Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj

poruka: 11
|
čitano: 9.174
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj".
12 godina
offline
Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj

Tekst je c/p koji su objavili i ostali portali.

 

Nije napisano kakav mehanizam zastite posjeduje ovo rjesenje posjeduje. Ukoliko je potrebno unijeti PIN na terminalu, ovo nije nikakva inovacija. Bila bi da radi u kombinaciji s otiskom prsta, ali sam uvjeren da bi se u tom slucaju pohvalili vec u prvoj recenici.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom tere
Isto je kao i kad beskontaktno plaćaš karticom. Do 100 kn ne treba pin, preko toga treba. Možeš birati je li dovoljno da je mobitel samo upaljen ili mora biti i otključan u trenutku plaćanja.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
offline
Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj

Jel uspio tko to aktivirati? Meni stalno javlja greška u komunikaciji...

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom tere

Ja jesam gocard bez problema...

Ne tretirajte ljude kao budale ali nikada nemojte zaboraviti da oni to jesu! People who drink light beer do not really like beer. They just like to piss a lot.
12 godina
offline
Re: Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom tere
dejo6 kaže...

Jel uspio tko to aktivirati? Meni stalno javlja greška u komunikaciji...

 

@dejo6 imam isti problem. 

Jesi li uspio aktivirati karticu i kako? 

15 godina
offline
Re: Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom tere

Nisam uspio. Stalno javlja grešku.

12 godina
offline
Re: Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom tere
dejo6 kaže...

Nisam uspio. Stalno javlja grešku.

 Tvoj odgovor me je naveo da nešto isprobam. Mobitel sa kojim se zezam je Xiaomi Mi 5s sa MIUI 8.

Za probu sam instalirao i aktivirao m-Zabu na staroj Xperiji i tamo sam bez problema uspio odabrati karticu.

Na žalost, kartica nije ostala odabrana kad sam m-Zabu reaktivirao na Xiaomi-ju. :-(

 

Sad ću se probat poigrat sa nekim alternativnim ROM-om pa javim ako prođe.

14 godina
offline
Re: Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom tere

Problem je MIUI, meni ne radi PBZ wave2pay app, službeno objašnjenje je da uređaji s Miui-em nisu podržani. Znam da je druga banka u pitanju, ali je uzrok neuspjeha vjerojatno isti.

12 godina
offline
Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj

Evo info, napravio sam Full wipe i factory reset, instalirao "[OFFICIAL] Resurrection Remix OS 5.8.5, ROM for the Xiaomi Mi 5s", bez uspjeha.

Na friško instalirani ROM sam instalirao m-Zabu i dobijam identičnu poruku. :-(

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj

Trenutno je moguće za mobilno plaćanje koristiti samo Mastercard go! karticu. Nijedna druga ne prolazi. Provjereno i isprobano. Rade na pokretanju usluge i za ostale kartice.

Kako su sve najavili, ispada da radi odmah za sve kartice, a ne samo za jednu...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Zaba uvela m-novčanik, plaćanje mobitelom terećenj

Uspio sam aktivirati m-novčanik na Xiaomi Mi 5s mobitelu sa MIUI. :-)

Stigla je službena verzija MIUI 9 Global stable na kojoj sam root digao Magiskom 15.3.

 

Magisk je prijavio da je SafetyNet uspješno prošao (što god to značilo) pa sam u Magisk Hide modulu označio m-zabu i Google Play trgovinu.

U postavkama Magiska mi je uključeno "Magisk Hide" i "Systemless hostovi a u postavkama MIUI-a u NFC-u je kao sigurni element postavljen HCE novčanik.

 

U m-zabi je prošao odabir kartice (go!card) za plaćanje m-novčanikom i autorizirao sam transakciju beskontaktnim plaćanjem.

 

EDIT:

Na MIUIu mislim da treba podesiti:

- Postavke / Baterija & Performanse / Baterija / Aplikacije

  m-zaba -> Nema ograničenja

- Sigurnost / Dopuštenja / Auto. Pokretanja

  uključiti za m-zabu

Poruka je uređivana zadnji put pet 2.2.2018 18:37 (Fottach).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice