Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 688.048
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

1) A koliko je naknada za placanje nekome tko nije u Revolutu?

2) Mogu li rezije placati sa Revolutom? i kolika je naknada?

3) Mogu li nekom (tko nema i ne zeli Revolut ili KEKS) na IBAN prebaciti kune i kolika je naknada?

 

 

1. Nema naknade

2. Režije ne jer nemaš gdje upisati poziv na broj (negdje sam vidio da ide preko e-pošte,ali oni uzimaju neku naknadu). Iban je iz UK

3. Ne bi trebalo biti naknade

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 24.6.2019 9:49 (TomekK).
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Sad sam probao poslati na svoj tekuci u hpbu. Saljem 5 kuna :) Pise da u druge zemlje ide preko SEPE. I kazu da ce banka primatelj mozda uzet neke pare od toga. Javim kako je proslo. Sto se brzine transakcije tice iz Revoluta na drugi IBAN u HR putuje 7 dana :D Uplatio dans 25.06. U 13 sati a kazu da ce stici 2.7.
Imao sam i opciju turbo transfer koju imas dzaba sa premium pretplatom ili sam mogo platiti 40kn. Onda bi putovalo 3 dana (stiglo bi 28.6.)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Moderator mozes li obrisati duplu poruku?

Sad sam probao poslati na svoj tekuci u hpbu. Saljem 5 kuna :) Pise da u druge zemlje ide preko SEPE. I kazu da ce banka primatelj mozda uzet neke pare od toga. Javim kako je proslo. Sto se brzine transakcije tice iz Revoluta na drugi IBAN u HR putuje 7 dana :D Uplatio dans 25.06. U 13 sati a kazu da ce stici 2.7.
Imao sam i opciju turbo transfer koju imas dzaba sa premium pretplatom ili sam mogo platiti 40kn. Onda bi putovalo 3 dana (stiglo bi 28.6.)
Poruka je uređivana zadnji put uto 25.6.2019 13:05 (JosephBullet).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Meni Revolut dobro dođe pri kupovini A1 bonova za mobitel. Budući da je MasterCard dobijem dodatne kune pri kupnji bona online, i nema nikakvih dodatnih naknada.
16 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Koliko im treba da dostave plasticnu karticu?
Proslo je 12 dana od kad su poslali, ko tu koga beje?
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
NEW_MAN kaže...
Koliko im treba da dostave plasticnu karticu?
Proslo je 12 dana od kad su poslali, ko tu koga beje?

 

Svi koje znam su ju dobili na datum kad je pisalo u mailu, ili čak i dan ranije.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
JosephBullet kaže...

1) A koliko je naknada za placanje nekome tko nije u Revolutu?

2) Mogu li rezije placati sa Revolutom? i kolika je naknada?

3) Mogu li nekom (tko nema i ne zeli Revolut ili KEKS) na IBAN prebaciti kune i kolika je naknada?

 1)2)3)

sve uplate sa revoluta u hr idu iz uk preko sepa transfera na što sve naše banke naplaćuju nakadu od 7.5kn kad sjedne novac na hr račun (osim agram banke i sber banke koje nemaju naknadu na doznake iz inozemstva, mozda postoji jos neka za koju neznam), a revolut nema nikakvu naknadu za običan (duže vremena da dodju novci) sepa transfer

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 9:08 (vlado051).
12 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ako nekom treba free shipping za Revolut karticu evo invite: https://revolut.com/r/marko8zly

Music for life!!
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Sve banke imaju naknadu od 7.5Kn? Dakle ja mogu nekom slat po 2 kune i svaki put kad mu sjedne ce mu banka uzet 5.5Kn?

Nadam se da nije tako...

15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

U današnjem jutarnjem clanak sa direktoricom Revoluta za južnu Europu. Piše da se place u HR mogu isplacivati na Revolut. Je tko probao?

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 13:34 (JackIsBack).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Trenutna situacija na HNB tečajnici je:

 

EMU  7,371767 (kupovni za devize)  7,393949 (srednji)  7,416131 (prodajni)

 

tako da nije ništa čudno.

 

Kod komercijalnih banaka još je i gore, tako da je na Revolutu tečaj odličan.

 

(Inače, ljeto je, turisti su nagrnuli i tečaj je nizak.)

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 13:38 (Bitanga).
4 godine
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo i još jedne pozivnice za free shipping za Revolut karticu da se nađe: revolut.com/r/marko9pn3

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.6.2019 16:23 (sub00).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
kuro kaže...

 Možeš potpuno besplatno ako otvoriš i TransferWise račun. TW ti daje osobni američki bankovni račun. Prebacivanje s PP na američki račun je besplatno. Nakon toga jedmostavno napraviš topup na Revolutu s TW karticom. Pritom trebaš odabrati opciju da TW *ne radi* konverziju. Dnevni limit za ovaj topup je 300$.

Ide i direktno s PayPal-a na Revolut - dodao sam virtualnu Revolut karticu na PayPal, povukao novce s PayPal-a na tu karticu (u subotu) i ta isplata mi se pojavila jutros na Revolutu.

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 Jesi probao kupiti po 7.38?

16 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

 Je ZABA ti proda po 7,45 ali ako ti mjenjas onda dobijes 7,345. 7,38 je vise nego 7,345.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
JosephBullet kaže...

Sve banke imaju naknadu od 7.5Kn? Dakle ja mogu nekom slat po 2 kune i svaki put kad mu sjedne ce mu banka uzet 5.5Kn?

Nadam se da nije tako...

 Da, na svaku uplatu izvana banke uzimaju 7.5 kuna po uplati.

Znaci da nekom posaljes 5 * 2 kn je 10kn. A banka mu uzme 5*7.5kn sto je 37.5kn. tako da Ce mu onda racun bit u minusu 27.5kn (37.5-10). Neznam dal' je to slučaj samo za banke u hr ili i vani. Znam da ove virtualne banke kao revolut i transferwise nemaju nikakve naknade na uplate.

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Na koji način iskoristim referal za đaba šipanje standardne kartice, tj. kako se manifestira ako je referal već ispucan. Koji god od najsvježijih isprobam, ukucam pozivni, broj telefona i ćorak, ništa ne stiže. Mislim, radije bi da mi pošalju free, nego platit 41kn trenutno.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni
Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 14:33 (TomekK).
Moj PC  
0 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
TomekK kaže...

 Ne štima link. 404

 

 

EDIT: Možda sam samo glup. Drugi link me proslijedi na njihovu stranicu. Ukucam sve, ali ništa mi ne stiže na telefon, kao da krivi broj utipkavam. Koliko sam shvatio, trebao bi mi stići link putem sms-a? Kako god, hvala kolega na pomoći. Možda je nešto s njihovom uslugom, tako da ću probati opet kasnije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 14:33 (dax-lax).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Evo sad su linkovi sređeni...evo screenshot ekrana

 

http://prntscr.com/o7fizy

 

nakon pozivnog broja pišeš broj bez nule ,možda je u tome caka? (99 xxxxxxx)

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
TomekK kaže...

Evo sad su linkovi sređeni...evo screenshot ekrana

 

http://prntscr.com/o7fizy

 

nakon pozivnog broja pišeš broj bez nule ,možda je u tome caka? (99 xxxxxxx)

 Došao mi je drugi link do toga. Ukucam pozivni i svoj broj. Prvo nekoliko puta bez nule, pa s nulom. Prihvati na oba načina. Iskoči screen zahvale, ali meni na mobu ne dođe poruka s linkom. Nema veze, nije da ću crć zbog tih 40kn (ćevapi i piva) šipinga. Hvala kolega na trudu.

15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
NEW_MAN kaže...
Bitanga kaže...
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

 Je ZABA ti proda po 7,45 ali ako ti mjenjas onda dobijes 7,345. 7,38 je vise nego 7,345.

 

Ako mijenjam na revolutu kune u eure, platit ću euro 7,42kn. To je bolje nego Zabin prodajni.

Ako mijenjam na revolutu eure u kune, dobit ću 7,38 kn za euro. To je bolje nego Zabin kupovni.

Ne vidim gdje je problem. Tečaj je dobar.
Bolje je topup u kunama napraviti pa mijenjati na revolutu, nego raditi topup u stranoj valuti preko banke.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
dax-lax kaže...
TomekK kaže...

Evo sad su linkovi sređeni...evo screenshot ekrana

 

http://prntscr.com/o7fizy

 

nakon pozivnog broja pišeš broj bez nule ,možda je u tome caka? (99 xxxxxxx)

 Došao mi je drugi link do toga. Ukucam pozivni i svoj broj. Prvo nekoliko puta bez nule, pa s nulom. Prihvati na oba načina. Iskoči screen zahvale, ali meni na mobu ne dođe poruka s linkom. Nema veze, nije da ću crć zbog tih 40kn (ćevapi i piva) šipinga. Hvala kolega na trudu.

 Instaliraj revolut app. na mobitelu sa linka.

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.6.2019 16:59 (hummer0).
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Bitanga kaže...
NEW_MAN kaže...
Bitanga kaže...
emerik kaže...

Zašto je tako loš tečaj eura na Revolutu? Trenutačno je 7,38 HRK.

 U Zabi je prodajni 7,45kn pa ti vidi gdje je lošiji.

 Je ZABA ti proda po 7,45 ali ako ti mjenjas onda dobijes 7,345. 7,38 je vise nego 7,345.

 

Ako mijenjam na revolutu kune u eure, platit ću euro 7,42kn. To je bolje nego Zabin prodajni.

Ako mijenjam na revolutu eure u kune, dobit ću 7,38 kn za euro. To je bolje nego Zabin kupovni.

Ne vidim gdje je problem. Tečaj je dobar.
Bolje je topup u kunama napraviti pa mijenjati na revolutu, nego raditi topup u stranoj valuti preko banke.

 Evo ja sam maloprije kupio eure po 7.40 . Ima opcija auto exchange I tamo sam stavio da kad tečaj bude 0.1350 da kupi eure. Inače tečaj kod njih nema veze sa HNB nego je to Interbank Exchange Rate.

10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ja sam se jucer prijavio bez ikakve pozivnice i dobio sam besplatnu dostavu mastercard kartice. Mozda je sad neki promo period, cisto kao info ako netko zeli besplatnu dostavu.

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
10alex kaže...

Ja sam se jucer prijavio bez ikakve pozivnice i dobio sam besplatnu dostavu mastercard kartice. Mozda je sad neki promo period, cisto kao info ako netko zeli besplatnu dostavu.

 Ma to sa pozivnicom je fora da bi ljudi vukli za rukav okolo sa linkovima

13 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

To mi je potpuno jasno. Stvar je da sam ja app instalirao prije par dana, a na temu naletio tek prekjučer. Nekako sam mislio da mogu free shipping iskoristiti naknadno, a ne isključivo instalirajuć app preko nečije poveznice. Free mi je nudilo jedino ako uzmem neku karticu s mjesečnim pretplatama, a to nisam voljan, bar ne za sad. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ako netko treba besplatnu karticu (i besplatnu dostavu), može je dobiti ovdje https://www.revolut.com/referral/boris7pl

 

Na žalost, ja nisam bio te sreće pa mi traže 41,99kn za dostavu što je regularna cijena dostave.

 

Inače, nakon registracije također možete dijeliti link za besplatnu karticu svojim prijateljima.

 

Ja sam JAKO zadovoljan, prije svega time što nema naknade za nadopunu (sa PBZ Visa kartice) i nešto je povoljniji tečaj kod kupnje na eBayu i AliExpressu i sve je INSTANT, nadopuna, obavijest prilikom trošenja i sve ostalo.

Prije svega mi je to disposable kartica na kojoj nemam puno novaca i koja mi služi za sigurnost prilikom online kupovine (a može se i brzo "zamrznuti" preko aplikacije". Odlična fora.

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice