PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

poruka: 98
|
čitano: 15.526
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika".
7 godina
neaktivan
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Del_Boy97 kaže...

 podrobno si prekopirao hcl i način na koji su oni nekad radili video recenzije

 Oni su imali jednostavan koncept gameplaya sa voiceover-om, tako imam i ja, koncept je isti, dizajn boja je inspiriran ubisoftovom The Division-om

 ali da ima sličnosti sa HCL-om, zar je to loše? Danas na YouTube-u teško da je netko 100 % originalan. 

4 godine
protjeran
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Nisam gamer pa nisam kvalificiran ocjenjivati ovo. Ali me zanimalo, pa sam baš kliknuo na nekoliko zadnjih videa onako na preskakanje i vidim da on igra neke igrice i ima slušalice na ušima i "krevelji" se....wtf? Zar je stvarno to toliko zanimljivo gledati kako se netko drugi igra...hm...iskreno ne kužim 1%. Zaista nisam jalan, nek zarađuje milijarde ako je to nekome zanimljivo, a očigledno je. A što se piva tiče slažem se sa kolegom iznad, ove konfekcijske su meni većinom sasvim ok cijena/kvalitet. Skromne sam prirode, a ne volim baš ni preplaćivati stvari zbog reklame ako stvarno osobno ne osjetim bitnu razliku (na bolje).

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 16:27 (bugovac222).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
bugovac222 kaže...

Nisam gamer pa nisam kvalificiran ocjenjivati ovo. Ali me zanimalo, pa sam baš kliknuo na nekoliko zadnjih videa onako na preskakanje i vidim da on igra neke igrice i ima slušalice na ušima i "krevelji" se....wtf? Zar je stvarno to toliko zanimljivo gledati kako se netko drugi igra...hm...iskreno ne kužim 1%. Zaista nisam jalan, nek zarađuje milijarde ako je to nekome zanimljivo, a očigledno je. A što se piva tiče slažem se sa kolegom iznad, ove konfekcijske su meni većinom sasvim ok cijena/kvalitet. Skromne sam prirode, a ne volim baš ni preplaćivati stvari zbog reklame ako stvarno osobno ne osjetim bitnu razliku (na bolje).

 Pa i dok šport gledaš, gledaš kako se netko drugi igra. I mene uglavnom ne zabavlja gledati kako drugi igraju video igre (osim možda nešto kompetativno, npr R6 Siege), ali razumijem kako bi nekom možda moglo biti zabavno.

Što se tiče njegovog sadržaja, nedavno je počeo ponovno igrati. Inače je ismijavao svakodnevne teme. Od politike do društvenih događanja. Meni je lik okej. Čak sam preko njega saznao i za kliničkog psihologa Jordana Petersona i počeo njega pratiti. Uglavnom, ne gledam mu svaki video, u zadnje vrijeme gledam slabo jer me minecraft ne zanima, ali mi je drago zbog njega i uspjeha u tome što radi. 

4 godine
protjeran
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Gledao sam tog Petersona još ranije. Nije mi baš nešto sjeo previše, priča kao Donald Duck i baš "sve zna" kako bi se trebalo živjeti.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Del_Boy97 kaže...

PDP je za mladju publiku, ovako od oka 18-30 jer ga ovi stariji vjerojatno neće ni shvatiti.

 

Sad je druga stvar što su se boomer junci odavde uzjogunili oko toga jer ne razumiju njega, njegove šale i njegov content.

 Jesi siguran u ove brojke?

Ja sam do sada jedino osnovno i srednjoškolce čuo da razgovaraju o njemu.

Istina, to ništa ne govori o tome tko ga najviše gleda, ali bi moglo biti pokazatelj.

 

Bilo bi zanimljivo vidjeti statistiku kanala po godinama (i po spolu). Zna netko, jel ti moguće, ili to vidi samo on?

 

Edit: jako si blizu bio!

Statistika od prije godinu dana.

https://www.dexerto.com/entertainment/pewdiepie-reveals-his-channel-statistics-after-alinity-suggested-all-his-fans-were-9-year-olds-110491

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 17:53 (CyberDemonVZ).
7 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Zeljko B kaže...

Kada netko priča o pivu i loče gaziranu konfekciju, i stalno viče "Žuja, Žuja!"

 daj bilo šta, samo da je lakše jetri...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
8 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
BlueMax kaže...
bloodborne kaže...
BlueMax kaže...

 Evo ja znam što je pivo i 99% craft piva smatram totalnim smećem. Trebam li dalje čitati tvoj post?

 

 I najgore craft pivo je bolje od bilo koje hrvatske. Pogotovo zuje. 

 Nemam dobro mišljenje o Ožujskom pivu, ali ovo je daleko od istine. Rađe Žuju nego neki bućkuriš koji se predstavlja pod pivo.

U današnjoj hiperprodukciji craft smeća osnovno je pravilo da pravila nema i svi pokušavaju biti specifični, što na kraju završava nekakvim napojima koje ne bi pas polizao.

No zato ima tu materijala za isprazno filozofiranje "znalaca" i modernih pivopija koji nisu u stanju na slijepo razlikovati lager od alea, pa onda u jedno pivo staviš malo limuna, u drugo malo cimeta a u treće se popišaš kako bi ekipa imala pokriće sa svoje degustacije i ispijanje piva u pederskim čašama s podignutim malim prstom, ko engleski lordovi kad piju čaj.

Pivo nije za pijuckanje, pivo je za lokanje. Dajte vi meni dobrog češkog pilsa ili njemačkog hefeweizena. Ove kakice ostavite sebi.

 Eh lako lokat cesko pivo kad nema nit 4 posto alkohola :P

Njemacke pive vec postujem :)

 

Ja pijem jer mi je fino, a ne da se napijem ili nalocem :)

 

Pivu pijes kak ti pase i pijes koja ti pase. Neko voli zuju neko voli zmajsku, a neko pak voli nekaj drugo nebitno opce moje ili tvoje misljenje

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 18:21 (Santana).
4 godine
protjeran
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Kaj god, ne pijem craft pive niti one pizdarije s okusima tak da mi je tak svejedno. Mada bi i prije to nego neku zuju ili nesto slicno.

Bili znalci ili ne niti mi se za hvalit takvim necime niti me prosto boli ona stvar, kako za zuju, craftice i pdpa i vas koji sve znate od.piva do youtubea. 

Iskljucujem se iz teme postala je dosadna kao pdp i gorka kao zuja.

Zivjeli znalci

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Nikad nisam shvatao odakle tim youtuberima što igraju igrica i skiče ispred kamera tolika popularnost. No onda je jednom došla sestrina prijateljica i dovela sina od 7 godina, kako je malom bilo dosadno, odvedem ga ja na PC da se zabavi, a on mi reče da mu navijam "Muđu" a ja nemam pojma tko je taj "Muđa", i na kraju skužim da je neki youtuber i navijen m,u mali sav sretan, smije se i gleda. I onda sam shvatio da je danas pun k. klinaca od 7 do 15 godina online i da su najvećim dijelom oni publika tih youtubera.

Moj PC  
5 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Muđa, Baka Prase, Choda....gdje ti živiš brateeee :-)

10 godina
suspendiran
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Moraju Hrvati srati po svemu, ali bas moraju. Hrvatska je centar svijeta, veoma bitna zemlja a Hrvati su jedan vrlo relevantni narod cije misljenje se cijeni.

Moj PC  
4 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

I tako da djeca kojima je uzor Mudja i ostali retardi, izrastaju u još veće retarde koji ne znaju ni tako nešto napraviti (biti youtuberi), niti imaju smisla i interesovanja za nešto korisno. Ne znaju jaje na oko ispeći. Idiocracy je je proročanski film i ko ga nije gledao, obavezno.

11 godina
protjeran
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Antiseptik kaže...
Bug, vi ste u kurcu. Ovakve vijesti ni 24sata ne objavljuje. A i ostale su vam sve gluplje i gluplje.
Možda da malo odmorim od vas i odem na Index?!

 Bilo bi odlično da odpužeš nazad u tu septičku jamu, da ne dobivaš žuljeve od pisanja na toliko .hr stranica/foruma. Tamo još više kliču na antihrvatske postove.

 

Nazad na temu, meni osobno drago, jer koliko god to ljudi ne žele priznati, a više od polovice kenjatora nijedan video nije ni pogledao pa nije ni svjestan da ono s čime se bavi je satira i sprdnja na aktualne teme ... ok, razumijem da satira i sarkazam nekim ljudima ne leže, i da bi bio u toku nečije moraš ga pratiti neko vrijeme da bi uopće shvatio što lomata, tako da ne pametujem ljudima koji kenjaju po njemu. Ustvari što je više takvih, njegov kanal je uspješniji. Jbg, treba bit faca i imati 100 milja 9godišnjaka koji te prate xD.

Od njegovog srpdanja SJW, pa do recenziranja japanske beletristike i viskija, sa povremenim gameplayem ... mora se priznati da je čovjek sazrio unazad 5 godina.

Na sve to, bez obzira koliko je pun ko brod, NIKAD o tome ne priča, ne hvali se, i živi skromno. 

Dovoljno je da uzmete Pewdsov VLOG u Japan, i od bilo koga drugog u stilu Muđe i takvih, sve će vam biti jasno.

 

I zaboravio na "muđu" i ostale slične njemu.

Ljudi poput njih su destruktivni za bilo koju online zajednicu, deračina, preseravanje i slično, totalno bez ikakvog sadržaja, beru dio gledatelja koji još ne razumije što je humor, a što deranje u mikrofon.

Poruka je uređivana zadnji put pon 26.8.2019 22:30 (Jarvan).
12 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Santana kaže...
BlueMax kaže...
bloodborne kaže...

 Eh lako lokat cesko pivo kad nema nit 4 posto alkohola :P

Njemacke pive vec postujem :)

 

Ja pijem jer mi je fino, a ne da se napijem ili nalocem :)

 

Pivu pijes kak ti pase i pijes koja ti pase. Neko voli zuju neko voli zmajsku, a neko pak voli nekaj drugo nebitno opce moje ili tvoje misljenje

 Ne moram ja popiti 5 ili 10 piva. Popit ću jednu ali "kako bog zapovijeda". Po litre krigla i ako mi treba više od 2 minute s tim pivom (ili sa mnom) nešto nije u redu. Gledam ove šminkere po birtijama, naruče 0,3 Lefea ili Trappea pa ga cuclaju po sata. Ne znam zašto se muče, nek piju kruškovac ili tako nešto.

Nedavno na jednom pivskom festivalu zovne me čovjek da probam njegovo pivo. Ulio mi dec u čašu, dao mi i čeka. Gledam čašu, pa njega, gleda on mene. Daj nemoj me zajebavat, ulij bar još malo. Eksirao 3 deca i iz pristojnosti rekao da mi se "baš i ne sviđa". 

Što se tiče domaćih piva, u pravilu ih ne volim i jedino mi je Zlatni Pan jedno vrijeme bio OK, ali reći ću vam komentar čovjeka koji je majstor pivar (peta generacija, sin mu je šesta) u Plzenu. Za sve što je probao kaže da je sranje a za Karlovačku, i to iz limenke, kaže da je OK. Ne dobra, ali pitka.

 

8 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
BlueMax kaže...
Santana kaže...
BlueMax kaže...
bloodborne kaže...

 Eh lako lokat cesko pivo kad nema nit 4 posto alkohola :P

Njemacke pive vec postujem :)

 

Ja pijem jer mi je fino, a ne da se napijem ili nalocem :)

 

Pivu pijes kak ti pase i pijes koja ti pase. Neko voli zuju neko voli zmajsku, a neko pak voli nekaj drugo nebitno opce moje ili tvoje misljenje

 Ne moram ja popiti 5 ili 10 piva. Popit ću jednu ali "kako bog zapovijeda". Po litre krigla i ako mi treba više od 2 minute s tim pivom (ili sa mnom) nešto nije u redu. Gledam ove šminkere po birtijama, naruče 0,3 Lefea ili Trappea pa ga cuclaju po sata. Ne znam zašto se muče, nek piju kruškovac ili tako nešto.

Nedavno na jednom pivskom festivalu zovne me čovjek da probam njegovo pivo. Ulio mi dec u čašu, dao mi i čeka. Gledam čašu, pa njega, gleda on mene. Daj nemoj me zajebavat, ulij bar još malo. Eksirao 3 deca i iz pristojnosti rekao da mi se "baš i ne sviđa". 

Što se tiče domaćih piva, u pravilu ih ne volim i jedino mi je Zlatni Pan jedno vrijeme bio OK, ali reći ću vam komentar čovjeka koji je majstor pivar (peta generacija, sin mu je šesta) u Plzenu. Za sve što je probao kaže da je sranje a za Karlovačku, i to iz limenke, kaže da je OK. Ne dobra, ali pitka.

 

 Meni leff (brune) i vecina trapist piva idu fino bez problema. IPA mi nikak ne odgovara.

To kaj neki ne mogu pit pivu sa par posto alkohola vise nije problem pive.

 

Naravno da La trape nace ic glatko ko ta ceska vodica, no opet ak se mucis s pivom vise ju ne pijes.

Stvar ukusa zar ne ? Iskreno boli me kifla kaj neki majstor veli. Ak mi je fina budem pil, ak mi nije vise je necu narucit.

 

 Poceli smo o craft pivama našim i kao sto sam reko probo sam ih vise ima nekoliko oke piva no vecina mi se ne dopada kao npr. zmajska sa jakim vocnim okusom ili garden...Dal su sranje ? Ne znam, nekome se valjda dopadaju inace ih nebi radili, a tko voli nek izvoli.

 

Koja je poanta srat po necijem ukusu zbilja ne znam. Da se samo meni doapda neka piva, a svi ostali da povracaju dok je piju boli me ona stvar :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 7:18 (Santana).
12 godina
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Idu meni belgijske pive sasvim dobro, dapače. Kad već spominješ alkohol, nekakva granica kad pivo poprima alkoholni okus mi je na 8% iako sam probao pitka piva i iznad toga.

Ne diram se ja u ničiji ukus, nek svak pije što hoće, samo nek ne misli da pije pivo. Poznati (iz Becksovih reklama) njemački zakon o pivu, tamo negdje 1500.god. jasno je definirao što je pivo. Dakle sve drugo - nije pivo.

Mišljenja sam da, kako je npr. ime šampanjac zaštićeno pa postoje šampanjci a sve ostalo su prosecovi, sektovi... tako bi i pivo trebalo biti pivo a kako će se zvati i ko će piti ove bućkuriše, koga briga.

 

 

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
bloodborne kaže...
BlueMax kaže...

 Evo ja znam što je pivo i 99% craft piva smatram totalnim smećem. Trebam li dalje čitati tvoj post?

 

 I najgore craft pivo je bolje od bilo koje hrvatske. Pogotovo zuje. 

žuja i pivo ne idu u istu rečenicu.

bolje pivo od žuje je voda.

žuja je u rangu kvalitete pića kao ribar.

ček, imam još:

uđu 4 majstora pivara u pub, svaki naruči svoje pivo, četvrti naruči žuju; kad nećete vi pivu neću ni ja.

joj, još:

žujin majstor pivar je prija žuje radio u vodovodu.

YOLO!!

8 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
BlueMax kaže...

Idu meni belgijske pive sasvim dobro, dapače. Kad već spominješ alkohol, nekakva granica kad pivo poprima alkoholni okus mi je na 8% iako sam probao pitka piva i iznad toga.

Ne diram se ja u ničiji ukus, nek svak pije što hoće, samo nek ne misli da pije pivo. Poznati (iz Becksovih reklama) njemački zakon o pivu, tamo negdje 1500.god. jasno je definirao što je pivo. Dakle sve drugo - nije pivo.

Mišljenja sam da, kako je npr. ime šampanjac zaštićeno pa postoje šampanjci a sve ostalo su prosecovi, sektovi... tako bi i pivo trebalo biti pivo a kako će se zvati i ko će piti ove bućkuriše, koga briga.

 

 

 Ah pa isto tak koga briga kaj je pivo, a kaj nije hehe to je samo ime.

 

Ime šampanjac je zasticeno isto kao i trapist

7 godina
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

pjudipaj pije žuju a detektiv pikaču trapista...

ravna zemlja i šupalj mjesec... dobim, dobiš, dobe...
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

kak ste od tog pjudipaja (ili što je već) došli na pivo, preskočivši partizane i ustaše?!  no dobro, ova pretplatnica će ga dovesti u red. da je brak nešto dobro i bog bi bio oženjen. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Jarvan kaže...

Na sve to, bez obzira koliko je pun ko brod, NIKAD o tome ne priča, ne hvali se, i živi skromno. 

Dovoljno je da uzmete Pewdsov VLOG u Japan, i od bilo koga drugog u stilu Muđe i takvih, sve će vam biti jasno.

 

Ljudi poput njih su destruktivni za bilo koju online zajednicu, deračina, preseravanje i slično, totalno bez ikakvog sadržaja, beru dio gledatelja koji još ne razumije što je humor, a što deranje u mikrofon.

 Koliko sam vidio ima ogromne brojke, ali nikad ne ističe svoju imovinu ili stvari kao neki. Vidio sam da živi u nekoj kući/stanu šta god,

sigurno je bolji od nekih koji sa par milijuna pretplatnika se naveliko hvale svojim autima i raznim stvarima super je što je skroman ili što bar ne snima razne stvari kao neki.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 12:23 (1van-HR).
4 godine
protjeran
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
BlueMax kaže...
Santana kaže...
BlueMax kaže...
bloodborne kaže...

 Eh lako lokat cesko pivo kad nema nit 4 posto alkohola :P

Njemacke pive vec postujem :)

 

Ja pijem jer mi je fino, a ne da se napijem ili nalocem :)

 

Pivu pijes kak ti pase i pijes koja ti pase. Neko voli zuju neko voli zmajsku, a neko pak voli nekaj drugo nebitno opce moje ili tvoje misljenje

 Ne moram ja popiti 5 ili 10 piva. Popit ću jednu ali "kako bog zapovijeda". Po litre krigla i ako mi treba više od 2 minute s tim pivom (ili sa mnom) nešto nije u redu. Gledam ove šminkere po birtijama, naruče 0,3 Lefea ili Trappea pa ga cuclaju po sata. Ne znam zašto se muče, nek piju kruškovac ili tako nešto.

Nedavno na jednom pivskom festivalu zovne me čovjek da probam njegovo pivo. Ulio mi dec u čašu, dao mi i čeka. Gledam čašu, pa njega, gleda on mene. Daj nemoj me zajebavat, ulij bar još malo. Eksirao 3 deca i iz pristojnosti rekao da mi se "baš i ne sviđa". 

Što se tiče domaćih piva, u pravilu ih ne volim i jedino mi je Zlatni Pan jedno vrijeme bio OK, ali reći ću vam komentar čovjeka koji je majstor pivar (peta generacija, sin mu je šesta) u Plzenu. Za sve što je probao kaže da je sranje a za Karlovačku, i to iz limenke, kaže da je OK. Ne dobra, ali pitka.

 

znam da sam rekao iskljuciti se iz teme, ali kad vidim cugerske presetratore odmah mi je muka.
ti popijes kriglu pola litre za 2min ? moze evo nademo se na pivi ispijat ces ih po 2 min dok se ne srusis ako koja bude preko 2 min ti placas sve ako bude unutar ja placam sve.
cisto informativno fine pive se pije da covjek u njima gusta i uziva i zato se vremenski cuclaju bas kao sto kubanku ne pusis kao cigaretu.

a ovo kaj ti pijes i kak pijes to je cuga poput zuje za oblokavanje kuzis moras shvatiti razliku. ne znam sta mi je smijesnije nacin na koji "ti pijes" ili to sto je tebi 5a generacija
majstora pivovara odnosno obitelj sa preko ( racunamo cca svaki od njih radio 40tak godina ) 200god iskustva sa pivama morala reci da hrvatske pive nose samo naziv pive
i da nemaju veza sa pivom. neka si nas prosvijetlio nismo znali da hrv pive kurcu ne valjaju. :)
fine pive se ne ispijaju po gajbu niti su namijenjene za lokanje. za to imas zuju, onda opet tebi je pilsner vrh. tak da o cemu uopce pricati sa tobom.

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 13:02 (bloodborne).
15 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
1van-HR kaže...

 Koliko sam vidio ima ogromne brojke, ali nikad ne ističe svoju imovinu ili stvari kao neki. Vidio sam da živi u nekoj kući/stanu šta god,

sigurno je bolji od nekih koji sa par milijuna pretplatnika se naveliko hvale svojim autima i raznim stvarima super je što je skroman ili što bar ne snima razne stvari kao neki.

 švedima je to normalno. nisu oni balkanjerosi pa da selo mora krepat od zavisti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Kaže "preserator" a onda pivu uspoređuje s cigarom :)

Odi u bilo koju pivsku zemlju pa pogledaj kako se pije pivo.

A kubanka u ustima samo potvrđuje povezanost pijuckanja pive s ...bolje da ne pišem tu, Freud će mi udariti copyright.

I ti očito nisi shvatio što ja pišem. To što kriglu strusim u dva guca ne znači da odmah naručujem drugu već da pivu pijem onako kako se piva pije. Hoću li popiti 1, 2 ili 10 isključivo je stvar mog raspoloženja kojeg definitivno ne bi imao da idem piti s nekim craft "pivopijom".

 

Još jedna stvar koju nisi uspio shvatiti je da komentar o domaćoj pivi nije bio tu kako bi obznanio da su hrvatske pive smeće, to svak zna, već da je jedan od svjetskih stručnjaka za pivo Karlovačku nazvao - pitkom. Do tada sam mislio da je meni Karlovačka ok samo zbog navike.

 
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Odraz cijelog drustva je u tome.

Muski su postali bakice a zene nemogu vise ni jelo skuhat jer su radile nokte...

Suma sumarum sretno mu..  

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
BlueMax kaže...
I ti očito nisi shvatio što ja pišem. To što kriglu strusim u dva guca ne znači da odmah naručujem drugu već da pivu pijem onako kako se piva pije. Hoću li popiti 1, 2 ili 10 isključivo je stvar mog raspoloženja kojeg definitivno ne bi imao da idem piti s nekim craft "pivopijom".

 

Još jedna stvar koju nisi uspio shvatiti je da komentar o domaćoj pivi nije bio tu kako bi obznanio da su hrvatske pive smeće, to svak zna, već da je jedan od svjetskih stručnjaka za pivo Karlovačku nazvao - pitkom. Do tada sam mislio da je meni Karlovačka ok samo zbog navike.

Spomenuo si gore piva od 8%+ alkohola, na njima se najintenzivnije vidi zasto pivo ne smije stajati u casi vise od 5 minuta. Ugrije se i onda osjetis samo alkohol.

Drugi problem je što većina kafića i pubova drže sva piva u istom hladnjaku, pa je u ljeti i ok da žuja bude hladnija, ali kad natočiš tako prehlađeno Velebitsko tamno ili bilo koje tamnije pivo katastrofa je kad nema ni pjene ni okusa.

 

Kad sam bio mlad konobar, dobio sam savjet od jednog Njemca da uvijek promjenim čašu kad donosim novo pivo u boci, jer na pogotovo ljetnim temeperaturama, užegli ostaci u čaši mjenjaju okus i miris slijedećeg piva.

 

Karlovačko mi je slatkasto pa ga ne preferiram. Začudio sam se da je na weRateBeer od svih dostupnijih piva (kad se izuzmu craft piva) najbolje ocjenjen Tomislav. Meni solidan, ali užasno teško pada na želudac.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
8 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
wyks kaže...
BlueMax kaže...
I ti očito nisi shvatio što ja pišem. To što kriglu strusim u dva guca ne znači da odmah naručujem drugu već da pivu pijem onako kako se piva pije. Hoću li popiti 1, 2 ili 10 isključivo je stvar mog raspoloženja kojeg definitivno ne bi imao da idem piti s nekim craft "pivopijom".

 

Još jedna stvar koju nisi uspio shvatiti je da komentar o domaćoj pivi nije bio tu kako bi obznanio da su hrvatske pive smeće, to svak zna, već da je jedan od svjetskih stručnjaka za pivo Karlovačku nazvao - pitkom. Do tada sam mislio da je meni Karlovačka ok samo zbog navike.

Spomenuo si gore piva od 8%+ alkohola, na njima se najintenzivnije vidi zasto pivo ne smije stajati u casi vise od 5 minuta. Ugrije se i onda osjetis samo alkohol.

Drugi problem je što većina kafića i pubova drže sva piva u istom hladnjaku, pa je u ljeti i ok da žuja bude hladnija, ali kad natočiš tako prehlađeno Velebitsko tamno ili bilo koje tamnije pivo katastrofa je kad nema ni pjene ni okusa.

 

Kad sam bio mlad konobar, dobio sam savjet od jednog Njemca da uvijek promjenim čašu kad donosim novo pivo u boci, jer na pogotovo ljetnim temeperaturama, užegli ostaci u čaši mjenjaju okus i miris slijedećeg piva.

 

Karlovačko mi je slatkasto pa ga ne preferiram. Začudio sam se da je na weRateBeer od svih dostupnijih piva (kad se izuzmu craft piva) najbolje ocjenjen Tomislav. Meni solidan, ali užasno teško pada na želudac.

 Da Tomislav zahtjeva privikavanje. Sjecam se kad je sestricna popila 3 boce pa iduca dva dana nije mogla doc k sebi haha.

 

U scoutu uvijek daju novu casu za svaku pivu, a frizideri jbg to je kak je. Tesko je to sortirat kad imas tolko raznih piva.

 

Ovisi od pive do pive kolko se alkohol osjeti. Znao se osjetit jace na nekima od 7% nego na nekima od 10-12,%

12 godina
offline
PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika

Ljeti uvijek druga, po mogućnosti ohlađena čaša/krigla. Ako doma piješ bar je promućkati vodom.

Kod flaširanih piva sam procijeniš kad je za točenje ako je prehladna. Kod točenih reguliraš svaku pipu posebno. Osobno volim da mi je svaka bar stupanj dva hladnija nego što je preporučena temperatura. U biti stvar je iskustva sa svakom pivom posebno. 

Što se Karlovačke tiče, čovjek je pohvalio (ako se to tako može nazvati) pivu u limenci koja se ni ne proizvodi u Karlovcu nego u Sloveniji (Union). I stvarno je pitka (ne dobra) što je za i očekivati kad je u vlasništvu Heinekena čija su sva piva pitka ali ne i ukusna.

 

Tomislav osim što gadno pada na želudac gadno pada i na glavu. Za jednu popiti je ok ali kad se pretjera...jao!

Ratebeer je kao i svaka online anketa - nebitan i podložan manipulacijama, pogotovo kad je riječ o minornim tržištima ko što je naše. Dosta je da ekipa iz pivovare glasa i eto ga u vrhu. Osim toga moda danas diktira puno toga pa kad neko pivo (ili bilo što) postane moderno onda je svima super. Do prije par godina kafić u kojem ljeti visim bi prodao par boca gina po sezoni. Danas ih dnevno proda barem deset. Sad i 5-6 vrsta tonica mora imati jer kad pomiješaš pink gin s orange tonicom dobiješ nešto što super izgleda pod UV lampom :)

 

Tako će i pravo pivo ostati pravo pivo a ovi bućkuriši će nestati kad Kardashianke počnu piti craft vino.

 

 

 

 

 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
Horatio_Hornblower kaže...

Odraz cijelog drustva je u tome.

Muski su postali bakice a zene nemogu vise ni jelo skuhat jer su radile nokte...

Suma sumarum sretno mu..  

 

Zlatne bube plaze kroz gradske ulice
curice su dečki, a dečki curice
moja draga danas nosi muško odijelo
al’ ispod njega ona ima pravo žensko tijelo

Danas žene imaju velike mišiće
nepotrebni vitezovi odlaze u priče
ja ne vozim auto, jer ona voza mene
i osjećam se ponekad poput stare žene

Ref.
Djevojke u gradskim nošnjama
plešu po muškim srcima
probadaju ih svojim petama
i traze moć u muškim žilama

Ona ima sastanak, ona ide dalje
u žurbi vrhom prstiju poljupce mi šalje
s drugovima izgubljeno odlazim na piće
jer mi smo oni nepotrebni vitezi iz priče...

 

(Animatori, negdje u 90-ima.)

 

 

 

Ide vrijeme, ništa se ne mijenja...

 

 

 P.S. ja nakon jednog Tomislava na topli ljetni dan dobijem instant glavobolju i onesvijestim se ak izađem na sunce.

A normalne pive mogu popit i gajbu taj isti dan i ništa mi ne bude.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2019 14:47 (fer-de-lance).
7 godina
protjeran
offline
Re: PewDiePie premašio 100 milijuna pretplatnika
gavranpero kaže...

I tako da djeca kojima je uzor Mudja i ostali retardi, izrastaju u još veće retarde koji ne znaju ni tako nešto napraviti (biti youtuberi), niti imaju smisla i interesovanja za nešto korisno. Ne znaju jaje na oko ispeći. Idiocracy je je proročanski film i ko ga nije gledao, obavezno.

 Ja gledam Muda i znam napraviti burek sa mesom/sirom, jaja, grah sa kobasicama, musaku, pasticadu, sarme, dalmatinsku juhu (iz kesice), ribu na zaru itd. Znas li ti?

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice