Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

poruka: 14
|
čitano: 4.932
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra".
16 godina
odjavljen
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

S obzirom na poslovicno dobru obucenost djelatnika u drzavnim firmama i javnim sluzbama - vjerojatno je zarazeno sve i jedno racunalo od Ploca do Iloka

Freak Show Inc.
 
30 0 hvala 0
13 godina
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

Ko im je kriv kad klikaju na sve i svasta i onda spamaju informatiku da dobivaju glupe mailove te da ne zele vise dobivat. A sta su onda klikali na subscribe da im dolazi razni junk. Jos daju poslovni mail za svoj privat shit.

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

Ovo spominjanje rusa prilikom svakog teksta o racunalnoj sigurnosti je pomalo vec dosadno.

 

Goebelsova metoda stvaranja istine.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
27 0 hvala 1
15 godina
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

a što bi tek bilo da su malware ubacili u pasijans?! ostali bismo, jadni, u minuti bez 98% državnih službenika. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
29 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug
syncmaster245b kaže...

Ovo spominjanje rusa prilikom svakog teksta o racunalnoj sigurnosti je pomalo vec dosadno.

 

Goebelsova metoda stvaranja istine.

 A najbolje ZDnetov tim koji prati sigurnosne propuste i piše o tom, lik se zove Višnjakov....

 

bad russkies, pišaju  u čaj Englezima, a sad i u brlju govnovaču Hrvatima....

 

sad će tek pasti produktivnost rvacke birokracije...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 20:13 (Stric_Jura).
15 godina
offline
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug
syncmaster245b kaže...

Ovo spominjanje rusa prilikom svakog teksta o racunalnoj sigurnosti je pomalo vec dosadno.

 

Goebelsova metoda stvaranja istine.

 -da.. opet hakeri i rusi.. mada je server u nizozemskoj. Možda je cccp proširio VU do UKja?

znate li tko kontrolira komunikacije u EU i globalno? Znate li tko kontrolira nizozemsku kao kopnenu ekspozituru s druge strane kanala? -- ne znam ni ja.. :)

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

O sposobnosti naših državnih institucija toliko, kad nisu uspjeli otkloniti opasnost od tih stranica do sada. Ako ti ne žele ugasiti stranicu, napraviš DDOS napad. Kasnije ako moraš plaćati kazne, plaćaš, ali si se zaštitio. Naravno ne zagovaram odmah neki agresivni oblik poput toga, ali ako situacija zahtjeva kao država moraš napraviti maksimalno moguće što je dobro.

 

Naravno druga je stvar što šefove/službenike boli briga, pemzija je osigurana (ili barem tako misle).

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 1:05 (dd.inc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug
Friday kaže...

S obzirom na poslovicno dobru obucenost djelatnika u drzavnim firmama i javnim sluzbama - vjerojatno je zarazeno sve i jedno racunalo od Ploca do Iloka

Ljudi u CARNET-u su ti drzavna/javna sluzba. Iz mog iskustva ljudi su poprilicno strucni.

Javne ustanove clanice carneta imaju u pravilu sistemce koje uvijek postupaju po preporukama CARNET-a i nacionalnog CERT-a.

7 godina
protjeran
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

S obzirom da su tek otkrili u Travnju, a napad je poceo par mjeseci prije,

veoma je upitna strucnost, te sigurnosni koraci i software koji prati promet.

 

Takve anomalije se vide odmah - a ne par mjeseci poslije. I stranice se moraju trajno ukloniti,

a ne drzati ih online od travnja. Onda se ide na backup i krpanje rupa, ili pisanje od pocetka.

A ne ovako - rizicno za sve, sirenje neobuzdano, traceanje nikakvo.

 

Jos ce ispasti da ce netko dobiti nagradu, jer je to nasao u Travnju - a ne otkaz, jer mu je trebalo par mjeseci.

Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug

Po tvom postu vidim da nemaš pojma o čemu pričaš. Krpanje kojih rupa, pisanje čega od početka ? Koji je to softver koji prati phishing ? Otkud informacija da je phishing kampanja pronađena tek u travnju ?

7 godina
protjeran
offline
Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dugotra

S obzirom da znam o cemu pricam, dat cu ti na uvid neke od softwareskih rijesenja

koje bi to odavno sprijecila.

 

1. Barracuda Firewall

2. Proofpoint Spam Filter

3. Vectra Cognito

 

Prvo - Firewall ti nece dozvolit izlaz van - tako da ce se to istog trena vidjeti, da racunalo zeli pristupiti

IP-ovima, Vectra ce promjetiti port-swap, a da bi uopce doslo do toga, te datoteke moraju proci Proofpoint.

 

Dakle - propusti su veliki, software koji se (ne)koristi je beskoristan, tako da sigurnosni software koji koristi

posta ili ne sluzi nicemu, ili nije dobro napisan, ili se ne zna koristiti od strane admina.

 

Necu sad u detalje, dali koriste NDS ili AD, ali sve u svemu - ako nisu vec kupili gotova rijesenja,

nego pisali svoja (kao sto je to cesto u HR, vidio sam svasta, i cudo mi je kako sa HW i SW strane vec odavno nisu komprimirani svi korisnici unutar odredjenih poduzeca),

onda trebaju malo vise razmisliti - mogu li njihova rijesenja zadovoljiti danasnje standarde.

 

Google ima jedan od najboljih spam filtara, i bolje od Proofpointa, i cak su i preko njih mogli uzeti jednostavno business rijesenje, i rijesiti se ovakvih poslijedica.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug
Čitatelj kaže...

S obzirom da znam o cemu pricam,..

 

Dakle - propusti su veliki, software koji se (ne)koristi je beskoristan, tako da sigurnosni software koji koristi

posta ili ..

 

.. i cudo mi je kako sa HW i SW strane vec odavno nisu komprimirani svi korisnici unutar odredjenih poduzeca),

..

-ipak ne znaš ništa, još manje o čemu pričaš ili pišeš...

- koja pošta? Prvo znaš li čitati, s razumijevanjem? Napadnute drž.institucije, a lažne poruke su trebale predstavljati hr.poštu (i druge dostavne..). Kakve veze s tim ima pošta, firewallovi i filteri? Trkeljaš gluposti.

- nije lako juzera zipirati. Kompromis, je jedna riječ, kompresija druga, slična, komprimitirati ne znači komprimirati, nego tlačiti-smanjiti obujam, smanjiti. Kad naučiš osnove kao i semantiku tek tad možeš u ozbiljan razgovor s 'odraslima', ovak možeš biti forumwarrior.. no i dalje ne znaš (ništa), ponajmanje o čemu pričaš. .. piz :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
protjeran
offline
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug
JoeFly kaže...
Friday kaže...

S obzirom na poslovicno dobru obucenost djelatnika u drzavnim firmama i javnim sluzbama - vjerojatno je zarazeno sve i jedno racunalo od Ploca do Iloka

Ljudi u CARNET-u su ti drzavna/javna sluzba. Iz mog iskustva ljudi su poprilicno strucni.

Javne ustanove clanice carneta imaju u pravilu sistemce koje uvijek postupaju po preporukama CARNET-a i nacionalnog CERT-a.

 Generalno ljudi u carnetu su daleko od strucnih iako ima strucnjaka, ali je i nazalost i to mjesto postala plodna zona za razne rodijake.

15 godina
odjavljen
offline
Re: Državna tijela Republike Hrvatske bila pod dug
syncmaster245b kaže...

Ovo spominjanje rusa prilikom svakog teksta o racunalnoj sigurnosti je pomalo vec dosadno.

Ok, ali u ovom slučaju je čak i izgledno da se radi o ruskim hakerima - skupljaju dokaze za tužbu protiv RH u slučaju Agrokora.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice