Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 143.974
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
14 godina
online
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Imam doma SRT 8211 i u postavkama o uređaju pod model piše SRT8211/THT712... dakle jedan uređaj dvije firme

 

Vidim da je sporiji od prijašnjih uređaja, treba u vremena dok se podigne ali ništa strašno.

 

Šteta kaj nema na daljinskom da zamrzneš sliku i što nema ispis EPG-a ona skupno nego moraš ići od programa do programa da bi vidio kaj druge tv kuće imaju na meniju.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 13:00 (spiderhr).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
BoTiA kaže...
Flagship kaže...

Da, mogli su stavit PiP na 8222, to je najveća mana tog receivera. Bilo bi dobro kada bi ponudili i 4K verziju ovog i sličnih T2 receivera.

 

 

Ima Strong i onaj UHD android rec. sa S2 i T2 HEVC tunerima, wi-fi, bt nabavljiv za cca 550 kn.

 

https://www.strong.tv/en/products/ip-tv-receivers/srt2402

 

https://edigital.hr/set-top-box-prijemnik/strong-srt-2402-android-71-4k-ultra-hd-ip-receiver-p634119

 ovo mi se cini zanimljivo, vidim da se i kodi moze instalirati!

Bilo bi bolje kad bi imao barem 2GB RAM-a ali za ovu cijenu nije loše:)

 

Jedan od najnovijih android boxeva sa T2+S2 tunerima i HEVC-om je Mecool K7. Zaista je jak box, cijena oko 130 eura međutim popis je odličan- S905X2, 4GB RAM 64 EMMC, Android 9, Gigabit LAN, BT, 5G wi-fi.

 

MECOOL K7

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.9.2019 18:45 (Flagship).
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Govori se svašta, ali ovo od 21h na drugom ko da su pustili UHD...
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Armor kaže...
Govori se svašta, ali ovo od 21h na drugom ko da su pustili UHD...

 Pustili su oni 4K(omada) kolega 

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
14 godina
online
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Koji film su pustili? :D

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Strong SRT 2402 je li ko probao?
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...

na kraju sam vidio da je po mojoj ulici signal u "zelenom" na odašiljaču Belje a Borinci su označeni kao slabiji "narančasto"

I ja sam imao isti slučaj - lokalni odašiljač je davao toliko jak signal da antena nije ni trebala (slika bi se pojavila, sa smetnjama, samo s komadom coaxa, a za dobar prijem je dovoljna sobna od TV tunera za komp - samo teleskopski štap), međutim nije imao sve kanale. One kanale koje je on imao nisam mogao uhvatiti s drugog, daljeg, odašiljača dok nisam promijenio kabel jer je stari coax hvatao dovoljno smetnji od lokalnog odašiljača da prijemnik nije mogao lockati ni jedan od ta dva signala.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Ima li kakav Combo uređaj koji podržava DVB-T2/DVB-S2 i IPTV? Satelit bi bio samo FTA, ne trebam emulatore.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Strong izgleda zanimljivo, ali mizernih 1GB RAM-a i Android mi baš ne izgleda bajno.
Ovaj uređaj treba min 2GB rama
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Rano je još za namještanja i kupovine. Strpite se da prorade svi odasiljaci i muxovi m1 i m2 ( ili kako se već budu zvali...) pa onda sagledajte što i kako.

Uvjek vam preostaje kodi sa par stotina free tv kanala.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
izzy007 kaže...
Strong izgleda zanimljivo, ali mizernih 1GB RAM-a i Android mi baš ne izgleda bajno.
Ovaj uređaj treba min 2GB rama

 1 GB rama ti je čist ok za tv box.

Sve radi kak spada.

Jedino ako si stalno na facebooku i instagramu, onda često reloada aplikaciju, ali da se istrpit.

A za taj strong nema nigdje neki video review, ali ima za model prije (malo slabijih specki) i sve radi ok, tak da bi trebalo i na ovom.

 

 

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 16:42 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Za Strong znam da imaju kvalitetne proizvode (imao sam dva prijemnika doma), ali pošto nema nikakvih recenzija njihovih proizvoda, ispada da uvijek kupujem na sreću...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 16:50 (Marko :D).
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
izzy007 kaže...
Ima li kakav Combo uređaj koji podržava DVB-T2/DVB-S2 i IPTV? Satelit bi bio samo FTA, ne trebam emulatore.

Android+E2

 

Amiko A5 Combo

 

 

Android

 

MECOOL K7

 

 

E2 receiver

 

OCTAGON SF8008 4K UHD E2 DVB-S2X-DVB-C-T2-Combo ( best buy, 115 eur s dostavom, ima S2X Multistream tuner što znači da se mogu gledati svi Multistream kanali na satelitu)

 

 

E2+ android

 

AXAS HIS 4K Combo

 

10 godina
online
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

ima li neki dvb-t2/h.265 usb stik koji bi radio u postojećem android tv boxu da se ne mora kupovato još jedna kutija?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Naravno da ne.

7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Iznenadio bi se, ali postoji.

Znam da sam naletio par puta na takve stickove koji se uštekaju u android box, idem opet potražit.

 

 E da, to je ovaj:

https://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_188375.html?wid=21

Treba samo vidjet jel ima koji moderniji da podržava HEVC i T2.

 

 Edit 2: ovakvih ima na aliju, navodno T2 i H265:

https://www.mygica.com/product/dvbt2-tuner/

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 17:55 (fer-de-lance).
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Znam da postoji DVB-T(2) dongle za Android mobitele i tablete, ali nikada nisam čuo da isti postoji za Android box. Iskreno me zanima kako to funkcionira. Ako pronađeš, pošalji link. 😁

fer-de-lance kaže...

Iznenadio bi se, ali postoji.

Znam da sam naletio par puta na takve stickove koji se uštekaju u android box, idem opet potražit.

 

 E da, to je ovaj:

https://m.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_188375.html?wid=21

Treba samo vidjet jel ima koji moderniji da podržava HEVC i T2.

Za tako nešto znam da postoji. To je za mobitele i tablete; sumnjam da to možeš uštekati u Android box i da bi funkcioniralo...

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 17:46 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Možeš, zakaj ne, bitno da je android.

Ako radi na mobitelu, mora i na boxu.

Jedino ako nemaš micro usb ili usb-c port na boxu, onda si uzmeš adapter ili kabel normalni USB muški na micro ili c ženski.

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Nekako sumnjam da bi to funkcioniralo. Ako to na neki način i uspije povezati s Android boxom (pod uvjetom da to stvarno radi), pojavili bi se novi problemi. Svi ti dongleovi imaju ugrađenu malu. jadnu antenu koja ne može ništa uhvatiti; eventualno vani na otvorenom. Budući da je antena dio donglea, drugu antenu ne može spojiti, a teško da će s tom malom, jadnom uspjeti uhvatiti neki MUX.

 

Pitanje je i koliko je dobar taj DVB-T2 tuner, pa su i velike šanse da će se dogoditi kao i ovom forumašu koji je kupio no name uređaj s AliExpressa pa se čudi kako mu se pojavljuju artefakti... 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 18:10 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Odrežeš kabel i spojiš ga na postojeću antenu kpja hvata sve, i nema frke.

Tak sam ja napravio dok sam imao dvb-t tuner na laptopu s čudnim konektorom.

Minuta posla...

 

 

Kruha i igala...
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Ja moram kupiti samo jedan STB i jedan novi televizor; sitnica. Planiram uzeti neki STB s Android-om. Imam već Chromecast, ali nek se nađe i Android. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 22.9.2019 18:17 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

@marko

Pa sa android boxom si sve rješio ( dok ti dela net ) bez potrebe kupnje novog prijemnika ili novog televizora...
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bunker kaže...
@marko

Pa sa android boxom si sve rješio ( dok ti dela net ) bez potrebe kupnje novog prijemnika ili novog televizora...

Nemam IPTV, a i ne gledam televiziju često. Eventualno tu i tamo vijesti, te koja serija kada mi bude dosadno, za što mi je dovoljan i običan DVB-T(2). Većinom streamam za što imam Chromecast. Što se tiče STB-a, uzimam onaj koji nudi više mogućnosti po što boljoj cijeni. Jedan televizor ipak moram kupit da zamijenim mali, valjda 15 godina star, CRT. 

7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Uz kodija i neki bolji build ti netrebaju nikakve plaćene iptv liste: Imaćeš par stotina tv kanala ( ukljucujući sve balkanske ) i ogromnu kolicinu filmova i serija, čak i sa hr titlovima, i to vrlo vrlo nove sadrzaje.

U emezeti je prije tri tjedna bio neki vikend popust pa sam hapio toshibu smart tv po odlicnoj cjeni., a i android tv box se da naći po smješnoj cjeni ( cca 200 kn a extra jaki hardver ) ako hvataš akcije day deals, i time si dobio daleko veći izbor i tv kanala i ostalog sadrzaja a po vrlo povoljnijoj cijeni... Ak te zanima, na pm ti pojasnim...



5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Ivan35 kaže...

ima li neki dvb-t2/h.265 usb stik koji bi radio u postojećem android tv boxu da se ne mora kupovato još jedna kutija?

Naravno da ima:)

 

Edision EDI-COMBO T2 HEVC tuner

 

https://www.edision.gr/en/detail/edi-combo-t2-c-usb-tuner

 

 

Znači upikne se tuner u android box i skine se edi combo player app i to bi trebalo bit to. Za sve s starijim tv-ima i nekim android boxom ovo je jedna od mogućih opcija.

 

Kod nas nema za kupit ali ima u webshopovima je od 20-30 eur + dostava.

 

 

https://www.amazon.de/dp/B01MZH2NF2/?smid=A2YWPA05FBRP6M

 

https://www.dvbmarket.com/combo-receivers/edision-edi-combo-t2-c-usb-tuner (+PDV)

 

https://www.cs-multimedia.de/Edision-EDI-COMBO-DVB-C-T2-Tuner-Android-Smartphone-Tablet-PC

13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Zašto čekati? U Zagrebu je pušten T2, e sada imam Samsung tv iz 2014 podržava dvb t2 ali ne i hevc pa ne hvata nove hd kanale. Zanimljivo vrti x265 filmove preko diska ali ne podržava valjda dekodiranje
7 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

@oki

Da, znao sam naletiti na tv ciji player gura hevc ali tuner ne.

Ma jos bu se ukljucili i drugi odasiljaci, npr prisavlje, pa tek kad sve srede i finalno puste u rad, dotad nema potrebe vrtiti antene, pretrazivati frekve... Mislim da će sadasnje programe iz m2 prebaciti u m1.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Hvala na odgovoru, nadam se da bi taj tv mogao hvatati hd kanale kad prorade svi odašiljači. Nalazi evo tv kanale ali oni koliko sam skužio puštaju dvb t2 ali u x264 formatu.
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bunker kaže...

@oki

Da, znao sam naletiti na tv ciji player gura hevc ali tuner ne.

Ma jos bu se ukljucili i drugi odasiljaci, npr prisavlje, pa tek kad sve srede i finalno puste u rad, dotad nema potrebe vrtiti antene, pretrazivati frekve... Mislim da će sadasnje programe iz m2 prebaciti u m1.

 Da, to su te bajke kako cijeeeeeli svijet već odavno gura HEVC i 8 K a mi jadni u klincu...

 

Svi televizori na svijetu tek od 2015 djelomično, a tek od 2016 kompletno podržavaju HEVC tuner.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice