Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži

poruka: 44
|
čitano: 3.423
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti brži ".
11 godina

Ovaj čovjek rastura. Gledao sam njegove intervjue i viziju, i više me ne čudi zašto je Huawei tu gdje je. Nitko ih neće moći zaustaviti niti prljavom igrom.

Moj PC  
8 1 hvala 0
10 godina

O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca.

Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
Re: Huaweijev CEO tvrdi kako će HongMeng OS biti b
Dead kaže...

volio bih da uspiju jer su Google i Apple malo prebahati sa svojim duopolom, a i treba OS van Amerike kako ameri ne bi imali sve podatke svijeta

8 godina
Dead kaže...

Šteta što lokalaca ima svega 1.400.000.000. Usporedbe radi amera je oko 327.000.000, a nas ispod 4.000.000.

Čisto da je to lakše vizualizirati

1.400.000.000 Kina

1.340.000.000 Indija (kinezima susjedno brzo rastuće tržište, Xiaomi tamo rastura)

327.000.000 USA

4.000.000 Hrvatska

10 godina
mzopg kaže...
Dead kaže...

Šteta što lokalaca ima svega 1.400.000.000. Usporedbe radi amera je oko 327.000.000, a nas ispod 4.000.000.

1.400.000.000 Kina

1.340.000.000 Indija (kinezima susjedno brzo rastuće tržište, Xiaomi tamo rastura)

327.000.000 USA

4.000.000 Hrvatska

Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a. A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji.

11 godina
Dead kaže...

Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a. A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji.

Ima neka službena potvrda ove tvrdnje?

Mislim da će partija odlučiti koji će OS biti na Xiaomiju

Koristite blage riječi i jake argumente
11 godina

Ako pokrenu svoj OS bit će to velika pljuska Androidu, pogotovo ako će izvršavati Android aplikacije brže od Androida (!)

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
Dodinho kaže...
Dead kaže...

Zašto bi Xiaomi prihvatio taj novi OS kad im ide dobro na Androidu? Kakve veze oni imaju s Huaweijem?

8 godina

Ja mislim da uopste nece biti problem kako ce ljudi prihvatiti novi OS. Nego da je mnogo bitnije kako ce Huawei isti gurati.

Microsoft je jako traljavo izveo posao sa Windows Phoneom, Samsung takodjer sa Tizenom jedva 3 telefona izbacio, iako im je dobro krenula prodaja prvog Wave modela.

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are

0 0 hvala 0
8 godina
Dead kaže...

Zašto bi Xiaomi prihvatio taj novi OS kad im ide dobro na Androidu? Kakve veze oni imaju s Huaweijem?

zato sutra kad Trump naredi Googleu isto kao i Huaweiju, sta onda? ili recimo da dodju u taj polozaj da i njima ARM lupi zabranu na njihovu tehnologiju?

itekako ima veze

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
11 godina
Dead kaže...
Dodinho kaže...
Dead kaže...

Nebi bilo dobro za njih, ali ipak vlada (partija) Kine ima zadnju riječ s kojim državama će imati otvorenu trgovinsku razmjenu (Google = Android = USA) pošto je Xiaomi kineska kompanija.

Teško da će se to dogoditi, govorim čisto hipotetski.

Koristite blage riječi i jake argumente
3 godine
Dead kaže...
mzopg kaže...
Dead kaže...

1.400.000.000 Kina

327.000.000 USA

4.000.000 Hrvatska

A ti bi baš znao da što ti se vrti ispod haube, nemaš pojma ni koja i kakva verzija Unixa pogoni tvoje ajfon čedo.
Kupuješ ajfon, a ne Unix, zar ne?
Možeš zbrojiti 2+2:
1) ljudi kupuju Huawei, a ne Linux ili Android;
2) Ark vrti Android apps;
3) kažu da je brži od Androida / Mac OSa.
4) Prodavat će i istovjetne uređaje s Androidom, pa će se oba OSa moći usporediti.  Ako je i samo 10% brži/jeftiniji/nudi nešto bolje, sigurno će opstati.

3 godine
Dead kaže...

Pa oni su slijedeći na udaru, u pokušaju zaštite truljenja jabuke.

10 godina
Zechina kaže...

Gluposti. Kako ne bi znao što mi je ispod haube?! Pa svaki OS ima svoja obilježja na koje se navikneš. Jebemese za verziju unixa jer u svakom trenutku znam koju verziju iOS-a imam. Ljudi kupuju mobitel, ali i OS. "Kupuju" OS uglavnom iz navike. Ja kupujem iPhone jer sam se navikao na iOS. I btw otkud ti to znaš što ja znam i što ja imam i nemam pojma.

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 21:33 (Dead).
3 godine
Dead kaže...
Zechina kaže...

Gluposti. Kako ne bi znao što mi je ispod haube?! Pa svaki OS ima svoja obilježja na koje se navikneš. Jebemese za verziju unixa jer u svakom trenutku znam koju verziju iOS-a imam. Ljudi kupuju mobitel, ali i OS. "Kupuju" OS uglavnom iz navike. Ja kupujem iPhone jer sam se navikao na iOS. I btw otkud ti to znaš što ja znam i što ja imam i nemam pojma.

Otkud znam? Pa samo ajfonaš ovako zaključuje. Pa čak i ovo za "iOS": podsjeća me na lika koji je rekao "Pa ja imam Ubuntu, a ne onaj neki Linux".

FYI: iOS i OSX su "derivirani" BSD Unix, certificirani kao UNIX:
https://www.opengroup.org/openbrand/register/brand3612.htm

Mach, NeXT, Darwin... je (za Apple) sve od reda "mazanje očiju" da se stvari ne nazovu svojim imenom (UNIX ime je zaštićeno, stoga "unix-a-like").

Mach je free POSIX "mikrokernel" zamjena za UNIX kernel; Jobs ga je pokušao koristiti za NeXT dok nije popisdio nakon parsto milijuna dolara jalovo ubačenih u projekt, pa je onda kupio BSD Unix licencu. Osim hibridnog kernela (koji je po mnogočemu i najveća mana), riječ je o 99% UNIXu, od NeXTa naovamo.

GUI je doduše fetivi Apple, ali beštiju ne čini karoserija već makina.

Ti možeš znati koju verziju "iOS"-a stvarno imaš samo po onom što ti napišu i "apgrejdu" koji će ti npr pojesti bateriju da kupiš novu relikviju.

Ark OS se, po tome, uopće ne mora razlikovati od Android OSa. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 8.7.2019 22:27 (Zechina).
10 godina
Zechina kaže...
Dead kaže...
Zechina kaže...

Otkud znam? Pa samo ajfonaš ovako zaključuje. Pa čak i ovo za "iOS": podsjeća me na lika koji je rekao "Pa ja imam Ubuntu, a ne onaj neki Linux".

FYI: iOS i OSX su "derivirani" BSD Unix, certificirani kao UNIX:
https://www.opengroup.org/openbrand/register/brand3612.htm

Mach, NeXT, Darwin... je (za Apple) sve od reda "mazanje očiju" da se stvari ne nazovu svojim imenom (UNIX ime je zaštićeno, stoga "unix-a-like").

Mach je free POSIX "mikrokernel" zamjena za UNIX kernel; Jobs ga je pokušao koristiti za NeXT dok nije popisdio nakon parsto milijuna dolara jalovo ubačenih u projekt, pa je onda kupio BSD Unix licencu. Osim hibridnog kernela (koji je po mnogočemu i najveća mana), riječ je o 99% UNIXu, od NeXTa naovamo.

GUI je doduše fetivi Apple, ali beštiju ne čini karoserija već makina.

Ti možeš znati koju verziju "iOS"-a stvarno imaš samo po onom što ti napišu i "apgrejdu" koji će ti npr pojesti bateriju da kupiš novu relikviju.

Ark OS se, po tome, uopće ne mora razlikovati od Android OSa. 

Ja ne znam koji je smisao meni da znam tako do u ekstrem polazište iOS-a. Znam za osnov svih Appleovih OS-ova, Darwin koji je unix-like, ali u krajnjem slučaju koji će mi to penis? I zašto ti to tako navaljuješ? Jel' to iz razloga što koristim iPhone? Koji je tvoj problem? Zašto bi iOS nazivao nekom tamo verzijom unix-like Darwina? Znam da su mu tata i mama unix i to ne negiram, ali šta će mi to? Trenutno sam na iOS verziji 12.3.1, a za unix me se jebe.

3 godine
Dead kaže...

Ja ne znam koji je smisao meni da znam tako do u ekstrem polazište iOS-a. Znam za osnov svih Appleovih OS-ova, Darwin koji je unix-like, ali u krajnjem slučaju koji će mi to penis? I zašto ti to tako navaljuješ? Jel' to iz razloga što koristim iPhone? Koji je tvoj problem? Zašto bi iOS nazivao nekom tamo verzijom unix-like Darwina? Znam da su mu tata i mama unix i to ne negiram, ali šta će mi to? Trenutno sam na iOS verziji 12.3.1, a za unix me se jebe.

Evo ti zašto "navaljujem".

iOS je marketinško ime za iUsere, riječ je o deriviranom BSD Unixu.

Znači, upravo ono što si imho pogrešno sugerirao pitanjem:

"Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a."

Ako ti ne znaš da nemaš iOS već "odavno etablirani" BSD Unix, a prosječan korisnik ne zna da je Android Linux, kako će onda prosječan korisnik znati da to što izgleda kao Android i vrti appse kao Android nije "pravi" već "derivirani" Android (a i dalje Linux)?

Evo ti ujedno odgovor i na:

"A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji."

"O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca."

Kakvoj mrtvoj "Indiji"?

Na svaka 3 iPhonea se proda 2 Xiaomija (i 5 Huaweija) globalno:

(U Hrvatskoj je vjerojatno jednak ili jači omjer, samo što dosta ljudi nije glupo da Xiaomije kupuju ovdje, već iz EU).

https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS45042319

Pa bez USA, Apple ne bi bio ni u top 10 proizvođača smartphonea!

Probaj shvatiti da se praktički samo Apple i Samsung prodaju u USA, a da su skoro svi ostali top 10 brandovi mobitela - kineski (ima nešto i korejski LG iirc).

Huawei je isporučio milijun testnih mobitela sa Hongmeng OSom koje trenutno testiraju kineski Xiaomi, OPPO i Vivo (koji zajedno, i to bez Huaweija, globalno prodaju 2x više smartphonea od Applea).

Samo tih par firmi, s Huaweijem, drži skoro polovicu globalnog tržišta (42%)! Toliko o "lokalcima".

(Samo Huawei polovicu svojih uređaja prodaje u EU - točnije na "zapadu" bez USA)

I sad poveži da će taj OS dobiti besplatno, s "Androidom" ali bez obveze Googleovih reklama itd!

Ne treba im diktat "partije" (kako je kolega gore sugerirao) da stvore novi ekosistem.

Ako pak pitaš korisnika želi li isti uređaj, ali da mu radi brže i duže, i još bez ciljanih reklama i "snifanja"...

(...Google većinu svojih servisa ionako ne može "zabraniti", a Play Store se lako zamijeni)... nije teško pretpostaviti odgovor.

9 godina
Zechina kaže...
Dead kaže...

Evo ti zašto "navaljujem".

iOS je marketinško ime za iUsere, riječ je o deriviranom BSD Unixu.

Znači, upravo ono što si imho pogrešno sugerirao pitanjem:

"Baš me zanima koliko će tih skoro tri milijarde Kineza i Indijaca prihvatiti taj HM OS pored odavno etabliranih Androida i iOS-a."

Ako ti ne znaš da nemaš iOS već "odavno etablirani" BSD Unix, a prosječan korisnik ne zna da je Android Linux, kako će onda prosječan korisnik znati da to što izgleda kao Android i vrti appse kao Android nije "pravi" već "derivirani" Android (a i dalje Linux)?

Evo ti ujedno odgovor i na:

"A Xiaomi će ostati na Androidu tako da će Android i dalje rasturat u Indiji."

"O tom potom. Zanima me koliko će imati korisnika, osim lokalaca."

Kakvoj mrtvoj "Indiji"?

Na svaka 3 iPhonea se proda 2 Xiaomija (i 5 Huaweija) globalno:

(U Hrvatskoj je vjerojatno jednak ili jači omjer, samo što dosta ljudi nije glupo da Xiaomije kupuju ovdje, već iz EU).

https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prUS45042319

Pa bez USA, Apple ne bi bio ni u top 10 proizvođača smartphonea!

Probaj shvatiti da se praktički samo Apple i Samsung prodaju u USA, a da su skoro svi ostali top 10 brandovi mobitela - kineski (ima nešto i korejski LG iirc).

Huawei je isporučio milijun testnih mobitela sa Hongmeng OSom koje trenutno testiraju kineski Xiaomi, OPPO i Vivo (koji zajedno, i to bez Huaweija, globalno prodaju 2x više smartphonea od Applea).

Samo tih par firmi, s Huaweijem, drži skoro polovicu globalnog tržišta (42%)! Toliko o "lokalcima".

(Samo Huawei polovicu svojih uređaja prodaje u EU - točnije na "zapadu" bez USA)

I sad poveži da će taj OS dobiti besplatno, s "Androidom" ali bez obveze Googleovih reklama itd!

Ne treba im diktat "partije" (kako je kolega gore sugerirao) da stvore novi ekosistem.

Ako pak pitaš korisnika želi li isti uređaj, ali da mu radi brže i duže, i još bez ciljanih reklama i "snifanja"...

(...Google većinu svojih servisa ionako ne može "zabraniti", a Play Store se lako zamijeni)... nije teško pretpostaviti odgovor.

Nakon ove ogromne količine bezmislenih besmislenih podataka možeš ići spat! 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.8.2019 15:02 (devotion).
3 godine
devotion kaže...

Nakon ove ogromne količine bezmislenih podataka možeš ići spat! 

Vjerujem da su tebi ovi podaci bezmisleni.

2 godine
HongMeng bit ce veliki hit - u Kini.
Cisto za vizualizaciju BDP po glavi je 60% hrvatskog lokalizirano u velikim gradovima. Skoro 1000000000 osoba nema dovoljnu godisnju placu da kupi bolji mobitel. Google zabrinuto gleda ne bi li HongMeng store preuzeo primat na Google playom... A Xiaomi (inace meni omiljen) je pozurio preci na HongMeng zbog njegovog poznatog Stora jer je siguran da ce tako bolje prodavati mobitele u EU,Indiji...Dajte malo budite realniji...

0 0 hvala 0
8 godina
Dead kaže...

Isti je vlasnik.

11 godina

Samo što HongMeng OS još nitko nije vidio...

Bolje 5 do 12 nego ni jedna poslije 1! :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
Sinatra kaže...
Dead kaže...

Isti je vlasnik.

Možda misliš na Partiju inače nemaju istog vlasnika.

9 godina
mali.ivica87 kaže...

Samo što HongMeng OS još nitko nije vidio...

nismo ga vidjeli ti i ja. Iz Huaweia su još prije nekoliko tjedana rekli da su isporučili milijun testnih uređaja, pa ga vjerojatno imaju i testne ekipe T-mobilea i A1. Treba se raspitati kod njih.

10 godina
Zechina kaže...

A brale baš si navalija. Tebi kao da smeta da netko Appleov sustav nazove iOS. Znam njegove korijene i jebemese za njih. Vrtim iOS 12.3.1, a ti ga zovi unixlinuxdarwin whatever. 

A pod lokalce sam svrstao Kineze i Indijce, ali to ne znači da sam time umanjio njihov broj. Iskreno apsolutno me boli dick što će bit s HM OS-om i Androidom jer sam ja i moja familija ukorijenjeni u Appleov sustav iz kojeg nemamo namjeru izaći.

3 godine
Hoggy kaže...
HongMeng bit ce veliki hit - u Kini.
Cisto za vizualizaciju BDP po glavi je 60% hrvatskog lokalizirano u velikim gradovima. Skoro 1000000000 osoba nema dovoljnu godisnju placu da kupi bolji mobitel. Google zabrinuto gleda ne bi li HongMeng store preuzeo primat na Google playom... A Xiaomi (inace meni omiljen) je pozurio preci na HongMeng zbog njegovog poznatog Stora jer je siguran da ce tako bolje prodavati mobitele u EU,Indiji...Dajte malo budite realniji...

Super je kad EU mjeriš po Hrvatskoj, a čitav svijet samo po Kini.

Kad već šamaraš brojčanim usporednicama, zašto nisi napisao da ćeš u Kini za <400kn dobiti mobitel koji je u Hrvatskoj 700-1000kn?

- nekakav glupi primjer: https://www.aliexpress.com/item/32923600042.html

@"bolji mobitel"

Za smartfon ti ne treba 8 jezgreni procesor, 3 selfie kamere i 6" ekran: već par godina su smartfoni dovoljno jaki da normalno rade - glatko pokreću Android, a onda i sigurno taj potencijalni Ark OS. 

Čak i da je tvoja računica točna (a nije), po njoj samo u Kini imaš "samo pola milijarde" potencijalnih korisnika. 

@Google Play Store

Koliko si ti osobno "desetaka" aplikacija kupio na Play Storeu?

Ili: ako hoćeš uzeti npr određenu čokoladu, a imaš Spar/Konzum iza ugla, hoćeš li doista za istu stvar ići negdje bitno dalje u Mueller/DM?

Prevedeno:

Ako ti je na mobitelu već predinstaliran Aptoide Store ili Huaweijev App Gallery, osjećati ćeš se lošije ako Candy Crush ili Angry Birds skineš otale a ne baš sa Play Storea?

Velika je vjerojatnost da će npr Huawei za svoj dućan skinuti maržu, odnosno da bi istovjetne aplikacije bile jeftinije u konkurentnom dućanu (...ali ti kupuješ samo u Muelleru?).

Huawei App Gallery:

over 350M phones, about half of them in western markets ... official AppStore “AppGallery” preloaded globally, with 270 million monthly active users ... 560k developers community

https://9to5google.com/2019/06/10/huawei-developer-request-appgallery-store/

Dodatno, za početak bi trebao znati koliko je npr Aptoide (Amazon Appstore, F-Droid, Yalp...) uopće popularan globalno.
Aptoide hosts more than 900,000 apps with almost 200 million users.

Gle, ja ne tvrdim da će se ARK OS / Hongmeng uopće dogoditi, možda sutra odustanu od čitavog projekta.

No za sad stvari stoje ovako: ako to par milijardi ljudi nađe smislenim, to je itekako vidljiva opcija - npr. u gotovo svakom pogledu značajnija od iOS-a.

I Google je doista zabrinut oko razvoja situacije (prvenstveno zarađuju od prodaja reklama, a ne od uređaja kao Huawei, Xiaomi, Oppo, One PLus, Vivo itd). 7 od 10 top proizvođača su iz Kine, svi pregovaraju s Huaweijem oko novog standarda - novog OS-a i zajedničkog dućana.

Sorry, ali zvučiš kao S. Ballmer kako je reagirao na Iphone (i kasnije na Chromebooks).

9 godina

Operacijski ili operativni sustavi, pitanje je sad? Nije isto, ali bi ipak za promjenu moglo po pravopisu...

0 0 hvala 0
8 godina

Stavis Huawei na server i odmah otvoris kanal prema kineskoj vladi. Trebali bi ih zamoliti da plate barem promet prema njima.

0 0 hvala 0
10 godina

uavejiev ceo je majstor trol jer je jednim potezom uzjebo sve areobne i anaerobne forume po svjetovima, dok mi tu muku mučimo samo s ovim našim jednim. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
Dead kaže...
Zechina kaže...

jos jedan jabucar koji misli da sve pocinje i zavrsava na njemu. Nije mislio na tebe konkretno nego na prosjecnog kupca.....debelo preko 90% ljudi koje ja znam nemaju pojma o OS na telefonu... Ili sta je OS uopste......

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice