Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

poruka: 110
|
čitano: 19.484
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
segregator kaže...
Friday kaže...

Ova ekipa se uvrijedila sto dovodim u pitanje njihove windowse

 

 

Javite mi se na PP pa vam posaljem koji key ako treba, nije greda

 

https://www.bug.hr/promo/windows-10-professional-retail-digital-key-za-1060--a-office-2016-pro-za-10474

 

Nije beg cicija...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
učo kaže...
.. Dakle, za cijenu jednog kompa sam složio 2.

 -ne, nego si uz postojeći kupio novi i imaš dva, 1+1=2 :))

 

1student kaže...

Nego zanimljivi ovi provizorni podaci od Intela u odnosu na potrošnju i3 (10350K) sa četiri jezgre 91W, a i9 sa 10 jezgri 95W (10900F)?? Čini se da podatke od TDP-u treba potpuno zanemariti....... ima li izgleda da ovo bude tretirano kao lažno oglašavanje? Hm.... bojim se da su slabe nade......

 -tdp je čudna biljka, nema nekog posebnog standarada.. tj to nije potrošnja, to je tdp, to je max toplinke disparacije koju kontrukcija podnosi (a toplina je nuzproizvod potrošnje, koja je naravno osim napona i clocka povezana s brojem tranzistora-chipova u jezgri (jezgrama).. -ne čita se tdp tako, kao što ne uspoređuješ snagu-potrošnju-brzinu po zapremini rezervouara koji može biti jednak u svim kombinacijama (ali naravno, jači više troši kad koristi snagu, ne kad je ugašen ili u leru... tad troše jednako tj idlaju..).

 

nixass kaže...

Meni je zanimljivije da je Intel bio primoran na rebranding i7 u i3 (gledajući jezgre i threadove).

Damage control..

 -to je desetljećima već tako, tj pentium postane celeron, tj svi se u lancu pomaknu za jedno mjesto. Obično je to zbog proizvodnog procesa tj kad se mijenja tik-tok, novi fab tad proizvodi nove dok stariji proizvodi starije rebrandane.. itd. Svi u seriji su postali jači, pogotovo je skok serije 8.

 

-intela jednako košta proizvodnja bilo kojeg cpu, unutar iste jezgre-serije, tj to je samo stvar iskoristivosti wafera tj ispravnosti i tad pogase neispravne dijelove ili ponekad se desi da zbog narudžbi moraju zaključati neki jači kao slabiji (jeftiniji) jer moraju isporučiti ugovorenu količinu.. a to im se desi usavršavanje postupka, tj smanjenjem postotka škarta-yeilda.. prvi takav slučaj je bio p3-deshutes kad su 350mhz mijenjali u 300 a tad nije bilo zaključano u cpu nego preko množitelja mbo.. i naravno da su veselo radili na dovstrukim taktovima od nominalnih dok je inače intelov standard klasično (pouzdano) išao +25% OCa.. i celeron (bez keša) koji je tad radio na +50% OCa.. (bez kemijanja, posebnog hlađenja i sl, stabilno..).

-intel bi najradije proizvodio samo top modele, npr i9, ali tržište traži širu ponudu, slabije.. tj cijena. Tad je smao za usporedbu zgodno usporediti stvarnu cijenu npr celerona i ostalih, koji su po snazi svaki idući dvostruko jači, dvostruko skuplji.. pa od 50$ skoči na 100$ i zove se petnium, pa na 200$ i3, itd.. do 1000-2-7.. za top modele. Zarađuje na svima, na najeftinijem, tj to je wafer kojeg unutar iste jezgre istom litografijom iskoriste (minus škart koji mora biti niža stepenica jer ne rade svi tranzistori..) i cijena wafera je cca 550$.. pa koliko izrežu ispravnog, toliko zarade, kao stolar od hrastovine ili piljevina koju baci a sve od istog drveta.

-to je za istu jezgru-seriju, dok se stariji pogoni do modernizacije bave popunjavanjem upravo srednje i niže niše ne tržištu i zato AMD nema nikave šanse konkurirati cijenom, što pokušava od početaka, dok jednostavno nema kapacitete za potrebe tržišta kakav god cpu da napravi, OEM ne može s AMDom, jer to nije dovoljno za potrebe tržišta, to je kao da prodajem par kila jabuka konzumu, neovisno što su super-najbolje.. tržište traži količinu, tad je to biznis. A tad po zakonu velikih brojeva zarađuješ i imaš za iduću stepenicu koja opet AMDu fali čak i kad zarade nešto jer FAB košta puno i jednostavno moraš biti desetak puta veći da bi to mogao. AMD je samo drugi, zbog zakona tržišta, zbog kapitala i biznisa (nešto kao zakoni fizike). Jednako kao da svi želimo voziti ferrarija.. dok je Ford ono što vozimo.. uz paradox koji je za 'tranzistore' normalna stvar, da nije uvjek jače-brže-bolje .. i skuplje, tj cijena je samo cijena, ono što tržište prihvaća, image-brand.. u slučaju cpu je to konkretnije nego stvarna vrijednost kao pegle-frižidera i sl robe, drvo, zlato, hrana.. sve ide gore-dolje, cijene se mijenjaju, ali za sve ostale robe ipak postoji osnova da je više-skuplje.. osim kod chipova, a to sad osim s CPU možete vidjeti s RAMom, SSDom i sl. jer to je tako, slilikati su pijesak-kvarc, tehnolohija je skupa, ali kad je imaš, tad je sve 'đabe'.. i proda se po cijeni koju tržište prihvaća, npr danas je ssd dvostuko jeftiniji nego prije godinu, dvostruko prije još godinu.. sad je u rangu da ga ima jeftikaner laptop.. a prije par godina samo top model. To je zbog tržišta diskova tako, dok se za cpu cijena NE MIJENJA, tj i7 (jer i9 je novi naziv) ... stalno ima istu cijenu od prvog tj unutar ponude-serije od-do.. i za razliku od Samsunga za ssd koji mora duplati kapacitet da bi zaradio isto kao godinu prije, intel samo izda malo jači, ne duplo.. mada je sad već sve poduplano (ako ne gledamo godinu-18mjeseci murphija..). Ako je neki i7 npr 1000€ tad će i za godinu njegov nasljednik imati takvu oem cijenu i zato intel može ići dalje, jer ne reže granu na kojoj sjedi, dok AMD upravo tako pokušava i ne uspjeva...

 

pri tome, nama kao kupcima-korisnicima uopće ne treba biti važno jel 90-15-10nm.. tj to je marketing, to je reklama.. tj jedino što je bitno u tome je fizika, manje nanometara, manje struje, time manje zagrijavanje i početni TDP.. (kao puni krug, zašto tipkam ovo..) .. i to jedino treba biti zanimljivo intelu, jer on tako zarađuje, dok je meni svejedno koliko nanometara ima tranzistor.. (ok, potrošnja ali zanemarivo sam cpu u ostatku računala pogotovo uz vga..). Onaj kome je to važno je intel, tj on iz wafera izreže tranzistore i direktno time zaradi, kao što stolar baci piljevinu ili proda hrastov namještaj.. dok kupac u oba slučaja da isti iznos i dobije recimo isto. (dobije manje u kvadratnim cm, ali dobije više u broju tranzistora tj snage-computinga koju traznistori kao rezultat daju uz zadržavanje TDPa u razumnim granicama hlađenja na zrak..).

-tranzistori moraju ići na manje nanometarski proces, svi, cpu-ram.. jer inače bi povećanje kapaciteta rama već odavno povuklo previše potrebne struje za rad povećane (u pravilu poduplane) količine i sve se vrti oko tog, koliko malo struje.. ne koja je brzina u mhz, jer bi nas tad fizika (temperatura) opalila-spalila. Jer je sva struja koju uvedemo istovremeno i toplina koju ne želimo ali je tu i to nas (njih) ograničava do idućeg smanjenja u nanometrima itd. itd..

 

-sad znate sve :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Nema ga drzava

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
ihush kaže...

 -to je desetljećima već tako, tj pentium postane celeron, tj svi se u lancu pomaknu za jedno mjesto. Obično je to zbog proizvodnog procesa tj kad se mijenja tik-tok, novi fab tad proizvodi nove dok stariji proizvodi starije rebrandane.. itd. Svi u seriji su postali jači, pogotovo je skok serije 8.

 

 Pa u ovom slučaju i ne baš.

i3, i5 i i7 su od predstavljanja, punih 6 generacija (9 godina), bili jednolično segmentirani (2/4, 4/4, 4/8). Tik-tock osim smanjenja procesa i rafiniranja dizajna nije baš nista pridonio mijenjanju "segmentacije".

Tek kad su pritisnuti od konkurencije, management je pokazao svu kreativnost (rebrand, jedina kreativnost za koju je management i sposoban, vrijedi za bilo koju firmi).

A "veliki" skok serije 8 se podudara sa činjenicom da su stjerani u kut.

 

 

Ostatak je ok, ali kao i obično, ljude ubiješ u pojam da odustanu od ikakvog odgovora ili rasprave :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 11:21 (nixass).
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,

-ah, štaš... :)

pa možeš i ovako gledati na CPU, nekad je postojao jedan (jedna serija), npr 286, 386, .. pentium.

Celeron-Pentium je prva segmentacija i to je upravo zbog iste jezgre, tj iskoristivosti (škarta) keša i litografije..

sad zamisli da nema ostalih segmentacija nego samo celeron-pentium (bez i3-5-7..), samo top model i slabiji.

uvjek slabiji nasljedi jačeg, pa i pomak u broju corea za i3 2/4 na 4/4 je kao gen.prije i5..

-jesu li sve stepenice jednake? Gradiranje? Kad je u clocku ili količini keša to ide postupno, ali kad je broj jezgara tad je 'skok'.. i naravno da je skok kad-tad morao doći tj i3 na 4 corea.. a jel to zbog AMDa? To je evolucija, do koje mora doći, kao što će u budućnosti i3 imati 6 pa 8 corea.. ili će se rebrendati-renejmati u novo ime, celeron ili pentač.. cpu je cpu kako god ga nazvali.

AMD je samo konkurent, slab.. bi li intel prije ili kasnije je stvar nagađanja, po starom roadmapu su to planirali već odavno, ali su odgađali..

-zašto su odgađali? Jedni kažu zbog problema u prelasku, moguće.. a drugi zato jer dok mogu iskorištavati staro, iskorištavaju, jer ih konkurent nije stisnuo prije (a ni sad baš..). Tj kad mi kao potrošači tražimo od intela jače, on kaže ne može, problemi.. i proda nam slabije, da bi sutra mogao jače, jer dva put je dva put. Da je intel npr prije desetljeća (izmišljeno-karikirano) prodavao i3-10 .. po cijeni od 130-150$ .. tko bi kupio cpu cijene 1000$? A jel mogao? Može dijeliti i đabe, no biznis je profit, ne đabe. Tko bi prije 3-5 godine kupio i5 za gaming da je i3-10 bio tu po toj cijeni?

 

-može li intel brže? možda.. ali koliko vidim, profitabilni su i dalje su traženi-željeni pa zaključujem da im je poslovna politika ok dok ja nisam biznismen samo juzer koji njurga :))

-amd, samo korektiv, poželjan, potreban zbog zakona tržišta.. ali kao cpu-količina nedovoljan. Da ga nema i dalje bi bili na celeronima, da nema konkurencije makar kakve. Dok se u mobitelima to daleko više primjećuje i cijene su deseterostruko niže nego prvi mobiteli prije desetljeća (ili sad već dva).. cijene CPUa su ''iste'', pa i vga-ram.. tu negdje.

 

-prije cca desetak godina se sjećam roadmapa, neki naziv tiger-lake.. nešto što je tad izgledalo kao SF i što sam postavio kao neki futurustični cilj nakon kojeg neću trebati jači cpu.. :)) izgleda da je to iduće godine, možda je to moglo već biti prije da je konkurencija jača, možda bi intel tad propao, možda su u šumici..

 

evo, prognoza, neki budući pentium će imati 8 jezgri.. par generacija kasnije će celeron imati 8 jezgri. Svaki put će intel zaraditi i postojat će jače za više novca dok će atom biti jeftinij od žvaka, kao što će i AMD biti tu kao uspordba-konkurent, no neće se ništa stvarnog promijeniti.. osim rebranda :) .. ah da i cpu snage ispod haube, kako god nazvali cpu. chip tj broj tranzistora kojeg uguraju na kvadraturu silicija, cpu, ram, vga.. isto je.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
neaktivan
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Tek danas pročitah članak da je curenje podataka o "Comet lake" CPU-ima možda tek fabricirano.........

https://www.pcworld.com/article/3407849/take-that-intel-10th-gen-comet-lake-cpu-leak-with-a-massive-grain-of-salt.html

 

Ako se sjetimo šta je Intel zajedno s Principled Technologies napravio kod benchmarks-a 9900 procesora onda treba biti dvostruko oprezan oko bilo kog navodnog "curenja podataka".  Ne bih se iznenadio da Intel opet pokuša neku sabotažu dok ne pripremi odgovor na nove Ryzene......

https://www.notebookcheck.net/Update-Intel-s-commissioned-9900k-benchmarks-have-serious-flaws-says-PC-hardware-reviewer.337782.0.html

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
1student kaže...

Tek danas pročitah članak da je curenje podataka o "Comet lake" CPU-ima možda tek fabricirano.........

https://www.pcworld.com/article/3407849/take-that-intel-10th-gen-comet-lake-cpu-leak-with-a-massive-grain-of-salt.html

 

Ako se sjetimo šta je Intel zajedno s Principled Technologies napravio kod benchmarks-a 9900 procesora onda treba biti dvostruko oprezan oko bilo kog navodnog "curenja podataka". Ne bih se iznenadio da Intel opet pokuša neku sabotažu dok ne pripremi odgovor na nove Ryzene......

https://www.notebookcheck.net/Update-Intel-s-commissioned-9900k-benchmarks-have-serious-flaws-says-PC-hardware-reviewer.337782.0.html

To je činjenica dakle fake, ili ovo kaj sam napisal na prvom dolnjem linku.Čisto logično, pa Intel namjerava 4/8 procove prodavat po 160 ili 180dolara.Mudra taktika, s obzirom da če 6/12 Ryzen 5 3600 do kraj godine koštat 170$.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/intel-comet-lake-procesori-stizu-do-kraja-ove/269515.aspx?page=1&jumpto=5945526&sort=asc&view=flat

 

Kakva sabotaža, pa sa takvim tablicama Intel ne mulja nikoga osim eventualno sam sebe.Kaj ti očekuješ od Intela, pa več je sve poznato ili ovo dole to su činjenice.

 

https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/intel-comet-lake-procesori-stizu-do-kraja-ove/269515.aspx?page=2&jumpto=5945733&sort=asc&view=flat

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

uz dužno poštovanje ljubiteljima nižih cijena i sirove (prijesne) snage, iskustvo mi govori kako je amd bio uvijek snažniji i jeftiji ALI i crkavali su k'o muhe (= iznimno osjetljivi). intel jest slabiji/skuplji ali ga je jaaaaaako teško spaliti (mislim, može se ali ...). robusniji je. sažeto: intel je maratonac a amd sprinter. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 3 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Ajar kaže...

uz dužno poštovanje ljubiteljima nižih cijena i sirove (prijesne) snage, iskustvo mi govori kako je amd bio uvijek snažniji i jeftiji ALI i crkavali su k'o muhe (= iznimno osjetljivi). intel jest slabiji/skuplji ali ga je jaaaaaako teško spaliti (mislim, može se ali ...). robusniji je. sažeto: intel je maratonac a amd sprinter. 

 

Ja otkad znam za sebe kupujem samo AMD i nikad mi se ništa nije spalilo, niti znam nekoga kome jest

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 14:13 (segregator).
13 godina
neaktivan
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

rambox 

A kako ne bi mogla biti sabotaža? Zamislite koliko kupaca (što pojedinaca što firmi) planira u dogledno vrijeme napraviti "upgrade" sistema i većina njih, sasvim je moguće, kada "načuje" da možda dolazi nešto "waooo" od Intela će moguće odgoditi kupnju "da još malo razmisli i vidi šta se krije iz ugla". Upliv na odluke potencijalnih kupaca, naročito ako je izvršen posredstvom lažnih vijesti jeste sabotaža jer tako umanjuju atraktivnost konkurentskih proizvoda, a samim time i potencijalnu zaradu AMD-a.

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
segregator kaže...

 

Ja otkad znam za sebe kupujem samo AMD i nikad mi se ništa nije spalilo, niti znam nekoga kome jest

ubaci u jednadžbu šestoricu kojima sam ponovo sastavljao računalo (ovaj put lga 775 i 1151, kako kome - u duljem razdoblju) jer im je amd učinio "puf!". kad su kupovali, htjeli su da bude što jeftinije. možda su preurali (overclock), možda je bio nestanak pa dolazak struje, možda se jednostavno pregrijavao zbog opterećenja tko zna čime (ne čišćenje? stara pasta? nemam pojma), možda su u šumi ... no jebga, tako je bilo. svi su imali hladnjak koji se dobije s procesorom (poslije jednako s intelom - niti čut za nešto bolje - cit.: "previše zuji"). otkad imaju intela ni glasa od njih (a sumnjam da su se priveli pameti oko postupanja s računalom). da se razmemo - kužim se u procesore k'o marica u krivi q i nisam im savjetovao promjenu čitavog sustava. oni platiše, oni dobiše. end of story. usput, svojedobno je i u bug-u (tiskano izdanje) pisalo kako amd nije baš najsretnije riješio hlađenje. začudo, s grafičkim karticama (radeon/amd) nikakvih problema.  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
7 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Ajar kaže...

uz dužno poštovanje ljubiteljima nižih cijena i sirove (prijesne) snage, iskustvo mi govori kako je amd bio uvijek snažniji i jeftiji ALI i crkavali su k'o muhe (= iznimno osjetljivi). intel jest slabiji/skuplji ali ga je jaaaaaako teško spaliti (mislim, može se ali ...). robusniji je. sažeto: intel je maratonac a amd sprinter. 

 proc je valjda zadnja stvar koja će se pokvariti na pisiju, ili ga kupiš već pokvarenog ili će sretno kucati dok ga ne zamjeniš novim...

 

Ajar kaže...

ubaci u jednadžbu šestoricu ...

 ne vjerujem ti , ili sastavljaš iljade konfi pa da je čak šestorici vrisnuo proc ili je što drugo... ploča, napajanje... ploče odu kod starih kanti i onda ne možeš naći rezervu ili se sve skupa ne isplati pa kupi novo...

 

edit. ako misliš na AMD platformu pa tu ubrojiš čipset+ploča onda bi se eventualno mogao složiti jer ploče znaju biti teško smeće...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
Poruka je uređivana zadnji put sub 13.7.2019 16:13 (Louis Pluto).
16 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
1student kaže...

rambox 

A kako ne bi mogla biti sabotaža? Zamislite koliko kupaca (što pojedinaca što firmi) planira u dogledno vrijeme napraviti "upgrade" sistema i većina njih, sasvim je moguće, kada "načuje" da možda dolazi nešto "waooo" od Intela će moguće odgoditi kupnju "da još malo razmisli i vidi šta se krije iz ugla". Upliv na odluke potencijalnih kupaca, naročito ako je izvršen posredstvom lažnih vijesti jeste sabotaža jer tako umanjuju atraktivnost konkurentskih proizvoda, a samim time i potencijalnu zaradu AMD-a.

Pa več sam ti sve objasnil, nema sabotaže sve je poznato ili žuto je 10/20 CPU i opet novom socketu to dolazi.Ili nisi pročital kaj sam linkal ili napisal, ili ne razumiješ da je Intel 10/20 proc mrtav/nema smisla i prije lansiranja.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Louis Pluto kaže...

 ne vjerujem ti , ili sastavljaš iljade konfi pa da je čak šestorici vrisnuo proc ili je što drugo... ploča, napajanje... ploče odu kod starih kanti i onda ne možeš naći rezervu ili se sve skupa ne isplati pa kupi novo...

 

edit. ako misliš na AMD platformu pa tu ubrojiš čipset+ploča onda bi se eventualno mogao složiti jer ploče znaju biti teško smeće...

 pa da - sve se moralo mijenjati (osim napajanja, grafičke i kante) weil es gerade gecrkt war

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
Louis Pluto kaže...
XXX kaže...

 Nisam u ljubavnoj vezi sa matičnom pločom, ne znači mi ništa jer je jeftina i na kraju pridonosi kod kupovine nove. Nisam ograničen platformom nego mijenjam tabore kako mi se čini prihvatljivije.

 ja sam inače za svoju oženjen... povela se rasprava o tome što je bolje, intelovi ciklusi od socket/kompatibilnost po jednoj u vrh glave dvije sezone ili amdove min. tri... i to je sve, onaj ko tu drži prvu stranu deje vnago po mom skromnom mišljenju i amd ti nudi više opcija, o brzini samih procesora se može pričati, možemo pričati i o opremljenosti ploča i svemu ostalom uključujući navike juzera... ali o politici zamjene socketa, priče su bespredmetne...

Treba se prilagoditi, kao i uvijek. Moraš biti fleksibilan i pragmatičan. Npr. sad guraju AMD u zonu 1600-6000 kn ploča, iako je sva nova tehnologija u procesoru a ne u chipsetu. Namjerno kasne sa upotrebljivim biosima na starim serijama ploča itd.

Pa sve to na kraju ima svoje pluseve i minuse.

7 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
XXX kaže...

Treba se prilagoditi...

 ok

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
neaktivan
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Zadnji cpu koji sam kupio 2017. je bio nadogradnja sa sandyja

 

Inače, sve je u redu

 

A Ihushovi postovi su kao ddos napadi :) 

 

 

Mislim, dakle half adder
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 0:13 (hrvooje).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
segregator kaže...
Ajar kaže...

uz dužno poštovanje ljubiteljima nižih cijena i sirove (prijesne) snage, iskustvo mi govori kako je amd bio uvijek snažniji i jeftiji ALI i crkavali su k'o muhe (= iznimno osjetljivi). intel jest slabiji/skuplji ali ga je jaaaaaako teško spaliti (mislim, može se ali ...). robusniji je. sažeto: intel je maratonac a amd sprinter. 

 

Ja otkad znam za sebe kupujem samo AMD i nikad mi se ništa nije spalilo, niti znam nekoga kome jest

 Ja znam ekipu koja je spaljivala i jedne i druge CPU. AMD lakše gori. Ima se, može se 

15 godina
offline
Re: Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove,
ihush kaže...
* * *

Kad čuh, tu čuvenu i blaženu Deschutes riječ, nisam se ustezao da sa police skinem njegovo veličanstvo, zafrljavim 50mm f/1.8G i okinem ga sa D750-kom.

 

 

Bio sam kralj, uskrsnuli Tito, ulicom su mi govorili Ave Cezare. Dok svi sabirnicom voze 66Mhz ti si ga care vozio na 100 MHz.

 

Čast mi je ovu fotografiju pokloniti ihushu pod punim (c) u imenu.

Sumoran je Castle Rock, ne ismija se na ove 4 stranice kao za 4 tjedna. Gosodo molim vas - nastavatite vaše izlaganje.

8 godina
neaktivan
offline
Intel Comet Lake procesori stižu do kraja ove, ili

Malo novih informacija.. 

 

Ukratko, LGA1200, otključane varijante (K) od sad s TDPom od 125W, najjača verzija 10 jezgri uz HT, i5 verzije 6C/12T, integrirka ista kao i do sada, bez podrške za PCIE 4.0??

Bit će interesantno vidjeti recimo i9-9900k vs i7-10700k clock per clock, performanse i potrošnja.. ali i zaključani 65W i9-10900 u odnosu na 3700x..

Poruka je uređivana zadnji put sub 28.12.2019 19:59 (Kaby).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice