Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

poruka: 1.608
|
čitano: 685.940
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni".
10 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

naovdno da može

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Skineš Gpay app.
Prijaviš virtualnu Revolut karticu, ako ti još fizička nije došla.
Prođeš proces verifikacije preko SMS.
Na mobitelu moraš imati neko zaključavanje, ne samo swipe.
Uključiš NFC.
Isprobaš u Lidlu, s otključanim mobom za više od 100 kn, za manje samo upališ ekran zaključavanja.
 
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Nece mi gpay prihvatit karticu, veli da nije podrzana kartica. Zato i pitam.
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ako si otvorio Revolut, idi na kartice, zatraži virtualnu.
Prijavi virtualnu u Gpay.
Ispravno upiši broj kartice.
I stavi nešto na Revolut, za prvu transakciju mora biti 90kn.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

Imam 400 eura na kartici i vec sam potrosil dvjestotinjak. Jednostavno mi gpay nece prihvatit virtualnu ni pravu karticu. Otvoril sam revolut acc samo radi gpay i nije isla kartica pa sam narucil fizicku. Uglavnom nece ni jedna kartica ali nije drama jer sam fizicku koristil u hr na godisnjem bez beda i zasparal par kuna na kursu. Redovno je kurs bil bolji ili isti nego u banci, samo jedan dan je bil 7,1 umjesto 7,3nesto.

Sve u svemu sam super zadovoljan revolutom ali sam zbediran kaj gpay nece jer sam radi toga uzeo revolut.

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.8.2019 12:01 (NEW_MAN).
13 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Koja ti je regija na mobitelu? Možda ti radi toga gpay ne želi?

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Austrija.
9 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
NEW_MAN kaže...
Austrija.

 Mozda ovo pomogne https://www.derbrutkasten.com/google-pay-workaround/

16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
njuskalonjusko kaže...
NEW_MAN kaže...
Austrija.

 Mozda ovo pomogne https://www.derbrutkasten.com/google-pay-workaround/

 Je na temelju toga sam i otvoril revolut i sad jos extra boon.

Nece i nece, vjerojatno je zato jer Google Pay ne podrzava Austriju. Budem probal prek HR adrese iza vpn-a. Bas me zanima ako bude proslo.

7 godina
protjeran
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
NEW_MAN kaže...
njuskalonjusko kaže...
NEW_MAN kaže...
Austrija.

 Mozda ovo pomogne https://www.derbrutkasten.com/google-pay-workaround/

 Je na temelju toga sam i otvoril revolut i sad jos extra boon.

Nece i nece, vjerojatno je zato jer Google Pay ne podrzava Austriju. Budem probal prek HR adrese iza vpn-a. Bas me zanima ako bude proslo.

 Pogledaj da nije u settings u revolutu iskljucene online transakcije. Meni radi ok, na gpay-u.

12 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
ja uredno koristim google pay bez ikakvih problema, niti prilikom registracije nisam imao problema, cak sam mogao koristiti google pay dok nisam imao fizicku karticu
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
O_O_O kaže...
NEW_MAN kaže...
njuskalonjusko kaže...
NEW_MAN kaže...
Austrija.

 Mozda ovo pomogne https://www.derbrutkasten.com/google-pay-workaround/

 Je na temelju toga sam i otvoril revolut i sad jos extra boon.

Nece i nece, vjerojatno je zato jer Google Pay ne podrzava Austriju. Budem probal prek HR adrese iza vpn-a. Bas me zanima ako bude proslo.

 Pogledaj da nije u settings u revolutu iskljucene online transakcije. Meni radi ok, na gpay-u.

 Virtualna kartica ni nema opciju da ugasis online transakcije a na fizickoj je ta opcije upaljena, nisam bedasti znam kaj delam :)

9 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Ima opciju iskljuci online transakcije. 

Provjeri.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ima možda netko iskustva s pozivima s nepoznatog broja?
Otkad sam registrirao revolut, dobivam pozive iz Finske, Engleske, Afrike... Ne znam zbog čega bi drugog moglo biti.
Ili na neki čudan način dolaze do mog broja.
www.nanosola.com
 
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ekipa vi koji koristite revolut s apple pay-om, da li ste poslije dodavanja kartice u apple wallet trebali prvi put placanje potvrditi s pinom ili ste odma mogli contactless samo s touchid/faceid?
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Jel držite račun u kunama ili eurima na revolutu..

Ima li mogućnost za više valuta..

 

Hoće li brexit utjecat na poslovanje..

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Meni plaćanje preko Gpay-a ne radi, POS javi nepodržana kartica, probao danas u 2 različite trgovine. A već sam plaćao fizičkom karticom. Netko imao slična iskustva i može li se to kako riješiti? Sve opcije u Revolutu su mi uključene.
Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
13 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
boatenga kaže...

Jel držite račun u kunama ili eurima na revolutu..

Ima li mogućnost za više valuta..

 

Hoće li brexit utjecat na poslovanje..

 

 

 

imas koliko hoces valuta, samo ih trebas dodati. 

The villian strikes, The world is thorn. A war begins, a Hero is born, The Nemesis sets the sky alight. A Heroes sacrifice sets everything right. - Drakes epitaph
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
NEW_MAN kaže...
Austrija.

 i ja sam u austriji. probam dodati kasnije pa ti javim.

 

edit:

ja sam dodao bez problema.

 

iako ja imam hr tel broj i kartica mi je prijavljena u hr.

mozda zato.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 9:42 (zeryx).
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
zeryx kaže...
NEW_MAN kaže...
Austrija.

 i ja sam u austriji. probam dodati kasnije pa ti javim.

 

edit:

ja sam dodao bez problema.

 

iako ja imam hr tel broj i kartica mi je prijavljena u hr.

mozda zato.

 Lako moguce. Budem se danas pozabavil. Upisal budem hr adresu, spojil se budem prek vpn-a i imam hr broj mobitela pa bi bilo lako moguce da ih prevarim.

Hvala na info.

6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Dogodilo se to da mi u Hrvatskoj možemo koristiti neke servise, a zapadne zemlje ne mogu. Vrijeme će pokazati koliko su ti servisi pouzdani i sigurni.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Banke u Austriji su jako zaostale ako usporedimo sa RH. Prije sedam godina kad smo preselili i uzeli internet bankarstvo dobili smo ono blok sa tanovima pa tipkaj. Znaci RBA je u RH imala internet banking prek onog malog generatora kljuceva godinama i tak su imale sve banke, a ovi luzeri u austriji salju liste tanova na papiru.

Problem je da banke u Austriji ne pokazuju interes za google pay pa ga ni nema. Apple pay ide i postoje alternative koje se mogu osposobiti ali necu alternativu ocu google pay ili nista.
13 godina
online
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob

imam at. raiff maestro. nista ne mogu s njim... rijetko gdje mogu placati preko neta. prvo moram prebaciti novce na pbz visu i onda tako platiti...

 

gpay isto ne ide sa maestrom. tako da mi je revolut dobro dosao. prebacim u eurima i dodao sam revolut na gpay i za sad sve radi.

 

jucer sam prebacio 50€ jutros su bili na revolutu.

 

ali ako imas hr broj onda ne vidim razliku izmedu nas. zasto bi meni radilo a tebi ne.

 

 

4 godine
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
ibosilj kaže...
Ekipa vi koji koristite revolut s apple pay-om, da li ste poslije dodavanja kartice u apple wallet trebali prvi put placanje potvrditi s pinom ili ste odma mogli contactless samo s touchid/faceid?

 Odmah contactless, faceid..

16 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pero Dinamit kaže...
Meni plaćanje preko Gpay-a ne radi, POS javi nepodržana kartica, probao danas u 2 različite trgovine. A već sam plaćao fizičkom karticom. Netko imao slična iskustva i može li se to kako riješiti? Sve opcije u Revolutu su mi uključene.

 Da se nadovežem, nisam imao upaljen net/wifi. Nije valjda da zbog toga ne radi?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
6 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Pa tko još gasi mobilni internet, u moru flat tarifa, a i sam će prebaciti na Wi-Fi.
 
0 1 hvala 0
14 godina
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Dosla kartica hehe.

Danas mi cura na blagajni rekla kako je kartica fora

Metalna i teža je od plasticne pa imas drugaciji osjecaj u ruci hehe. 

Pošto se bavim metalnim konstrukcijama pa sam si zato uzeo tu metalnu, da nebi netko mislio da glumim nekog šerifa

Samo mi nije jasno zasto pise podizanje do 5.000 kn na bankomatu MJESEČNO.

Btw kako uplatiti keš na karticu?

 

WTF?

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.8.2019 19:51 (Fake_Alert).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Fake_Alert kaže...

Samo mi nije jasno zasto pise podizanje do 5.000 kn na bankomatu MJESEČNO.

Znači da mjesečno možeš podići 5000kn bez naknade. Nakon toga i dalje možeš podizati na bankomatu, ali ćeš plaćati određeni postotak.

6 godina
neaktivan
offline
Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mobilni

Kad želim staviti virtualnu karticu u Google Pay traži me CVC broj. No, u aplikaciji na slici virtualne kartice se vidi CVV. Je li to isto? Ako nije, gdje vidim CVC?

I još nešto: kako je zamišljeno, za što se koristi ta virtualna kartica, te ima li neograničeno trajanje, ili traje samo određeni broj transakcija ili ima neko vremensko ograničenje?

Hvala!

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Kako koristiti Revolut - digitalni pametni mob
Ljiljana100 kaže...

Kad želim staviti virtualnu karticu u Google Pay traži me CVC broj. No, u aplikaciji na slici virtualne kartice se vidi CVV. Je li to isto? Ako nije, gdje vidim CVC?

I još nešto: kako je zamišljeno, za što se koristi ta virtualna kartica, te ima li neograničeno trajanje, ili traje samo određeni broj transakcija ili ima neko vremensko ograničenje?

Hvala!

 

VV/CVC (Card Verification Value/Code) ti je na sredini u zadnjem redu oznaka na kartici - desno od datuma isteka.

Virtualnu karticu možeš koristiti isto kao i fizičku (u online transakcijama), a razlika je ta što kod virtualne imaš virtualnu, a kod fizičke i 'virtualnu' i fizičku karticu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice