HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

poruka: 107
|
čitano: 49.087
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije".
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Zar cijela ta priča "trk u kupnju HD telke" ionako nije bila zgodna navlakuša nekog od nadobudnijih trgovaca bliskih HRT-u? Ili zgodna propagandica samog HRT-a za onaj dio nacije koji voli i ima novaca za gadgete?

 

S druge strane zasigurno će postojati mogućnost pračenja tekmi preko nekog satelitskog HD kanala ili "još bolje" MAX TV-a, zar ne?

 

Šutim

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Bas je danas program addan na MAXtv, te se nalazi pod brojem 7.

16 godina
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Koliko ja znam,tek novi sony model lcd tv-a ima MPEG-4 ugradjen u sebi,serija 4000 ako se ne varam koji je izasao prije 2-3 tjedna.Cijena mu je naravno fatalna :) naspram ostalih lcd-a bez mpeg4 prijemnika

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Tko ima za HD TV nije mu problem parsto kuna za MPEG4 reciever. Ne budite smiješni.

If it's sent by ship then it's a cargo, if it's sent by road then it's a shipment.
16 godina
moderator
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
naxeem kaže...

Tko ima za HD TV nije mu problem parsto kuna za MPEG4 reciever. Ne budite smiješni.

 Nisam provjeravo, ali kako čujem - 2.600 kn u HGspotu.
16 godina
protjeran
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
Nije baš istina. HD ready telke se daju relativno povoljno kupiti. A ti MPEG4 receiveri koštaju puno puno previše, oko 2.500kn.
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Kolko znam ima i televizora sa ugrađenim dekoderom.

Pa bilo bi onda bolje tak nešto kupit.

Makar i više košta al nema dodatne kupnje.

Uštekaš i radi

Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

A iz džepa ti se zato išteka nekih 20-etak iljada kuna...IznenađenSmijeh

Computers will never take the place of books. You can't stand on a floppy disk to reach a high shelf. -- Sam Ewing
 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
I to sve za, kako se za sad čini, 2 mjeseca HD-a...
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Vi se u ZG (i jos par lokacija) samo brinite, ja sam miran, do mene nema jos ni digitalnog signala. :) Kolika se bome digla buka oko tog HD, kao da nece uopce biti prijenosa ukoliko on ne bude u HD.

 

Kako smo gledali proslih prvenstava, sto europskih, sto svjetskih, sto drugih natjecanja, tako cemo i sad u dobroj staroj analognoj tehnologiji prezivjet i ovo natjecanje. Mozda se do 2010 HRT probudi pa malo intenzivnije progura HD.

Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
Romano kaže...

Koliko ja znam,tek novi sony model lcd tv-a ima MPEG-4 ugradjen u sebi,serija 4000 ako se ne varam koji je izasao prije 2-3 tjedna.Cijena mu je naravno fatalna :) naspram ostalih lcd-a bez mpeg4 prijemnika

Ovo si odlicno primijetio - prosli su se tjedan pojavili Sonyjevi LCD televizori sa 4000 u oznaci koji imaju MPEG-4 DVB-T prijemnik - no, koliko je sam MPEG-4 tuner podigao cijenu (cca. 2.000 kn) dovoljno govori cinjenica da 32" model sa MPEG-4 kosta vise nego 37" model sa MPEG-2, ako gledamo usporedive modele.

Samostalni prijemnici - a la neki Topfield TF 7700 HTCI - kostaju preko 2.000 kn.

Sasa


you don't have to be crazy to work here, but it helps
Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2008 19:17 (sash).
16 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

ova dva televizora imaju mpeg4 dekoder

 

Sony KDL-32W4000 i
Sony KDL-40W4000
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering. I sense much fear in you.
15 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Radi se o jednom od najvecih promasaja OiV-a jer su prvo krenuli sa MPEG2, a 5 minuta prije 12 skacu na MPEG4. Odasiljaci se pustaju u pogon 2-3 dana prije pocetka prvenstva bez detaljnog testiranja opreme. Usput se iz pomalo cudnih razloga ukida privremena koncesija Croatelu koji vec skoro godinu dana emitira u MPEG4 DVB-T signal. Barem iz razloga pouzdanosti bilo je pametnije iskoristiti vec provjerenu pricu jer ako se ne varam cilj je prebaciti korisnike na digitalnu TV?!

No da se taj kanala makar i privremeno pustio preko satelita zahvatio bi se puno veci auditoriji i skupina korisnika koja je spremnija uci u investiciju novog prijemnika jer je na satelitu puno veci izbor HD kanala pa je i investicija od 2500 kn isplativija. Pokriven je i puno veca teritorij nego sa 3 zemaljska odasiljaca...

Emitiranje HDTV signala uz DVB-T ici ce preko MaxTV-a pa jedino ti sretnici mogu biti zadovoljni jer nisu morali kupovati nista od nove opreme osim naravno TV-a. Jest da ce slika biti malo losija od pravog HDTV signala (usporedbe radi ORF1 HD preko satelita ide na 12 MBit), ali i to je bolje nego nista...

 

Bok,

 

Zac

 

16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

da, meni isto interni tjuner od televizije ne dekodira mpeg4, ali zato je tu mythtv box to save the day :)

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

potpuno razumijem inzinjersku stranu price .. logicno je staviti mpeg4

 

ali 100% sam siguran da su svi u nizu koji su ista radili na tom projektu znali da jedno cetvorica u HR imaju mogucnost pracenja mpeg4 programa

i to ih cini super turbo genijalcima .. i njihovu odluku briljantnom ..

 

ali to su ipak inzinjeri visoke struje .. a svi znamo da su inzinjeri malo "posebni" ..

 

ja to ne kuzim .. emitirat mpeg4 za koga?

 

.ez.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
i taj maxtv hd mi je ludilo .. zasto gurat 1080p kroz parice koje jedva trpe sd program .. koliko citam vani je velika vecina air HD programa 720p zasto i maxtv nije mogao biti 720p pa da ga ima vise ljudi .. a ne ovako .. onaj koji je na lanu u centrali
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Koliki dio Hrvatske ce pokrivati taj njihov HD? Koliko sam cuo veliki dio Hrvatske nije uopce jos pokriven DVB-T signalom...

MSI 745 ULTRA Athlon XP 1900+ Thoroughbred-B @ 600Mhz - patio je u proslosti 512Mb DDR 200Mhz GeForce 4 MX440 @ 250/333
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
Koki007 kaže...

Koliki dio Hrvatske ce pokrivati taj njihov HD? Koliko sam cuo veliki dio Hrvatske nije uopce jos pokriven DVB-T signalom...

 Za DVB-T: http://tinyurl.com/6lwma9

I to naravno ako je vjerovati slici. Za HD nemam pojma.
Newton je bio u krivu. Lake brze padaju!
16 godina
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
mr.ezrider kaže...
i taj maxtv hd mi je ludilo .. zasto gurat 1080p kroz parice koje jedva trpe sd program .. koliko citam vani je velika vecina air HD programa 720p zasto i maxtv nije mogao biti 720p pa da ga ima vise ljudi .. a ne ovako .. onaj koji je na lanu u centrali
 Ja imam full hd ali mi pise da ide 720p, takodjer, iznenadjujuce je to sto hd ne "trza" za razliku od sd kanala, sad gledam ove neke hd programe, jos ni jedan trzaj, kad stavim sd pocne trzazi :) Cudna stvar :D
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

"Sv. Nedjelji" -> Sv. Nedelji

 

(www.svetanedelja.com)

 

xD

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.6.2008 22:05 (svebee).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

...Tipično za HRT->Novac->gledanost->reklame a još  i pretplata..
Tipično za Hrvatsku.
Tipično za trgovce ovih prostora.

v_maxcpp
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Ovakav clanak sam ocekivao na index.hr  a ne na Bugu. Koliko gluposti u tako malo teksta.

 

Sta su privremeno trebali potrositi par miljona eura za mpeg2 da bi autor clanka moga gledati a onda za 2 mjeseca prebaciti na mpeg4 koji, i po autoru clanka, je bolji izbor?

 

 

Umjesto da su ljudi zadovoljni zbog napretak u tehnologiji ljudi se bune.

 

HD je ipak privilegija a ne nesto sta ce u buducnosti svatko imati i to jos besplatno.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Više informacija sam pronašao na OIV webu!

Slijedite link: http://www.oiv.hr/default.asp?ru=98&gl=200806050000001&sid=&jezik=1

 

Na žalost u ovoj državi odlućuju političari a ne stručni ljudi.

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

MPEG2 vs MPEG4...!
Vjerojatno svi tehnički potkovani (znatiželjni mogu više pronaći na ovom linku: http://www.ebu.ch/en/technical/trev/trev_index-mn.html#MPEG-4) znaju prednosti poboljšanog MPEG4 H.264 kodiranja u usporedbi s MPEG2..., međutim po mom mišljenju u tom grmu ne leži zec!

Naime..., najveći problem nije u kupnji odašiljačke i produkcijske opreme koja će transportirati signal do korisnika..., već u činjenici da prosječan Hrvat ima mala primanja i ne može si priuštiti kvalitetan prijamnik koji na tržištu trenutno košta koliko košta.

Ako sagledamo problem ekonomskim riječnikom, zbog čeka kupovati hrpu opreme koja će proizvoditi i transportirati sadržaj u HD tehnologiji za korisnike koji si ne mogu priuštiti cijenovno pristupačan prijamnik za široke mase!!!

Ohladite glave..., za godinu dvije korejske i kineske tvornice će štancati TV prijamnike s ugrađenim MPEG4 dekoderom i ova će diskusija biti irelevantna.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije
fkb kaže...

HD je ipak privilegija a ne nesto sta ce u buducnosti svatko imati i to jos besplatno.

 Ne slažem se uopće s tom tvrdnjom. Tako je netko rekao još u vrijeme uvođenja crno bijelih TVa prije 50tak godina - to je luksuz i privilegija, ali na kraju je svaka kuća imala TV i to još po 2,3 komada. Vjerujem kako će i sa HDTV standardom biti ista priča, te će se kroz par godina proširiti na sva kućanstva kako tehnologija jeftini i postaje mainstream.
Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Ako neki HD ready TV ima digitalni DVB-T tuner koji podržava MPEG2 dekodiranje to još uvijek ne znači da taj TV može dekodirati MPEG2 HD signal. Štoviše, većina televizora na tržišu ne može dekodirati HD MPEG2 signal! Prema tome, HRT nije na nijedan način oštetio postojeće vlasnike, nego trgovci koji kupcima nisu objasnili što kupuju.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2008 9:02 (martin).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Ekipa, ja imam Samsungov full HD telkać kupljen prije tjedan dana, ali nigdje ne vidim dal mi podržava MPEG4.

 

Pitanje: jel HD ready znači da podržava MPEG2 a full HD automatski MPEG4?

Intel Core2 Duo E8400 6MB, 4GB OCZ Gold 800Mhz, Gainward GF8800GTS 640MB, Gigabyte X38-DS4 Ultra Durable 2
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Joj mene joj, Bug je u klincu već godinama od kako su "nove" snage počele  prosipati "osobnu" pamet.

 

HRT nema dovoljno mogucnosti da bi mogao se prebacivati iz standarda u standard prema potrebama i mogucnostima "naroda". I tako imaju previše "neslavnih" projekata koji su se pokazali kao čisti gubitak jer su bili inspirirani "plemenitim" (čitaj glupim) željama o zadržavanju komaptiblinosti ili uštedama. A možda autor nema blage veze koliko koštaju sportovi nadogradnje TV kuće? Da su to ipak cijene koje vjerovatno požderu ukupan promet koji npr. jedan BUG ima od svojeg postojanja.

 

Kroz koji mjesec kada svekolika ponuda HD materijala na svjetskom televizijskom tržištu postane značajna, razni MPG4 dekoderi i uređaji sa istima ce biti bagatela od po 50tak eura, a sad tko želi biti prvi mora platiti puno i to za uređaj koji neće biti niti do koljena ovima od 50EURa kada se pojave.

Osim toga tko ima veliki TV, čita BUG i nema HTPC ispod toga TVa "promašio je ceo fudbal".

Na kraju kao šlag na jagode skoro svaki TV koji drži do sebe ima CI (common interface) pa ćete svi u skorijoj budućnosti moći piknuti malu karticu veličine PCMCIA uređaja za laptope i uredno dekodirati MPG4 standard ako ne želite dodatnu kutiju da Vam glumi prijamnik.

 

Dakle kako god se okrene imati ćete HD MPG4 i imati ćete kak se spada, a ne nekakvu kemiju preko MPG2. To što bi netko cmizdrio klamio i plakao jer se zhebao i kupio HD TV poluproizvod prerano ili nema 30 000Kn za HDTV potpuno opremljen da si ga ima doma sada. To neka ostane privatni problem ili neka se žali Vladi RH što nam Hrvatska nije socijalna država te neka traži izglasavanje socijalne pomoći za sve one koji nemaju full HD suport na TVu i na računalu za igranje igara. PA neka ima Država otme pare od zločestog HRTa neka im uvedu PDV na njihov porez "TV pretplatu" i neka da svima koji su potrčali kupiti HD telku koja nije pošteno opremljena da si kupe novu telku ili prijamnik ili HTPC. Eto to bi bilo fer.

 

@Dado_ZG78

Full HD i HD ready nema veze sa MPG4 kompresijom, to se odnosi ma podržani standard slike TV ekrana.  MPG4 ako je podržan se navodi u uputama u sekciji opisa Digitalnog TV tunera ako isti postoji jer se radi o procesu "dekodiranja" a ne o običnom projiciranju neke razlučivosti.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

HRT HD nije blamaža nego je to pljuska svim stručnjacima. Ljudi koji znaju odraditi ovaj posao kako treba traže posao po burzi dok neki luftrajberi rade na projektu visoke razlučivosti.

 

GLUPOST prva koju su napravili je odabir codeca tj. MPEG4. Mislim da je svim sve jasno i neželim ga više spominjati. 5% ljudi ima uređaje koji podržavaju ovaj codec

 

GLUPOST druga je omjer slike. MPEG4 bi još nekako zaboravio (moj HTPC) da su barem normalno napravili HD kanal. Ako su već krenuli u projekt HD kanal mogli su pogledati par njih u EU i vidjeli bi kako se to radi.

 

Ako se program HRT HD emitira u rezoluciji 1920*1080 zašto je omjer slike 4:3. Šta su hrt-ovce toliko nesposobne da neznaju napraviti  wide screen tj. sliku u omjeru 16:9. Koji će na kujac HD kanal ako će biti u omjeru 4:3. Jučer sam gledao prijenos sa Roland Garros-a na HRT HD i bio sam šokiran što sam vidio. (pogledaj sliku) Ako će HRT na ovaj način prenositi nogometne utakmice s Eura bolje im je da odmah ugase taj HD kanal i prestanu nas mučiti. Ako HRT-ovi inžinjeri neznaju što je Windowboxing onda neka ljepo odu na Wikipedia.org pa neka nauče što oni rade sa slikom.

 

Da Vam malo pojasnim što su hrt-ovce napravile. Baš na ovom primjeru prijenosa tenisa s Roland Garros-a francuzi snimaju tenis u omjeru 16:9 (mislim da rade u HD) kojeg prima hrt i onda ga prebaci u SD s omjerom slike u 4:3 letterbox(crne trake na vrhu i dnu ekrana) za HRT2, a onda nako svih ti konverzija taj prijenos opet puštaju na HRT HD u omjeru 4:3 i onda dobijemo lijepi crni okvir sa svih strana. Valjda neka umjetnička nota.

Da nisam dao 10000kn za HD opremu u svojoj palači bilo bi smješno, a ne žalosno.

 

Mislim da ću nogomet s Eura 2008 morat gledati na poljskoj televiziji (hvala bogu da imam sat karticu). Istina je da malo čudno pričaju ali im kanal Polsat Sport koji je SD kanal bolje izgleda na novom LCD-u nego HRT HD. Moja je sreća što i poljaci pokreću Polsat Sport HD pa ću moči gledati nogome u visokoj razlučivosti.

 

 

Pomoz Bog.

Windowboxing na mojem HD TV uređaju Windowboxing na mojem HD TV uređaju
Windowboxing Windowboxing
_ knock' yourself out
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.6.2008 11:16 (markal).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: HRT 2 HD - Blamaža visoke rezolucije

Što je najgore u tome? Pa prvenstveno to što sam gledao u ve-milu i postoje dva ta prijamnika koji podržavaju MPEG-4 a oba dva su iznad 2k kuna,a niti jedan ne prenosi 1080p samo 1080i.To JE BIO GLUP POTEZ! Možda su se samo htjeli pohvalit kako Hrvatska ima najnoviju tehnologiju (koja nikome ne pomaže).Možda su se HRT i t-COM dogovorili da oni ppovečaju rezoluciju a MAXtv smanji cijenu kako bi većina broj ljudi prešlo na MAXtv.Sada bi bilo dobro iskoristi onu ponudu  MAXtv za 1KN na 3 mjeseca.

nije sramota pasti,sramota je ne dići se.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice