Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti sigur

poruka: 10
|
čitano: 5.228
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti sigur".
11 godina
offline
Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti sigur

Bugov komentar kako se Telegram diči izvanrednom zaštitom i citat  "napao je Durov i end-to-end enkripciju koju je WhatsApp implementirao daleko nakon ostalih" su smiješni s obzirom da je Telegramova end-to-end enkripcija sra*je. Signal je jedina aplikacija kojoj vjerujem (za sada).

 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti sigur

senj nikad neće biti sinj. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
Great Scott! kaže...

Bugov komentar kako se Telegram diči izvanrednom zaštitom i citat  "napao je Durov i end-to-end enkripciju koju je WhatsApp implementirao daleko nakon ostalih" su smiješni s obzirom da je Telegramova end-to-end enkripcija sra*je. Signal je jedina aplikacija kojoj vjerujem (za sada).

 Je, priča se da je sranje, ali eto još (javno bar) nije probijena.

 

Telegram ima superioran user experience i fičure i zato ga prvenstveno koristim, a imam sreće pa mi je i većina kontakata počela koristiti isti.

Welcome my son...
16 godina
odjavljen
offline
Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti sigur

Ja bih volio da vodim takav zivot pa da mi je bitno da li je vlada dosla u posjed mojih poruka. A isto to bi vjerojatno htjelo i 99.999% korisnika koji su "zabrinuti" zbog toga sto poruke na whatsappu (ili bilo gdje dalje) nisu sigurne. Imam instant praznjenje crijeva kad vidim da se netko brine za svoje poruke tako

Freak Show Inc.
 
9 13 hvala 0
14 godina
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
Ajar kaže...

senj nikad neće biti sinj. 

 Vinkovci nikad neće biti Дивчибаре

Ju je je? Je ju je!
12 godina
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
Friday kaže...

Ja bih volio da vodim takav zivot pa da mi je bitno da li je vlada dosla u posjed mojih poruka. A isto to bi vjerojatno htjelo i 99.999% korisnika koji su "zabrinuti" zbog toga sto poruke na whatsappu (ili bilo gdje dalje) nisu sigurne. Imam instant praznjenje crijeva kad vidim da se netko brine za svoje poruke tako

A ja imam instant praznjenje crijeva kada citam ovakve kratkovidne i lakoumne komentare. Evo ti pa se educiraj.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
kerum kaže...
Friday kaže...

Ja bih volio da vodim takav zivot pa da mi je bitno da li je vlada dosla u posjed mojih poruka. A isto to bi vjerojatno htjelo i 99.999% korisnika koji su "zabrinuti" zbog toga sto poruke na whatsappu (ili bilo gdje dalje) nisu sigurne. Imam instant praznjenje crijeva kad vidim da se netko brine za svoje poruke tako

A ja imam instant praznjenje crijeva kada citam ovakve kratkovidne i lakoumne komentare. Evo ti pa se educiraj.

 

Da se educiram?? EDUCIRAM? Sa filozofskim tekstom u kojem je totalno promasen primjer?

Freak Show Inc.
13 godina
odjavljen
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
Friday kaže...

Ja bih volio da vodim takav zivot pa da mi je bitno da li je vlada dosla u posjed mojih poruka. A isto to bi vjerojatno htjelo i 99.999% korisnika koji su "zabrinuti" zbog toga sto poruke na whatsappu (ili bilo gdje dalje) nisu sigurne. Imam instant praznjenje crijeva kad vidim da se netko brine za svoje poruke tako

 

Većini ljudi je bitno, ne zbog važnosti (ili nevažnosti) njih kao osoba, da im se poštuje privatnost. Pa nije valjda da živiš u kući od stakla samo zato jer si nitko i ništa? I ja sam upravo to, nitko i ništa, pa opet ne želim 99% svojih informacija dati u javnost, bez obzira na to ako jesu ili nisu "povjerljive". Uračunaj i u to da puno ljudi preko poruka na servisima zna davati i privatne podatke ljudima u koje imaju povjerenja. Znam da je to samo po sebi veoma neodgovorno (ljudi slikaju osobne iskaznice i bankovne kartice, pišu adrese za slanje pošte i sl.), ali još uvijek ne zaslužuju da im se ti podaci uzmu bez dopuštenja. 

 

Slažem se s tobom da obična osoba vladi i ostalim institucijama nije bitna, pa tako i njene informacije, ali ako neki software promovira sigurnost i enkripciju podataka, mislim da je bitno da to korisnicima i daje. 

5 godina
neaktivan
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
Samo potpuni laici mogu vjerovati da postoji zasticen način komunikacije od nadzora. Ali to za 99,99% korisnika je praktično nebitno. I meni osobno telegram je draži ali isto tako ga čitaju i nadziru . Čak bi ustvrdio da čim se vise neka aplikacija prezentira kao sigurna od nadzora ona je u biti produkt službi koje se bave tim nadzorom. Dovoljno je malo zdrave pameti i informacija da se zaključi tko stoji (državne službe) iza svake od popularnih aplikacija.Neke od aplikacija u startu nisu tako krenule ali čim postanu popularne padnu i pod nadzor bez obzira sto njihovi PRovci plasirali u javnost.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.5.2019 8:05 (Skoko17).
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Osnivač Telegrama: WhatsApp nikada neće biti s
Skoko17 kaže...
Samo potpuni laici mogu vjerovati da postoji zasticen način komunikacije od nadzora. Ali to za 99,99% korisnika je praktično nebitno. I meni osobno telegram je draži ali isto tako ga čitaju i nadziru . Čak bi ustvrdio da čim se vise neka aplikacija prezentira kao sigurna od nadzora ona je u biti produkt službi koje se bave tim nadzorom. Dovoljno je malo zdrave pameti i informacija da se zaključi tko stoji (državne službe) iza svake od popularnih aplikacija.Neke od aplikacija u startu nisu tako krenule ali čim postanu popularne padnu i pod nadzor bez obzira sto njihovi PRovci plasirali u javnost.

Ako je nesto fakat vazno onda pokrenes secret chat, ako ga netko moze probiti to su onda samo Ameri i Izraelci, ostali tesko. Kad sam cuo da nase tajne sluzbe citaju Viber i WhatsApp onda sam skuzio koliko je to suplje. Kad samo zamislim da je cak i Karamarko uspio procitati neciju poruku, ostajem sokiran.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice