Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

poruka: 40
|
čitano: 14.532
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine - ".
16 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

Ja sam par puta dosel u napast narucit iz kine, ali dok u Elipsu ima Ozone za 499 sa pravim cherryMX switchevima... Pregrmim tu razliku u novcima. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

i ja sam jednom sklanjao padeže i bottomirao istovremeno... ful neugodan osjećaj

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

Super recenzija, ali ne vidim što fali fontu.

Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

to što ti i Arunoffsky radite nisu recenzije, nego znanstveno-istraživački diplomski radovi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

Smješno mi je uvijek vidjeti kad proizvođači gamerske opreme re-invent(aju) kotač opet i prodaju ga gejmerima za ogromne novce.

 

Mi stariji koji smo koristili mehaničke tipkovnice jedva smo dočekali dan kad su došle tipkvnice sa kraćim hodom, tiše, tanje itd. Mehaničke tipkovnice su se bacale u smeće na kamione. Ali eto, danas koštaju kao da su od zlata napravljene. Staviš malo ledica koje ni dolar ne koštaju, malo metala koji isto tako ne košta ni dolar, pa plati, 700, 800, 1000 kuna za stvar koja se nekad bacala. Smješno.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
71 1 hvala 23
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Odlična recenzija.
Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

E, ovakvih tekstova fali na BOL-u. Kvalitetno, detaljno, široko, čak i pismeno... Iako me tema nije naročito interesirala, do kraja teksta sam na kraju došao s guštom. Svaka čast

Moj PC  
26 1 hvala 1
9 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Odličan članak. Pokušajte pisati što više članaka takvog tipa. Ovaj članak, zajedno s onim o Mi6 mobitelu su jedni od najboljih i meni najdražih (vjerojatno i najčitanijih) u zadnje vrijeme. Takve članke volimo.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Entry Point kaže...

Smješno mi je uvijek vidjeti kad proizvođači gamerske opreme re-invent(aju) kotač opet i prodaju ga gejmerima za ogromne novce.

 

Mi stariji koji smo koristili mehaničke tipkovnice jedva smo dočekali dan kad su došle tipkvnice sa kraćim hodom, tiše, tanje itd. Mehaničke tipkovnice su se bacale u smeće na kamione. Ali eto, danas koštaju kao da su od zlata napravljene. Staviš malo ledica koje ni dolar ne koštaju, malo metala koji isto tako ne košta ni dolar, pa plati, 700, 800, 1000 kuna za stvar koja se nekad bacala. Smješno.

 

Čekaj da dođe miš s kuglom!

Aaah, koji je to gušt bio, "uživati" u toj patnji čišćenja od prašine.

Ali ima nešto u tom zvuku kotrljanja kao i kod ovih tipaka.. Nekako se čovjek osjeti povezaniji s mašinom.

Mogla bi se povući paralela s ljubiteljima benzinskih auta..

 

Volim prirodu, mrzim računala. Programer od rođenja.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
PaleRider kaže...

Čekaj da dođe miš s kuglom!

Aaah, koji je to gušt bio, "uživati" u toj patnji čišćenja od prašine.

Ali ima nešto u tom zvuku kotrljanja kao i kod ovih tipaka.. Nekako se čovjek osjeti povezaniji s mašinom.

Mogla bi se povući paralela s ljubiteljima benzinskih auta..

Zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji benzinskih auta?

9 godina
neaktivan
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

Prije kojih par godina sam kupio CM Quickfire MX Red, ponajvise za gejming. U meduvremenu, kako sam sve manje vremena provodio na igrama, a sve vise pisao, odlucio sam uzet Redragon k561 sa blue switchevima za nekih $40 na ebayu. Tipkovnica stigla uredno i bas mi je super postala, onaj Coolermaster stoji u ormaru i nisam ga ni takno odkad imam ovog kineza.

 

Nije ih fer bas usporedivat s obzirom na to da su razliciti switchevi pa neznam koja bi razlika bila u usporedbi s blue tipkovnicom nekog poznatog brenda, al cisto sumnjam da se isplati dat 2-3x vise novaca za gotovo identicnu tipkovnicu samo zato jer na njoj pise Razer, Corsair, Coolermaster itd.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Mirko935 kaže...

Zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji benzinskih auta?

 kao da pitaš "zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji cigareta", ne doslovno ali skoro

 

naravno da ima, to su svi oni kojima automobil služi za prijevoz, bilo da su vozači ili su samo voženi, a koji ne svršavaju na ubrzanja, riku motora, miris benzina itd.

za njih su benzinski automobili golemi zagađivači, povremena potreba i privremeno rješenje do neke buduće i bolje vrste prijevoza, koja će manje zagađivati, biti sigurnija i koja će služiti onome čemu je namijenjena - prijevozu, a ne za glupiranje i divljanje po cesti koje često dovodi do gadnih posljedica

8 godina
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

Ja sam još prije 2 godine, kada nije bilo u Hrvatskoj mehaničke tipkovnice ispod 800 kn, uzeo preko e-baya AJAZZ AK33 i još nisam požalio. Dan danas radi kao nova. Tada me ispala smiješnih 250 kuna i sve je to prošlo bez carine i poreza, valjda sam imao sreće. 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kine -

"Pomalo toksičan miris" ahahahaha, pa ste postali paseki pa osjetite miris, 

tokstičnog mirisa ima svagdje i u EU i USA proizvodima made in China, Vietnam , Pakistan, .... 

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
picajzla0707 kaže...
Mirko935 kaže...

Zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji benzinskih auta?

 kao da pitaš "zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji cigareta", ne doslovno ali skoro

 

naravno da ima, to su svi oni kojima automobil služi za prijevoz, bilo da su vozači ili su samo voženi, a koji ne svršavaju na ubrzanja, riku motora, miris benzina itd.

za njih su benzinski automobili golemi zagađivači, povremena potreba i privremeno rješenje do neke buduće i bolje vrste prijevoza, koja će manje zagađivati, biti sigurnija i koja će služiti onome čemu je namijenjena - prijevozu, a ne za glupiranje i divljanje po cesti koje često dovodi do gadnih posljedica

 Hahaha, ima baš nabrijane ekipe kaj se tiče ove teme  Šalio sam se, jasno je meni da su sad električni i ini auti najjači hipsteraj, don't worry 

 

A super mi je poveznica benzinski auti - glupiranje i divljanje po cesti, a glavni selling point najrazvikanijeg el. auta je unbelievadable ubrzanje 

No nećemo offtopičariti previše, ružno je...

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2018 18:31 (Mirko935).
11 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Mirko935 kaže...

 Hahaha, ima baš nabrijane ekipe kaj se tiče ove teme  Šalio sam se, jasno je meni da su sad električni i ini auti najjači hipsteraj, don't worry 

 

A super mi je poveznica benzinski auti - glupiranje i divljanje po cesti, a glavni selling point najrazvikanijeg el. auta je unbelievadable ubrzanje 

No nećemo offtopičariti previše, ružno je...

 glupiranje po cesti nije isključivo vezano uz benzinske automobile, istina, no više sam mislio na neki budući nezagađujući i automatizirani prijevoz

ali i ja se malo zajebavam, nigdje nisam sebe svrstao u ne-ljubitelje automobila 

16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
picajzla0707 kaže...
Mirko935 kaže...

Zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji benzinskih auta?

 kao da pitaš "zar postoje ljudi koji nisu ljubitelji cigareta", ne doslovno ali skoro

 

naravno da ima, to su svi oni kojima automobil služi za prijevoz, bilo da su vozači ili su samo voženi, a koji ne svršavaju na ubrzanja, riku motora, miris benzina itd.

za njih su benzinski automobili golemi zagađivači, povremena potreba i privremeno rješenje do neke buduće i bolje vrste prijevoza, koja će manje zagađivati, biti sigurnija i koja će služiti onome čemu je namijenjena - prijevozu, a ne za glupiranje i divljanje po cesti koje često dovodi do gadnih posljedica

 Ček malo kako sad benzinci golemi zagađivači, a švabi i ostali po europi zabranjuju dizlo u gradovima? Meni je auto baš prijevozno sredstvo, samo za ono što nemogu biciklom, sam ili pješice (jer je predaleko, preteško za nositi ili ide više ljudi), a opet eto volim više benzinski. Nikad kazne, prekršajnog boda ili saobraćajke, a eto oduvijek i samo u benzincu od... 1988. Tako da smanjimo stereotipe... iako neznam kako smo završili na benzincima... jel kineska plastika smrdi na benzin? :)

Entry Point kaže...

Smješno mi je uvijek vidjeti kad proizvođači gamerske opreme re-invent(aju) kotač opet i prodaju ga gejmerima za ogromne novce.

 

Mi stariji koji smo koristili mehaničke tipkovnice jedva smo dočekali dan kad su došle tipkvnice sa kraćim hodom, tiše, tanje itd. Mehaničke tipkovnice su se bacale u smeće na kamione. Ali eto, danas koštaju kao da su od zlata napravljene. Staviš malo ledica koje ni dolar ne koštaju, malo metala koji isto tako ne košta ni dolar, pa plati, 700, 800, 1000 kuna za stvar koja se nekad bacala. Smješno.

 Ovo me sa toliko Thumbs upova iznenadilo, jer ovakvo bogohuljenje je kad sam prije znao slično natipkati (da mi nije neka ekstaza mehanička tipkovnica i da isto stoji u ladici), izazvati salve negodovanja millenial gamer elite :)
:::::::::
Pitanje za autora i ostale; kakve su ove msanove mehaničke tipkvonice za 340-500kn? Koja je to vrst mehanike? Dali je netko kupio, jel to kčemu?

 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Kakve su MSove nemam pojma, ali kao sto sam napisal u Elipsu ima Ozone za 499kn sa pravim CherryMX switxhevima (blue ili red). Isto tak i Ozone misevi cca 200kn a imaju Pixart 3320 senzore i Omron switcheve. Jel sam ja postal star ili je to fakat pojeftinilo do bola? Mislim, kad si mogel uzeti tipku sa cherryem za 499kn u hrvatskoj?
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
overhaul kaže...

Pitanje za autora i ostale; kakve su ove msanove mehaničke tipkvonice za 340-500kn? Koja je to vrst mehanike? Dali je netko kupio, jel to kčemu?

 

Ja samo znam da više nikada ne budem ništa kupovao od te firme. Kupio neke privremene zvučnike, katastrofa. Kupio prije toga običnu tipkovnicu s LED osvjeteljenjem, nakon mjesec dana riknuo broj 2 na numeričkom dijelu. Svijetlina je jaka i naravno u tom cijenovnom rangu ne možeš istu smanjiti.

Susretao sam se s par njihovih miševa do 100kn i to je živo zlo, nisu ni do koljena Logitech-ovom B100 koji je cca 80kn.

Uglavnom bježi od Msmeća.

16 godina
moderator
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
overhaul kaže...

Pitanje za autora i ostale; kakve su ove msanove mehaničke tipkvonice za 340-500kn? Koja je to vrst mehanike? Dali je netko kupio, jel to kčemu?

 

Imali smo u prošlom broju Buga test TKL mehaničkih tipkovnica, u kojem je bila i ta MS-ova. Ukratko - jako je loša, na njoj ne valja apsolutno ništa osim samih switcheva. Najbolja jeftina mehanička tipkovnica koja se kod nas trenutno može kupiti je Modecomov Volcano Lanparty.

Never put Dolby on snake detectors, that's what we must remember.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Entry Point kaže...

Smješno mi je uvijek vidjeti kad proizvođači gamerske opreme re-invent(aju) kotač opet i prodaju ga gejmerima za ogromne novce.

 

Mi stariji koji smo koristili mehaničke tipkovnice jedva smo dočekali dan kad su došle tipkvnice sa kraćim hodom, tiše, tanje itd. Mehaničke tipkovnice su se bacale u smeće na kamione. Ali eto, danas koštaju kao da su od zlata napravljene. Staviš malo ledica koje ni dolar ne koštaju, malo metala koji isto tako ne košta ni dolar, pa plati, 700, 800, 1000 kuna za stvar koja se nekad bacala. Smješno.

 Slazem se! Svaka cast onome tko moze slusati to rondanje po meh.tipk :) i za to jos platiti hrpu love.

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2018 9:23 (robee1).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
PaleRider kaže...

Čekaj da dođe miš s kuglom!

Aaah, koji je to gušt bio, "uživati" u toj patnji čišćenja od prašine.

Ali ima nešto u tom zvuku kotrljanja kao i kod ovih tipaka.. Nekako se čovjek osjeti povezaniji s mašinom.

Mogla bi se povući paralela s ljubiteljima benzinskih auta..

 

Kugla ftw

 

overhaul kaže...

 Ček malo kako sad benzinci golemi zagađivači, a švabi i ostali po europi zabranjuju dizlo u gradovima? Meni je auto baš prijevozno sredstvo, samo za ono što nemogu biciklom, sam ili pješice (jer je predaleko, preteško za nositi ili ide više ljudi), a opet eto volim više benzinski. Nikad kazne, prekršajnog boda ili saobraćajke, a eto oduvijek i samo u benzincu od... 1988. Tako da smanjimo stereotipe... iako neznam kako smo završili na benzincima... jel kineska plastika smrdi na benzin? :)

Tako je! Živio Otto!

 

Davor kaže...

Imali smo u prošlom broju Buga test TKL mehaničkih tipkovnica, u kojem je bila i ta MS-ova. Ukratko - jako je loša, na njoj ne valja apsolutno ništa osim samih switcheva. Najbolja jeftina mehanička tipkovnica koja se kod nas trenutno može kupiti je Modecomov Volcano Lanparty.

Kad vidim ovu opsesiju LED-icama 21. vijeka k'o da je Božić... Božmesačuvaj.

10 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Mirko935 kaže...

Kad vidim ovu opsesiju LED-icama 21. vijeka k'o da je Božić... Božmesačuvaj.

 Mene živcira i ona power ledica na monitoru 

 

Na PC-u i perfieriji sve je prekriveno izolir trakom osim power ledica 

Samomrzeći hrvat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Entry Point kaže...
Mirko935 kaže...

Kad vidim ovu opsesiju LED-icama 21. vijeka k'o da je Božić... Božmesačuvaj.

 Mene živcira i ona power ledica na monitoru 

 

Na PC-u i perfieriji sve je prekriveno izolir trakom osim power ledica 

Ja kad sam slagao PC namjerno nisam spojio Power LED-icu Doduše, imam crvenih svijetlećih ventilatora (u dubini kućišta skrivenog ispod stola pa nije strašno) jer sam ih dobio od bivšeg vlasnika kućišta koje sam kupio još, mislim, 2005. Godinama se nadam da će crknuti pa ću imati razlog da ih zamijenim, ali rade praktički 0-24 preko 10 godina i još uvijek se vrte k'o prvog dana. Strašno.

15 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Davor kaže...
overhaul kaže...

Pitanje za autora i ostale; kakve su ove msanove mehaničke tipkvonice za 340-500kn? Koja je to vrst mehanike? Dali je netko kupio, jel to kčemu?

 

Imali smo u prošlom broju Buga test TKL mehaničkih tipkovnica, u kojem je bila i ta MS-ova. Ukratko - jako je loša, na njoj ne valja apsolutno ništa osim samih switcheva. Najbolja jeftina mehanička tipkovnica koja se kod nas trenutno može kupiti je Modecomov Volcano Lanparty.

 Odlična je kraća a i cijena nije blesava, samo da ima hrvatski raspored slova .

 

Dali ima li što dobro bežični a da je mehanički ovako kratko, kada sam zadnji put gledao neznam koju sam vidio al bila je oko 700 kn.  

S budalama se ne isplati svađati.Prvo te spuste na svoj nivo,a onda te dotuku s iskustvom ! ! !
16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Modecom je proizvodjac skartne robe tako da zaobilaziti u sirokom luku. Od 5 prodanih, 3 se vratilo u roku od mjesec dana. Tipke nausmicno prestaju raditi, ledice krepavaju brzinom svijetlosti a nekonzistentnost switcheva je ogromna (ono nakon kratkog vremena neke tipke postanu "mekanije", u startu su neke tvrdje...). Da ne pocnem o misevima...
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
ukay1000 kaže...
Modecom je proizvodjac skartne robe tako da zaobilaziti u sirokom luku. Od 5 prodanih, 3 se vratilo u roku od mjesec dana. Tipke nausmicno prestaju raditi, ledice krepavaju brzinom svijetlosti a nekonzistentnost switcheva je ogromna (ono nakon kratkog vremena neke tipke postanu "mekanije", u startu su neke tvrdje...). Da ne pocnem o misevima...

 Immam dva Modecom Volcano MCmx4 misa koji se koriste cca godinu dana i jos jedan Roccat Kiro kojem je kotacic crko nakon godine dana, dok s Modecom misevima  nema greske.

Battlenet - TheProdigy#2234
16 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Entry Point kaže...
Mirko935 kaže...

Kad vidim ovu opsesiju LED-icama 21. vijeka k'o da je Božić... Božmesačuvaj.

 Mene živcira i ona power ledica na monitoru 

 

Na PC-u i perfieriji sve je prekriveno izolir trakom osim power ledica 

 Problem je i što te ledice titraju. Barem meni na mehaničarskoj coolermaster. I kako to jako blješti, to se fakat primjeti podsvjesno pod očima. 
Možeš ti onda imati najbolji flickerfree monitor syncan s grafom na 160Hz, ali ovo ti ubije sve. Neznam, možda ih ima sa stabilnim led osvjetljenjem - npr.
Bežična logitech i illuminated koje radije koristim (jer volim više scissor switch od mehaničkog), mislim da ne titra.
Ali može biti da je to zato jer ne svijetli intenzivno na sve strane bleed rgb nego samo na slovima blagom bijelom. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
14 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Entry Point kaže...

Smješno mi je uvijek vidjeti kad proizvođači gamerske opreme re-invent(aju) kotač opet i prodaju ga gejmerima za ogromne novce.

 

Mi stariji koji smo koristili mehaničke tipkovnice jedva smo dočekali dan kad su došle tipkvnice sa kraćim hodom, tiše, tanje itd. Mehaničke tipkovnice su se bacale u smeće na kamione. Ali eto, danas koštaju kao da su od zlata napravljene. Staviš malo ledica koje ni dolar ne koštaju, malo metala koji isto tako ne košta ni dolar, pa plati, 700, 800, 1000 kuna za stvar koja se nekad bacala. Smješno.

 Kakvu Vi tipkovnicu imate?

10 godina
offline
Re: Kupili smo jeftinu mehaničku tipkovnicu iz Kin
Idealist kaže...

 Kakvu Vi tipkovnicu imate?

 Logitech Illuminated Keyboard K740

 

https://www.logitech.com/en-us/product/illuminated-keyboard-k740

Samomrzeći hrvat
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice