Apple predstavio novu generaciju iPhonea

poruka: 148
|
čitano: 20.953
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Apple predstavio novu generaciju iPhonea".
8 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhonea
Znaci hvale se kak su zaostali barem jednu generaciju ?
Moj PC  
6 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Price o Jobsu kao jedinom koji je tamo znao sta treba radit su smijesne. Imaju sve pokazatelje da im prodaja pada, normalno da ne mozes imat stalni rast, i sad se stedi na nekim stvarima. Za nekoga ko stalno koristi apple to nije apsolutno nikakav problem. Uvau dobit ce telefoto kameru godinu iza svih. Jako bitna stvar
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Bio sam u ovome prije renovacije i već je onda bio impresivan, a prema slikama novi izgleda neviđeno do sad. Tu ne mozes zakasniti jer radi 0-24. Makar i ovaj u Grand Centralu mi je osobno jako simpatičan radi lokacije.
Uglavnom, uživaj u NYC-u, grad je jedinstven.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhonea

iPhone 11 bi mogao biti hit.

 

Realno bolji od svakog prethodnog iPhonea, a jeftiniji. (eventualno ekran nije OLED, ali je novija verzija IPSa u odnosu na XR kako se cini).

I izgleda da ce imati najbolji video s bilo kojeg telefona na trzistu.

 

Za $699 to svakako nije los izbor.

 

Sto se tice 11 Pro i Pro Max....u tom kontekstu mogu se uzet dva Mi 9T Pro...sto je nerealno.

 

I svaka kupnja ovih modela ukljucuje Apple TV+....na godinu dana. 

 

 

Cijeli event je zapravo teze flexanje ekosustava kojeg su napravili, i mogucnosti ulaska za one koji jos nisu unutra preko iPhonea 11. (i ovog jeftinog odlicnog 10.2 iPada)

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.9.2019 23:43 (Mitch).
 
8 0 hvala 0
13 godina
odjavljen
offline
UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhonea

Kad uzmemo te cijene u Americi i cijene kod nas, nisu li te prikazane cijene ($699) bez poreza na dodanu vrijednost? Ispravite me ako sam u krivu, no u SAD-u svaka savezna država ima svoje poreze pa oni nisu obvezani dati cijenu s porezom, nego mogu dati cijene prije poreza pa si računaj. Tu se onda malo i izbalansira cijena kod njih i nas. Plus naravno ostala davanja. 

 

Koliko god se oni trudili, što god da napravili, fali im Jobs. Vidi se već odavno da, umjesto da budu prvi u inovacijama, oni prate čopor. Ne pamtim kad sam zadnji put čuo za nešto inovativno kod Apple-a. Dizajn odnosno notch i izbacivanje jacka za slušalice sigurno ne spadaju u tu kategoriju, odnosno u moju percepciju Appleove inovacije. Ispada da je to ipak bila samo Jobsova inovacija. Jako me muči, ali izgleda da ću napustiti ekosistem, ali barem nisam kupovao previše Apple stvari, pa neću imat uteg za papir u obliku Apple HomePoda lol

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
footballer kaže...

Kad uzmemo te cijene u Americi i cijene kod nas, nisu li te prikazane cijene ($699) bez poreza na dodanu vrijednost? Ispravite me ako sam u krivu, no u SAD-u svaka savezna država ima svoje poreze pa oni nisu obvezani dati cijenu s porezom, nego mogu dati cijene prije poreza pa si računaj. Tu se onda malo i izbalansira cijena kod njih i nas. Plus naravno ostala davanja. 

 

Koliko god se oni trudili, što god da napravili, fali im Jobs. Vidi se već odavno da, umjesto da budu prvi u inovacijama, oni prate čopor. Ne pamtim kad sam zadnji put čuo za nešto inovativno kod Apple-a. Dizajn odnosno notch i izbacivanje jacka za slušalice sigurno ne spadaju u tu kategoriju, odnosno u moju percepciju Appleove inovacije. Ispada da je to ipak bila samo Jobsova inovacija. Jako me muči, ali izgleda da ću napustiti ekosistem, ali barem nisam kupovao previše Apple stvari, pa neću imat uteg za papir u obliku Apple HomePoda lol

 Sales tax ti je mozda 8%.

 

Inace, ovo se pretpostavljalo da ce biti veliko nista od eventa i samo nesto do 2020...ali ispalo je cak ok.

 

Mozda je ovo prvi put da Apple nije pretjerao sa svojim egom...malo su se spustili na zemlju.

 

iPhone 11 sa 128GB za 749$ je cisto ok.

13 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Mitch kaže...

 Sales tax ti je mozda 8%.

 

Inace, ovo se pretpostavljalo da ce biti veliko nista od eventa i samo nesto do 2020...ali ispalo je cak ok.

 

Mozda je ovo prvi put da Apple nije pretjerao sa svojim egom...malo su se spustili na zemlju.

 

iPhone 11 sa 128GB za 749$ je cisto ok.

 To je OK cijena ako ga uspoređuješ sa ostalim iPhone-ima.

Ako ideš uspoređivati sa Android ekipom u tom cjenovnom rangu, onda definitivno nije OK.

700$ za HD ready IPS ekran u 2019... Teška prevara.

8 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

meni samo nije jasno sta su ocekivali ovi koji se zale da je isto kao i prosle godine, budimo realni tehnologija je sazrila (hardver) iOS je sazrio (softver) znaci ostala su blaga poboljsanja svega toga, nikakve revolucije.

 

druga stvar price da su ih kinezi i korejci presli itd... ok u cemu su tocno bolji? mozda kamera? vjerujete hajp masini huaweija koji prica bajke o najboljim fotografijama a sve reklame i sve fotke koje su "snimljene" tim mobitelima su u biti snimljene profi DSLR aparatima, u tome su ulovljeni vec par puta ali i dalje ekipa pusi spiku.

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

osobno sam imam xiaomi telefon jer nedam lovu koju traze "top igraci" za ove igracke, cijene top modela i samsunga i huaweija su usporedive sa appleom, ali moderno je pljuvati po appleu pa ajmo udri ruljo

 

ajfon sam imao jos davno 4tvorku i mogu reci da je bio definitivno najbolje napravljen mob od svega sto sam imao i prije i poslije, a imao sam svega, top modele i samsunga i huaweija, da ne kazem da su se do prije koju godinu samsungovi top modeli doslovno raspadali nakon godine dana koristenja jer su bili cista plastika, danas ih ipak bolje rade

 
14 3 hvala 3
8 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
just_dont kaže...

meni samo nije jasno sta su ocekivali ovi koji se zale da je isto kao i prosle godine, budimo realni tehnologija je sazrila (hardver) iOS je sazrio (softver) znaci ostala su blaga poboljsanja svega toga, nikakve revolucije.

 

druga stvar price da su ih kinezi i korejci presli itd... ok u cemu su tocno bolji? mozda kamera? vjerujete hajp masini huaweija koji prica bajke o najboljim fotografijama a sve reklame i sve fotke koje su "snimljene" tim mobitelima su u biti snimljene profi DSLR aparatima, u tome su ulovljeni vec par puta ali i dalje ekipa pusi spiku.

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

osobno sam imam xiaomi telefon jer nedam lovu koju traze "top igraci" za ove igracke, cijene top modela i samsunga i huaweija su usporedive sa appleom, ali moderno je pljuvati po appleu pa ajmo udri ruljo

 

ajfon sam imao jos davno 4tvorku i mogu reci da je bio definitivno najbolje napravljen mob od svega sto sam imao i prije i poslije, a imao sam svega, top modele i samsunga i huaweija, da ne kazem da su se do prije koju godinu samsungovi top modeli doslovno raspadali nakon godine dana koristenja jer su bili cista plastika, danas ih ipak bolje rade

 Pa kaj nije cetvorka bila staklena ? Po meni je to onda bio fail jer sam vidio vise cetvorki sa razbijenim staklom nego sa citavim.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 6:57 (Santana).
15 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
southy kaže...
Bio sam u ovome prije renovacije i već je onda bio impresivan, a prema slikama novi izgleda neviđeno do sad. Tu ne mozes zakasniti jer radi 0-24. Makar i ovaj u Grand Centralu mi je osobno jako simpatičan radi lokacije.
Uglavnom, uživaj u NYC-u, grad je jedinstven.

Grand centralu? Jel mislis na ovaj koji je odma blizu tog koji se renovira ili? 

Ma super je new york, zivim tu vec dva mjeseca i grad nema kaj nema, bez problema bi zivio tu neko duze vrijeme. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Siguran sam da 95% ljudi ne vidi razliku između IPS i OLED ekrana, uključujući i većinu onih koji se najviše bune po forumima jer su to negdje pročitali pa im je to jedino kaj znaju napisati. S druge strane, nedavno sam gledao recenziju i lik je rekao “ljudi će reci sto misle o tome svojim kreditnim karticama” - iPhone XR je najprodavaniji model u prvoj polovici godine tako džabe vam liti žuć i suze, ako ste već toliko pametniji da solite pamet kupujte S10 i ostaje superiorne modele i na taj način dajte svoj glas.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Ne, ovaj odmah blizu je improvizirani, a ovaj koji spominjem je na Grand Central Terminalu, 42. ulica i mislim Lexington avenija (blizu Crysler buildinga i one nove ogromne zgrade koji grade - One Vanderbilt). Btw, sve do 500$ ako nešto kupiš nemaš problema sa carinikom na ulazu
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
just_dont kaže...

meni samo nije jasno sta su ocekivali ovi koji se zale da je isto kao i prosle godine, budimo realni tehnologija je sazrila (hardver) iOS je sazrio (softver) znaci ostala su blaga poboljsanja svega toga, nikakve revolucije.

 

druga stvar price da su ih kinezi i korejci presli itd... ok u cemu su tocno bolji? mozda kamera? vjerujete hajp masini huaweija koji prica bajke o najboljim fotografijama a sve reklame i sve fotke koje su "snimljene" tim mobitelima su u biti snimljene profi DSLR aparatima, u tome su ulovljeni vec par puta ali i dalje ekipa pusi spiku.

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

osobno sam imam xiaomi telefon jer nedam lovu koju traze "top igraci" za ove igracke, cijene top modela i samsunga i huaweija su usporedive sa appleom, ali moderno je pljuvati po appleu pa ajmo udri ruljo

 

ajfon sam imao jos davno 4tvorku i mogu reci da je bio definitivno najbolje napravljen mob od svega sto sam imao i prije i poslije, a imao sam svega, top modele i samsunga i huaweija, da ne kazem da su se do prije koju godinu samsungovi top modeli doslovno raspadali nakon godine dana koristenja jer su bili cista plastika, danas ih ipak bolje rade

 Super si ovo rekao :D

13 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
just_dont kaže...

meni samo nije jasno sta su ocekivali ovi koji se zale da je isto kao i prosle godine, budimo realni tehnologija je sazrila (hardver) iOS je sazrio (softver) znaci ostala su blaga poboljsanja svega toga, nikakve revolucije.

 

druga stvar price da su ih kinezi i korejci presli itd... ok u cemu su tocno bolji? mozda kamera? vjerujete hajp masini huaweija koji prica bajke o najboljim fotografijama a sve reklame i sve fotke koje su "snimljene" tim mobitelima su u biti snimljene profi DSLR aparatima, u tome su ulovljeni vec par puta ali i dalje ekipa pusi spiku.

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

osobno sam imam xiaomi telefon jer nedam lovu koju traze "top igraci" za ove igracke, cijene top modela i samsunga i huaweija su usporedive sa appleom, ali moderno je pljuvati po appleu pa ajmo udri ruljo

 

ajfon sam imao jos davno 4tvorku i mogu reci da je bio definitivno najbolje napravljen mob od svega sto sam imao i prije i poslije, a imao sam svega, top modele i samsunga i huaweija, da ne kazem da su se do prije koju godinu samsungovi top modeli doslovno raspadali nakon godine dana koristenja jer su bili cista plastika, danas ih ipak bolje rade

 Telefoni bez ikakvog  notcha, otisak prsta koji radi instant i po cijeloj površini ekrana, baterije i brzo punjenje, da kamere su i dalje bolje na huawei, zoom, noćni modovi, AI processing, sve je kinez napravio još prošle godine, tebi to nisu inovacije? Pa i Samsung i Apple počeli kopirati njih i hvatati, do toga smo došli. 

4 godine
protjeran
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
HCMAA kaže...
Vi ne kužite....ova atmosfera obiteljskog druženja...nije moguća svugdje...jedino gdje sam osjetio nešto slično je na skupovima HDZ-a...Divno...Krasno

 

12 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
Mitch kaže...

 

iPhone 11 sa 128GB za 749$ je cisto ok.

 Ma super je 

5 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Apple marketing je bez premca. Trebalo bi o njemu uciti u skolama.

 

Notch trecu godinu, fidget spinner, bolesno zatvoren ios....opasno su izgubili kompas. Zaboravih...iph11 pro pa ima 64GB :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 8:25 (john142).
 
2 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Ja sam imao 3gs, 5, 6, 7 i jos doma X skuplja prasinu pa mi nekad nisu jasni ljudi koji im klicu i vicu wow 🤣🤣

Jedino znog cega zalim je sto sam prodao ipad mini 2, taj uredaj je fakat bio vrijedio svake kn.

Al ovo kad gledam unazad par gen. ma bjezi iOS nikad vise, ipad da. iPhone vise nikad, s vremenom covjeka pocne boliti glava

od njihovim "inovacija i implementacija".

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 8:47 (bloodborne).
Moj PC  
4 3 hvala 0
14 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon

više sreće druge god 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 8:54 (danmega).
14 godina
offline
Re: UŽIVO: Apple predstavlja novu generaciju iPhon
CroDexter kaže...
Garmin je sportski sat. Nema touch I potpuno je nepraktičan za dnevno korištenje. SW je također potpuno bezveze kad pričamo o smartwatch funkcijama kao i aplikaciji za mob. Imam Fenix. BTW, pogledajte cijene novijih Fenixa. Ništa manje bezobrazno u odnosu na Apple. Jedva čekam da i njih Kinezi krenu kopirati.

 amazfit stratos upola manja cijena a skoro pa ista funkcionalnost, več me par mj dobro služi

8 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Cek, cek, jel on to stvarno jos uvijek ima toliku zubetinu?
 
3 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
crnix kaže...
Cek, cek, jel on to stvarno jos uvijek ima toliku zubetinu?

 

štoviše, ako je veći zaslon ima i veći možda...

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
12 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
southy kaže...
Siguran sam da 95% ljudi ne vidi razliku između IPS i OLED ekrana, uključujući i većinu onih koji se najviše bune po forumima jer su to negdje pročitali pa im je to jedino kaj znaju napisati. S druge strane, nedavno sam gledao recenziju i lik je rekao “ljudi će reci sto misle o tome svojim kreditnim karticama” - iPhone XR je najprodavaniji model u prvoj polovici godine tako džabe vam liti žuć i suze, ako ste već toliko pametniji da solite pamet kupujte S10 i ostaje superiorne modele i na taj način dajte svoj glas.

 Evo ga opet. A ja sam siguran da 98% ljudi vidi razliku između IPS i OLED ekrana. 1% je valjda slijepih a 1% takvih ko ti koji ne žele vidjeti. Pa čak je i njima teško ne vidjeti kad mobitel upotrebljavaju na suncu.

 

Ko pijan plota si se uhvatio jednog podatka o prodaji, očigledno lažiranog jer na listi nema ni jednog Huawei modela ali ajde. I što nam taj podatak govori? Da je XR bolji od XS-a ili XS Max-a? Da je IPS bolji od OLED-a? Vidi, iPhone 8 se bolje prodaje od XS-a i XS Max-a! IPS rules!

A kakav appleovski razlog ćeš dati za one statistike koje govore kako je ukupna prodaja iPhonea nikad gora? Možda gube tržište zato što su u flagshipe počeli ugrađivati OLED?? Nemoj sad samo početi o tome kako prodajni rezultati ništa ne govore o kvaliteti uređaja jer si upravo ti taj koji u citiranom postu tvrdi suprotno.

 

To što je neki iPhone najprodavaniji model (u biti statistika na koju se pozivaš govori o isporukama a ne o prodaji) a opet gubi udio na tržištu može značiti samo jednu stvar. To znači da je u Android svijetu sve žešća konkurencija i da sve više proizvođača danas nudi dobre Android uređaje. Da nije Amerike koja političkim igrama održava Apple na životu i gdje se (uz Australiju) jedino iPhone dobro prodaje, tek bi onda vidio što su poražavajuće statistike.

 

Meni se čini da si ti siguran u puno toga što veze s mozgom nema. Nađi mi tu na forumu nekoga (znači jednu osobu, ne 95% forumaša) koja ima OLED i ne vidi razliku između njega i IPS-a.

 

 

 

 

 

15 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Novi iPhone-i su vrhunski. Da je 2015. godina, možda bi i razmislio o kupnji.

Moj PC  
1 2 hvala 0
13 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Lo and behold, skupi i nepotrebni 3d touch je zamijenjen s long touch. Pitao sam ovdje kada je ta revolucionarna i skupa tehnologija predstavljena koja je prednost u odnosu na long touch. Eto odgovora.

Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
online
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

iPhone je glupost za mobitel jer ima savršenih high-end Android mobitela za manje para i više mogućnosti.

Dok s druge strane Appleu priznam jedino iPad, koji u Android svijetu i dalje nema poštenu konkurenciju.

Imao sam Tab S4 i to je samo uvećani Note sa jelly scrollom koji me ubio u pojam, a aplikacije su samo uvećane mobilne aplikacije uz vrlo malo iznimaka. Nema više poštenog Android tableta koji nije 16:10, što za portrait mode i čitanje izgleda loše.

 

Da, OLED ekran je puno bolji od IPS retine, ali OLED ima svoje probleme i nije baš zgodan za tablete.

iPad Pro sa ipadOS-om je veliki pomak na tržištu tableta. Samsung je tu dobro zabrijao sa svojim DeX-om za tablete, ali i na tome ima još dosta posla.

Aplikacije za iPade su puno bolje nego za android tablete.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

vid'te, deco, šta vam doneo eplić-bata!  

vriiiiiiišt vriiiiiiišt
I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
southy kaže...
Siguran sam da 95% ljudi ne vidi razliku između IPS i OLED ekrana, uključujući i većinu onih koji se najviše bune po forumima jer su to negdje pročitali pa im je to jedino kaj znaju napisati. S druge strane, nedavno sam gledao recenziju i lik je rekao “ljudi će reci sto misle o tome svojim kreditnim karticama” - iPhone XR je najprodavaniji model u prvoj polovici godine tako džabe vam liti žuć i suze, ako ste već toliko pametniji da solite pamet kupujte S10 i ostaje superiorne modele i na taj način dajte svoj glas.

 nebih se bas slozio, do iP X i P30p nisam nikada prije imao uredaj sa amoled displayem i ne mogu reci da se ne vidi razlika.
 jer se vidi brutalno, pogotovo prilikom gledanja filmova i na direktnom suncu tokom ljeta.

 iP XR moze biti najprodavaniji model jos sljedece 2 god sta se mene tice. ali je isto tako pravi primjer
 kako ce ljudi kupiti i govno samo jer na njemu stoji natpis apple i jabuka. i to ti kazem ja kao bivsi ajfonovac kako god hoces.
 XR je telefon sa specifikacijama od galaxya s3 koji je izasao prije x godina

 XR svoju "nisku" cijenu ne opravdava apsolutno nicim i moras biti tesko idiot ili zaljubljenik u apple da pljunes toliko para
 na XR da ozbiljno to mislim. A ako zalim za icime.po pitanju applea onda zalim sta sam prodao ipad a po pitanji telefona sto davnih dana nisam presao na android.

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.9.2019 10:37 (bloodborne).
8 godina
offline
Re: Apple predstavio novu generaciju iPhonea
Santana kaže...
just_dont kaže...

meni samo nije jasno sta su ocekivali ovi koji se zale da je isto kao i prosle godine, budimo realni tehnologija je sazrila (hardver) iOS je sazrio (softver) znaci ostala su blaga poboljsanja svega toga, nikakve revolucije.

 

druga stvar price da su ih kinezi i korejci presli itd... ok u cemu su tocno bolji? mozda kamera? vjerujete hajp masini huaweija koji prica bajke o najboljim fotografijama a sve reklame i sve fotke koje su "snimljene" tim mobitelima su u biti snimljene profi DSLR aparatima, u tome su ulovljeni vec par puta ali i dalje ekipa pusi spiku.

 

vjerujete ekipi (influenserima) koja se proda za jedan mobitel, kao recimo jedan od bugovih autora starosjedioca i onda pise bajke o kvaliteti slike i radi kvazi usporedbe sa pravim foticima a ekipa koja pojma nema o fotografiji pusi te fore i kao vau gle stvarno kako su dobre fotke a u biti smece, i onda kupe taj mob koji kosta kao i appleov i onda sami sebe uvjeravaju da su fotke koje radi taj mob odlicne jer cuj platis 10 hiljada mora da bude dobro, a ono kinezi samo dignu saturaciju i sjene i evo lajbeki misle sad sam profi fotograf

 

osobno sam imam xiaomi telefon jer nedam lovu koju traze "top igraci" za ove igracke, cijene top modela i samsunga i huaweija su usporedive sa appleom, ali moderno je pljuvati po appleu pa ajmo udri ruljo

 

ajfon sam imao jos davno 4tvorku i mogu reci da je bio definitivno najbolje napravljen mob od svega sto sam imao i prije i poslije, a imao sam svega, top modele i samsunga i huaweija, da ne kazem da su se do prije koju godinu samsungovi top modeli doslovno raspadali nakon godine dana koristenja jer su bili cista plastika, danas ih ipak bolje rade

 Pa kaj nije cetvorka bila staklena ? Po meni je to onda bio fail jer sam vidio vise cetvorki sa razbijenim staklom nego sa citavim.

 je da, isto kao i svi mobiteli danas, da je bilo razbijenih je, moj je previžio hrpu padova, imao sam sreće, ali realno i danas ti padne mob i razbiješ ga cijelog, neznam di je problem zato što je stakleni

15 godina
offline
Apple predstavio novu generaciju iPhonea

Da razjasnimo par stvari:

 

1. "prosječan korisnik" - biće koje kupuje (u ovom slučaju) telefon. Ne, nije to čitatelj BUG-a niti bilo kojeg tehnološkog časopisa. To je djevojčurak od 15+ godina sa 1000+ pratitelja na instagramu, dečko  iz liste pratitelja pomenutog djevojčurka, teta u kancelariji/na šalteru, ona što igra pasijans dok ti čekaš u redu da te usluži, mama i tata onog djevujčirka i sl. Dakle, to je prosječan korisnik. To što je većina komentatora sa Bugovog foruma zainteresovana za tehnikalija tipa vrtsa ekrana, soc u mobu, kapacitet baterije, verziju OS-a i sl, nimalo ne znači da je "prosječan korisnik" zainteresovan za takve stvari. On vidi apple logo, a apple logo nosi određeno značenje. To je prosječnom korisku dovoljno da se odluči za kupovinu.

 

2. AMOLED vs. LCD (bilo koje iteracije)

Onaj ko ne vidi razliku između amoleda i ips-a je ili

    a) slijep

    b) muČko đubre koje vara napaČeni narod

 

3. Iphone

Voljeli ga ili ne (u bilo kojoj generaciji), mora se priznati da

    a) u prvim generacijama je radio bolje, izgledao bolje i bio bolji od suparnika iz android tabora. Imao je jednu veliku manu u odnosu na androide - bio jako ograničen na način da je dobro radio ono što mu je Stevo dopustio, ali nije radio ništa više (ni manje). Androidi su tada radili skoro dobro ono što su trebali raditi, ali i mnoštvo drugih stvari. Nebo je bilo granica.

    b) u novijim generacijama anrodi su ga pojeli za doručak (ako bi se pitalo nas, BUG forumaše, ili forumaše bilo kojeg tehnološkog portala). No ne pita se nas, mi nismo "prosječan korisnik".

 

Zaključak:

Apple ima ljude naviknute na taj zatvoreni sistem, koji u najvećem broju slučajeva, ostaju vjerni tome. Apple ima ime koje vrijedi puno, a to prosječan korisnik najviše cijeni. Apple se ne treba brinuti za svoju budućnost još poprilično dugo.

 

morrisoN
 
16 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice