Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

poruka: 36
|
čitano: 4.957
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu".
10 godina
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

U pm (ne mislim na private message) pronašli su mi vikendicu i sad mi ne gine posjeta poreznika

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 16:33 (nicky.sl).
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

Da li je index oteo Raosa posto je na indexu clanak objavljen azurnije i bolje. Ovdje na bugu moramo citiati google transalte nekog bug bota imenom Sandro.

Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

Potpuno nebitna vijest u svakom pogledu.

Radi se senzacija oko nečega što je udaljeno 30.000 godina (:facepalm:) putovanja od nas s današnjom tehnologijom.

 

Razne organizacije moraju opravdati svoju svrhu kako bi i dalje dobivali novčana sredstva pa je potrebno "nešto" otkrivati i to "nešto" predstavljati kao otkriće stoljeća, iako je stoljeće tek počelo.

Dovoljno je u senzaciju ubaciti riječ "voda", "temperatura" i "život" i eto ti planeta koji već trebamo naseljavat. (:facepalm:), iako on realno postoji samo u bajkama, a o njemu znamo ravno - ništa.

Dok u isto vrijeme moderna industrija, kapitalizam i politika na sve moguće načine zagađuju i uništavaju ovaj planet zvan Zemlja koji ne trebamo gledati na teleskopima promjera par metara jer po njemu - hodamo.

 

Uglavnom, hrpa sranja razno raznih beskorisnih organizacija, još samo treba pričekati da se u sve uključe i najveći prevaranti pod nazivom NASA koji će dodatno potraživati cca 100 milijardi dolara iz proračuna kako bi poslali imaginarnu letjelicu (koja izgleda kao iz '70.) da "nešto" snimi.

Malo ih je zajebao Kubrick što je prerano preminuo pa više ne može snimati SF za njih ali bože moj, danas se sve ionako radi kompjuterski.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 16:50 (bill_jobs).
 
17 36 hvala 3
14 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
Ne znamo da li ima atmosferu, magnetosferu, vodu a neki nazivaju planetu bliskim rođakom. Nevjerovatno.

Sve što se zna je masa, velicina i udaljenost od zvijezde.
 
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...

Potpuno nebitna vijest u svakom pogledu.

Radi se senzacija oko nečega što je udaljeno 30.000 godina (:facepalm:) putovanja od nas s današnjom tehnologijom.

 

Razne organizacije moraju opravdati svoju svrhu kako bi i dalje dobivali novčana sredstva pa je potrebno "nešto" otkrivati i to "nešto" predstavljati kao otkriće stoljeća, iako je stoljeće tek počelo.

Dovoljno je u senzaciju ubaciti riječ "voda", "temperatura" i "život" i eto ti planeta koji već trebamo naseljavat. (:facepalm:), iako on realno postoji samo u bajkama, a o njemu znamo ravno - ništa.

Dok u isto vrijeme moderna industrija, kapitalizam i politika na sve moguće načine zagađuju i uništavaju ovaj planet zvan Zemlja koji ne trebamo gledati na teleskopima promjera par metara jer po njemu - hodamo.

 

Uglavnom, hrpa sranja razno raznih beskorisnih organizacija, još samo treba pričekati da se u sve uključe i najveći prevaranti pod nazivom NASA koji će dodatno potraživati cca 100 milijardi dolara iz proračuna kako bi poslali imaginarnu letjelicu (koja izgleda kao iz '70.) da "nešto" snimi.

Malo ih je zajebao Kubrick što je prerano preminuo pa više ne može snimati SF za njih ali bože moj, danas se sve ionako radi kompjuterski.

 

 

 Još i reci da nisu bili na mjesecu pa da dodemo na teorije zavjere.

16 godina
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
Lisica kaže...
,,,

Sve što se zna je masa, velicina i udaljenost od zvijezde.

 A i to jaaaako okvirno... totalni bulšit

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...
Uglavnom, hrpa sranja razno raznih beskorisnih organizacija, još samo treba pričekati da se u sve uključe i najveći prevaranti pod nazivom NASA koji će dodatno potraživati cca 100 milijardi dolara iz proračuna kako bi poslali imaginarnu letjelicu (koja izgleda kao iz '70.) da "nešto" snimi.

Malo ih je zajebao Kubrick što je prerano preminuo pa više ne može snimati SF za njih ali bože moj, danas se sve ionako radi kompjuterski.

 

 

 

Sva sreca da se nasao neki kafanski znastvenik objasnit nam kako stvari stoje, inace bi jadni umrli u neznanju...

 

Mada i mene malo cudi sto od uz svu tu NASA-inu tehnologiju ne vidimo nikakav napredak nego eto jos uvijek kumunicirano preko telegrama a racunala nam jos uvijek napravljena od diskretnih trazistora i core rope memorije.

 

Lisica kaže...
Ne znamo da li ima atmosferu, magnetosferu, vodu a neki nazivaju planetu bliskim rođakom. Nevjerovatno.

 

Ne kuzim kako to mislis nevjerojatno? Pa zar mediji ne funkcioniraju tako vec zadnjih 15 godina? Ne samo da je vjerojatno, nego je i ocekivano...

 

Pa mediji naprave senzaciju kad bi se neka fukara ogranicenog roka trajanja popiknula i rasual po cesti, a kamoli nebi od ovoga.

16 godina
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...

Potpuno nebitna vijest u svakom pogledu.

Radi se senzacija oko nečega što je udaljeno 30.000 godina (:facepalm:) putovanja od nas s današnjom tehnologijom

 

 

Sa današnjom možda 30000, ali sa tehnologijom iz '71 jedno 30 godina.

https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Daedalus

 

 

Those damn scientist people have been promising global warming for years now. But when I go outside it's still very cold. I want the global warming like they promised NOW! I hate being col
13 godina
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

Ja već pomislio da su pronašli Akart (Acart) koji su neovisno opisali Arthur Berlet, Mario Restier i Eduard Albert "Billy" Meier, ali oni su opisali nešto manji planet od zemlje na kojem godina traje 676 naših dana, a Proxima Centauri je očito premala zvijezda za tako veliku udaljenost od matične zvijezde... 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
SupremeCommander kaže...

Sa današnjom možda 30000, ali sa tehnologijom iz '71 jedno 30 godina.

https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Daedalus

 

 

 

Daedalus je ok ali je jako nerealni sa ekonomske strane, trebalo bi skoro 400 lansiranja Saturn V rakete da ga se sastavi.

 

Ima jedan koji je dosta realniji u tom pogledu (samo par lansiranja):
https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Longshot

 

Ima jos jedna zanimljiva stvar, nuklerni raketni motor - razvijen, testiran i certificiran za ljudsku posadu na putu za Mars, sa posebno zalosnom sudbinom (politicari):
https://en.wikipedia.org/wiki/NERVA

 

"the NERVA was deemed ready to design into a working vehicle by NASA, creating a small political crisis in Congress because of the danger a Mars exploration program presented to the national budget."

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 18:42 (DanijelX).
15 godina
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

zemlja je siroče, ostavljeno u našem sustavu na milost i nemilost nama. rođaka nema, jedino dijete kruži oko nje a ostalo su sve na vrbi svirale. jasno, bilo bi prekrasno da je dostupan neki (jaaako) dalek svijet na koji bismo bespovratno preselili sve kretene sa zemlje no sve je to zasad (moja) pusta želja. i mahom tehnološka zaostalost lokalnog življa (udbina se ne računa). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 1 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
ivanzu kaže...

 Još i reci da nisu bili na mjesecu pa da dodemo na teorije zavjere.

 lol, pa ne da nisu bili na mjesecu sa tim drlozima od letjelica nego se nisu ni provozali blizu njega.

Ako su prije 40-50 godina sletjeli na njega, što nisu išli i u novije vrijeme? Pa s današnjom tehnologijom bi im to bio piknik... ili ipak ne bi i sve je izmišljeno sranje.

Na mjesec "se išlo" radi interesa i politike, sad nema takvog interesa pa nema ni snimanja filmova u nekom studiju kako slijeću na mjesec.

 

Ti ako želiš vjeruj svakoj gluposti koju ti serviraju, vjeruj i da su u Vijetnam išli da ih oslobode komunizma, vjeruj i da su u Irak išli da ih oslobode diktature...

Sve ti to vjeruj i proglašavaj teorijom zavjere, ja ću neke stvari promišljati svojim mozgom.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...
Ako su prije 40-50 godina sletjeli na njega,što nisu išli i u novije vrijeme? Pa s današnjom tehnologijom bi im to bio piknik... ili ipak ne bi i sve je izmišljeno sranje.

Na mjesec "se išlo" radi interesa i politike, sad nema takvog interesa pa nema ni snimanja filmova u nekom studiju kako slijeću na mjesec.

 

12 godina
protjeran
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
DanijelX kaže...

 

Mada i mene malo cudi sto od uz svu tu NASA-inu tehnologiju ne vidimo nikakav napredak nego eto jos uvijek kumunicirano preko telegrama a racunala nam jos uvijek napravljena od diskretnih trazistora i core rope memorije.

Ne komunicarš preko telegrama nego imaš modernu tehnologiju, a imaš ju zato što su ju ljudi napravili da bi ju mogli tebi prodati, sad se vraćamo na kapitalizam na kojem počiva ovaj svijet unazad par stoljeća.

Znanost se razvija sve dok ima financijske koristi, jel to razumiješ ili da ti crtam?

Jel imaš modernu medicinu i lijekove zato što je to netko napravio za dobrobit čovječanstva ili zato da zaradi na tome?

 

NASA tu nije zaslužna apsolutno za NIŠTA, pa oni još koriste rakete koje su im dizajnirali prebjegli njemački znanstvenici iz II. svj. rata, :rofl:

Tehnologija kao njihovi roveri i ostala oprema se odavno koristi u raznim drugim znanstvenim područjima kao što je istraživanje špilja, planina i sl.

 

Ako se nešto može prodati i zaraditi, naravno da će se razvijati pa zato ti sada pišeš s modernog PC-a, a otkrivanje planeta iz bajke nema aposlutno nikakvu korist za nikoga osim za razne organizacije koje trebaju novac.

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 18:55 (bill_jobs).
12 godina
protjeran
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
SupremeCommander kaže...

Sa današnjom možda 30000, ali sa tehnologijom iz '71 jedno 30 godina.

https://en.wikipedia.org/wiki/Project_Daedalus

 

 

 Znači to je nekakva studija o nekakvoj teoriji, lol, pa fino se uklapa u "nekakav" planet koji je otkriven.

Ajmo se držati tehnologije koja je izmišljena i provedena u praksi, a ostale bajke ćemo ostaviti za star trek.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...
...

 

Ti ako želiš vjeruj svakoj gluposti koju ti serviraju, vjeruj i da su u Vijetnam išli da ih oslobode komunizma, vjeruj i da su u Irak išli da ih oslobode diktature...

Sve ti to vjeruj i proglašavaj teorijom zavjere, ja ću neke stvari promišljati svojim mozgom.

Naravno da su isli da ih oslobode komunizma, ali ne zbog Vijetnamaca vec zato sto ih je bilo strah tog komunizma i njegovog utjecaja u svijetu. Drugim rijecima, opet su isli zbog vlastite guzice (+ sto su isprobali brdo vojne tehnike tamo).

Isto i za Irak (i za Libiju), samo naivni puse da su isli drzavu osloboditi diktature i pritom pobili stotine tisuca ljudi i djece, raselili njih milijune i nacinili milijarde i milijarde stete. Dok s druge strane njihovi saudijsko-arabijski kompici diktatori veselo prakticiraju svoje diktatorstvo i budu ga jos nebrojeno godina, dok god se pokoravaju i dok god su poslusni.

 

Medutim, na Mjesec su sletjeli, to je nedvojbeno. Zasto nisu opet? Zato sto nema potrebe. Pobijedili su Sovjete, kamenje s Mjeseca je uzeto, po sto ces drugo ici gore? Traziti male zelene? Za vrijeme Hladnog rata imao je simbolicno znacenje i u tom je smislu bio vrijedan. Danas? Mjesec je doslovno hrpa sugavog kamenja koje kruzi oko Zemlje. Nema smisla ulupati milijune u neki pothvat koji je besmislen. Eventualno graditi lunarnu bazu, sto ce se vrlo vjerojatno dogoditi u narednih 10-20 godina. No to je vec druga prica.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
protjeran
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
1domagoj1 kaže...
Medutim, na Mjesec su sletjeli, to je nedvojbeno.

 To je tvoje mišljenje na koje imaš pravo, ja smatram da nisu ni prismrdili mjesecu niti ćemo tako skoro imati tehnologiju za takav pothvat, a kamoli da je '70-ih postajala.

Dok s druge strane, propaganda je oduvijek bila na svom vrhuncu.

 

P.S. Preporučam ti da pogledaš Kubrikov film Isijavanje, nema veze sa slijetanjem na mjesec - ali itekako ima.

(pametni znaju o čemu pričam).

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...

To je tvoje mišljenje na koje imaš pravo, ja smatram da nisu ni prismrdili mjesecu niti ćemo tako skoro imati tehnologiju za takav pothvat, a kamoli da je '70-ih postajala.

Dok s druge strane, propaganda je oduvijek bila na svom vrhuncu.

 

P.S. Preporučam ti da pogledaš Kubrikov film Isijavanje, nema veze sa slijetanjem na mjesec - ali itekako ima.

(pametni znaju o čemu pričam).

A gle, vidjet cemo kad se krene s lunarnim bazama, sto da ti ja drugo kazem.

Danas se redovito sateliti salju u orbitu, salju se zalihe na ISS, astronauti se redovito izmjenjuju gore. Nije onda neki problem produziti im let do Mjeseca.

 

Hvala na preporuci, pogledat cu.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
9 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...
NASA tu nije zaslužna apsolutno za NIŠTA, pa oni još koriste rakete koje su im dizajnirali prebjegli njemački znanstvenici iz II. svj. rata, :rofl:

Tehnologija kao njihovi roveri i ostala oprema se odavno koristi u raznim drugim znanstvenim područjima kao što je istraživanje špilja, planina i sl.

 

Ako se nešto može prodati i zaraditi, naravno da će se razvijati pa zato ti sada pišeš s modernog PC-a, a otkrivanje planeta iz bajke nema aposlutno nikakvu korist za nikoga osim za razne organizacije koje trebaju novac.

 

http://www.post-gazette.com/life/lifestyle/2009/07/20/From-cell-phones-to-computers-technology-from-NASA-s-space-program-continues-to-touch-everyday-life/stories/200907200146

 

NASA je ogromnim parama masovno ubrzala razvoj IC-a (čipova), a onda ogromnom potraznjom (zajedno sa ICBM-ima) pokrenula masovnu proizvodnju istih, sto je omogucilo toliki pad cijene da ih je bilo moguce upotrebljavati u potrosnoj elektronici (TV-ima i sl..) sto je onda dalje omogucilo "boom" poluvodicke industrije.

 

Bez tog programa, sad bi ti tipkao na tehnologiji kakvu smo koristili pred desetljece ili dva.

 

Prilicno je jasno da ne raspolazes ni najosnovnijim informacijama i znanju o temi o kojoj si vec razvio sve sudove. (Ali definitivno priznajem da sam ja budala u ovoj raspravi :) )

15 godina
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...

Potpuno nebitna vijest u svakom pogledu...............


........................Malo ih je zajebao Kubrick što je prerano preminuo pa više ne može snimati SF za njih ali bože moj, danas se sve ionako radi kompjuterski.

 

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put čet 25.8.2016 20:16 (syncmaster245b).
8 godina
online
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

Vulcan

A  A

|\./|

|   |

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
DanijelX kaže...
NASA je ogromnim parama...

 Ovdje mogu komotno prestati čitati.

Ne postoje NASA-ini novci, NASA dobiva sredstva iz proračuna, pa kad kažeš da je NASA nešto razvila to je kao da kažeš da je Bandić napravio trg/cestu/park, a to je zapravo napravio svaki stanovnik grada svojim plaćanjem poreza.

Od svoga osnutka pa do danas, NASA je spiskala 600 milijardi dolara državnog novca, ajd ponovit ću ti još jednom - 600 milijardi dolara.

Pa bila bi sramota da ništa od toga nije iskorišteno za napredak nekih tehnoloških stvari.

 

I ti sad meni izvučeš neki članak koji citira lika koji radi za NASA novine, lol.

Pa šta će taj drugo nego pravdat sve te pare.

 

I dan danas ćeš naći koliko god želiš članaka koji pravdaju trošenje para od strane NASE, pošto imaju godišnji proračun 20-ak milijardi dolara, onda im sigurno nije ni problem plaćati članke po novinama.

Tako da, nemoj mi o NASI pričat molim te.

8 godina
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
Uvijek ista, nevaljala priča: ne treba istraživati ovo, ne treba istraživati ono. Sve treba istraživati! Nikad se ne zna što će iz nekog istraživanja proizaći, kakva korist za čovječanstvo. U istraživanju je sekundarna korist katkad važnija od primarne, a nikad se ne zna kamo će nas neka nova znanstena spoznaja ili tehnička inovacija odvesti. Evo primjera:
1. Dizel-motor je razvijen za potrebe podmornica. Danas njime voze sva prevozna sredstva (osim aviona).
2. Vodikove ćelije razvijene su za potrebe američkog svemirskog programa. Danas njima voze bicikli.
3. Početkom 20. stoljeća konstruirano je oko 10.000 prototipova aviona. Bez toga danas ne bi bilo avionskog prometa, ratne i civilne avijacije, itd.
4. Lavoisier se pozabavio teorijom goriva za potrebe uvođenja plinske rasvjete u Parizu. Danas plinske rasvjete više nema, a bez Lavoisierove teorije gorenja ne bi bilo kemije.
5. Planck je uveo kvantnu teoriju da bi objasnio zračenje crnog tijela. Danas bez kvantne teorije ne bi bilo kemije, a ni fizike čestica.
6. Nizozemci su izumili dalekozor da bi vidjeli koji brod ide u luku, da bi mogli špekulirati sa cijenama. Danas bez telekskopa nema astronomije.
Znanost nije obrt, pa da kažemo: napravi mi ovo ili ono, kao što postolaru kažemo da napravi cipelu. Veza između znanosti i njezine primjene, teorije i tehnologije mnogo je suptilinija i zapravo nevildljiva. Čak i znanstveniku.
 
23 0 hvala 5
12 godina
protjeran
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
danen kaže...
Sve treba istraživati!

 Ne čini li ti se pomalo paradoksalno da ulažeš novce u istraživanje planeta koji je 30.000 godina putovanja daleko od tebe, dok u isto vrijeme uništavaš svoj planet, eksploatiraš ga i zagađuješ na sve moguće načine i ništa ne poduzimaš da ga zaštitiš na pravilan način kao ni sva živa bića na njemu?

Jedno je baviti se konkretnom znanošću sa konkretnom primjenom, a drugo je baviti se imaginacijom i glupostima, a tražiti vodu na par svjetlosnih godina udaljenom planetu je baš to - glupost.

 

Svi primjeri koje si nabrojao su se radili s jasnim ciljem, to što su kasnije upotrebljeni za neke druge stvari, to je samo dodatni bonus i sve to nikako se ne može usporediti s ovime o čemu se priča.

16 godina
neaktivan
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

Može to nekom biti rasipanje sredstava, no jedno je SIGURNO....u dogledno vrijeme migracija (vrste)je neophodna. Sustav nema backup, a Zemlja već ima bad sectora. Velika je zatrpanost i fragmentacija.

 

Trenutno su već ispunjeni uvjeti da se sa dva-tri pritiska na crvene botune sve resetira na level "luk i strijela". Vrsta bi donekle opstala u kontaminiranim uvjetima..i tko bolje baca koplje taj ima ručak.  Ostavare li se bilo kakvi uvjeti za planetarni backup...isplati se ulagat sljedećih 200g.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
12 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...
danen kaže...
Sve treba istraživati!

 Ne čini li ti se pomalo paradoksalno da ulažeš novce u istraživanje planeta koji je 30.000 godina putovanja daleko od tebe, dok u isto vrijeme uništavaš svoj planet, eksploatiraš ga i zagađuješ na sve moguće načine i ništa ne poduzimaš da ga zaštitiš na pravilan način kao ni sva živa bića na njemu?

Jedno je baviti se konkretnom znanošću sa konkretnom primjenom, a drugo je baviti se imaginacijom i glupostima, a tražiti vodu na par svjetlosnih godina udaljenom planetu je baš to - glupost.

 

Svi primjeri koje si nabrojao su se radili s jasnim ciljem, to što su kasnije upotrebljeni za neke druge stvari, to je samo dodatni bonus i sve to nikako se ne može usporediti s ovime o čemu se priča.

Da su svi razmišljali ko ti još bi živjeli u pećinama. Traženje planeta koji može podržati život uopće ne bi trebalo biti pitanje; to je nešto na čemu se MORA raditi. To što tebe zaboli racku jer ti to nećeš doživjeti je potpuno druga priča. Postoje desetci načina na kojih bi život na Zemlji mogao biti ugrožen, a neki od njih su neizbježni, pa je zaključak da se nešto mora poduzeti. Sva sreća da ste vi koji ste protiv znanosti u manjini.

12 godina
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

I avioni idu na dizel od 1930ih. Ju52npr.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu

Jel to rodjen hrvatski 5/7 il je samo trol?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
Alex Mercer kaže...

Da su svi razmišljali ko ti još bi živjeli u pećinama. Traženje planeta koji može podržati život uopće ne bi trebalo biti pitanje; to je nešto na čemu se MORA raditi. To što tebe zaboli racku jer ti to nećeš doživjeti je potpuno druga priča. Postoje desetci načina na kojih bi život na Zemlji mogao biti ugrožen, a neki od njih su neizbježni, pa je zaključak da se nešto mora poduzeti. Sva sreća da ste vi koji ste protiv znanosti u manjini.

 U manjini su možda na ovom forumu... Po mom su debelo u većini, pogotovo u RH 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Zemlja ima bliskog rođaka u svom susjedstvu
bill_jobs kaže...

Ovdje mogu komotno prestati čitati.

Ne postoje NASA-ini novci, NASA dobiva sredstva iz proračuna, pa kad kažeš da je NASA nešto razvila to je kao da kažeš da je Bandić napravio trg/cestu/park, a to je zapravo napravio svaki stanovnik grada svojim plaćanjem poreza.

Od svoga osnutka pa do danas, NASA je spiskala 600 milijardi dolara državnog novca, ajd ponovit ću ti još jednom - 600 milijardi dolara.

Pa bila bi sramota da ništa od toga nije iskorišteno za napredak nekih tehnoloških stvari.

 

I ti sad meni izvučeš neki članak koji citira lika koji radi za NASA novine, lol.

Pa šta će taj drugo nego pravdat sve te pare.

 

I dan danas ćeš naći koliko god želiš članaka koji pravdaju trošenje para od strane NASE, pošto imaju godišnji proračun 20-ak milijardi dolara, onda im sigurno nije ni problem plaćati članke po novinama.

Tako da, nemoj mi o NASI pričat molim te.

600 milijardi od osnutka do danas?! Ozbiljno?

Pih, pa tu sicu im vojska spiska u godinu dana (i vise od toga). Da ne spominjem onaj nedavni fijasko od aviona u koji je ulupano 400 milijardi dolara. Budzet vojske im iznosi ~40% ukupne svjetske potrosnje na naoruzanje. Sve to iz proracuna. A koristi imamo, koliko ono? Aha, gotovo nikakve.

NASA-inih 20 mlrd. godisnje je pi*kin dim u odnosu na to.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice