Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

poruka: 40
|
čitano: 8.595
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan".
16 godina
moderator
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
nixass kaže...

dugogodisnji "patitelj" od migrene ovdje..

imao sam vise triggera, i napokon sam se uspio rijesiti vecine napadaja.

jos uvijek imam migrenu tu i tamo, i to su takve muke, da kad vec osjetim da ce doci do migrene (famozna aura), ubijem je u samom startu sa 600mg ibuprofenom + red bull, naravno ne na prazan zeludac.

smrtonosna kombinacija pretpostavljam, al onaj ko ima migrene ce napraviti sve samo da je se rijesi.

 

jedva cekam probati ovaj lijek ako ikada dodje do europe

 

 

Teške migrene se mogu riješiti i botoksiranjem tjemena, odnosno krune vlasišta. Migrena nakon prvog tretmana (kome to djeluje) prestaje na najmanje 6 mjeseci do tri godine (osobi meni bliskoj je to u prvom tretmanu trajalo godinu dana, a sada nakon drugog tretmana traje i dulje), a nakon eventualnog trećeg tretmana (kome kome treba i treći tretman) trebale bi prestati zauvijek.

Ranije ("u komunizmu") socijalno je snosilo trošak terapije, a sada ne, pa sam plaćaš oko 1500 kuna po tretmanu. Kako sam nikada nisam imao migrene ne mogu govoriti iz osobnog iskustva, ali iz iskustava ljudi koji su prošli tretman, kažu da su se preporodili i da bi bez problema to i ranije platili da su znali koliko je efikasno. 

This space for rent!
4 godine
protjeran
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Kao netko tko cesto ima migrene mogu reci da mi je dosad najvise pomoglo dobro se najesti
i leci odspavati i unutar 2-3 dana migrena prode. ljudi se cesto boje jesti zbog osjecaja povracanja.
a treba napraviti bas suprotno pojesti nesto makar i lagano i migrena se pocne ublazavati.
ovi svi lijekovi, tak sam i gutao lijekove za alergiju ( pelud, proljece ) pa se nikad gore nisam osjecao.
od kad to ne gutam alergije su tu kroz sredinu 4 i do sredine 5 mj i puno blaze nego dok sam gutao
tablete za "prevenciju" istih. tak da te svoje lijekove neka si fda sa svojim gmo-om gurne u guzicu.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

kad me ulovi teška glavobolja - bol iza oka, pritisak u glavi -  zarežim na svijet, zatvorim se u tamnu sobu i odcrkam 2 h - i idemo dalje...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Moj naj frend se godinama mucio s migrenama, na kraju otisao kod nekog doktora on ga je pratio kaj jede i pije, uglavnom cokolada, sir, alkohol su bili uzrocnici tog sranja, eno ga vec 5g bez migrena od dana kad je to prestao konzumirati.
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Drago kaže...

 

 

Teške migrene se mogu riješiti i botoksiranjem tjemena..

interesantno.

vidjet cu kaj doktori u Minkenu vele, ako nista drugo konzultiram se u Zagrebu sa privatnikom..

vidim da su ameri dosta strogi oko uvjeta koje moras zadovoljiti za terapiju, nadam se da su malo vise labavi u europi.

big thanks!

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
HCMAA kaže...
Baš me danas bolila glava....međutim čekao da sama prođe....ali ne ide pa da ga hebeš....nakon kafetina...:)

Nakon što lijek krene u prodaju....USA....kad stiže u croatistan?

 Baci se i ti sa skele pa možda i tebi nestanu migrene, nikad se ne zna. Kako je onog jednog pajdu skršio kamion, pa je nakon buđenja iz kome posta matematički genij. Ko ne riskira, ne profitira!

 

Cryogenic kaže... 

 Eto, zelis pomoc ljudima i naletis na sarkazam

 Tekst ti je pomalo luckast pa su ovakve reakcije očekivane. Suprotno tvom mišljenju, dobio bi jednake reakcije i drugdje u svijetu, a ne samo od Hrvata. Ipak postoji mogućnost da je taj postupak koji si iznio u nekoj mjeri djelotvoran, koliko god se neobičnim doima. U jednom periodu svog života, u trajanju otprilike 2 mjeseca, patio san od većine simptoma koje si naveo (kronični umor, bezvoljnost, depresija, probava), u principu isti problem, izazvan isključivo lošom prehranom. Rekoh dosta i uvatio se posla, riješio se svega na vrlo jednostavan i prirodan način u roku od 10ak dana, a promjenu san osjetio već nakon dan-dva. Od 0 do 100 vrlo brzo, od gore navedenih simptoma do toga da se nikad nisam bolje osjeća u životu, potpuno zadovoljstvo i harmonija u svega nekoliko dana. Ono si šta jedeš, tada san tu lekciju istinski shvatio. 

15 godina
offline
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

moju susjedu migreniralo decenijama. nema što nije iskušala (avamigran, zurenje brace, akumulatorsku punkturu, šamanov napitak od čička s prstohvatom bunike, seks, apstinenciju, jogu na vrhu stupa dalekovoda, prelazak bijele mačke preko puta + skidanje uroka gratis ako nazove odmah, čaj od ribe, razumijevanje okoline, ispovijed, odlazak liječniku, crnu kokoš pod lijevim pazuhom dvaput noću po deset minuta za puna mjeseca, istog liječnika u socijalizmu ali i mladoj demokraciji ...). i onda je samo jednoga dana sve prošlo, kad je ne samo digla ruke od svega, nego htjela i jednu na sebe. nema pojma od čega. misterijalno.  kad mene zaboli glava, samo se sjetim poučka o zubu, krknem aspirin i prestanem razmišljati. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.7.2019 13:14 (Ajar).
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
nixass kaže...

interesantno.

vidjet cu kaj doktori u Minkenu vele, ako nista drugo konzultiram se u Zagrebu sa privatnikom..

vidim da su ameri dosta strogi oko uvjeta koje moras zadovoljiti za terapiju, nadam se da su malo vise labavi u europi.

big thanks!

 

Moraš i ovdje imati neki određeni tip migrene i učestalost. U ZG to obavlja ovaj (valjda i drugi, ali ja znam samo za ovoga): 

 

https://milojevic.hr/Tretmani/Glavobolje-i-migrene/

This space for rent!
7 godina
offline
Re: Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobr
Stric_Jura kaže...

kad me ulovi teška glavobolja - bol iza oka, pritisak u glavi -  zarežim na svijet, zatvorim se u tamnu sobu i odcrkam 2 h - i idemo dalje...

 Mene kad tak uhvati teška glavobolja, ja lijepo onda ostavim vino vani, samo mineralnu u frižider.

Onda kad me prestane bolit nakon sat vremena taman je vino već skoro na sobnoj temperaturi, i to je onda idealan gemišt i nema glavobolje 

 

 

Kruha i igala...
12 godina
online
Novi lijek za migrenu je u završnoj fazi odobravan

Mozda pomogne vama koji bolujete od migrena.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice