Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli

poruka: 68
|
čitano: 15.052
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih onli".
10 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
zalman1 kaže...
jozef kaže...

Ljudi se ljute jer je realan problem što ima sve više trgovaca koji su Hrvatsku stavili na crnu listu i ne žele slati robu ovamo jer ima veliki postotak prevara.

 Opet lupetanje, navedi trgovce na čijoj smo crnoj listi i i što ti to ne možeš kupiti?

 slažem se sa tobom zalmane...još nisam vidio da je netko "prekinuo" slati robu...generalno je to odabir onog koji šalje, ali mislim da nikkave veze nema sa prevarantima ili takvime, već sa birokracijom. I opet, možeš 99% artikala naći da neki drugi prodavač pošalje.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
O kakvoj birokraciji govoriš? Za kineskog prodavatelja je postupak isti bez obzira šalje li u Njemačku ili Hrvatsku.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
10 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih

mislim na birokraciju od naše strane...carinjenje, pa zadržavanje robe, pa žaljenje da predugo putuje itd...na to sam mislio...pa samim time "nerviramo" prodavače...a ne varanjima pa da "odustanu" od Hrvatske. Makar sam svjestan da i toga ima, znam jednu poznanicu žene koja redovito naručuje obuću i javlja da nije stiglo te traži povrat novca, u 50% slučaja prolazi.

 

Znam da je njima svejedno.

 

 

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Prodavačima je bitan novac, a ne koliko paket stoji na carini. Njih ne zanima je li paket ispao iz kamiona ili ga ti muljaš, na kraju dana se gleda samo cifra ispod zemlje.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
4 godine
neaktivan
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Što mislite da li se isplati kupovati PC (sklopljen) sa Amazona, Aliexpressa... Ili je isplatljivije u našim IT trgovinama?
Da li se placa carina? I gdje se može vidjeti cijena dostave i proizvoda (sve ukupno) tj. jel piše igdje na web shopu cijena ili tek kad dođe na kućnu adresu
EB.
Poruka je uređivana zadnji put pet 12.7.2019 14:56 (Magarax).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
jozef kaže...

Ljudi se ljute jer je realan problem što ima sve više trgovaca koji su Hrvatsku stavili na crnu listu i ne žele slati robu ovamo jer ima veliki postotak prevara.

Ako je zbog prevara, onda vam nisam "ja" kriv.

K
10 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
Visak kaže...
Prodavačima je bitan novac, a ne koliko paket stoji na carini. Njih ne zanima je li paket ispao iz kamiona ili ga ti muljaš, na kraju dana se gleda samo cifra ispod zemlje.

znači ne da ne stoji, nego si fulao planetarni sistem sa ovime.

 

Naravno da ih zanima dal ih muljaš itd, jer ćeš u tom slučaju tražit povrat novca...dakle, direktno je povezano sa time što si rekao da je jedino bitno.

Zato sam i spomenuo našu birokraciju i putovanje paketa. Pa nije isto ako nešto naručiš i čekaš 10 dana ili 60 dana, jel.

 

Al ok čini mi se da mislimo na istu stvar, ali se ne razumijemo.

 

Moje je mišljenje da jeftina roba može biti i kvalitetna i dobra, ali ako dođe neispravna ili oštećena, moje je pravo i (po meni) zdrav razum da tražim povrat novaca, bez obzira koliko je jeftina bila.

Steam ID: MasterG ; Origin ID: MasterGCro
8 godina
offline
Re: Vrijedi li išta ultrajeftina roba s inozemnih
BoTiA kaže...
bArut pLahor kaže...

86daigou.com

 

posrednik za taobao

 

paketi stignu za 10tak dana

 

meni vrh

 https://www.sitejabber.com/reviews/86daigou.com

 

moja iskustva su isključivo pozitivna, doduše trebao sam možda pojasniti čemu služi ali nekak sam mislio da prekaljeni forumaši već znaju za neke stvari...

 

dakle koliko ja znam osim ako se u međuvremenu nije nešto promijenilo, običan smrtnik ne može kupovati na taobao

to je kao kineski ebay ali samo za njih, da bi tamo nešto kupio moraš imati posrednika, agenta... 86daigou je samo jedan u moru, ranije sam koristio mistertao i još neke ali neki su propali, a neki su skupi...

 

zašto bi kupovao na taobao uopće? jer tamo možeš naći stvari koje ne možeš na ebayu ili aliexpresu npr.,

ima stvari kojih ima i na aliexpresu, ali npr. ovo što mene zanima je cca duplo skuplje nego na taobao...

naravno da ima i stvari gdje je jako mala razlika u cijeni i tada ne vidim razloga zašto nebi odma na aliexpresu kupio

 

posrednik ti naplaćuje svoju uslugu, neke naknade i lokalni i međunarodni shipping, to treba uzeti u obzir što znači cijena na taobao za artikl je samo dio ukupne cijene,

a cijena svih tih naknada raste s masom paketa i cijenom robe...

 

dakle kupuješ tamo hi tech stvari male mase koje su inače jako skupe ili se još nisu ili niti neće pojaviti na ebayu ili drugdje...

za teške stvari zaobiđi radi skupog shippinga

 

dodatno meni svako toliko šalju kupon 100/300 što svakako iskoristim, dakle na 300 juana koje potrošiš dobiješ 100 juana discount, što meni u mom slučaju pokrije naknade i poštarine

pa često robu dobijem po cijeni kakva je i na taobao, koja kuna gore dole

 

a ovi negativni komentari na sitejabberu su pretpostavljam radi toga jer je ekipa krivo mislila da ce dobiti freeshiping, malo su se zeznuli, ali site je legit i do sada nisam imao nikakvih problema

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice