Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak

poruka: 133
|
čitano: 14.581
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak".
16 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Kobe24 kaže...
maxym kaže...

Takve poslove će raditi uglavnom ista populacija koja ih radi i sad, zato što nemaju kvalifkacija i/ili nisu u mogućnosti naći bolji posao, ali će i dalje imati mogućnost izbora: preživljavati bez rada, ili raditi i imati prihode dovoljne za normalan život. Sada rade i preživljavaju.

Neće, jednostavno neće. Poslovi blagajnice, tekstilni poslovi, svi neugodni poslovi i poslovi na minimalcu će biti napušteni. Ako već netko može preživljavati neradom, on će to i odabrati. Zašto bi teta u Konzuma radila na blagajni ako će dobiti UBI, a kvaliteta života će joj biti nezamislivo bolja s UBI-jem jer neće raditi subotom, nedjeljom, smjenski itd.

 

Garantiram ti da većina neće raditi, a to sve moraju plaćati uzdržavatelji. Nekog će se oporezovati još brutalnije nego do sada, samo da bi netko mogao živjeti od nerada. Osim toga tko će ti onda pružiti te usluge ?? Besposlena glava uz to smisli mnogo bedastoća, to će na kraju dovesti do kolapsa društva.

 

 

UBI nece biti implementiran dok takvi poslovi postoje. UBI ce tek biti implementiran kad 2/3 danasnjih poslova zamjeni automatizacija. 

8 godina
online
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak

Da i ja kažem nešto, za 30 godina sve će nas morati zamijeniti roboti i AI i ovo će biti nužno,

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak
Što kažete na ovu ideju, univerzalni dohodak da ali pod uvjetom da se doprinosi zajednici?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda

Loša ideja, UBI (Unconditional Basic Income) je po definiciji bezuvjetan.

8 godina
offline
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak

svi odreda protiv uz primjere kako bi to bilo u HR... HR je slijepo crijevo civilizacije, kasnimo za svima pa ćemo i po tom pitanju.

 

Međutim, ako najbogatiji ljudi na svijetu koji su rođeni, školovani i obogaćeni u najbogatijoj zemlji svijeta o tome sve češće govore, mora postojati razlog za to, ne nužno licemjeran kako je jedan poster ovdje primjetio.

 

Osim salonskih socijalista (tm), i među pripadnicima najtvrđe neoliberalne struje postoje zagovornici temeljnog dohotka. Naime, sustav socijalne skrbi, nezaposlenih itd ima poprilično velike troškove distribucije uz popratni sustav državnih službenika, sindikata, političkog utjecaja itd. Defaultnom podjelom nekakvog malog iznosa svima, postižu se uštede!!, a novac dobivaju svi - zajamčeno. Uz to bi išla privatizacija i ostataka javnih usluga poput osnovnih škola, vrtića itd pa bi za bilo kakav solidan standard života svejedno trebalo raditi. Na taj način bi bilo lakše održati sadašnji status quo - podjelu na enormno bogatih 0,1 ili 0,01% koji su samo u zadnjem desetljeću prigrabili sav novostvoreni višak vrijednosti u SAD-u i Zapadnoj Evropi naspram ostatka koji sve više grca u dugovima te nema nikakvu praktičnu mogućnost napredovanja na društvenoj ljestvici. Kada se tako gleda, zidine koje MZ gradi oko svog imanja imaju vrlo jasnu svrhu - spriječiti mase da uzmu natrag ono što im je oteto u igri namještenoj za dobitnike sretnih gena.

 

Ja rekoh
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak

Univerzalni dohodak je liberalna, a ne socijalistička/komunistička ideja.

 

Uostalom, središnje banke i u ovom trenutku na velikoj skali pumpaju novac stvarajući ga iz ničega i pokušavaju stvoriti inflaciju.

Ali ga plasiraju samo kroz komercijalne banke i njihove zajmove.

 

A tog middle-mana mogu i izbaciti iz igre.

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak

Kada bi temeljni dohodak bio dostupan za sve, tko bi onda radio išta? Hrana i krov nad glavom nisu temeljna ljudska prava, to je nešto što generalno moraš zaraditi. Ne postoji ništa "badava." Uvedeš UBI i za tri godine imaš Venezuelu, Zimbabve i slične nedođije.. ni toalet papira ne bi bilo na raspolaganju.

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
uuY kaže...

Univerzalni dohodak je liberalna, a ne socijalistička/komunistička ideja.

 

Uostalom, središnje banke i u ovom trenutku na velikoj skali pumpaju novac stvarajući ga iz ničega i pokušavaju stvoriti inflaciju.

Ali ga plasiraju samo kroz komercijalne banke i njihove zajmove.

 

A tog middle-mana mogu i izbaciti iz igre.

 

 

Banke ne stvaraju "novac iz ničega." U suprotnome banke ne bi nikada bile u poziciji da mogu bankrotirati. Temeljni kapital se vrlo brzo strajba ako se nema dobro upravljanje rizikom. Besplatni ručak ne postoji, osim kod roditelja.

16 godina
protjeran
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Brk kaže...
@Kobe24 izmedju socijalizma i komunizma je razlika koju ti očito ne znaš.

 

Socijalizam je uvodna stepenica u komunizam. Ni Marksa nisi čitao... tsk, tsk, tsk.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda

Svaka čast Trumpu, tako se to radi. Sve zdrave i sposobne treba UPREGNIT, a ne da žive na račun ljudi koji se svako jutro rano ustaju i provedu cijeli dan na poslu. Bravo !

 
2 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda

Za osam godina ljevičarska struja će biti neprepoznatljiva a ovo ulagivanje SJW rulji će biti stvar prošlosti. Pogledaj reakcije Afro-Amerikanaca na youtubu... crni muškarci generalno slave, welfare queen  baby mama hoes rone suze.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 11:51 (Mayo).
16 godina
protjeran
offline
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak

It's not natural to live on the dole.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 13:53 (Mayo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mayo kaže...

Mda, ja ću šljakati ko konj 16 sati dnevno kako bi 70% svog dohodka prepustio nekome tko mi nije ni u krvnom srodstvu.... sav sam lud... Neuter the bastars and put them in a cage!

 

 

 

Smiješan lik.

 

Da bar mogu čitat tvoje postove kad odeš u penziju s 2 soma kuna mjesečno, a režije 1500.

 

Desničari uvijek misle da su SVI ljudi na kuponima za hranu ili socijalnoj pomoći, oni kaj na trgu prose pa odu kupit cigare i pivu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 14:36 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mislim da je UBI jedan od načina kako zadržati kontrolu nad obespravljenom/siromašnom masom kojih je sve više.
Ovako im se pruži minimalan standard da se ne bude i revoltiraju, pacificira ih se te postanu inertni (i ubije im se motivacija)
Nije ovo ništa slučajno da ultra bogati odjednom prihvaćaju ove ideje jer se boje za svoju kožu kad voda dođe do grla.
 
8 1 hvala 2
16 godina
protjeran
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mitch kaže...
Mayo kaže...

Mda, ja ću šljakati ko konj 16 sati dnevno kako bi 70% svog dohodka prepustio nekome tko mi nije ni u krvnom srodstvu.... sav sam lud... Neuter the bastars and put them in a cage!

 

 

 

Smiješan lik.

 

Da bar mogu čitat tvoje postove kad odeš u penziju s 2 soma kuna mjesečno, a režije 1500.

 

Desničari uvijek misle da su SVI ljudi na kuponima za hranu ili socijalnoj pomoći, oni kaj na trgu prose pa odu kupit cigare i pivu.

 

 

 Socijalni sustav postoji kako bi se pomoglo potrebitima (netko tko je certificirano debilitiran) , a ne da se neradnici mogu šlepati na račun društva non-stop. Ti očito imaš jači desničarski mindset od mene jer tako razmišljaju svi koji su na državnoj sisi. Ništa protiv mama-države! Čisto sumnjam da postoji razlika između tvog mentalnog sklopa i mentalnog sklopa lažnog vojnog invalida sa plinskom bocom u ruci.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 16:35 (Mayo).
12 godina
neaktivan
offline
Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohodak
Socijalizam očito ne funkcionira. Pogotovo ne bez kapitalizma.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
lovacmaki kaže...
Socijalizam očito ne funkcionira. Pogotovo ne bez kapitalizma.

 

Socijaliizam ne funkcionira ni sa kapitalizmom ni bez njega, a komunizam je još veća utopija.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
maxym kaže...

 

Socijaliizam ne funkcionira ni sa kapitalizmom ni bez njega, a komunizam je još veća utopija.

Skandinavijske zemlje još donekle funkcioniraju na tom sistemu, iako ne još dugo.

16 godina
protjeran
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
lovacmaki kaže...
maxym kaže...

 

Socijaliizam ne funkcionira ni sa kapitalizmom ni bez njega, a komunizam je još veća utopija.

Skandinavijske zemlje još donekle funkcioniraju na tom sistemu, iako ne još dugo.

 

Skandinavci su nažalost odavno izgubili kompas. Život na osnovi prirodnih resursa neće biti vječnog karaktera (Norveška, Švedska, Danska), dok će im se uvoz Bliskoistočnih "inžinjera" generalno odbiti u glavu svom sirovom silovateljskom snagom.

15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mayo kaže...

 

 Socijalni sustav postoji kako bi se pomoglo potrebitima (netko tko je certificirano debilitiran) , a ne da se neradnici mogu šlepati na račun društva non-stop. Ti očito imaš jači desničarski mindset od mene jer tako razmišljaju svi koji su na državnoj sisi. Ništa protiv mama-države! Čisto sumnjam da postoji razlika između tvog mentalnog sklopa i mentalnog sklopa lažnog vojnog invalida sa plinskom bocom u ruci.

Ja to baš mislim za tebe. Samo lopovi i 'tajkuni' se teško odriču bogatstva, a ti baš i pričaš tim tonom. Ja pripadam jednom od najviših slojeva (imovinsko) pa svejedno znam kako je to biti na nuli i da uvijek treba svima pomoći. Ljudi poput tebe su bili primarni razlog zašto sam napustio ovaj dio Europe općenito.

 

No tvoje mišljenje se neće promijenit sve dok ne doživiš taj krah sam. Imaš svako pravo ne dijeliti ništa svoje s drugima, ali iskreno bi se razočarao kad bi netko to isto napravio tebi.

 

 

 

Glavni ključ problema svih Hrvata i onih koji podržavaju HDZ je ispran mozak i ne prihvaćanje situacije kakve jest.

Financijski gledano, socijalna pomoć i taj dio hrvatskog proračuna je smiješan. Svađaš se sa zidom tako reć. Lažne penzije itd. su nikakva lova prema onoj koju grabe političari i 'agencijski' sektor. Tako da se jednostavno fokusiraš na glupe stvari. I zato HDZ redovito dobiva izbore uz zbor svojih 'Rvatina.

 

Zamisli da makneš samo 20 zastupnika. To je 400000 kuna godišnje. U socijalnoj pomoći upravo si pomogao 133 samohranih majki. Zemlja od 4 milijuna ljudi nema što imati 151 zastupnika koji grabe lovu.

 

I da, btw, uopće nije problem maknut uhljebe. Problem je što nećeš imat s njima gdje nakon što ih makneš.

 

Ti si valjda jedan od onih koji na fejs komentarima ispod članaka odmah komentira 'pa vi pustite izbjeglice', koje nisu do sad bile povezane baš s niti jednim terorističkim napadom.

 

No naučio sam da se s takvim ljudima uopće ne treba svađat.

 

 

15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mayo kaže...
lovacmaki kaže...
maxym kaže...

 

Socijaliizam ne funkcionira ni sa kapitalizmom ni bez njega, a komunizam je još veća utopija.

Skandinavijske zemlje još donekle funkcioniraju na tom sistemu, iako ne još dugo.

 

Skandinavci su nažalost odavno izgubili kompas. Život na osnovi prirodnih resursa neće biti vječnog karaktera (Norveška, Švedska, Danska), dok će im se uvoz Bliskoistočnih "inžinjera" generalno odbiti u glavu svom sirovom silovateljskom snagom.

Znači ako se dvoje ljudi rodi u Danskoj, jedan je sin propalice i pijanca koji nije uništio nikoga osim sebe, drugi je sin odvjetnika koji brani anti-ekološke kompanije jer plaćaju više, ovaj potonji ima više pravo na zaradu od nečega što je u vlasništvu države (prodaja drva, nafte, ruda..) zato što je financijski više doprinosio državi?

 

Ne brini se ti za Nordički model. Nije skroz fool-proof, nije 100% siguran, ali ni ne ovisi o sirovinama, nego o ljudima koji žive u tim zemljama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 21:18 (Mitch).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda

Ja to baš mislim za tebe. Samo lopovi i 'tajkuni' se teško odriču bogatstva, a ti baš i pričaš tim tonom. Ja pripadam jednom od najviših slojeva (imovinsko) pa svejedno znam kako je to biti na nuli i da uvijek treba svima pomoći. Ljudi poput tebe su bili primarni razlog zašto sam napustio ovaj dio Europe općenito.

 

L o L. Ljevičarenje je bolest, a svaki socijalizam na kraju vodi u kolaps i/ili komunizam. Tko si ti da ćeš određivati koliko će se kome ukrasti da bi se nekom drugom preraspodijelilo. Sve ljevičare koji su za visoke poreze smatram licemjerima i lopovima, koji se usuđuju krasti tuđe.

 

Apropo onoga koji je prije rekao da ćeš dočekati malu mirovinu, amo mi smanjiti drastično poreze, pa ću ja sam štediti za mirovinu. Ne želim da mi to ušljiva država radi, jer ona moju mirovinu potkrade i ja je nikad neću dobiti koliko sam uplatio. Daj ti meni da ja 20% spremam u banku ili ulažem kroz neke fondove, više vjerujem sebi neki lopovima u državi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 21:48 (Kobe24).
15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Kobe24 kaže...

Ja to baš mislim za tebe. Samo lopovi i 'tajkuni' se teško odriču bogatstva, a ti baš i pričaš tim tonom. Ja pripadam jednom od najviših slojeva (imovinsko) pa svejedno znam kako je to biti na nuli i da uvijek treba svima pomoći. Ljudi poput tebe su bili primarni razlog zašto sam napustio ovaj dio Europe općenito.

 

L o L. Ljevičarenje je bolest, a svaki socijalizam na kraju vodi u kolaps i/ili komunizam. Tko si ti da ćeš određivati koliko će se kome ukrasti da bi se nekom drugom preraspodijelilo. Sve ljevičare koji su za visoke poreze smatram licemjerima i lopovima, koji se usuđuju krasti tuđe.

 

 

"ukrasti"

 

 

Nego, gdje si ti pročitao da sam napisao da treba povećat poreze? Odselio sam baš namjerno u SAD da izbjegnem hrvatski harač.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mitch kaže...
Kobe24 kaže...

Ja to baš mislim za tebe. Samo lopovi i 'tajkuni' se teško odriču bogatstva, a ti baš i pričaš tim tonom. Ja pripadam jednom od najviših slojeva (imovinsko) pa svejedno znam kako je to biti na nuli i da uvijek treba svima pomoći. Ljudi poput tebe su bili primarni razlog zašto sam napustio ovaj dio Europe općenito.

 

L o L. Ljevičarenje je bolest, a svaki socijalizam na kraju vodi u kolaps i/ili komunizam. Tko si ti da ćeš određivati koliko će se kome ukrasti da bi se nekom drugom preraspodijelilo. Sve ljevičare koji su za visoke poreze smatram licemjerima i lopovima, koji se usuđuju krasti tuđe.

 

 

"ukrasti"

 

 

Nego, gdje si ti pročitao da sam napisao da treba povećat poreze? Odselio sam baš namjerno u SAD da izbjegnem hrvatski harač.

 

Ukrasti da da, ukrasti. Ako se ti usuđuješ reći da ja ili netko treći mora plaćati veće poreze da bi se nekome pomagalo tko to nije zaslužio, ti si za mene definicija lopova. Svi koji popuju koliko tko ima i koliko se kome treba uzeti su za mene dno ljudskog društva.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mar kaže...
Mislim da je UBI jedan od načina kako zadržati kontrolu nad obespravljenom/siromašnom masom kojih je sve više.
Ovako im se pruži minimalan standard da se ne bude i revoltiraju, pacificira ih se te postanu inertni (i ubije im se motivacija)
Nije ovo ništa slučajno da ultra bogati odjednom prihvaćaju ove ideje jer se boje za svoju kožu kad voda dođe do grla.

 

Siromašnih je zapravo u svijetu sve manje. Nikad u svijetu manji postotak ljudi nije bio siromašan, i nikad "siromašni" nisu ovako dobro živjeli.

 

14 godina
odjavljen
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Kobe24 kaže...

 

 

Ukrasti da da, ukrasti. Ako se ti usuđuješ reći da ja ili netko treći mora plaćati veće poreze da bi se nekome pomagalo tko to nije zaslužio, ti si za mene definicija lopova. Svi koji popuju koliko tko ima i koliko se kome treba uzeti su za mene dno ljudskog društva.

 Kad čitam tvoje postove čudim se kako uopće znaš upaliti kompjuter.

 

BTW skrati citate.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mar kaže...
Mislim da je UBI jedan od načina kako zadržati kontrolu nad obespravljenom/siromašnom masom kojih je sve više.
Ovako im se pruži minimalan standard da se ne bude i revoltiraju, pacificira ih se te postanu inertni (i ubije im se motivacija)
Nije ovo ništa slučajno da ultra bogati odjednom prihvaćaju ove ideje jer se boje za svoju kožu kad voda dođe do grla.

 

Siromašnih je zapravo u svijetu sve manje. Nikad u svijetu manji postotak ljudi nije bio siromašan. Pogledaj analizu.

 

 https://ourworldindata.org/wp-content/uploads/2013/05/World-Poverty-Since-1820.png

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 23:13 (Kobe24).
15 godina
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Kobe24 kaže...

 

Ukrasti da da, ukrasti. Ako se ti usuđuješ reći da ja ili netko treći mora plaćati veće poreze da bi se nekome pomagalo tko to nije zaslužio, ti si za mene definicija lopova. Svi koji popuju koliko tko ima i koliko se kome treba uzeti su za mene dno ljudskog društva.

 Ti nisi za život u civilizaciji niti društvu. Malo razmisli o svojim komentarima.

 

 

Valjda nikad nisi razmišljao o tome što bi bilo da si se rodio na mjestu nekog drugog. Tužno i žalim te.

 

 

 

BTW da se razjasnim do kraja.

 

 

Ja nisam za spašavanje uhljeba socijalnom pomoći.

Ja sam za jednak start. Da Todorićev sin može upisat istu školu koju i netko iz sela kraj Đakova.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Jakovp kaže...

 Kad čitam tvoje postove čudim se kako uopće znaš upaliti kompjuter.

 

BTW skrati citate.

 

Drži se teme molim te.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Zuckerberg zagovara univerzalni osnovni dohoda
Mitch kaže...

 Ti nisi za život u civilizaciji niti društvu. Malo razmisli o svojim komentarima.

 

 

Valjda nikad nisi razmišljao o tome što bi bilo da si se rodio na mjestu nekog drugog. Tužno i žalim te.

 

 

 

BTW da se razjasnim do kraja.

 

 

Ja nisam za spašavanje uhljeba socijalnom pomoći.

Ja sam za jednak start. Da Todorićev sin može upisat istu školu koju i netko iz sela kraj Đakova.

 

Prva boldana rečenica je baš jadan način komunikacije. Inputiraš sam sebi da si pametniji jer drugačije razmišljaš, pa mene jadnog žališ jer nikad neću biti prosvijetljen kao ti. Takvi poput tebe su se i Trumpu smijali, jer vama je takav oblik komunikacije uobičajen s bilo kime tko ima drugačija stajališta od vas.

Todorićev sin uistinu može upisati istu školu kao i netko iz sela kraj Đakova :). Pročitaj što si napisao.

U većini europskih zemalja obrazovanje je potpuno besplatno, tako da ne razumijem zašto argumentirate na način da netko ne može proći cijelo obrazovanje od starta do kraja praktički bez ikakvih ulaganja.

Nažalost, ti si toliko bio spreman pomoći nekome iz Đakova toliko da si pobjegao u Ameriku, ovo te društvo zasigurno mnogo više trebalo nego američko. Žalim ljude koji jedno govore, drugo rade, nažalost takvih je napretek. Meni osobno ne smeta što si otišao, želim ti sve najbolje i nek ti je sa srećom bio tu ili ovdje, ali ne vidim razloga u pametovanju fraza poput dosezi civilizacije itd., napadanja mene na osobnoj razini da me žališ (zato sam ti uzvratio) jer razmišljam drugačije od tebe, itd.

 

Razlika mene i tebe je što se ja u tvojd džep nikad ne bih usudio taknuti, niti bilo čiji, jer sam prije svega tako odgojen, a mnogi bi bez problema zagrabili u tuđe džepe i uzimali 20% za UBI.

Poruka je uređivana zadnji put sub 27.5.2017 22:27 (Kobe24).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice