DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

poruka: 179
|
čitano: 49.798
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom".
15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
koliko sam skuzio, oni ce broadcasti u h.265 /HEVC-u dvbt-2, no moj tv podrzava dbvt-2 h.264 /HEVC. moram kupiti novi prijemnik iako imam dbvt-2 tuner?

update, HEVC je h.265:-)
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 10:19 (gsustek).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Tako je. Iako tvoj televizor podržava DVB-T2, isti ne podržava format kodiranja u kojem će ići TV kanali.

 

Pošto već imaš noviji televizor, moraš kupiti samo prijemnik koji podržava H.265 (HEVC).

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 10:35 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Marko :D kaže...

 

Pošto već imaš noviji televizor, moraš kupiti samo prijemnik koji podržava H.265 (HEVC).

 Svi koji imaju televizor s HDMI priključkom (a to su vjerojatno svi s ravnim ekranima) trebaju samo kupiti prijemnik.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Visak kaže...
Marko :D kaže...

 

Pošto već imaš noviji televizor, moraš kupiti samo prijemnik koji podržava H.265 (HEVC).

 Svi koji imaju televizor s HDMI priključkom (a to su vjerojatno svi s ravnim ekranima) trebaju samo kupiti prijemnik.

 I oni sa scart priključkom također.

15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
16 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
gsustek kaže...

 Pa kaj ne vidiš da ima DVB-T2?

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...
gsustek kaže...

 Pa kaj ne vidiš da ima DVB-T2?

To što televizor podržava DVB-T2 ne znači da je automatski i kompatibilan s H.265 HEVC načinom kodiranja. Ali da, prema ovoj stranici taj televizor podržava isti. Neka kolega pričeka tesni TV signal, pa će onda moći vidjeti da li televizor sigurno podržava tu vrstu kodiranja ili ne.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 11:04 (Marko :D).
15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
mogu li to vec sada provjeriti, tipa da su skinem h.265 video na tv i pokrenem player da vidim da li radi? ako da onda bi treba moci vrtiti u dvbt2
16 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Marko :D kaže...
XXX kaže...
gsustek kaže...

 Pa kaj ne vidiš da ima DVB-T2?

To što televizor podržava DVB-T2 ne znači da je automatski i kompatibilan s H.265 HEVC načinom kodiranja. Ali da, prema ovoj stranici taj televizor podržava isti. Neka kolega pričeka tesni TV signal, pa će onda moći vidjeti da li televizor sigurno podržava tu vrstu kodiranja ili ne.

 Koji to modeli televizora sa DVB T2 tjunerom ne podržavaju nadolazeći signal?

15 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
odscanirao sam digitalni terestrial i nema tog kanala, antena mi je okrenuta prema sljemenu, hvatam samo EVO-TV sranja i ostalo ne kordirane HRT programe. mogu li manualno naci kanal, frekvu, koja li je?
13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...
Marko :D kaže...
XXX kaže...
gsustek kaže...

 Pa kaj ne vidiš da ima DVB-T2?

To što televizor podržava DVB-T2 ne znači da je automatski i kompatibilan s H.265 HEVC načinom kodiranja. Ali da, prema ovoj stranici taj televizor podržava isti. Neka kolega pričeka tesni TV signal, pa će onda moći vidjeti da li televizor sigurno podržava tu vrstu kodiranja ili ne.

 Koji to modeli televizora sa DVB T2 tjunerom ne podržavaju nadolazeći signal?

Ima ih puno. Evo, kolega je u prvom postu na ovoj stranici napisao kako njegov televizor podržava DVB-T2, ali H.264.

gsustek kaže...
odscanirao sam digitalni terestrial i nema tog kanala, antena mi je okrenuta prema sljemenu, hvatam samo EVO-TV sranja i ostalo ne kordirane HRT programe. mogu li manualno naci kanal, frekvu, koja li je?

Naravno da ga nema kada je testni kanal ugašen 1.7. Strpi se do 9. mjeseca, tada navodno kreće novi test.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 11:27 (Marko :D).
16 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Marko :D kaže...
Ima ih puno. Evo, kolega je u prvom postu na ovoj stranici napisao kako njegov televizor podržava DVB-T2, ali H.264.
.

 I onda je prepravio post i napisao da podržava 265

15 godina
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

.. da, to je problem sa standardima tj zbrkom i tumačenju.

-po pravilima, kako je najavljeno, trebalo se preći na dvb-t2, tj to je standard, koji uključuje i rezolucije, mogućnosti kao evotv tj paytv.. i to je osnovna razlika kad se govori o standardu kao dvb-t i t2. To su standardi (standard uklučuje više pravila-zahtijeva).. dok su kodeci kao 264-avc i 265-havc samo kodeci tj djelovi standarda.

-sva besmislica je u tome da se navede npr dvb-t2 kao standard, ali s novim 265.. i tad imamo situaciju stari novi prijemnik, stari nema 265 jer nije postojao dok novi ima (mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..). Tako možete za svaki tv koji vidite u prodaji, biti sigurni (tj trebali bi..) da podržava navedene standarde-kodeke, ali.. može se desiti da neki trgovac dila staru zalihu s eu skladišta i da kupite uređaj koji nije za 265.. pa zato svaki put treba provjeriti teh.spec ali u pravilu bi to morali biti svi uređaji (prijemnici, u tv-u ili zasebno..), jer se samo takva roba formalno smije prodavati (zakonske obveze i jamstva, koji su u ovom slučaju direktno povezani s tehnologijom.. da je npr automobil tad bi postojalo prijelazno razdoblje za gorivo ili ugradnju npr pojasa.. i gorivo bi moralo biti na benziskoj dostupno, kao i signal koji se emitira.. tj to su stvari povezane s koncesijom i regulacijom svih teh.pravila-zakona kao npr wi-fi-radio mreža i sl. za tržište..).

 

-265 nije standarad, toje samo kompresor-dekompresor za koriranje, standard je t2.

+ sitnica koja se ne spominje, konkretnije vezana uz standarad tj generaciju tva je CI modul, tj njegova verzija 1.0 ili +1.3 .. koja je minimum za evotv karticu a to je jedina tv na našem tržištu po kojoj se tad treba posložiti kriterij tj standard-minimum.. i to je problem s tv-specifikacijama jer verzija CI često nije navedena ili je teže pronaći nrp googlanjm odnosno ovisi kako koji brand ima to riješeno pa se kod nekih brandova može na njihovim stranicama sve lako pronaći dok drugi nemaju ništa osim reklame i sl. Ne postoji standard za standardizaciju.. da bi podaci bili standardizirani? :)

 

-da je u pitanju PC npr pciex, tad bi se to nazvalo npr T2.1 i sl. jer je PC industrija navikla na takve promjene-evoluciju dok konzumerska elektronika kao tv promjene ima jendom u nekoliko desetljeća i danas je sve globalno, sve je digitalno i sve je postalo isto..

-svaki operater ako imate kabelsku-iptv i sl će vam dati novi prijemnik ako stari nepodržava, pa je većina tako bezbrižna, dok će evotv raditi s novim CI +1.3 ili klasična kutija-prijemnik, tj još nisu razradili registraciju nekog trećeg prijemnika (ne njihovog) npr samog TVa tj nemaju predviđen način da korisnik dođe i da neki SN-IMEI.. nešto od prijemnika za identifikaciju i aktivaciju usluge ovisno o paketu kojeg plaća.. mada svaki t2 formalno to može i ne treba neki dodatni prijemnik niti se u brošurama evotva negdje spominje da se ne može koristiti neki drugi prijemnik osim onog kojeg prodaju oni (tad se sn unosi u bazu korisnika, nemaju drugi način.. tj ne može se doći na kasu i unjeti taj broj osim kupnjom uređaja kad je taj broj automatski u sustavu..).

+ostaje pitanje kako će evotv riješiti problem postojećih prijemnika (kutijica) koje je prodavao, starije modele koji nemaju 265.. tj hoće li korisniku dati zamjenu (što je uobičajeno za ostale oepratere kao tel-internet-kabel kad se nešto mjenja) ili barem popust pri kupnji kao za prvu aktivaciju, jer kad se jednom iskoristi 'popust' ne daju ga drugi put.. a u ovom slučaju bi 'morali'? Tj po pravilu da operater mora osigurati nužnu opremu potrebnu za korištenje usluge, to može biti i zakonom svaljeno na njih prema postojećim korsinicima koji tad imaju pravo na novi prijemnik.. a netko kao država to može refundirati vaučerima i sl.. itd. itd.

 

-fta, zemaljski programi kao lokalni i htv123.. bez nekog operatera su ono što korisnik tad mora sam. Ili ima 265 pa će mu sve raditi.. ili nema i tad treba prijemnik t2-265 kao što je prije desetljeća trebao dbv-t (1). Svi (bar bi trebali) uređaji na tržištu posljednjih par godina bi morali biti po tom novom standardu pa ako je netko kupio tv nedavno, 99% da će raditi. (osim što me ne bi čudilo da su naši trgvoci uvaljavali staru rasprodaju EUa..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ihush kaže...

(mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..).

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

13 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...
Marko :D kaže...
Ima ih puno. Evo, kolega je u prvom postu na ovoj stranici napisao kako njegov televizor podržava DVB-T2, ali H.264.
.

 I onda je prepravio post i napisao da podržava 265

I poruku je uredio tako dobro, da ostavlja dojam kako mu televizor ima "dbvt-2 h.264".

15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...
ihush kaže...

(mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..).

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

 -formalno bi sve moralo.. realno, tko zna.. i upravo zbog mogućnosti 'rasprodaje' iz eu postoji ta mogućnost, no pošto smo i mi sad eu tad je u 'opasnosti' npr BiH i istočnije.. a trgovački lanci kroz koje ta roba ide ionako nisu naši .. kao ni medijske kuće, operateri i sl.. pošto je jako malo našeg, tad ni naši trgovci ne mogu nešto nego ono što im veliki nude a oni to već prebaciju istočnije izvan eu..

-ipak smo postali eu i ne mogu reći da sam negdje primijetio takav stari model (ali to nije nešto što gledam često po trgovinama pa tko zna, možda nisam tražio-vidio..).

 

(jednaka situacija je s modemima-routerima npr a1-tcom.. neamju naši domaći nešto domaće, nego je sve isto, osim što se prvo modernizira nrp dojč pa mi na kraju..).

+ neće nrp samsung za eu nama uvaliti nešto što nije za eu, ne isplati mu se trošak.. i sva takva roba je za eu po istim standardima eua.. ali to ne isključuje mogućnost da neki trgovac uveze sivim kanalima nešto s istoka, nešto bez prave kontrole-papira... šleper lako prođe granicu a da carinik ne vidi.. no to su mali, ne veliki lanci.

-može se kao dobro pravilo-upozorenje kupcu preporučiti, ako je nešto prejeftino, tad je sumnjivo i tad treba dobro provjeriti.. a ako kupac ne zna ništa, tad je to njegova greška/odluka pa i posljedice.

 

++ važno, tj stvar zakona o zaštiti potrošača, +2godine za materijalni nedostatak, ovo je upravo stvar (teh.spec) po kojoj osnovi kupac može od trgovca zahtijevati otklanjanje nedostatka ili povrat novca.. i važno je da se taj konkretan zakon počne rutinski primjenjivati (do sad često natezanje i tek uz mingo.hr..) i tad će kupac biti zaštićen od takvih mogućnosti koje su često i prevare-svjesne.. jer trgovac (distributer za tržište) nora osigurati npr servis, rezervne dijelove.. i sve potrebno za korištenje neke robe, npr ako prodaje printer, mora i potrošni materijal tintu-papir dok traje jamstvo, tj to znači da barem 2 godine trgovac ima odgovornost.. a to je dovoljno za primjetiti ovaj provlem i dobit novo ili novac, samo to treba tad tako i postaviti, olakšati-ubrzati u korist kupca, ne otezati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 11:57 (ihush).
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Marko :D kaže...
XXX kaže...
gsustek kaže...

 Pa kaj ne vidiš da ima DVB-T2?

To što televizor podržava DVB-T2 ne znači da je automatski i kompatibilan s H.265 HEVC načinom kodiranja. Ali da, prema ovoj stranici taj televizor podržava isti. Neka kolega pričeka tesni TV signal, pa će onda moći vidjeti da li televizor sigurno podržava tu vrstu kodiranja ili ne.

2015. su neki televizori već imali HEVC tunere što je tada bilo rijetko, H.265 se u to vrijeme većinom odnosio samo na podržane video codece. Ovaj samsung po svim info ima HEVC T2 tuner pa je najbolje da @gsustek pričeka 15.9. ili možda ranije kada krene neki sadržaj na K40. Nikad se ne zna, možda uskoro puste neki PROMO prije samog emitiranja programa:)

 

https://www.heise.de/preisvergleich/samsung-ue55ju6870-a1294865.html

5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...
ihush kaže...

(mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..).

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

Na žalost još ne. Navodno za koji dan bi trebala krenuti kampanja i neka vrsta označavanja (naljepnice i sl) uređaja koji su kompatibilni ali za sada se ne spominje zabrana uvoza i prodaje mpeg-4 što je čudno i neobjašnjivo ali kod nas je sve ionako uvijek tako.

16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

 Moraš malo šire sagledati situaciju. Imaš dosta ljudi koje ne zanima kompatibilnost TV uređaja sa novim dvbt2 standardom. Računaju da će za relativno jeftine pare doći do dobrih televizora, a ionako imaju IP televiziju (znači preko nekog STBa) ili spoje TV sa računalom.

 

Za one koji baš sada kane kupiti TV neka pronađu na forumu link na neku njemačku stranicu gdje su navedene sve marke i modeli televizora koji podržavaju novi standard.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
16 godina
odjavljen
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
Jura iz druge galaksije kaže...
XXX kaže...

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

 Moraš malo šire sagledati situaciju. Imaš dosta ljudi koje ne zanima kompatibilnost TV uređaja sa novim dvbt2 standardom. Računaju da će za relativno jeftine pare doći do dobrih televizora, a ionako imaju IP televiziju (znači preko nekog STBa) ili spoje TV sa računalom.

 

Za one koji baš sada kane kupiti TV neka pronađu na forumu link na neku njemačku stranicu gdje su navedene sve marke i modeli televizora koji podržavaju novi standard.

 To uopće nije upitno, netko ne gleda ni IPTV nego kupuje TV samo za konzolu i internet ili PC.

Ali baš zbog onih koji plaćaju TV pretplatu/porez na TV i kupuju novi TV morali bi biti zaštičeni i moći kupiti samo kompatibilan TV,a ne da za pola godine otkriju da im treba i dodatni prijemnik i dodatni daljinski.

Makar ja mislim da danas ni nema takvih TV-a u prodaji.

 

 

 

11 godina
online
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
XXX kaže...
ihush kaže...

(mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..).

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

 

Imas ih hrpetinu koji podrzavaju DVB-T2 ali ne h.265 kodiranje, sve ove "akcije" na tevejce u pevecu i slicnim trgovinama su rasprodaja upravo tih modela za koje ćeš trebati resiver 2020. kada se ugasi DVB-T signal.

14 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ibme74 kaže...
XXX kaže...
ihush kaže...

(mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..).

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

 

Imas ih hrpetinu koji podrzavaju DVB-T2 ali ne h.265 kodiranje, sve ove "akcije" na tevejce u pevecu i slicnim trgovinama su rasprodaja upravo tih modela za koje ćeš trebati resiver 2020. kada se ugasi DVB-T signal.

 rješavanje zaliha dok još mogu

nemam za potpis
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ibme74 kaže...
XXX kaže...
ihush kaže...

(mora imati, svaki u prodaji unazad dvije godine, jer je dio standarda tj t2..).

Na ovo sam se referirao, znači čovjek je pitao za novi TV. Valjda postoje neke kontrole da netko danas nemože uvesti TV koji nije kompatibilan sa novim signalom.

 

 

Imas ih hrpetinu koji podrzavaju DVB-T2 ali ne h.265 kodiranje, sve ove "akcije" na tevejce u pevecu i slicnim trgovinama su rasprodaja upravo tih modela za koje ćeš trebati resiver 2020. kada se ugasi DVB-T signal.

 -ne gledam to često.. moguće, zato to i pišem, ali ipak smo EU i roba na tržištu je sukladna tome, tj možemo reći da je i slučajno, da nismo ni znali EU štit napravio svoje i to je ok.

tj, ako je hrpa takvih tv u prodaji, može neki model-link? Ja koliko sam gledao, svi imaju 265 i to prije 1-2g .. danas bi to trebalo biti još manje moguće nego prije godine dana. Jednostavno su svi dostupni modeli s dvb-t2 i havc-265 ... bar onoliko koliko sam pregledavao. Ako ima drugačijih primjera, pogotovo hrpa, tad nije problem dati primjer a možda nekome pomogne za izbjeći problem.

+ često su teh.podaci skriveni, nema ih.. jer to nije takva roba niti su trgovine tako navikle, za tv im je glavni fičer veličina-inči i hd ... kao da prodaju auto i kažu dizel-benzin limuzina.. no kad se potraže spec. obično sve zadovoljava jer je sva roba za EU tržište zbog deklaracija, prijevoda, jamstva itd.. ista-slična. .. ostaje samo mogućnost, da neki trgovac uveze upravo zbog tog razloga robu koja se uklanja s tržišta i uvali kupcu zastarjelo.

 

- Tad to treba konkretno navesti. Tj ako znaš primjer, navedi konkretno.

 

+edit .. tu ne govorim o prijemnicima-kutijicama.. tu može biti svašta, npr dvb-t(1).. samo o TVima.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 11:31 (ihush).
11 godina
online
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Doslovno ih imas hrpetinu, odi nabava net, audio vide pa tv i velika vecina modela do 2-2.5kkuna ti imaju DVB-T2 bez h.265 kodiranja (pogotovo ove "jace" marke tipa Samsung).

Moze se naci Vivax i sl. sa h.265 ali moras dobro provjeriti.

 

Eo prijmer ovaj LG, on ti nema h.265 i za njega ces trebati i resiver

 

EDIT: razlog zasto ovo znam jer sam si nedavno trazio tako jeftiniji TV za sobu gdje mi jer racunalo i jedan od uvijeta mi je bio da ima DVB-T2 h.265 upravo zbog nadloazeces signala.

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 12:01 (ibme74).
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

prvo, to je webshop.. daj nekog normalnog trgovca, trgovinu registriranu u hr, koja prodaje u hr i ima tad obvezu po zakonu osigurati servis-jamstvo itd.. ovako možeš kupit na ebayu i tad tog pravila nema. Ovo je nešto SLO.. ali je webshop i može biti bilo što. Može pisati sjedište minken (onaj grad u đermaniju) koje je samo neki PoBox..

-službeno LG za hr, ne prodaje, obustavljeno.. i ni jedna domaća trgovina ne prodje (hgspot, santadomenica itd..).

-teh.podaci koje mogu pronaći kažu samo dvb-t2 .. mpeg4 ali ne i koji kodek.. piše CI +1.3.. (bar podržava evotv..), podržava fat32 i ntfs FSove.. itd.

-za kodek ne nalazim ništa, ni 264-avc .. mpeg4 i naravno, ako je stariji model ne može imati navedeno (ne)postojanje 265-havc koji je nastao kasnije, ali ništa ne nalazim i to je često s takvom robom, suprotno npr sharp ima sve odlično dostupno, možeš pronaći baš svaki podatak za sve modele.

 

-ah.. (uz malo truda..) :)) -našao. Ima HEVC ali je naveden samo 264, ne 265 pa tko zna, papir i deklaracije trpe svašta, treba provjeriti (potvrditi).. tj H.265=HEVC, H.264=AVC no dali sve radi, tko zna.. (jer zašto je ne označe jednako hevc kao avc/264.. možda.. a možda zato jer je to nestandizorano tj samo označavanje ili problem kad nešto ima više istoznačnih naziva kao h265-hevc.

 

 

Podržani video formati

  1. Maksimum : 1920 x 1080 @ 30p (samo Motion JPEG 640 x 480 @ 30p)
  2. .asf, .wmv

[Video] VC-1 (WMV3, WVC1)

[Zvuk]WMA7,8,9 Standard

  1. .avi, .xvid

[Video] MPEG2, MPEG4 Part2, XVID, H.264/AVC

[Zvuk] HE-AAC, LPCM, ADPCM, Dolby Digital (AC3), MP3

  1. .ts, .trp, .tp

[Video] H.264/AVC, MPEG2, HEVC

[Zvuk] MP3, Dolby Digital (AC3), AAC, HE-AAC

  1. .vob

[Video] MPEG1, MPEG2

[Zvuk] Dolby Digital (AC3), DVD LPCM

  1. .mp4, .mov

[Video] MPEG4 Part2, XVID, H.264/AVC, HEVC

[Zvuk] AAC, MP3

  1. .mkv

[Video] MPEG2, MPEG4 Part2, H.264/AVC, HEVC

[Zvuk] HE-AAC, Dolby Digital(AC3), MP3, LPCM

  1. .mpg, .mpeg

[Video] MPEG1, MPEG2

[Zvuk] Dolby Digital (AC3), LPCM

  1. .dat

[Video] MPEG1

[Zvuk] MP2

  1. .flv

[Video] Sorenson H.263, H.264/AVC

[Zvuk] MP3, AAC

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
online
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred

Baš tražiš dlaku u jajetu, evo ti neki primjeri:

 

Evo recimo kad sam si trazio tv (početkom 5. mj ove godine) ovaj lg je upao kao preporuka (trenutno ga vise nema nigdje, tada je bio dostupan na e-kupi, Links, HG Spot te na akciji uRonis trgovini za 1.700kn), nema h.265 kodiranje

 

Onda npr ovaj lg, imas ga dostupno u vise hr trgovina (cak neki i navode h.265 iako nema klik)

 

Bilo ih je još dok sam pretraživao ponudu u 5. mj dok sam tražio telku ali stvarno mi se sad neda sjedat za nabavu net i pretrazivat da vidim koji su to modeli bili, ovih gore se sjećam jer sam ih gledao a za ovaj prvi LG sto sada nije dostupans am cak dobio i kao preporuku na forum.hr

 

Također imaš brdo ovih Tesli, VOX-ova i slicno za koje ne mozes ni naci specifikacije na sluzbenim stranicama a u trg samo navedo "HEVC" što može biti i 264 i 265...

P.S

rođaj je prije nekih cca 6mj u Vinkovcima u nekoj trgovini (ne znam sada točno ime, trebao bi ih pitati) uzeo ovaj Philips tv klik .

Bilo na akciji, njima se učinilo povoljno, uzeli - naravno provjerio sam model i podržava DVB-T2 ali nema .265 kodiranje. Takvih tv-a je po takvim trgovinama (Pevec, Vinkoprom, Ines d.o.o....) koliko hoćeš.


16 godina
neaktivan
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ibme74 kaže...
.. a u trg samo navedo "HEVC" što može biti i 264 i 265...

 

 Nije isto i nikada neće biti isto. HEVC aka h265 je specifikacija, a označava da je video kodiran x265 kodecom.

 

Ukratko:

H.261: ISO/IEC 11172-2 ~ MPEG-1 Part 2 (early video telephony via ISDN at 64 kbps, VCD)
H.262: ISO/IEC 13818-2 ~ MPEG-2 Part 2 (SVCD, DVD Video, DVB)
H.263: ISO/IEC 14496-2 ~ MPEG-4 Part 2 = SP/ASP (DivX / Xvid / Flash Video 1 ~ Sorenson Spark)
H.264: ISO/IEC 14496-10 ~ MPEG-4 Part 10 = AVC (AVCHD, Blu-ray, DVB-S2)
H.265: ISO/IEC 23008-2 ~ MPEG-H Part 2 = HEVC

 

Dakle, ne dajte se zavarati ako vam trgovac tvrdi da TV prijemnik "vrti" avi, mkv, mp4, mp3, h264, h265 ... To je samo znak da takav video možete pogledati s npr. USB sticka. I nikako se ne može podrazumjevati kako će se na tom TVu moći gledati televizijski program emitiran po novom. Jer TV tuner MORA biti DVB T2 s podrškom za hevc (h265). To izričito tražite gdje piše da ne kupite mačka u vreći.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
15 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ibme74 kaže...

..

 

Također imaš brdo ovih Tesli, VOX-ova i slicno za koje ne mozes ni naci specifikacije na sluzbenim stranicama a u trg samo navedo "HEVC" što može biti i 264 i 265...

..



 -ne, griješiš.. h.265 je hevc, h.264 je avc, tj to su sinonimi i kao što vidimo u primjeru kojeg si dao ne mora biti jednako označeno tj stvar LGja ili nekog drugog branda što će napisati, jednu ili obje oznake i tako eliminirati nedoumice. Točno, ako si tražio h.265 nije naveden, ali je naveden hevc i imaš konkretno link i odgovor koji te demantira. Meni je relano nevažno, ne tražim dokaz protiv tovih tvrdnji, više svima ostalima koji ako kupuju tv trebaju pripaziti i provjeriti te detalje, ne kao svađu nas dva.. jer je besmisleno. Ili nastavak treba ići da ja sad tražim za navedene modele specifikacije-dokaz? Ako smo na prvom primjeru za LG već mogli vidjeti konkretne činjenice. + ne miješaj webshop i domaću trgovinu koja je registrirana u hr na trgovačkom sudu.. ni ponudu a to što netko može prodavati i na hreliću (sinonim za plac..) i na sivo i svakako .. tko zna što radi neki mali trgovac, to je tad izuzetak + tad daj konkretan primjer i upozori ostale koji čitaju temu da to ne kupuju. Ne dokazivati meni, jer mi ne treba.. :))

 

-evo, idem privjeriti za navedeni philips 32PFT4100/12 .. -točno, navedeno je AVC/H.264 (nije naveden H.265/HEVC). Ali to je loš primjer, jer vidi, nije dostupan na službenim stranicama za hr, isti izvor na koji se pozivaš, dakle nema u prodaji. Dok je sasvim normalno da bilo koji stariji model prije izlaska h.265 nema podršku za 265, kao što ni neki novi-budući standard (izmislimo sad) 266 nemaju uređaji dana u ponudi, jer ne postoji. Problem je samo ako se negdje prodaju takvi stari modeli, koji po pravilima već godinu-dvije ne bi smejli biti na našem tržištu dostupni (povučeni).. i opasnost da neki trgovac upravo to radi, zbog zarade.. i to trebamo upozoriti, ne se ljutiti-svađati. NHF.

-nabava kaže da nema .. -zaključujem ne prodaje se u našim trgovinama, ako znaš izuzetak, upozori..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
5 godina
offline
Re: DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sred
ihush kaže...

 

-službeno LG za hr, ne prodaje, obustavljeno.. i ni jedna domaća trgovina ne prodje (hgspot, santadomenica itd..).

-teh.podaci koje mogu pronaći kažu samo dvb-t2 .. mpeg4 ali ne i koji kodek.. piše CI +1.3.. (bar podržava evotv..), podržava fat32 i ntfs FSove.. itd.

-za kodek ne nalazim ništa, ni 264-avc .. mpeg4 i naravno, ako je stariji model ne može imati navedeno (ne)postojanje 265-havc koji je nastao kasnije, ali ništa ne nalazim i to je često s takvom robom, suprotno npr sharp ima sve odlično dostupno, možeš pronaći baš svaki podatak za sve modele.

 

 

Nemoj gledat taj model, to je ulazni iz 2017. pa vjerojatno nema HEVC tuner. Modeli iz 2018. odnosno 32LK510 (43" ima oznaku LK5100) imaju T2 HEVC tuner i H.265 codec.

 

32LK510

 

 

4 godine
offline
DVB-T2 HD signal u Zagreb i okolicu stiže sredinom

Moze pomoc,ovo je zadnja godina gdje emitiramo u DVB-T signalu.Do 2020.,trebate imat prijamnik sa oznakom T2 na kraju,ne T.Kod mene svi su LG,2 imaju prijemnik u sebi a 1 nema.

 

 Evo mojih TV-a.

 

Prvi je 2007,stariji od drugih,no nas taj ne interesira,ima analogni,i na tom je spojen prijemnik od vip tv-a,tako da nista od njega.

https://www.lg.com/ae/support/support-product/lg-42PC51

 

Drugi je 2013,lici ko novije,ima digitalni ali nije DVB-T2,DVB-T  MPEG-4,FULL HD 1080P,ima par SLO i HRV kanala,moguce ga ostavit za ove SLO kanale,a HRV ce ic na vanjski T2 prijemnik.

https://www.lg.com/hk_en/tv/lg-32CS460

 

Treci je 2014,isto situacija ko drugi.

  https://www.lg.com/it/tv/lg-26LN450B-tv-led 

LG 32LN450B,PS3 320GB,sobna sa pojacalom
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice