Hrvatski informatički jal

poruka: 117
|
čitano: 26.741
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Hrvatski informatički jal".
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
XXX kaže...

 Nadam se da ti roditelji imaju još djece koja misle ostati ili da im nije mrzak odlazak u dom za starije osobe.

 

Kći na 100 m

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...
nixass kaže...

dvaput se moze bez problema, a i let mi je nepuna 3h do zagreba.

 samo lijepo isplaniras.. meni recimo radno vrijeme dozvoljava takve egzibicije.. radi se 12h smjena, 180h mjesecno, u prosjeku radim 3.5 dana tjedno (ima tu i nocnih) i kad uzimam godisnji, uzimam samo za one dane kad bi trebao biti na poslu tak da teoretski trenutno mogu spojit skoro 2 puna mjeseca godisnjeg, naravno placenog.. vise ovisim u curi/zeni i njenom poslu al sve se da dogovorit sa sefovima.

3h iz Kanade?

Druga je stvar kad si "tu" negdje - Irska, Dubai. To je OK.

u irskoj sam ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 12:47 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
nixass kaže...

u irskoj sam ;)

 

Izdajniče, sigurno vičeš "Bog i irci"...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
nixass kaže...
Old Iggy kaže...

3h iz Kanade?

Druga je stvar kad si "tu" negdje - Irska, Dubai. To je OK.

u irskoj sam ;)

To sam si nekak' i mislil'.

Cork, Dublin? Kako najčešće ideš ovamo?

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...

Kako najčešće ideš ovamo?

 

Brodom, zato mu i treba 2 mjeseca godišnjeg...

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Kako najčešće ideš ovamo?

 

Brodom, zato mu i treba 2 mjeseca godišnjeg...

teško da ima para za brod...

15 godina
online
Hrvatski informatički jal

za parobrod... A GWove karte su pojeftinile pogotovo povratne.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Ezio kaže...

 A koliko je netto?

Za moje piše 70-135 ali ne znam jel brutto ili netto. Ako je brutto i država pojede pola toga onda mi se ni ovaj maksimalni iznos ne čini kao nešto zbog čega bih pakirao kofere. Osim ako se pogorša, jel. Za sad je situacija dobra.

 

U normalnim zemljama imaš dostupne kalkulatore od porezne službe.

Obično ih aktualiziraju početkom godine.

 

Gledao sam to nedavno, pa za Kanadu, Australiju ili neku od normalnijih europskih država ugrubo oduzmi oko 50%.

Da, svi otimaju, no pitanje je u što se usmjerava lova od poreza.

Tu je zapravo i najviše vidljiva razlika između vukojebina i normalnih društava.

 

OK, ovisno o zemlji postoji gomila detalja na kojima možeš vratiti ili izgubiti par postotaka, od olakšica za djecu, pa do odabira modela mirovinskog i zdravstvenog osiguranja.

Neki detalji nauče se na expat forumu za zemlju koja te zanima, a za neke moraš pronaći i proučiti objašnjenje poreznih razreda (npr. Njemačka - ljudima je obično u startu teško razumjeti u koji od 5 poreznih razreda spadaju).

 

Nakon toga odeš na nakoliko stranica s ponudom nekretnina, pogledaš što je dostupno i po kojoj cijeni.

Ako planiraš povući obitelj sa sobom, sasvim je normalno da ćeš na stanarinu i režije potrošiti još oko 20-30% prosječne plaće (prosječan trosoban stan za jednu manju obitelj), osim ako ne dobiješ posao negdje izvan velikih gradova i tehnoloških centara.

Velika ponuda poslova znači i visoku cijenu nekretnina, pa neke europske države odnedavno uredbama moraju limitirati rast najamnina.

 

Ako ti trenutno nakon plaćanja režija, stanarine/kredita ostane oko 500-1k eura u džepu (ovisno o tome živiš li na selu ili u gradu i možeš li hranu proizvesti sam) i ako tvrtka za koju radiš u Hrvatskoj ne živi od države i većinom se bavi izvozom, tada ti se isplati ići jedino ako si jako, jako dobar u tome što radiš.

Životni standard prosječnog zapadnjaka kojem su se balkanci divili, tamo do kraja osamdesetih (kuća, auto, godišnji u inozemstvu) u tehnološkim strukama bilo je moguće postići sa ekvivalentom naših 4 razreda srednje škole i ako je jedna osoba u obitelji radila puno radno vrijeme.

Sada za isti takav standard trebaš dvoje ljudi na puno radno vrijeme.

Idućih 15-20 godina miriše na to da će tih dvoje prosječnih trebati imati barem VŠS/B.sc.

U porastu je broj stručnjaka koji se zapošljavaju preko agencija ili su slobodnjaci (freelance), a to znači i manje privilegija koje imaju ovi zaposleni na neodređeno (u nekim zemljama bilo je normalno dobiti barem još jednu neto plaću kao bonus.)

 

TL;DR: svugdje su slične nijanse s*ranja, jedino je bitno koliki su ti apetiti u odnosu na prihode i gdje to s*ranje manje smrdi.

16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...
nixass kaže...
Old Iggy kaže...

3h iz Kanade?

Druga je stvar kad si "tu" negdje - Irska, Dubai. To je OK.

u irskoj sam ;)

To sam si nekak' i mislil'.

Cork, Dublin? Kako najčešće ideš ovamo?

 dublin.

jos nijednom nisam isao doma, tu sam od proslog ljeta.

gore sam dosao easyjet + ryanair a za natrag imam vise opcija.. KLM, lufthansa, germanwings.. ryanair i aer lingus se isplate samo van sezone al bas da mi se putuje iz zadra/pule do zagreba.. bas i ne.

germanwings ce biti najbolja opcija jer lete kad meni pase i brzo dodju do zagreba unatoc presjedanju.. van sezone se nadju povrtane karte za dvije osobe vec od 350/60 eura sto je skroz ok.

brod bi bio ok, al di onda? kak sa sjevera francuske ili iz liverpoola doc do hr.. vlakom? busom? kolko bi to trajalo? :D

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 17:31 (nixass).
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
nixass kaže...
Old Iggy kaže...

To sam si nekak' i mislil'.

Cork, Dublin? Kako najčešće ideš ovamo?

 dublin.

jos nijednom nisam isao doma, tu sam od proslog ljeta.

gore sam dosao easyjet + ryanair a za natrag imam vise opcija.. KLM, lufthansa, germanwings.. ryanair i aer lingus se isplate samo van sezone al bas da mi se putuje iz zadra/pule do zagreba.. bas i ne.

germanwings ce biti najbolja opcija jer lete kad meni pase i brzo dodju do zagreba unatoc presjedanju.. van sezone se nadju povrtane karte za dvije osobe vec od 350/60 eura sto je skroz ok.

brod bi bio ok, al di onda? kak sa sjevera francuske ili iz liverpoola doc do hr.. vlakom? busom? kolko bi to trajalo? :D

Pa okolo. O cijeni da ne pričam.

16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...

Pa okolo. O cijeni da ne pričam.

 zato se nadam da ce se otvorit koje mjestu unutar firme u nekoj drugoj drzavi kroz koju godinu.. UK bi bila skroz ok za probat.. ne bi bilo lose ni preko bare otic, dok mi je australija ipak malo predaleko..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Hrvatski informatički jal
jozef kaže...

Nemojmo se zavaravati. Puno raditi znači raditi 50 sati u komadu jer hvataš rokove (samo s odlascima na WC, hranu ti dostavljaju), to znači ostati jednom tjedno budan cijelu noć i slično. Puno raditi znači biti dežuran u bolnici 10 puta mjesečno, svaki dan na baušteli 12 sati... 
Ovdje mnogi govore da puno rade, a na forumu su od jutra do mraka. Čudan neki posao... Obično ti koji govore kako puno rade baš i nisu tako jako vrijedni. Moj brat je uvijek pričao kako puno radi, pa sam mu jednom dok sam još bio student išao nešto pomoći na poslu. Nakon par sati sam rekao, hajde dosta više idemo obavit to pa da idem doma, nemam ja vremena za rastezat se po firmi. Pričanje o privatnim stvarima s kolegama, pa youtube, pa ručak...
Za to koliko mnogi ovdje rade nitko ih vani neće platiti niti centa. Prednost inozemstva je mindset ljudi koji su konkretniji i posao shvaćaju ozbiljno (mislim na anglosaksonska društva) i društvo općenito bolje funkcionira što je kod nas frustrirajuće. 

 Nažalost kod intelektualnih poslova to nije istina.
Intelektualni poslovi su takvi npr. za programera da ti možeš 15+ sati sjedit,buljit u ekran i tipkati brzinom od 100 slova po minuti,međutim tvoj kod i dalje je loš,grd a i ->ne radi<- u najgorjem slučaju.Ti onda napokon odlučiš "od**bi to" i odeš spavati.Slijedeći dan ti neradna subota prođe bez da o tome razmišljaš.Zatim si u nedjeljuujutro još uvijek mamuran,nakon doručka gledaš neku parodiju na youtubeu,onda se sjetiš svoga koda,razmišljaš o njemu 2 minute pa te sasječe genijalna ideja,ti na brzinu upališ svoj editor koda.Promijeniš cijelih 10 linija koda,i onda tvoj kod kojeg prvo nisi nakon 15+ neinspirativnih sati uspio natjerati da radi,radi nakon samo 2 minute i jedne uber inspirirane ideje.
Naglašavam da je ovo samo ekstreman primjer,ali takva je priroda intelektualnih poslova.Vrlo slično takozvanoj pišćevoj blokadi.

U biti jednom kada projekt postigne zrelost postane veliki izazov programerima napraviti više od 10 korisnih linija koda dnevno:
stackoverflow.com/questions/966800/mythical-man-month-10-lines-per-developer-day-how-close-on-large-projecas

Većina uspješnih softverskih kompanija(prvenstveno Google) ima urede koji izgledaju ugodnije od nečijih dnevnih soba,ali to je sa razlogom.

Vječni izazivač na gostujućem terenu.Moj blog:http://thebluedrag.blogspot.com/ Svi smo mi jedna velika obitelj sa prezimenom Čovječanstvo
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.3.2015 22:46 (g12356).
11 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...

Ja gledam poslove programera u kanadi. 80-110 (i više) bruto godišnje. Kum u švici se bavi mrežama (nije završio fakultet). Ne bi bilo korektno od mene da kažem koliko točno zarađuje ali evo osobno je prije par dana tu na forumu napisao da mu je mjesečna plaća veća od 5.000€ (NETO) pa ću samo to prenijeti. Ženi je kupio VW polo prije 2-3 godine. Uzeo ga na 12 rata... (kao kad kod nas kupuješ procesor...).

Ne znam gdje gledas, no to nisu bas realna ocekivanja. Prosjecna (brutto) placa programera u Kanadi je 60K, za Senior programera/inzinjera je 80K (izvor: payscale). 110 i vise mozes dobit u Googleu ili u manje poznatim firmama ako si nekakvi Principal Architect. Nije da nema developera sa >100K placama, no to je otprilike slicno kao u Hrvatskoj 15K kn mjesecno - znam ih koji imaju tu negdje, ali nije to bas mjerilo za ravnat se za nekog imigranta iz Moldavije...

I prosjecna placa (zapravo median) u Kanadi je oko 50K. >80K je negdje gornjih 15%. Mozda ti i mozes dobit toliko, no vecina programera iz Hrvatske tesko moze ocekivat da ce pocet u 80-110 rasponu.

Uz sve ovo izreceno, prosjecan programer u Kanadi nema vile i bijesne aute, ali isto tako ne radi danonocno niti ima financijskih briga ala "ocu li docekat kraj mjeseca"...

 

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
CyberK kaže...

Ne znam gdje gledas, no to nisu bas realna ocekivanja. Prosjecna (brutto) placa programera u Kanadi je 60K, za Senior programera/inzinjera je 80K (izvor: payscale). 110 i vise mozes dobit u Googleu ili u manje poznatim firmama ako si nekakvi Principal Architect. Nije da nema developera sa >100K placama, no to je otprilike slicno kao u Hrvatskoj 15K kn mjesecno - znam ih koji imaju tu negdje, ali nije to bas mjerilo za ravnat se za nekog imigranta iz Moldavije...

 

 

Samo sam prenio ono što sam vidio u oglasima. Uostalom, sa svojih skoro 10 godina iskustva i rada na povećim sustavima ipak se nadam da ću nagnuti prema gornjem dijelu ljestvice. A planiram ići u albertu gdje su porezne olakšice veće.

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
CyberK kaže...

Ne znam gdje gledas, no to nisu bas realna ocekivanja. Prosjecna (brutto) placa programera u Kanadi je 60K, za Senior programera/inzinjera je 80K (izvor: payscale). 110 i vise mozes dobit u Googleu ili u manje poznatim firmama ako si nekakvi Principal Architect. Nije da nema developera sa >100K placama, no to je otprilike slicno kao u Hrvatskoj 15K kn mjesecno - znam ih koji imaju tu negdje, ali nije to bas mjerilo za ravnat se za nekog imigranta iz Moldavije...

Samo sam prenio ono što sam vidio u oglasima. Uostalom, sa svojih skoro 10 godina iskustva i rada na povećim sustavima ipak se nadam da ću nagnuti prema gornjem dijelu ljestvice. A planiram ići u albertu gdje su porezne olakšice veće.

Nemoj se previše nadati da ćeš odmah dobiti takve poslove, osim ako ne dobiješ kakav poziv od nekog s kim si radio.

Ja sam na stolu imao poćetnih 80k USD pa kad sam sve izračunao nije me se dojmilo.

16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...

Ja sam na stolu imao poćetnih 80k USD pa kad sam sve izračunao nije me se dojmilo.

 

Ja bih bio zadovoljan. Imam tamo frenda i ženine familije i znam za troškove iz prve ruke. Bitno mi je samo da imam nešto za ulaz, da probijem led...

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
CyberK kaže...

Ne znam gdje gledas, no to nisu bas realna ocekivanja. Prosjecna (brutto) placa programera u Kanadi je 60K, za Senior programera/inzinjera je 80K (izvor: payscale). 110 i vise mozes dobit u Googleu ili u manje poznatim firmama ako si nekakvi Principal Architect. Nije da nema developera sa >100K placama, no to je otprilike slicno kao u Hrvatskoj 15K kn mjesecno - znam ih koji imaju tu negdje, ali nije to bas mjerilo za ravnat se za nekog imigranta iz Moldavije...

 

 

Samo sam prenio ono što sam vidio u oglasima. Uostalom, sa svojih skoro 10 godina iskustva i rada na povećim sustavima ipak se nadam da ću nagnuti prema gornjem dijelu ljestvice. A planiram ići u albertu gdje su porezne olakšice veće.

Ja sam samo prenio sto kaze payscale. A i iz osobnog iskustva... A i imas i neke otegotne okolnosti: nemas kanadskog radnog iskustva, treba ti radna dozvola itd.

Ekonomija Alberte je dosta vezana za petro industriju, a koja je u qrcu u zadnje vrijeme i efekti se pocinju vidjet - podigli su vec poreze:
http://www.cbc.ca/news/canada/edmonton/alberta-budget-delivers-tax-increases-for-1st-time-in-years-1.3010696

Mislim da je jos uvijek bolje od B.C. i Ontarija, no u Alberti su zime duge i jako hladne. Ja bas nisam zimogrozan, no i Toronto bas nije za svakoga. Najnize sto sam vidio ove zime je bilo -29, a Alberta je osjetno hladnija... (u Torontu je trenutno podne i vani -5, iako moram reci da je to ispod prosjeka za ovo doba)

16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Ja sam na stolu imao poćetnih 80k USD pa kad sam sve izračunao nije me se dojmilo.

 

Ja bih bio zadovoljan. Imam tamo frenda i ženine familije i znam za troškove iz prve ruke. Bitno mi je samo da imam nešto za ulaz, da probijem led...

 Sve je to meni jasno, ali ja sam već bio tamo. I nisam ostao.

Istina, bila su malo druga vremena, ali probej stvarno sve staviti na papir... Osim ako ne misliš otići, ostati i čekati napredak.

15 godina
neaktivan
offline
Hrvatski informatički jal

 

Kapitalisti su eksploatatori, nije to nista osobno, takva je jednostavno drustveno ekonomska pozicija koju kapitalist zauzima u kapitalizmu, pa ne znam zasto se ocekuje od radnicke klase, od eksploatiranih da budu imalo pozitivni prema eksploatatoru?

 

Smrt kapitalizmu!

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Old Iggy kaže...
Friday kaže...
Old Iggy kaže...

Ja sam na stolu imao poćetnih 80k USD pa kad sam sve izračunao nije me se dojmilo.

 

Ja bih bio zadovoljan. Imam tamo frenda i ženine familije i znam za troškove iz prve ruke. Bitno mi je samo da imam nešto za ulaz, da probijem led...

 Sve je to meni jasno, ali ja sam već bio tamo. I nisam ostao.

Istina, bila su malo druga vremena, ali probej stvarno sve staviti na papir... Osim ako ne misliš otići, ostati i čekati napredak.

 Ma dajte ljudi tko da bude zadovoljan sa time pa tako moze se ostat i ovdje pa raditi za crkavicu te na kraju dobit smijeh od penzije (ako je docekas sa 100 na sat). Van se ne ide bez 200k brutto godisnje te tek tada mozes kalkulirati da ces za 10-ak godina biti svoj na svome i to sa racunicom da radis kao i do sada.

veni vidi didici
15 godina
offline
Hrvatski informatički jal

Zasto bi se itko zelio vratiti u ovu prciju od drzave ako je izasao vani?

Rvat katolik!
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
tnakir kaže...

Zasto bi se itko zelio vratiti u ovu prciju od drzave ako je izasao vani?

 

Bitno je govoriti to na glas tako da uvjeriš sebe i ljude oko sebe da ti je bitnije domoljublje od vlastitog standarda. Prije par dana sam sreo poznanike iz mog sela. U njemačkoj su već dosta dugo. Ljudi kojih 35-36 godina. Kažu kako im je jako teško kad se sjete svog sela. Pita ih moja sestra "pa dobro, šta se onda ne vratite, jebemu?". E onda ispliva na površinu sve... Vozi se novi passat a ovdje bi se u najboljem slučaju vozio kakav golf 4...

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
tnakir kaže...

Zasto bi se itko zelio vratiti u ovu prciju od drzave ako je izasao vani?

 

Bitno je govoriti to na glas tako da uvjeriš sebe i ljude oko sebe da ti je bitnije domoljublje od vlastitog standarda. Prije par dana sam sreo poznanike iz mog sela. U njemačkoj su već dosta dugo. Ljudi kojih 35-36 godina. Kažu kako im je jako teško kad se sjete svog sela. Pita ih moja sestra "pa dobro, šta se onda ne vratite, jebemu?". E onda ispliva na površinu sve... Vozi se novi passat a ovdje bi se u najboljem slučaju vozio kakav golf 4...

 Jebo domoljublje. Meni najdraza ona zemlja di najbolje zivim. Zaboli me kita je me se zove Hrvat, Taliban ili Kurcic. Te gluposto oko domoljublja nikad necu shvatit. "Ponosan sam sto sam Hrvat". A je i imas bit na sto ponosan.

Rvat katolik!
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.4.2015 13:53 (tnakir).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Hrvatski informatički jal
tnakir kaže...

 Jebo domoljublje. Meni najdraza ona zemlja di najbolje zivim. Zaboli me kita je me se zove Hrvat, Taliban ili Kurcic.

 

Ma foliraju se. Ti vani su veći hrvati od nas koji smo ovdje i financiramo državu. Moja žena je sad za Uskrs organizirala skupljanje pomoći za siromašne ljude kod nas (za Božić i Uskrs to organizira). Jedan sumještanin koji je proveo cijeli radni vijek u njemačkoj je isto odlučio pomoći - dao je 1 bocu ulja, kilu šećera, konzervu graha i 2 tetrapaka rajčice. Frajer ima dvije kuće, od toga jednu prodaje za 300.000€. Kad je donio tu sprdačinu od pomoći rekao je "moja žena baš ne voli što sam ovo donio, nama isto nitko nije pomagao". Velik hrvat, domoljub i vjernik... Redosljed nije bitan!

Licemjerstvo par excellence

Freak Show Inc.
14 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
tnakir kaže...

 Jebo domoljublje. Meni najdraza ona zemlja di najbolje zivim. Zaboli me kita je me se zove Hrvat, Taliban ili Kurcic.

 

Ma foliraju se. Ti vani su veći hrvati od nas koji smo ovdje i financiramo državu. Moja žena je sad za Uskrs organizirala skupljanje pomoći za siromašne ljude kod nas (za Božić i Uskrs to organizira). Jedan sumještanin koji je proveo cijeli radni vijek u njemačkoj je isto odlučio pomoći - dao je 1 bocu ulja, kilu šećera, konzervu graha i 2 tetrapaka rajčice. Frajer ima dvije kuće, od toga jednu prodaje za 300.000€. Kad je donio tu sprdačinu od pomoći rekao je "moja žena baš ne voli što sam ovo donio, nama isto nitko nije pomagao". Velik hrvat, domoljub i vjernik... Redosljed nije bitan!

Licemjerstvo par excellence

 

Ljudi to je jedino sto im je jos preostalo od kad su odleprsali odavdje.

 

Imam ja tetu i tetka u Chicagu koji su tamo 40 i vise godina te su sve zivo i mrtvo tamo stekli, nebrojeno puta su htjeli svasta ovdje kupit pa ce doci nazad tu no kako su godine stisnule 74 i 77 tako su i ideje o tome splasnule no domoljublje te sve vezano uz RH je ostalo dalje snazno ali ne bi se nikako htjeli odreci onoga sto imaju tamo, nekretnine, prijatelji, neprijatelji i slično. Domoljublje ce se otopiti sa trecom generacijom djece, unuka, praunuka i tako kako to vec ide ne racunajuci Juznu Ameriku ali to je jedna sasvim druga prica a mozda i nije jer ima slican aspekt.

 

veni vidi didici
11 godina
online
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...

 

Ja bih bio zadovoljan. Imam tamo frenda i ženine familije i znam za troškove iz prve ruke. Bitno mi je samo da imam nešto za ulaz, da probijem led...

 za probijanje leda, retro i moderna verzija... 

16 godina
offline
Re: Hrvatski informatički jal
Friday kaže...
tnakir kaže...

 Jebo domoljublje. Meni najdraza ona zemlja di najbolje zivim. Zaboli me kita je me se zove Hrvat, Taliban ili Kurcic.

 

Ma foliraju se. Ti vani su veći hrvati od nas koji smo ovdje i financiramo državu.

Bolje da ne znaš kakvi sve znaju biti. Meni se dosta toga zgadilo, posebno kad bi se potegnula politika i "njihove zasluge".

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice