Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.292
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Brate, naporan si.

 
8 0 hvala 4
8 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
ProTeinZ kaže...
imam je samo jer je metal i cool je nista drugo, tu i tamo obavim placanje mobom kad mi se neda vaditi novcanik...

 

Koliko se to isplati u odnosu recimo u Maestro ?

 

Ja imam visu electron debitna kartica deviznog računa u Zabi i koristim ju samo za internet kupovinu.  Razmisljam o tome da prijeđem na revolut iz razloa da izbjegnem duplu konverziju.

Ali sad vidim da vi kupujete i sa mobom pa mi nije jasno dali se ona više isplati od tekućeg tj maestro kartice ?

 

 

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Na Revolut ti još ne mogu isplatiti plaću iz HR. Ne znam da li će se ikada moći. Znači moraš imati HR karticu da bi dopunio Revolut. Ili imaš druge vrste dohotka, pa ih dobiješ direktno na Revolut. Recimo Super Smart je mobilno bankarstvo sa tekućim i Žiro, a može i Visa prepaid, potpuno besplatno sa mtokenom i besplatnim vođenjem računa, ako ne trebaš minus na računu. Revolut standard je prepaid Mastercard.
Dozlogrdilo mi je plaćanje vođenja računa u drugoj banci, ne volim duple konverzije valuta po zadnjem desnom stupcu u tečajnici, otvorio Super Smart za 0 kn, u toj cijeni dobio kartice tekućeg i žiro, mtoken i valjda e-građane, Visu već imao, otvorio Revolut i danas mi sve tri fizičke kartice stigle u poštanski sandučić. Ugasio postojeći račun, odnio ugovor o otvaranju Super Smarta u firmu, njega sam dobio e-mailom i sada čekam plaću na Super Smartu. Sve gratis. Kako dugo?
Nigdje vidio banke, osim kod zatvaranja računa.
Sve kartice su debit.
Sve izvršeno u roku 8 dana. Od zahtjeva i želja do fizičkih kartica u džepu.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 17:21 (najdix).
 
1 0 hvala 1
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo dobar i svrsishodan post i dobro pojašnjeno..

I sam ću učiniti isto..

 

 Ne daju plaću na račune u stranim bankama..

Još je dobro ako te poslodavac ne obavezuje da primaš u banci koju on odredi..Jer ima i takvih..

Naravno to ne vrijedi za uhljebe, ne znam kako je kod njih, već za smrtnike koji rade kod privatnika..

 

Ne znam u kojoj je fazi slučaj sutkinje koja je tražila da joj isplaćuju plaću u kešu, sudi se sa državom..Ali u kojoj fazi je postupak nema vijesti..

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2019 17:41 (boatenga).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Plaću imaš pravo dobivati u bilo kojoj banci sa HR IBAN-om. Plaća ne može na ruke zbog nemogućnosti provjere podrijetla imovine od strane države.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Dali je neko uspio diči keš na bankomatu koristeči NFC sa GooglePay-om.

Probao sam na bankomatu Zagrebačke i Esrse banke ali neprolazi.

Dok normalno dižem keš preko NFC-a na bankomatima kada koristim karticu Zagrebačke banke u kombinaciji sa njihovom aplikacijom.

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.9.2019 17:32 (JupiPupi).
 
0 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
Na Revolut ti još ne mogu isplatiti plaću iz HR. Ne znam da li će se ikada moći. Znači moraš imati HR karticu da bi dopunio Revolut. Ili imaš druge vrste dohotka, pa ih dobiješ direktno na Revolut. Recimo Super Smart je mobilno bankarstvo sa tekućim i Žiro, a može i Visa prepaid, potpuno besplatno sa mtokenom i besplatnim vođenjem računa, ako ne trebaš minus na računu. Revolut standard je prepaid Mastercard.
Dozlogrdilo mi je plaćanje vođenja računa u drugoj banci, ne volim duple konverzije valuta po zadnjem desnom stupcu u tečajnici, otvorio Super Smart za 0 kn, u toj cijeni dobio kartice tekućeg i žiro, mtoken i valjda e-građane, Visu već imao, otvorio Revolut i danas mi sve tri fizičke kartice stigle u poštanski sandučić.

 Kako onda sa Super Smartom prebacuješ devize na revolut?

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ne prebacuješ devize, nego kune. A u Revolutu imaš najpovoljniji tečaj, mislim da mijenja kune u druge valute po srednjem tečaju, a ne kao banka po zadnjem desnom stupcu u tečajnoj listi. Tu je prednost Revoluta. U Revolutu možeš imati novčanik sa više stranih valuta. Tečaj je najpovoljniji tijekom tjedna, za vikend se ne isplati mijenjati kune u devize.
Kada je Revolut počeo podržavati kune, tada se isplatilo ga i otvoriti.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 9:33 (najdix).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Pojašnjenje ekipi koja pita zašto koristiti Revolut za plaćanje u trgovinama putem mobitela:

 

(0. jer je fensi :) )

 

1. jer se u Hrvatskoj za NFC plaćanja na mobitel može dodati samo PBZ Visa (za Google Pay ili Apple Pay), tako da ako ste komitenti drugih banaka, nemate tu mogućnost. Doduše, RBA ima aplikaciju za NFC plaćanje putem mobitela, kao i ZABA, ali ja konkretno sa RBA aplikacijom nisam bio zadovoljan. 

Ako otvarate tekući ili razmišljate o promjeni banke, istaknuo bih HPB, koja nudi besplatno vođenje računa i mobilnu aplikaciju i super funkcionira sa Revolutom, kao i sa e-građaninom (ako vam ne trebaju kreditne kartice).

 

2. Ako i imate PBZ Visa karticu i dodali ste je na Google Pay, pa vam netko ukrade telefon, do trenutka kad prijavite krađu, lopov može ići po trgovinama i peglati vam mobitelom račune do 100 kn samo upalivši ekran (za veće iznose mora ga otključati), tako da može ispeglati svu lovu i minus, ako je hitar.

Ako ste dodali Revolut karticu, lopov vam može ispeglati maksimalno onoliko koliko imate na kartici. Iz tog razloga ja je punim sa onoliko novca koliko planiram potrošiti kad idem u kupovinu. Nadoplata je jednostavna, pa mi ne oduzima puno vremena, usput vidim koliko imam i kako trošim, sve u svemu 20ak sekundi.

 

Osim plaćanja mobitelom, zgodna stvar s Revolutom je i podizanje gotovine na bilo kom bankomatu bez naknade, tako da više nema traženja bankomata svoje banke (do 200 € mjesečno u standard varijanti).

 

 
2 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Ok, ima povoljniji tečaj u odnosu na banke, ali opet lošiji nego da kupiš npr. euro u mjenjačnici, iako dosta blizu mjenjačnici, barem sad u tjednu, može proći

Npr. stanje danas za euro

Visa prepaid kunska od zabe koju koristim - 1kn - 0,1333€

Revolut - 1kn - 0,1346€

Mjenjačnica - 1kn - 0,1351€
EDIT: 1kn - 0,1345€, onda je Revolut najpovoljnji

 

Pretpostavljam da bi trebao  povezati visa karticu deviznog s revolutom, da bi mi mogao prebaciti direktno devize bez naknade, ako imam određenu valutu, onda bi je valjda trebalo prebaciti bez ikakvih konverzija, budem probao.

Zbog toga novčanika s više valuta sam odlučio i isprobati Revolut, jer mi Master uvijek radi konverziju ostalih valuta u eure.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 10:57 (sosta).
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
sosta kaže...

Ok, ima povoljniji tečaj u odnosu na banke, ali opet lošiji nego da kupiš npr. euro u mjenjačnici, iako dosta blizu mjenjačnici, barem sad u tjednu, može proći

Npr. stanje danas za euro

Visa prepaid kunska od zabe koju koristim - 1kn - 0,1333€

Revolut - 1kn - 0,1346€

Mjenjačnica - 1kn - 0,1351€

 

Pretpostavljam da bi trebao  povezati visa karticu deviznog s revolutom, da bi mi mogao prebaciti direktno devize bez naknade, ako imam određenu valutu, onda bi je valjda trebalo prebaciti bez ikakvih konverzija, budem probao.

Zbog toga novčanika s više valuta sam odlučio i isprobati Revolut, jer mi Master uvijek radi konverziju ostalih valuta u eure.

 

 jle tko pratio kakav je tečaj Revoluta u odnosu na PayPal tečaj?

13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Paypal mi je uvijek bio nepovoljniji i od ovog bankarskog za visu prepaid, barem za euro

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
@sosta
Gdje je ta mjenjačnica koja danas prodaje 100€ za 740.19kn, molim adresu kupio bih 1500€ u kešu?
@Punti
Paziti kod podizanja love na HPB bankomatu Revolut karticom, ponudit će ti konverziju preko banke, što trebaš odbiti. Znači želi tvoje kune s Revoluta pretvoriti u eure i zatim eure u kune.
Odbiti. Dupla konverzija.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 10:29 (najdix).
 
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

@najdix

THNX. Ja mogu potvrditi da na OTP bankomatu nema nikakvih suvišnih pitanja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.9.2019 10:48 (Punti).
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
@sosta
Gdje je ta mjenjačnica koja danas prodaje 100€ za 740.19kn, molim adresu kupio bih 1500€ u kešu?

 Ok, moj zajeb, tečaj je 7,43, onda je Revolut najpovoljniji.

14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Mogu potvrditi da, osim google paya, radi i Garmin Pay preko revolut kartice kod nas, pa ako neko ima sat da zna 

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ako se netko do sada jebao s prebacivanjem love s PayPala na Revolut, ali BEZ KONVERZIJE, znaci da ide sa USD na USD, ili EUR->EUR, treba u PayPal support javiti i traziti da linkanu Revolut karticu koja po defaultu ima kune kao destination valutu, promijene u zeljenu valutu. To samo oni mogu napraviti, i traje dan dva, ali nakon toga prebacivanje sa PP na revolut ide klasicnim transferom bez Paypalove konverzije koja je najgora na svijetu, jedino se placa fee od ~30kn bez obzira na kolicinu, sta je zanemarivo, ako se prebacuje veca kolicina novaca

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
 
2 0 hvala 2
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Punti kaže...

Pojašnjenje ekipi koja pita zašto koristiti Revolut za plaćanje u trgovinama putem mobitela:

 

(0. jer je fensi :) )

 

1. jer se u Hrvatskoj za NFC plaćanja na mobitel može dodati samo PBZ Visa (za Google Pay ili Apple Pay), tako da ako ste komitenti drugih banaka, nemate tu mogućnost. Doduše, RBA ima aplikaciju za NFC plaćanje putem mobitela, kao i ZABA, ali ja konkretno sa RBA aplikacijom nisam bio zadovoljan. 

Ako otvarate tekući ili razmišljate o promjeni banke, istaknuo bih HPB, koja nudi besplatno vođenje računa i mobilnu aplikaciju i super funkcionira sa Revolutom, kao i sa e-građaninom (ako vam ne trebaju kreditne kartice).

 

2. Ako i imate PBZ Visa karticu i dodali ste je na Google Pay, pa vam netko ukrade telefon, do trenutka kad prijavite krađu, lopov može ići po trgovinama i peglati vam mobitelom račune do 100 kn samo upalivši ekran (za veće iznose mora ga otključati), tako da može ispeglati svu lovu i minus, ako je hitar.

Ako ste dodali Revolut karticu, lopov vam može ispeglati maksimalno onoliko koliko imate na kartici. Iz tog razloga ja je punim sa onoliko novca koliko planiram potrošiti kad idem u kupovinu. Nadoplata je jednostavna, pa mi ne oduzima puno vremena, usput vidim koliko imam i kako trošim, sve u svemu 20ak sekundi.

 

Osim plaćanja mobitelom, zgodna stvar s Revolutom je i podizanje gotovine na bilo kom bankomatu bez naknade, tako da više nema traženja bankomata svoje banke (do 200 € mjesečno u standard varijanti).

 

 Meni obicno uplata traje jedan dan. Ima neki brzi nacin da dodam novce?

Jer ako trebam nesto hitno kupiti onda mi nije prakticno cekati dok novci sjednu na revolut.

 

i dalje imam problem da ne mogu niti jednu karticu dodati u revolut nego moram preko net bankinga novce uplacivati na revolut.

 

AT maestro ne podrzava

HR PBZ visa mi govori da je #withkey uvijek krivi...

13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Neda ni meni vrag mira da to cudo otvorim. Ima ko jos kod za onih 50kn :P da odma full opremu uzmem.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
@zeryx
Uplata izvršena preko Mastercada Zabe, vidljiva istog trena, kao i uplata sa Vise prepaid od Hpb-a, u pitanju mobilno bankarstvo.
 
1 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Evo ako treba nekome 

 

https://revolut.com/referral/matijalc6i

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

zeryx 

 

Ne znam, probaj provjeriti s PBZ-om, meni baš s njom radi instant.

13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
najdix kaže...
@zeryx
Uplata izvršena preko Mastercada Zabe, vidljiva istog trena, kao i uplata sa Vise prepaid od Hpb-a, u pitanju mobilno bankarstvo.

 kod mene je mozda problem sto je strana drzava... ali opet i zaba je "strana" ako je ovo GB iban...

2 puta sam uplacivao novce i oba puta tek drugi dan vidljivo.

isto preko mob. bankarstva.

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Možda ovisi, da li su kartice 3d secure. Ove moje obje jesu.
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
zeryx kaže...
najdix kaže...
@zeryx
Uplata izvršena preko Mastercada Zabe, vidljiva istog trena, kao i uplata sa Vise prepaid od Hpb-a, u pitanju mobilno bankarstvo.

 kod mene je mozda problem sto je strana drzava... ali opet i zaba je "strana" ako je ovo GB iban...

2 puta sam uplacivao novce i oba puta tek drugi dan vidljivo.

isto preko mob. bankarstva.

 Uzme par sekundi, iako ne nekim karticama sa par puta trebao ubaciti 3D secure kod prije nego su pustili uplatu. GB kartica.

9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Maestro od Erste sa 3D secure - isti tren su novci na Revolut računu...
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Vezano za Paypal što kažu za konverziju: obavezno čim dodate karticu pronađite conversion options u walletu i promijenite na pay using card's currency jer zakidaju žešće
 
1 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Po pitanju sigurnosti Gpaya, ako ti ukradu mob, NFC upališ prije kase i ne može ga nitko na tvom mobu upaliti bez lozinke ili otiska, face ID ili ostalog. Analogija s novčanikom, ne vadimo ga svugdje i još k tome dajemo na uvid svakome.
Dakle, naša sigurnost ovisi o nama samima, no ljudi su po prirodi lijeni, pa nećemo stavljati otisak za otključavanje, lozinku nam je preteško staviti, face ID "glupost". Ne da mi se ugasiti NFC, a tek sutra idem u trgovinu.
Pitanje, da li zaključavate stan ,kuću, auto, bicikl, zašto ne biste i mob?
Brava odbija 95% lopova.
 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Sestra uplatila sa njemacke kartice ( tekuceg valjda ), novce na moj revolut... jos nije sjelo a uplatila je 30.8.... Dali je netko takav problem imao?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Danas mi je prilikom placanja google payom POS uređaj tražio PIN. Nisam imao pojma koji pin, pa sam utipkao onaj s Revoluta, onda je POS trazio datum do kojeg kartica vrijedi, nakon sto utipkam i to izbaci mi da kartica nije podrzana. Onda sam izvadio Revolut karticu i platio beskontaktno bez problema. Valja napomenuti da sam imao dosad barem 100 placanja google payom, bez problema.

 

Jel se jos kome dogodilo? Koji PIN je trazio i zasto?

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice