Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-centru

poruka: 38
|
čitano: 8.826
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-centru".
7 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
Uran 11 kaže...

Zamisli, nema BOL-a, idem se obe(j)siti.

Dajte ljudi, kakva je to vijest.

Molim obrisati temu.:)

 Bugovci su otvorili temu biseru.

10 godina
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
O_O_O kaže...
dado kaže...

Pa dignite si HA na Azure-u (kada vam je stack ASP.NET) s managed bazom. Tko jos danas ima samo jedan server, s obzirom na niske cijene najma.

 Istina ja imam bezveze stranicu za prodaju igracaka za kucne ljubimce. Imam dva servera, glavni i failover za 150 eura mjesecno (razliciti datacentri naravno). Bug bi kao ozbiljnija firma trebao to malo bolje odraditi. Ili uzeti azure. 

Treba izbjegavati Hr datacentre, nije to na razini.

 posalji link, trebam nekaj za mačka

15 godina
offline
Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-centru

problem nije u "datacentru"/struji/čistačici/moru/uskocima/kaktusima/zmijama... nego osoba koja je odlučila postaviti bugove stranice baš tamo. poteškoća ima već neko vrijeme (ona crna stranica s brojem 500) ali ni na jednom portalu/stranici osim bug-a. tehnika sama po sebi nikad nije problem jer su uzroci svih problema u ljudima. 

 

ured: 13:02 eo ga ponovo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 13:06 (Ajar).
Moj PC  
1 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
Ajar kaže...

problem nije u "datacentru"/struji/čistačici/moru/uskocima/kaktusima/zmijama... nego osoba koja je odlučila postaviti bugove stranice baš tamo. poteškoća ima već neko vrijeme (ona crna stranica s brojem 500) ali ni na jednom portalu/stranici osim bug-a. tehnika sama po sebi nikad nije problem jer su uzroci svih problema u ljudima. 

 

ured: 13:02 eo ga ponovo. 

 Web tehnologija je kompleksna stvar, radi se o sinergiji biznisa i reklama. A reklama bolje rade na Hr datacentru.

15 godina
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
O_O_O kaže...

 Web tehnologija je kompleksna stvar, radi se o sinergiji biznisa i reklama. A reklama bolje rade na Hr datacentru.

 primijetih. jedna firma, primjerice, tu reklamira laptop (s opisom) a slika iznad je gopro 7. ak to nije sinergija, ne znam kaj je. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
O_O_O kaže...
 Web tehnologija je kompleksna stvar, radi se o sinergiji biznisa i reklama. A reklama bolje rade na Hr datacentru.

 

Onda serviraš reklame iz HR datacentra a web držiš na AWSu ili Azureu.

 

Ove godine bi AWS trebao dobiti Milano, tako da ce ping biti kao da je u HR. Mozda i bolji :) 

16 godina
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
O_O_O kaže...

Treba izbjegavati Hr datacentre, nije to na razini.

 

Ne možeš konkurirati korporacijama koje imaju novca da grade zračnu luku. Mi kao država nismo to mogli napraviti lol 

 

 

A kako smo dio EU (hvala Ti, Bože), ne postoji niti jedan zakon (čak i u poslu) koji ti striktno propisuje da moraš imati podatke na teritoriju RH. Stoga... 

7 godina
protjeran
offline
Re: Bug.hr je bio nedostupan - problemi u data-cen
dado kaže...
O_O_O kaže...

Treba izbjegavati Hr datacentre, nije to na razini.

 

Ne možeš konkurirati korporacijama koje imaju novca da grade zračnu luku. Mi kao država nismo to mogli napraviti lol 

 

 

A kako smo dio EU (hvala Ti, Bože), ne postoji niti jedan zakon (čak i u poslu) koji ti striktno propisuje da moraš imati podatke na teritoriju RH. Stoga... 

 Ma znam, nije ni problem u tehnologiji ili novcima vec aljkavosti, generatori i baterije se moraju regularno provjeravati, ali da se ustedi koja kuna to se nije radilo. Pogresan mentalitet.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice