[Oglas] Prodajem: Lenovo T420 Lapt

poruka: 22
|
čitano: 1.623
|
moderatori: vincimus, Danny_HR
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug Onlinea. U nastavku se nalaze komentari na "[Oglas] Prodajem: Lenovo T420 Lapt".
11 godina
[Oglas] Prodajem:Lenovo T420 Lapt

Lijep komad ThinkPada korektne cijene.  Bolji od početnih modela prijenosnika iz trgovine, doduše bez jamstva.

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Moj PC  
3 0 hvala 1
8 godina

Hvala, oglas sam kopirao sa svog njuskalo oglasa, cijena za bug forumase je niza nego u oglasu,  1300kn, sve dam samo da prodam prije nego me zena izbaci iz kuce radi pomankanja prostora :)

ps. cijena je niza od svih ostalih laptopa toga modela na oglasima, uz dosta originalne opreme, tako da bez cjenkanja molim, cijena je fiksna za sada.

btw nisam reinstalirao windowse , samo sam deinstalirao sav softver koji je bio gore. Sada su cisti windowsi sa zadnjim lenovo softver updateom, ali bi vjerojatno radili malo zivahnije nakon reinstalacije.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.3.2017 20:14 (mcf).

5 0 hvala 0
10 godina

Ako do 15.4 ne prodas ja uzimam sigurno, potrosio placu cekam drugu  a nemogu u minus.

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Moj PC  
2 0 hvala 0
8 godina
Re: [Oglas] Prodajem: Lenovo T420 Lapt
Maloprije je rezervirano do sutra, sorry @fakealert

0 0 hvala 0
10 godina
Re: [Oglas] Prodajem:Lenovo T420 Lapt
mcf kaže...
Maloprije je rezervirano do sutra, sorry @fakealert

Ja sam te zvao   smislio sam lovu hehe 

Don’t make a habit out of choosing what feels good over what’s actually good for you.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 13:22 (Fake_Alert).
10 godina

Laptop u stanju : NOV. Vrijedi svake lipe. Upravo u stanju prebacivanja HDD-a van i stavljanja SSD-a + Reinstall windowsa. Podesavanje i slicno ;)

Torba gajnc nova. ThinkPad torba vrijedi sigurno 400 kn da je sad idem novu kupovati.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 23:06 (Fake_Alert).
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina

Ja imam isti model, samo ubacio jos ssd unutra, za tu lovu nije cudno da je tako brzo otisao

Jedino su shebali da cpu ne  radi na max taktu dok nije ukljucen u struju

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.3.2017 23:19 (Patrick_cro).
10 godina
Patrick_cro kaže...

Ja imam isti model, samo ubacio jos ssd unutra, za tu lovu nije cudno da je tako brzo otisao

Jedino su shebali da cpu ne  radi na max taktu dok nije ukljucen u struju

Ozbiljno??? Nisam znao za to. Radio sam inace za Lenovo pa mi se ovaj model najvise svidio. Curi kupio jedan, SSD unutra i preporod ( obavezno 1600 x 900 reza ). Stari isto zapeo prije mjesec - 2 da hoce i njemu nabavio. I napokon sad sebi, moj je doduse full oprema, dock, torba :D

11 godina
Zeza ako nije baterija i punjac ukopcano, ostaje cpu na 800mhz, treba nabaviti punjac od 90w da radi proc na maximumu stalno. Ja sam na kraju ostavio bateriju unutra iovako cu ju kasnije promijeniti dok dodje vrijeme
8 godina
Vidis ti to, u jednoj temi me pljuckaju da sam preskup, tu da sam jeftin, jedino se ne bune kad poklanjam stvari :))

Glavno da si zadovoljan laptopom, ovo za smanjeni takt nisam imao pojma, nisam ni primjetio razliku doduse.

2 0 hvala 0
11 godina
Ma nisam ni ja skuzio dok nisam poceo gledati filmove u malo bolji kvaliteti, odjednom stucanje filmova kad ono otvorim cphz i vidim proc ne mrda od 800mhz, malo su to glupo napravili sta daju adapter od 65w po defaultu pa moras i bateriju i punjac imati da radi na max taktu. Nije neki big deal, ali mogli su ga slati sa 90w adapterom za tu cijenu koju je dosao
11 godina
Patrick_cro kaže...
Zeza ako nije baterija i punjac ukopcano, ostaje cpu na 800mhz, treba nabaviti punjac od 90w da radi proc na maximumu stalno. Ja sam na kraju ostavio bateriju unutra iovako cu ju kasnije promijeniti dok dodje vrijeme

Upravo sam se s tim problemom susreo jučer na svom devet godina starom R61i. Nisam ga uključivao duže vremena, a ionako slabašnu bateriju izgleda je dotuklo to što je mjesecima prijenosnik bio isključen iz struje, pa se vremenom do kraja ispraznila. Množitelj ni da mrdne sa 6 bez obzira na postavke, nekad davno sam čitao o tom problemu, ali s godinama i zaboravio, no kraće guglanje je pomoglo. Srećom pa punjači nisu preskupi, već se za 130 kuna može pronaći originalni rabljeni punjač na Njuškalu.

Žao mi je prodavati starinu, ne koristim ga otkako sam nabavio X230, no kad god ga s vremena na vrijeme "provozam" razvuče mi se osmjeh koliko su to bile robusne i kvalitetno napravljene mašine, čak i pod Lenovom, svi kažu da su IBM-ovi bili još bolji. Danas su se ponešto srozali, no i drugi su, jer su prijenosnici postali teža konfekcija. Opet, jednom ThinkPad, uvijek ThinkPad.

Novom vlasniku puno sreće s mašinom, starom još jednom palac gore na dobroj, dobroj cijeni za naše krajeve. 

A legend says that Chuck Norris was intended to be included as a wonder/unit in Civ4 but was removed due to a seemingly irreparable bug that allowed his creator to defeat UN in less than one turn.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 6:55 (Leprechaun).
2 godine
protjeran

budem ja za 2-3 mjeseca davao T450 po sličnoj cijeni, pa ako bude zainteresiranih cujemo se

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 8:43 (lav1000).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
lav1000 kaže...

budem ja za 2-3 mjeseca davao T450 po sličnoj cijeni, pa ako bude zainteresiranih cujemo se

Pa T450 nije toliko star da je cijena tako niska. A osobno mi se niti ne svida, imao sam ga na testiranju prije no sto je izasao na trziste i nije me dojmio. Stare kante kao ova su mi super. Tipkovnica top, i touchpad sa hardware tipkama a ne touch sve.

2 godine
protjeran

e vidiš meni je bolja tipkovnice na 450 nego 420/430, touch pad ne koristim skoro nikad ....

11 godina

T450 po sličnoj cijeni? Pod slično misliš na slično fer cijenu, ili za sličan iznos (~1500 kn)? Ako je ovo drugo, daješ mi za misliti da X230 treba društvo...  Ovako po sjećanju x50-ice ponovo imaju fizičke TrackPoint tipke, što je jedan od glavnih razloga zašto bi me i poklonjeni stroj x40 serije ostavio hladnim. Nova tipkovnica od x30 serije je sasvim ok, premda bih i ja radije onu pravu staru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.3.2017 13:30 (Leprechaun).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran

eto javim ti se za 3-4 mjeseca

10 godina

Samo da javim da sam prebacio SSD u lap, ocistio ga komplet iznutra te ventilator + promjenio termalnu pastu  ( Zalman ZM-STG2 ). Laptop super radi. Eventualni planovi kupiti 8 GB rama ( 1x8gb samsung ddr3 1333mhz ). Pila leti. Bateriju jos nisam testirao jer sam uvijek negdje gdje ima struje :D

Fascinantno mi je ovo sa fingerprintom. Provucem prst dok je laptop ugasen i on se sam upali i nemoram sifru upisivati i sl. Jedino jos nisam probao ukoliko stavim BIOS sifru.

Moj PC  
6 0 hvala 0
11 godina
Fake_Alert kaže...

Samo da javim da sam prebacio SSD u lap, ocistio ga komplet iznutra te ventilator + promjenio termalnu pastu  ( Zalman ZM-STG2 ). Laptop super radi. Eventualni planovi kupiti 8 GB rama ( 1x8gb samsung ddr3 1333mhz ). Pila leti. Bateriju jos nisam testirao jer sam uvijek negdje gdje ima struje :D

Fascinantno mi je ovo sa fingerprintom. Provucem prst dok je laptop ugasen i on se sam upali i nemoram sifru upisivati i sl. Jedino jos nisam probao ukoliko stavim BIOS sifru.

Krasna mašina, nema što. 

Kako radi to paljenje s otiskom prsta? Kad sam uzimao X230 čitao sam o tome, no nikad nisam shvatio kako se uključuje/ podešava. Jedino ako sam previdio to da noviji model ne podržava tu mogućnost, nije da sam puno istraživao. Windows 10 insider i aktualni BIOS podešen na EFI boot.

10 godina
Leprechaun kaže...
Fake_Alert kaže...

Krasna mašina, nema što. 

Kako radi to paljenje s otiskom prsta? Kad sam uzimao X230 čitao sam o tome, no nikad nisam shvatio kako se uključuje/ podešava. Jedino ako sam previdio to da noviji model ne podržava tu mogućnost, nije da sam puno istraživao. Windows 10 insider i aktualni BIOS podešen na EFI boot.

Kada ugasis laptop onda je stalno upaljeno zeleno svijetlo na fingerprint readeru, ako ocitas krivi prst onda zablicne par puta crveno i ne zeli ga upalit, a ako pravi prst provuces onda pali pilu kao da si gumb stisnuo. Kada dode do windowsa onda automatski zaobide password manager i ude u desktop  Osobno sam na Win 7 ultimate x64. Sve drivere instalirao sa lenovo support stranice + windows povukao puno toga pa sad sve sljaka kako spada. Sto se tice planova : Vjerojatno cu izbaciti DVD ROM pa ubaciti ladicu sa HDD-om unutra od 1TB. All round masina. Mozda napokon predem na laptope sa PC-a 

Nego mcf imas li mozda kljucic za dock station? Vidim ima kljucic za zakljucati laptop na docku, a nisi mi ga spomenuo ( tek sam sad to skuzio ), pa ako mozda imas bilo bi super, ako ne budem nesto smislio, vjerojatno je univerzalan za sve dockove. 

Naljepnicu skinuo, treba jos malo obrisat :D Naljepnicu skinuo, treba jos malo obrisat :D
Poruka je uređivana zadnji put ned 26.3.2017 18:57 (Fake_Alert).
8 godina
Pogledam za kljuc sutra pa se javim, mada se iskreno ne sjecam jel bio gore ili ne kad mi ga je zena donjela.. imam jedan kljuc iz novijeg modela, mozemo probati jel pase pa damo napraviti ..

Super si ga ocistio btw
11 godina
Fake_Alert kaže...

Kada ugasis laptop onda je stalno upaljeno zeleno svijetlo na fingerprint readeru, ako ocitas krivi prst onda zablicne par puta crveno i ne zeli ga upalit, a ako pravi prst provuces onda pali pilu kao da si gumb stisnuo. Kada dode do windowsa onda automatski zaobide password manager i ude u desktop  Osobno sam na Win 7 ultimate x64. Sve drivere instalirao sa lenovo support stranice + windows povukao puno toga pa sad sve sljaka kako spada.

Hvala na pojašnjenju, to bi sve, dakle, trebalo funkcionirati samo po sebi. Danas sam probao staviti power-on-password u BIOS-u, misleći kako se možda on povezuje s čitačem otiska prsta i omogućuje ga prije OS-a, no bez rezultata. Onda sam se malo potrudio i izguglao kako se Windows 10 sa svojom Hello funkcijom nameće nad Lenovo aplikacijom koja omogućuje korištenje autentifikacije u OS-u, no i prije OS-a (očito komunicira s BIOS-om). Aplikaciju nemam niti instaliranu (zadnja verzija je za W8.x, ali navodno radi i na 10), no možda ju isprobam i vidim kakve su joj performanse pa isključim Hello - kažu da je moguće.

Inače, tu mogućnost paljenja preko čitača otiska prsta imaju x10 - x30 mašine koje koriste Authentic čitače. Od x40 modela koriste se drugi modeli čitača koji to ne podržavaju (Authentic je propao). Starije mašine (x10, x00, 6x...) imaju starije generacije čitača nepodržane i od W8.x te nemaju ni OS autentifikaciju ni mogućnost paljenja otiskom prsta (potvrđujem iz iskustva s R61i W10 insider).

Ima tu još pojedinosti, sve je dobro objašnjeno ovdje.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice