Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

poruka: 24
|
čitano: 8.141
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu".
14 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Ako bih si nešto poželio, onda je to Delta flyer iz ST: Voyager. Komforno, imaš ležaj, replikator i punu dodatnu opremu (štitove, vučnu zraku, znanstvenu postaju, kutiju za prvu pomoć, pričuvnu gumu, sajlu...).

 
13 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

au fak.

Pa te letjelice nisu ni namjenjene za vožnju o njujorka do Tokija. 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

znači da su trideset godina stari f-16 još uvijek dobra kupnja? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
21 0 hvala 0
14 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Pa ako izuzmemo dizanje i spuštanje na planet pri relativno malim brzinama, ovi strojevi se kreću isključivo u svemiru... Kakva mrtva aerodinamika??

Moj PC  
8 0 hvala 0
10 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Koje budale rade ovakve analize???

I kakvi to novinari prenose???

 
2 13 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
Rocinante iz Expanse ili brod iz Cosmos gdje se vozi Neil deGrasse Tyson
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 9:59 (Dolfi).
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Kaže autor da je koeficijent otpora za kapljicu vode 0,04, a za ratni avion 0,02. E, sada me zanima kako koeficijent otpora za avion može biti 0,02, kada sam naišao na podatak da je najmanji koeficijent 0,04 i da ga ima oblik kapljice vode u  padu. Onako usput, koeficijent za Teslu S je oko 0,23, a spada među najmanje koeficijente među automobilima. Tu se može postići još jako veliko poboljšanje performansi.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
markez_cro kaže...

Pa ako izuzmemo dizanje i spuštanje na planet pri relativno malim brzinama, ovi strojevi se kreću isključivo u svemiru... Kakva mrtva aerodinamika??

 Upravo to!!

AUDIOFIL
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Mjereno prema fizikalnim svojstvima i zakonima gravitacije na Zemlji.

 

Tko kaze da u SW svijetu vrijede ovi isti zakoni? Ne bi niti podmornica dobro vozila po cesti, dakle podmornica je katastrofalno napravljena.

Moj PC  
2 0 hvala 0
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
SveZauzeto kaže...

Koje budale rade ovakve analize???

I kakvi to novinari prenose???

 

Uvijek mora biti onaj jedan komentator ...

10 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Uz nove tehnologije oblik letećeg tijela više neće biti bitan čak niti na zemlji ili u moru ali taj ćemo dan vjerovatno još dugo čekati dok ne shvatimo koliko zapravo - nismo napredni! Ljudski je problem što su samo - ljudi i u kojem god razdoblju živjeli uvijek će biti sigurni "da bolje ne može".. :) 

Imajte na umu da su tako smatrali i oni u srednjem vijeku i mnogo ranije pa im se, recimo, danas - smijemo ..:) Dan danas se još nismo "riješili" niti motora sa unutarnjim sagorijevanjem a elektromotori nam predstavljaju "budućnost" kao da ne postoje i neke druge ,doduše nama nepoznate opcije, koje će tek biti izumljene jednog lijepog dana .. :)

 
2 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
Danasnji motori ovise o aerodinamici....ali nekim novim tehnologijama to nece biti problem....recimo raketni motor koji daje stalnih 500m/sec....se isto moze na misec i nazad..
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Mjereno prema fizikalnim svojstvima i zakonima gravitacije na Zemlji.

 

Tko kaze da u SW svijetu vrijede ovi isti zakoni? Ne bi niti podmornica dobro vozila po cesti, dakle podmornica je katastrofalno napravljena.

Ako je SW svijet znanstveno-fantastičan, onda vrijede isti zakoni. Ako je samo fantastičan onda je OK.  

42
11 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
učo kaže...

Kaže autor da je koeficijent otpora za kapljicu vode 0,04, a za ratni avion 0,02. E, sada me zanima kako koeficijent otpora za avion može biti 0,02, kada sam naišao na podatak da je najmanji koeficijent 0,04 i da ga ima oblik kapljice vode u  padu. Onako usput, koeficijent za Teslu S je oko 0,23, a spada među najmanje koeficijente među automobilima. Tu se može postići još jako veliko poboljšanje performansi.

Za koeficijent otpora nije važan samo profil već i dužina objekta, zato su brodovi (vodeni ne svemirski) dugi i relativno uski. Kišne kapi su kratke pa im je zato csamo 0,04. Tako ravna ploča ima cx 0,001 ako je Reynoldsov broj manji od 106, odnosno 0,005 ako je Re>106. A F-4 Phantom II ima koeficijent 0,021, ali samo kad leti sporije od zvuka.

 

 

42
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.6.2018 15:43 (markoBT).
15 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
Anđeo bez falinge kaže...

au fak.

Pa te letjelice nisu ni namjenjene za vožnju o njujorka do Tokija. 

 ma je ali mora sletjeti u delhiju na dolijevanje juhe. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
Meni je ta priča o neaerodinamičnosti uvijek upadala u oči (posebno Millenium falcon), ali su me više živcirali laserski topovi s trzajem i laserskom zrakom dužine cca 5 metara, no onog trenutka kada su odlučili da u (našem) svemiru ima zvuka - anything goes.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 3
16 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Dakle da malo prosvjetlimo napaćeni narod, a i da spriječimo daljnje budalaštine o lošoj aerodinamici kod SW letjelica.

 

U svijetu Star Warsa ima jedan spravica koja se zove DEFLECTOR SHIELD.

 

Osim što štiti prevozno sredstvo od svakojakijeh ubojnih sredstva, on omogućava i savršenu aerodinamku npr.  kocki vulgaris u svim atmosferskim uvijetima.

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
7 0 hvala 3
6 godina
neaktivan
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Odma bi naši stručnjaci kupili 3 ove letjelice za 3 milijarde eura.

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

Bilo koja letjelica dosad vidjena za svemirski let bi jako lose letjela...cak i da imate twin ion engine, nemate thrustere kojima bi mogli dobiti to da se ne krecete samo ravno. Pa kad razmislite, onda ispadne da thrusteri nisu dovoljni za nagle manevre, nego morate imati i TIE naprijed, pa ispadne da je idealno vozilo sfericni oblik, kugla, sa motorima svugdje...

Za zajebanciju, tu je forum. Za ozbiljnu spiku, tu je inbox.
Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi
Gorstak79 kaže...

Bilo koja letjelica dosad vidjena za svemirski let bi jako lose letjela...cak i da imate twin ion engine, nemate thrustere kojima bi mogli dobiti to da se ne krecete samo ravno. Pa kad razmislite, onda ispadne da thrusteri nisu dovoljni za nagle manevre, nego morate imati i TIE naprijed, pa ispadne da je idealno vozilo sfericni oblik, kugla, sa motorima svugdje...

 Aj,ne kaki.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
10 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi

Vidjevši kolika je doza gluposti na ovoj temi, rekao bih da je šteta da je uvijek samo jedan ovakav komentator, no ja sam očito subjektivan.

 

 

Inače, ovdje se radi o izmišljenoj letjelici za koju neka dokona budala radi aerodinamičku analizu i onda dobije svojih 5 minuta u medijima.

 

Što se tiče riječi "znanstvena" u terminu ZF (SF) - to je više odrednica o tome da se mašta o tome što bi sve znanost mogla izmisliti. Priča uopće ne mora biti zasnovana na trenutnoj znanosti, nego se fantazira o tome što bi se sve moglo otkriti i izraditi.

U tom smislu, letjelice mogu imati "aerodinamičke kompenzatore", kao što najčešće imaju "gravitacijske prigušnike", koji letjelici omogućuju da leti gdje god želi bez pogubnog utjecaja na aerodinamiku, zapaljivanja, itd.

 

A na forumu se pojavi grupa ljudi koji od toga naprave veliku raspravu - koliko je to moguće i koliko je realno ili nije.

Ne znam što vam više reći, nego: kolege škrabala, vi ste veće budale od one dokone budale koja je išla raditi aerodinamičku analizu.

 

 

Konačno, kao buduću temu za istraživanje dokonim budalama te za objavljivanje na Bug online predlažem: "Može li karamelizirani šećer poslužiti za izgradnju stambenog objekta - problem strukturalne čvrstoće, s posebnim osvrtom na Grimmov klasik 'Ivica i Marica'".

16 godina
offline
Re: Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svi

Vijest je inače u rubrici "Zabava"...

 

Onima kojima se nešto i može objasniti ne treba ništa niti objašnjavati. Onima kojima sve treba objašnjavati ionako se ništa ne može objasniti.
15 godina
offline
Letjelice iz Ratova zvijezda u stvarnom bi svijetu

ma fino to leti (ako laže koza, ne laže rog). 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice