Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

poruka: 18
|
čitano: 5.711
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu".
15 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

ajmo sad svi zajedno (ruke u zrak): 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

šta ne trebaju za truljenje bakterije i kisik?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
Za truljenje ne treba kisik jer su bakterije koje ga podržavaju anaerobni organizmi. A da su klice i sve ostalo sa sobom donijele bakterije za to se doista ne trebate bojati. Ima ih svagdje.
 
5 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

-52... Sta nisu onda neke biljke iz Rusije poslali tamo?

Freak Show Inc.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

Steta. Pamuk sa mjeseca bi sigurno srusio cijenu na zemlji.

 
9 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

opet oni o "biosferi"

ne postoji u svemiru biosfera posebno ako želiš vidjeti utjecaj "zračenja", druge gravitacije i sl. nepodopština kojih na zemlji nema...

pojam BIOSFERA vezan je isključivo za našu planetu.

 

svUgdje a ne svagdje... (ikuda-svukuda)

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
Poruka je uređivana zadnji put čet 17.1.2019 18:21 (Anđeo bez falinge).
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
danen kaže...
Za truljenje ne treba kisik jer su bakterije koje ga podržavaju anaerobni organizmi. A da su klice i sve ostalo sa sobom donijele bakterije za to se doista ne trebate bojati. Ima ih svagdje.

Truljenje je aerobni proces. Vjerojatno se radi o nepreciznom prevodu riječi koja označava općenito razgradnju.

 

 

Truljenje je proces potpunog oksidacijskoga razlaganja organskih spojeva; njime nastaju konačni anorganski produkti razgradnje.

 

Izvor: http://www.enciklopedija.hr/Natuknica.aspx?ID=52031

 

 

truljenje, raspadanje org. tvari djelovanjem bakterija u nazočnosti zraka, pri čemu se stvaraju truležni plinovi i truležna tekućina.

 

Izvor: http://proleksis.lzmk.hr/49337/

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
8 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
"Crijevna flora je uzročnik dvaju procesa: truljenja i vrenja. Truljenje je razgradnja bjelančevina pomoću anaerobnih bakterija. Pri tome nastaju crijevni plinovi... " Medicinska enciklopedija HLZ, II. 91.
 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
Da su poslali pravu biljku...onu koju je koristio...Marley...bilo bi
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

a na bis - još jedna (tradicionalna mjesečarska): 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

Šteta, kratko je trajao taj plastenik. Očekivao sam spektakularnije rezultate, npr. da cvate ko ludo, krumpir Černobilac, ambrozija niknula odnikud... Nisu to baš Kinezi najbolje pripremili jer ne vidjeh u dokumentaciji koliki je poticaj za te kulture koje su posijali nit' formulare za odštetni zahtjev.

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 10:02 (ante_etna).
 
4 1 hvala 0
16 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu

Osim ako biljka nije ušla u hibernaciju.. možda bakterijama koje razgrađuju ne odgovaraju uvjeti.

 

@Anđeo bez falinge:

A zašto bi točno biosfera bila vezana za Zemlju? Bio = život, sfera = sfera.. Životna sfera.

Čemu apsolutizam - odbacivanje života i sfera izvan Zemlje?

 

Svemir.
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.1.2019 8:45 (PaleRider).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
Govoriti o biosferi na Mjesecu imalo bi smisla da tamo rastu nekakve biljke, dijele se bakterije, pa makar i donesene sa Zemlje. Takav bi se život sam održavao i za njegovo održavanje ne bi bila potebna tehnička sredstva, što ovdje očito nije slučaj. Ne možemo staviti ribu u akvarij, pa onda akvarij progasiti morem, pače oceanom!
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
Znači, definicija truljenja se razlikuje u različitim literaturama? Koji je po Medicinskoj enciklopediji naziv za aerobnu razgradnju?
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
15 godina
offline
Re: Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
danen kaže...
Govoriti o biosferi na Mjesecu imalo bi smisla da tamo rastu nekakve biljke, dijele se bakterije, pa makar i donesene sa Zemlje. Takav bi se život sam održavao i za njegovo održavanje ne bi bila potebna tehnička sredstva, što ovdje očito nije slučaj. Ne možemo staviti ribu u akvarij, pa onda akvarij progasiti morem, pače oceanom!

 mi ne ali riba može (iz svojeg motrišta). "šta zna dete šta je 300 kila! uzme pa nosi ..." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
8 godina
offline
Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
Problem truljenja treba sagledati malo šire, pa je onda sve jasno. Truljenje je proces mikrobne razgradnje organske tvari, riječ je dakle o heterotrofnom metabolizmu ili heterotrofnim organizmima. Ti organizmi mogu biti 1.) aerobni - za život im je nužan zrak (kisik), 2.) anaerobni - za život im nije potreban kisik, dapače kisik ih ubija (npr. bakterije iz roda Chlostridium, u koji spadaju i uzročnici gangrene) i 3.) fakultativni anaerobi - mikrobi koji mogu koristiti i jedan i drugi metabolizam i kojima, logično, kisik ne smeta. Sasvim je jasno da će truljenje slame na polju biti uzrokovan aerobnim organizmima, a truljenje hrane u crijevima onim anaerobnim. Inače, aerobni metabolizam ima prednost pred anaerobnim jer se pri njemu bolje koristi energija iz hrane.
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
ante_etna kaže...

Šteta, kratko je trajao taj plastenik. Očekivao sam spektakularnije rezultate, npr. da cvate ko ludo, krumpir Černobilac, ambrozija niknula odnikud... Nisu to baš Kinezi najbolje pripremili jer ne vidjeh u dokumentaciji koliki je poticaj za te kulture koje su posijali nit' formulare za odštetni zahtjev.

 govna, sjebaše mi koncepciju, džaba sam krečio...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
16 godina
offline
Re: Ipak ništa od berbe pamuka na Mjesecu
danen kaže...
Govoriti o biosferi na Mjesecu imalo bi smisla da tamo rastu nekakve biljke, dijele se bakterije, pa makar i donesene sa Zemlje.

 

A kada smo to saznali da ih nema? Malo se zagrebalo po površini i otišlo kući balegati kako tamo nema ničega.

Svemir.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice