Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

poruka: 75
|
čitano: 15.763
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min".
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Friday kaže...

 

Ja u Irskoj imam 100/10 za 50 faking eura mjesecno. Kad sam se tek doselio iz HR imao sam osjecaj da sam dobio na lotu jer sam se sa usranog 10 mbps ADSL-a prebacio na 100 mbps optiku. 4 godine kasnije jos uvijek sam na istoj brzini za istu cijenu. Vec par puta sam molio da mi povecaju upload, uvijek isti odgovor - nije moguce. Imam jebenu optiku u kuci i ne daju mi vise od 10 mbps uploada. Veza je SUPER stabilna, nikad nikakav problem sa internetom. Ali jebem ih u dupe sa 10 mbps u 2020. godini...

 upravo zbog toga se mnogi hrvat odlučuje na povratak iz iseljeništva. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
5 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
@ Cansee

Dabog (kojeg nema) da i ti bio socijalno ugroženi građanin. Isto želim i svima koji su ti dali palac gore. A, vidim, ima vas puno previše.
Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 17:45 (Antiseptik).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Friday kaže...
footballer kaže...

Ajde, realno gledano, imamo bolesno skup internet a među sporijima smo u Europi, socijalni slučajevi ili ne, trebali bi ili plaćati dosta manje ili bi se trebalo ulagati puno puno više u infrastrukturu. 

 

Ja u Irskoj imam 100/10 za 50 faking eura mjesecno. Kad sam se tek doselio iz HR imao sam osjecaj da sam dobio na lotu jer sam se sa usranog 10 mbps ADSL-a prebacio na 100 mbps optiku. 4 godine kasnije jos uvijek sam na istoj brzini za istu cijenu. Vec par puta sam molio da mi povecaju upload, uvijek isti odgovor - nije moguce. Imam jebenu optiku u kuci i ne daju mi vise od 10 mbps uploada. Veza je SUPER stabilna, nikad nikakav problem sa internetom. Ali jebem ih u dupe sa 10 mbps u 2020. godini...

I to je super, ja sam u Hr prije par godina plaćao 240kn za 4/0.5.

 

Uz to bilo je nestabilno, jednom nisam imao internet 40 dana.

15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
footballer kaže...
.. jednom nisam imao internet 40 dana.

- dovoljno za postati biblijski svetac u pustinji, potop ili karantenu.. možda tipfeler, minuta? sati? jer dani su previše čak za naše kriterije... :))

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
13 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
ihush kaže...
footballer kaže...
.. jednom nisam imao internet 40 dana.

- dovoljno za postati biblijski svetac u pustinji, potop ili karantenu.. možda tipfeler, minuta? sati? jer dani su previše čak za naše kriterije... :))

 

 Dana kolega, dana ;) Bila su to drukčija vremena, tada mi je internet služio sat-dva dnevno za muziku i fejs, a većinu slobodnog vremena sam provodio na igralištu, pa me nije baš previše bilo briga :)

12 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

Kod mene taj hibrid navecer je sporiji od adsl..zagusenje je na max od 7 do 11h navecer a kasnije radi oko 20mbps..

6 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
WOW u doba 4K i pomalo 8K oni nam daju minimalnih 4Mps..evo ja jednostavno preko bakra ne mogu imati više od 16Mps...gledanje YouTube 1080p(30fps) je pain in ass...i još sad su počeli stavljati 720p na 60fps pa sam prisiljen ići na 480p

I sad kako ja uopće mogu gledati 4K in real time...bez torrenta nebi znao kako izgleda 2K a kamo nešto više od toga.

A to vjerojatno možemo zahvaliti onima koji su za šaku riže prodali HT i svu onu infrastrukturu koju su platili svi građani u doba MRAKA kada se telefonski priključak plaćao 2000 i više tisuća DEM
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.11.2019 21:18 (HCMAA).
Moj PC  
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

 

ti vjerojatno spadaš u grupu koja će dobiti jeftiniji internet nagodinu, kad imaš vremena pisati tolike postove

 

također blago ti se što u tvojoj općini ima vrijedan rom, dovedite i turiste da ga vide

Znas koja je razlika izmedju mene i tebe?

 

Ja sam sasvim normalna osoba kojoj je sasvim razumljivo da postoji Rom koji je kriminalac, dok je tebi sasvim nenormalna pretpostavka da mozda postoji Rom koji NIJE kriminalac.

I ne budi pička - reci što misliš o njima.

 

Jer inače ste pičke - zauzimate ubilacke stavove, napadate sve koji nisu vas ideal, a picke ste koje zbog tog stava ne zele izgubiti guzicarski benefit, kojeg da je bilo po vasem nebi nikad ni bilo jer bi lizali cizme talijanskim i nacistickim pickama.

 

Reci brate - rasist sam, mrzim drugacije od bijelih bogatih zdravih hrvata, ne budi picka sad, ko sto si vjerojatno sutljiva picka na poslu jer eto neko ce ti sprasiti okaz ako glasno seres po manjinama.

 

Evo ja cu rec, mrzim rasite, pa eto ja nisam picka jer branim svoj stav, pa ne budi uvijena picka i reci jasno svoj stav.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
8 1 hvala 2
5 godina
protjeran
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

@ wyks

 

Jaki su samo u krdu. Ne pičke, nego pičkice.

I kužiš ti kako je lako masu nahuškati. A sve sami vjernici koji bi okrenuli i drugi obraz i na kamen odgovorili kruhom. Govna dvolična.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 15:43 (Antiseptik).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Spominjati Cigane u tome kontekstu nije u redu kao kada sam jednoj novinarki prije desetak godina napisao pritužbu jer je navela kako su na osječkoj obilaznici dva mlada Roma skrivili saobraćajnu nesreću..

Pitao sam ju bi li to napisala da su dva mlada Srbina, Slovaka, Mađara, koji imaju hrvatsko državljanstvo napisala isto...

 

Bome je napisala javnu ispriku...

 

A što se tiče pretpostavljenih stavova kolege forumaša @Cansee-a oni su samo druga strana novčića pretpostavljenih stavova forumaša Antiseptika (koji više ni ne skriva svoje mrzilačke stavove)....

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
2 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

Anđele, puko si.

... ili si se samo prepoznao kao dvolično govno.

Pis on ju, tu :P
Poruka je uređivana zadnji put pet 29.11.2019 15:52 (Antiseptik).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

 

Poanta moje cijele priče je da se u RH ljude koji rade i koji poštuju zakon i red jebe posred šupka, i to bez vazelina. 

 

 Sad je taj naš lijep običaj prenesen i u Irsku

 

Friday kaže...

Ali jebem ih u dupe sa 10 mbps u 2020. godini...

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

 

također blago ti se što u tvojoj općini ima vrijedan rom, dovedite i turiste da ga vide

 

 Ima u Hrvatskoj i nekoliko poštenih Hrvata. Svako ljeto milijuni turista ih dođu vidjeti.

I onda Hans i Greta zaključe da nije lijepo lopovu i lažljivcu reći da se ponaša kao Hrvat, jer eto ima ih par koji nisu takvi.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
BarbaVeli kaže...
Ako je pristup informacijama temeljno ljudsko pravo, po meni ne bi trebali plaćali osnovni paket ni kune.
Isto je s onim smiješnim naknadama za vođenje tekućeg računa u bankama. Ako ga svaki građanin mora imati (ne može honorare ni plaću dobivati na ruke), onda to banke moraju omogućiti svima, a ne zarađivati na tome.

Irska svojim građanima ne naplaćuje vodu jer ju smatra temeljnim ljudskim pravom. Ako Hrvatska "leži na vodi", uveo bih to isto.

Naravno, pritom bi pozorno definirao što su socijalno ugroženi građani. Sigurno je da ih ima koji se švercaju.

Želimo li biti socijalno osjetljiva država ili kapitalistički bastion?

 

Postoji tekuci racun bez ikakve naknade - dakle besplatan, i jos uz njega ide mobilno bankarstvo (aplikacija) također bez ikakve naknade.  HPB nudi taj tekuci

https://www.hpb.hr/gradanstvo/e-banka/supersmart-hpb-racun

Sigurna trazilica: https://www.startpage.com/ Sigurna e-posta: https://protonmail.com/
16 godina
neaktivan
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Uočljiva je korelacija između rasističkih stavova i 'fiskalnog konzervatizma' (osim kada se radi o braniteljskim mirovinama, oružju, crkvi, stadionima ili spomenicima) na desnici. Čovjek bi rekao da je to slučajnost, no je li doista? Je li slučajno da su baš oni koji ne vole druge i drugačije tako osjetljivi na državnu potrošnju?

 

Evo što kaže savjetnik u kampanji Reagana i Busha:

Atwater: Y'all don't quote me on this. You start out in 1954 by saying, "Nigger, nigger, nigger". By 1968 you can't say "nigger"—that hurts you. Backfires. So you say stuff like forced busing, states' rights and all that stuff. You're getting so abstract now [that] you're talking about cutting taxes, and all these things you're talking about are totally economic things and a byproduct of them is [that] blacks get hurt worse than whites.And subconsciously maybe that is part of it. I'm not saying that. But I'm saying that if it is getting that abstract, and that coded, that we are doing away with the racial problem one way or the other. You follow me—because obviously sitting around saying, "We want to cut this", is much more abstract than even the busing thing, and a hell of a lot more abstract than "Nigger, nigger". So, any way you look at it, race is coming on the backbone.

 

Dakle čovjek otvoreno govori kako je to samo kamuflirani rasizam, koji je kod nekoga poput njega osvješten, a kod nekih nije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Visak kaže...

Uočljiva je korelacija između rasističkih stavova i 'fiskalnog konzervatizma' (osim kada se radi o braniteljskim mirovinama, oružju, crkvi, stadionima ili spomenicima) na desnici. Čovjek bi rekao da je to slučajnost, no je li doista? Je li slučajno da su baš oni koji ne vole druge i drugačije tako osjetljivi na državnu potrošnju?

Ovdje pogadjas u srz problema koji u biti dovodi do unificirajuceg obiljezja svih eksluzivnih (one koje nisu inkluzivne) elita - narcisiodnost gdje se mrzi sve sto nije identicno idealu u koji se sami nadvisuju - nebitno je li to rasizam ili generalno mrznja prema nekim skupinama. Jednostavno ako nisi taj ideal i to je vec dovoljno. Zato je takva mrznja opasna - jer uvijek mozes biti streljan - uvijek ti se moze naci razlog zasto nisi njihov. Vidi - ogromna lista svih Trumpovih dupelizaca i pički koje je Trump jednim potezom identificirao kao njegovim mrscima i izdajicama Amerike.

 

Ostaje nejasno kako simpatizeri mogu i dalje pusiti pricu da je eto 350 ljudi u krivu ali Trump je uvijek i svaki tjedan u pravu - eto sad je i Giullianija bacio pod bus - vec koji 6? odvjetnik u nizu.

 

To nas dovodi do mehanizma kojima elita masu nahuskava na manjinu kako se ne bi dirnulo u elitu - i kako je dao Cansee odlican primjer kako se to cini:

 

 Nahuskao je 66 ljudi na neku masu ljudi - iako ta masa nikad NIJE ISTA - samo je 13 000 ljudi na socijalnoj pomoci vise od 5 godina! sto je 0.003% populacije hrvatske - u toj istoj Hrvatskoj je 2017. 12 000 ljudi proslo kroz zatvorski sustav.

 

Nadalje, ono sto i Trump cini kad huska protiv cak i privremenih izbjeglica koji su bjezali sa Bahama od najjaceg uragana u povijesti - ne spominje brojke vec govori o velikom broju zlih ljudi, kao sto i Cansee ne govori o egzaktnim podacima, vec uprilicava kvaziargument kao da se za socijalu daju milijarde, da svi dobivaju stanove, i da korisnika ima milijun i da su vecina varalice.

 

Tako se ne zadire u obaveze elite prema drustvu, ali se zadire u obaveze humane vecine nad nesretnom manjinom.

 

Ono sto takodjer Cansee ne napominje da je broj primatelja socijalne pomoci prepolovljen od 2003., da je pao za trecinu od 2016. i da je dozivio porast tek kad je ekonomija i globalno pala - od 2008 - 2012.

Isto tako ne napominje da nazalost znatan broj primatelja socijalne pomoci umre, sto posebno govori o koliko osjetljivoj skupini se radi.

Ne napominje i da se, posebno u Hrvatskoj, svatko moze preko noci naci na rubu siromastva, kompanije propadaju, nekad za to nisu krivi radnici.

 

Konkretno, vidim da su neki potegnuli i racunicu tko ce platiti taj popust - kao da volovi donose interent u vagonima u kucu - sto je naprosto frapantna glupost na informatickom forumu!

Kao i u slucaju vode - ne placas konkretni proizvod vec uslugu i odrzavanje.

Kao da su neki postali imbecili i misle da ako plate 50 megabita bandwitha da dodje stricek iz HaTEja i zavari veci ventil i jacu pipu da svi ti megabajti bolje teku.

 

Nadalje, kao da su neki imbecili pa ne shvacaju da se postojeci novac moze bolje alocirati, pa da se umjesto krsticevicevih milijardi ulupanih u krsticevicev KingICT, ili u nabavku igracaka, moze dio alocirati u seocijalu - pa bi se broj jos vise smanjio - JER SE SMANJUJE svake godine!

Neki su isto imbecili pa huskaju na socijalu - iako je po kolektivnom ugovoru svake godine POVECANA osnovica javnim sluzbenicima, time i sabornicima, na vrijednosti prije krize - a to nije bilo praceno proporcionalnim povecanjima izfavanjima za socijalu.

Otkud pare za sabornike? Jel doso stricek ugradit vecu pipu?

 

Ili vas je grupa maloumnika natjerala da dizete vile na random nesretne ljude a HDZ si je dignuo place? Tko je platio te place?

 

I jos jedna stvar - kad se pomogne familiji to dijete, koje NIJE BIRALO DA BUDE NA SOCIJALI, mozda stvori vrijednost koja ce se vratiti drustvu - i to 20 000 ljudi koji su se maknuli sa socijale dokazuju - vracaju se u sustav solidarnosti.

No sto je napravio Kalmeta?  Bandić? Sanader? A svaki je potrosio 100x puta vrijednosti vise nego se trosi godisnje na socijalu.

Kad Bandic da povlastenu koncesiju mimo natjecaja unistava poduzetnistvo na slobodnom trzistu - jer se posten poduzetnik nikada nece moci boriti protiv takve konkurencije. Posljedice su dugorocnije.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 0:06 (wyks).
13 godina
odjavljen
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
wyks kaže...
 

Nadalje, kao da su neki imbecili pa ne shvacaju da se postojeci novac moze bolje alocirati, pa da se umjesto krsticevicevih milijardi ulupanih u krsticevicev KingICT, ili u nabavku igracaka, moze dio alocirati u seocijalu - pa bi se broj jos vise smanjio - JER SE SMANJUJE svake godine!

Neki su isto imbecili pa huskaju na socijalu - iako je po kolektivnom ugovoru svake godine POVECANA osnovica javnim sluzbenicima, time i sabornicima, na vrijednosti prije krize - a to nije bilo praceno proporcionalnim povecanjima izfavanjima za socijalu.

Otkud pare za sabornike? Jel doso stricek ugradit vecu pipu?

 

Ili vas je grupa maloumnika natjerala da dizete vile na random nesretne ljude a HDZ si je dignuo place? Tko je platio te place?

 

I jos jedna stvar - kad se pomogne familiji to dijete, koje NIJE BIRALO DA BUDE NA SOCIJALI, mozda stvori vrijednost koja ce se vratiti drustvu - i to 20 000 ljudi koji su se maknuli sa socijale dokazuju - vracaju se u sustav solidarnosti.

No sto je napravio Kalmeta?  Bandić? Sanader? A svaki je potrosio 100x puta vrijednosti vise nego se trosi godisnje na socijalu.

Kad Bandic da povlastenu koncesiju mimo natjecaja unistava poduzetnistvo na slobodnom trzistu - jer se posten poduzetnik nikada nece moci boriti protiv takve konkurencije. Posljedice su dugorocnije.

 

 

 Pa dobrodošao u stvarnost, napokon. Nije problem u pomoći onima kojima je pomoć stvarno potrebna. Ja sam prvi koji je za to da se pomaže ljudima, problem je neefikasnost sustava koji za odgovoran za tu pomoć. Problem je da su ljudi u suštini podložni korupciji i iznudi, i što više država kontrolira stvari, više se može ukrasti, potrošiti i naginjati na stranu istih tih koji vode državu. 

 

Puno efikasnije je da se smanjuju porezi i da se prestane gušiti male i srednje poduzetnike, da oni mogu zapošljavati više ljudi, samim time bi bilo i manje ljudi kojima je potrebna pomoć. Pa koliko samo ima lažnih branitelja? Zamisli onda koliko ima lažnih socialno ugroženih. Ovako, oni dignu poreze, naplaćuju se od ljudi, daju malo za socijalnu pomoć i uzmu sebi ogromnu proviziju (plaće u državnom sektoru, povlaštene mirovine i sl.) I na kraju od 50% rada zaradi država, a masu ljudi dobije socijalnu pomoć koja je premalena umjesto da se stvore uvjeti za proizvodnju, izvoz i stalni porast potrage za radnom snagom. Ono, nemoj čovjeku dati ribu, nauči ga pecati. 


I ljevica i desnica se bori protiv iste stvari - korupcije i gušenja ekonomije, a političari to iskorištavaju pa prave razliku. Sam kažeš, Sanader sjebe 100x više vrijednosti godišnje nego što se isplati socijali. Znaš zašto? Jer im dajemo priliku. Uzmi im sve novce i plati im samo za ono što država stvarno treba financirati, odnosno javna dobra kao što su osnovno školstvo, ceste, obrana, policija i slično, a za ostale stvari mogu postojati i stipendije. No što više toga socijaliziraš, više prilika daješ da to netko zloupotrebljava i vara državu, a ako uzima državni novac, onda uzima tvoj novac, jer država ništa ne proizvodi, nego uzima i kao raspodjeljuje, ali većinom troši na nepotrebne stvari. Zato je politika rak društva i u što više stvari se upliće, više nas košta i više usporava. Vidiš i sam što se događa u socijalističkim državama, sve to na papiru zvuči krasno, ali kad-tad ponestane novca, i onda je loše svima, a ne samo malom postotku. 

15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
footballer kaže...
Pa dobrodošao u stvarnost, napokon. Nije problem u pomoći onima kojima je pomoć stvarno potrebna. Ja sam prvi koji je za to da se pomaže ljudima, problem je neefikasnost sustava koji za odgovoran za tu pomoć. Problem je da su ljudi u suštini podložni korupciji i iznudi, i što više država kontrolira stvari, više se može ukrasti, potrošiti i naginjati na stranu istih tih koji vode državu.

Pa ocito jest problem pomoci, cim je 70 ljudi odmah skocilo na opasku "da cigici stoje u redu dok Cansee placa zdravstveno". Nitko nije stao na loptu i primjetio da se opasno generalizira.

 

Sustav ima metode provjere finacijskog stanja podnosioca zahtjeva za socijalnu pomoc - kao sto se oni koji ju primaju i odricu dijela slobode, jer ih se i tijekom primanja provjerava ukoliko je doslo do pozitivne promjene na bolje. Tu provjeru ti ne mozes trpiti ukoliko nema osnovane sumnje da nesto muljas sa porezima ili imovinom - a Porezna se cak i u slucaju kriminala tesko odlucuje na reviziju necijih financija.

 

Znaci sustav ima mehanizme koje ti trazis - samo sto se radi o jako promjenjivoj skupini ljudi, gdje korist ipak nije tolika koliko se pise - 1500-2000 kuna mjesecno za cetveroclanu obitelj je manje od naknadi sa burze isl.

 

I ti opet skaces na jedan kraj spektra, u kojem je cak i najlakse utvrditi nepravilnost - svaki primatelj socijalne pomoci je imenom i prezimenom 100% dostupan svim provjerama Drzave.

No - koliko je godina trebalo, i koliko je clanaka trebalo da se otkrije kako je Kuscevic jos od 90ih imao namjenu muljati sa prenamjenama zemljista?

 

U tom slucaju je sustav zakazao - jer sustav nije imao mehanizme provjere.

I to je razlika. U socijali je stvar ili greske ili namjernog varanja i to je lako za utvrditi - Sanader je dobio dva mandata a ratni je profiter i izdajica - prodao je nacionalni interes za mito.

I sto je onda problem? Sustav socijale u kojem je lako naci varalicu ili to da nam je vecina stanovnistva DVA puta biralo ratnog proftera i izdajicu?

Godisnje se za socijalnu pomoc izdvaja oko 30 milijuna kuna.

Crkva dobije 400 milijuna. Fontane koje je Bandic gradio su kostale oko 50 milijuna. U Maksimir je dosad ulupano 850 milijuna kuna.

Sanader je za prodaju nacionalnog interesa dobio 10 milijuna eura.

 

Znaci da HRVATI NISU BIRALI Bandica, Sanadera i Crkvu imali bi 1 milijardu i 400 milijuna kuna.

Hrvatska postoji 28 godina * 30 milijuna kuna = 840 milijuna kuna koje su potrosene na socijalnu pomoc.

 

A gdje su racunice za Kalmetu, Vidosevica, Linica i ekipu koja je birana na svim izborima, svojevoljno, bez prisile?

 

I tu je problem - ako ovako zdusno napadnes socijalnu pomoc, kolateralne zrtve ce mozda jedva prezivjeti, ali nitko zdusno ne napada pronevjeritelja 850 milijuna kuna, niti generalizira da su svi hrvati prljave varalice, vec 28 godina HRVATI biraju varalice, pa jebote Bandic je gradonacelnik 20 godina, ubije konkurenciju u prvom krugu, SDP i HDZ mu puše kurac u Skupštini - IMA JEBENO DISKRECIJSKO PRAVO DA VLASTORUCNO DIJELI MILIJUNSKE KONCESIJE, sto je zadnje imao Josip II.

footballer kaže...
Puno efikasnije je da se smanjuju porezi i da se prestane gušiti male i srednje poduzetnike, da oni mogu zapošljavati više ljudi, samim time bi bilo i manje ljudi kojima je potrebna pomoć. Pa koliko samo ima lažnih branitelja? Zamisli onda koliko ima lažnih socialno ugroženih. Ovako, oni dignu poreze, naplaćuju se od ljudi, daju malo za socijalnu pomoć i uzmu sebi ogromnu proviziju (plaće u državnom sektoru, povlaštene mirovine i sl.) I na kraju od 50% rada zaradi država, a masu ljudi dobije socijalnu pomoć koja je premalena umjesto da se stvore uvjeti za proizvodnju, izvoz i stalni porast potrage za radnom snagom. Ono, nemoj čovjeku dati ribu, nauči ga pecati.

Ovo nema veze sa socijalom.

 

U svakom drustvu imas podatak koliki je vroj ljudi na rubu siromastva. Taj broj se odnosi na ljude koji bi da izgube osnovni prihod pali ispod granice dovoljne za zivot. Primjerice, oni koji bi da izgube placu, ne bi slijedeci mjesec imali s cime platiti stanarinu, rezije i sl.

Tih ljudi je u Hrvatskoj po Eurostatu:

Eurostat za Hrvatsku nije imao podatke 2008. godine, stoga se vide samo referentni pokazatelji za 2017. bez mogućnosti usporedbe. U Hrvatskoj živi 27,9 posto ljudi na rubu siromaštva ili društvene isključenosti, što je skoro 1,2 milijuna ljudi.

Skoro 20 posto ljudi u Hrvatskoj u opasnosti je od siromaštva nakon što prime socijalne naknade, dok okvirna brojka od 10,3 posto pokazuje koliko ljudi si ne može priuštiti četiri od devet materijalnih dobra potrebnih za život, poput plaćanja računa, neočekivanih troškova, ne posjeduju automobil, televizor, ne hrane se proteinski bogatom prehranom svaka dva dana poput ribe ili mesa, te si ne mogu priuštiti tjedan dana putovanja i odmora.

 

Sad zapitaj sebe - da sutra ostanes bez place bi li mogao platiti slijedeci mjesec sve svoje troskove?

Dugorocno je dobro da se potice poduzetnistvo - tako operira i socijala, no socijalna pomoc je vatrogasna mjera - jer se u dobroj vjeri djeluje kako bi se ljudi sto prije sa nje makli, iako postoje slucajevi kojima ce do kraja zivota trebati socijlna pomoc.

 

Zasto je neuspordivo ovo sto ti pricas sa socijalom - kada ishiotreno zadires u socijalu, zadires i u prezivljavanje dijela ljudi koji nemaju nikakvih mogucnosti sebi priskrbiti za zivot. Samim time bi svaka ishitrena greska (jedan Rom je neradnik, svi su neradnici, pa ih ajmo iskljuciti iz drustva) znacila propadanje nekoliko generacija ali i mogucu smrt. Dok kad govoris o poticajima, negativna strana ukidanja ili promjene je da se mjenjaju poslovni planovi, ali ne i samo prezivljavanje. Zato se te dvije stvari ne smiju izjedancavati.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Ajmo sad pričati bajke kako poduzetnici da se smanje porezi ne bi kupovali jahte i sponzoruše, nego bi zapošljavali slijepe, retardirane, klošare i narkomane. Matija Babić bi odmah otvorio još dva portala.

Jedan dio populacije neće nikada biti produktivan, bez obzira kakav posao im ponudiš. Možeš samo birati hoćeš li gledati kako umiru od gladi ili kako kradu, dilaju i prostituiraju se.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Visak kaže...
Ajmo sad pričati bajke kako poduzetnici da se smanje porezi ne bi kupovali jahte i sponzoruše, nego bi zapošljavali slijepe, retardirane, klošare i narkomane. Matija Babić bi odmah otvorio još dva portala.

Jedan dio populacije neće nikada biti produktivan, bez obzira kakav posao im ponudiš. Možeš samo birati hoćeš li gledati kako umiru od gladi ili kako kradu, dilaju i prostituiraju se.

Guste Santini po svojoj procjeni tvrdi da je u dvadeset godina ukradeno ili pronevjerno vise od 100 milijardi dolara ili 675 milijardi kuna, sto je oko 5 drzavnih proracuna.

Da je petina iznosa tocno, ispadne da je pronevjereno oko 120 milijardi kuna sto je jedan godisnji proracun.

 

Socijalnu pomoc bi sa tim novcem mogli placati 4 000 godina - ČETRI TISUĆE GODINA.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2019 14:03 (wyks).
13 godina
odjavljen
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

wyks 

 

Fiksirao si se na dio vezan za rome, i slažem se, nema potrebe za izdvajanjem bilo koje grupe ljudi, jer time argument nije niti jači niti bitniji, i slažem se, bitno je pomoći ljudima koji su socijalno ugroženi, ALI samo onima koji su socijalno ugroženi a nisu za to sami odgovorni. I tu je bitno primjetiti kako nisam koristio riječ "krivi" nego odgovorni, veoma bitna razlika. 

 

Problem na koji je on aludirao se ne veže za bilo koju grupu ljudi koja nema ništa drugo povezano međusobno osim boje kože, nego za grupu ljudi koji su sami odgovorni za nastalu situaciju, a traže pomoć, njih je puno više nego ovih koji stvarno ili ne mogu raditi ili su ostali invalidi, samohrani roditelji, primorani brinuti se za člana obitelji 24/7 i bilo što što ih spriječava u radu za dohodak, dakle ovi ljudi za koje govoriš da trebaju financijsku pomoć a ne žele biti u takvoj situaciji da im to treba. 

 

Ne znam koliko ljudi znam da se žali i traži socijalnu pomoć a prije svega 5-6 godina prvi su imali najnoviji mobitel, uzeo se auto na kredit, kuhinja od 40 tisuća kuna, kreditna kartica je bila na maksimalnom kapacitetu i slično. Zašto traže socijalnu pomoć? Jer su financijski nepismeni. I zašto bih onda ja, kao financijski odgovorna osoba, bez kredita na auto, bez navike razbacivanja novca, bez ikakvih dugova, trebao iz nekog razloga pomoći takvoj osobi? Tko je tu odgovoran, ja ili oni? U zgradi u kojoj sam živio prije dosta godina postojala je obitelj kao gore opisana, no jednu stvar nikad nisu plaćali - pričuvu za zgradu. Ironično, bili su zagovarači toga da se jednom tjedno plati čistačici za čišćenje stubišta. I naravno, dobili su ovrhu za neplaćanje pričuve. Da li ostali stanari moraju plaćati njihov dug jer su ovi "socijalno ugroženi"? Ne, to je njihov problem. I takva je većina ljudi koji se žale na državu, samo otiđi po kafićima i pogledaj oko sebe, pa poslušaj što ti ljudi koji drže mobitele od 700 eura na stolovima pričaju. I onda da za takve još stavim jeftiniji internet? 

 

Da se razumijemo, znam osobno nekoliko roma samo, i svi oni su veoma radišni ljudi, i zaradili su sve što imaju radom i pametnim investicijama, tako da ja osobno nisam dao thumbs up na post o kojem pričaš zbog dijela o romima.

 

Također, napadanje poduzetnika i vlasnika poduzeća je smiješno, jer je većina poduzeća malo ili srednje veličine, i bez obzira na bilo kakve porezne olakšice, ne mogu si priuštiti jahte, zlatne Ferrarije i helikoptere o kojima Visak laprda čim dobije priliku za to, ali bi im dobro došlo da imaju malo više novca za zapošljavanje još  jednog ili dva radnika ili da može povećati obujam posla, zaraditi više novaca, platiti radnike više, uložiti natrag u biznis i na kraju krajeva da, malo i odmoriti i uživati u plodovima tog istog poduzeća. Jer, ako maknemo inicijativu (financijska sloboda) otvaranja poduzeća i obrta, sami sebe kopamo u još veću rupu, što financijski, što materijalno, jer smanjenjem konkurencije cijene rastu, kao i smanjenjem radnika u sektoru refiniranja materijala za proizvodnju. 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Ono što ti wyks crta, a ti uporno ne želiš vidjeti je da je ta socijala neznatan trošak u odnosu na sve druge parazite koji se namiruju iz proračuna. Samo Crkva uzme milijardu svake godine i još uzme dva sata nastave tjedno koji bi se mogli potrošiti na financijsko opismenjavanje. Na HVO mirovine odlazi 250 milijuna, a iznos se i dalje povećava. Svaki Bandićev ili Kalmetin ugovor nas koštaju nepotrebne milijune. Ako se stvarno žele smanjiti porezi postoji veliki bazen za zagrabiti, a Atwater jasno gore kaže da je ekonomska briga desničara samo krinka za šovinizam, što i tvoja vrlo selektivna briga pokazuje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
odjavljen
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

A da ti čitaš postove skužio bi da se slažem s njim, osim što mi je dosta da ja moram plaćati za tuđe izbore u životu, one izbore koje sam naveo. I šovinizam nema veze s bilo čime što sam rekao, jer se ne smatram superiornijim od bilo koga, i prozivanje mene šovinistom pa i tisuću puta neće to napraviti istinom. No bilo kako bilo, otišli smo malo previše u off topic, moglo bi biti kartona.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
footballer kaže...

A da ti čitaš postove skužio bi da se slažem s njim, osim što mi je dosta da ja moram plaćati za tuđe izbore u životu, one izbore koje sam naveo.

Pa koliko sam puta rekao da se taj broj smanjuje jer se ljudi ili zaposle ili umru - gdje je tu izbor? Izbor je da se zaposle? To i cine! Ili je izbor da crknu? Pa koji kurac onda jos trazis?

 

Ali ono po cemu bi ti trebao srati je to da se za socijalu po glavi primatelja vise dobiva od tek nedavno JER ELEMENTARNA MATEMATIKA POKAZUJE:

 

- Imao si 100 000 na određeni buđet koji nije opterećivao proračun - jer kako sam gore naveo sa JEDNIM PRORAČUNOM možeš socijalu plaćati ČETRI TISUĆE GODINA

- Taj broj se svaki godine smanjuje - pa ako isti iznos podjelis na tih manje ljudi - ti ljudi dobiju vise - znaci povecanja koji bi opteretio proračun - MATEMATICKI NEMA

 

Ako ja dijelim čokoladu s tobom svaki dan, pa ti umreš, da li ja odjednom imam trosak za 3 čokolade, ili mi ostaje cijela?

Crkva, Vlada i Sabor, kao i stranke po dogovoru imaju odredbu kojom se rastom BDP-a njima povecavaju naknade i place - I NITKO IH SE NIJE ODREKAO!

 

I sad ti nas tu jebes za broj koji se smanjuje i za ljude koji nisu tamo SVOJIM izborom - jer bi radije bili bogati i zdravi i mladi?

Imas 30 000 ljudi koji su u dvije godine skinuti sa socijale - to znaci da bar 20 000 ljudi NIJE htjelo VARATI.

 

Imas ti izbor - ako ovako aktivno seres po varalicama u politici - dobiti ces milijarde love i NITKO nece umrijeti jer si mu uskratio pravo da VARA.

Ali ako zbog 500 zabiljezenih varalica postrozis i trazis nerealne zahtjeve od socijale - po statistici ionako svake godine njih 5-10 000 umre. (HINT - varalice sigurno ne umiru od gladi)

 

Eto imas izbor. Da sad potjeras sve sa socijale iz zemlje, pa da su svi do jednog varalice, ustedio bi 30 milijuna kuna. Zgrada Biskupije je bila 122 milijuna kuna. I propadala je jos 2015.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/foto-ruglo-na-ksaveru-propada-investicija-od-165-milijuna-eura-vlaga-unistila-skupi-oniks-na-zgradi-hbk/387775/

https://www.vecernji.hr/vijesti/biskupi-su-lagali-novu-palacu-ipak-financiraju-porezni-obveznici-268581

https://www.tportal.hr/vijesti/clanak/skandal-trese-kaptol-cuvar-crvenih-dobara-15-godina-muljao-s-nekretninama-i-izgubio-50-milijuna-eura-foto-20180116

 

Eto, samo sa ova dva projekta Crkva je mogla financirati socijalu 15 godina.

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Gubim volju za razgovorom, moram malo skratit vrijeme na forumu i općenito na internetu, ali evo, još jednom ponavljam, ja ne govorim o ljudima koji nisu odgovorni za svoje stanje, nego onima koji bacaju pare na sranja i onda se nađu pred ovrhom i tada im je krivo sve osim njihovih loših financijskih odluka kao neplaćanje računa, kupovanje gluposti i ulazak u kredit da kupuju stvari koje im nisu potrebne. 

 
1 1 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -

Mi govorimo o tome da su oni koji mažnjavaju tisuću puta veću lovu nahuškali srednji sloj da se ljuti na sirotinju, iako su ovi prvi daleko veće štetočine. A ti si upravo primjer tipa koji je to progutao do balčaka.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
13 godina
neaktivan
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
Cansee kaže...

"socijalno ugroženim građanima"?? Znači osim što se dobivaju socijale, doplatci, ne plaćaju se režije, još ajmo i internet stavit za bagatelu i ne treba ni ugovor. sljedeći korak je da sportski paket i HBO stavimo na oko 70 % popusta za njih, da neradnici imaju i šta gledati po cijele dane i pratiti uživo kako im tiketi prolaze

 

da se razumijemo, ima jadnih ljudi koji zbog itekako opravdanih razloga nisu sposobni sami brinuti o sebi, njima bi ja osobno dao sve to besplatno, ali kolika ih je masa koji ne rade ništa po cijele dane a pomaže im se na sve strane, poklanjaju se državne kuće i stanovi i da ne pričam šta sve ne

 

ono što me najviše frustrira u cijeloj priči, što uvijek popušimo mi koji nešto radimo u životu, koji ne tražimo za pomoć ni državu ni nikog, nego nešto ili uštedimo ili dignemo kredit i onda si to napravimo ili kupimo. plaćaj uvijek punu cijenu, plaćaj porez, plaćaj pristojbe, tko te jebe. dođem u bolnicu na pregled, a ispred mene naravno par cigića koji ne da ne plaćaju zdravstveno, nego dobivaju socijalu i žive na sisi države i boli ih kita, a ja nek uzimam slobodni dan na poslu i izgubim ga na čekanju.

 

 

 

 Opisuješ 100% situaciju iz Međimurja, godinama "manjina" ništa ne radi, krade i prave probleme poštenim ljudima. Članovi Bug foruma koji su iz Međimurja znaju o čemu pričam.

RIP Šaban (21.6.2016)
15 godina
offline
Re: Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome -
footballer kaže...

ja ne govorim o ljudima koji nisu odgovorni za svoje stanje, nego onima koji bacaju pare na sranja i onda se nađu pred ovrhom i tada im je krivo sve osim njihovih loših financijskih odluka kao neplaćanje računa, kupovanje gluposti i ulazak u kredit da kupuju stvari koje im nisu potrebne. 

Znas zasto to ovo sve govorim?

Jer sve ima uzrok i posljedicu.

 

Da se nije pronevjerilo 3-4-6 (mozda i 17 da se ulozilo u industriju) proracuna preko kradja i farbanja tunela, danas ne bi imao toliko socijalnih slucajeva. Jer bi drustvo opcenito bilo i fizicki i psihicki zdravije, a i manje koruptivno, jer ako Sanader nema nikakvih posljedica za svoju veleizdaju cijele Drzave, onda ce se i mali Perica odvaziti krasti.

 

No, da sutra potjeras sve manjine i bolesne i gladne i siromasne iz zemlje i tih 500 varalica - tj. sve one koji su tako strasan nenadjebiv trosak, na koji bi nacin to sprijecilo Bandica da krade?

A da Bandica istjeras iz zemlje, ili bar iz proracuna, onda ne bi imao toliko gladnih, niti bi imao one koji su se na mizerno varanje odlucili iz ocaja. Jer ima i takvih ljudi.

 

 

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
13 godina
odjavljen
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

Znači nas trojica se raspravljamo a svi smo na istoj strani, barem što se tiče toga da država troši novce poreznih obveznika na gluposti i pronevjeru?

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Od prvog dana 2020. nova pravila za telekome - min

definitivno sve svi držite teme. :D

 

šta je ovo?? nova pravila za telekome ili forumska seansa problema  o manjinama?

Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice