NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

poruka: 247
|
čitano: 48.576
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti".
10 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

Čisto usporedbe radi.

Ja doma povremeno kuham.

Imam osnovnu tavu, lonac itd.

Netko tko kuha će si kupiti kvalitetnu opremu za kuhanje.

Napisat će kako neka tava bolje grije i peče meso, ne lijepi se i slično.

Ja ću to pročitati ali ne komentirati jer neznam ništa o tome, i imam osnovni set koji je meni dovoljan, drugo me ne zanima.

Nemam potrebu vrijeđati ljude i goviriti im kako su debili zato jer misle da jedna tava bolje peče od druge.

 

Zašto onda nekolicina vas ima tu potrebu?

 

 


Šta se tava tiče za razliku od vas i kabela iole educirani kuvar bi vjerojatno zna šta je toplinska vodljivost i smisleno odgovorit zašto ne koristi recimo

gizanu(gus tj SL) tavu za jela di su potrebne brze promjene temperature. 

 

Nekako sumnjam da će te to spriječit da opet napišeš ovaku neku usporedbu.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 11:21 (om-prat).
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
om-prat kaže...
Zoki B kaže...

Čisto usporedbe radi.

Ja doma povremeno kuham.

Imam osnovnu tavu, lonac itd.

Netko tko kuha će si kupiti kvalitetnu opremu za kuhanje.

Napisat će kako neka tava bolje grije i peče meso, ne lijepi se i slično.

Ja ću to pročitati ali ne komentirati jer neznam ništa o tome, i imam osnovni set koji je meni dovoljan, drugo me ne zanima.

Nemam potrebu vrijeđati ljude i goviriti im kako su debili zato jer misle da jedna tava bolje peče od druge.

 

Zašto onda nekolicina vas ima tu potrebu?

 

 


Šta se tava tiče za razliku od vas i kabela iole educirani kuvar bi vjerojatno zna šta je toplinska vodljivost i smisleno odgovorit zašto ne koristi recimo

gizanu(gus tj SL) tavu za jela di su potrebne brze promjene temperature. 

 

Nekako sumnjam da će te to spriječit da opet napišeš ovaku neku usporedbu.

A znaš šta, i neću, neda mi se, ništa smisleno od strane nevjernika nisam pročitao zadnjih par stranica, pa mi nema smisla više ponavljati jedno te isto.

Nadam se da te nisam razočarao :)

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Koja znanost?Di?Daj mi clanak,istrazivanje...tvoje,tuđe bilo koje?
AUDIOFIL
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Antiseptik kaže...
@Zoki B

Evo ja ću probati, po x-ti puta objasniti, vama nesigurnima u sebe i svoje organe. Jesu li vam mali, što li?
Dakle, to što vi tvrdite sebi (i unutar svoje skupine) me se ne tiče i za to me zaboli kua. No, onoga trenutka kada svoj, ničim potkrijepljeni, prekenj krenete prosipati uzduž i poprijeko, ne mogu ne reagirati. Kao i drugi vjernici, tako i vi - tvrdite nešto, a drugi vam konstantno i opetovano moraju dokazivati kako ste u krivu.

A evo, reći ću i uvredu: glupi ste, a svoje gluposti niste svjesni. U isto vrijeme ne vjerujete znanosti (i mjerenjima), ali vjerujete raznim samozvanim guruima i njihovim - u vašem slučaju,
zlatouhim - tvrdnjama. Nije li to eklatantan primjer ispranog mozga? Nije li to nalik na sektu?!

Ok, hvala ti na objašnjenju.

Hoćeš li se sada prijaviti modovima?

 

 

15 godina
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

U svakom slučaju, racionalnije je u ovoj temi napisati da ću otići poslušati navedeno pojačalo - kad je već tema o njemu - nego više od jednom

napisati da me to ne zanima.

 

Jasno da postoje ljudi koje navedena tematika ne zanima ili čak imaju loše mišljenje o njoj (iako je, po meni, animozitet prema nečemu što nikako

ne mora biti dio tvog života ako to ne želiš, zapravo tema za psihoanalizu), no ne kužim zašto se onda  drži da ostale sudionike u temi trebaju interesirati

daljnje eksplikacije njihove nezainteresiranosti za temu?

 

 

Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
2 0 hvala 2
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...
om-prat kaže...
Zoki B kaže...

Čisto usporedbe radi.

Ja doma povremeno kuham.

Imam osnovnu tavu, lonac itd.

Netko tko kuha će si kupiti kvalitetnu opremu za kuhanje.

Napisat će kako neka tava bolje grije i peče meso, ne lijepi se i slično.

Ja ću to pročitati ali ne komentirati jer neznam ništa o tome, i imam osnovni set koji je meni dovoljan, drugo me ne zanima.

Nemam potrebu vrijeđati ljude i goviriti im kako su debili zato jer misle da jedna tava bolje peče od druge.

 

Zašto onda nekolicina vas ima tu potrebu?

 

 


Šta se tava tiče za razliku od vas i kabela iole educirani kuvar bi vjerojatno zna šta je toplinska vodljivost i smisleno odgovorit zašto ne koristi recimo

gizanu(gus tj SL) tavu za jela di su potrebne brze promjene temperature. 

 

Nekako sumnjam da će te to spriječit da opet napišeš ovaku neku usporedbu.

A znaš šta, i neću, neda mi se, ništa smisleno od strane nevjernika nisam pročitao zadnjih par stranica, pa mi nema smisla više ponavljati jedno te isto.

Nadam se da te nisam razočarao :)

 U nauci nema vjernika i nevjernika ;) Ti si vjernik. Mi nismo. Trazimo dokaze koje mozemo provjeriti ;)

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Posmatrač kaže...
Zoki B kaže...
om-prat kaže...
Zoki B kaže...

Čisto usporedbe radi.

Ja doma povremeno kuham.

Imam osnovnu tavu, lonac itd.

Netko tko kuha će si kupiti kvalitetnu opremu za kuhanje.

Napisat će kako neka tava bolje grije i peče meso, ne lijepi se i slično.

Ja ću to pročitati ali ne komentirati jer neznam ništa o tome, i imam osnovni set koji je meni dovoljan, drugo me ne zanima.

Nemam potrebu vrijeđati ljude i goviriti im kako su debili zato jer misle da jedna tava bolje peče od druge.

 

Zašto onda nekolicina vas ima tu potrebu?

 

 


Šta se tava tiče za razliku od vas i kabela iole educirani kuvar bi vjerojatno zna šta je toplinska vodljivost i smisleno odgovorit zašto ne koristi recimo

gizanu(gus tj SL) tavu za jela di su potrebne brze promjene temperature. 

 

Nekako sumnjam da će te to spriječit da opet napišeš ovaku neku usporedbu.

A znaš šta, i neću, neda mi se, ništa smisleno od strane nevjernika nisam pročitao zadnjih par stranica, pa mi nema smisla više ponavljati jedno te isto.

Nadam se da te nisam razočarao :)

 U nauci nema vjernika i nevjernika ;) Ti si vjernik. Mi nismo. Trazimo dokaze koje mozemo provjeriti ;)

Pa eto onda sve ok.

 

Trgovina hifi opremom> kupnja pojačala, zvučnika i recimo cd playera > kupnja kablova, više njih različitih i testiraš doma kroz neko vrijeme.

Na taj način će se sve fino moći provjeriti :)

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Ma sta ce to njemu,on zna i bez toga!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
volegradele kaže...
Ma sta ce to njemu,on zna i bez toga!

Vi ste ultra zabavna ekipa ;)

 

Vi ne znate vi vjerujete ;)

 Mi smo nevjernici ;) 

Btw covjek prodaje ultra dobre usvirane kablove po ultra povoljne cijeni ;) 

 

Nece valjda reci da se zeznuo i skupo platio ;)

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
volegradele kaže...
Pa ko ti brani trazit znanstveni dokaz?Kad ga nađeš javi se i poseri sve uzduž i popriko!
Ili budi mačak pa sam napravi znastveni pokus i rijesi tu dilemu jednom zauvjek!

 Znanstveni dokaz za što? Znanost ne dokazuje da nešto nije nego da nešto je. Npr. ja mogu tvrditi da neki ljudi mogu letjeti. Ako ćeš dokazivati da to nije istina moraš testirati sve ljude na svijetu. Zato se dokazuje da nešto je i ja koji to tvrdim moram pokazati čovjeka koji može letjeti.

 

Evo ti prilika da dokažeš i usput dobro zaradiš, kako možeš razlikovati zvuk različitih kabela:

https://gizmodo.com/james-randi-offers-1-million-if-audiophiles-can-prove-305549

 

Malo o mjerenjima, sljudskom uhu i sl.:

http://www.tonestack.net/articles/speaker-building/speaker-cables-facts-and-myths.html

 

Vjera je zajebana stvar. Netko vjeruje da je Mojsije razdvojio more, da je Isus pretvatrao vodu u vino... a netko da je kupovinom skupih kabela dobio bolji zvuk. S tim se ne mogu niti namjeravam boriti. Jedino što mogu ponuditi je da dođeš do mene i doneseš svoje kabele a ja ću donijeti najobičniju tanku dvožilnu žicu. Puštat ću ti glazbu koju stalno slušaš i ako od 100 pokušaja 60 puta pogodiš koji je kabel u pitanju dat ću ti 500€. Ako ne, ti meni 250. Jel može?

 

 

14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
volegradele kaže...
Pa ko ti brani trazit znanstveni dokaz?Kad ga nađeš javi se i poseri sve uzduž i popriko!
Ili budi mačak pa sam napravi znastveni pokus i rijesi tu dilemu jednom zauvjek!

 Znanstveni dokaz za što? Znanost ne dokazuje da nešto nije nego da nešto je. Npr. ja mogu tvrditi da neki ljudi mogu letjeti. Ako ćeš dokazivati da to nije istina moraš testirati sve ljude na svijetu. Zato se dokazuje da nešto je i ja koji to tvrdim moram pokazati čovjeka koji može letjeti.

 

Evo ti prilika da dokažeš i usput dobro zaradiš, kako možeš razlikovati zvuk različitih kabela:

https://gizmodo.com/james-randi-offers-1-million-if-audiophiles-can-prove-305549

 

Malo o mjerenjima, sljudskom uhu i sl.:

http://www.tonestack.net/articles/speaker-building/speaker-cables-facts-and-myths.html

 

Vjera je zajebana stvar. Netko vjeruje da je Mojsije razdvojio more, da je Isus pretvatrao vodu u vino... a netko da je kupovinom skupih kabela dobio bolji zvuk. S tim se ne mogu niti namjeravam boriti. Jedino što mogu ponuditi je da dođeš do mene i doneseš svoje kabele a ja ću donijeti najobičniju tanku dvožilnu žicu. Puštat ću ti glazbu koju stalno slušaš i ako od 100 pokušaja 60 puta pogodiš koji je kabel u pitanju dat ću ti 500€. Ako ne, ti meni 250. Jel može?

 

 

Mislim da ti ovdje ne kužiš bitnu razliku.

Nitko od "audiofilske" ekipe nije nastupio, e uzeo sam nove kablove, kako dobro rade, vi ste glupi koji ne čujete da dobro rade, trebate doktoru itd.

Ne, nitko to nije napisao.

Dečki napišu, uzeo sam nove kablove, rade odlično popravili su mi zvuk, još kad legnu bit će super.

 

I onda vas nekolicina pametnih:

 

Kakvi kablovi, glupi ste, to su žice, tu nema razlike, idioti ste jer bacate pare itd

 

Boldao sam da pomognem da vidite razliku između nastupa ajmo reći grupe jedan i grupe dva.

 

Nitko od "audiofila" nikada nije nastupio napadajući vas koj smatrate da nema razlike niti vas pokušao uvjeriti u nešto o čemu on zna jer ima i iskustva i čuje.

Vi ste ti koji ovdje izazivate svakojake rasprave pokušavajući nametnuti svoja mišljenja ljudima koji za razliku od vas imaju puno iskustva.

Vi ste ti koji konstantno napadate gotovo svaki komentar na navedeno, iako nemate apsolutno nikakvog ili vrlo limitiranog iskustva s navedenim.

 

Mislim da je ovdje sasvim jasno u čemu je problem...

 

No nitko mi nije odgovorio a par puta sam pitao, zašto tako nastupate?

 

Dajemo svoje novce

Komentiramo svoja ISKUSTVA

Ne pokušavamo nikome nametnuti naše mišljenje

 

No konstantno napadate posprdno, bezobrazno i povremeno vrijeđate.

 

Mene zanima, zašto?

Može li mi netko dati konkretan odgovor?

5 godina
protjeran
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

Novi (ni ikoji drugi) kablovi NE MOGU POPRAVITI ZVUK.

Ako ga "popravljaju" na ikoji način, onda se radi o ekvilajzeru i LOŠE (pre)DIZAJNIRANOM kabelu. I to je to. Druge nema. Sve što netko "čuje" kod promjene kablova svodi se na to. Ili na psiho-somatski poremečaj. Da, dakle, ponovim za one sporije:

- ili nešto nije u redu s kablom

- ili nešto nije u redu s osobom koja tvrdi da čuje ono što se čuti ne može

 

Izvadak iz TAC-a, broj 26 ... u kojemu nabraja 10 najvećih laži u audiu. Zamisli čuda, pod brojem 1 su kablovi  ;)

"Logically this is not the lie to start with because cables are accessories, not primary audio components. But it is the hugest, dirtiest, most cynical, most intelligence-insulting and, above all, most fraudulently profitable lie in audio, and therefore must go to the head of the list."

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:33 (Antiseptik).
Moj PC  
6 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti

The Audio Critic- časopis za inteligentne i one koji se takvima osjećaju!

 

Već sam spomenuo ovaj jedinstveni časopis i njegovu više-desetljetnu borbu s vjetrenjačama (čitaj: audiofulima). Pa, evo, da dam nekoliko linkova. Normalnima će biti interesantni i potvrditi će njihove sumnje oko BS-a u audiu. Možda će i nekome s druge strane pripomoći da se polako osvijesti. Meni je pomoglo. I to nakon jednog jedinog, doduše tiskanog broja (Issue No. 26 - The 10 biggest lies in audio). 

 

Da ne duljim, slijede linkovi.

 

- stranica na kojoj je TAC (The Audio Critic) nakon smrti autora/glavnog urednika prebaćena kako ne bi bila ugašena

http://www.biline.ca/audio_critic/audio_critic.htm 

Tu su i linkovi na stara, tiskana izdanja. Sve u PDF-u.

 

- o paradoksima i ironijama u audio svijetu

http://www.biline.ca/audio_critic/audio_critic_web3.htm#doc

 

- još malo o prevarantima i prevarama (koje su, bajdvej, izuzetno lako provjerljive te dokazive kao takve - prevare, mislim)

http://www.biline.ca/audio_critic/audio_critic_web2.htm#tf

Transparent Fraud  (21 October, 2006): A Fraud that Anyone with Common Sense Can See Through 

 

- posljedni objavljeni tekst Petera Aczela u kojemu sažima svoju životnu borbu s luđacima i prevarantima oko sebe (pod točkom 4 su kablovi!)

http://www.biline.ca/audio_critic/audio_critic_web1.htm#acl

 

 

 

The Audio Critic is the only consumer publication on the subject of audio that really takes objective evaluation of audio components seriously. That means exhaustive laboratory measurements and double-blind listening tests, which are provable and accountable, in addition to the usual subjective listening impressions, which are by definition unprovable.
No wonder that graduate engineers, EE professors, and other high-level professionals always speak of The Audio Critic with respect, even though it isn't terribly technical, whereas they just laugh at the tweako/weirdo audiophile magazines. Obviously, anyone can publish an audio magazine, in print or on the Web; there's no law against it, but pitifully few are qualified.

 

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 12:35 (Antiseptik).
Moj PC  
5 1 hvala 3
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Prevaranata i bezobrazluka ima na sve strane tako ni audiofilija nije lišena toga.Na posebnom udaru su audio kablovi,to se zna,nista novo.O tome nije rijec
AUDIOFIL
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Zoki B kaže...

 

 

Mislim da ti ovdje ne kužiš bitnu razliku.

Nitko od "audiofilske" ekipe nije nastupio, e uzeo sam nove kablove, kako dobro rade, vi ste glupi koji ne čujete da dobro rade, trebate doktoru itd.

Ne, nitko to nije napisao.

Dečki napišu, uzeo sam nove kablove, rade odlično popravili su mi zvuk, još kad legnu bit će super.

 

I onda vas nekolicina pametnih:

 

Kakvi kablovi, glupi ste, to su žice, tu nema razlike, idioti ste jer bacate pare itd

 

Boldao sam da pomognem da vidite razliku između nastupa ajmo reći grupe jedan i grupe dva.

 

Nitko od "audiofila" nikada nije nastupio napadajući vas koj smatrate da nema razlike niti vas pokušao uvjeriti u nešto o čemu on zna jer ima i iskustva i čuje.

Vi ste ti koji ovdje izazivate svakojake rasprave pokušavajući nametnuti svoja mišljenja ljudima koji za razliku od vas imaju puno iskustva.

Vi ste ti koji konstantno napadate gotovo svaki komentar na navedeno, iako nemate apsolutno nikakvog ili vrlo limitiranog iskustva s navedenim.

 

Mislim da je ovdje sasvim jasno u čemu je problem...

 

No nitko mi nije odgovorio a par puta sam pitao, zašto tako nastupate?

 

Dajemo svoje novce

Komentiramo svoja ISKUSTVA

Ne pokušavamo nikome nametnuti naše mišljenje

 

No konstantno napadate posprdno, bezobrazno i povremeno vrijeđate.

 

Mene zanima, zašto?

Može li mi netko dati konkretan odgovor?

 Nađi u bilo kojem mom postu riječ "glup si" ili bilo kakvo vrijeđane. A citiraš mene.

Kako ja to nastupam? Vi tvrdite jedno, ja tvrdim suprotno. A nije da nemam iskustva s audio tehnikom. Čovjek traži znanstveni dokaz za moju tvrdnju, a ne nudi znanstveni dokaz za svoju. Ko je tu bezobrazan?

Stavim link na istraživanje teme o kojoj raspravljamo, opet nije dobro.

 

 

12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Znanstveni dokaz nemaju ni oni koji negiraji ni oni koje se slazu za utjecaj kablova na zvuk hifi sistema.Samo je razlika sto negatori zele proglasit ove druge debilima,"vjernicima" ...a jedino s cime argumentiraju svoje tvrdnje je znanost koja jos nitko nije ni sproveo!
Dok audiofili probavaju,testiraju i nikog zivog ne tlace i ne propovjedaju svoju "vjeru" okolo za razliku od negatora koje se svi silama(samo rijecima za sad) bore da dokazu zabludu audiofila,a da ih za to nitko nije ni upitao!
Ja i dalje ne razumim zasto?!
AUDIOFIL
Moj PC  
2 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Znanstveni dokazi postoje - višestruko su rađeni ABX slijepi testovi - no vi ih audiofuli ne priznajete. Nema ništa mistično u audiu, samo vi čujete nečujno i zanemarujete mjerenja.
Simple as that.
Pis on ju, tu :P
14 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
BlueMax kaže...
Zoki B kaže...

 

 

Mislim da ti ovdje ne kužiš bitnu razliku.

Nitko od "audiofilske" ekipe nije nastupio, e uzeo sam nove kablove, kako dobro rade, vi ste glupi koji ne čujete da dobro rade, trebate doktoru itd.

Ne, nitko to nije napisao.

Dečki napišu, uzeo sam nove kablove, rade odlično popravili su mi zvuk, još kad legnu bit će super.

 

I onda vas nekolicina pametnih:

 

Kakvi kablovi, glupi ste, to su žice, tu nema razlike, idioti ste jer bacate pare itd

 

Boldao sam da pomognem da vidite razliku između nastupa ajmo reći grupe jedan i grupe dva.

 

Nitko od "audiofila" nikada nije nastupio napadajući vas koj smatrate da nema razlike niti vas pokušao uvjeriti u nešto o čemu on zna jer ima i iskustva i čuje.

Vi ste ti koji ovdje izazivate svakojake rasprave pokušavajući nametnuti svoja mišljenja ljudima koji za razliku od vas imaju puno iskustva.

Vi ste ti koji konstantno napadate gotovo svaki komentar na navedeno, iako nemate apsolutno nikakvog ili vrlo limitiranog iskustva s navedenim.

 

Mislim da je ovdje sasvim jasno u čemu je problem...

 

No nitko mi nije odgovorio a par puta sam pitao, zašto tako nastupate?

 

Dajemo svoje novce

Komentiramo svoja ISKUSTVA

Ne pokušavamo nikome nametnuti naše mišljenje

 

No konstantno napadate posprdno, bezobrazno i povremeno vrijeđate.

 

Mene zanima, zašto?

Može li mi netko dati konkretan odgovor?

 Nađi u bilo kojem mom postu riječ "glup si" ili bilo kakvo vrijeđane. A citiraš mene.

Kako ja to nastupam? Vi tvrdite jedno, ja tvrdim suprotno. A nije da nemam iskustva s audio tehnikom. Čovjek traži znanstveni dokaz za moju tvrdnju, a ne nudi znanstveni dokaz za svoju. Ko je tu bezobrazan?

Stavim link na istraživanje teme o kojoj raspravljamo, opet nije dobro.

 

 

Ako bolje pogledaš vidjet ćeš da sam generalizirao jer sam govorio u množini...

Da tebe sam incijalno citirao i onda sam generalno nastavio pisati, to nisi sam moga shvatiti?

Ja ne mogu vjerovati da i to treba ovdje objašnjavati.....

15 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Stvar je u tome da je kretanje struje u kablu davno izmisljeno, razrađeno, znanstveno i strukovno objasnjeno u detalje te se uci u svim svjetskim skolama a vi u 2019g jos od toga pravite magiju (jer nemate poima o struji) i onda se uzrujate kad vam na taj vas bullshit koji prosipate javno netko (tko kuzi struju) nesto krivo kaze. Kad bi itko od vas polozio bar osnove elektrotehnike sam bi sebi danima lupao facepalm. Nema tu neke magije, sve je jednostavno, tocka.
Znaci razlike postoje u kvaliteti kabla ali ne toliko kako si vi to zamisljate i prosipate bullshit javno. Jos ce vam netko od neukih klinaca povjerovati. I ja cjenim kvalitetan neprecjenjen kabal, ali prezim trgovce snake oila i naivaca koji na isto bacaju velike novce. Ah da, zaboravio sam spomenuti usviravanje kablova, daca i sl.. kao teski bullshit.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Hahahahah abx testiranja znanstveni test....jebeno,jebeno 😂😂😂😂
AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Pa tko ne prezire snake oil trgovce ili takozvane konstruktore?Sto mislis da ja obozavam trosit novac nepotrebno?Sto mislis da vecina audiofila ne poslusa komponente prije nego kupe?da 2019 je godina,odi poslusat high end sistem prije 50 godina i sad pa vidi jel ima razlike,jer ipak struja postoji vec ohoho...
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.10.2019 18:13 (volegradele).
16 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...

 Ali zašto odgovor na pitanje da li zvučnički kablovi mijenjaju zvuk hifi sustava mora biti potkrijepljen znanstvenim dokazima i testiranjima? Meni ne trebaju nikakvi znanstveni dokazi kad sam, ne samo ja već i moji poznanici, jasno uočio razliku kad sam stare Monstere zamijenio AudioQuest kablovima. Što će mi sad neka mjerenja, instrumenti... kad sam ja to čuo. Usviravanje kablova ne mogu potvrdit jer razliku nisam primijetio, ali ni moje uši nisu u 20-20000Hz rasponu. Znanost mi je inače jako bitna, ali ni ona nije svemoguća pa možda ni u ovom slučaju s kablovima. Na kraju krajeva znanost još uvijek nije načisto s time zašto zijevamo.

 

Zato jer postavljaš tvrdnju koja je suprotna svemu što se danas zna o elektrotehnici i prijenosu audio signala. Usputno, tu tvrdnju potkrjepljuješ sa argumentum ab auctoritate, uvodeći u priču ljude koji sa autoritetom to isto tvrde (inžinjeri koji rade u tvrtci koja proizvodi kablove, recenzenti audio opreme koji žive od oglašivača te iste opreme), a pritom misliš da to potvrđuje tvoju ideju da je tome stvarno tako. Usput se nađe još par istomišljenika koji to isto tvrde i eto vraga, mislite da je to što tvrdite stvarno tako, a u stvari ne znate i niste provjerili to na pravi i jedini način. Psihoakustika je zeznuta stvar, no bojim se da treba imati nekakvih predznanja da bi se sa njom uhvatilo u koštac, a bogami i dovoljno poniznosti da se prizna da sluh nije savršen mjerni instrument.
A što se tiče zijevanja i razloga za zijevanje, normalna osoba bi na to pitanje odgovorila sa 'ne znam' i pokušala, ako ima dovoljno znanja i volje, istražiti zašto je tome tako. Neuka osoba će popuniti rupe u znanju svakakvim izmišljotinama, bitno da odgovaraju njihovim idejama. Tko šljivi kauzalnost, vi znate i to širite kao istinu.
Mene osobno ovo zadnje smeta, deal with it. Ak želite circlejerking, odite na neki audiofilski forum, tamo vam nitko neće govoriti da ste glupi.

 

Zoki B kaže...

Koliko se sjećam ti koristiš Genelec AKTIVNE zvučnike, mislim da sam dovoljno rekao.

Koliko opreme si imao prilike poslušati kod sebe i koliko si zvučničkih kablova imao priliku promjeniti kod sebe da bi čuo razliku?

Koliko kablova od pojačala do zvučnika si zamjenio da bi čuo razliku?

 

 

Da, koristim aktivne zvučnike, kakve to veze ima? Kaj sad i ti nastupaš sa argumentum ab auctoritate? Bavio sam se profesionalnom opremom, sad ne više toliko, znam kaj su zvučnički kablovi i kak funkcioniraju, a vi brijete da dva-tri metra imaju neki utjecaj na zvuk. Obojica patite od Dunning-Kruger efekta.

Priznajte si više da ste neznalice po pitanju elektrotehnike i ne prepirite se sa ljudima koji materiju poznaju bolje od vas i mogu vam to znanstveno dokazati. Nije to vaš teren.

Srdačan pozdrav.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
Moj PC  
6 1 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
volegradele kaže...
Pa tko ne prezire snake oil trgovce ili takozvane konstruktore?Sto mislis da ja obozavam trosit novac nepotrebno?Sto mislis da vecina audiofila ne poslusa komponente prije nego kupe?da 2019 je godina,odi poslusat high end sistem prije 50 godina i sad pa vidi jel ima razlike,jer ipak struja postoji vec ohoho...

kaj ti velis jel ima razlike? ono da sjednes na guzicu old vs new?

15 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Pa da za tebe je to magija a za mene jednostavna stvar. Obraca mi se lik koji je kupio poseban strujni kabel za svoj sistem te ga ustekao u obicnu utucnicu uvjeren da je nesto s tim dobio. Sta bi bilo kad bi ti rekao da NEMA razlike uzmeđu tog tvog skupog i jeftinog kabla za cca10kn ?! Kupujes tj pusis snake oil i prezires to? Daj ne kenjaj.
4 godine
protjeran
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
bik kaže...
Pa da za tebe je to magija a za mene jednostavna stvar. Obraca mi se lik koji je kupio poseban strujni kabel za svoj sistem te ga ustekao u obicnu utucnicu uvjeren da je nesto s tim dobio. Sta bi bilo kad bi ti rekao da NEMA razlike uzmeđu tog tvog skupog i jeftinog kabla za cca10kn ?! Kupujes tj pusis snake oil i prezires to? Daj ne kenjaj.

 Vjerujem da je onda tako i kod televizora samo tamo bi kalibrometar to vrlo jednostavno izmjerio, hdmi kabal za 500kn da me hebes mora davati bolju sliku od onoga za 50

4 godine
protjeran
offline
NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...

 

 A braco, stavim i ja link na istraživanje teme pa opet nije dobro. Ne razumiš da kad bi ja našao i stavio link na ne znam kakvo opsežno istraživanje s potvrdom koja vama ne bi odgovarala pojedini idioti to ne bi prihvatili jer njima je to nedokazivo. Nikakva potvrda ih ne bi razuvjerila. To je jednostavno tako, tu su jedino da stvore ovo di smo svi zaglibili tri dana i sad ih vidim kako zadovoljno trljaju svoje ručice čitajući ovu retardiranu polemiku.

 Evo, i onda smo mi ti koji vrijeđaju :)

 

U biti mi je drago kad me netko ko daje novac i usvirava kabele koji donose dobar zvuk naziva idiotom. 

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
Dead kaže...
Antiseptik kaže...
Znanstveni dokazi postoje - višestruko su rađeni ABX slijepi testovi - no vi ih audiofuli ne priznajete. Nema ništa mistično u audiu, samo vi čujete nečujno i zanemarujete mjerenja.
Simple as that.

 ABX znanstveni test?!  ABX je isto tako subjektivan test kao što smatrate da je subjektivno i nevjerodostojno moje uočavanje razlike kad sam promijenio zvučničke kablove. Jel' ti znaš što je to uopće ABX test? 

 Doživljaj zvuka je subjektivna stvar. Ako ćeš objektivnost onda gledaj mjerenja zvuka u rasponu ljudskog sluha. Ljudi koji se kunu u bolji zvuk koji donose skupi usvirani kabeli u pravilu imaju od 49-51% uspješnosti pogađanja je li zvučnik spojen Audio Questom ili telefonskom žicom. Dokazano već 1000 puta. Nagrada od 1 000 000$ onome ko sa 100% sigurnošću razlikuje kabele 100x različite cijene još stoji. Sve filozof do filozofa a nitko da ubere taj zicer.

 
4 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
IvanBrekalo kaže...
volegradele kaže...
Pa tko ne prezire snake oil trgovce ili takozvane konstruktore?Sto mislis da ja obozavam trosit novac nepotrebno?Sto mislis da vecina audiofila ne poslusa komponente prije nego kupe?da 2019 je godina,odi poslusat high end sistem prije 50 godina i sad pa vidi jel ima razlike,jer ipak struja postoji vec ohoho...

kaj ti velis jel ima razlike? ono da sjednes na guzicu old vs new?

 Pa normalno da ima,usporedi si high end DAC od DCS Vivaldi  i bilo kojeg drugog prije 10 godina pa javi jel ima razlike!Sad jel tebi za past na guzicu to ne znam!

AUDIOFIL
12 godina
offline
Re: NAD Masters M10 - Pojačalo budućnosti
volegradele kaže...

 Pa normalno da ima,usporedi si high end DAC od DCS Vivaldi  i bilo kojeg drugog prije 10 godina pa javi jel ima razlike!Sad jel tebi za past na guzicu to ne znam!

 https://www.reddit.com/r/audiophile/comments/1w0dy7/are_expensive_dacs_bullshit/

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice