Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

poruka: 12
|
čitano: 10.141
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute".
11 godina
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

2018 je godina Lisk-a i Vechain-a ;)

Crypto nova poljoprivreda
 
2 2 hvala 0
15 godina
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

Isprika autoru - ali ovaj članak je apsolutni debakl. :-(

 

Jedino što se može zaključiti je da autor ne poznaje osvnovne razlike između navedenih blockchainova i koja je njihova namjena. Npr koji je zamišljen kao digital currency a koji je namjenjen za contacts/smart contracts ...

 

Još uvijek ne razumijem zašto se na www.bug.hr drugi link veže na kriptovalute?!?

 

- tržište sa kriptovalutama nije regulitano (savršeno za oprati lovu od prostitucije, droge, bilo koje druge vrste prihoda od "sumnjivih radnji")

- ljudi ne plačaju porez na kapitalnu dobit ... koriste situaciju gdje država (bilo koja) za sada nije uspjela dokazati transakcije i dobit od istih pa se prave mutavi - iako bi po zakonu trebali platiti porez do 12% na ostvarenu kapitalnu dobit (u HR) ... namjena blockchain-a je upravo suprotna - da sve bude transparentno i nepromjenjivo

- moš naručit ubojstvno i platiti bitcoin-om http://nordic.businessinsider.com/a-danish-woman-reportedly-ordered-a-murder-on-darknet---and-paid-for-it-with-bitcoin-2017-10/

- dosta ljudi će ostati bez novaca

 

Sve ovo što se sada događa (dok tržište nije regulirano i hvata se u mutnom) će za koju godinu biti velika sramota kad se počnu stvari postepeno otkrivati. Da sam ja urednik portala, ozbiljno bih razmislio da li želim promovirati takve teme i gurati ih na drugi link odmah uz logo. Eto toliko ...

 

 

 

 
3 10 hvala 0
9 godina
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

ripple (ili neki sa tom logikom) mi se cini kao jedini koji bi mogao dugorocno opstati, ili cak zamijeniti papirnati novac...

Moj PC  
0 2 hvala 0
8 godina
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

ripple zapravo i nije crypto

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute
istina da trziste crypta nije uopce regulirano i da se desavaju razne lose stvari, ali zar se ne desavaju jos groznije stvari na trzistu "konvencionalnih valuta"?? Na joji nacin su se do sada narucivala ubojstva, bavilo i zaradjivalo na prostituciji, trgovini organima, narkoticima.... utaje poreze, izazivale ekonomske krize.....?? nazalost sve to je bilo puno prije od nastanka crypta i onaj ko je imao lose namjere taj je nasao nacina da i pocini lose djelo. btw ne ubija puska nego covjek
16 godina
protjeran
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

Dvije ovdje navedene "najpopularnije" kriptovalute (Bitcoin Cash i Ripple) se u praksi koriste malo ili nimalo tako da je u najboljem slučaju riječ o špekulativnim ulaganjima. Aktivnost na najpopularnijim i najaktivnijim blockchainima možete pratiti ovdje:

 

http://blocktivity.info

Distributed Computing Statistics for Croatia http://goo.gl/5b6Q5W
 
0 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

Ako postoji neko natjecanje za najdebilniji članak u 2018. na bug.hr,ovo uvjerljivo vodi za sada,no godina je duga,još se svašta stigne napisati...

 
9 0 hvala 0
16 godina
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

Ovo bi imalo smisla da je objavljeno na gloria.hr, ali nekak nemrem zamislit korisnika ovih stranica kojeg imalo zanimaju kriptovalute da je išta mogao saznat iz ovakvog članka, pa rad u osnovnoj školi se mora detaljnije raspisat.

FOR THE HORDE
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute
jozobozo kaže...

Isprika autoru - ali ovaj članak je apsolutni debakl. :-(

 

Jedino što se može zaključiti je da autor ne poznaje osvnovne razlike između navedenih blockchainova i koja je njihova namjena. Npr koji je zamišljen kao digital currency a koji je namjenjen za contacts/smart contracts ...

 

Još uvijek ne razumijem zašto se na www.bug.hr drugi link veže na kriptovalute?!?

 

- tržište sa kriptovalutama nije regulitano (savršeno za oprati lovu od prostitucije, droge, bilo koje druge vrste prihoda od "sumnjivih radnji")

- ljudi ne plačaju porez na kapitalnu dobit ... koriste situaciju gdje država (bilo koja) za sada nije uspjela dokazati transakcije i dobit od istih pa se prave mutavi - iako bi po zakonu trebali platiti porez do 12% na ostvarenu kapitalnu dobit (u HR) ... namjena blockchain-a je upravo suprotna - da sve bude transparentno i nepromjenjivo

- moš naručit ubojstvno i platiti bitcoin-om http://nordic.businessinsider.com/a-danish-woman-reportedly-ordered-a-murder-on-darknet---and-paid-for-it-with-bitcoin-2017-10/

- dosta ljudi će ostati bez novaca

 

Sve ovo što se sada događa (dok tržište nije regulirano i hvata se u mutnom) će za koju godinu biti velika sramota kad se počnu stvari postepeno otkrivati. Da sam ja urednik portala, ozbiljno bih razmislio da li želim promovirati takve teme i gurati ih na drugi link odmah uz logo. Eto toliko ...

 

 

 

 Eto koliko te zanima odvajanje novca od banaka. Gledas samo na negativne strane, droge, crno trziste itd. a negledas dobre.. Poslao sam prijatelju 100 litecoina u australiu u manje od 5 min i to me je kostalo 0.24 kn.. Kad ne bi bilo cryptovaluta, negativci bi nasli svoj put.

Sto se tice izgubiti novaca, ja sam zaradio sebi da zivim kao car dok studiram, a jedino mulac moze izgubiti novac, sad ti mogu nabrojat 10 coinova koji ce se do 2019 minimalno utrostrucit.

Kad se tim budes bavio tek onda pricaj, ovako samo ispadas korumpiran od strane media i banaka 😉

Crypto nova poljoprivreda
15 godina
offline
Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute
Ripple i BTC Cash,su centralizirane valute,tako da ne vjerujem da če postič veči uspjeh.Ali sa kriptom,nikad se nezna.Jedan od najjačih aduta Bitcoina je to da je decentraliziran,a to je ono što želimo ustvari.Več imamo centralizirane valute,svima nam drag keš.Šta če nam centralizirana kripto valuta?Isti K,drugo pakovanje.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute
NeroX kaže...
jozobozo kaže...

Isprika autoru - ali ovaj članak je apsolutni debakl. :-(

 

Jedino što se može zaključiti je da autor ne poznaje osvnovne razlike između navedenih blockchainova i koja je njihova namjena. Npr koji je zamišljen kao digital currency a koji je namjenjen za contacts/smart contracts ...

 

Još uvijek ne razumijem zašto se na www.bug.hr drugi link veže na kriptovalute?!?

 

- tržište sa kriptovalutama nije regulitano (savršeno za oprati lovu od prostitucije, droge, bilo koje druge vrste prihoda od "sumnjivih radnji")

- ljudi ne plačaju porez na kapitalnu dobit ... koriste situaciju gdje država (bilo koja) za sada nije uspjela dokazati transakcije i dobit od istih pa se prave mutavi - iako bi po zakonu trebali platiti porez do 12% na ostvarenu kapitalnu dobit (u HR) ... namjena blockchain-a je upravo suprotna - da sve bude transparentno i nepromjenjivo

- moš naručit ubojstvno i platiti bitcoin-om http://nordic.businessinsider.com/a-danish-woman-reportedly-ordered-a-murder-on-darknet---and-paid-for-it-with-bitcoin-2017-10/

- dosta ljudi će ostati bez novaca

 

Sve ovo što se sada događa (dok tržište nije regulirano i hvata se u mutnom) će za koju godinu biti velika sramota kad se počnu stvari postepeno otkrivati. Da sam ja urednik portala, ozbiljno bih razmislio da li želim promovirati takve teme i gurati ih na drugi link odmah uz logo. Eto toliko ...

 

 

 

 Eto koliko te zanima odvajanje novca od banaka. Gledas samo na negativne strane, droge, crno trziste itd. a negledas dobre.. Poslao sam prijatelju 100 litecoina u australiu u manje od 5 min i to me je kostalo 0.24 kn.. Kad ne bi bilo cryptovaluta, negativci bi nasli svoj put.

Sto se tice izgubiti novaca, ja sam zaradio sebi da zivim kao car dok studiram, a jedino mulac moze izgubiti novac, sad ti mogu nabrojat 10 coinova koji ce se do 2019 minimalno utrostrucit.

Kad se tim budes bavio tek onda pricaj, ovako samo ispadas korumpiran od strane media i banaka 😉

 

------

 

Drago mi je da si uspio zaraditi. Samo nek je više takvih. Ako je tebi bolje i drugima će biti bolje.

 

Bit ću hrabar pa ću reči da je blockchain jedan od najvećih izuma ovog stoljeća.

 

Čekam dan:

- kad će svaki dokument biti pohranjen u jednom od blokcchainova (jer nećemo trebati javne bilježnike da lupe pečat i uzmu namet za ništa. Pečat - relikt prošlosti gdje je večina populacije nepismena ali prepoznaje pečat kao garant autentičnosti)

- kad će sve financijske transakcije biti transparentne i zapisane u blockchainu

- kad će zemljišne knjige i promjene na imovini biti zabilježene u nekom blockchainu

- kad nećemo imati gotovinu već eKunu, eDollar, eEuro ili eTerru ... i kad ćemo jasno vidjeti svaki trag i pokušaj korupcije jer je sve zapisano u blockchainu 

- kad će diplome, uspjeh u školi, fakultetu biti zapisan u blockchainu ... neće biti falsifikati jer je hash key generiran na osnovu cijelog dokumenta i apsolutno garantira da se radi o autentičnom dokumentu (digitalni potpis)

- kad će svi koju su krivično kažnjavani imati zapis u blockchainu pa će ih se moći provjeriti dok god su živi (nema zastare) i to u roku od par sekundi. I neće moći na bilo koju javnu poziciju koja mu omogućava daljnje malverzacije i prevare

- kad ću za sve svoje dokumente moći naći referencu u blockchainu i poslati ih mailom nekom drugom na provjeru

- kad će sav intelektualan rad biti digitalno potipisan i dio nekog blockchaina i da će autor zahvaljujući tome dobiti adekvatnu financijsku kompenzaciju (glazba, članci, software, 

- da će novinarski posao biti isto tako zaštićen i pod DRM-om i da kopiranje istog podlježe plačanju tantijema izvornom autoru

- kad će posjet doktoru, bolnici, specijalističkom pregledu biti zabilježen u blokchainu ... isto kao uputnice, liste čekanja (nema preskakanja ili podobnijih - osim ako si ne platiš privatno pa idi kud te volja)

- kad će svi porezi koje si platio biti zabilježeni u blockchainu ... isto tako i prihodi ;-)

- kad će oni građani koji su se okoristili na račun drugih plačati progresivnu poreznu stopu na svaku kilu kruha i litru mlijeka svaki put ih kupe u trgovini sa svojim ID-jem koji ih jedinstveno autentificira rožnicom, prstom, glasom i geolokacijom

- kad će svi računi koje sam platio od vodovoda, plinare, komunalca biti u blockchainu i neću morati čuvati papirnate kopije

 

Eto, to je mali fragment onoga što ja vidim u blockchainu ... i toplo se nadam da ću za svog životnog vijeka to doživjeti. Ne radi sebe već zbog generacija koje dolaze.

A sve što sam spoemnuo u prvom postu - potpisujem ... a mogao bih nabrojati još puno više. 

@Miro Rosandić  -> dajte promjenite naziv linka "Kriptovalute" u "Blockchain" mušice mu tuste. Ovo što stoji na drugom linku na portalu je u najmanju ruku sramota. Ako ne - oda barem dodajte linkove na dark web da bude sve u skladu.

 

Bitcoin na primjer nije zamišljen da bude paravan za kriminal već upravo obrnuto. Ispalo je možda malo drugačije. I to treba što prije regulirati.

Također "Nakamoto" iako je bio izvrstan kriptograf i teorijski dobro pokrio aspekt sigurnosti i autentičnosti - kompletno je promašio throughput. Npr Mastercard dnevno odradi 19 milijardi transakcija i sve su praktički trenutne. Dok Bitcoin ima oko 100 miliona transakcija dnevno i na jednu kod Bitcona možeš čekati od 120 do 2250 minuta. WTF?!? Pa ti plati kilu banana u LIDL-u :-))))

Naravno, da tu postoje agregatori i medijatori koji će tu uskoćiti pa preuzeti "teret" čekanja na sebe. Ali to drži vodu  samo dok broj transakcija globalno nije velik i drži se na nekom manjem nivou.

 

>Sto se tice izgubiti novaca, ja sam zaradio sebi da zivim kao car 

Ja sam zaradio na bankama ... i to na kreditima (a ne bavim se kamatarenjem i nisam zaposlenik banke) ;-) Kažu da je uspijeh puno malih pobjeda za koje večina ljudi nikad neće saznati.

 

>sad ti mogu nabrojat 10 coinova koji ce se do 2019 minimalno utrostrucit.

Ajd nabroji?

 

>Sto se tice izgubiti novaca, ja sam zaradio sebi da zivim kao car dok studiram, a jedino mulac moze izgubiti novac

Ja imam jednog dokotra znanosti na poslu koji je izgubio - i ne bih rekao da je mulac. Možda naivan - ali nikako mulac.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.1.2018 21:37 (jozobozo).
11 godina
offline
Re: Kratki vodič kroz najpopularnije kriptovalute

Sve to stoji, svaka čast, to s ustvari koje se očekuju od blockchaina, koje su se očekivale i od interneta itd. Respectam što gledaš dalje od zarade što netki vide samo zaradu u ovome, a kad pad usljedi onda pljuju.

Bitcoin možda i je spor ali ide implementacija Lightning networka što ze znatno ubrzat brzinu tranzakcija i vratiti Bitcoin u igru koju su preuzeli Altcoinovi.

 

>Ja sam zaradio na bankama ... i to na kreditima (a ne bavim se kamatarenjem i nisam zaposlenik banke) ;-) Kažu da je uspijeh puno malih pobjeda za koje večina ljudi nikad neće saznati.

To je onih 1% koji razmišljaju izvan "kutije"

 

>>sad ti mogu nabrojat 10 coinova koji ce se do 2019 minimalno utrostrucit.

>Ajd nabroji?

Gdje da krenem. Achain, Lisk, Stellar Lumen, Omisego, Vechain, WingsDAO, Incent, Litecoin, Siacoin, Powerledger, Decentraland, Ripio itd.

Nije da puko nabrajam nego poznam tehnologiju koja stoji iza ovih coinova i poznam koje su potrebe tržišta trenutno, svaki od ovih coinova će se minimalno utrostručit u ovoj godini.

 

>Ja imam jednog dokotra znanosti na poslu koji je izgubio - i ne bih rekao da je mulac. Možda naivan - ali nikako mulac.

Ispravak, mulac je jedino onaj koji govori da je izgubio novac. Nisi izgubio novac sve dok neprodaš u crvenom. Ima puno ljudi koji je kupilo Bitcoin na 20k$, 17k$.. Oni koje je vodila zarada, ti su sad ljuti i komentiraju svašta, a oni koji poznaju terminologiju, oni čekaju jer znaju koja je potreba.

 

Ja sam osobno u Siječnju izgubio 50% zarađenog novca na cryptovalutama zbog ovih padova i crashova u odnosu na USD, a u odnosu na BTC ja sam u plusu 20%, nisam niti jednu noć loše spavao ;)

 

EDIT: >dajte promjenite naziv linka "Kriptovalute" u "Blockchain" mušice mu tuste.

         Onda se IOTA ne bi slagala tu jer je bazirana na Tangle ,a ne na blockchain..

Crypto nova poljoprivreda
Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 11:24 (NeroX).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice