Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

poruka: 469
|
čitano: 55.460
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen".
5 godina
protjeran
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Mislim da se (love2ml86) pravi gluplji no što je. A možda se varam. Naime, možda se ne pravi, možda jednostavno s takvim sklopom u primozgu niti ne može drugačija misao van.

(isto važi i za thunderboltta - glup ko stup)
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 22:39 (Antiseptik).
16 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Fejsbuk i Google bi isto tribalo ukinut, ali eto nikako da dođe na red. Ošla opet koja milijarda u podmić.. pardon lobiranje.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.8.2019 21:38 (memulica).
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Ako subse tu skupljali to bi samo trebalo olaksati da ih mogu lakse locirati i pratiti aktivnost na internetu. Kao da nemaju mogucnost da im instaliraju spijunske softvere i prste ih 27\7
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Da, u pojedinim državama su pravila o nošenju oružja relativno liberalna, ali do oružja (legalnog) nije lako niti jeftino doći. Broj krvoprolića je vjerojatno srazmjerno normalan za tako veliku zemlju. Luđaka i budala ima svuda.
Glede uloge 8chana mislim da je ona zapravo pozitivna jer su obavještajne i sigurnosne službe bar mogle lako pratiti skupine potencijalno opasnih ekstremista. Ne bih se čudio da su oni i organizatori tako nečega baš iz tog razloga.

Moj PC  
1 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Antiseptik kaže...
Rasizam i fašizam, pa time i nacizam te ustaštvo, čisto su zlo i nemaju veze sa slobodom... pa ni govora (koju tako zdušno za sebe traže).
Fašizam je ideologija za luđake i psihopate, a takvima se zna mjesto. Bez razgovora i rasprave - drito u ludaru. Po kratkom postupku!

Tako je, "bez razgovora i rasprave - drito u ludaru. Po kratkom postupku!"

Tako je govorio i Duce 30-tih. Aha da, ti si "antifašist", oprosti zaboravio sam. 

5 godina
protjeran
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
@jozef

Ajd' ne seri, pliz. Nemoj/te se praviti gluplji no što jesi/jeste. S vama je stvar jasna. Shodno tome i postupak bi bio iznimno kratak.
Pis on ju, tu :P
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Thunderboltt kaže...
Antiseptik kaže...
Rasizam i fašizam, pa time i nacizam te ustaštvo, čisto su zlo i nemaju veze sa slobodom... pa ni govora (koju tako zdušno za sebe traže).
Fašizam je ideologija za luđake i psihopate, a takvima se zna mjesto. Bez razgovora i rasprave - drito u ludaru. Po kratkom postupku!

 Slažem se donekle sa tobom! Ali neznam što si zaboravio  na još puna veća ZLA od ovih nabrojanih, a to su komunizam, boljševizam i socijalističke ideologije.

Po meni su to prava  i najveća zla.  

Tko veliča "zvezde" petokrake, i pokrete koji su izmislili to smrdljivu crvenu "zvezdu" u 21 stoljeću nije čak ni za ludnicu!

Prije da sam objesi mlinski kamen pa drito skok u najbližu malo dublju riječinu.

 

U praksi je komunizam bio grozan kao i fašizam/nacizam (molim ne brkati yu socijalizam sa komunizmom!), no postoji bitna razlika:

izvorno idejno, komunizam se zalaže za jednaka prava sviju, a fašizam za istrijebljenje "drugačijih". Nikako to ne može biti isto.

Drugim riječima, humanistička ideologija je idiotski zastranila, dok je druga izvorno dosljedna svom nekrofilskom idiotizmu.

Već samo zbog toga ne možeš stavljati znak jednakosti između "jednako totalitarističkih" simbola, a osim toga, petokraka je, npr pogotovo u Jugi, bila prvenstveno simbol socijalizma i antifašizma, tek potom komunizma.
Danas je nategnuto koristiti petokraku zbog prejakih konotacija prema soviet komunizmu, no to je neusporedivo manje zlo od korištenja bilo kojeg naci-fa simbola. Većini ljudi koji i danas koriste petokraku ne pada na pamet komunizam sovjetskog tipa, dok korištenje "onih drugih" simbola, kao i nekad - uvijek - ima isto, identično idiotsko značenje.

 
9 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Čuo sam za 8chan, neugodna mi je i pomisao da zavirim kakvog se sve tamo sranja nakupilo. Ali nisam mislio da je tako ranjiv. Ili nije? Vidjećemo.

Utjecaj na društvo: pošto nisam "istraživao" (surfao) 8chan, mogu reći da je teoretski moguće da se tamo fokusira dovoljno mentalne energije (u ovom slučaju negativne) da se neki vjerni psiholabilni korisnik naelektrizira za terorističke akcije, kao da miješate kemikalije i hop, hop, hop, jedna grudvica se stvori i popne na vrh (nazovimo to materijalizacijom, konkretizacijom svih tih mišljenja na 8chan).

Međutim, ima i drugačijih shvatanja, da terorističke i slične akcije nastaju ako se spriječi komunikacija i tako začepi otpusni ventil. Možda, ali u tom slučaju osoba mora da se naelektriše sama, bez pomoći mnoštva. Mora sama da se ohrabri, odluči na nešto takvo, umjesto da radi nešto drugo, ili naprosto prespava.

Inače, iz mog iskustva, ako želite da se "naelektrišete" na nešto, povećate sposobnosti u nečem, pripremite se za nešto, onda se izlažete tom, npr. ako želite da bolje slikate, ili da uopće slikate (da se motivirate) onda gledate predavanja o slikanju. Slušate kako neko pozitivno priča o nečem, kako s ljubavlju radi nešto i to vas "naelektriše" za sličnu aktivnost. Tako da može da postoji sličan proces pripreme za ovakva zlodjela, da se pozitivno priča o određenoj vrsti ubojstava, da se jedna vrsta problema stalno naglašava i tako raste u umu dok ne istisne sve drugo.

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Logično razmatraš, ali pročitaj uradak ovog debilića koji je ukokao 20+ ljudi ("The Inconvenient Truth") pa uzmi u obzir da se takve debilane ni ranije nisu brisale.

Zamisli da imaš kafić i da kažeš "Pa nisam ja primjetio ovdje da ima maloljetnika, a da im osim toga još poturaju štošta sa strane. Nek se zabavljaju, nek rade šta ih veseli, dok ja zarađujem na tome.". To bi bila neka ofrlje analogija.

 

Nije stvar "spriječavanja (zabrane) komunikacije", nego neke stvari ne mogu biti dozvoljene: ne možeš reći idem ja malo probati heroin, pa ako mi se ne svidi, prestat ću tek tako (a kamo li nagovarati druge, pa još jedva punoljetne). Ne možeš probati ubiti čovjeka, pa ako ti nije ok, oživit ćeš ga (ili nagovarati druge...).

Chit-chatati oko bolesnih stvari nije uvijek niti humor niti šaljivo, a ovdje je to, u pravilu, predumišljaj tek zamaskiran u "slobode, humor, pravo na drugačije mišljenje" itd. "Mjerenje kukuruza". 

Naprosto, ne treba imati tabue i pretjerano zabranjivati, ali nema smisla nanovo "otkrivati toplu vodu" - fašizam, rasizam, ksenofobija i sl. se epidemijski šire brže nego li razumno shvaćanje zašto je to i koliko krivo, a kamo li koliko je opasno (a posljedice nepovratne). U redu je propitkivati i tražiti odgovore, ali ovo je daleko od toga - već inicijalno se svodi na prekoračivanje granice slobode i dopuštenog. Razumnog objašnjenja da zemlja nije ravna ploča i da rasizam itd nije ok ... je dovoljno naokolo, koga stvarno zanima ili je u dilemi.

 

Još samo jedna napomena: "white power" nije samo težnja za moći već i unosan, dobro organiziran mega-biznis (na budalama). Mislim da je upravo to ispravan kontekst (i glavni motiv uopće). Poput one "drš'te lopova" (židova, cigana, crnca, pedera...).

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 1:41 (Zechina).
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Thunderboltt kaže...

 

Oh pa nisam niti primjetio tvoj "divan" avatar.
Čini li se to meni ili ti kao i svaki pravi "rasni" kukavac i kokošar izvan toplog krda tek poskrivečki stavljaš ono što ti prizemnu dušu grije?

Nostalgično si vezan za slovo "U"? Performans, pošalica? Dinaridski dišpet (uvik kontra)?

 

Nadam se da imaš 13 ili manje godina, jer tolika intelektualna nepromišljenost odgovara tom nivou.

 

Još jednom da ti predočim pojašnjenje tvoje dileme:

 

Crvena petokraka je humanistički simbol, čija se upotreba ponegdje iskrivila.

"U" je u svakom kontekstu nekrofilski simbol, s razlogom prezren od civiliziranog svijeta.

 

 

 
8 3 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

na koji točno način je izdrkavanje po "forumu" od strane debelih,  koji žive u podrumu od roditelja povezano s ovim gnjusnim činom terorizma?

 

Da li je kojim slučajem 8chan prodao oružje teroristu? Da li je 8chan provodio slabu da ne kažem nikakvu kontrolu potencijalno opasnih ljudi kojima je nekim čudom izdana dozvola za posjedovanjem oružja?

 

 

Ljudi su ubijeni zbog gnjusnog terorista koji je na posve legalan način došao do oružja. Nisu ubijeni zbog internetskih trolova koji se smiju nad "hitler did nothing wrong" i "22 year old kissless virgin here i hate strong chads they took all bitches"

 S tobom se u isto vrijeme slažem i ne slažem.

 

Budimo realni, poligon/troll sajt za npr. radiklani Islam bi bio ugašen instant i CIA. FBI i ostali bi već češljali članove. Ovo je u osnovi ista stvar.

 

Međutim, pojavom interneta teško da će cenzurom nešto spriječiti. I sami se hvale, jedan zatvore, pet novih se otvori.

 

P.S. prištavi, neckbeard virginator je upravo napravio pokolj i za uzor mu je bio drugi prištavi, neckbeard virginator

 

Evo svi su krivi osim poremećnih zakona i (ne)kulture oružja :

 

https://www.reddit.com/r/iamatotalpieceofshit/comments/cmdgva/looks_like_someone_needs_to_retire/

 

http://www.ladbible.com/technology/gaming-trump-condemns-grisly-video-games-in-response-to-weekend-shootings-20190805?source=gamingbible&fbclid=IwAR1KO8GsaoaaLW2mxaLC4hnGAwlSX4-rgAfkKcOpRXQJ3P7fYJa3kKohh7s

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 7:20 (DarthMarkus).
15 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Ljudima koji šire mržnju na bilo koji način, bez imalo oklijevanja treba zabraniti izražavanje osobnoga mišljenja, bilo kada i bilo gdje. Jer i riječi su djela. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

hmmm a gdje je granica slobode govora i govora mržnje?

 

mislim znaš ono "in vino veritas" - daj da ja čujem kak ti dišeš, pa ćemo od toga...

 

osnovni problem je što su pristojni ljudi tihi, a budale glasne..

 

sad ćete reći, nikad se ne spuštaj na razinu budale, tu je na svom terenu pa će te potući iskustvom..

 

ili kako veli najgluplja narodna izreka:

 

pametniji popušta...

 

ako je tako, svijetom će vladati budale...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

hmmm a gdje je granica slobode govora i govora mržnje?

 

mislim znaš ono "in vino veritas" - daj da ja čujem kak ti dišeš, pa ćemo od toga...

 

osnovni problem je što su pristojni ljudi tihi, a budale glasne..

 

sad ćete reći, nikad se ne spuštaj na razinu budale, tu je na svom terenu pa će te potući iskustvom..

 

ili kako veli najgluplja narodna izreka:

 

pametniji popušta...

 

ako je tako, svijetom će vladati budale...

 Prema našem zakonu granica je:

Tko putem tiska, radija, televizije, računalnog sustava ili mreže, na javnom skupu ili na drugi način javno potiče ili javnosti učini dostupnim letke, slike ili druge materijale kojima se poziva na nasilje ili mržnju usmjerenu prema skupini ljudi ili pripadniku skupine zbog njihove rasne, vjerske, nacionalne ili etničke pripadnosti, podrijetla, boje kože, spola, spolnog opredjeljenja, rodnog identiteta, invaliditeta ili kakvih drugih osobina,
kaznit će se kaznom zatvora do tri godine.
(2) Tko organizira ili vodi grupu od tri ili više osoba radi počinjenja djela iz stavka 1. ovoga članka,
kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(3) Tko sudjeluje u udruženju iz stavka 2. ovoga članka,
kaznit će se kaznom zatvora do jedne godine
(4) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko javno odobrava, poriče ili znatno umanjuje kazneno djelo genocida, zločina agresije, zločina protiv čovječnosti ili ratnog zločina, usmjereno prema skupini ljudi ili pripadniku skupine zbog njihove rasne, vjerske, nacionalne ili etničke pripadnosti, podrijetla ili boje kože, na način koji je prikladan potaknuti nasilje ili mržnju protiv takve skupine ili pripadnika te skupine.
(5) Za pokušaj kaznenog djela iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinitelj će se kazniti.

14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

rvacki Zakonik je nepotreban, sudeći po pravosudnoj praksi..

 

a što s našim seronjom Nađem, 6 ubio, seronja još pošalje 10-god klinca da izvidi tko je u kući pa njega prvog ubije...

 

on je imao ILEGALNI pištolj (ne zna se koji, jer su novinari i policajci mutavi oko oružja), jer je u Hrvatskoj na snazi feudalizam, pa se oružje želi do kraja onemogućiti građanima, iako je većina ubojstava počinjena ilegalnim oružjem (čak i u slučaju bivših policajaca koji su ubijali partnerice službenim oružjem koje su "zaboravili" razdužiti kad su izlazili iz policije)...

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

rvacki Zakonik je nepotreban, sudeći po pravosudnoj praksi..

 

a što s našim seronjom Nađem, 6 ubio, seronja još pošalje 10-god klinca da izvidi tko je u kući pa njega prvog ubije...

 

on je imao ILEGALNI pištolj (ne zna se koji, jer su novinari i policajci mutavi oko oružja), jer je u Hrvatskoj na snazi feudalizam, pa se oružje želi do kraja onemogućiti građanima, iako je većina ubojstava počinjena ilegalnim oružjem (čak i u slučaju bivših policajaca koji su ubijali partnerice službenim oružjem koje su "zaboravili" razdužiti kad su izlazili iz policije)...

 A šta s pijanim vozačima ili onima koji voze po autocesti u krivom smijeru? Za početak kao i ovaj što je ubio onih 6 nemaju veze s ovom temom. To što je netko ubio bivšu ženu ili vozi po autocesti u kontra smijeru s 2 priomila ne znači da mi zbog toga ne znamo što je govor mržnje ili da svakom treba dozvolit da priča što želi. 

 

I btw. da, vatreno oružje treba u potpunosti zabraniti. Čak i policiji (ovim u redovnoj ophodnji), a da ne pričam o zaštitarima ili civilima. Lovci i rekreativno uz iznimno storge provjere i čuvanje oružja u udrugama i klubovima, nikako doma. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 10:33 (BlackDog22).
14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

OK, kako god, ne bih ga gasio, nego bolje nadzirao mulce na 8chanu...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@blackdog22

Gle, opako oruzje moze biti i sjekira koju svatko moze kupiti za siću u svakom pevcu. I tom sjekirom mozes strahote uciniti u tramvaju i sl. Da li to znaci da treba zabraniti prodaju sjekira, motornih pili, noževa...?

Pogledaj ovaj video, kratki je, i zamisli kako bi se ovaj francuz proveo da nije migrantima pokazao da ima pištolj. Znaci i bez da ga stvarno upotrebis, oruzje ima i efekt odvracanja i to djeluje na svakog nasilnika koji ubiti trazi nemocnu zrtvu koja nemoze uzvratiti.

https://m.youtube.com/watch?v=lHX5jsomq_U
 
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

Psihopat koji želi nekog ubiti neće posustati ni da xxx građana nose revolvere. Njemu sigurno u glavi nije taktiziranje. 

 

Kultura straha nije kultura niti išta riješava nego samo ide u smjeru divljeg zapada.

 

Edukacija, stroži zakon o dozvolama, veći standard, organi reda. To je već neko riješenje.

 

 

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 11:44 (DarthMarkus).
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

OK, kako god, ne bih ga gasio, nego bolje nadzirao mulce na 8chanu...

 

Je, samo si zakasnio par godina. Nije da nisu bili upozoravani i da odavno pristojna publika ne zalazi tamo upravo zbog, očito preferiranog, nakota.

Načelno sam protiv cenzura i zabrana, smatram da je to izraz nemoći a ne moći, odn. posljednja linija obrane - kad sve preostalo omane.

 

Ovaj 8chan "eksperiment" (ne znam kako bih ga drugačije nazvao) je civilizacijski propao. Ne samo da je godinama pod nadzorom svih mogućih CIA, FBI, NSA i ostalih "troslovnih agencija već im je očito služio kao poligon, laboratorij i "/etc ladica" ("bolje da znamo gdje su nego da potajice inficiraju ostatak weba").

 

Nadzor, kako ti kažeš, je oduvijek bio zakonski preduvjet. I sad, koliko puta netko treba reći "dobro, neću više" a da mu ti i dalje dopuštaš da od sviju radi budale?

Formalno, 8chan ne treba ugasiti, samo mu je potrebna, što bi vrli ekonomisti rekli, "restrukturacija".

Ili jedna druga analogija: kukasti križ je semiotički izvorno simbol sreće i prosperiteta (i kao takav se i danas negdje koristi), ali si ne možemo priuštiti da zažmirimo na ogromne negativne konotacije zbog tog izvornog značenja. "Jer pametniji popušta i prašta".

8chan je simbol uspjeha za white supremacists; jedino zbog čega ga ne bi ugasio jest da im ne dajem goriva na njihovu mobilizacijsku agendu o "belosvetskoj uroti protiv bele rase i kulture". Iz istog razloga ne bi ugasio ni npr markićkin narod_hr makar bi se i tamo našlo itekako razloga (poticanje na mržnju, falsificiranje činjenica s ideološkim predumišljajem, opravdavanje inkvizicije itd).   

14 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

 Pa to imas u americi.... 

14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

u Americi imaš sad samo period hlađenja od 48h i u principu ti se ne odbija kupovina (osima ako nisi registrirani krimos)...

 

a da je glupo u Walmartu i svakoj sportskoj trgovini imati oružja i streljiva za naoružati bojnu  - jest..

 

da ne govorimo da je do pred 10-ak godina bilo normalno razvažati dječicu u školu u pick-upu, s puškom na soški na zadnjem staklu...

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
bunker kaže...

@blackdog22

Gle, opako oruzje moze biti i sjekira koju svatko moze kupiti za siću u svakom pevcu. I tom sjekirom mozes strahote uciniti u tramvaju i sl. Da li to znaci da treba zabraniti prodaju sjekira, motornih pili, noževa...?

Pogledaj ovaj video, kratki je, i zamisli kako bi se ovaj francuz proveo da nije migrantima pokazao da ima pištolj. Znaci i bez da ga stvarno upotrebis, oruzje ima i efekt odvracanja i to djeluje na svakog nasilnika koji ubiti trazi nemocnu zrtvu koja nemoze uzvratiti.

https://m.youtube.com/watch?v=lHX5jsomq_U

 Normalno da ne znači i takvo generaliziranje je potpuno debilno i deplasirano (jer generaliziranje vodi u to da onda možemo i legalizirat i automatsko oružje i granate i tenkove. Jer zašto zabranit tenkove kad i sjekirom možeš nekog ubiti u tramvaju? Vidiš, debilno.).

 

Postoje poprilično velike razlike između vatrenog oružja i sjekire, ako ti nije jasno koje su pa da ti objasnim:

 

-vatreno oružje za razliku od sjekire ima poprilično veći domet uz kombinaciju s brojem metaka koje može ispaliti u kratkom vremenu, odnsono omogućuje ti da ubiješ nekoga bez da taj mora biti neposredno blizu tebe što ti omogućava da u kraćem vremenu ubiješ više ljudi, bez da sam budeš u opasnosti da te svladaju i da ubiješ ljude koji recimo bježe, što osim ako nisi bacač sjekire kalibra superjunaka iz romana ćeš s njom teško napraviti. Na primjeru ubijenih u ZG poprilično je malo vjerojatno da bi isti uspio ubiti 6 ljudi sjekirom, to ne bi bilo moguće ni da su spavali. Nakon što bi ubio prvog ostali bi se razbježali ili bi uspjeli svladat ubojicu (ipak se radi o 5 odraslih osoba, od kojih su 2 muškarca). Zamahnuo bi sjekirom na prvog i ostali bi se razbježali, a ovaj prvi ako ga nije mlatnuo baš po tintari ima porpilično velike šanse da preživi. ista stvar sa svim hladim oružjima, nije stvar da s njima ne možeš nekog ubiti nego je stavr da ne možeš ubiti 6-10-12 ljudi u razmaku 2 minute.

 

Puno je teže naciljat i pogodit gdje hoćeš sjekirom nego pištoljem pošto je cijeli postupak približavanja nekom sa sjekirom, preko zamahivanja i udaranja poprilično duži i vidljiviji i ljudi se znaju okrenut i zbrisat ili sjekira fula i pogodi te u rame, ruku i sl. https://net.hr/danas/crna-kronika/ekskluzivni-video-sjekire-cekici-i-nozevi-frcali-zagrebom-placenici-napali-bad-blue-boyse-ajde-pike-sta-je-piko/ Broj mrtvih: 0, jer ljudi ne stoje i čekaju da ih odalamiš sjekirom po glavi. Sjekiri možeš pobjeć, pištolju ne.

 

O automatskom ili prepravljenom oružju u automatsko da ne govorimo. Sve ovo gore samo još 20 puta strašnije, s tenkom još 100 puta strašnije. Tako da ne radi se o tome da li nekog možeš s nećim ubiti, možeš to i vilicom, autom, motornom pilom, plastičnom vrećicom, žicom od gitare, olovkom, malo većom knjigom i čak i vlastitim rukama (i ne nećemo ići okolo i rezat ljudima ruke) nego se radi o tome koliko koja od ovih stvari je opasna u odnosu na ostale stvari kojima nekog možeš ubiti i da li ima neke druge opće prihvaćene, korisne namjene. Recimo ručna granata/bomba nema apsolutno nikakve druge korisne namjene osim za neutraliziranje žive sile i lake mehanizacije, tako da ne vidim razlog zašto bi ju posjedovala kućanica iz Vinkovaca ili programer iz Zagreba. Jer ako taj isti popizdi i baci tu bombu u pun autobus imat ćemo jako puno mrtvih i invalida. Dok recimo ako isti taj posjeduje veliku knjigu vrlo velika vjerojatnost je da ako s njom napadne autobus da neće nitko poginuti. Što ne znači da ako te odalamim s prvim sveskom opće enciklopedije da ne postoji vjerojatnost da ti slomim vrat.

 

A gle kako se ovaj proveo nakon što je izvukao pištolj: 

Ovi su se proveli još bolje: 

 

Pojedinačni slučajevi su debilni skoro kao i generaliziranje.

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2019 11:51 (BlackDog22).
14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

@BlackDog22:

 

po Ustavu RH je republika, samo feudalne države apsolutno brane oružje svojim građanima (koji poštuju zakone)...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

koji stroži zakon o dozvolama?

 

koji klinac ima neki policajčić - ima ih ko kusih pasa - propitivati mene ako želim LEGALNO posjedovati oružje, što će mi?

 

nek napravi izvide, nek se raspita kakav sam, može mi i preko OIBa provjeriti plaćam li poreze, jesam li kažnjavan, osobito oko nasilnih prekršaja (za zločin se podrazumijeva da bih u uređenoj državi bio u prdekani na hlađenju)...

 

edukacija ? koga čega? imamo obavezno školovanje do 16 g. i sve veću nepismenost, a građanski odgoj ne postoji, svi misle samo na svoje guzice i komfor...

Zezaš me. 

 

Jura što si neki pesimističan jutros ?

 

Malo si ausvinklu.

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
14 godina
offline
Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen

nisam...samo mi je glupo uspoređivanje SADa i Hrvatske... i naše soljenje pameti njima...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

u Americi imaš sad samo period hlađenja od 48h i u principu ti se ne odbija kupovina (osima ako nisi registrirani krimos)...

 

a da je glupo u Walmartu i svakoj sportskoj trgovini imati oružja i streljiva za naoružati bojnu  - jest..

 

da ne govorimo da je do pred 10-ak godina bilo normalno razvažati dječicu u školu u pick-upu, s puškom na soški na zadnjem staklu...

 

 Ne funkcionise to tako.

Kada udjes u trgovinu i izaberes oruzje popunjavas jedan obrazac koji ostaje u trgovini i radi se provjera. tek nakon toga dobijes mogucnost da preuzmes oruzje. Razlika je da drzava nema centralni registar oruzja vec se samo po potrebi moze pratiti trag. Malo pratim to u USA ;)Ima varijanti tipa da ako je neko kuio vise komada i prosao vise provjera moze garantovati za drugoga pa se to vrijeme skrati ali se provjera radi uvijek...

16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

@BlackDog22:

 

po Ustavu RH je republika, samo feudalne države apsolutno brane oružje svojim građanima (koji poštuju zakone)...

To nije istina, recimo Japan ima potpunu zabranu nošenja i držanja (u smislu u kojem sam opsiao u svom prvom postu, odnosno lov/sport) oružja pa je republika. Velika britanija također.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Internetski forum 8chan mogao bi biti ugašen
Stric_Jura kaže...

nisam...samo mi je glupo uspoređivanje SADa i Hrvatske... i naše soljenje pameti njima...

 Nitko njima ne soli pamet, nego se SAD mišljenje i razmišljanje svodi na to da pita (ne u doslovnom smislu da pita vladu RH ili Njemačke nego više filozofskom, razmatrački pita) sebe i druge što da napravi kako bi smanjili broj ovakvih događaja, onda kad im zemlje koje imaju minimalne takve slučajeve ili ih nemaju uopće kažu što treba napraviti onda SAd odgovara, ne, krive su videoigrice i socijalizam.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice