Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

poruka: 86
|
čitano: 15.764
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno ".
4 godine
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Mi govorimo o prosječnim korisnicima, ne razvijamo svi aplikacije za iPhone. Koliko ljudi uopće razvija aplikacije za iPhone, a koliko ljudi treba računalo? Uzimaš malu beznačajnu skupinu developera iPhone aplikacija i time opravdavaš bezobrazne cijene kojima Apple bukvalno pljačka svoje vjerne kupce. Niti je forum 'toksičan' niti to ima veze s rokerima nego je pragmatično razmišljanje. I sam iPhone koriste najviše curice koje se naslikavaju na instagramu tako da se u zrcalu vidi jabuka, a ne zato što im trebaju neke specifične aplikacije.
12 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Ali u naslovu se radi o developerskoj konfiguraciji na što i odgovaram, a ne o računaru koji je namijenjen za širu masu.

A kad smo već kod običnih računara vjeruj mi dobar Windows kompjuter košta koliko i MacBook pro. Samo što mi balkanci nemoramo kupovati softver pa nam se čini jeftino. A ima tu i monitor koji ne računate, nije kompjuter samo kućište. Pogledaj cijene gaming laptopa koštaju koliko i MacBook. Jedna rtx košta kao pola MacBooka
Darko
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2019 4:18 (DarkoKwon).
4 godine
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Ma većina tih 'profesionalnih korisnika' neće razvijati aplikacije, kao što ni iPhone od 1000€ ne treba curicama za naslikavanje guzica nego se vidi jabuka u zrcalu. Inače kad hoćeš nekome uvaliti nešto skupo, moraš mu reći da je poseban 'pro' 'developer' 'uspješan' 'bogat' ili 'maker' pa nećeš mu valjda reći da je idiot jer najjeftiniju konfiguraciju plaća 6000$ bez obzira koliko ima novaca. Inače i te curice što se slikaju pred zrcalom su 'content makeri', mali broj živi od toga, većina ne zaradi ništa a poneke gluplje zarade i spolne bolesti. Ne budi smiješan uzmi i izračunaj koliko koštaju komponente za tu najjeftiniju konfiguraciju i koliko košta Windows licenca i pusti to 'mi Balkanci' - to nema nikakve veze s tim.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
DarkoKwon kaže...
Ali u naslovu se radi o developerskoj konfiguraciji na što i odgovaram, a ne o računaru koji je namijenjen za širu masu.

 

Ajde pokazi mi prstom gdje se to u naslovu radi o dev konfiguraciji

 

 

Freak Show Inc.
10 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Još uvijek je najjači stalak, komad aluminija, od $1000    

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
southy kaže...
* * *

Nisam ekspert u tom području i Mac Pro nikad ne bih kupio, ali relevantni izvori tvrde suprotno: https://www.digitaltrends.com/computing/how-much-mac-pro-cost-as-pc/ 

 

Mac Pro je alat prvenstveno za entertainment industriju i mislim da njima neće biti preskup. Čudno da nisi šef kad već sve znaš iz prsta tako procijeniti

Eh da ti odgovorim:

Bio sam Šef ili konkretno Direktor Krativnog Odjela u drugoj najvećoj štampariji u Bosni i Hercegovini. Od 8 ljudu koji su koristili računare za Design / DTP šta misliš koliko je od njijh bilo Mac-oc. Evo reći ću ti. Jedan koji je služio sa ukras! Impose za knjige, Proofing za fotografije, DTP za stolono izdavaštvo, Corel/Adobe za design - sve je išlo preko Windowsa preko Poofing štampača pa do osvjetljivača za rotopress.

 

Pitaj DTP odjel Bug-a koji pravi ili slaže Magazin Bug koji kupujemo na kioscima koliko im se ploča pokvarilo na onom prvom Mac Pro (ne ona kanta za smeće nego onaj raniji). Skoro svaki.

Kakvo napajanje u startu dobiješ kod Lenova P920 u startnoj konfiguraciji od 1600 USD? 1.9 kw PLatinum od Delte.. nema tog Crosaira, EVGE i sl koji može parirati samo da krenemo od napajanja. Idi na Lenovo stranicu pa si slaži konfiguraciju pa ćeš da vidiš šta možeš da složiš. 4 Titana V - nije problem. Pa otiđi na Aple stranicu pa vidi šta možeš složiti.

Pitaj ljude po u štamparijama po Evropi koliko se njih migriralo sa Apple okruženja na Microsoft. Šokirat će te broj.

Kakva crna entertainment industrija? Misliš da se Avatar, LOTR, Hobbiti ili Star Wars novi pravi na MAC-ovima LOL.

Apple živi od iPhona i ovaca za šišanje i to ti je surva istina. Evo ulaze u svijet serija i filmova jer žele dio kolača od HBO-a i Netflixa. Upravo gledam See seriju An Apple Production, malo morgen, pogledaj na kraju špice tko to pravi.

I to ti je surova istina i sad se možeš valjati kao taj smajli koji stavljaš na kraju posta. Upustu porbaj na iPhone staviti neki orginalan album koji si skinuo preko torrenta... šipak ćeš ga prebaciti jer su zaglavili na 18 godina (da postao je punoljetan) SMEĆU svanu iTunes.

Ali da te malo smirim: da biram telefon vjerojatno bi uzeo iPhone ALI da moroni/genijalci ubace LED-icu da znam kada imam obavjest a ne da svaki put moram telefon uzimati u ruke da vidim ima lli šta tu.

Pratim informatiku od kafa sam se rodio. Čak i u ratu Ship to Bosnia koji su Šveđani otvorili u Tuzli donirali su mi jedan Machintosh tada sa svim pratećim alatima koa što je Photosop i sl.

 

Ja Jobs nije prestavio MP3 svirač pod nazivom iPod i uspio nagovarati da prodaju pjesmu od 1 USD (jer mnogi proizvođači imaju jedan hit i CD pun sran*a) Apple bi sada bio kao Nokia ili AMD.

Trebam li ti još šta dodati? Da sam bio direktor pekare i podigao dnevnu proizvodnju sa 300 kg na 1,3 Tone brašna?
Da danas u 16:50 imam termin za razgovor za najveću firmu papira u Evropi.

Hoćeš da budem još iskreniji. Čekam Vizu za Germany (jer nisam EU državljanin i čekat ću je još 14 mjeseci) i svu ću ovu karijeru da bacim u vodu jer se želim ispaliti sa ovog šugavog Balkana.

Izvini, ali moram ti nekad ovako napisati - inače si mi drag forumaš ovdje, jer netko mora reći istinu. 

15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Father_Dougal kaže...
Friday kaže...

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

Ne budi takav, pa dobro se zna da bez Maca nema inspiracije... jer kad ga kupiš, moraš raditi slijedećih pet godina od jutra do sutra da se isplati i da ne ostaneš gladan :)

 Mislim da je u ovome u biti i sustina problema u koji se uvalio Apple.

 

Konkurencija je uvijek dobrodosla za nas kupce, pa je to vidljivo i ovdje, jer cinjenica da se vise ne istice samo MacPro kao go-to alat u nekim bransama znaci da je konkurencija zbilja napravila dobre proizvode.

Zato je i ovaj Mac vise pro nego ijedan dosad, ali je i povisio osnovnu cijenu sto Apple dovodi do dva problema:

1. Cijena ce se sada zbilja morati opravdati, jer je amortizacija postala faktor

2. Izgubili su ogroman broj kupaca kojima je prijasnja cijena i bila prihvatljiva iako nisu imali nekog posebnog razloga za kupnju bas MacaPro.

 

U biti sreca za Apple da je Ive odlucio bas sada otici, pa imaju 16'' MBP za one kojima je MacPro preskup.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
wyks kaže...

1. Cijena ce se sada zbilja morati opravdati, jer je amortizacija postala faktor

 

Amortizacija je uvijek faktor kad se kupuju radne stanice. Prvo i osnovno je - treba li ti to? Možeš li posao odraditi na jeftinijem računalu? Što ti točno od premium komponenti treba, hiDPI ekran, puno jezgara, ima li konkurencija štogod, rade li alati sa kojima radiš na drugim operacijskim sustavima?
Bojim se da u ovom threadu malo ljudi baš zarađuje sa svojim računalima. Moj posao je takav da ga mogu raditi i na PCju i na Macu, jer sve aplikacije koje trebam postoje na obje platforme. Nema ih na Linuxu, šteta. No PC na kojem radim je koštao... oko 8k kuna, dok je Mac sličnih performansi koštao oko 20k kuna. Koji OS je u pozadini - svejedno mi je. Niti ga ne gledam, osim prvih sat-dva, tijekom instalacije i konfiguracije. Koristim programe, to mi je važno.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
12 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
DarkoKwon kaže...
Hajde napravi iOS aplikaciju za iPhone bez MacBook pro? Sad će neko da se javi kao pa možeš složiti hackitosh, možeš malo morgen.

Tako sam i ja nekad pljuvao po apple proizvodima, jer sam posjećivao ovaj toksični forum češće, ali sam promijenio mišljenje kako sam iste počeo koristi zbog posla.

Tako i u mom poslu uvijek imaš one likove koji su pro Android i PC, puni ponosa, dok ti kasnije ne priđu i kažu ej jesi li ti onaj lik što može napraviti port za iOS.

Ja sam cijeli život do skoro koristio PC i Windows, i nikad ne pljujem po istom, jer odlično znam prednosti Windowsa. I uvijek su ti Android/PC fanbojvi koji pljuju po Apple uređajima, rijetko obrnuto. Kao ona djeca u osnovnoj, kao neki rebeli mi smo rokeri a vi ste folkeri.

 Ja sam učio Swift na hackintoshu prije par godina, i imao sam nekih 30-40 projekta odnosno nedovršenih aplikacija, i sve je radilo bez problema i xcode i simulator i sve, a sudeći po Stack Overflow'u definitivno nisam jedini.

12 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona

.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2022 16:44 (DarkoKwon).
16 godina
odjavljen
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Zanimljivo - za windowse i linux si kupis novi dev stroj za 300 eura jbt. A za mac cijene krecu VEC od 6.000 dolara. Valjda zato da aplikacije ne bi smrdjele na "obican" i jeftin hardver...

 

ALI BURAZ, TO KAD KUPIS - TO RADI!!!!

Freak Show Inc.
 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
DarkoKwon kaže...
* * *

Kad ti 50 ljudi kaće da si pijan, ja bi radije valjao se po podu pa makar to bila neka tjelovježba ili rekreacija.

15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
DarkoKwon kaže...
..

 

Inace respekt za entuzijazam, kupi sebi macbook cim unovcis to znanje, jer ces se samo patiti bez istog, zamisli ne mozes poslati klijentu testflight verziju aplikacije. Mozda mislis da mozes dosta toga positici za hacktintoshom, ali vidjeces kada krenu novci da ces morati na kraju kupiti macbook/mini ili sta god (been there done that). 

 -da, u poslu mora biti mac, ne može hackintosh.. tj licenca i pravila igre. Sporedno je što se radi i radili li računalo-hackintosh ono što treba, 'važnije' su licence... pogotovo za dev, jer ne možeš biti pirat-dev.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
ihush kaže...

 pogotovo za dev, jer ne možeš biti pirat-dev.

 

Sve se moze

Freak Show Inc.
14 godina
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
southy kaže...
O_O_O kaže...

 Usporedjujes kruske i... jabuke.

Upravo tako. Mac Pro nije namijenjen developerima, on cilja na mnogo zahtijevniju publiku. Najbolji odabir za (zahtijevnije) developere je MacBookPro.

 

Možda ovima koji uspoređuju workstation modele i MP ovaj članak razjasni na što Mac Pro cilja: https://insights.dice.com/2019/06/04/apple-mac-pro-wwdc-2019/

A nije namijenjen ni kao 3D workstation, ocito, posto ima AMD gpu-ove i Intel proceve 

10 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

 

 

ALI BURAZ, TO KAD KUPIS - TO RADI!!!!

 INOVACIJA!!

 

Kupiš računalo i ono radi. To može samo Apple. 

Samomrzeći hrvat
15 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...
ihush kaže...

 pogotovo za dev, jer ne možeš biti pirat-dev.

 

Sve se moze

- naravno da se može, ali se ne smije.. ako je nužno kupi se neki mekić, tad imaš licencu, neovisno što sve možeš gccom na linuxu ili win i sl. ili u videomontaži kad imaš sony/apple proresHD-codec i opremu kao projektor ili kad su certfikati i ugovori takvi s pripadnim klauzulama.. problem je pravno-licencni, ne u platformi koja je identična x86 (-64).. ili neki os kao sam os-soft. 'Sve je to isto', tj biz i licence (novac-vlasništvo). Tvoja branša (baza-mreža-podaci) je najmanje vezana takvim licencama pa ti to ne izgleda kao biggy.. dok ovaj drugi dio industrije ovisi i par velikih-jakih koji svojim licencama osiguravaju svoj biz pa tad ne pomaže neki open codec mada postoji-radi i kompatibilan je, jednostavno ne možeš u biz.. + uvjek tad neki problem 'kompatibilnosti' jer si samo jedan u lancu distribucije i moraš biti kompatibilan s ostatkom i tad umjesto pišanja protiv vjetra kreneš nizvodno.. živit je tad lakši tj radiš umjesto krpanja problema koji ekšli ne bi ni postojali da to nije interes vladajućih.

 

istina, ne kupiš tad ovaj ribež nego nešto za soma nečeg ili je job takav da jedan projekt pokrije A8 s kožicom na mjenjaču pa par tisuća vamo-tamo nisu važni. Kaže se, veži konja gdje ti gazda kaže, možeš ga vezati bilo gdje, ali tad imaš problem kojeg sam stvaraš i koji je iznad mog platežnog razreda odlučivanja pa je kao vrištanje na kišu besmisleno.

 

pazi bitnu sitnicu, da bi imao win licencu, moraš imati samo to, licencu.. a da bi imao macos licencu, moraš imati mac-a, HW-pc.. koji je intel, mbo, hdd, ram.. isto onaj x86 u svim ostalim PCjima na kojima radi win-lin, ali samo uz mac ti je licenca valjana. Ne možeš kupiti macos-licencu i imati hackintosha, nemaš licencu. A licenca je 'sve', za soft, za vozača, za doktora-advokata.. i ako je nemaš, tad si out of biz. Najmanje je važno što neki PC može ili neki soft.. ili os.

 

edit: dodatak na post iznad.. :)

-ne samo da radi, nego to je ribež!, a radi! (da je ''obično'' računalo to bi nekako očekivali i to bi bilo 'obično'.)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 12:11 (ihush).
5 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Entry Point kaže...
Friday kaže...

 

 

ALI BURAZ, TO KAD KUPIS - TO RADI!!!!

 INOVACIJA!!

 

Kupiš računalo i ono radi. To može samo Apple. 

 Ma neeeeeeeee.... Vi ne razumijete. Ono sto moze samo apple je prodavati defektan proizvod godinama i opozvati na servis proizvode koji uopste nisu jos u prodaji. I korisnici prezadovoljni ;)

To moze samo apple. Kapa do poda. Respect......

10 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Cijena? Prava sitnica :D
Samomrzeći hrvat
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

Imam jednog prijatelja koji isto je tako ANDROID PC MASTER RACE, koji nikad nije vidio uzivo Macbook, cak i ne zna da Macbook ima svoj operativni sistem. I ubjedjuje me kako mogu svoj posao (koji godinama radim) i bez Macbooka. Kazem mu da pita google i na sljedecih 10 linkova mu uvijek isti odgovor, da to nije moguce i opet me ubijedje da moze. Pa me onda ubjijedjuje kako moj macbook vrijedi 150e, pa je onda skontao da kosta 1000e polovan. Pa me ubijedjuje kako njegov kineski laptop koji smrdi na onu kinesku plastiku bolji od macbooka i nikako ne mozes na kraj sa njim izaci. On je inace graficki dizajner i Wacom tablet je zamijenio sa novim iPadom.......

 

Hajde Friday objasni nam kako to da publushijemo aplikaciju na App Store bez Macbooka, posto tvrdis da je to moguce? Je li mislis tako sto pozajmis Macbook pa onda publishujes? lol... A sa tim Mam Pro koji poredis sa nekim sranjetom od 300e se prave Avangersi, nije namijenjen za GTA V i Fortnite koje ces igrati na tom od 300e.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.12.2019 20:35 (DarkoKwon).
 
0 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
DarkoKwon kaže...

 

Hajde Friday objasni nam kako to da publushijemo aplikaciju na App Store bez Macbooka, posto tvrdis da je to moguce? Je li mislis tako sto pozajmis Macbook pa onda publishujes? lol... A sa tim Mam Pro koji poredis sa nekim sranjetom od 300e se prave Avangersi, nije namijenjen za GTA V i Fortnite koje ces igrati na tom od 300e.

 

Sranjetom? To postoji?

 

Suludo je da ti uopce moram replicirati na takav shitpost. Tebi je znaci normalno da za odredjenu platformu ne mozes kupiti normalan dev stroj za parsto eura?

Freak Show Inc.
8 godina
offline
Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će konačno

fascinira me potreba ljudi da seru po Appleu, od kud taj poriv, cemu? zar stvarno mislite da cete svojim bljuvotinama nekog nagovoriti da prijede nazad sa mac-a na PC? Naravno da necete, isto kao sto nebi mogao nagovoriti nekog da prijede sa PCa na Mac ako je covjek zadovoljan. Za svoje novce svatko kupuje sto zeli. Ocito na svijetu postoji potreba za PC alternativom i ljudi to koriste.

 

Ono sto mene fascinira je da svi mislite za sebe da ste extra pametni da znate znanje da ste sposobni... a onda ljudi koji su dokazano pametni/sposobni/znaju znanje, znaci ljudi koji su zaradili neku lovu u zivotu, najbogatiji ljudi na svijetu, znaci ljudi kojima je totalno nebitno sto koriste bitno je samo da to radi kako treba, e ti ljudi koriste appleove proizvode. Kako to objasniti?

 
3 1 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
just_dont kaže...

fascinira me potreba ljudi da seru po Appleu, od kud taj poriv, cemu? zar stvarno mislite da cete svojim bljuvotinama nekog nagovoriti da prijede nazad sa mac-a na PC? Naravno da necete, isto kao sto nebi mogao nagovoriti nekog da prijede sa PCa na Mac ako je covjek zadovoljan. Za svoje novce svatko kupuje sto zeli. Ocito na svijetu postoji potreba za PC alternativom i ljudi to koriste.

 

Ono sto mene fascinira je da svi mislite za sebe da ste extra pametni da znate znanje da ste sposobni... a onda ljudi koji su dokazano pametni/sposobni/znaju znanje, znaci ljudi koji su zaradili neku lovu u zivotu, najbogatiji ljudi na svijetu, znaci ljudi kojima je totalno nebitno sto koriste bitno je samo da to radi kako treba, e ti ljudi koriste appleove proizvode. Kako to objasniti?

 Koji su to? 

4 godine
protjeran
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
southy kaže...
Friday kaže...

 

"The Mac Pro is aimed at one of Apple’s most distinguished and perturbed ‘pro’ audiences: video editors"

 

Potresna svjedocanstva...

Zanimljivo da je mnogim trolovima ovdje na forumu potresno sve vezano uz Apple, a uopće ne koriste niti su ikad koristili njihove proizvode. Samo da se netko radi toga stresa ne propije ili nedajbože počne bockasti iglama

 Koristio i koristim i dalje smatram da seru govna s cijenama.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Kolacic kaže...
just_dont kaže...

fascinira me potreba ljudi da seru po Appleu, od kud taj poriv, cemu? zar stvarno mislite da cete svojim bljuvotinama nekog nagovoriti da prijede nazad sa mac-a na PC? Naravno da necete, isto kao sto nebi mogao nagovoriti nekog da prijede sa PCa na Mac ako je covjek zadovoljan. Za svoje novce svatko kupuje sto zeli. Ocito na svijetu postoji potreba za PC alternativom i ljudi to koriste.

 

Ono sto mene fascinira je da svi mislite za sebe da ste extra pametni da znate znanje da ste sposobni... a onda ljudi koji su dokazano pametni/sposobni/znaju znanje, znaci ljudi koji su zaradili neku lovu u zivotu, najbogatiji ljudi na svijetu, znaci ljudi kojima je totalno nebitno sto koriste bitno je samo da to radi kako treba, e ti ljudi koriste appleove proizvode. Kako to objasniti?

 Koji su to? 

 

Kardashianke vjerojatno i ta klika. Takvi su uzor modernom svijetu. Samo sto kolega gore ignorira cinjenicu da bi se one naslikavale i sa toaletnim papirom da kosta 1500 dolara po roli. Nebitno je njima sta je u pitanju - bitno da je skupo jer tako se pokazuje status i tastina.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona

Ovaj forum je postao toliko toksičan, ne znam što više ulazim ovdje. Nije ni čudo što je posjećenost toliko pala.

Darko
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.12.2019 20:39 (DarkoKwon).
 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
DarkoKwon kaže...

Ovaj forum je postao toliko toksičan, ne znam što više ulazim ovdje. Nije ni čudo što je posjećenost toliko pala.

 

Tebi je toksicno sto se sprdamo sa kotacicima za kuciste od 400 eura?

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
Friday kaže...

Zanimljivo - za windowse i linux si kupis novi dev stroj za 300 eura jbt. A za mac cijene krecu VEC od 6.000 dolara. Valjda zato da aplikacije ne bi smrdjele na "obican" i jeftin hardver...

 

ALI BURAZ, TO KAD KUPIS - TO RADI!!!!

Iz ovog posta se tek vidi koliko ne kužiš tematiku oko koje se buniš - MacPro uopće nije namijenjen za developere nego za čisto druge skupine korisnika. I nije sporno uopće da li možeš razvijati na 300 EUR računalu. Možeš. Ali ako od toga živiš i poštuješ svoje vrijeme i zdravlje moraš biti je***no škrt ili glup da ti razvojna mašina bude laptop sa akcije u Pevecu. I ja tu ne tvrdim da je Apple nešto bolji od drugih, ali za ozbiljan profesionalni razvoj moraš imati ozbiljniju konfiguraciju, sa dovoljno procesorske snage, brzim SSD-om i kvalitetnim ekranom. A ako si u tom poslu i ne zaradiš si za 10k+ konfiguraciju onda bolje da promijeniš profesiju.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
wyks kaže...

 Mislim da je u ovome u biti i sustina problema u koji se uvalio Apple.

 

Konkurencija je uvijek dobrodosla za nas kupce, pa je to vidljivo i ovdje, jer cinjenica da se vise ne istice samo MacPro kao go-to alat u nekim bransama znaci da je konkurencija zbilja napravila dobre proizvode.

Zato je i ovaj Mac vise pro nego ijedan dosad, ali je i povisio osnovnu cijenu sto Apple dovodi do dva problema:

1. Cijena ce se sada zbilja morati opravdati, jer je amortizacija postala faktor

2. Izgubili su ogroman broj kupaca kojima je prijasnja cijena i bila prihvatljiva iako nisu imali nekog posebnog razloga za kupnju bas MacaPro.

 

U biti sreca za Apple da je Ive odlucio bas sada otici, pa imaju 16'' MBP za one kojima je MacPro preskup.

Ovaj Mac Pro cilja sasvim drugo tržište nego prijašnje generacije, jedan manji dio se preklapa, no cilj su prvenstveno video editori. Možda će low end Mac biti ponešto prisutan kod grafičara, to definitivno nije ciljana skupina.

 

A MBP 16 i Mac Pro su miljama daleko i ne ciljaju ni približno na istu skupinu korisnika, samo većina trolova nikako da to shvati.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Šest mjeseci od predstavljanja Mac Pro će kona
bloodborne kaže...

 Koristio i koristim i dalje smatram da seru govna s cijenama.

Da bi cijene mogle biti povoljnije, mogle bi, no nažalost ni konkurencija nije baš jefina, pogotovo ako su ekvivalente komponente.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice