Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

poruka: 20
|
čitano: 6.712
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol".
10 godina
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

wow super clanak, ovakve stvari mijenjaju percepciju kine... i prije sam cuo svasta o senzenu...

 

radio sam sa huaveijevcima, imaju neke cudne politike, npr dali si mi ruzni crveni sticker koji sam morao nalijepiti na laptop, po mogucnosti na gornji dio, ispod ekrana, lol,

preko cijele duzine laptopa, ispisan ruznim raznobojnim times new roman slovima o korporativnoj politici i ophodjenju sa podacima i svasta nesto.

 

rade po cijeli dan, pa onda spavaju poslije rucka i tako to...

 

a mail adrese im zavrsavaju sa brojevima, jer ih je toliko u firmi sa istim imenima i prezimenima... sve skupa potpuno nezamisliva razina korporacije/civilizacije... kao da sam otisao u neku svemirsku koloniju.

druga hrana, drugi obicaji, pricaju potpuno drugi nerazumljivi engleski...

 

imaju podruznice posvuda i ako ti treba konekcija za video meeting samo u nekoj zemlji udjes u njihovu zgradu i prakticki te nitko nista ne pita, sjednes i cujes se sa ekipom sa drugog dijela planete...

kao nekakve tajne celije razbacane po cijelom svijetu, hm? :)

 

a i prava kineska hrana mi se nije bas svidjela... puno je bolja ova nasa 'kineska' slatko kisela...

 
5 0 hvala 7
12 godina
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

Ma planski su ga izgradili blizu Hong Konga jer su imali taj ugovor sa UK o vraćanju kolonije. Sad kad prođe i period autonomije Honga Konga sve će to stopiti u jedan komad i ludilo brale...

A što se tiče usporedbe kineskih velegradova sa zapadnjačkim, to stoji, iako vjerujem da par kilometara dalje još oru sa volovima... 

Nisam ja ništa prčko.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

"proizvodnja" - posljednji sam put tu riječ čuo u hrvata prije rata. gotovo je posve izumrla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

Dobar članak! Koga zanima više evo i dobar dokumentarac: 

Creativity is allowing yourself to make mistakes. Art is knowing which ones to keep.
Moj PC  
0 0 hvala 3
14 godina
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

Eto, ljudi, poruku ste dobili. Ako vam je do visoke karijere, kinesko tržište i njihov strjelovit rast vam se smiješi. Stoga, prionite učenju svoga trećeg stranog jezika – kineskoga. Ili, kako je lijepo rekao naš dobar vođa: 把握光阴.

 

Čovjek se mora 适应, ako ne želi 绝种.

 

Kao što vidite, eto mene pionira Hrvata koji se usklađuje s vremenom i modom, pa sam počeo usvajati strane riječi da obogatim hrvatski. Budući da su rekli da engleske prekrasne riječi poput autsorsanja, gejmifikacije i autanja ne nagrđuju hrvatski, nadam se da će i ovi izrazi od Kineza ući u vascelu uporabu (c).

 
2 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

Nekad "maleno ribarsko mjesto na području prekrivenom prašumom i rijekama" ,a danas  zagađeno . 

 
0 3 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
Predivno. A onda odeš 15 minuta van grada i nađeš se na pustopoljini u crnom blatu čudnog miomirisa od čije ljepote ti se povraća a kolegin geiger pišti ko blesav. A da ne govorimo kako po mlijeko ideš u Hong Kong pa ga švercaš ko Hrvat cigare iz Ercegov'ne... Divna je i čudesna ta kineska ekonomija. O fašističkoj vlasti te zemlje danas nećemo, da ne kvarimo raspoloženje.
 
6 4 hvala 0
14 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te

to si bio? s Geigerovim brojačem? pa valjda bi te odmah organi priveli?

 

a mlijeko se ne šverca, nego se ne pije, jer je... sivkasto...

Ju je je? Je ju je!
5 godina
neaktivan
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

Tamo za više doživljaje nije potrebna Lucy in the sky with diamonds.

Tamo  udahneš malo zraka  te uživaš u tangerine trees and marmalade skies.

Tamo popiješ malo vode te promatraš cellophane flowers of yellow and green.

Tamo ti ne trebaju marshmallow pies.

 
0 2 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
Proveo sam u Huawei trening centru (Huawei University kako ga oni zovu) 4 mjeseca 2008. i 2009. Nevjerovatno iskustvo!
Slike možete pogledati ovdje:
https://photos.app.goo.gl/n3f45fSiN8s7fW6s7
 
5 0 hvala 4
5 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
Jel netko od vas zainteresiran da otvorimo balkan food u ovom gradu...naziv restorana...tito
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
HCMAA kaže...
Jel netko od vas zainteresiran da otvorimo balkan food u ovom gradu...naziv restorana...tito

 u velikom odljevu (= shenzhen) ili ..? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 18:52 (Ajar).
16 godina
online
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
HCMAA kaže...
Jel netko od vas zainteresiran da otvorimo balkan food u ovom gradu...naziv restorana...tito

 Bolje Walter. Imalo bi bolju prođu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 11.6.2019 17:02 (Old Iggy).
5 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
Neka svaki shenzenac kupi samo jedan ćevap ili burek....to je 20 milijuna ćevapa ili bureka... Juana puna šaka
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te

@mat:

 

mašala brtviljke sa zadnjih slika...

 

htio bih tamo otić (Huawei kampus)i, ali moja firma ima tvornicu u Guangžou, a ne možeš baš sam tako putovati Kinom...

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put sri 12.6.2019 9:39 (Stric_Jura).
5 godina
protjeran
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
Baš ste mogli bez predzadnjeg pasusa (rugala se sova sjenici o nadzoru). Mogli ste i bez onog dijela o četvoro na jednom skuteru (svugdje ima jada i bijede). Ustvari, kad malo razmislim, mogli ste i bez cijelog, preko krca određenog, članka.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 21:31 (Antiseptik).
Moj PC  
0 2 hvala 0
14 godina
offline
Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte tehnol

gle Antiseptiče, činjenica jest da su Kinezi uveli plaćanje po"ne talasanju", doslovce ima slučajeva da se prijevozna karta plaća skuplje ako te sustav prepozna...

 

sad će oni koji sve kinesko vide kao smeće graknuti: znao sam!

 

jedino pozitivno je da će ti službenik reći: da druže, plaćate skuplje jer ste  zapisani kao nedovoljno odani liniji Partije...

 

a sad pitanje: što mislite čemu služe sve te silne CCTV kamere u V.Britaniji? Nadzoru rasta maćuhica?

 

a oko prijevoza 4 ljudi na motoru, ja sam svako malo u Indiji...e to treba vidjeti...

 

inače su kineski kolege najzgroženiji Indijom, čak ni Ameri to ne gledaju više s snebivanjem...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
@Stric_Jura

Da je bila riječ o Indiji ne bih riječ rekao (4-oro na motoru).

Koliko god ih volio ili ne volio (pa, kao neki ovdje, i mrzio) jednostavno moraš biti fasciniran napretkom kojim šibaju. Dajte mi jedan grad koji je u manje od 40 godina narastao s 20-tak tisuća na 20-tak milijuna stanovnika. I to ne kao neka favela nego planski i (ultra)moderno. Kad to vidim, smrznem se. U srazu s njima mi, a mislim na zapad (mi, kao Hrvatska, smo odavno prdnuli), nemamo šanse.
I, ne, ne zavidim im. Kao što ne zavidim ni amerikancima.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 13.6.2019 21:51 (Antiseptik).
14 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te

ne, kopčam kaj veliš, i pun mi je klinac zapadnjačkih "dušebrižnika" koji sad samo kenjaju protiv Kineza..

 

da, KP je na vlasti, ali ako zaseru, kad 1.4 milijarde krene, Bog Otac ih spasiti neće...

 

ali sve te dušebrižnike brine jer su pred 50 godina Kinezi još umirali od gladi, pa su ima velikodušno dali da proizvode za njih, a kako su Kinezi malo starija i pametnija civilizacija, znali su da moraju ulagati u znanje... i sad smo tu di jesmo, zapadni mediji su puni guzica/sisa/loptogurača/loše_prikrivenih_namještaljki_za_izazivanje_rata a Kinezi rade i grade....

 

i rade i greške, ali imaju 2500 g. povijesti, pa će i iz toga nešto naučiti...

 

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.6.2019 10:37 (Stric_Jura).
5 godina
offline
Re: Posjetili smo Shenzhen, fascinatno središte te
Kinezi ipak ozbiljno shvaćaju narodne poslovice za razliku od zapad...kao što kolega kaže...nisu oni tu od jučer...KP ima plan za Kinu za sljedećih 100 godina...A ovi naši ne znaju...misliti unaprid više od 24 sata
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice