Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

poruka: 500
|
čitano: 143.986
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva".
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Pa svi kanali moraju prijeći na hevc pa tako i evotv...
16 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Marko :D kaže...

Ne vidim da netko piše o tome; MUX M2 se polako puni.

 

Novi kanali:

  • CMC HD
  • JABUKA TV HD
  • Z1 HD

 

Jabuka je već od prije, barem kod mene, ona je došla s Mrežom TV HD.

 

CMC u utorak, Z1 u srijedu.

5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
tomislav10 kaže...
Pa svi kanali moraju prijeći na hevc pa tako i evotv...

Ne zna se još u kojim će uopće multiplexima biti evotv. Do svibnja će se morati sve to posložiti, a mislim da krajem 2020 ili početkom 2021. moraju obnoviti koncesiju pa i to treba uzeti u obzir. Prvo što njih čeka kako će preživit 1.11.

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Visak kaže...
Flagship kaže...
Mandak kaže...

 A kako će onda paralelno emitirati i DVB-T i DVB-T2 do sredine sljedeće godine?

Prijelazno razdoblje je minimalno, prije samo nekoliko mjeseci govorilo se o 2021. ili čak kasnije što bi bilo suludo međutim sada je rok svibanj sljedeće godine. Znači za cca 6 mjeseci tko ne nabavi novi T2 HEVC televizor ili barem receiver neće moći uopće gledati zemaljsku tv:)

 

https://www.hakom.hr/default.aspx?id=10091

 Strašno, imaš samo sedam mjeseci za otići do Konzuma i kupiti prijemnik. Hoće li to itko stići? 

 

Do sada se godinama kukalo da što se čeka s prijelazom. Čim su najavili prijelaz krenula je kuknjava da je prebrzo. Hrvatska prebrzo uvodi HD? Stvarno? 

 Zašto čekati 7 mjeseci kad će se moći gledati za koji tjedan?

9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
tomislav10 kaže...
Pa svi kanali moraju prijeći na hevc pa tako i evotv...

 Oni su koncesiju za muxeve C i E dobili par godina nakon što su izdane ove druge pa vjerojatno njihova obveza da prijeđu na novi standard dolazi tek negdje oko 2022./2023.

Da, sad sam malo googlao, koncesija je izdana na ljeto 2012., a vrijedi deset godina za mux C i E, tako da oni još dvoje godine ne brigaju o promjeni odašiljanja.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put uto 29.10.2019 9:40 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

da li ima negdje podatak kako stoje sa uvodjenjem po regijama do sad? 

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva
Nakon što je 6. rujna ove godine pokrenuto odašiljanje televizijskih programa u HD rezoluciji s odašiljača Sljeme u novom, tzv. M2 multipleksu u DVB-T2 sustavu s HEVC standardom kodiranja video signala, u rad je danas pušten i signal s odašiljača Sveta Nedelja i Zagreb – Prisavlje 3 čime se osigurava dopunsko pokrivanje grada Zagreba i podsljemenske zone.

 

...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Da li DVB-T2 prijemnici primaju i stari DVB-T signal? Prije par dana mi je crko stari DVB-T prijemnik, a nema mi smisla kupovati novi za ovih par mjeseci.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
hellblade kaže...

Da li DVB-T2 prijemnici primaju i stari DVB-T signal? Prije par dana mi je crko stari DVB-T prijemnik, a nema mi smisla kupovati novi za ovih par mjeseci.

 Naravno da da.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
12 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Slika im je bolja, ali kvaliteta filmova i emisija etc. kojih nude i dalje ...

Jedino što pogledam su potjera i milijunaš. Ostalo katastrofa.

everyday i'm shuffling...
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Ponavljam pitanje od ranije. Ima li igdje podatak kad će pustiti po ostalim regijama?
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Pa u roku 15 dana
Svaki dan si provjeri novosti na https://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijesti_hr.aspx
...potpis nije potreban...
Moj PC  
0 0 hvala 1
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Luka123 kaže...

Slika im je bolja, ali kvaliteta filmova i emisija etc. kojih nude i dalje ...

Jedino što pogledam su potjera i milijunaš. Ostalo katastrofa.

 Baš si našao što ćeš gledati...

 

Imaš prekokrasnu znanstvenu emisiju Treći element koja na lite način prikazuje popularne znanstvene teme...

 

Što ćeš pametno naučiti u kvizovima. To je hrpa podataka, odn...niš korisnih informacija za svakodnevni život. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
DaNiTo kaže...
Pa u roku 15 dana
Svaki dan si provjeri novosti na https://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijesti_hr.aspx

 Nema teorije. Pobrinut će se za Zagreb i okolicu a na ostalim odašiljačima po Hrvatskoj nema još ni naznaka prelaska na DVBT-2

Poznanik mi održava odašiljače Belje i Borinci i nitko nije donio ni opremu, donio tehničku regulativu za Slavoniju i Baranju....

 

Nadamo se do 15 svibnja 2020 a sve ostalo su muljavine, laži i prijevare.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...

 Nema teorije. Pobrinut će se za Zagreb i okolicu a na ostalim odašiljačima po Hrvatskoj nema još ni naznaka prelaska na DVBT-2

Poznanik mi održava odašiljače Belje i Borinci i nitko nije donio ni opremu, donio tehničku regulativu za Slavoniju i Baranju....

 

Nadamo se do 15 svibnja 2020 a sve ostalo su muljavine, laži i prijevare.

Do sada je sve išlo i prije zadanih rokova pa ne bi trebali niti ovdje zeznut. Rekli su CIJELA RH u M2 do 15. studenog. Možda iznenade u ovih 2 tjedna pa puste i koji dan ranije, šteta je da ne možeš odmah upogonit 1080p50 HEVC signal s HRT1,2 ili Nove na toj novoj 50UM makini  

14 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
DaNiTo kaže...
Pa u roku 15 dana
Svaki dan si provjeri novosti na https://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijesti_hr.aspx

 Nema teorije. Pobrinut će se za Zagreb i okolicu a na ostalim odašiljačima po Hrvatskoj nema još ni naznaka prelaska na DVBT-2

Poznanik mi održava odašiljače Belje i Borinci i nitko nije donio ni opremu, donio tehničku regulativu za Slavoniju i Baranju....

 

Nadamo se do 15 svibnja 2020 a sve ostalo su muljavine, laži i prijevare.

 neznam što su onda ovdje radili:

https://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=3053

https://www.oiv.hr/tvrtka/vijesti/vijest_hr.aspx?id=3048

nemam za potpis
12 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Anđeo bez falinge kaže...
Luka123 kaže...

Slika im je bolja, ali kvaliteta filmova i emisija etc. kojih nude i dalje ...

Jedino što pogledam su potjera i milijunaš. Ostalo katastrofa.

 Baš si našao što ćeš gledati...

 

Imaš prekokrasnu znanstvenu emisiju Treći element koja na lite način prikazuje popularne znanstvene teme...

 

Što ćeš pametno naučiti u kvizovima. To je hrpa podataka, odn...niš korisnih informacija za svakodnevni život. 

Za znanstvene emisije imam Max TV...

A što se tiče "hrpa podataka" kao što si ih ti opisao... ja bih radije rekao opća kultura. !

everyday i'm shuffling...
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.11.2019 11:25 (Luka123).
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

 redovito godišnje održavanje koje nema veze s DVBT-2

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Luka123 kaže...


A što se tiče "hrpa podataka" kao što si ih ti opisao... ja bih radije rekao opća kultura. !

 svašta se trpa pod pojam opće kulture... i bonton je kultura...prije bih rekao nekakvo šire opće znanje hrpe podataka koje se može naštrebati.

 

 

Kultura je za mene širi pojam.

 

Primjeri kvizovskih pitanja;

 

1. veličina očiju od rođenja se ne mijenja (dr. Berecki, biseri)

2. Karlo VIII. imao je šest nožnih prstiju 

3. slavni pjevač Elvis je zapravo bio plavokos, bojao je kosu u crno

4. više se pokisne kada se trči nego kad se hoda po kiši

 

5. nije moguće istodobno disati i gutati (biser za dr. Bereckog)

6. biljka hmelj od koje se dobiva pivo je iz iste porodice kao i marihuana

7. coca-cola je košer

8. električnu stolicu izumio je stomatolog

9. na svakom kontinentu postoji grad koji se zove Rim

10. Hamburg ima više mostova od Venecije

11. Eskimi nemaju riječ za pojam 'jučer'

 

Eto, naveo sam nekakva kviz pitanja čijim neznanjem nisam opće nekulturan niti moje neznanje tih "pitalica" ne može nikako ugroziti moj napredak, prosperitet u poslu, životu.

 

Velim, s tim znanjem odn. s takvim općim znanjem ne možeš se nigdje zaposliti, ako su odgovori na ta i slična pitanja sve što znaš... možeš lurkati po kvizovima kao neki po reality zabavnim emisijama i tako zarađivati novac.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Znate li neki dobar prijemnik s dva HDMI izlaza?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
191x7 kaže...

Znate li neki dobar prijemnik s dva HDMI izlaza?

Malo je takvih, koliko znam samo nekoliko i svi su preko 200€. Ako je samo T2 tuner potreban onda je VU+ UNO 4K SE T2 DUAL vjerojatno najbolji izbor. Cijena cca 250€.

 

https://www.amazon.de/dp/B07N6C557R?m=A3JWKAKR8XB7XF

 

Napomena da ovaj receiver ima TWIN T2 tuner pa je moguće snimati/gledati različite programe iz različitih multiplexa, PiP itd. Ima HDMI OUT 2.0 i HDMI IN 2.0

15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
Flagship kaže...
191x7 kaže...

Znate li neki dobar prijemnik s dva HDMI izlaza?

Malo je takvih, koliko znam samo nekoliko i svi su preko 200€. Ako je samo T2 tuner potreban onda je VU+ UNO 4K SE T2 DUAL vjerojatno najbolji izbor. Cijena cca 250€.

 

https://www.amazon.de/dp/B07N6C557R?m=A3JWKAKR8XB7XF

 

Napomena da ovaj receiver ima TWIN T2 tuner pa je moguće snimati/gledati različite programe iz različitih multiplexa, PiP itd. Ima HDMI OUT 2.0 i HDMI IN 2.0

 da.. tj može ovako, ne postoji tuner-prijemnik s dva izlaza jer je besmisleno, odnosno postoji samo kad su dva prijemnika koji su u tom slučaju u jednom kućištu, da su odvojeni bila bi dva neovisna uređaja.

-a besmisleno je zato jer prijemnik može slati jedan signal ako ima jedan izvor signala, tj takva želja je nerealna.

-npr može se spliterima slika poslati na više ekrana ali će prikazivati isti sadržaj (ili video zid gdje se spliter brijne o djelovima) kao klasične VGA..

-dodatno je besmisleno plaćati prijemnik više od 200-400kn (i 200 je dosta..) gledajući cijene novih TVa s t2-265 prijemnicima.

-sve ostale mogućnosti kao PVR ili LAN su već standardne-jeftine, ne treba zbog tog plaćati nešto više, dok dvostruki tuner ima smisla samo kad se želi snimati i neovisno gledati drugi program (a snimanje je ugl onemogućeno, osim za FTA kanale, zaštita..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Imam telku 55" UHD 4K Smart TV UE55JU6872 serija 6, piše da ima dvb-t2, živim u Zagrebu, zajednička antena na zgradi. Ne nalazi mi niti jedan hd program. Negdje sam tu našao da je potrebna manja korekcija sustava u zgradama sa zajedničkim antenskim sustavom pa me zanima da li je itko to već radio i o kakvim se točno korekcijama radi jer ako to ostavim da obavi predstavnik stanara znaći da će mo svi ostat bez slike. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Povoljan dvb-t2 hevc prijemnik s Androidom?

https://www.gamingtribe.com/giveaway/limitless/191x7
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bojan111111 kaže...

Imam telku 55" UHD 4K Smart TV UE55JU6872 serija 6, piše da ima dvb-t2, živim u Zagrebu, zajednička antena na zgradi. Ne nalazi mi niti jedan hd program. Negdje sam tu našao da je potrebna manja korekcija sustava u zgradama sa zajedničkim antenskim sustavom pa me zanima da li je itko to već radio i o kakvim se točno korekcijama radi jer ako to ostavim da obavi predstavnik stanara znaći da će mo svi ostat bez slike. 

Stavi na ručnu pretragu, kanal 40. Ima li signala, gubi li se signal?
Ako signala nema ili bježi, treba otići antenu malo okrenuti da dobiješ dobar signal na 40 kanalu, onda ćeš dobiti i HD programe.

 

Tv treba podržavati T2 hevc h.265, jer imaš i T2 koji ne podržava koji je h.264 i onda nema gledanja HD kanala kod nas :)
(Nisam provjeravao za tvoj TV podržava ili ne)

10 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
191x7 kaže...

Povoljan dvb-t2 hevc prijemnik s Androidom?

Pridružujem se pitanju.
Ja sam gledao ove MECOOL prijemnike. Samo nisam 100% da li je tuner HEVC. Jer pitam jednog sellera kaže da je, pitam drugog za isti proizvod kaže da ne. Morat ću malo više istražiti.

https://s.click.aliexpress.com/e/Kk89YqZ2
https://s.click.aliexpress.com/e/Ft8IFExA
https://s.click.aliexpress.com/e/dcm9jpag

16 godina
offline
Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve najva

Meni se danas većina programa pomaknula za 100, sa 767 HRT 2 HD itd., na 815 pa onda drugi.

Prvi je i dalje na 1, CMC HD na 13, pa onda Jabuka/Mreža/Z1 HD na 31-33.

 

Upravo zbog toga i nejdem ručno namještati, jer mi se čini da se bude opet sve rastavilo.

 

Sad se zapravo čeka još samo na SPTV i RTL.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bojan111111 kaže...

Imam telku 55" UHD 4K Smart TV UE55JU6872 serija 6, piše da ima dvb-t2,..

 spec, za domaće fta (zemaljske) nove hd kanale trebaš t2-hevc h.265 + normalnu antenu.. h.265 imaš, tad je problem antena. Ipak provjeri teh.spec za svoj tv (možda postoji različitih serija..)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n

Zašto si ne isključiš automatsko numeriranje kanala? Kad je to kod mene uključeno, onda mi prve kanale zauzimaju slovenski DVB-T kanali dok naši budu na broju 700 ili 800.

6 godina
protjeran
offline
Re: Hrvatska prelazi na DVB-T2: objavljujemo sve n
bojan111111 kaže...

Imam telku 55" UHD 4K Smart TV UE55JU6872 serija 6, piše da ima dvb-t2, živim u Zagrebu, zajednička antena na zgradi. Ne nalazi mi niti jedan hd program. Negdje sam tu našao da je potrebna manja korekcija sustava u zgradama sa zajedničkim antenskim sustavom pa me zanima da li je itko to već radio i o kakvim se točno korekcijama radi jer ako to ostavim da obavi predstavnik stanara znaći da će mo svi ostat bez slike. 

 To je Samsung iz 2015 godine i iako piše DVB-T2 postoji mogućnost da ga ta godina nema jer ih je puno varalo kupce...tek od kraja 2016 pa do danas možeš biti siguran u spec.

 

to je ovaj model+spec  https://www.displayspecifications.com/en/model/ce91671

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice