koriste računala za rad. Oni koji ga koriste za rad, baš ih briga za stakla i 3D efekte. Glavno da nije pixelizirano trash i da radi.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
 
3 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Zbogom staklu
Bypass kaže...

OS-evi se vraćaju minimalizmu i funkcionalnosti (mada to ne mogu reći i za metro, al ajd).

Cijela fora Metroa je u minimalizmu... Kako to misliš?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zbogom staklu
Tonči kaže...

Cijela fora Metroa je u minimalizmu... Kako to misliš?

Da, Metro je minimalističko sučelje, ili je bar zamišljen kao takav.

15 godina
offline
Zbogom staklu

A dobro je držati se jednostavnosti na onoj slici mi se sviđa izgled i grafički je ugodan, jedino me jako smeta onaj veliki toolbar.
Dobar jednostavan izgled bez gubitka performansi je ono najbitnije.
Al anyway ja se držim sedmice.

 

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Zbogom staklu

pokrenuo 8micu jednom u virtualci i ostao razočaran, ukoliko ne vrate start ili izmisle nešto funkcionalno što će ga zamijeniti ne namjeravam preći na osmicu koja ne zna bi li piškila ili kakila, uopće mi nije jasno guranje metroa na desktop, ako nekome jest neka mi objasni, možda pokrenem osmicu i drugi put

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Moj PC  
1 1 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Zbogom staklu
Tonči kaže...
Bypass kaže...

OS-evi se vraćaju minimalizmu i funkcionalnosti (mada to ne mogu reći i za metro, al ajd).

Cijela fora Metroa je u minimalizmu... Kako to misliš?

Nisam napisao u detalje. Minimalizam jest, ali da je nešto previše "funkcionalan" (intuitivan) za desktop korisnike, baš i nije. Moje mišljenje, a i mišljenje još mnogo ljudi.

 

Ali šta'š, navodno su tableti budućnost.

void function(char *str) {char buffer[16];strcpy(buffer,str); } void main() {char large_string[256];int i; for( i = 0; i < 255; i++) large_string[i] = 'A';fu
13 godina
offline
Re: Zbogom staklu
EchoOne kaže...

Sedmica mi radi toliko dobro da nemam ni najmanje potrebe isprobavati i mijenjati OS još par godina.

Sudeći po tradiciji kakvu Windows ima, a i svim dosadašnjim gay, pardon, metro najavama, idući OS bi trebao biti prijelazni između sedmice i devetke, sve mi se čini da ću osmicu elegantno preskočit kao primarni OS.

Aero je, barem meni, jedno od najljepših sučelja koje sam koristio.

Stari, u potpunosti se slažem.
Aero sam oduvijek vijao na XP-u s raznim tweakovima, buidlovima (Window Blinds).
I napokon dobio savršenu prozirnost, blur, "staklo" kako ga zovemo i ne planiram se baš micati.
Osim ako performanse 8ice u odnosu na 7icu budu 25-40% bolje, u što iskreno sumnjam.

 

Win7 je jedan od bolje sklepanih OS-ova i to se svi moramo složiti. 

Edge kaže...

Windows 7 ima predobar dizajn, poluprozirno staklo se stapa sa pozadinom, a u isto vrijeme daje moderan i fluidan izgled.

#define fluidan

 

nisam siguran da znaš smisao riječi "fluidan", no nije važno.

SupremeCommander kaže...

Ajme uzasa... Ode ja na Mac...

Ajd, sretno!

Samsung Galaxy SII FAQ :)
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zbogom staklu
M_dipl. kaže...

  Znaš odgovor na to, unificirani OS za desktop i tablet, pa je nekako potonje dobilo prednost u odnosu na prvu kada se radilo na dizajnu.

heh, mislim ono unificiran os sa dva sučelja od kojih jedno nije primjereno ni za kakvu primjenu odnosno okljašteno, za tablet pak ne znam nisam probao.... nadam se da će pitati kod instalacije ili automatski prepoznati i postaviti odgovarajuće sučelje za odgovarajuću namjenu a ne kakiti ako mi se piški i to u letu

ko ponavlja moje riječi jede govna iza peći
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Zbogom staklu

Mene nije previše briga o slučelju, samo želim stabilan i funkcionalan os. Što se toga tiče, probao sam cp i podjeljenog sam mišljenja. Vidjet ćemo.

Xanzzu jer je danas teško biti orginalan.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Zbogom staklu

Pametni znaju čemu služi Linux :)

hobi:moj-android.net
 
3 6 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Zbogom staklu
Bypass kaže...
Ali šta'š, navodno su tableti budućnost.

Vjerojatno jesu za bilo što "na terenu". Jedva čekam kad će se biti "pod normalno" da se tableti koriste kao sekundarni/tercijarni ekrani i sekundarni ulazni uređaji, jer svojstvo osjetljivosti na dodir čini ih idealnima za dopunu "desktop experiencea". O čemu govorim? Kako sad u nekim programima guramo toolbare i okvire na sekundarni ekran da nam glavni ostane za rad sa samim sadržajem (bila to fotografija, video, izvorni kod...), tako bi bilo idealno da ih se može zgurati na tablet i da se na tabletu koriste putem ekrana osjetljivog na dodir.

 

Što se tiče samog Aera, jasno je na Microsoft želi unificirati izgleda i funkcioniranje Windowsa na različitim platformama, a ono što su si zacrtali, to uglavnom i sprovedu u praksu, pa makar bilo na štetu korisnika. Na "velikoj" popularnosti WP7 je jasno da korisnici ne žele takav minimalizam.

 

Ukidanje Aera je korak unazad - degradirati doživljaj na desktopu zato da bi desktop bio sličniji tabletu? Najveći apsurd svega toga je što će vjerojatno za pet godina (možda i ranije - kad tableti postanu hardverski dovoljno snažni) uvoditi Aero na tablete! {#}

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zbogom staklu
Bypass kaže...

Nisam napisao u detalje. Minimalizam jest, ali da je nešto previše "funkcionalan" (intuitivan) za desktop korisnike, baš i nije. Moje mišljenje, a i mišljenje još mnogo ljudi.

 

Ali šta'š, navodno su tableti budućnost.

Ak ćemo bit iskreni ,ni Unity ,ni Gnome 3 nisu baš nešto funkcionalniji od Metroa i Start Screena. {#}

 

Je ,navodno. U Apple-u sigurno ,s obzirom da za koju godinu neće više radit ni MBP-ove ,a kamoli nešto za desktop. {#}

markoal kaže...

A dobro je držati se jednostavnosti na onoj slici mi se sviđa izgled i grafički je ugodan, jedino me jako smeta onaj veliki toolbar.

Toolbar?! Jedan klik i nema ga!!

Sad me vidiš ... Sad me vidiš ...
 
Sad me ne vidiš .... Sad me ne vidiš ....
Performanse sistema su inače jako dobre ,samo ako opet nešto ne u*eru do RTM-a!!

If it ain't broken, you're not working hard enough ...
Poruka je uređivana zadnji put pon 21.5.2012 0:06 (kizo2703).
14 godina
protjeran
offline
Re: Zbogom staklu
royalhero kaže...
SupremeCommander kaže...

Ajme uzasa... Ode ja na Mac...

 

Nemoj!, ako moraš pređi na Linux, ali na Mac...

 

Sto se teme tice, stvarno cudno otici sa Aero dizajna, koji je konacno vizualno unaprijedio Windowse, na dizajn kao što ima XP. Nema mi smisla, osim ako im to nije taktika da natjeraju korisnike da koriste Metro jer u Win9 mozda planiraju skroz mozda prijeci na sucelje tog tipa.

 

Sto se tice citata gore - ne znam za Linux, vidio jesam neke distribucije, ali nisam koristio.. no, kad dodem na faks (dizajn) i sjednem pred 27" iMac celjust mi padne do poda kako to vizualno nevjerovatno izgleda.. Na njemu imamo dual boot i 7ica isto izgleda super, ali MacOS ipak za mrvicu bolji (vise si mozda pase uz monitor od Applea:) )

I do know everything, just not all at once. It's a virtual memory problem.
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.5.2012 21:04 (Bigkix).
15 godina
offline
Re: Zbogom staklu
Bigkix kaže...

 

Sto se teme tice, stvarno cudno otici sa Aero dizajna, koji je konacno vizualno unaprijedio Windowse, na dizajn kao što ima XP. Nema mi smisla, osim ako im to nije taktika da natjeraju korisnike da koriste Metro jer u Win9 mozda planiraju skroz mozda prijeci na sucelje tog tipa.

 

Sto se tice citata gore - ne znam za Linux, vidio jesam neke distribucije, ali nisam koristio.. no, kad dodem na faks (dizajn) i sjednem pred 27" iMac celjust mi padne do poda kako to vizualno nevjerovatno izgleda.. Na njemu imamo dual boot i 7ica isto izgleda super, ali MacOS ipak za mrvicu bolji (vise si mozda pase uz monitor od Applea:) )

Aero je nekaj najbolje kaj su smislili u smislu izgleda samog osa. sad idu korak natrag i to jako veliki korak.

linux je odlična stvar, prije sam znao stavit ubuntu, ali falile su aplikacije za windowse, pa razni dual boot, pa opet win, pa linuxi pa win7...onda sam sve formatirao i stavio win8 i koristio neko vrijeme ali mi se nisu sviđali i prešao sam na ubuntu sa gnome 3.4, i prezadovoljan sam, upogonio sam wine, radi mi adobe paket, radi mi sketchup... to je sve kaj mi treba. a sučelje je fenomenalno.

hobi:moj-android.net
14 godina
offline
Zbogom staklu

Hahahaha Microshit da sada i aero ukinite, jebla vas vaša osmica :p

bug caruje, um klade valja
 
0 2 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice