Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

poruka: 91
|
čitano: 18.596
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto".
14 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
danen kaže...
Zašto je Njemačka uređena zemlja, zašto Nijemci poštuju zakon preko svake mjere? Zato što ih je Friedrich Veliliki (a još više njegov otac) tome naučio. Kada je princeza, Friedrichova sestra nešto prkosila, otac ju je bacio s balokona (hvala Bogu da se uhvatila za rub). Kad je Friedrich sa svojim ljubavnikom (jer homić je bio), pobjegao iz vojske, otac ga je osudio na smrt. Kazna mu je oproštena, no morao je gledati kako streljaju njegova ljubavnika. Tako se uvodi red u državi. A kako smo ga mi uveli? Švercerima oružja i Tuđmanovim lopovima. Pa sad imamo ono što imamo, zakon nitko ne poštuje. Kazne su uvijek previsoke, a i krivci se nerado love. Znate li kako je kažnjen u Engleskoj ministar za veleizdaju? Krvnik mu je na gubilištu otvorio utrobu, a onda klještima sve što je iz nje iščupao bacio na vatru. A mi bi našeg Sanadera perom gladimo...

 istina tamo su dobrice i nema zajebancije... dok nepredu hrvatsku granicu.... tu svi oni postanu cobani i gori od nas domacih.... i prave se mutavi redovno.... ali opet tu je policija kriva.... oni se svojih boje jer znaju da ih nece izvuc niko ziv iz sranja ako nesta naprave... a nasih nit ima nit mu se da raspravljat jer jedva i hrvatski prica a kamoli da mu na njemackom il nekom drugom jeziku kaze zasto ce dobit kaznu.... isto kao sto svaki dan mogu cigicima pisat kazne jer nemaju ni vozacki nit je auto registriran...ali ce oni radije nas koji sve platimo i imamo jer kako sam platio vozacku i registraciju tako cu i kaznu... a cigic ode (ako uope ode) u zatvor preko zime em je u toplom em dabe jede....

VenAtoR#2231
5 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
jadni "hrvati".... da nije bilo istočnih susjeda...danas bi bili veći sveci od Isusa...danas bi bili Švicarska s morem...

Drugi put sucu za prekršaj... kažeš nisam ja kriv JE onaj iz ČAČKA
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Dead kaže...

 Isto tako nažalost, i danas kod nas postoje nostalgičari koji su razlog ovom bezakonju, kojima je u interesu ovo bezakonje i zbog kojih kaskamo za naprednim društvima. 

 Da, razlog bezakonju su nostalgičari, nikako Sanader, Polančec, Kirin, Čobanković, Karamarko, Medved, Brkić, Marić, Kušćević, Žalac, Tolušić... Njima su jadnima nostalgičari frkali ruke kako bi potkradali državu protiv svoje savjesti i časti. A to je samo skraćeni popis članova HDZovih vlada zadnjih desetak godina, gdje bi došli da idem nabrajati heroje tuđmanove privatizacije i suce koji su im to svd blagoslovili.

 

Da, postoje oni kojima je to u interesu, samo to nisu nostalgičari, nego rvatine.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
11 1 hvala 2
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

Tražite korijen našem, hrvatskom primitivizmu, na cesti i drugdje? Najlakše se uvijek izvlačiti na druge. No najlakše ćeš shvatiti narod ako se upitaš koje je njegovo temeljno zanimanje. Zanimanje Hrvata je seljak, kmet - onaj koji sve trpi i o svemu šuti (da se nekome ne bi zamjerio). Drugo je zanimanje gusar, razbojnik, trgovac robljem i švercer. Taj je u stalnom ratu s državom i zakonom. I onda takvi, gusari (uglavnom iz južnih krajeva) postaju gospodari kmetova (uglavnom iz sjevernih krajeva). Dok jedni dakle kradu i bahate se, drugi šute i trpe. To je hrvatska stvarnost od stoljeća sedmog. Stoga nam nisu krivi ni Srbi ni komunisti, nego činjenica da se kod nas nikad nije stvorilo pravo građanstvo, građanstvo koje će se - kao Grci u Periklovoj Ateni ili Francuzi za Francuske revolucije - boriti za demokratske vrijednosti. A te vrijedndosti su prije svega jednakost pred zakonom, a to opet znači poštivanje zakona i propisa. Za to kod nas nema sluha, nego se smatra znakom snage i društvene važnosti koliko netko može propisa izvrdati, pa i onda kada sam sebe dovodi u životnu opasnost.

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 1:12 (danen).
 
10 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Dead kaže...
Visak kaže...

 Pod 'istočnim susjedima' pretpostavljam da misliš na Srbe. Od tih 70 godina zadnjih 30 oni više nisu nikakav faktor, 

 Ovih 30 godina je posljedica prethodnih 45. Prevladava mentalitet formiran u promašenom sustavu u kojem je stvarana iluzija blagostanja, ka ono niko nije gladan, svi imaju posao, imaju stanove...

sfrj nas u ničemu nije spasio. Naši su tadašnji intelektualci grdno pogriješili što su bili za ulazak u tu neravnopravnu zajednicu. Nažalost, kasno su progledali. Nažalost, jer jedini razlog stvaranja te ušljive zajednice je hegemonija jednog naroda. Isto tako nažalost, i danas kod nas postoje nostalgičari koji su razlog ovom bezakonju, kojima je u interesu ovo bezakonje i zbog kojih kaskamo za naprednim društvima. 

Koji intelektualci su to tako grdno pogriješili?

Imao si hrpu čobana i seljana, ljude bez škole i zemlju rasturenu ratom.

Nisi imao apsolutno nikakvu industriju niti razvijene vještine. Stvarana iluzija blagostanja? Pa imao si radne akcije, jbte, na novčanicama su bili rudari... Juga je bila država radnika prije svega i brinula se za njih (za razliku od ove). Pročitaj si malo o kreditnim zaduženjima juge i usporedi ih sam s hrvatskim dugovima danas, pa onda pričaj o zaduženoj državi. 

SFRJ je zapravo obrazovala ljude i stvorila od njih građane, radnike i intelektualce. Samo to je teško shvatit nekome koga su vlastiti roditelji zatrovali glupostima o zlim srbima i zloj jugi.

Vidi si gdje su slovenci, oni su bili dio iste te SFRJ.

 

Kao što danen kaže, najlakše je tražiti krivce u drugima. Zapravo, upravo to i je razlog zašto smo tu gdje jesmo - jer su nam uvijek za sve svi drugi krivi. 

Gledam te!
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 9:00 (Veliki Brat).
 
4 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
danen kaže...
Zašto je Njemačka uređena zemlja, zašto Nijemci poštuju zakon preko svake mjere? Zato što ih je Friedrich Veliliki (a još više njegov otac) tome naučio. Kada je princeza, Friedrichova sestra nešto prkosila, otac ju je bacio s balokona (hvala Bogu da se uhvatila za rub). Kad je Friedrich sa svojim ljubavnikom (jer homić je bio), pobjegao iz vojske, otac ga je osudio na smrt. Kazna mu je oproštena, no morao je gledati kako streljaju njegova ljubavnika. Tako se uvodi red u državi. A kako smo ga mi uveli? Švercerima oružja i Tuđmanovim lopovima. Pa sad imamo ono što imamo, zakon nitko ne poštuje. Kazne su uvijek previsoke, a i krivci se nerado love. Znate li kako je kažnjen u Engleskoj ministar za veleizdaju? Krvnik mu je na gubilištu otvorio utrobu, a onda klještima sve što je iz nje iščupao bacio na vatru. A mi bi našeg Sanadera perom gladimo...

 Ispada da je onaj monstrum s Paga napravio kardinalnu grešku kada je usnulu djecu iznosio na dvorište prečacem preko balkona. Trebao je čekati da se probude. Šta ćeš, kod sirotinje je čest taj višak impulzivnosti, neimanje strpljenja da se pusti da se stvari odviju... Aristokracija, nasuprot tome, sve po PS-u

12 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
ibarix kaže...

 Ne slažem se. Šta ako voziš 180 kroz naselje i lik ti izleti na cestu gdje nije zebra i ima slušalice i bulji u mob? I ti sletiš u kanal i ubiješ se. :D 

  ako vozis 180 kroz naselje onda si idiot koji, u slucaju da sam sebe ne ubije kao u primjeru koji si naveo, zasluzuje da mu se dozivotno zabrani upravljanje vozilom radi sigurnosti drustva.

Dead kaže...

 Slušalice i hands free nemaju veze jedno s drugim. Sa slušama si gluh totalno, a to je ključno za sigurnost bicikliste. Hands free ti ipak omogućuje osluškivanje okoline.

Nije bas tako. Sluh ti je znacajno limitiran ako imas noise canceling slusalice ili ako si pustio muziku do razine da si ostecujes sluh. Ekvivalent tome je odvrnuti cajke da "ceo svet" uziva u tvojem kulturnom opusu dok krstaris u BMW-u.

 

Hands free u autu ti ne omogucuje nista ucinkovitije osluskivanje okoline nego npr. AirPods za vrijeme razgovora na biciklu. Kako ne mozes znati koristi li biciklist obicne ili NC slusalice za (preglasnu) muziku ili za razgovor, ne mozes to staviti u zakon. Da li bi bilo bolje ne koristiti nikakve slusalice - bi, ali onda zbog potpuno jednakog ucinka isti zakon treba primjeniti i na hands free u autima. Kako to nije bas izvedivo jer se upravo hands free promovira radi smanjena koristenja mobitela u voznji, dolazimo do mog prvotnog zakljucka - zakonska zabrana koristenja slusalica biciklistima i pjesacima u prometu se ne moze uvesti.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Dead kaže...

 Pa nabrojia si najveće nostalgičare. 

 Strah me pitati, ali tko onda nisu nostalgičari?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Visak kaže...

 Strah me pitati, ali tko onda nisu nostalgičari?

 zašto? svi milenijalci i x-aši + rođeni tamo negdje 80-ih. nemaju za čim biti nostalgični jer su svjesni okoliša postali tek u ovom sranju i nemaju pojma/iskustva kako je bilo prije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 12:25 (Ajar).
5 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Francek:

"Imamo svoju Hrvatsku, naša je i bit će onakva kakvi sami želimo i nećemo nikome dopuštati sa strane da nam propisuje kakva ta Hrvatska treba da bude"
Govor na trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu


"..Draga hrvatska braćo i sestre, imamo na čemu graditi svoju povijest, imamo zašto biti povijesni i čuvajmo to što smo stvorili. Znajmo da je naša sudbina samo u našim rukama. Neka nam živi jedina i vječna Hrvatska!"
Govor na trgu bana Josipa Jelačića u Zagrebu
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto
Hrvatska puška na hrvatskom ramenu, hrvatska ruka u hrvatskom džepu!
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

Nostalgicari.... za cime?

 

Sjecam se svojih staraca, koji su sa 30 godina imali novosagradjenu kucu, posao, redovita i neupitna primanja, i sigurnost da ce na poslu docekati mirovinu.,...

 

Sjecam se zagora i bleka stene, sjecam se Borisa, Ljubise i Bate kako svake nedjelje, tocno u podne brane domovinu od mrskih okupatora i domacih izdajnika, sjecam se i ninja kornjaca i strumfova...

 

Sjecam se djece koja se veselo igraju po ulicama, sjecam se i malih roma koji se igraju s nama, nitko ih ne tjera, nitko ih ne odbacuje. Sjecam se i skolskih drugova, koji su sa njiva, u poderanim patikama i prljavim hlacama dolazili u skolu, a kasnije upisivali fakultete i doktorate.... Sjecam se ljetovanja, sjecam se izleta, sjecam se putovanja. Sjecam se kradje tresanja i krusaka, kad nisi morao strahovati da ce te netko polomiti zbog tri kruske.

 

Sjecam se i mirisa sunke i jaja na uskrsno jutro, po cijelom mjestu, sjecam se bozicnih pjesama na badnjak pred crkvom. Sjecam se vucka i zagija. Sjecam se nedeljnih popodneva uz prijenos na radiju, utakmica zeljo-crvena zvezda... I komentar kako ce ih dinamo rasturiti... Sjecam se vremena kad se vrata nisu zakljucavala..... Sjecam se kolaca, slatkisa, bombona i cokoladi, u neogranicenim kolicinama.....

 

Sjecam se nepreglednog mora janjica i prasica koji se veselo vrte, uz zvuke mladog Halida, mirisa cevapa na svakom cosku. Sjecam se trznice subotom ujutro, prepune domaceg voca i povrca, sjecam se mesnice gdje se u dvoristu kupovalo frisko meso. sjecam se idola mladih - radnika, policajaca, vojnika. Sjecam se i kvartovskog milicajca koji je veselo pozdravljao prolaznike, kupovao klincima sladoled, uvijek spremne ruke na pendreku da kazni svakog onog tko to zasluzi...

 

Sjecam se punih frizidera mesa, pune pusnice sunki, kulina i kobasica, sjecam se buradi punih cvaraka i tabli slanine, sjecam se podruma prepunog krompira i ostale zimnice. Sjecam se i 30 metara drva, ako zima bude jaka, nek se nadje.....

 

Sto ce se moje dijete sjecati..... zabrinutih lica roditelja, jer se opet u firmi sprema neka "sistematizacija", otpustanja, smanjenja place, nesigurnosti? Objasnjavanja zasto ne mozemo na skijanje, zasto ne idemo na more?

Zasto moze dobiti samo 10kn za skolu, zasto nekad biramo izmedju cokolade i kruha.....

 

Ne, nisam ja nostalgicar....samo se sjecam nekih dobrih vremena kad se zivjelo normalno. I lopova zbog kojih to danas...a jos i dugo vremena..... to nece biti moguce....

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
5 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
U pravu si, sjecam se i toga.....
Sjecam se i inflacije, i kupovanje cigareta na komad, i kave na zrna (doduse ovoga nesto slabije), ne tvrdim da je takvo drzavno ili politicko uredjenje bilo bolje.

Moji nisu bili u partiji, veze nigdje nikakve, a opet, imali su posao, uredna primanja,nekakvu sigurnost i sve ono sto danas vecina ljudi nema.

No, zar stvarno mislis da danas zivimo u bas tolikoj demokraciji, gdje apsolutno sve smijes reci....

Ne nostalgicarim za nikakvim drustvenim niti politickim idejama ili uredjenjima, meni je svejedno, ali neke stvari,mozda samo kratkorocno, bile su bolje.

Bojim se da nitko od nas nece docekati neku star trek utopiju, gdje su sve zivotne potrebe pojedinca po defaultu ispunjene, a taj pojedinac radi i doprinosi da bi opet svima bilo jos bolje...

No mislim da se ovih 30 proteklih godina moglo i pametnije potrositi, pa bi nam svima bilo barem malo bolje nego danas.

Ali otisli smo s teme, mozda sam samo skeptican, niti 1000kn kazne nece napraviti nekakvu veliku razliku, mentalitet je taj kojeg treba kazniti a ne novcanik....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto
Zašto se propala Juga čini tako bojnim mjestom? Zato što se o svemu šutjelo. Nisi imao pojma da netko krade (a klalo se), nisi imao pojma da se ljudi politički progone, nisi imao pojma ni o čemu - vlast je držala narod sa ružičastim naočalama preko očiju. Sada svatko govori što hoće, dapače u kritici se i pretjeruje, što je dobro je tada se lakše vide problemi - da bi se lakše riješili.
 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Nazalost, mi smo jos u fazi ukazivanja na probleme....

Rjesavanje istih? E tog se nitko ne hvata,jer nikome nije u interesu da si reze sam granu na kojoj sjedi....
Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

 

Ljudi koji razmišljaju u katergorijama emocija, vrlo lako se zapale na nacionalne i nacionalističke osjećaje niskih strasti.

Takvima je bilo kakva HR, pa i ona najgora bolja od nabolje Jugoslavije. Nema tu pomoći. Kleronacionalisti su svojevrsna sekta, ne možeš sa njima racionalno raspravljati.

Oni imaju svoje verzije Boga, domovine, povijesti itd. Neki to rade, jer ne razmišljaju mozgom, a drugi to rade, jer od toga imaju koristi.

 

Kaj se tiče HR, tikve su krive nasađene ' u samim počecima '90.

Išlo se namjerno provocirati Srbe, da bi se dizali na oružje i barikade, kako bi se zavadili HR i SRB narod, jer nikako drugačije domaća bagra i kanadske ustaše, ne bi mogle doći na vlast.

HR nacionalistička sekta stvara mitove iz ničega. VRO Oluja slavi se kao tzv. "Dan pobjede", rat se naziva "Domovinskim", agresija na BiH i podjela iste naziva se nekim nježnim imenima. Pa, tako nema više Hrvata u BiH, mnogi ljudi iz RH i BIH našli su svoju domovinu negdje drugdje, a 

mitovi iz balkanskih ratova u '90-a, pomažu političarima, estradi, Crkvi, kriminalcima, da drže narod u pokornosti, te oni kao tobože nekakva aristokracija i šta ti ja znam, vladaju nad svima nama koji smo za njih kmetovi.

 

Zašto je ubijen Rajhl-Kir?

 

 

 

 

Al' eto imamo prvu nogometnu reprezentaciju Balkana i drugu u svijetu.

"Imamo Hrvatsku".

 

Ako ništa drugo, treba penziju zaraditi negdje drugdje. Par godina.

U HR ne fali radnika, nego robova. Ne bi se čudio kada bi "domoljubi" za par godina zatvorili granice, postavili žilet ogradu, te mitraljske gnijezda, samo kako "jugonostaličari" i  "orujanši" ne bi mogli sreću potražiti negdje druge.

Najpopularniji strani jezik za učiti je njemački.

 

A, generalno govoreći brijem da su ljudi htjeli Matane, pa neka ima sada Matani vladaju.

Meni je do Graza dva i pol sata. Ako ništa drugo.

 

Panzerkampfwagen.d-ZG.Hard work, pays off.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.7.2019 15:34 (PzKpfw).
Moj PC  
3 3 hvala 0
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

Definitivno.

 

Ludo bi bilo iskljucivo tvrditi da su novci uzrok, no, ocigledna je poveznica stanja na racunu i bahatosti u ponasanju, opcenito, sto ukljucuje i ponasanje u prometu. Ako pricamo o vozacima.

 

Od nepoznavanja prometnih pravila i propisa - ne nepridrzavanja, vec osnovnog nepoznavanja, cemu pogoduju auto skole koje su fokus sa osposobljavanja novih vozaca stavili iskljucivo na zaradu i profit, preko raznih veza i vezica, gdje znam ljude koji su vozacku dobili a da nisu niti sat vremena proveli na nekoj edukaciji, niti u voznji s instruktorom, niti ista. Sve sto je trebalo je platiti.

 

Strah od kazne je slabo ucinkovit, jer ce ga se primarno bojati samo oni koji kaznu ne mogu platiti. Oni koji mogu, se automatski postavljaju iznad zakona, jer, sto god napravili, platit ce i stvar rijesena.

 

Zdrav razum je totalno nestao, kod vecine, jer, ne sprijecava mene eventualna kazna da vozim 160 kroz naselje, vec zdrav razum. Isto vrijedi i za mobitel, preglasnu muziku u autu..... Ljudi jednostavno sve manje i manje postaju svjesni svoje okoline, hodaju kao zombiji sa slusalicama u usima, i ocima zaljepljenih za ekran.... i opet, nikakva kazna im nece usaditi zdrav razum, ili ga imas ili ga nemas...

 

 

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

a najbolji su balavci koji kupe (zlo)rabljene bembare, odije i sl. koji odavno imaju BT, ali ne, kakvo spajanje moba na hands-free, prvo se memorira ExtraFM za prigodnu zvučnu kulisu...

 

iako sam popizdio i na poznanicu (doktorandicu k tome!) kojoj nije jasno zakaj sam joj rekel da je kvočka - mrtva hladna sjedne za volan i pukne si sluške na glavu - velim joj: ludaro tako možeš i mob povezati na radio pa slušati glazbu - veli ona: ne, smeta mi buka prometa !!!!

 

samo sam ju poslao u krasni kurac i okrenuo se od nje uz obećanje da ću ju zatuč u crnu zemlju ako mi ikoga poznatog/u rodu udari u vožnji s sluškama na glavi....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Previše je samoubojica i debila na hr cestama....jedino kad bi policija bila 24 sata u akciji i tako 30 dana u komadu....ali očito su pare od kazni važnije nego da se vozači dovedu u red u tih 30 dana
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

Kad bih bio populist, rekao bih da politicar na javnoj duznosti sa pravomocnom presudom za kriminal mora vratiti sav dohodak dobiven putem obavljanja te javne funkcije.

Prisega bi time i znacila vise od slova na papiru, dok bi cak i bilo zakonskog uporista jer si nesavjesnim radom ostvario dobit i ostetio drzavu - poslodavca (Ako pijan razbijes vilicar na poslu, moras kompenzirati stetu - znam jer poznam osobu koja je pijana razbila vilicar na poslu).

 

Kod vecine politicara - Kuscevic, Tolusic, Segon, Polancec i Cobankovic medjuostalim, to ima i vise uvjeta za presedan jer su se sva petorica nakon otpusta zbog loseg ili kriminalnog rada vratili poslu kojeg ne bi imali bez prihoda od te pozicije.

Kuscevic ima vile, Tolusic kuce, Polancec i Cobankovic hotele, Segon pola otoka.

Tehnicki, osim visegodisnje zatvorske kazne, ne postoji nijedan penalizirajuci razlog (ostavimo moral i principe sa strane) zasto se i drugi ne bi okusali u kriminalnom politicarenju. Polancec obavezama vodjenja hotela opravdava izostanke sa rocista o politickom kriminalu, kojeg ne bi ni imao da nije sudjelovao u politickom kriminalu.

 

Sanader mora vratiti 17 milijuna kuna, no tko ce vratiti skupe privatne skole placene tim novcem, a teoretski je mogao i uloziti u npr. Bitcoin pa bio zaradio milijarde.

Jer tehnicki ako je ukrao 17 milijuna, pa cak i da ih izgubis nisi izgubio nista svoje, ali kapital si imao.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Idem malo pokvariti ton rasprave, okrenuti s pesimizma na optimizam.

U zadnjih 10 godina broj poginulih je više nego prepolovljen, sa 700+ je pao na 310. Mogućnost pregovora s policajcem je sve manja, gotovo svi plaćaju kazne, a zastara je strani pojam. Uhvaćeni bez dozvole ili pod ponovljenom zabranom idu odmah na sud, kazne su zatvor ili 10-15 tisuća kuna. U globalu.

Ostale su finese, tu i tamo srediti koje raskrižje, malo poraditi na defanzivnoj vožnji, malo na aktivnosti policije, dodati više automatskih kamera, radara.
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

Cuj, nekad, davno, vijest je bila "covjek poginuo prelazeci cestu na pjesackom"....

 

Danas, vijesti komotno mogu pocimati s "covjek prezivio prelazak ceste na pjesackom"....

 

Znas ono, vise nije vijest da je pas ugrizao postara (to se podrazumjeva), sad je vijest postar ugrizao psa....

 

Da, smanjuje se broj, na srecu, ali i dalje je to daleko od onog sto treba biti....

 

Naravno ne treba sa strahom ili paranojom sjedati u auto, ili opcenito se ukljucivati u zivot, ali opet, oprez nije na odmet...

 

Uvijek se sjetim jednog spomenika na groblju, gdje pise "poginuo postivajuci saobracajna pravila" (stari spomenik).... 

 

Tako da......

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

@Feudalac...

sve to stoji, ali citirajmo Twaina - laž, prokleta laž i - statistika...

 

bi li bio tako dobrohotan da je netko od tvojih bio u Škodi, koju je nadrogirani majmun zaZIPAO na naplatnim kućicama, koji je nota bene pred koji dan izašao s rehabilitacije od ovisnosti o drogama, pa to napravi jer "droga ga je zela"?

 

nećemo spominjati i mobitel....

 

no bit svega je - završiš na rehabilitaciji - sinko, predaj vozačku...

 

 

ophođenje treba biti sukladno i recipročno, što će reći - za stoku postoji BIČ!

 

i nemojmo si baljezgati o pripadnosti europejskoj uljudbi, Hrvati su nažalost postali stoka sitnog zuba...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Mladi Nizozemac Teslom jurio 210 kilometara na sat pa su mu policajci naplatili 4500 kuna kazne....Previše je rent A car.ova na cesti....čovik bi očekivao da će stranci biti pismeniji....A ono gori su od nas domaćih:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

Gori su kod nas...kod sebe....

 

Sto mislis da ovi frankfurteri, minhenci i slicni "stranci" u tim istim gradovima parkiraju na zebru, ostavljaju auto na pola ceste dok odu u pekaru, parkiraju na mjesta za invalide, voze jednosmjernom ulicom, ili voze po naselju 120.....

 

 

Children Shouldnt Play with Dead Things
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Dead:

Pretjeruješ s autocestama. I Njemačka ima pola poginulih na ruralnim cestama, drugu polovicu u gradovima, a autoceste su zanemarive iako im autoceste dolaze do takoreć svakog zaselka od pet kuća. Poštenje kod naplate korištenja autocesta je poprilično relativan pojam. Ako se, npr, Zagreb želi riješiti gužvi u gradu, država sačuvati netaknutu prirodu u Lici, preusmjerit će promet na obilaznice, autoceste. Kako će to izvesti, žestokom naplatom svakog kilometra? Promet je krvožilni sustav današnjeg društva, samo njegovo postojanje je ključno pa društvo ne mora gledati da svakom vlasniku jednog metra prometnice omogući dobru zaradu. Ceste uopće ne bi trebale nikome donositi zaradu, ne možeš imati tri paralelne autoceste pa da konkurencija, “tržište” učini svoje. Dobiva li bubreg ekstra zaradu kaj naša tijela čisti od toksina? Ne, dobiva hranu i energiju za rad, da ne odradi svoju funkciju u zamjenu za nužno i samo toliko potrebnu energiju ne bi ni postojao.

Daleko smo od Njemačke, naravno. Oni imaju start masovne motorizacije pedeset godina prije nas. Imaju brutalno dobro organiziranu službu spašavanja koju si mi ne možemo priuštiti, nešto novije, nešto veće i sigurnije automobile. Imaju pedeset godina prakse bicikliranja, zona smirenog prometa, prilagodbe naselja. Mi smo, takoreć, tek počeli. I postigli vrlo dobre rezulate pa po tome treba nastaviti raditi. Svaki od nas treba gledati kako ispraviti tuđe greške jer i mi griješimo, ne samo drvljem i kamenjem na one “druge”. Lagane stvari su riješene, onih famoznih 90% za 10% cijene, sad je na redu teški dio od 10% po velikoj cijeni i dugom vremenu
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 13:42 (Feudalac).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Autoput je sagrađen preskupo, jer su se svi morali 'ugraditi' u njega i na trasi koja prolazi daleko od većih mjesta, što ga čini lošim izborom za relacije ispod 100 km.

To ga čini skupim i neisplativim i ništa to ne može promijeniti.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
Dead:

Tko ne zna ili se žuri, taj ide autocestom. Svi ostali odu kroz liku i za cijenu cestarine pojedu janjca, stanu negdje itd. Njih manja cestarina neće natjerati na cestu. Drugo, naše autoceste imaju premalo ulaza, skupo je imati naplatne svakih 5 km tako da je i to razlog manjeg korištenja.
Ja rekoh
Moj PC  
1 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umj
kerum kaže...
bananaman1 kaže...

A slušalice i vožnja biciklom, slušalice i tipkanje na zebri??????

Naravno da NE!

 

1. Ako ces zabraniti slusalice dok se vozis na biciklu, tada moras zabraniti i hands free i radio u autu, jer je (potencijalno) smanjivanje paznje u svim tim situacijama potpuno jednako. Koristenje mobitela na biciklu je, koliko znam, vec zabranjeno i to je OK.

2. Pjesaci na zebri su sudionici u prometu, te su u prekrsaju ako prelaze zebru na crveno. U svim ostalim slucajevima je (apsolutno i potpuno logicno) korisnik vozila odgovoran stati i propustiti ih da prijedu. Druga stvar je sto pojedinci odbijaju obratiti paznju na promet oko sebe, a u isto vrijeme ovi drugi misle da su serifi pa dolazi do nesreca. Iako su i u tom slucaju prometni propisi i zakon potpuno jasni.

3. Niti biciklisti niti pjesaci nisu u mogucnosti ubiti druge sudionike u prometu svojom nepaznjom ili neodgovornim ponasanjem.

1. Kako krivo i bez veze?? Glupo mi je i obrazlagati.  2. Vozilo mora stati, ali što ako ne stane, previdi? Glupan je stavio svoj život u ruke pijanom, drogiranom, nepažljivo vozaču? Da ti sutra žena prelazi zebru sa djetetom i dijete ubije vozilo dok ona sluša glazbu na slušalicama i ima prednost????? To bi te zadovoljilo kao objašnjenje? 3. Automobil izbjegava konja sa slušalicama, skrene i ubije trudnicu na pločniku. Naravno da su u mogućnosti. P.S. vidim da se se malo "uzfilozofiro" pa da krenemo onda zajedno.

14 godina
offline
Kazna za telefoniranje u vožnji ipak 1.000 umjesto

imam ispičkanu desnicu u gipsu, pa kolega vozi na posao...

 

50% svih vozača kamiona, kombija, dostavnjaka... telefonira u vožnji i to naravski mobitel na uhu, najbolji su mi oni koji telefoniraju "poprečki", mob u desnici, preko njuške, na lijevom uhu...

 

lik se vozi sporije ali malo "šeće" po traku, u Suzukiju SX4 nvom, kolega ga pretiče i naravno, u tom stilu telefonira, hitim mu srednjak, a stari telac me samo gleda....

 

da pojasnim, vozim Suzuki Ignis s istim Bosch infotainmentom, koji gle čuda tako glatko radi s BT povezanim mobom, integriranim hands-freejem... naravno i svi ti par godina stari uvezeni Audiji, BMW-i, Golfare imaju takve sustave, ali dripci si nemaju vremena upogoniti hands free...

 

ili imaju mobove koji valjda ak ukopčaju BT posišu bateriju za 3 sata...

 

naravno i telefoniranje preko tih sustava smanjuje percepciju vozača, pa kad me i netko nazove, automatski velim: pozdrav, vozim, reci brzo kaj imaš.... i spreman sam povaginiti i prekinuti poziv ako vidim da se ide u raspredanje....

 

i inače telefoniranje mi je samo za dogovore, nikakve Markove konake, brzo se izmijene informacije i idemo dalje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice