Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

poruka: 30
|
čitano: 11.912
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla".
15 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Pih, jos ga 1993. posjetih u Cobri Mk3.

I nije bas nesto.

 

 

***edit***

 

Ne znam da li je uopce vise potrebno naglasavati kako je clanak izvrstan?

Dario, samo nastavi!

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.11.2017 19:47 (syncmaster245b).
 
8 0 hvala 1
15 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

i tako se pravi zec dok je ražanj u šumi. ako i kad ćemo moći takve "samo" udaljenosti prelaziti za mjesec-dva, putnici će imati i tehnologiju samostalnog pronalaženja "skrasidbenog svijeta". bude li tamo indijanaca/aboridžina, to gore po njih. sve smo to već imali u povijesti, samo što će se ovo* proširiti na svemir. nemamo se čemu veseliti jer nitko ništa nije naučio do sad. jebeš tehnologiju s praznim ludarama. 

 

*nasilje, divljaštvo, borbe za neovisnosti, rezervati za domorce, spaljena zemlja, ratovi, skalpiranja, pokrštavanja, širenje vjere ognjem i mačem itd. itd.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Kako sada stvari stoje život je stvar kompleksnosti. Kompleksna okolina sama po sebi stvara neki oblik života, a dovoljno kompleksan život stvara inteligenciju.

Stoga treba biti optimističan, a prije svega strpljiv. Sjećam se kako je nekoć, sedamdesetih godina, otkriće planeta oko drugih zvijezda bila čista znanstvena fantastika.

Vodile su se rasprave kruži li nešto oko Barnardove zvijezde, kao jedinog kandidata za planetarne pratioce. Nevjerojatno koliko je znanost u međuvremenu napredovala.

Još malo pa ćemo komunicirati sa svemircima ako oni budu htjeli s nama. Jedan je umnik rekao na televiziji: "Životinje ne govore. To je hendikep, ali ima efekt." Je li to hendikep?

Biste li vi htjeli razgovarati sa svojim psom, a o čemu biste uostalom razgovarali? Ili još bliži primjer. Imam jednog glupog i dosadnog susjeda koji neprosto ne može razumjeti

što mu govorim, pa i najobičnijim stvarima (npr. da  vlasnik restorana mari za to da mu gost opet dođe). Možda smo i mi tako glupi za neku vrlo, vrlo, vrlo inteligentnu vrstu u svemiru.  

 
7 0 hvala 0
9 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Lijepo je gledati tako daleko ali još uvijek ne znamo što se skriva na Marsu i Titanu a i Venera je samo škicnuta, bez pravog istraživanja. Trebat ćemo prvo istražiti vlastito dvorište a onda se otisnuti u daleki svemir...

 
7 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Thinker kaže...

Lijepo je gledati tako daleko ali još uvijek ne znamo što se skriva na Marsu i Titanu a i Venera je samo škicnuta, bez pravog istraživanja. Trebat ćemo prvo istražiti vlastito dvorište a onda se otisnuti u daleki svemir...

 Što sam sve čuo da se priča o Veneri, ne bih je ni štapom dirao!

...
16 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Neki dan im je objekat proletio pred nosom i sve što su uspjeli je stalo na par zamrljanih piksela.

Ovo je na razini maštanja o kanalima na Marsu pri 100 godina. Zapravo i gore.


You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
memulica kaže...
Neki dan im je objekat proletio pred nosom i sve što su uspjeli je stalo na par zamrljanih piksela.

Ovo je na razini maštanja o kanalima na Marsu pri 100 godina. Zapravo i gore.

 Ne kuzim sto zelis reci?

 

Da je bolje onda ne pokusavati?

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
16 godina
odjavljen
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Ja cu pratit temu, cisto da budem up to date kad se izgradi ovaj novi veliki teleskop.

Zanimljivo, cijeli zivot mastam da si kupim neki teleskop. I pred koji mjesec si kontam "ma ko ga jebe, reci cu zeni da cu sprasiti 1000 eura na neki teleskop - nek sere koliko hoce". Par dana kasnije, lezim u spavacoj navecer i gledam kroz prozor. I zadivljen sam zvijezdama koje vidim. I onda mi se ukljuci mozak - vidim zvijezde MOZDA jednom u 2 mjeseca a kupio bih si teleskop...

*place na irskom

Freak Show Inc.
 
7 0 hvala 0
7 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

memulica, dežurni negativac

ravna zemlja i šupalj mjesec
 
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Friday kaže...

Ja cu pratit temu, cisto da budem up to date kad se izgradi ovaj novi veliki teleskop.

Zanimljivo, cijeli zivot mastam da si kupim neki teleskop. I pred koji mjesec si kontam "ma ko ga jebe, reci cu zeni da cu sprasiti 1000 eura na neki teleskop - nek sere koliko hoce". Par dana kasnije, lezim u spavacoj navecer i gledam kroz prozor. I zadivljen sam zvijezdama koje vidim. I onda mi se ukljuci mozak - vidim zvijezde MOZDA jednom u 2 mjeseca a kupio bih si teleskop...

*place na irskom

 jesi kad vidio uzivo "saturn" kroz neki teleskop?, zaista zapanjujuce...i ne treba ti cak ni pola od tih 1000€, ostalo das zenilp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
8 godina
neaktivan
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Jel iko nasao na netu knjigu:Zmaj u mojoj garaži?
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Friday kaže...

Ja cu pratit temu, cisto da budem up to date kad se izgradi ovaj novi veliki teleskop.

Zanimljivo, cijeli zivot mastam da si kupim neki teleskop. I pred koji mjesec si kontam "ma ko ga jebe, reci cu zeni da cu sprasiti 1000 eura na neki teleskop - nek sere koliko hoce". Par dana kasnije, lezim u spavacoj navecer i gledam kroz prozor. I zadivljen sam zvijezdama koje vidim. I onda mi se ukljuci mozak - vidim zvijezde MOZDA jednom u 2 mjeseca a kupio bih si teleskop...

*place na irskom

 

https://www.amazon.com/dp/B002JNUAVU?tag=space041-20 Kupi ovaj, pa će ti manje srati. 

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Friday kaže...

Ja cu pratit temu, cisto da budem up to date kad se izgradi ovaj novi veliki teleskop.

Zanimljivo, cijeli zivot mastam da si kupim neki teleskop. I pred koji mjesec si kontam "ma ko ga jebe, reci cu zeni da cu sprasiti 1000 eura na neki teleskop - nek sere koliko hoce". Par dana kasnije, lezim u spavacoj navecer i gledam kroz prozor. I zadivljen sam zvijezdama koje vidim. I onda mi se ukljuci mozak - vidim zvijezde MOZDA jednom u 2 mjeseca a kupio bih si teleskop...

*place na irskom

 20 cm teleskop dobiš za cca. 3500 kn. A pokazati će ti puno toga ako imaš dobro tamno nebo. U Hrvatskoj smo sretni što još imamo mjesta gdje se može vidjeti pravo noćno nebo. Trenutačno se i radi na tome da se Petrova gora proglasi parkom tamnog neba.

Inače koga zanima u četvrtak u 20:30 na HRT 3 tema emisije Treći element su upravo astronomi amateri i astrofotografi u Hrvatskoj.

I am Guybrush Threepwood, Mighty Pirate!
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 8:13 (ROADRUNNER).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
'Ali, ja ne pokušavam misliti svojim srcem. Ozbiljan sam u vezi s razumijevanjem svijeta, ne mislim ni sa čim drugim do sa svojim mozgom, i ma koliko to drugo moglo biti privlačno, vjerojatno je da će me odvesti u nevolje. Stvarno, sasvim je u redu pričekati sa sudovima sve dok se ne pojave dokazi.'

Da je samo ovo rekao ušao bi u 1% najpametnijih. Sagan je bio faca sedamdesetih i osamdesetih, no nakon toga je malo potonuo u zaborav. Sada izgleda oživljava s vinilima i ostalom nostalgijom.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Covjek je totalno iskren i u pravu.Cesto ljudi brzaju sa zaključcima u stilu da postoje svijetovi kao nasi ovo ono...Do jucer su srali za Mars da ima tekuce vode,sada ispada da nema.I ja bi volio da stvarno postoje svijetovi slicni nasima sa vegetacijama ala No Mans Sky xDDD...Ali trenutno ne postoji niti JEDAN dokaz o tome.Tako da vjerovati u nesto samo zato sto to godi nasim usima,srcima ili mozgu,je glupo.Daj dokaz,pokazi to i svi ce vjerovati.A ne nekakve 100svj godina daleke planete koje je puka tocka na nebu i oni znaju sta je tamo.Ma daj molim te.Sta zelim reci,je to da niti o svome sistemu neznamo nista,da cemo znati o nekim sistemima koji su daleko svjetlosnim godinama.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 10:55 (Endymon).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Endymon kaže...

Covjek je totalno iskren i u pravu.Cesto ljudi brzaju sa zaključcima u stilu da postoje svijetovi kao nasi ovo ono...Do jucer su srali za Mars da ima tekuce vode,sada ispada da nema.I ja bi volio da stvarno postoje svijetovi slicni nasima sa vegetacijama ala No Mans Sky xDDD...Ali trenutno ne postoji niti JEDAN dokaz o tome.Tako da vjerovati u nesto samo zato sto to godi nasim usima,srcima ili mozgu,je glupo.Daj dokaz,pokazi to i svi ce vjerovati.A ne nekakve 100svj godina daleke planete koje je puka tocka na nebu i oni znaju sta je tamo.Ma daj molim te.Sta zelim reci,je to da niti o svome sistemu neznamo nista,da cemo znati o nekim sistemima koji su daleko svjetlosnim godinama.

 

A sto da ti kazem onda, osim da nastavis gledati u sjenke na zidu tvoje pecine.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 11:35 (syncmaster245b).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
memulica kaže...
Neki dan im je objekat proletio pred nosom i sve što su uspjeli je stalo na par zamrljanih piksela.

Ovo je na razini maštanja o kanalima na Marsu pri 100 godina. Zapravo i gore.

 

Poanta znanosti nije da proizvodi lijepe slike za siru javnost. Da jest, pare koje trosimo na sve ostale stvari potrosili bi na svemirske teleskope i dobio bi svoje slikice, ali to nije prioritet.

9 godina
neaktivan
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Endymon kaže...

Covjek je totalno iskren i u pravu.Cesto ljudi brzaju sa zaključcima u stilu da postoje svijetovi kao nasi ovo ono...Do jucer su srali za Mars da ima tekuce vode,sada ispada da nema.I ja bi volio da stvarno postoje svijetovi slicni nasima sa vegetacijama ala No Mans Sky xDDD...Ali trenutno ne postoji niti JEDAN dokaz o tome.Tako da vjerovati u nesto samo zato sto to godi nasim usima,srcima ili mozgu,je glupo.Daj dokaz,pokazi to i svi ce vjerovati.A ne nekakve 100svj godina daleke planete koje je puka tocka na nebu i oni znaju sta je tamo.Ma daj molim te.Sta zelim reci,je to da niti o svome sistemu neznamo nista,da cemo znati o nekim sistemima koji su daleko svjetlosnim godinama.

 

Problem je sto nitko ne tvrdi da zna sto je tamo osim novinara koji uopce ne razumiju tematiku o kojoj pisu, ili ne znaju intepretirati znastvene radove ili jednostavno namjerno proizvode senzacionalizam.

 

Sva sreca da se netko sjetio da bi o znastvenim temama mogli pisati sami znastvenici, pravo osvjezenje na internetu punom smeca.

14 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Endymon kaže...

Covjek je totalno iskren i u pravu.Cesto ljudi brzaju sa zaključcima u stilu da postoje svijetovi kao nasi ovo ono...Do jucer su srali za Mars da ima tekuce vode,sada ispada da nema.I ja bi volio da stvarno postoje svijetovi slicni nasima sa vegetacijama ala No Mans Sky xDDD...Ali trenutno ne postoji niti JEDAN dokaz o tome.Tako da vjerovati u nesto samo zato sto to godi nasim usima,srcima ili mozgu,je glupo.Daj dokaz,pokazi to i svi ce vjerovati.A ne nekakve 100svj godina daleke planete koje je puka tocka na nebu i oni znaju sta je tamo.Ma daj molim te.Sta zelim reci,je to da niti o svome sistemu neznamo nista,da cemo znati o nekim sistemima koji su daleko svjetlosnim godinama.

Ni fotografija u visokoj rezoluciji nije dokaz jer će miljuni reći da je to fotošopirano i namješteno, neki će vjerovati samo ako kroče svojom nogom tu. 

A drugima je dovoljan sastav atmosfere da povjeruju da su našli planet sličan zemlji. 

 

Ako se samo želi znati jeli svemir kao u NoMansSky, pa se tako nađe neka fosilizirana bakterija na marsu i neki mikrob na europi ili enceladusu - to je dokaz da je svemir pun života! Ne treba nam više ništa istraživat, ako tražimo samo to :)

 

A u potrazi za planetom koji je sličan Zemlji se najprije traže planeti u zlatnoj zoni (sa alatima za pretragu i metodama koje su godinama razvijali) i da je što bliže nama (ovaj planet je praktički u susjedstvu, u kontekstu udaljenosti objekata u svemiru), pa ide skeniranje atmosfere (za što se tek izrađuju teleskopi), pa tek onda slanje sonde (čiji se koncepti tek istražuju, Breakthrough Starshot) i HD fotke. Tako se igra ta igra. Pažljivo i kalkulirano. Sustavom eliminacije i odabirom najboljeg kandidata na čije istraživanje će potrošit ograničene resurse.

 

Evo recimo sad je jedna studentica oceanografije dala vrijedan input potrazi tako da je napravila model u kojem kaže da će svjetovi koji su u potpunosti prekriveni slanom vodom, ne samo imati problema sa bootanjem života jer neće biti dovoljno fosfora, već će i taj život, ako ga ima, biti teško za otkriti iz sastava atmosfere tj. trebat će doći tamo i zaronit u to more za uopće vidit imali života tj. više se isplati poslati sondu/detaljnije istražit neki drugi planet. Nekima se toliko svidjelo ovo da su počeli sa tom curom radit i dodatno razvijat taj model (...). Ovo nama znači da se već u igru, pored astronoma, ubacuju biolozi i oceanografi, što nam govori da potraga napreduje.

Netko će opet reći: "Oni nemaju pojma. Šta oni znaju jeli neki tamo planet prekriven slanom vodom ima života.", i bit će u pravu na jedan način, jer oni pričaju o potencijalnom nastanku života na zamišljenom planetu van sunčevog sustava koji je prekriven morskom vodom. Sve što je ona rekla može biti potpuno krivo, i da je upravo taj planet ustvari pun života - ali - na temelju naših trenutnih saznanja - jeli se isplati slati sondu na takav planet kad znamo kako slana voda na našem planetu ne razgrađuje fosfor (važna komponenta DNA i drugih bitnih molekula), jeli se isplati slati sondu ako su šanse 90% da neće nać k.rca iz orbite? Naravno da ne.

 

memulica kaže...
Neki dan im je objekat proletio pred nosom i sve što su uspjeli je stalo na par zamrljanih piksela. 

Ovo je na razini maštanja o kanalima na Marsu pri 100 godina. Zapravo i gore. 

 To možeš shvatit kao nekakav "intelektualni kolačić". Kao nešto što nema neke meterijalne/praktične važnosti ali je zanimljivo samo po sebi. Ili se na to može gledati kao na totalnu glupost, kao što na to vjerovatno gledaju ljudi koji nemaju intelektualni kapacitet. "Oumuamua" tj. “to reach out from afar” je kamen koji po putanji ne pripada ovom sunčevom sustavu i prema kojoj već pokušavaju odrediti izvor asteroida. Ne znamo od čega je točno sastavljen ali je vjerovatno sastava kao i asteroidi u Kuperovom pojasu (iza Plutona), bez vode i leda, te taman i crvenkast zbog izlaganja kozmičkim zrakama miljunima godina. Ako budemo vidjeli još takvih posjetitelja iz istog smjera, znači da se na izvoru dogodio neki sudar nebeskih tijela. To je sve. Par dana su ga pratili svi teleskopi i tjt. On se udaljava od nas 95000km na sat i pitaj boga kroz koje je zvjezdane sustave već prošao. 

 

...

Usput, za one koji žele znati više, pored ovih kvalitetnih tekstova naših znanstvenika, na NewScientist se može pročitati profesionalno napisane tekstove za čitatelje van struke. To je stari znansteveni časopis. Pretplata nije skupa ali ista nije ni potrebna čitatelju koji samo želi biti informiran o najnovijim istraživanjima. Za većinu članaka ne treba pretplata a i za one za koje treba se može dovoljno informirati iz uvodnog teksta. tj. informacija je savršeno jasna, nema cliffhangera, a za detalje se već mora imati pretplata i to su rijetki članci. Sva važna otkrića se prenose u cijelosti. Definitvno preporuka.

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.11.2017 14:21 (KIKI3ooo).
11 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
A nadam se da ce jednog dana stvarno naci ako nista drugo,barem nekakvu bakteriju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Endymon kaže...
A nadam se da ce jednog dana stvarno naci ako nista drugo,barem nekakvu bakteriju.

naći će sviiiiiiiiijetove i nepismenost

ravna zemlja i šupalj mjesec
16 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Vidim da niko nije čuo za tezu o kanalima na Marsu i niko nije ni shvatio apsurdnost cijele ove priče oko tih piksela na nebu.

Jel' može bit apsurdnije da ne možemo registrirati i detaljno snimiti međuzvjezdani objekat koji nam prolazi doslovno pred nosom, ali zato nam uredno drobe o nekakvim egzotičnim planetima na 10 sv. godina ili dalje.

O tome da nismo više u stanju ni na Mjesec poslati ljude više nikoga ne zabrinjava.

Dosta nam je da nam neko priča bajke o zelenom raju na 10 sv.godina ili o putu na Mars od 'velikog genija i vizionara', pa da upadnemo trans i ekstazu.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
memulica kaže...
1) Vidim da niko nije čuo za tezu o kanalima na Marsu i niko nije ni shvatio apsurdnost cijele ove priče oko tih piksela na nebu.

2) Jel' može bit apsurdnije da ne možemo registrirati i detaljno snimiti međuzvjezdani objekat koji nam prolazi doslovno pred nosom, ali zato nam uredno drobe o nekakvim egzotičnim planetima na 10 sv. godina ili dalje.

3) O tome da nismo više u stanju ni na Mjesec poslati ljude više nikoga ne zabrinjava.

4) Dosta nam je da nam neko priča bajke o zelenom raju na 10 sv.godina ili o putu na Mars od 'velikog genija i vizionara', pa da upadnemo trans i ekstazu.

 

1) Naravno da smo culi svi o Schiaparelliju i Lowellu, no s obzirom da je to nekakvo opce znanje nitko ne pridaje znacaj tome. Ne razumijem zasto inzistiras na tome?

 

2) Da malo vise znas o astronomiji, onda bi ti i bilo jasno zasto kamen od 400m je daleko teze primjetiti na 24mil. km nego odrediti sastav atmosfere extrasolarnog planeta udaljenog svjetlosnim godinama.

 

3) Netocno je da nismo u stanju poslati ljude na mjesec. Nema motivacije, prvenstveno nema onog "I don't want to die" faktora (za detalje pogledati par predavanja od NdGT)

 

4) Govori u jednini. S obzirom kakvi kreteni su se po svijetu instalirali kao vodje velikih drzava, jedino vizionar nas moze spasiti. U nedostatku drugih meni je i Musk dobar.

 

 

Uglavnom, svi tvoji odgovori se mogu podvuci pod time da se bavis koprofagijom, a burek 10 kuna.

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
12 godina
protjeran
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Memulica me podsjetio s ovim svojim postom(inace ne)na jednog mog frenda koji kao cita tonu nekakvih knjiga o svemiru gleda pitaj boga kakve dokumentarce onda se meni zali kako on nemoze naci niti jednu sliku zemlje snimljenu iz svemira, kako je on s svojim foticem koji ima senzor kao u mobitelu snimio mjesec bolje nego iti jedna moguca slika na netu, a zemlja mu je ravna jer neizlazi zapravo iz kuce, teleskopom od 5000€ mu mozes tek snimiti nekakvu fotografiju bolju nego na njegovom plasticnom đepnom digitalcu, kamenje u i na piramidi mu se cine teski kao pola amerike koje su donijeli vanzemaljci jer covjek nije nikako bio u stanju to pomaknuti a kad mu  ukazem da je taj kamen 199000x laksi od boinga 747 koji vuce obicna trokolica za golf zablokira...kompleks piramida u njegovim ocima ima povrsinu nesto tipa rusije no pokazao sam mu da je zapravo kao neki veci  kvart u novom zagrebu ovo s koprofagijom si bas dobro usporedio s ljudima, ponekad se stvarno cini da jedu g.... iz samo vlastite maste..ali i dalje neodustajevaljda je to tako kad covjek nema neku zanimaciju u zivotu pitaju se i izmisljaju gluposti.lp

Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
memulica kaže...
Jel' može bit apsurdnije da ne možemo registrirati i detaljno snimiti međuzvjezdani objekat koji nam prolazi doslovno pred nosom, ...


Primječuješ li ti bakterije na (tvom) nosu? One su ti na nosu (ne doslovno pred), a ti ih i dalje ne vidiš i ništa ne poduzimaš u vezi s tim. Zašto?  

16 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Padate na špekulacije i računalne modele astronoma.

 

Oni trenutno raspolažu tehnologijom koja nebi mogla uočiti ni flotu vanzemaljaca, a da im sutra ulete na manje od pola AU.

 

Najbolje mi je kad počnu fantazirat o površini i atmosferskom miksu 10 sv.godina u stilu Vidovitog Milana.

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
1 2 hvala 0
14 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Postoji SF, postoji znanost i postoji pseudoznanost kao nešto na pola puta između znanosti i punokrvne znanstvene fantastike.

U jednoj krajnosti letimo zvijezdama i živimo sa vanzemaljcima a u drugoj smo sretni kad nam proleti kamen/asteroid iz nekog drugog zvjezdanog sustava.

Tako stvari stoje i to nema što koga ljutiti ili mu stvarati frustracije. Stvarnost je igra na very hard razini bez sejvanja... ako ima easy, medium, hard i very hard razina.

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.11.2017 9:33 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih pla

Smatram da bi najprije trebali svoj sistem jako dobro razgledat,pa onda davat neke zakljucke o daljim planetama.Razlog je jednostavan,do prije par dana se tvrdilo da su na marsu one linije ustvari korita po kojima je isla voda.Kada su malo bolje pogledali slike,ispalo je samo obican pjesak koji je promjenio boju.Tako da se nebi iznenadio da i ovo sto tvrde da je na polovima led,ustvari samo obican pjesak,koji je izgubio pigmentaciju crvene boje,radi nedostatka svjetlosti ili sl.Znaci imali su slike koje su jako dobro pokazivale sta je i opet su pogrijesili.Pa onda se zapitajte,kako onda oni dolaze do zakljucka da tamo taj bas neki planet je poput naseg?Niti slike,niti ikakvog detaljnijeg,blizeg istrazivanja dodju do takvih zakljucaka.Mislim da bi svi trebali biti skepticni,dok se ta tehnologija ne napravi,da mogu barem sondu poslat tamo.To je moje misljenje.

Moj PC  
0 1 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
syncmaster245b kaže...

Pih, jos ga 1993. posjetih u Cobri Mk3.

I nije bas nesto.

 Addendum: Frontier (...First Encounter, FFED3D, Elite Dangerous...).

Elite / Elite Plus, Oolite - najn!

15 godina
offline
Re: Ross 128 b – novi hit na top-listi zemljolikih
Zechina kaže...
syncmaster245b kaže...

Pih, jos ga 1993. posjetih u Cobri Mk3.

I nije bas nesto.

 Addendum: Frontier (...First Encounter, FFED3D, Elite Dangerous...).

Elite / Elite Plus, Oolite - najn!

 Yup.

 

Gods are fragile things; they may be killed by a whiff of science or a dose of common sense. – Chapman Cohen
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice